Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)
MS juniorů (18.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Štípek 11869
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 8251
2.Skopec 7086
3.Černý 6468

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231487 cest
Nové přelezy:
Der Pickni 8+/9-
Královna O 7C
La piada d 7C
Pozdrav z Xc/XIa
Kontraband Xa
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A

Stěny
V 16 - Plzeň
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5

Prodejny
LANEX eshop - Bolatice
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Vícedélky na pohodu17.01.2012
Ahoj! Prosím o tip na oblast s vícedélkovými cestamy do obtížnosti 6 UIAA, které jsou celkem dobře odjištěné a dá se tam lézt v březnu, např. Itálie. Nebo nějakou takovou fajn oblast na lezení, kde to neni jak na umělce. Chci si rozlézt. Díky! H
 Re: Vícedélky na pohodu17.01.2012
Arco
 Re: Vícedélky na pohodu17.01.2012
Kalanky u žabožroutů
 Re: Vícedélky na pohodu17.01.2012
Velká stěna v Ospu, Paklenica, Omiš a třeba i Höllental, když vyjde počasí a nebude moc sněhu. Ve Fi
 Re: Vícedélky na pohodu17.01.2012
V březnu nejlíp do Chamonix!
  Re: Vícedélky na pohodu17.01.2012
Na rozlezení na pohodu vpravdě ideální.
   Re: Vícedélky na pohodu17.01.2012
Myslím třeba cesty v Trianglu na Tacul nebo kratší věci v Argentiere - na rozlezení dobrý, přístup t
 Re: Vícedélky na pohodu18.01.2012
Kampermauer. Březen... No uvidíš, prověř si předem počásko. Pošli mail, obratem zašlu pár stažených
  Re: Vícedélky na pohodu18.01.2012
Na Kampermauer na jaře pozor, za určitých okolností hrozí základové laviny shora. Před nedávnou dobo
   Re: Vícedélky na pohodu19.01.2012
Díky za info. Zatím asi vede Arco nebo Paklenica. H
 Re: Vícedélky na pohodu18.01.2012
při sluníčku a bezvětří je ideální bořeň nebo mařenka, ale to jsi asi nechtěl slyšet. ze softmoversk
  Re: Vícedélky na pohodu19.01.2012
Bořeň mam za barákem :) H
   Re: Vícedélky na pohodu19.01.2012
Tak to brnkni Massymu, ten Ti poradí :-)
    Re: Vícedélky na pohodu19.01.2012
Papouchu ty se snad nikdy nenaučíš nejmenovat na webové veřejnosti :D H

 Le Saleve 17.01.2012
Ahoj.

Byl jste někdo lézt v oblasti Le Saleve? Letos bych se chtěl vypravit k Ženevskému jezeru a tahle oblast  je zřejmě nejblíž k jezeru. Máte s touto oblastí zkušenosti a nebo případně s jinými skalkami poblíž Ženevského jezera?

 Slovinsko16.01.2012
Ahoj, nemáte někdo nějaký tip na skialp ve Slovinsku v Julkách? Nejlépe kdyby cestou byl nějaký winteraum, nb otevřená chata. Chcem někam o víkendu a tam by to počasí zatím nemuselo být tak hrozné. V Rakousku to zatím není s počasem na víkend nic moc. Dík
 Re: Slovinsko16.01.2012
Mám pocit, že v kopcích toho moc otevřeného nebude. Maximálně Triglavsky Dom na Kredarici nebo Tičar
 Re: Slovinsko17.01.2012
volil bych angličtinu a nějaké slovinské alpinistické forum. to jsem ti moc neporadil, co...
  Re: Slovinsko17.01.2012
nicméně zkušenost se slovincema mám takovou, že mi bylo pomoženo a dokonce mi někdo propiskou nakres
 Re: Slovinsko17.01.2012
Pěknej popis pěkný tůry na Triglav:

 Re: Slovinsko17.01.2012
Třeba Forcella Sagherza z Logu pod Mangrtem. Na sedle plechový bivak 6 postelí. Návrat stejnou cesto
  Re: Slovinsko17.01.2012
Všem děkuju za tipa mrknu na to :-) dík

 Hroty na cepíny16.01.2012
Zdravím... Mám takovej problém, před pár lety jsem koupil v Arcu za pěknou cenu lezecký cepínu Salewa Morpheus. Problém je v tom, že maj takovej ten divnej půlrourák místo normálního hrotu, takže do tříštívýho ledu super, ale na mixy úplně na prd. A já by
 Re: Hroty na cepíny16.01.2012
Jo a platnej mejl je kdyžtak mr.pol(zavin)centrum.cz. Prvně jsem ho tam napsal blbě.
 Re: Hroty na cepíny17.01.2012
V Salewě v Benešově u Semil jsi se ptal?
 Re: Hroty na cepíny17.01.2012
Co tohle?
 Re: Hroty na cepíny18.01.2012
Díky za tipy, do Benešova jsem poslal mejl a od toho týpka z Aukra zkusím zjistit, kde tenhle jeden

 Oprava - Primus Omnifuel16.01.2012
Zdravím, potřeboval bych opravit/vyměnit těsnění na vařiči Primus Omnifuel, protéká mi benzín mezi ventilem co ja pumpě a hadičkou (když je zavřenej, tak nic, ale jak se otevře, tak to teče..a dost), klidně originál servis nebo tak. Jedu na dlouhou dobu p
 Re: Oprava - Primus Omnifuel16.01.2012
Něco z tohohle ti nepomůže?
  Re: Oprava - Primus Omnifuel16.01.2012
Salewa už není oficiálním distributorem Primus. Stále má dost věcí od Primusu, ale o Primus už před
   Re: Oprava - Primus Omnifuel16.01.2012
P.S. a není to Salewa.cz (to je doména Oberalpu z Itálie, který Primus před lety vlastnil), ale Sale
 Re: Oprava - Primus Omnifuel16.01.2012
Mě tekla přímo hadička. Hadička je gumová a potažená drátěnou bužírkou. Na ventil je přilisovaná kov
  Re: Oprava - Primus Omnifuel16.01.2012
Vida - já ten vařič mám třetím rokem, jenom o letních prázdninách 2011 jsem na něm vařil 50 dní vkus
   Re: Oprava - Primus Omnifuel16.01.2012
Asi to bude ten kroužek, protože to protíká přesně tam, kde je to nalisované, ale občas se stane..cc
    Re: Oprava - Primus Omnifuel16.01.2012
Pokud se hadička hýbe(protáčí), je to špatně. Musí držet napevno. Zkus si to na druhé straně. Z hlav
     Re: Oprava - Primus Omnifuel17.01.2012
Hadička se protáčí normálně (je to tak schválně, aby se dala obracet láhev (on/off)), ale v salewě u
      Re: Oprava - Primus Omnifuel17.01.2012
Hadička se určitě protáčet nemá, když za ni trochu silněji zatáhneš, určitě ti zůstane v ruce. Protá
       Re: Oprava - Primus Omnifuel17.01.2012
JJ máš recht, asi ne, ale vzdycky jsem měl pocit, ze se to hybalo, ale vytahnout rozhodně nejde, jin
 Re: Oprava - Primus Omnifuel17.01.2012
Neco podobnyho probehlo minulej rok s varicema Optimus- tam je distributor vsechny (z nejaky serie)
  Re: Oprava - Primus Omnifuel19.01.2012
Tak jsem psal do Švédska a je to tak jak bylo zmíněno výše, že je součástka na výměnu. Cena by podle

 Tango cinch15.01.2012
Nevite nekdo kde sehnat novy Trango Cinch, aniz bych utratil stejnou cenu za postovne ze zahranici?
 Re: Tango cinch15.01.2012
Nový nevím, ale jeden skoro nový, se mi válí doma. Klidně ho prodám, přešel jsem na Gri Gri.
 Re: Tango cinch15.01.2012
taky prodam jeden zajetej...

 Ojebaná La Rambla15.01.2012
http://vimeo.com/35037901
 Re: Ojebaná La Rambla15.01.2012
Kdo se bojí, nesmí do lesa ;-)
 Re: Ojebaná La Rambla15.01.2012
Při přečtení titulku sem přemšlel, jaká lezkyně se jmenuje La Rambla...
 Re: Ojebaná La Rambla15.01.2012
příšerná hudba..linka překrásná
  Re: Ojebaná La Rambla19.01.2012
rozumím tomu dobře že to madlo v závěrečné části je zakázaný chyt? proto ojebaná?? díky

 Deuter aircontact Pro14.01.2012
Zdravím,
chtěl bych se zeptat, zda má někdo Deuter aircontact pro a jaké jsou s ním zkušennosti. Pro mě to je zatím favorit (60+15). Potřebuju to na nějaký treky (od nížin po vyšší polohy) a možná i na nějaký (výkendový-týdenní) akcičky třeba někde
 Re: Deuter aircontact Pro14.01.2012
Ahoj, batoh mám a naprostá spokojenost, můžu doporučit. Ta hmotnost se ti zdá moc nebo málo?
  Re: Deuter aircontact Pro15.01.2012
Těch 3200 g mi právě přijde o něco víc než jiné batohy. A ještě jedna věc - je pravda, že poměrně tv
   Re: Deuter aircontact Pro16.01.2012
Nezměkne. Nebo možná jo, ale po poměrně dost dlouhý době.
  Re: Deuter aircontact Pro15.01.2012
Těch 3200 g mi právě přijde o něco víc než jiné batohy. A ještě jedna věc - je pravda, že poměrně tv
  Re: Deuter aircontact Pro15.01.2012
Těch 3200 g mi právě přijde o něco víc než jiné batohy. A ještě jedna věc - je pravda, že poměrně tv
   Re: Deuter aircontact Pro16.01.2012
hele jsem na věci dost kritickej, mam ten bágl a fakt se vyplatí ho pořídit, je bezkonkurenčně bezva

 Deuter aircontact Pro14.01.2012
Zdravím,
chtěl bych se zeptat, zda má někdo Deuter aircontact pro a jaké jsou s ním zkušennosti. Pro mě to je zatím favorit (60+15). Potřebuju to na nějaký treky (od nížin po vyšší polohy) a možná i na nějaký (výkendový-týdenní) akcičky třeba někde

 Deuter aircontact Pro14.01.2012
Zdravím,
chtěl bych se zeptat, zda má někdo Deuter aircontact pro a jaké jsou s ním zkušennosti. Pro mě to je zatím favorit (60+15). Potřebuju to na nějaký treky (od nížin po vyšší polohy) a možná i na nějaký (výkendový-týdenní) akcičky třeba někde

1   ...   657   658   659   660   661   662   663   664   665   666   667   668   669   670   671   672   673   674   675   676   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Oprava - Primus Omnifuel
Zdravím, potřeboval bych opravit/vyměnit těsnění na vařiči Primus Omnifuel, protéká mi benzín mezi ventilem co ja pumpě a hadičkou (když je zavřenej, tak nic, ale jak se otevře, tak to teče..a dost), klidně originál servis nebo tak. Jedu na dlouhou dobu pryč, tak chci mít problém perfektně vyřešen.
Hilfák09:38:16 16.01.2012
odpovědět 
 Re: Oprava - Primus Omnifuel
Něco z tohohle ti nepomůže? http://zkracovatko.cz/H42MOg --- jinak se obrať na jediného oficiálního dovozce Primus do ČR - salewa.cz -- více neporadím, možná ti to ani nepomohlo (s tou vadou jsem se nikdy nesetkal..) .. O.
O.11:38:51 16.01.2012
odpovědět 
  Re: Oprava - Primus Omnifuel
Salewa už není oficiálním distributorem Primus. Stále má dost věcí od Primusu, ale o Primus už před rokem či dvěma přišly a nyní to dělá bývalý zaměstnanec Rockpointu.
Jenže ten nemá skladem od přimusu ani škrtátko a věechno jde odkudsi (asi Belgie). Výsledkem je, že takovéhle atypické věci velmi obtížně sehnatelné.
Takže to rychle vyřeš než Salewa doprodá.
13:33:55 16.01.2012
odpovědět 
   Re: Oprava - Primus Omnifuel
P.S. a není to Salewa.cz (to je doména Oberalpu z Itálie, který Primus před lety vlastnil), ale Salewa Czech s.r.o., doménu z hlavy nevím.
13:36:20 16.01.2012
odpovědět 
 Re: Oprava - Primus Omnifuel
Mě tekla přímo hadička. Hadička je gumová a potažená drátěnou bužírkou. Na ventil je přilisovaná kovovým kroužkem. Ten mi prasknul. Snažil jsem se sehnat novou, ale bylo to za hodně peněz i s pumpou. Nakonec jsem našel známého, který dělá hydraulické hadice. Bohužel měl lis pouze na větší průměry, poradil si, ale moc hezky to nevypadá. Lis na menší průměry by mohli mít někde, kde dělají např hydraulické brzdy na motorky, atd.
Po té, co jsem vyřešil tento problém, se mi ucpal filtr mezi hadičkou a hořákem, v zápětí odešlo těsnění na jehlovém ventilu. Od té doby vařím na plynu a jsem spokojený...

Vařič byl cca 4roky starý, Díky tomu že mi na letišti jednou zabavili nádržku s pumpičkou mě stál celkem skoro 10 tis.
Honza12:40:39 16.01.2012
odpovědět 
  Re: Oprava - Primus Omnifuel
Vida - já ten vařič mám třetím rokem, jenom o letních prázdninách 2011 jsem na něm vařil 50 dní vkuse za sebou, každej den a - ťukám do dřeva - vůbec nic mu není, všechno frčí pořád stejně dobře, jako na začátku. Ani s čištěním trysky atd. to nepřeháním, jen když je to opravdu nutné ..
O.12:56:28 16.01.2012
odpovědět 
   Re: Oprava - Primus Omnifuel
Asi to bude ten kroužek, protože to protíká přesně tam, kde je to nalisované, ale občas se stane..cca tak 15 minut když jsem to dával do různých poloh, tak to přestalo téct (možná je to jenom něják posunuté). Jedu do J. Ameriky kde budu částečně pracovat a cestovat, shánět plyn kartuše se mě po všech koncích tam asi nechce..
Hilfák13:37:03 16.01.2012
odpovědět 
    Re: Oprava - Primus Omnifuel
Pokud se hadička hýbe(protáčí), je to špatně. Musí držet napevno. Zkus si to na druhé straně. Z hlavy si přesně nevybavím jak jsou "klouby", ale jinde by se to točit nemělo.
Třeba na Zélandu se mi vyplatilo koupit na místě bazarovou 2plotýnku a místní 3kg plynovou lahev, kterou naplní na každé benzínce a vydrží na hodně dlouho.
Do hor benzín již také neberu, je to zbytečně těžké a uvnitř chaty smrdí.
Někde se ale hodit může.
Honza14:26:22 16.01.2012
odpovědět 
     Re: Oprava - Primus Omnifuel
Hadička se protáčí normálně (je to tak schválně, aby se dala obracet láhev (on/off)), ale v salewě už opravy nepřijímají a kontakt co mě poslali nereaguje. Znamená to, že každej kdo si koupí primus, tak nemá šanci na opravu?? Nebo opravdu nikdo neví kam to poslat..přece jen vařič nestál stovku abych ho hodil do popelnice..
Hilfák12:33:19 17.01.2012
odpovědět 
      Re: Oprava - Primus Omnifuel
Hadička se určitě protáčet nemá, když za ni trochu silněji zatáhneš, určitě ti zůstane v ruce. Protáčí se pouze kloub mezi ventilem a nádržkou (tam mi to také začalo protékat, neopravitelné)
Honza14:32:14 17.01.2012
odpovědět 
       Re: Oprava - Primus Omnifuel
JJ máš recht, asi ne, ale vzdycky jsem měl pocit, ze se to hybalo, ale vytahnout rozhodně nejde, jinak nedá se koupit ta hadicka s ventilem? Kurnik mám ho tri roky a tim padem je asi v pr..., pac nikdo mi z tech oficiálním kontaktů neodpověděl, zajímalo by mě kolik lidí má stejný problém, protože to není poprvé co jsem o tom slyšel.
Hilfák14:47:52 17.01.2012
odpovědět 
 Re: Oprava - Primus Omnifuel
Neco podobnyho probehlo minulej rok s varicema Optimus- tam je distributor vsechny (z nejaky serie) stahnul a zadarmo opravil, tj vymenil prave nejaky tesneni /o-krouzek ve slauchu k pumpicce protoze se ukazalo ze protejka, bud kvuli spatnymu rozmeru nebo spatnymu materialu ci tak neco.
mozna bych zkusil napsat primo vyrobci, vypada to ze to neni ojedinelej problem.
TOA16:31:09 17.01.2012
odpovědět 
  Re: Oprava - Primus Omnifuel
Tak jsem psal do Švédska a je to tak jak bylo zmíněno výše, že je součástka na výměnu. Cena by podle nich neměla překročit 30 e, tak jsou zvědavej kolik si za to řeknou tady, odpovědi jsem se zatím od českého distributora nedočkal..
Hilfák10:37:46 19.01.2012
odpovědět 
 Foto dne:
Korno
Dnešní vedro ve skalách
 Databáze cest:
Všechny cesty (192456)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Laskání žlábku III Adršpach
Kappa O 6c Crepe De Oucera
Finta di niente 6a+ Crepe De Oucera
Ralf Half 7- Frankenjura
Cpt. Gips 8- Frankenjura
Nově komentované:
Tahání za nitky 6+ Srbsko
Vpravo Od Hranické 6+ Helfštýn
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín

 Nově v diskusi:
Re: Spaní dolomity, arco | Re: Spaní dolomity, arco | brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: žvanil | Re: žvanil | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (42)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (7)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (5)

 Nově v inzerci:
Nové Lezečky Evolv Phantom Pro vel. 44 | Hory | Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1173 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1290 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1469 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1441 
 Neřeším to – lezu vše 
 1142 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi