Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Širůčková 11897
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 7951
2.Skopec 7086
3.Groš 6550

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5947 lezců
1230732 cest
Nové přelezy:
Bílý Tesák 7b+
Arnold Cla 9+
Lambert 8a
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+
Hučení V K 9+
Rote Kante 9+
J. Har 7c

Stěny
Makak LBC - zrušena - Liberec
DDM Stříbro - Stříbro
Stěna Černožice - Černožice nad Labem

Prodejny
Rock Point - Palác Flóra - Praha 3
HUDYsport - Praha 9
bart´s port - Praha 2

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Oprava bot26.01.2012
Ahoj, chtěl bych se zeptat, jestli se daj opravit lezečky. Jedná se o to, že na špičce a pravém okraji boty se mi začíná podrážka (guma) trošku prošoupávat a pravý přední okraj boty se mírně začíná olupovat.
Potřeboval bych poradit, od někoho, kdo
 Re: Oprava bot26.01.2012
Ahoj, jasně že se dají opravit. Buď u Restday nebo Salticu. Cena okolo pětistovky za pár.
 Meteora26.01.2012
Ahoj,byl by někdo ochoten předat emailem svoje zkušenosti z lezení v Meteoře?Tipy na cestu,ubytování,lezení,průvodce atd?Díky
 Re: Meteora26.01.2012
Na frendy se vykasli, vystacis s presy a se smycemi. Pry snad s jedinou vyjimkou Wahnsinnverschneidu

 žďárák25.01.2012
Ahoj, chci kupovat nějaký cenově dostupný žďárák. Máte někdo zkušenosti s SALEWA PTX Biwi Bag 1 Person.
 Re: žďárák25.01.2012
Mám ho v dvoumístné verzi pro nouzové případy. Líbí se mi. Pro občasné přespání (ochrana před nečeka
  Re: žďárák25.01.2012
A jakou mate treba zkusenost se spanim ve spacaku s kachnim perim (bylo mi receno ze pokud navhne -
   Re: žďárák25.01.2012
Proti rose hoď přes sebe pláštěnku. Pokud ti spacák navlhne, nehřeje. to je blbější než smrad....
    Re: žďárák25.01.2012
Mel jsem ho a nic moc... Ted nedam dopustit na takovy ten pytel na mrtvoly. Da se docela dobre zapno
     Re: žďárák25.01.2012
:-):-):-)
      Re: žďárák26.01.2012
Ani pláštěnku ani pytel na mrtvoly ! V obojím se ti přes noc nasráží mrtě vody a pak akorát klepeš k
       Re: žďárák26.01.2012
A co teda?...
  Re: žďárák26.01.2012
Tenhle názor je hodně kvalitní - z "reality", jako bych ho napsal já. :) Podepisuju a tesá
 Re: žďárák26.01.2012
  Re: žďárák26.01.2012
U nás mají tyhle asi skoro všichni... a spokojenost obecná.

Pak má někdo Highpoinťáck
   Re: žďárák26.01.2012
Já mám ten Highpoint a je super - malej, skladnej, nepromokl mi (vevnitř akorát zvlhne, ale to každe
   Re: žďárák26.01.2012
Souhlasím.Zďárák High point mám 3roky a funguje výborně! :-)
    Re: žďárák29.01.2012
Potvrzuju dobrý zkušenosti s High Point. Ve Skotsku jsem z nouze koupil RAB Storm Bivi asi za 50&
  Re: žďárák26.01.2012
Jo ten US mám též a spousta lidí co znám a všichni jsou spokojený, jinak dá se sehnat na aukru za 16
   Re: žďárák26.01.2012
highpoint mam ho asi 5 let a max spokojenost..Rozhodně za ty peníze (2-2,5 litru) se dá doporučit.
 Re: žďárák27.01.2012
Salewu nekupuj, je to spíš takovej pytel proti dešti, uvnitř zapářka, mám ho doma, vím o čem píšu...
  Re: žďárák27.01.2012
Ty žďáráky jsou od Salewy dva a jsou na pohled k nerozeznání... jeden je membrán druhej ne... Mám te
  Re: žďárák27.01.2012
Když prší, tak množství vody které se vypaří skrz žďárák je stejné ať máš kolem sebe igelit nebo seb

 lezky25.01.2012
čaute,
nemáte prosím někdo zkušenosti s opakovanými opravami lezeček? Kolikrát je to OK a kdy už je lepší koupit nové? za chvíli se mi udělá díra počtvrté, tak přemýšlím, jestli je znovu poslat na opravu nebo se s nima úplně rozloučit..
Díky
 Re: lezky25.01.2012
Caute,
zalezi na forme opravy, pokud ti podlepuji pouze spicku boty, tak to jde, ale tak po 3
  Re: lezky25.01.2012
Já to mám takhle. Lezečky mám dvoje, z toho jedny používám na stěně. Když se mi zdají lezečky na ská
   Re: lezky28.01.2012
Taky záleží na tom, co je to za lezačky, některé vydrží víc, jiné méně.
 Re: lezky25.01.2012
zalezi na typu lezecek, vseobecne pokud je z umele kuze tak vetsinou po prvni oprave odejde prave ta
 Re: lezky27.01.2012
Ahoj; mám opravené staré Tripy Tiger 5×, Saltic Vampir 3×. Na těžší cesty mám neopravované Scarpy Te
 Re: lezky27.01.2012
díky za názory:) taky mám dvoje lezky a oboje už tak třikrát opravený. Nás se vždycky složí na pošto

 rozhovor - Verka Kostruhova25.01.2012
pro zajemce zde - fotonec.blogspot.com
 Re: rozhovor - Verka Kostruhova25.01.2012
Paráda,díky!!
  Re: rozhovor - Verka Kostruhova25.01.2012
jj, bomba!!
 Re: rozhovor - Verka Kostruhova25.01.2012
Super, díky... :-)
 Re: rozhovor - Verka Kostruhova26.01.2012
je to dobry, i slavny Krasovy lezkyne sou uplne sileny... (dik za pocteni)

 Maltatal25.01.2012
Nemáte někdo aktuálnější info než http://www.maltatal-granit.at/Eiszustandsbericht.html ?
 Re: Maltatal25.01.2012
Na začátku týdne tu byla o tom diskuze. Záleží, co chceš lézt, ty fotky neukáží vše. Dole soutěska,
  Re: Maltatal25.01.2012
No právě co ted sleduju počasí poslední tejden a půl, tak mi přijde, že by se to mohlo zlepšovat...p
   Re: Maltatal25.01.2012
V columbusu se da v prave casti, ale rada pomerne velkych kusu ledu je odtata od steny a nestabilni.
    Re: Maltatal25.01.2012
V neděli bylo značně nad nulou takže nevím,teď to snad bude lepší, ale na druhou stranu pokud sníh n
     Re: Maltatal25.01.2012
Ještě jedna malá technická - co nenaroste do začátku ledna se už nikdy v průběhu zimy neudělá. To pl
      Re: Maltatal27.01.2012
osobne si myslim, ze to platilo pred rokmi, ale teraz, ked je klima taka dosahana aka je, tak sa lad

 Trénink sportovního lezce24.01.2012
Ahoj Lidi nevíte jak to vypadá s knihou Trénink sportovního lezce 2? Se ňák nemůžu dočkat:-)
 Re: Trénink sportovního lezce24.01.2012
Příští týden by měla být hotova.
 Re: Trénink sportovního lezce24.01.2012
A já koupím jedničku, pokud někomu doma přebývá. Honza
  Re: Trénink sportovního lezce24.01.2012
Je ke stahnuti na ulozto v pdf, pripadne muzu poslat.
   Re: Trénink sportovního lezce24.01.2012
šak to se ví, ale knížka je knížka
    Re: Trénink sportovního lezce24.01.2012
jó....když nejdou proudy x))
 Re: Trénink sportovního lezce24.01.2012
Už jsme tady jednou psali, že kniha vyjde před jarem tohoto roku, sám Tufi se i omlouval, co za zpož

 Hory v Kolumbii24.01.2012
Ahoj, nemáte někdo zkušenosti s lezením nebo VHT v horách v Kolumbii? Nemůže mi dát tipy na lehčí kopce? Sháním také info o nejvyšší hoře Pico Cristóbal Colón. Díky
 Re: Hory v Kolumbii24.01.2012
Byli jsme v Siera Nevada Cocuy a paráda supr. biwally i trek krásnou přírodou a zde je i bezpečno. C

 Potrhani vnitrnosti pri padu do Grigri23.01.2012
Je neco pravdy na tom, ze pri padu chycenem do Grigri, se muzou lezci urvat vnitrnosti? Samozrejme predpokladam dynamicke lano.
 Re: Potrhani vnitrnosti pri padu do Grigri23.01.2012
Ach jo... ten Petzl to jsou asi uplní amatéři, že?
 Re: Potrhani vnitrnosti pri padu do Grigri23.01.2012
když cvakneš grigri ke štandu nafest a je dostatečný faktor. tak teoreticky a asi i prakticky ano. n
  Re: Potrhani vnitrnosti pri padu do Grigri23.01.2012
Co je to za volovinu ? Vždyť každý dinamický lano je konstruovaný tak, aby při pádu nebylo přetížení
   Re: Potrhani vnitrnosti pri padu do Grigri24.01.2012
volovina by především byla padat s velkým faktorem do lana natvrdo fixovaného do štandu, ať už uzlem
 Re: Potrhani vnitrnosti pri padu do Grigri23.01.2012
Pravdepodobne ano, je zdokumentovan pripad kdy zastaveni padu bylo tak prudke ze lezcovy analni sver
  Re: Potrhani vnitrnosti pri padu do Grigri23.01.2012
No, jednou na písku mi anální svěrače povolili taky, ale jistič měl osmu. Nakonec jsem to ale ustál
  Re: Potrhani vnitrnosti pri padu do Grigri23.01.2012
to teda nesouviselo, stahovala se série s vadnejma páčkama. nemá to s vnitřnostma nic společnýho.
   Re: Potrhani vnitrnosti pri padu do Grigri23.01.2012
"lezcovy analni sverace neudrzely stolici"
máš dojem, že to dotyčný písal tak seri
 Re: Potrhani vnitrnosti pri padu do Grigri23.01.2012
Nevím jak vnitřnosti, ale každopádně na erekci má GriGri vliv značný.
  Re: Potrhani vnitrnosti pri padu do Grigri23.01.2012
Pozitivni?
  Re: Potrhani vnitrnosti pri padu do Grigri23.01.2012
Prosím upřesni, že bych si ten krámnakonec přece jen pořídil?? :)
 Re: Potrhani vnitrnosti pri padu do Grigri23.01.2012
Ach jo... ten Petzl to jsou asi uplní amatéři, že?
 Re: Potrhani vnitrnosti pri padu do Grigri23.01.2012
Až tak by se to asi nestalo. Přijde mi,že není dobrý s grigrem, když je jistič o dost těžší než leze
  Re: Potrhani vnitrnosti pri padu do Grigri23.01.2012
No to se asi někdo dost baví,když sem čas od času hodí nějakej debilní dotaz.A stačí ho zabalit do r
   Re: Potrhani vnitrnosti pri padu do Grigri23.01.2012
Pozor,výstraha!!!!!!!GriGri2 potrhá i koule!!!!
    Re: Potrhani vnitrnosti pri padu do Grigri24.01.2012
Já myslim, že to utrhne hlavu debilům co lezou, jenom proto, aby byli "in", těm to utrhne
     Re: Potrhani vnitrnosti pri padu do Grigri - maximalni hodnoty24.01.2012
Musel bych pohledat v pdf z DAV Panoramy, kde par let zpet testovali zatizeni lezce, stanoviste a ji
      Re: Potrhani vnitrnosti pri padu do Grigri - maximalni hodnoty24.01.2012
Diky, konecne poradna rozumna odpoved.
      Re: Potrhani vnitrnosti pri padu do Grigri - maximalni hodnoty24.01.2012
na vnitrni zraneni je potreba dost rana.. ale kdyz clovek leze jen v sedaku, podstatne mensi rana st
       Re: Potrhani vnitrnosti pri padu do Grigri - maximalni hodnoty24.01.2012
Přesně tak. Ten „fyziologický limit lidského organismu 12kN“ , o kterém píše zoban, je historicky od
        Re: Potrhani vnitrnosti pri padu do Grigri - maximalni hodnoty24.01.2012
k tem pretizenim a vydrzi cloveciho organismu:
         Re: Potrhani vnitrnosti pri padu do Grigri - maximalni hodnoty24.01.2012
Hele, to může být opravdu zajímavá knížka. Tip pro nějakou z návštěv knihovny :)
     Re: Potrhani vnitrnosti pri padu do Grigri24.01.2012
Takový blbečky jako ty fakt zbožňuju. Myslíš si že lidi lezou protože je to in? Myslíš si že někdo d

 Petrohrad23.01.2012
Muze nekdo prosim poradit, kde jsou ted nejlepsi podminky na boulderovani na Petrohradu? Da se tam ted vubec lezt?
 Re: Petrohrad23.01.2012
Komentáře k cestám na Petrohradě jsou tady skoro každý den, teď jsou tam nejlepší podmínky v roce. Z
  Re: Petrohrad23.01.2012
Nejlepší podmínky v roce :))) Včera to bylo OK asi tak mezi 11 - 12 hodinou na pár kamenech. Dost se
   Re: Petrohrad23.01.2012
No někdy to je risk, ale zatím jsme si snad vždycky zalezli. Nejlepší podmínky byly minulou neděli a
 Re: Petrohrad23.01.2012
Chce to vybrat jižní svahy nebo někam nahoru: Nahoře na Bráně (Gynekolog, Japonsko), Pod Hradem (Ele
  Re: Petrohrad23.01.2012
A pak ještě skoro celý Josemit (plus Na pasece) a Podzimní věž (ráj, březový háj). Ono se skoro vžd
   Re: Petrohrad23.01.2012
Diky za tipy na konkretni sektory!

1   ...   654   655   656   657   658   659   660   661   662   663   664   665   666   667   668   669   670   671   672   673   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Potrhani vnitrnosti pri padu do Grigri
Je neco pravdy na tom, ze pri padu chycenem do Grigri, se muzou lezci urvat vnitrnosti? Samozrejme predpokladam dynamicke lano.
15:56:12 23.01.2012
odpovědět 
 Re: Potrhani vnitrnosti pri padu do Grigri
Ach jo... ten Petzl to jsou asi uplní amatéři, že?
T16:01:13 23.01.2012
odpovědět 
 Re: Potrhani vnitrnosti pri padu do Grigri
když cvakneš grigri ke štandu nafest a je dostatečný faktor. tak teoreticky a asi i prakticky ano. na stěně či skalce s jistítkem ve voku sedáku jističe pod skalou ne.
Lukas B.16:02:05 23.01.2012
odpovědět 
  Re: Potrhani vnitrnosti pri padu do Grigri
Co je to za volovinu ? Vždyť každý dinamický lano je konstruovaný tak, aby při pádu nebylo přetížení takový aby se tohle stalo...
Vojta17:31:26 23.01.2012
odpovědět 
   Re: Potrhani vnitrnosti pri padu do Grigri
volovina by především byla padat s velkým faktorem do lana natvrdo fixovaného do štandu, ať už uzlem nebo natvrdo blokujícím jistítkem (což grigri je)- a síla by se teoreticky mohla přiblížit pádovému nárazu který najdeme na visačce originálně zabaleného lana, což udělá přetížení, které by už třeba slezinku hravě utrhlo. předpokládám, že původní dotaz (poněkud mile naivní) byl na obyčejnou situaci na umělce nebo vyvokované skalce kdy jistič volně postává na podlaze a jistítko má ve voku sedáku. tam je to v pořádku a hrozí snad jedině utržení vnějších reprodukčních orgánů při blbě srovnaném sedáku.
Lukas B.07:18:54 24.01.2012
odpovědět 
 Re: Potrhani vnitrnosti pri padu do Grigri
Pravdepodobne ano, je zdokumentovan pripad kdy zastaveni padu bylo tak prudke ze lezcovy analni sverace neudrzely stolici. V petzlu pak tuto nehodu rekonstruovali a analyzovali (doslova) a pokud vim tak nedavno se nejake vyrobni serie grigri stahovaly z obehu, mozna to s tim souviselo.
16:08:31 23.01.2012
odpovědět 
  Re: Potrhani vnitrnosti pri padu do Grigri
No, jednou na písku mi anální svěrače povolili taky, ale jistič měl osmu. Nakonec jsem to ale ustál a nespadnul jsem.
19:11:43 23.01.2012
odpovědět 
  Re: Potrhani vnitrnosti pri padu do Grigri
to teda nesouviselo, stahovala se série s vadnejma páčkama. nemá to s vnitřnostma nic společnýho.
.19:18:41 23.01.2012
odpovědět 
   Re: Potrhani vnitrnosti pri padu do Grigri
"lezcovy analni sverace neudrzely stolici"
máš dojem, že to dotyčný písal tak seriózne, ako na to reaguješ ty? :-D
19:26:26 23.01.2012
odpovědět 
 Re: Potrhani vnitrnosti pri padu do Grigri
Nevím jak vnitřnosti, ale každopádně na erekci má GriGri vliv značný.
Belial16:20:07 23.01.2012
odpovědět 
  Re: Potrhani vnitrnosti pri padu do Grigri
Pozitivni?
16:41:06 23.01.2012
odpovědět 
  Re: Potrhani vnitrnosti pri padu do Grigri
Prosím upřesni, že bych si ten krámnakonec přece jen pořídil?? :)
MrE.16:51:52 23.01.2012
odpovědět 
 Re: Potrhani vnitrnosti pri padu do Grigri
Ach jo... ten Petzl to jsou asi uplní amatéři, že?
T16:26:25 23.01.2012
odpovědět 
 Re: Potrhani vnitrnosti pri padu do Grigri
Až tak by se to asi nestalo. Přijde mi,že není dobrý s grigrem, když je jistič o dost těžší než lezec. Pády občas bývají hodně tvrdé a lezec to neocení ;)
Pepa17:51:14 23.01.2012
odpovědět 
  Re: Potrhani vnitrnosti pri padu do Grigri
No to se asi někdo dost baví,když sem čas od času hodí nějakej debilní dotaz.A stačí ho zabalit do rádoby seriozního hávu.
18:54:49 23.01.2012
odpovědět 
   Re: Potrhani vnitrnosti pri padu do Grigri
Pozor,výstraha!!!!!!!GriGri2 potrhá i koule!!!!
Petzlik19:17:51 23.01.2012
odpovědět 
    Re: Potrhani vnitrnosti pri padu do Grigri
Já myslim, že to utrhne hlavu debilům co lezou, jenom proto, aby byli "in", těm to utrhne i střeva a když ne grigri tak já!
09:19:58 24.01.2012
odpovědět 
     Re: Potrhani vnitrnosti pri padu do Grigri - maximalni hodnoty
Musel bych pohledat v pdf z DAV Panoramy, kde par let zpet testovali zatizeni lezce, stanoviste a jisticich bodu pri zachyceni padu pomoci ruznych pomucek.
Nejvyssi hodnotu melo Grigri zajistene uzlem !!! i tak byla pri tvrdem faktoru 2 namerena na konci lana hodnota 9,6 kN, tedy 2,4 kN pod fyziologickym limitem lidskeho organismu. I pres to, ze ti to nepotrha vnitrnosti je to poradna supa.
Jinak Gri gri samo o sobe pri prekroceni 6,7 kN proklouzne a zastavi na 4,5 kN - vyjadreni Petzlu na primo zaslany dotaz a vztahuje se k 10 mm lanu. 6,7 kN je sice taky supa, ale uz se da vydychat vic v pohode.
Bohuzel nevim ted presne typy a parametry lan na kterych se testovalo a bohuzel to ted nemam cas hledat.
Radek
zoban09:40:28 24.01.2012
odpovědět 
      Re: Potrhani vnitrnosti pri padu do Grigri - maximalni hodnoty
Diky, konecne poradna rozumna odpoved.
14:01:37 24.01.2012
odpovědět 
      Re: Potrhani vnitrnosti pri padu do Grigri - maximalni hodnoty
na vnitrni zraneni je potreba dost rana.. ale kdyz clovek leze jen v sedaku, podstatne mensi rana staci na nalomeny zada..
14:40:12 24.01.2012
odpovědět 
       Re: Potrhani vnitrnosti pri padu do Grigri - maximalni hodnoty
Přesně tak. Ten „fyziologický limit lidského organismu 12kN“ , o kterém píše zoban, je historicky odvozen z normy pro parašutismus (blíž viz Schubert, tuším trojka), která počítá s navázáním adekvátním celotělovému úvazku.
Určitě tady vstupuje do hry ta tzv. maximální rázová síla lana (na to se asi odvolává vojta), ta v současné době bývá u jedničkových lan, pokud vím, mezi cca 7,5 a 9,5 kN, ale nevím, při jakém pádu se to měří. Asi normopád?
Pro diskutovaný případ, ta "proklouzávací vlastnost" Gri-Gri je ale zjevně zásadní.
Robert18:26:10 24.01.2012
odpovědět 
        Re: Potrhani vnitrnosti pri padu do Grigri - maximalni hodnoty
k tem pretizenim a vydrzi cloveciho organismu:
http://goo.gl/Pw3gY
18:58:27 24.01.2012
odpovědět 
         Re: Potrhani vnitrnosti pri padu do Grigri - maximalni hodnoty
Hele, to může být opravdu zajímavá knížka. Tip pro nějakou z návštěv knihovny :)
Robert23:17:24 24.01.2012
odpovědět 
     Re: Potrhani vnitrnosti pri padu do Grigri
Takový blbečky jako ty fakt zbožňuju. Myslíš si že lidi lezou protože je to in? Myslíš si že někdo dělá něco co ho ve skutečnosti nebaví jen proto že je to in? Protože je ti zrovna in tak to šli možná tak zkusit a začalo je to bavit, tak v tom pokračují. Ty lezeš proč? Protože tě to baví, měls to štěstí že tě k tomu dovedli kámoši? Proč jsou horší ti co je k tomu kámoši nedovedli?
Samba11:35:52 24.01.2012
odpovědět 
 Foto dne:
kvalifikace
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192337)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Start und stop 4 Sankt Lorenz
Přeskok 2 Skály V Údolí Roklice
Zamotaná pouť V Skály V Údolí Roklice
Náhorní hrana II Údolí Loubenského Potoka
Turecký med VIIb Údolí Loubenského Potoka
Nově komentované:
Paní Kadrnožková VIIIb Prachov
Mandragora Hard 8A Rusava
Tancuj, Tancuj, Vykrúcaj VIIIa Adršpach
Záviš 7 Žleby
Přehmat 5+ Černá Skála U Přeštic

 Nově v diskusi:
Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | 666 555 | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Neuznat | Viva Master ! | AI slop |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (57)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (7)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1145 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1260 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1451 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1417 
 Neřeším to – lezu vše 
 1114 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi