Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej Slovenské průvodce
SP Krakov (03.07) SP Chamonix (10.07) MS juniorů (18.07)
Cesty: 1.Šindel 13081 2.Votoček 12500 3.Štípek 11869 Bouldry: 1.Trojan 11250 2.Novák 11075 3.Pochman 11075 Hory: 1.Sejbal 8251 2.Skopec 7086 3.Černý 6468
SP Innsbruck (17.06) M Rakouska paralezení (07.06) SP Praha (04.06)
Kontakt
🏠 Domů Diskuse Inzerce Fotky Cesty Žebříček Průvodce Mapy Deníčky 👤 Přihlásit 📝 Registrace 🇨🇿 Česky ✓ 🇬🇧 English
  Re: Maltatal 25.01.2012 Na začátku týdne tu byla o tom diskuze. Záleží, co chceš lézt, ty fotky neukáží vše. Dole soutěska,
    Re: Maltatal 25.01.2012 No právě co ted sleduju počasí poslední tejden a půl, tak mi přijde, že by se to mohlo zlepšovat...p
      Re: Maltatal 25.01.2012 V columbusu se da v prave casti, ale rada pomerne velkych kusu ledu je odtata od steny a nestabilni.
        Re: Maltatal 25.01.2012 V neděli bylo značně nad nulou takže nevím,teď to snad bude lepší, ale na druhou stranu pokud sníh n
          Re: Maltatal 25.01.2012 Ještě jedna malá technická - co nenaroste do začátku ledna se už nikdy v průběhu zimy neudělá. To pl
            Re: Maltatal 27.01.2012 osobne si myslim, ze to platilo pred rokmi, ale teraz, ked je klima taka dosahana aka je, tak sa lad
Trénink sportovního lezce 24.01.2012 Ahoj Lidi nevíte jak to vypadá s knihou Trénink sportovního lezce 2? Se ňák nemůžu dočkat:-)
  Re: Trénink sportovního lezce 24.01.2012 Příští týden by měla být hotova.
  Re: Trénink sportovního lezce 24.01.2012 A já koupím jedničku, pokud někomu doma přebývá. Honza
    Re: Trénink sportovního lezce 24.01.2012 Je ke stahnuti na ulozto v pdf, pripadne muzu poslat.
      Re: Trénink sportovního lezce 24.01.2012 šak to se ví, ale knížka je knížka
        Re: Trénink sportovního lezce 24.01.2012 jó....když nejdou proudy x))
  Re: Trénink sportovního lezce 24.01.2012 Už jsme tady jednou psali, že kniha vyjde před jarem tohoto roku, sám Tufi se i omlouval, co za zpož
Hory v Kolumbii 24.01.2012 Ahoj, nemáte někdo zkušenosti s lezením nebo VHT v horách v Kolumbii? Nemůže mi dát tipy na lehčí kopce? Sháním také info o nejvyšší hoře Pico Cristóbal Colón. Díky
  Re: Hory v Kolumbii 24.01.2012 Byli jsme v Siera Nevada Cocuy a paráda supr. biwally i trek krásnou přírodou a zde je i bezpečno. C
  Re: Potrhani vnitrnosti pri padu do Grigri 23.01.2012 Ach jo... ten Petzl to jsou asi uplní amatéři, že?
  Re: Potrhani vnitrnosti pri padu do Grigri 23.01.2012 když cvakneš grigri ke štandu nafest a je dostatečný faktor. tak teoreticky a asi i prakticky ano. n
    Re: Potrhani vnitrnosti pri padu do Grigri 23.01.2012 Co je to za volovinu ? Vždyť každý dinamický lano je konstruovaný tak, aby při pádu nebylo přetížení
      Re: Potrhani vnitrnosti pri padu do Grigri 24.01.2012 volovina by především byla padat s velkým faktorem do lana natvrdo fixovaného do štandu, ať už uzlem
  Re: Potrhani vnitrnosti pri padu do Grigri 23.01.2012 Pravdepodobne ano, je zdokumentovan pripad kdy zastaveni padu bylo tak prudke ze lezcovy analni sver
    Re: Potrhani vnitrnosti pri padu do Grigri 23.01.2012 No, jednou na písku mi anální svěrače povolili taky, ale jistič měl osmu. Nakonec jsem to ale ustál
    Re: Potrhani vnitrnosti pri padu do Grigri 23.01.2012 to teda nesouviselo, stahovala se série s vadnejma páčkama. nemá to s vnitřnostma nic společnýho.
      Re: Potrhani vnitrnosti pri padu do Grigri 23.01.2012 "lezcovy analni sverace neudrzely stolici"
máš dojem, že to dotyčný písal tak seri
  Re: Potrhani vnitrnosti pri padu do Grigri 23.01.2012 Nevím jak vnitřnosti, ale každopádně na erekci má GriGri vliv značný.
    Re: Potrhani vnitrnosti pri padu do Grigri 23.01.2012 Prosím upřesni, že bych si ten krámnakonec přece jen pořídil?? :)
  Re: Potrhani vnitrnosti pri padu do Grigri 23.01.2012 Ach jo... ten Petzl to jsou asi uplní amatéři, že?
  Re: Potrhani vnitrnosti pri padu do Grigri 23.01.2012 Až tak by se to asi nestalo. Přijde mi,že není dobrý s grigrem, když je jistič o dost těžší než leze
    Re: Potrhani vnitrnosti pri padu do Grigri 23.01.2012 No to se asi někdo dost baví,když sem čas od času hodí nějakej debilní dotaz.A stačí ho zabalit do r
      Re: Potrhani vnitrnosti pri padu do Grigri 23.01.2012 Pozor,výstraha!!!!!!!GriGri2 potrhá i koule!!!!
        Re: Potrhani vnitrnosti pri padu do Grigri 24.01.2012 Já myslim, že to utrhne hlavu debilům co lezou, jenom proto, aby byli "in", těm to utrhne
          Re: Potrhani vnitrnosti pri padu do Grigri - maximalni hodnoty 24.01.2012 Musel bych pohledat v pdf z DAV Panoramy, kde par let zpet testovali zatizeni lezce, stanoviste a ji
            Re: Potrhani vnitrnosti pri padu do Grigri - maximalni hodnoty 24.01.2012 Diky, konecne poradna rozumna odpoved.
            Re: Potrhani vnitrnosti pri padu do Grigri - maximalni hodnoty 24.01.2012 na vnitrni zraneni je potreba dost rana.. ale kdyz clovek leze jen v sedaku, podstatne mensi rana st
              Re: Potrhani vnitrnosti pri padu do Grigri - maximalni hodnoty 24.01.2012 Přesně tak. Ten „fyziologický limit lidského organismu 12kN“ , o kterém píše zoban, je historicky od
                Re: Potrhani vnitrnosti pri padu do Grigri - maximalni hodnoty 24.01.2012 k tem pretizenim a vydrzi cloveciho organismu:
                  Re: Potrhani vnitrnosti pri padu do Grigri - maximalni hodnoty 24.01.2012 Hele, to může být opravdu zajímavá knížka. Tip pro nějakou z návštěv knihovny :)
          Re: Potrhani vnitrnosti pri padu do Grigri 24.01.2012 Takový blbečky jako ty fakt zbožňuju. Myslíš si že lidi lezou protože je to in? Myslíš si že někdo d
Petrohrad 23.01.2012 Muze nekdo prosim poradit, kde jsou ted nejlepsi podminky na boulderovani na Petrohradu? Da se tam ted vubec lezt?
  Re: Petrohrad 23.01.2012 Komentáře k cestám na Petrohradě jsou tady skoro každý den, teď jsou tam nejlepší podmínky v roce. Z
    Re: Petrohrad 23.01.2012 Nejlepší podmínky v roce :))) Včera to bylo OK asi tak mezi 11 - 12 hodinou na pár kamenech. Dost se
      Re: Petrohrad 23.01.2012 No někdy to je risk, ale zatím jsme si snad vždycky zalezli. Nejlepší podmínky byly minulou neděli a
  Re: Petrohrad 23.01.2012 Chce to vybrat jižní svahy nebo někam nahoru: Nahoře na Bráně (Gynekolog, Japonsko), Pod Hradem (Ele
    Re: Petrohrad 23.01.2012 A pak ještě skoro celý Josemit (plus Na pasece) a Podzimní věž (ráj, březový háj). Ono se skoro vžd
      Re: Petrohrad 23.01.2012 Diky za tipy na konkretni sektory!
Maltatal 22.01.2012 Nevíte někdo jaký je aktuální stav ledů v Maltatalu? Dík za info.
      Re: Maltatal 23.01.2012 Kathedrale, Superfeucht a Mittlerer Maralmfall jsou v pohodě. Gamseck a Aluhol nevím, ale odhaduju,
        Re: Maltatal 23.01.2012 jo a Supermax je taky špatnej. Horní headwall by možná šel, před týdnem mu ke spojení chyběly 2 metr
          Re: Maltatal 23.01.2012 Tož Švihy s Mitlere bych bych až tak nesouhlasil, v sobotu spodní dvě délky sněhu místy do půli steh
Maltatal 22.01.2012 Nevíte někdo jaký je aktuální stav ledů v Maltatalu? Dík za info.
Island peak 22.01.2012 Ahoj, byl někdo na Mera Peaku a podělil by se o zkušenosti? Nebo by tam na podzim vyrazil? dík
Spitzmauer 22.01.2012 Ahoj. Sháním topo k cestám ve východní stěně Spitzmaueru, nemá někdo náhodou? Díky
  Re: Adam ondra full HD 21.01.2012 netuší někdo, kde se to dá už konečně stáhnout z netu?
    Re: Adam ondra full HD 21.01.2012 ach jo, je mi z tebe smutno :(
    Re: Adam ondra full HD 21.01.2012 Tady: adamondrafilm.cz
    Re: Adam ondra full HD 21.01.2012 Tady: adamondrafilm.cz
      Re: Adam ondra full HD 21.01.2012 :) Krome toho to samozrejme je i na torrentech. Pokud jsi ovsem liny naucit se hledat, tak ti neni j
  Re: Adam ondra full HD 21.01.2012 1
...
655
656
657
658
659
660
661
662
663
664
665
666
667
668
669
670
671
672
673
674
...
2263
  Re: Potrhani vnitrnosti pri padu do Grigri Ach jo... ten Petzl to jsou asi uplní amatéři, že? T 16:01:13 23.01.2012odpovědět
  Re: Potrhani vnitrnosti pri padu do Grigri když cvakneš grigri ke štandu nafest a je dostatečný faktor. tak teoreticky a asi i prakticky ano. na stěně či skalce s jistítkem ve voku sedáku jističe pod skalou ne. Lukas B. 16:02:05 23.01.2012odpovědět
    Re: Potrhani vnitrnosti pri padu do Grigri Co je to za volovinu ? Vždyť každý dinamický lano je konstruovaný tak, aby při pádu nebylo přetížení takový aby se tohle stalo... Vojta 17:31:26 23.01.2012odpovědět
      Re: Potrhani vnitrnosti pri padu do Grigri volovina by především byla padat s velkým faktorem do lana natvrdo fixovaného do štandu, ať už uzlem nebo natvrdo blokujícím jistítkem (což grigri je)- a síla by se teoreticky mohla přiblížit pádovému nárazu který najdeme na visačce originálně zabaleného lana, což udělá přetížení, které by už třeba slezinku hravě utrhlo. předpokládám, že původní dotaz (poněkud mile naivní) byl na obyčejnou situaci na umělce nebo vyvokované skalce kdy jistič volně postává na podlaze a jistítko má ve voku sedáku. tam je to v pořádku a hrozí snad jedině utržení vnějších reprodukčních orgánů při blbě srovnaném sedáku. Lukas B. 07:18:54 24.01.2012odpovědět
  Re: Potrhani vnitrnosti pri padu do Grigri Pravdepodobne ano, je zdokumentovan pripad kdy zastaveni padu bylo tak prudke ze lezcovy analni sverace neudrzely stolici. V petzlu pak tuto nehodu rekonstruovali a analyzovali (doslova) a pokud vim tak nedavno se nejake vyrobni serie grigri stahovaly z obehu, mozna to s tim souviselo. 16:08:31 23.01.2012odpovědět
    Re: Potrhani vnitrnosti pri padu do Grigri No, jednou na písku mi anální svěrače povolili taky, ale jistič měl osmu. Nakonec jsem to ale ustál a nespadnul jsem. 19:11:43 23.01.2012odpovědět
    Re: Potrhani vnitrnosti pri padu do Grigri to teda nesouviselo, stahovala se série s vadnejma páčkama. nemá to s vnitřnostma nic společnýho. . 19:18:41 23.01.2012odpovědět
      Re: Potrhani vnitrnosti pri padu do Grigri "lezcovy analni sverace neudrzely stolici"
máš dojem, že to dotyčný písal tak seriózne, ako na to reaguješ ty? :-D 19:26:26 23.01.2012odpovědět
  Re: Potrhani vnitrnosti pri padu do Grigri Nevím jak vnitřnosti, ale každopádně na erekci má GriGri vliv značný. Belial 16:20:07 23.01.2012odpovědět
    Re: Potrhani vnitrnosti pri padu do Grigri Prosím upřesni, že bych si ten krámnakonec přece jen pořídil?? :) MrE. 16:51:52 23.01.2012odpovědět
  Re: Potrhani vnitrnosti pri padu do Grigri Ach jo... ten Petzl to jsou asi uplní amatéři, že? T 16:26:25 23.01.2012odpovědět
  Re: Potrhani vnitrnosti pri padu do Grigri Až tak by se to asi nestalo. Přijde mi,že není dobrý s grigrem, když je jistič o dost těžší než lezec. Pády občas bývají hodně tvrdé a lezec to neocení ;) Pepa 17:51:14 23.01.2012odpovědět
    Re: Potrhani vnitrnosti pri padu do Grigri No to se asi někdo dost baví,když sem čas od času hodí nějakej debilní dotaz.A stačí ho zabalit do rádoby seriozního hávu. 18:54:49 23.01.2012odpovědět
      Re: Potrhani vnitrnosti pri padu do Grigri Pozor,výstraha!!!!!!!GriGri2 potrhá i koule!!!! Petzlik 19:17:51 23.01.2012odpovědět
        Re: Potrhani vnitrnosti pri padu do Grigri Já myslim, že to utrhne hlavu debilům co lezou, jenom proto, aby byli "in", těm to utrhne i střeva a když ne grigri tak já! 09:19:58 24.01.2012odpovědět
          Re: Potrhani vnitrnosti pri padu do Grigri - maximalni hodnoty Musel bych pohledat v pdf z DAV Panoramy, kde par let zpet testovali zatizeni lezce, stanoviste a jisticich bodu pri zachyceni padu pomoci ruznych pomucek.
Nejvyssi hodnotu melo Grigri zajistene uzlem !!! i tak byla pri tvrdem faktoru 2 namerena na konci lana hodnota 9,6 kN, tedy 2,4 kN pod fyziologickym limitem lidskeho organismu. I pres to, ze ti to nepotrha vnitrnosti je to poradna supa.
Jinak Gri gri samo o sobe pri prekroceni 6,7 kN proklouzne a zastavi na 4,5 kN - vyjadreni Petzlu na primo zaslany dotaz a vztahuje se k 10 mm lanu. 6,7 kN je sice taky supa, ale uz se da vydychat vic v pohode.
Bohuzel nevim ted presne typy a parametry lan na kterych se testovalo a bohuzel to ted nemam cas hledat.
Radek
zoban 09:40:28 24.01.2012odpovědět
            Re: Potrhani vnitrnosti pri padu do Grigri - maximalni hodnoty Diky, konecne poradna rozumna odpoved. 14:01:37 24.01.2012odpovědět
            Re: Potrhani vnitrnosti pri padu do Grigri - maximalni hodnoty na vnitrni zraneni je potreba dost rana.. ale kdyz clovek leze jen v sedaku, podstatne mensi rana staci na nalomeny zada.. 14:40:12 24.01.2012odpovědět
              Re: Potrhani vnitrnosti pri padu do Grigri - maximalni hodnoty Přesně tak. Ten „fyziologický limit lidského organismu 12kN“ , o kterém píše zoban, je historicky odvozen z normy pro parašutismus (blíž viz Schubert, tuším trojka), která počítá s navázáním adekvátním celotělovému úvazku.
Určitě tady vstupuje do hry ta tzv. maximální rázová síla lana (na to se asi odvolává vojta), ta v současné době bývá u jedničkových lan, pokud vím, mezi cca 7,5 a 9,5 kN, ale nevím, při jakém pádu se to měří. Asi normopád?
Pro diskutovaný případ, ta "proklouzávací vlastnost" Gri-Gri je ale zjevně zásadní. Robert 18:26:10 24.01.2012odpovědět
                Re: Potrhani vnitrnosti pri padu do Grigri - maximalni hodnoty k tem pretizenim a vydrzi cloveciho organismu:
http://goo.gl/Pw3gY 18:58:27 24.01.2012odpovědět
                  Re: Potrhani vnitrnosti pri padu do Grigri - maximalni hodnoty Hele, to může být opravdu zajímavá knížka. Tip pro nějakou z návštěv knihovny :) Robert 23:17:24 24.01.2012odpovědět
          Re: Potrhani vnitrnosti pri padu do Grigri Takový blbečky jako ty fakt zbožňuju. Myslíš si že lidi lezou protože je to in? Myslíš si že někdo dělá něco co ho ve skutečnosti nebaví jen proto že je to in? Protože je ti zrovna in tak to šli možná tak zkusit a začalo je to bavit, tak v tom pokračují. Ty lezeš proč? Protože tě to baví, měls to štěstí že tě k tomu dovedli kámoši? Proč jsou horší ti co je k tomu kámoši nedovedli? Samba 11:35:52 24.01.2012odpovědět
Reklama:
Foto dne:
Databáze cest:
Nově v diskusi:
Nové komentáře:
Kde to vře:
Nově v inzerci:
Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
Návody:
Partneři: