LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRůVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   V pohodě, když jde skočit na věž, skočíme to i zpátky. Potom dáme další pivka!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Širůčková 11897
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 7951
2.Skopec 7086
3.Groš 6550

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5948 lezců
1230925 cest
Nové přelezy:
Timba Clim 7b
Side Step 7b
Averno 7b+
Manky Byzn 7c+
Kočka 7b+
Arnold Cla 9+
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+

Stěny
Horolezecká stěna Vrchlabí - MANGO - Vrchlabí
Crux - Karlovy Vary
Pajkland - Olomouc

Prodejny
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
PROVIDE + YETTI Havlík - Děčín
NěcoNavíc.cz - České Budějovice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Pozor na partnerskou kontrolu - může se to vyplatit26.01.2012
Minuly tyden byla v brne na Klajde pomerne solidni podlaha. Kluci uz dali dohromady zpravu o nehode i jejich pricinach.

 Re: Pozor na partnerskou kontrolu - může se to vyplatit27.01.2012
Rozbor nehody pěknej, ale co z toho? Na KáeLko zajdu několikrát za zimu a to spíš kvůli dobré kávě.
  Re: Pozor na partnerskou kontrolu - může se to vyplatit27.01.2012
100% souhlas. Někdy mám o ty lidi vážně strach.
   Re: Pozor na partnerskou kontrolu - může se to vyplatit27.01.2012
No tak když něco takového snad vidím, tak hned začátečníka upozorním ne?! Proč by to měla dělat jen
    Re: Pozor na partnerskou kontrolu - může se to vyplatit27.01.2012
jenže když někomu něco řekneš, tak ti vynadá. A když pak spadne, smutně kouká. Taková už je doba, ne
     Re: Pozor na partnerskou kontrolu - může se to vyplatit27.01.2012
jo, to už se mi taky párkrát stalo - upozornila jsem na chybu a ještě jsem dostala vynadáno a koukal
      Re: Pozor na partnerskou kontrolu - může se to vyplatit28.01.2012
U nás je takovej podivnej oddíl, kde jsou asi 2-3 lezci, kteří lezou delší dobu a fakt lezou.
    Re: Pozor na partnerskou kontrolu - může se to vyplatit27.01.2012
Hele, nejseš určitě sám, kdo dokáže a je ochoten poradit. Ten přístup tam mě přijde, jako kdybych si
     Re: Pozor na partnerskou kontrolu - může se to vyplatit29.01.2012
Hele Wilhelme a nemluvi z tebe jen obrovska zavist? Zkus si spocitat vstupne jako trzbu a pak provo
      Re: Pozor na partnerskou kontrolu - může se to vyplatit29.01.2012
Hele Martas, v půl druhé u komplu, když je tak pěkně, ty asi nebudeš v pořádku, viď?;-)
    Re: Pozor na partnerskou kontrolu - může se to vyplatit28.01.2012
Obsluha (provozovatel) nemůže za to, že se někdo neumí navázat, cvaknout správně expresku .... Provo
  Re: Pozor na partnerskou kontrolu - může se to vyplatit27.01.2012
Súhlas! Lebo presne takto sa to robí na západe a nikomu tam ani nenapadne to brať ako buzeráciu (pre
   Re: Pozor na partnerskou kontrolu - může se to vyplatit27.01.2012
ta kontrola se sem probehne
   Re: Pozor na partnerskou kontrolu - může se to vyplatit27.01.2012
Tak nevim jak kde, ale v Anglii to sveho casu byla cast me pracovni naplne a i tak ti nejaky plastic
  Re: Pozor na partnerskou kontrolu - může se to vyplatit27.01.2012
Presne! Obcas nekoho upozornim, na kravinu, co dela pri jisteni, tak jako me kdysi upozornovali, ale
   Re: Pozor na partnerskou kontrolu - může se to vyplatit27.01.2012
To sice jo, ale udělal jsi správnou věc. Myslím, že bych dlouho nemohl zapomenou na situaci, když by
   Re: Pozor na partnerskou kontrolu - může se to vyplatit27.01.2012
jj, přesně. neni to jenom na Klajdě, ale na všech stěnách. Např. instruktor Blesk ze Smíchova ( co m
    Re: Pozor na partnerskou kontrolu - může se to vyplatit27.01.2012
Nějak podobně na Ruzyni. Mistr OnsajtoFrýsoloŠátkař lezl s prstýnkem. Jemně jsem ho upozornil ... Po
     Re: Pozor na partnerskou kontrolu - může se to vyplatit27.01.2012
To víš, Slabomíry nikdo nemá rád. Taky bych se radši zabil, než si od tebe nechal radit. Stejně všec
      Re: Pozor na partnerskou kontrolu - může se to vyplatit27.01.2012
:D teď jsi na to kápnul
       Re: Pozor na partnerskou kontrolu - může se to vyplatit27.01.2012
No mě se teda nedávna zas neočekávaná partnerská kontrola od manželky naopak hrubě nevyplatila
        Re: Pozor na partnerskou kontrolu - může se to vyplatit27.01.2012
:-D
         Re: Pozor na partnerskou kontrolu - může se to vyplatit27.01.2012
Doporučuju upozornění ve stylu... "To neděláš dobře Jaromíre, to se ti jednou vymstí... "
 Re: Pozor na partnerskou kontrolu - může se to vyplatit27.01.2012
jojo, stalo se mi něco podobnýho... ukazuju kámošce jak se váže osma, kecáme, já protáhnu lano sedák
  Re: Pozor na partnerskou kontrolu - může se to vyplatit27.01.2012
tak kdyz si mel odkrevenej mozek... v rozkroku nemas ulozene jak se navazat ;-)
 Re: Pozor na partnerskou kontrolu - může se to vyplatit28.01.2012
Naprosto souhlasím s většinou, že by obsluha měla víc kontrolovat především začínající lezce a nezav
  Re: Pozor na partnerskou kontrolu - může se to vyplatit28.01.2012
1. - Jak obsluha pozná, že se jedná o začátečníky, co neumí jistit? A co chceš dělat třeba s magoram
 Re: Pozor na partnerskou kontrolu - může se to vyplatit28.01.2012
Už si nepamatuji co přesně se na Klajde podepisuje, ale jak říká jeden muj přítel "podepsal jsi
  Re: Pozor na partnerskou kontrolu - může se to vyplatit28.01.2012
tenhle postup (rychly odchod) jsem jednou aplikoval. pak jsme se vratili podivat, jak jednoho z te p
  Re: Pozor na partnerskou kontrolu - může se to vyplatit29.01.2012
podle mě tam psal,že uhýbá z dráhy možného pádu a ne,že zdrhne wod případného masakru.taky tam tomu
   Re: Pozor na partnerskou kontrolu - může se to vyplatit29.01.2012
No asi se do toho Schubrta znova pro jistotu podivam, ale mel jsem za to, ze to Schubert radi i kvul
    Re: Pozor na partnerskou kontrolu - může se to vyplatit29.01.2012
rozezna a neupozorni.. no dobre, a jak by sis predstavoval ten naslednej pravni postih? Treba - prez
     Re: Pozor na partnerskou kontrolu - může se to vyplatit29.01.2012
"Videl jsem, ze ta dvojka vedle me mela provesen lano jak svin, a ze ten pad bude na zem, ale j
      Re: Pozor na partnerskou kontrolu - může se to vyplatit29.01.2012
..sem tim chtel naznacit ze clovek kterej se dopusti tohoto typu prohlaseni je nejspis naivni prosta

 Oprava bot26.01.2012
Ahoj, chtěl bych se zeptat, jestli se daj opravit lezečky. Jedná se o to, že na špičce a pravém okraji boty se mi začíná podrážka (guma) trošku prošoupávat a pravý přední okraj boty se mírně začíná olupovat.
Potřeboval bych poradit, od někoho, kdo
 Re: Oprava bot26.01.2012
Ahoj, jasně že se dají opravit. Buď u Restday nebo Salticu. Cena okolo pětistovky za pár.
 Meteora26.01.2012
Ahoj,byl by někdo ochoten předat emailem svoje zkušenosti z lezení v Meteoře?Tipy na cestu,ubytování,lezení,průvodce atd?Díky
 Re: Meteora26.01.2012
Na frendy se vykasli, vystacis s presy a se smycemi. Pry snad s jedinou vyjimkou Wahnsinnverschneidu

 žďárák25.01.2012
Ahoj, chci kupovat nějaký cenově dostupný žďárák. Máte někdo zkušenosti s SALEWA PTX Biwi Bag 1 Person.
 Re: žďárák25.01.2012
Mám ho v dvoumístné verzi pro nouzové případy. Líbí se mi. Pro občasné přespání (ochrana před nečeka
  Re: žďárák25.01.2012
A jakou mate treba zkusenost se spanim ve spacaku s kachnim perim (bylo mi receno ze pokud navhne -
   Re: žďárák25.01.2012
Proti rose hoď přes sebe pláštěnku. Pokud ti spacák navlhne, nehřeje. to je blbější než smrad....
    Re: žďárák25.01.2012
Mel jsem ho a nic moc... Ted nedam dopustit na takovy ten pytel na mrtvoly. Da se docela dobre zapno
     Re: žďárák25.01.2012
:-):-):-)
      Re: žďárák26.01.2012
Ani pláštěnku ani pytel na mrtvoly ! V obojím se ti přes noc nasráží mrtě vody a pak akorát klepeš k
       Re: žďárák26.01.2012
A co teda?...
  Re: žďárák26.01.2012
Tenhle názor je hodně kvalitní - z "reality", jako bych ho napsal já. :) Podepisuju a tesá
 Re: žďárák26.01.2012
  Re: žďárák26.01.2012
U nás mají tyhle asi skoro všichni... a spokojenost obecná.

Pak má někdo Highpoinťáck
   Re: žďárák26.01.2012
Já mám ten Highpoint a je super - malej, skladnej, nepromokl mi (vevnitř akorát zvlhne, ale to každe
   Re: žďárák26.01.2012
Souhlasím.Zďárák High point mám 3roky a funguje výborně! :-)
    Re: žďárák29.01.2012
Potvrzuju dobrý zkušenosti s High Point. Ve Skotsku jsem z nouze koupil RAB Storm Bivi asi za 50&
  Re: žďárák26.01.2012
Jo ten US mám též a spousta lidí co znám a všichni jsou spokojený, jinak dá se sehnat na aukru za 16
   Re: žďárák26.01.2012
highpoint mam ho asi 5 let a max spokojenost..Rozhodně za ty peníze (2-2,5 litru) se dá doporučit.
 Re: žďárák27.01.2012
Salewu nekupuj, je to spíš takovej pytel proti dešti, uvnitř zapářka, mám ho doma, vím o čem píšu...
  Re: žďárák27.01.2012
Ty žďáráky jsou od Salewy dva a jsou na pohled k nerozeznání... jeden je membrán druhej ne... Mám te
  Re: žďárák27.01.2012
Když prší, tak množství vody které se vypaří skrz žďárák je stejné ať máš kolem sebe igelit nebo seb

 lezky25.01.2012
čaute,
nemáte prosím někdo zkušenosti s opakovanými opravami lezeček? Kolikrát je to OK a kdy už je lepší koupit nové? za chvíli se mi udělá díra počtvrté, tak přemýšlím, jestli je znovu poslat na opravu nebo se s nima úplně rozloučit..
Díky
 Re: lezky25.01.2012
Caute,
zalezi na forme opravy, pokud ti podlepuji pouze spicku boty, tak to jde, ale tak po 3
  Re: lezky25.01.2012
Já to mám takhle. Lezečky mám dvoje, z toho jedny používám na stěně. Když se mi zdají lezečky na ská
   Re: lezky28.01.2012
Taky záleží na tom, co je to za lezačky, některé vydrží víc, jiné méně.
 Re: lezky25.01.2012
zalezi na typu lezecek, vseobecne pokud je z umele kuze tak vetsinou po prvni oprave odejde prave ta
 Re: lezky27.01.2012
Ahoj; mám opravené staré Tripy Tiger 5×, Saltic Vampir 3×. Na těžší cesty mám neopravované Scarpy Te
 Re: lezky27.01.2012
díky za názory:) taky mám dvoje lezky a oboje už tak třikrát opravený. Nás se vždycky složí na pošto

 rozhovor - Verka Kostruhova25.01.2012
pro zajemce zde - fotonec.blogspot.com
 Re: rozhovor - Verka Kostruhova25.01.2012
Paráda,díky!!
  Re: rozhovor - Verka Kostruhova25.01.2012
jj, bomba!!
 Re: rozhovor - Verka Kostruhova25.01.2012
Super, díky... :-)
 Re: rozhovor - Verka Kostruhova26.01.2012
je to dobry, i slavny Krasovy lezkyne sou uplne sileny... (dik za pocteni)

 Maltatal25.01.2012
Nemáte někdo aktuálnější info než http://www.maltatal-granit.at/Eiszustandsbericht.html ?
 Re: Maltatal25.01.2012
Na začátku týdne tu byla o tom diskuze. Záleží, co chceš lézt, ty fotky neukáží vše. Dole soutěska,
  Re: Maltatal25.01.2012
No právě co ted sleduju počasí poslední tejden a půl, tak mi přijde, že by se to mohlo zlepšovat...p
   Re: Maltatal25.01.2012
V columbusu se da v prave casti, ale rada pomerne velkych kusu ledu je odtata od steny a nestabilni.
    Re: Maltatal25.01.2012
V neděli bylo značně nad nulou takže nevím,teď to snad bude lepší, ale na druhou stranu pokud sníh n
     Re: Maltatal25.01.2012
Ještě jedna malá technická - co nenaroste do začátku ledna se už nikdy v průběhu zimy neudělá. To pl
      Re: Maltatal27.01.2012
osobne si myslim, ze to platilo pred rokmi, ale teraz, ked je klima taka dosahana aka je, tak sa lad

 Trénink sportovního lezce24.01.2012
Ahoj Lidi nevíte jak to vypadá s knihou Trénink sportovního lezce 2? Se ňák nemůžu dočkat:-)
 Re: Trénink sportovního lezce24.01.2012
Příští týden by měla být hotova.
 Re: Trénink sportovního lezce24.01.2012
A já koupím jedničku, pokud někomu doma přebývá. Honza
  Re: Trénink sportovního lezce24.01.2012
Je ke stahnuti na ulozto v pdf, pripadne muzu poslat.
   Re: Trénink sportovního lezce24.01.2012
šak to se ví, ale knížka je knížka
    Re: Trénink sportovního lezce24.01.2012
jó....když nejdou proudy x))
 Re: Trénink sportovního lezce24.01.2012
Už jsme tady jednou psali, že kniha vyjde před jarem tohoto roku, sám Tufi se i omlouval, co za zpož

 Hory v Kolumbii24.01.2012
Ahoj, nemáte někdo zkušenosti s lezením nebo VHT v horách v Kolumbii? Nemůže mi dát tipy na lehčí kopce? Sháním také info o nejvyšší hoře Pico Cristóbal Colón. Díky
 Re: Hory v Kolumbii24.01.2012
Byli jsme v Siera Nevada Cocuy a paráda supr. biwally i trek krásnou přírodou a zde je i bezpečno. C

 Potrhani vnitrnosti pri padu do Grigri23.01.2012
Je neco pravdy na tom, ze pri padu chycenem do Grigri, se muzou lezci urvat vnitrnosti? Samozrejme predpokladam dynamicke lano.
 Re: Potrhani vnitrnosti pri padu do Grigri23.01.2012
Ach jo... ten Petzl to jsou asi uplní amatéři, že?
 Re: Potrhani vnitrnosti pri padu do Grigri23.01.2012
když cvakneš grigri ke štandu nafest a je dostatečný faktor. tak teoreticky a asi i prakticky ano. n
  Re: Potrhani vnitrnosti pri padu do Grigri23.01.2012
Co je to za volovinu ? Vždyť každý dinamický lano je konstruovaný tak, aby při pádu nebylo přetížení
   Re: Potrhani vnitrnosti pri padu do Grigri24.01.2012
volovina by především byla padat s velkým faktorem do lana natvrdo fixovaného do štandu, ať už uzlem
 Re: Potrhani vnitrnosti pri padu do Grigri23.01.2012
Pravdepodobne ano, je zdokumentovan pripad kdy zastaveni padu bylo tak prudke ze lezcovy analni sver
  Re: Potrhani vnitrnosti pri padu do Grigri23.01.2012
No, jednou na písku mi anální svěrače povolili taky, ale jistič měl osmu. Nakonec jsem to ale ustál
  Re: Potrhani vnitrnosti pri padu do Grigri23.01.2012
to teda nesouviselo, stahovala se série s vadnejma páčkama. nemá to s vnitřnostma nic společnýho.
   Re: Potrhani vnitrnosti pri padu do Grigri23.01.2012
"lezcovy analni sverace neudrzely stolici"
máš dojem, že to dotyčný písal tak seri
 Re: Potrhani vnitrnosti pri padu do Grigri23.01.2012
Nevím jak vnitřnosti, ale každopádně na erekci má GriGri vliv značný.
  Re: Potrhani vnitrnosti pri padu do Grigri23.01.2012
Pozitivni?
  Re: Potrhani vnitrnosti pri padu do Grigri23.01.2012
Prosím upřesni, že bych si ten krámnakonec přece jen pořídil?? :)
 Re: Potrhani vnitrnosti pri padu do Grigri23.01.2012
Ach jo... ten Petzl to jsou asi uplní amatéři, že?
 Re: Potrhani vnitrnosti pri padu do Grigri23.01.2012
Až tak by se to asi nestalo. Přijde mi,že není dobrý s grigrem, když je jistič o dost těžší než leze
  Re: Potrhani vnitrnosti pri padu do Grigri23.01.2012
No to se asi někdo dost baví,když sem čas od času hodí nějakej debilní dotaz.A stačí ho zabalit do r
   Re: Potrhani vnitrnosti pri padu do Grigri23.01.2012
Pozor,výstraha!!!!!!!GriGri2 potrhá i koule!!!!
    Re: Potrhani vnitrnosti pri padu do Grigri24.01.2012
Já myslim, že to utrhne hlavu debilům co lezou, jenom proto, aby byli "in", těm to utrhne
     Re: Potrhani vnitrnosti pri padu do Grigri - maximalni hodnoty24.01.2012
Musel bych pohledat v pdf z DAV Panoramy, kde par let zpet testovali zatizeni lezce, stanoviste a ji
      Re: Potrhani vnitrnosti pri padu do Grigri - maximalni hodnoty24.01.2012
Diky, konecne poradna rozumna odpoved.
      Re: Potrhani vnitrnosti pri padu do Grigri - maximalni hodnoty24.01.2012
na vnitrni zraneni je potreba dost rana.. ale kdyz clovek leze jen v sedaku, podstatne mensi rana st
       Re: Potrhani vnitrnosti pri padu do Grigri - maximalni hodnoty24.01.2012
Přesně tak. Ten „fyziologický limit lidského organismu 12kN“ , o kterém píše zoban, je historicky od
        Re: Potrhani vnitrnosti pri padu do Grigri - maximalni hodnoty24.01.2012
k tem pretizenim a vydrzi cloveciho organismu:
         Re: Potrhani vnitrnosti pri padu do Grigri - maximalni hodnoty24.01.2012
Hele, to může být opravdu zajímavá knížka. Tip pro nějakou z návštěv knihovny :)
     Re: Potrhani vnitrnosti pri padu do Grigri24.01.2012
Takový blbečky jako ty fakt zbožňuju. Myslíš si že lidi lezou protože je to in? Myslíš si že někdo d

1   ...   654   655   656   657   658   659   660   661   662   663   664   665   666   667   668   669   670   671   672   673   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Pozor na partnerskou kontrolu - může se to vyplatit
Minuly tyden byla v brne na Klajde pomerne solidni podlaha. Kluci uz dali dohromady zpravu o nehode i jejich pricinach.

http://www.klajda.cz/akce/nehoda-na-klajde/
zoban18:40:35 26.01.2012
odpovědět 
 Re: Pozor na partnerskou kontrolu - může se to vyplatit
Rozbor nehody pěknej, ale co z toho? Na KáeLko zajdu několikrát za zimu a to spíš kvůli dobré kávě. To, co se děje pod stěnou mi přijde někdy jako totální anarchie. Estli pro případ nehod provozovatelům stačí podpis, je asi příjemný, ale myslím že by neškodilo, kdyby někdo místo postávání za barem raději neobcházel pod stěnou (aspoň občas v době návalu) a neupozorňoval na případné nedostatky při jištění. A že jich je...
Willhem01:57:28 27.01.2012
odpovědět 
  Re: Pozor na partnerskou kontrolu - může se to vyplatit
100% souhlas. Někdy mám o ty lidi vážně strach.
Vitorio09:09:20 27.01.2012
odpovědět 
   Re: Pozor na partnerskou kontrolu - může se to vyplatit
No tak když něco takového snad vidím, tak hned začátečníka upozorním ne?! Proč by to měla dělat jen obsluha, která, pokud jste si nevšimli někdy nestíhá lidi obsluhovat a do toho pouštět lidi na zvonek. Každopádně mi přijde smutný jedna věc. Několikrát jsem zaregistroval případ, kdy někdo např. metodicky špatně jistil. Dost lezců okolo se na to dívalo (něktěří s úsvnými gesty).. A NIKDO znich mimo mě nedokázal za těmi začínajícími přijít a říct jednu větu. Je to taky o nás všech. Svádět to na druhé...proč? Přeji hodně pohodového lezení bez nehod!
Matty11:36:49 27.01.2012
odpovědět 
    Re: Pozor na partnerskou kontrolu - může se to vyplatit
jenže když někomu něco řekneš, tak ti vynadá. A když pak spadne, smutně kouká. Taková už je doba, nejen v lezení. Kdo chce kam, pomozme mu tam...
A.11:43:58 27.01.2012
odpovědět 
     Re: Pozor na partnerskou kontrolu - může se to vyplatit
jo, to už se mi taky párkrát stalo - upozornila jsem na chybu a ještě jsem dostala vynadáno a koukali na mě jak na blba co otravuje. to pak mám náladu někomu něco říkat...
15:57:42 27.01.2012
odpovědět 
      Re: Pozor na partnerskou kontrolu - může se to vyplatit
U nás je takovej podivnej oddíl, kde jsou asi 2-3 lezci, kteří lezou delší dobu a fakt lezou.
Pak zbytek borci, kteří lezou 1-2 roky, ale hlavně na stěně a občas něco venku. Maj vylezeno tak 6-6+ na Rovišti. Ale protože na bouldrovce nachoděj pár bouldrů, tak se považujou za elitní lezce.
Pak jsou tam lezci, kteří sice lezou 15-20 let (maj vylezený devítky na písku i devítky venku), ale tyhle bouldry nedaj.

A díky tomu předávání rozumů ohledně pojišťovacího uzle, srovnání si pramenů v uzlu nebo cvakání expresek vůbec nefunguje. Přece elitní lezec se nenechá poučovat.
Takže to, že si někdo může (ač by nemusel) si nabít je jen a jen věc toho konkrétního lezce.

Nemůže za to ani obsluha stěny, ani okolní lezci.
18:56:13 28.01.2012
odpovědět 
    Re: Pozor na partnerskou kontrolu - může se to vyplatit
Hele, nejseš určitě sám, kdo dokáže a je ochoten poradit. Ten přístup tam mě přijde, jako kdybych si nabral práce pro pět lidí a byl na to sám jen kvůli tomu, že tu krupicu chcu mít jenom pro sebe. Že nestíhají za barem otvírat, tak to je spíš špatně, než abych tím někoho obhajoval.
Willhem11:47:21 27.01.2012
odpovědět 
     Re: Pozor na partnerskou kontrolu - může se to vyplatit
Hele Wilhelme a nemluvi z tebe jen obrovska zavist? Zkus si spocitat vstupne jako trzbu a pak provozni naklady a pak plat, jaky by jsi chtel treba pobirat Ty za takrka nonstop sluzbu.napr. 25 tis.cisteho rovna se 45 tis. trzeb... No a o vstupni investici ani nemluve.Myslim, ze by jsi ale stejne nepochopil, ze tam neni prace pro pet lidi a ze ani treva na sjezdovce nikdo za penize nekontroluje jestli mas dobre serizene lyze. Pak jeste vykrikujes, jak je ta stena nanic a ze tam chodis jen v podstate na kafe...ze by v Brne nebylo jinde blize tak dobre kafe? Oni musi varit kafe Tobe a pak jim tak nekdo spadne, no tak sakra za to muzes vlastne Ty! Tady kuva dikybohu jeste nemame Ameriku, aby se Tvuj pes mohl soudit s patnikem, ze se mu na nej blbe chcije. Jinak partnercheck je jedina moznost a diky Zobanovi za info, je to treba furt omilat, to je pravda.
Martas.13:20:13 29.01.2012
odpovědět 
      Re: Pozor na partnerskou kontrolu - může se to vyplatit
Hele Martas, v půl druhé u komplu, když je tak pěkně, ty asi nebudeš v pořádku, viď?;-)
Willhem16:21:56 29.01.2012
odpovědět 
    Re: Pozor na partnerskou kontrolu - může se to vyplatit
Obsluha (provozovatel) nemůže za to, že se někdo neumí navázat, cvaknout správně expresku .... Provozuje stěnu a očekává, že lezou lidé (lezci), kteří to umí. Pokud to neumí, měly by jejich kroky směřovat do horoškoly nebo do nějakého fungujícího oddílu, kde si je vezme na starost cvičitel a ne na umělku.

Radit lezcům okolo se (po několika zkušenostech) nevyplácí. A protože jsou plnoletí, tak zodpídaj sami za sebe a nezodpovídám za ně já. Pokud mají nějakou nejasnost, mohou se bez potíží zeptat.
12:30:47 28.01.2012
odpovědět 
  Re: Pozor na partnerskou kontrolu - může se to vyplatit
Súhlas! Lebo presne takto sa to robí na západe a nikomu tam ani nenapadne to brať ako buzeráciu (pretože to žiadna buzerácia NIE JE!).
tah-sha-tunga09:13:29 27.01.2012
odpovědět 
   Re: Pozor na partnerskou kontrolu - může se to vyplatit
ta kontrola se sem probehne
mifo09:30:22 27.01.2012
odpovědět 
   Re: Pozor na partnerskou kontrolu - může se to vyplatit
Tak nevim jak kde, ale v Anglii to sveho casu byla cast me pracovni naplne a i tak ti nejaky plasticky decko bude chtit vysvetlit ze vi jak na to ackoliv grigri mu visi volne v prostoru, ruce ma v kapsach a prvolezes se klepe jak hnede na lati u cvakani tretiho nytu.
Stepan Ptacek21:36:29 27.01.2012
odpovědět 
  Re: Pozor na partnerskou kontrolu - může se to vyplatit
Presne! Obcas nekoho upozornim, na kravinu, co dela pri jisteni, tak jako me kdysi upozornovali, ale vetsinou se jen setkam s otravenym ksichtem ve stylu: vsechno znam, vsechno vim.
11:06:37 27.01.2012
odpovědět 
   Re: Pozor na partnerskou kontrolu - může se to vyplatit
To sice jo, ale udělal jsi správnou věc. Myslím, že bych dlouho nemohl zapomenou na situaci, když by někdo slítnul dolů jen kvuli tomu, že jsem nebyl schopnej za tím dotyčným zajít a říci mu. Ale jak říkáš, člověk už čeká místo poděkování něco jiného :-D Ať se daří!
Matty11:40:01 27.01.2012
odpovědět 
   Re: Pozor na partnerskou kontrolu - může se to vyplatit
jj, přesně. neni to jenom na Klajdě, ale na všech stěnách. Např. instruktor Blesk ze Smíchova ( co mi do toho kecáš, JÁÁ jsem tady instruktor! di do vole prdele!!) atd. To bych je hnedka do toho dementního xichtu nakop.
pan Hnědý11:41:12 27.01.2012
odpovědět 
    Re: Pozor na partnerskou kontrolu - může se to vyplatit
Nějak podobně na Ruzyni. Mistr OnsajtoFrýsoloŠátkař lezl s prstýnkem. Jemně jsem ho upozornil ... Poslal mě do hajzlu.....
Slabomír Tučňák13:02:40 27.01.2012
odpovědět 
     Re: Pozor na partnerskou kontrolu - může se to vyplatit
To víš, Slabomíry nikdo nemá rád. Taky bych se radši zabil, než si od tebe nechal radit. Stejně všechno vim, všechno znam, šátek mam a osmu na krku, nejt v jednom uchu, slaňák v druhym. Jsem King of the Universe!!!
Trappeři a kovbojové v Texasu o mě zpívaj u táboráků písně, jsem žijící legenda.
A co jsi ty?!? Hloupá, slabá hromada sádla. S fakáčema, co se ti nevejdou ani do nosu, aby sis ho pořádně vyčvachtal. A snažíš se radit takovejm, jako jsem já! Jak paradoxní, lascivní a směšné!
Tukoslav Van der Blb13:33:59 27.01.2012
odpovědět 
      Re: Pozor na partnerskou kontrolu - může se to vyplatit
:D teď jsi na to kápnul
Jarouč DeMetla13:42:47 27.01.2012
odpovědět 
       Re: Pozor na partnerskou kontrolu - může se to vyplatit
No mě se teda nedávna zas neočekávaná partnerská kontrola od manželky naopak hrubě nevyplatila
K.13:54:36 27.01.2012
odpovědět 
        Re: Pozor na partnerskou kontrolu - může se to vyplatit
:-D
14:21:33 27.01.2012
odpovědět 
         Re: Pozor na partnerskou kontrolu - může se to vyplatit
Doporučuju upozornění ve stylu... "To neděláš dobře Jaromíre, to se ti jednou vymstí... " :D Buď se zeptá nebo hodí ksicht :D
Jarmil16:54:08 27.01.2012
odpovědět 
 Re: Pozor na partnerskou kontrolu - může se to vyplatit
jojo, stalo se mi něco podobnýho... ukazuju kámošce jak se váže osma, kecáme, já protáhnu lano sedákem - a jdu lézt. Naštěstí bylo fakt jen protažené a naštěstí to bylo s horním, takže když ona zatáhla, aby mě dobrala, tak lano vytáhla ze sedáku a já čuměla jak puk...
CP16:26:59 27.01.2012
odpovědět 
  Re: Pozor na partnerskou kontrolu - může se to vyplatit
tak kdyz si mel odkrevenej mozek... v rozkroku nemas ulozene jak se navazat ;-)
22:09:42 27.01.2012
odpovědět 
 Re: Pozor na partnerskou kontrolu - může se to vyplatit
Naprosto souhlasím s většinou, že by obsluha měla víc kontrolovat především začínající lezce a nezavádět takové ubohé opatření jako je zákaz jištění osmou! To opravdu nikoho nezachrání, spíš některé lidi nasere, ale to kluci asi časem taky zjistí. Postiženému brzké uzdravení. Na druhou stranu nedovázání se může stát naprosto každému a proti tomu obsluha nic nezmůže, ale každý sport má svá rizika, tady jsou jenom následky bolavější a víc viditelné.
Pipák09:18:30 28.01.2012
odpovědět 
  Re: Pozor na partnerskou kontrolu - může se to vyplatit
1. - Jak obsluha pozná, že se jedná o začátečníky, co neumí jistit? A co chceš dělat třeba s magorama, co dávají okatě najevo, jací jsou skalní machři, že na umělku přišli jen z donucení, a pak jeden nechal spadnout druhého jen proto, že si vzali krátké lano a ono jističi při spouštění projelo rukama???? Zní to skoro neuvěřitelně, ale viděl jsem to osobně asi dva týdny zpět.

2. - Tento pád byl způsoben něčím úplně jiným, než neznalostí, a partnerská kontrola by opravdu pomohla. Lepší se tisíckrát zbytečně přesvědčit, že se partner opravdu dobře navázal nebo že má jistič lano dobře založené, než jednou spadnout. Paradoxně některé chyby hrozí spíše zkušeným lezcům, než začátečníkům...
23:04:29 28.01.2012
odpovědět 
 Re: Pozor na partnerskou kontrolu - může se to vyplatit
Už si nepamatuji co přesně se na Klajde podepisuje, ale jak říká jeden muj přítel "podepsal jsi, že souhlasíš s tím, že jsi byl vlastné mrtvý už když´s vkročil do prostoru umělé stěny...".
Už jsem také párkrát upozornil na umělce nebo pod skálou. Většinou byl odpověď kyselý xicht. Takže na to kašlu a beru to jako přirozenou selekci - když je někdo hňup, proč by jeho DNA měla být šířena dále? :-D Plus i Pitt Schubert v některém dílu naváděl k rychlému odchodu z místa, kde hrozí pruser...
vonkreuz10:21:27 28.01.2012
odpovědět 
  Re: Pozor na partnerskou kontrolu - může se to vyplatit
tenhle postup (rychly odchod) jsem jednou aplikoval. pak jsme se vratili podivat, jak jednoho z te party vyzvedava vrtulnik... lonske leto, Sulov
mifo13:25:17 28.01.2012
odpovědět 
  Re: Pozor na partnerskou kontrolu - může se to vyplatit
podle mě tam psal,že uhýbá z dráhy možného pádu a ne,že zdrhne wod případného masakru.taky tam tomu PitSchubert věnoval pár stran, ptal se na radu i několika právníků.(načež se mu dostalo různých odpovědí)nicméně asi nikdo nemá povinnost(max.horský vůdce ajpd.) někoho upozornovat-každý je stůjcem svého osudu-a když si vybral tento sport musí znát i jeho stinné stránky.Líbí se mi jak si udělal vinej sklípek jen tím, že ostatní chybovali.(za každou zjištěnou partnerovu chybu, pravděpodobně s fatálními následky dostal od chybníka lahev vína)..taky je tam příběch jak HV upozornoval otce na případné následky a zranění jeho dcery jež byla už celkem vysoko že jí HV vezme do jištění-otec zuřivý cizím poučením mu řekl že jestli na to lano šáhne tak mu rozbije hubu.....won ji do jištění vzal a fotřík k němu dolez a háemeskou mu dal pěstí na skále....no tak nevim???ale upozornit za to tě snad nikdo nesejme:)))....no a každopádně se furt kontrolovat sebe i parťáka!!!stojí to jen pár sekeund času:))
09:40:40 29.01.2012
odpovědět 
   Re: Pozor na partnerskou kontrolu - může se to vyplatit
No asi se do toho Schubrta znova pro jistotu podivam, ale mel jsem za to, ze to Schubert radi i kvuli pravnim nasledkum normalnim smrtelnikum. Tedy pokud je zkuseny smrtelnik schopen rozeznat nejake nebezpeci, a neupozornin na nej nekoho mene zkuseneho, kdo se mu zrovna vystavuje. Ale mozna se to tykalo jen lezecke dvojky v horach.
Geo17:39:49 29.01.2012
odpovědět 
    Re: Pozor na partnerskou kontrolu - může se to vyplatit
rozezna a neupozorni.. no dobre, a jak by sis predstavoval ten naslednej pravni postih? Treba - prezivsi zkusenej borec rika policii: videl jsem ze to dela spatne ale rozhodl jsem se mu to nerici, ted je mi to opravdu lito.
17:51:13 29.01.2012
odpovědět 
     Re: Pozor na partnerskou kontrolu - může se to vyplatit
"Videl jsem, ze ta dvojka vedle me mela provesen lano jak svin, a ze ten pad bude na zem, ale je to tak rozsirenej nesvar, ze jsem stejne nic nerek.", to by tak mohlo sedet na cezke preklizky. Ale je to jen cista< teoriie, protoze pri jisteni zasadne koukam po babach okolo, a obcas po spolulezci :).
Geo18:07:36 29.01.2012
odpovědět 
      Re: Pozor na partnerskou kontrolu - může se to vyplatit
..sem tim chtel naznacit ze clovek kterej se dopusti tohoto typu prohlaseni je nejspis naivni prostacek. pripadnym sypanim popele na hlavu po pruseru uz nikomu nepomuze a sebe dostane do sracek.
19:07:49 29.01.2012
odpovědět 
 Foto dne:
finále
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192359)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Nesquiqquì! 6c+ Bergamo-Brescia
Gruppo Alpini Colere 6a+ Bergamo-Brescia
Il volo di Ursula 6b Bergamo-Brescia
Manaslu 2004 5c Bergamo-Brescia
Pollo ripieno di pus 6a Bergamo-Brescia
Nově komentované:
Lambert 8a Davle
Kočka 7b+ Davle
Harem VIIIb Rathen
Kočka 7b+ Davle
Lambert 8a Davle

 Nově v diskusi:
Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Prosím, | Re: Pátej flek ... | Re: Viva Master ! | Sil(e)nej borec | Whatsup | Re: Wow | Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Pátej flek ... | Re: Viva Master ! | Wow |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (46)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1149 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1264 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1453 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1418 
 Neřeším to – lezu vše 
 1115 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi