Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)
MS juniorů (18.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Štípek 11869
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 8251
2.Skopec 7086
3.Černý 6468

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231491 cest
Nové přelezy:
Der Pickni 8+/9-
Královna O 7C
La piada d 7C
Pozdrav z Xc/XIa
Kontraband Xa
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A

Stěny
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
SAUNA - Plzeň
Boulder Bar - Praha 7

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
Lezec-shop.cz - Štěchovice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Drytool zavody02.02.2012
Zdravím rád bych se zúčastnil nějakých drytoolových závodu tady u nás v čechách...existuje někde termínovka těchto akcí?
Děkuji
 Re: Drytool zavody02.02.2012
To už jsi trochu projel - pražská Gutovka už byla, brněnský BlackDiamond u Olympie už také, Žilinská
 Re: Drytool zavody02.02.2012
Celkem dobré a dostupné závody pro veřejnost jsou nedaleko Salcburku v Unkenu jmenují se Glace Glis

 Energie/Ionty01.02.2012
Zdravim. Jak to resite s doplnovanim energie v prubehu lezeckeho treninku? Co je pro vas nejefektivnejsi? Davate nejake Sacharidaky, Iontaky nebo furt plati stare pravidlo "tesne pred treninkem banan"? Ja si beru vzdycky neco sladkeho pred a pak
 Re: Energie/Ionty01.02.2012
V průběhu tréninku z vlastních zkušeností doporučuji nějaký hypotonický (!) iontový nápoj, např. Uni
 Re: Energie/Ionty02.02.2012
Během tréninku je naprosto nevhodné pít samotnou vodu. Pocením ztrácíš důležité elektrolyty a svaly
  Re: Energie/Ionty/pivo02.02.2012
Tak myslim, ze cela debata od 1. k 3. odstavci je jasna reklama na ...? Uvidime. Pilsner Urquell al
   Re: Energie/Ionty/pivo02.02.2012
Mozna ze to nekdo jako reklamu vyuzit muze. Ale me to opravdu zajima. To s "redenim" jsem
    Re: Energie/Ionty/pivo02.02.2012
Pravidlo "tesne pred treninkem banan", podle mě stále platí, neboť má vysoký GI. Záleží ja
     Re: Energie/Ionty/pivo02.02.2012
Může být během 3 hodinového lezení (na stěně s lanem) třeba Isostar? Zkoušel jsem Reg-Ge (jestli to
  Re: Energie/Ionty02.02.2012
Velmi kvalitní izotonický nápoj vyrábějí například ve Svijanech, v Krásném Březně, ...
   Re: Energie/Ionty03.02.2012
V Krásném Březně vyrábějí kvalitní izotonický nápoj? To se mi nějak nepozdává.
    Re: Energie/Ionty03.02.2012
V Krasnym Brezne se uz vyrabi jenom europivo, ale pres Labe ve Velkym Brezne, tam jeste jo. A nejlep
     Re: Energie/Ionty03.02.2012
Pravdu díš. Právě jsem to ověřil na lahvi od Březňáku. Skutečně tam stojí "Velké Březno".
  Re: Energie/Ionty02.02.2012
To je samozřejmě úplná blbost, protože vždy záleží na povaze tréninku .... tj. jeho trvání, intenzit
   Re: Energie/Ionty02.02.2012
No muj trenal trva vetsinou 2h. A tedka je zrovna obdobi,kdy se snazim je trenovat docela intenzivne
    Re: Energie/Ionty02.02.2012
2h je tak na hraně, co by se s ionťákem a popřípadě trochou maltodextrinu nebo Glukopuru mělo v pokl
     Re: Energie/Ionty03.02.2012
Diky za prispevky. Asi zkusim nejaky Izotonicky vysokoenergeticky jontak a uvidim co to udela. Jinak
      Re: Energie/Ionty03.02.2012
Jen to s těmi sacharidy nepřehánět, taky by ti z toho mohlo být slušně blbě ..... spíš přidávej poma
 Re: Energie/Ionty02.02.2012
já piju vodu když su na stěně...a když lezu víc jak 1,5hod tak už se cítím slabej a dám si třeba jab
  Re: Energie/Ionty02.02.2012
   Re: Energie/Ionty03.02.2012
To máš ještě dobrý, já se cejtím slabej, jen když vůbec na stěnu pomyslím. Vo tom tam i zajít, tak t

 Beuda , Sadernes01.02.2012
sháním jakékoli informace o katalánských oblastech Beuda a Sadernes. hledala jsem ale nenašla jsem skoro nic. Průvodce z r. 1999 je vyprodaný.
Pokud ho někdo máte můžu odkoupit nebo okopírovat, nebo poraďte, kde bych našla něco na netu. Budu vděčná
 Re: Beuda , Sadernes01.02.2012
Pár stránek o Sadernes je v této knížce:
  Re: Beuda , Sadernes03.02.2012
Z vlastni zkusenosti a zkusenosti mistnich doporucuji Sadernes,srdecni zalezitost ..:) a jinak klasi
   Re: Beuda , Sadernes03.02.2012
jo, souhlasím, Sadernes rozhodně stojí za návštěvu. průvodce k mání v místní hospodě.

 mallorca-rentcar01.02.2012
Ahoj, chystame se na vylet na Mallorcu a resime dopravu. Muzete doporucit nejakou autopujcovnu s nizkymi cenami a s malym depozitem, co nejblize letiste? Hledal jsem na netu, ale jde mi spis o osobni zkusenost, bo jsem auto jeste v zahranici nepujcoval. D
 Re: mallorca-rentcar01.02.2012
ahoj ty jo my tam byly na podzim a pujčit auto se dá uplně všude jde o to kde budete ubyovaní asi na
  Re: mallorca-rentcar01.02.2012
no my chceme spat na divoko, mozna nejaky kemp jednou za cas. Vy jste nebookovali auto dopredu, ale
   Re: mallorca-rentcar02.02.2012
zdar dopředu nic je tam toho opraavdu spousta my jsme měli opela corsu a vyšlo nás to 50 euro na den
 Re: mallorca-rentcar02.02.2012
Hyundai i20 vysel loni v rijnu na tejden v CZK zhruba na sestku (vcetne pojisteni proti totalce za 3

 PENTAX OPTIO WG-1 GPS01.02.2012
Ahoj, nemáte někdo zkušenost s fotoaparátem: PENTAX OPTIO WG-1 GPS. Chtěl bych si ho pořídit, ale zajímal by mě názor někoho, kdo ho už používal. Dík moc za info.
 Re: PENTAX OPTIO WG-1 GPS01.02.2012
Asi bude lepší se podívat na nějaký fotoserver....nebo si najít něco pomocí google.com
  Re: PENTAX OPTIO WG-1 GPS01.02.2012
Ano...to je super rada...váženě google???:-O...díky moc! Jedná se outdoorový fotoaparát, tak doufám,
 Re: PENTAX OPTIO WG-1 GPS01.02.2012
Již na první pohled tento nový Pentax zaujme svým designem. Jeho konstrukce není samoúčelná, nejen ž
  Re: PENTAX OPTIO WG-1 GPS01.02.2012
To je fajn, ale mě by spíš zajímal nějaká osobní zkušenost a né okopírované info z webu.
  Re: PENTAX OPTIO WG-1 GPS01.02.2012
To je fajn, ale mě by spíš zajímala nějaká osobní zkušenost a né okopírované info z webu.
   Re: PENTAX OPTIO WG-1 GPS02.02.2012
Máš nějaký zvláštní duvod proc si chces tu hruzu koupit, krome toho ze je: "vybaven popruhem s
    Re: PENTAX OPTIO WG-1 GPS02.02.2012
málem by jsi zapomněl na GPS, v dnešní době musí být GPS úplně všude

 Ladakh01.02.2012
Zdravím, můžete mi poradit, kdy by bylo nejlépe cestovat na treking do Ladakhu (Indie), které měsíce? Díky za radu.
 Re: Ladakh01.02.2012
V létě, ale např. na zamrzlej Zanskar choděj borci i v zimě a přestože je třeskutá, tak se to dá.
  Re: Ladakh01.02.2012
Záleží jestli budete ve 3500 m nebo v 6000 m. Ale poupravuju to s tim létem, vyhnul bych se červenci
 Re: Ladakh01.02.2012
Samozřejmě bychom chtěli jít i výše. Do 6000 m asi ne, ale někde kolem 5000 m určitě. Chceme jít pře
  Re: Ladakh03.02.2012
Pokud te to zajima, v roce 2004 jsme tam byli, v lete. Vse je u me na netu,
   Re: Ladakh04.02.2012
Díky moc. Tony

 Pamir7000 versus ČAHV (IFMGA)31.01.2012
Hledal jsem nějou exotiku na léto a narazil jsem na tuto agenturu. Našel jsem i nějaké reference a to jak pozitivní, tak i velice negativní. Co o agentuře víte? A zaujalo mne toto:
 Re: Pamir7000 versus ČAHV (IFMGA)01.02.2012
Dvakrát nám zařizovali papíry na Kavkaz (viza, propusky atd.) + dopravu a alplágr. Vše bez problému,
  Re: Pamir7000 versus ČAHV (IFMGA)01.02.2012
Byl jsem sněma na několika expedicích a zájezdech a nemohu říct nic negativního,pan majitel je velký
 Re: Pamir7000 versus ČAHV (IFMGA)01.02.2012
Co je to ČAHV? Jak se na to dívá ČSHP:)
  Re: Pamir7000 versus ČAHV (IFMGA)01.02.2012
ČAHV je Česká asociace horských vůdců, spadající pod IFMGA. Tito vůdci mají právoplatné oprávnění k
   Re: Pamir7000 versus ČAHV (IFMGA)01.02.2012
 Ubytovani v Maltatalu31.01.2012
Ahoj, nemate nekdo tip na levne ubytovani v Maltatalu?
 Re: Ubytovani v Maltatalu31.01.2012
26 E se snídaní

 Jak je to s prukazkou ČHS na rok 201231.01.2012
Dobrý den,
zaplatil jsem přes brněnský V-Tour individuální členství v ČHS na rok 2012 již v prosinci 2011 a dodnes mi průkazka poštou nepřišla. Nevíte náhodou, co je ČHS za organizace? Nechápu, jak je toto možné.  Ve V-Touru jsem již se na to
 Re: Jak je to s prukazkou ČHS na rok 201231.01.2012
Zkoušel jsi zavolat do ČHS? Jinak moje zkušenost byla, že do týdne to bylo poštou doma.
 Re: Jak je to s prukazkou ČHS na rok 201231.01.2012
A proc si stezujes tady? Napis do CHS ne? Tezko to tu za tebe bude nekdo resit...Uz se mi stalo, ze
 Re: Jak je to s prukazkou ČHS na rok 201231.01.2012
Mozne to je. Ja jsem te pani ve V-Tour psal, ze v kombinovanem clenstvi mi jde spis o prukazku OeAV,
 Re: Jak je to s prukazkou ČHS na rok 201231.01.2012
Ten VrrrTour je co, nějaká cestovka? Myy máme voddíl, předsedá to voběhá a je klíd:)
  Re: Jak je to s prukazkou ČHS na rok 201201.02.2012
Dotazy a kontakty na ČHS
   Re: Jak je to s prukazkou ČHS na rok 201201.02.2012
No jo, ale to by člověk ve spleti zmatenejch barevnejch obrazců a nic neříkajících odkazů musel nají
    Re: Jak je to s prukazkou ČHS na rok 201201.02.2012
Dotazy ohledně čleství ČHS : ladislava.homolkova@horosvaz.cz
 Re: Jak je to s prukazkou ČHS na rok 201201.02.2012
Zaplatil sis členství v organizaci o které nic nevíš?? :D
 Re: Jak je to s prukazkou ČHS na rok 201202.02.2012
Průkazky chodí do týdne.

 Tip na výstup31.01.2012
Ciest!Máte někdo tip k výstupu na nějaký lehký tatranský vrchol, něco jako Jahňačí štít?Jedeme teď do Tater, v plánu máme ten Jahňačí a rádi bychom se podívali na nějaké další,které můžeme v klidu jít s mačkami,cepínem a bez lana.Před pár lety jsme šli Ba
 Re: Tip na výstup31.01.2012
Tak nevím, zatím vše, co jsem v Tatrách lezl s lanem, šlo sestoupit bez něj. Spíš se zeptej, ne co j
 Re: Tip na výstup31.01.2012
slavkovský, ale ten je jednoduchej, plně chodeckej ale stráááášnej.
malej nebo velkej kežmar
  Re: Tip na výstup31.01.2012
Když už budete na Jahňačím, tak třeba tohle (když bude dobrá lavinovka): Kozí štít z Červené doliny
   Re: Tip na výstup31.01.2012
černej štít a měděné lávky jsem chtěl poradit, a pak mi napadlo, že bych si kus lana pro partu do ba
    Re: Tip na výstup31.01.2012
"kvůlivá flašce"? To nějak nepobírám... (to nejni vtip)
     Re: Tip na výstup31.01.2012
Dobře, díky moc za podněty.Povážíme dle aktuálna a rozhodneme se.Jinak "flaška"-takový kot
     Re: Tip na výstup01.02.2012
Za nepříznivejch podmínek se může stát, že je to ve flašce tvrdý a můžou tam bejt i ledíky (teď je t

1   ...   652   653   654   655   656   657   658   659   660   661   662   663   664   665   666   667   668   669   670   671   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Beuda , Sadernes
sháním jakékoli informace o katalánských oblastech Beuda a Sadernes. hledala jsem ale nenašla jsem skoro nic. Průvodce z r. 1999 je vyprodaný.
Pokud ho někdo máte můžu odkoupit nebo okopírovat, nebo poraďte, kde bych našla něco na netu. Budu vděčná za jakékoli informace.
Díky
vendula15:17:17 01.02.2012
odpovědět 
 Re: Beuda , Sadernes
Pár stránek o Sadernes je v této knížce: http://www.climb-europe.com /RockClimbingShop/ Pyrenees-Rock-Climbing-Guidebook.html
Mrnda15:47:39 01.02.2012
odpovědět 
  Re: Beuda , Sadernes
Z vlastni zkusenosti a zkusenosti mistnich doporucuji Sadernes,srdecni zalezitost ..:) a jinak klasika topo koupis na miste, v campu..at se libi..
Ondras15:04:21 03.02.2012
odpovědět 
   Re: Beuda , Sadernes
jo, souhlasím, Sadernes rozhodně stojí za návštěvu. průvodce k mání v místní hospodě.
Jáchym15:48:22 03.02.2012
odpovědět 
 Foto dne:
Korno
Dnešní vedro ve skalách
 Databáze cest:
Všechny cesty (192456)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Laskání žlábku III Adršpach
Kappa O 6c Crepe De Oucera
Finta di niente 6a+ Crepe De Oucera
Ralf Half 7- Frankenjura
Cpt. Gips 8- Frankenjura
Nově komentované:
Tahání za nitky 6+ Srbsko
Vpravo Od Hranické 6+ Helfštýn
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín

 Nově v diskusi:
Re: Spaní dolomity, arco | Re: Spaní dolomity, arco | brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: žvanil | Re: žvanil | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (42)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (7)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (5)

 Nově v inzerci:
Nové Lezečky Evolv Phantom Pro vel. 44 | Hory | Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1173 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1290 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1469 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1441 
 Neřeším to – lezu vše 
 1142 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi