Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)
MS juniorů (18.07)

Žebříček
Routes:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Štípek 11869
Boulders:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Mountains:
17.Abt 3287
18.Sukačová 3238
19.Petr 3142

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231335 cest
Nové přelezy:
La piada d 7C
Pozdrav z Xc/XIa
Kontraband Xa
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A
Disent 8A/8A+
Jan Křtite 7b

Stěny
ZŠ Jihlava - Jihlava
Boulder - Jeskyně pod Chmelnicí - příbram
Stěny v Hejnici - Hejnice (okr. Liberec)

Prodejny
HUDYsport - Jihlava
Ksport - Třinec
HUDYsport - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 hledá se05.02.2012
holka která bouldrovala na moravských kejklích mejcupu a možná i jinde poznávací znamení piercing v bradě a kudrnatý rezatý vlasy děkuji za info :)
 Re: hledá se05.02.2012
asi to budu ja, jen jsem chlap...neva?
  Re: hledá se05.02.2012
jelikoz ji neznas osobne, tak o ni asi nic nevis :-) a i proto jsi jina (nizsi) liga, tak si nech za
   Re: hledá se08.02.2012
Takových jako jsi ty, je mi líto...
    Re: hledá se08.02.2012
no co, normalni kazisuk, takovejch po svete beha ..)))
 Re: hledá se05.02.2012
Info? Ses pomátl, ne?:-D
  Re: hledá se06.02.2012
Tak mu dame napovedu :-) Chodi na frit, ale zbytek si zjisti sam :-P
   Re: hledá se07.02.2012
a teď bude na fritu ještě víc narváno
 Re: hledá se06.02.2012
Mordyjé, to musí bejt baba!!
  Re: hledá se07.02.2012
Třeba tam nechala maglajzpytel a on jí ho chce vrátit :-)
   Re: hledá se07.02.2012
... nebo že by třeba naopak :)
    Re: hledá se08.02.2012
stačilo jen třeba jméno :D
     Re: hledá se08.02.2012
Frit

 testarossa05.02.2012
Ahoj, zvažuji pořízení lezeček Testarossa a chtěl bych poprosit o vaše názory a zkušenosti na tyhle botky, o kolik menší, jak drží atd. Lezu převážně na vápně a žule. Díky
 Re: testarossa05.02.2012
Ahoj.
Nosím menšie o 3 čísla (ale to tak u všetkých LaSportiva). Držia perfektne, ako špička
 Re: testarossa05.02.2012
Je to poměrně specifická lezačka, já je zkoušel a v klenbě jsem dostával křeče už během cesty.
 Re: testarossa05.02.2012
Ahoj, VŘELE DOPORUČUJI. Nic lepšího mě nemohlo potkat. Klemba v lezce je naprosto úžasná věc, parádn
  Re: testarossa05.02.2012
díkes, já mám právě ještě miury vs a s těma taky max spokojenost a ty mám cca o 1,5 čísla menší. Tak
   Re: testarossa05.02.2012
miury vs o 1,5 čísla menšie? to máš asi voľné ako papuče, nie? ja mám nohu 41, testarossy 38 a miury
    Re: testarossa05.02.2012
ty miury volný nejsou, mám širší nohu a ty o půl čísla byly úplně na krev
    Re: testarossa06.02.2012
ja mam velkost 40 a uz som mal aj 37 1/2 (velke)37 akurat, 36 1/2 uz male. Testarossy su specificke
   Re: testarossa05.02.2012
Lezky mohu také jen doporučit. Co se týče velikosti u mě sedí o tři čísla menší. Zvládl bych klidně
    Re: testarossa05.02.2012
Pokud by Ti Rosy přišly levné, můžeš zkusit ještě "Scarpa Mago". Jsou tvarem hodně podobné
 Re: testarossa05.02.2012
Pro mě zklamání. Jednak mi nesedí tvarem, jsou prohnuté do šavle (to není ta klenba, ale zahnutí lez
  Re: testarossa05.02.2012
Přesně, klasický Muira jsou pro mě o hodně lepší. A naprosto super jsou nový (zelený nebo bílý) Five
   Re: testarossa06.02.2012
Pro me do previsu na sportovky diky citlivosti Testarossy, Miury jsem mel jedny, ale nejak se mi zkr
 Re: testarossa06.02.2012
Bezkonkurenčně nejlepší bota co jsem kdy měl, ustojí všechno. Hodně se roztáhnout, normální boty mám
  Re: testarossa06.02.2012
Jedině Saltic!
   Re: testarossa07.02.2012
jedine TRIOP!
    Re: testarossa09.02.2012
saltic a triop? co to je? :-O
  Re: testarossa10.02.2012
Pokud máš vysokej nárt - tedy nemáš plochou nohu, tak ti sedět nebudou. Seděj hlavně lidem s nižším
   Re: testarossa10.02.2012
Od LS som mal Mirage, Miura, Cobra, stare Kendy a Flashe, Solution, Viper a vsetko super, akurat tie

 Lezecká obec04.02.2012
Když jo, Piškot píše, že lezecká obec není tak velká...jak je vlastně velká? První pdf co vyskočí tvrdí, že čhs má něco jako devět tisíc členů. Leze (venku) o mnoho víc lidí?
A ačkoli o čísla nejde-kolik leze tak nějak...třeba >=8? A 9? A 10?
 Re: Lezecká obec07.02.2012
Co prosim Te cekas ze Ti nekdo na tohle odpovi. Jak bys to chtel presneji urcit s ohledem na lezce k
 Re: Lezecká obec07.02.2012
55 tisíc čtenářů za měsíc ... ?
  Re: Lezecká obec07.02.2012
No ale to není unikátů, ale asi počet počítačů...Sám lezu na Lezce minimálně z 5 až 6-ti různých při

 reklamy04.02.2012
Všude vyskakujou trapné googlácké reklamy, foto dne, diskuze, horní část stránky lezce ?Proč,Proč?
Stránky jsou tímto velmi znehodnocené, chaotické a navíc tyto debilní reklamy nemají z 95% s lezením nic společného. Je to velká škoda, stránky bohuž
 Re: reklamy04.02.2012
V dnešní době je všechno o pěnězích (schválně neříkám BOHUŽEL, tak to prostě je..); provoz webových
 Re: reklamy04.02.2012
pouzivej firefox a addblock plus, tve starosti razem vymizi )))
  Re: reklamy04.02.2012
Tresně, mám firefox s blokací reklamy a jediná reklama, která se mi zobrazuje je ikona na Lezecshop.
  Re: reklamy04.02.2012
Kterýkoliv slušný prohlížeč ti po příslušném nastavení umí reklamy "vyzmizíkovat" :)
 Re: reklamy04.02.2012
Dík náčelníku, že jsi to vysvětlil. Je to skutečně tak, jak píšeš.
Lezec skutečně něco stojí
  Re: reklamy04.02.2012
Vždyť je to přece úplně "internetově logické". Dřív jsem si také myslel, že "akorát z
  Re: reklamy05.02.2012
jo??? doména a webhosting je ročně za 500,- Ok, přidejme druhý hosting pro ukládání záloh databáze.
   Re: reklamy05.02.2012
To se mejlíš.
Doména je levná, ale weby maj pak různý požadavky a webhosting roste. Já platím
 Re: reklamy04.02.2012
Nevím jestli se něco nezměnilo, ale myslím, že Lezec je (co se týká reklamy) ve stáji legendárního K
  Re: reklamy04.02.2012
že by pro peníze? že by ty lezecky související reklamy lezce neuživily?
  Re: reklamy04.02.2012
Pod outdoornetem už dávno nejsme, protloukáme se reklamní džunglí na vlastní pěst.
 Re: reklamy04.02.2012
Bez reklam? Ano, ale pak jsou, řekl bych, jen dvě varianty, placený obsah nebo zavření portálu.

 Led Kytlice03.02.2012
Čau
Nevíte, jakej je stav ledu v Kytlici/Prysk?
Moc díky. Ondra
 Re: Led Kytlice05.02.2012
ledu dost,lezení dobrý akorát jak je teď velká tyč tak se to dost tříští.

 Winterraum Prielschutzhaus03.02.2012
Ahoj, prosim vas, nebyl jste nekdo v posledni dobe ve winterraumu na prielschutzhaus? Jake je vybaveni, kamna,nadobi atp.? Diky za info!
 Re: Winterraum Prielschutzhaus03.02.2012
Vybavení komfort-super: kamna, suchý dříví, nádobí komplet, nějaký deky, pěkný matrace, voda v kanys
  Re: Winterraum Prielschutzhaus05.02.2012
Tak to cumim. A jak to konkretne zde funguje? Komu nebo kam se plati, atd...
   Re: Winterraum Prielschutzhaus05.02.2012
Obecně všechny (nebo aspoň drtivá většina) otevřených WR (pak jsou samozřejmě ty, od kterých si musí
    Re: Winterraum Prielschutzhaus05.02.2012
Takhle jsem si to nejak myslel, ale ze to bude az takovej komfort jsem necekal. Tak snad to takhle j
     Re: Winterraum Prielschutzhaus05.02.2012
Musíme se o to všichni snažit a své alpské sousedy nenaštvat, neboť nám to pak zamknou a bude to o d
     Re: Winterraum Prielschutzhaus05.02.2012
Jinak samozřejmě - některé WR nemají takové vybavení, nebo už jsou takové "zajeté"; často

 Winterraum Prielschutzhaus03.02.2012
Ahoj, prosim vas, nebyl jste nekdo v posledni dobe ve winterraumu na prielschutzhaus? Jake je vybaveni, kamna,nadobi atp.? Diky za info!

 Winterraum Prielschutzhaus03.02.2012
Ahoj, prosim vas, nebyl jste nekdo v posledni dobe ve winterraumu na prielschutzhaus? Jake je vybaveni, kamna,nadobi atp.? Diky za info!

 Cepiny Cassin03.02.2012
Ahoj
Mate nekdo zkusenosti s cepiny Cassin W-Alp, X-Ice, nebo X-Dry?
Chci si koupit cepiny na zimni lezeni - mixy, kuloary...Tatry, ledopady jen malo.

Diky za kazdou radu
 Re: Cepiny Cassin03.02.2012
X-Alp doporučuju ... X-Ice je v podstatě to samé, ale vhodnější právě spíš na ty ledopády. X-Dry je
  Re: Cepiny Cassin04.02.2012
V minulosti byly s cepíny Cassin nějaké potíže (pohledej). Myslím, že díky kontrukci jim několikrát
  Re: Cepiny Cassin04.02.2012
V minulosti byly s cepíny Cassin nějaké potíže (pohledej). Myslím, že díky kontrukci jim několikrát
 Re: Cepiny Cassin05.02.2012
nazdar,
x dry mam, liezol som s nimi dva krat lady a zatial spokojnost, su lahucke a dobre vy
 Re: Cepiny Cassin05.02.2012
nazdar,
x dry mam, liezol som s nimi dva krat lady a zatial spokojnost, su lahucke a dobre vy
 Re: Cepiny Cassin06.02.2012
X Alp ma blbe rucky, bez putok sa s nim lezie dost tazko. na tazsie mixy, prechytavanie, ma najlepsi
 Re: Cepiny Cassin06.02.2012
ahoj
Mam X-alp asi 4-5 sezon . Na to ,na co ho chces ,sa podla mna hodi vyborne.
Napr

 Ledy Slovensko02.02.2012
Než se tu dneska a zítra bude zase někdo ptát, zda se vyplatí jet na víkend na ledy: Dneska pod V.Rozsutcem se dalo. Ale bylo i lépe - buď je na tom sníh, nebo je to málo vytečené, nebo naopak přemrznuté (ráno bylo -23,5 pod nulou). Sněhu nad kolena, delš

1   ...   651   652   653   654   655   656   657   658   659   660   661   662   663   664   665   666   667   668   669   670   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 testarossa
Ahoj, zvažuji pořízení lezeček Testarossa a chtěl bych poprosit o vaše názory a zkušenosti na tyhle botky, o kolik menší, jak drží atd. Lezu převážně na vápně a žule. Díky
r09:21:01 05.02.2012
odpovědět 
 Re: testarossa
Ahoj.
Nosím menšie o 3 čísla (ale to tak u všetkých LaSportiva). Držia perfektne, ako špička, tak aj päta. Jediné, čo môžem, je odporučiť Ti ich! :}
tah-sha-tunga09:27:58 05.02.2012
odpovědět 
 Re: testarossa
Je to poměrně specifická lezačka, já je zkoušel a v klenbě jsem dostával křeče už během cesty.
09:58:39 05.02.2012
odpovědět 
 Re: testarossa
Ahoj, VŘELE DOPORUČUJI. Nic lepšího mě nemohlo potkat. Klemba v lezce je naprosto úžasná věc, parádně to drží na všem, vše ustojíš (i když je olezlá..). Jak už tady bylo řečeno, pořiď si menší lezku. Já mám např. normální velikost boty cca 44 a Rosy mám 41,5. Každopádně si myslím, že se moc nevytáhnou. Při koupi jsem si je kupoval tak, že byly trochu těsnější (myslím si asi o půl čísla). Krásně se ti pak "vytvarují" podle tvé nohy + největší výhoda je šněrování až ke špičce. Každý si to může stáhnout podle potřeby, v místech, kde chceš přesně ty. Je to luxusní lezecka, do které fakt jdi a zkus ji. Jsem s ní více s pokojen než s "mujrami" - a to taky supr lezka... Ať se daří!
Matty10:05:15 05.02.2012
odpovědět 
  Re: testarossa
díkes, já mám právě ještě miury vs a s těma taky max spokojenost a ty mám cca o 1,5 čísla menší. Takže rossy ještě menší?
r10:25:13 05.02.2012
odpovědět 
   Re: testarossa
miury vs o 1,5 čísla menšie? to máš asi voľné ako papuče, nie? ja mám nohu 41, testarossy 38 a miury vs 37,5 a teraz trochu ľutujem, že som ich nekúpil rovno 37...
11:06:59 05.02.2012
odpovědět 
    Re: testarossa
ty miury volný nejsou, mám širší nohu a ty o půl čísla byly úplně na krev
r11:10:02 05.02.2012
odpovědět 
    Re: testarossa
ja mam velkost 40 a uz som mal aj 37 1/2 (velke)37 akurat, 36 1/2 uz male. Testarossy su specificke v tom, ze ich narves aj mensie, ale napr. Miury nie. Ale potom ti uz nesedi pata - vyzuva sa, proste ta lezecka nie je to, co ma byt. Inac trochu je pravda, ze nevydrzi az tak dlho ako trebars miura, je tam totizto tensia guma. Ale mal som ich aj dobre podlepene a boli super, ako nove. Problem s klenbou a krcom som mal aj ja , hlavne pri tych 36 1/2 - teda ked som ich mal male. Je to ale lezečka do previsov, do kolmača by som si ju nebral. Inač porovnavať medzi sebou miury a testarossy je ako porovnavat sportiak a tereniak - kazdy moze byt dobry a kazdy na nieco ine.
alfonz09:36:51 06.02.2012
odpovědět 
   Re: testarossa
Lezky mohu také jen doporučit. Co se týče velikosti u mě sedí o tři čísla menší. Zvládl bych klidně ještě půlčíslo.
Franta11:45:26 05.02.2012
odpovědět 
    Re: testarossa
Pokud by Ti Rosy přišly levné, můžeš zkusit ještě "Scarpa Mago". Jsou tvarem hodně podobné a slyšel jsem na ně velkou chválu.
Franta11:53:37 05.02.2012
odpovědět 
 Re: testarossa
Pro mě zklamání. Jednak mi nesedí tvarem, jsou prohnuté do šavle (to není ta klenba, ale zahnutí lezečky směrem k palci), a pak po celkem krátkém dobrém zenitu (i když pro mě dost nepohodlném kvůli tomu zahnutí) se brzo propadly - pak už to na mojí noze byla měkká papuče, ve který se malej stup (lišta) ustojí jen pracně.
Druhý už si nekoupím; místo toho jsem aplikoval solušny, a to je pro moji nohu o dost lepší (nejsou zahnutý). Nebo klasický miury.
Ale ty miury velcra jsou taky myslím do šavle, takže jestli ti nevaděj ty, tak asi nebudou vadit ani testarossy. Tak spíš zvážit to, že jsou celkem měkký, což se projeví hlavně když je trochu olezeš. Není to moc bota na malý lišty, nebo jen chvilku. Stavění špičkou ale dobrý. Bekhendový stavění (špičkou z vnější strany - na ostatních prstech vedle palce resp na malíkové hraně) zas kvůli tomu šavlóznímu zahnutí spíš horší. Pata na to jak vypadá funguje dobře (myslím patičkování).
P.15:00:42 05.02.2012
odpovědět 
  Re: testarossa
Přesně, klasický Muira jsou pro mě o hodně lepší. A naprosto super jsou nový (zelený nebo bílý) Five teny Anasazi. Rovný, výborně stojí na fakt malých stupech a to jak zvenku, tak zevnitř. A stojej velmi precizně, neprotáčí se vůbec a maj tlustou lepičku, tak mi oproti LS nebo RP vydržej déle. Tření super. Pata je oproti růžovkám o hodně lepší.
Ale určitě záleží na co je máš. Testarosy se profilují na sportovky, kde zas na moc malých stupech nestojíš. Anasazi bych doporučil pro toho, kdo má lezení založený na nohách a pak hlavně na písek.
20:17:19 05.02.2012
odpovědět 
   Re: testarossa
Pro me do previsu na sportovky diky citlivosti Testarossy, Miury jsem mel jedny, ale nejak se mi zkrabatili a zevnitr zeshora strasne drou, tak jsem zkusil Katana Laces a pro me jasna volba. Rekl bych podobny zamereni jako Miura, ale zdaj se mi pohodlnejsi, zejmena diky prodysnemu jazyku. Super na maly stupy a nejsou moc zahnuty, takze jsou pohodlny i na dlouhy cesty. Jedny vetsi si chci poridit i do tezsich vicedylek. Mensi na sportovky po jebkach. Zalezi na tvaru nohy, ale doporucuju vyzkouset v obchode. Zdaj se mi takovy hodne univerzalni.
Buri18:09:00 06.02.2012
odpovědět 
 Re: testarossa
Bezkonkurenčně nejlepší bota co jsem kdy měl, ustojí všechno. Hodně se roztáhnout, normální boty mám 40,5, Testarossy 37 (hodně těsné, na skály) a Cobry 37,5 (pohodlné na stěnu). Pokud ti sedí "vrtule", tak do nich určitě jdi...
jA19:17:03 06.02.2012
odpovědět 
  Re: testarossa
Jedině Saltic!
PD23:27:45 06.02.2012
odpovědět 
   Re: testarossa
jedine TRIOP!
DP10:28:01 07.02.2012
odpovědět 
    Re: testarossa
saltic a triop? co to je? :-O
mifo22:16:19 09.02.2012
odpovědět 
  Re: testarossa
Pokud máš vysokej nárt - tedy nemáš plochou nohu, tak ti sedět nebudou. Seděj hlavně lidem s nižším nártem.
Jan11:42:51 10.02.2012
odpovědět 
   Re: testarossa
Od LS som mal Mirage, Miura, Cobra, stare Kendy a Flashe, Solution, Viper a vsetko super, akurat tie testarossy mi proste nesedeli na pate, boli mi tam volne i o 4 cisla mensie.
chobot13:10:31 10.02.2012
odpovědět 
 Foto dne:
lezení na obtížnost kvalifikace
SP Praha 2026
 Databáze cest:
Všechny cesty (192432)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Nosferatu SD 7B+ Val Masino
La piada della formica 7C Val masino
Jedna Rodina Xa Adršpach
Pozdrav z Labáčku Xc/XIa Adršpach
Prodloužený Mauglí 7+ Helfštýn
Nově komentované:
Vpravo Od Hranické 6+ Helfštýn
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín

 Nově v diskusi:
Re: Spaní dolomity, arco | Re: Spaní dolomity, arco | brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: žvanil | Re: žvanil | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (40)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (7)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (5)

 Nově v inzerci:
Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Hory | Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1166 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1282 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1462 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1433 
 Neřeším to – lezu vše 
 1135 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi