LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRůVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Spára, to je jeden velkej chyt. Dole do ní vrazíš ruce a na vršku je vytáhneš.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)
MS juniorů (18.07)

Žebříček
Cesty:
41.Černý 10110
42.Podstata 10107
43.Výšek 10077
Bouldry:
41.Slabý 9250
42.F 9228
43.Jeliga 9203
Hory:
16. 3376
17.Abt 3287
18.Sukačová 3238

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231328 cest
Nové přelezy:
Pozdrav z Xc/XIa
Kontraband Xa
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A
Disent 8A/8A+
Jan Křtite 7b
Překvapení 9

Stěny
Makak LBC - zrušena - Liberec
HO Lokomotiva Beroun - Beroun 2
Stěna Luh - ZŠ Vsetín Luh 1544 - Vsetín

Prodejny
NěcoNavíc.cz - České Budějovice
HUDYsport - Ústí nad Labem
Rock Point OC Olympia - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Bouldry Ludvíkov 08.02.2012
Čau, nevíte někdo, zda na internetu, nebo někde jinde, existuje průvodce na bouldry v Ludvíkově? Nějak se mi nic nedaří najít. Díky
 Re: Bouldry Ludvíkov 09.02.2012
ashoj vposdledním čísle lide a hory jsou nějaké popisky jinajk se skus obrátit na vencu kučírk ten b
  Re: Bouldry Ludvíkov 09.02.2012
No, průvodce dle mého ještě není. Oblast je v "záběhu". Ale tento rok už místní kluci urči

 Lezení v San Marinu08.02.2012
Ahoj, máte někdo zkušenosti s lezením v San Marinu?
 Re: Lezení v San Marinu09.02.2012
Ano.
  Re: Lezení v San Marinu09.02.2012
Díky za vyčerpávající odpověď. Bylo by možno podělit se o tyto zkušenosti?

 Bad Gastein - skialp08.02.2012
Ahoj, může mi někdo poradit nějaké hezké skialp.túry v okolí Bad Gasteinu? Nic extrémního, beru přítelkyni :-)
Díky,
Radek
 Re: Bad Gastein - skialp08.02.2012
Neco malo najdes na
  Re: Bad Gastein - skialp09.02.2012
Paráda, mockrát díky :-)

 vysokej kopec ?08.02.2012
Ahoj vespolek. Vzhledem k ruznym zranenim se nas letos mixy ani ledy moc netykaji, ale vzhledem k tomu, ze chodit muzeme a mame relativne i cas, zvazujeme vystup na nejaky vyssi kopec. Nema nekdo nejakej tip na ctyrtisicovku, na kterou by se dalo v zime v
 Re: vysokej kopec ?08.02.2012
Takovejch 4000 je hromada. Namátkou: Blanc, Combin, Dent d Herens, Bishorn, Dom, Alphubel, Allalinho
  Re: vysokej kopec ?08.02.2012
Zrovna DOM se mi jevi jako docela solidni pocin i v lete, natoz v zime za sneznicich. Zalezi na zkus
   Re: vysokej kopec ?08.02.2012
Ono se obecne spis chodi na nizsi hrebenovy tury, nez ze by se nekdo takhle trmacel do kopce, a kdyz
    Re: vysokej kopec ?08.02.2012
Např. ten Dom je složitější, ale dostupnej. Je to v podstatě stejný jako v létě, jenom ukrutná kosa,
   Re: vysokej kopec ?08.02.2012
Krom Allalinhorn (kousek od lanovky), Breithorn, Pollux, Castor, Signalkuppe to budou v zimě všechno
    Re: vysokej kopec ?08.02.2012
chcem to pojmout spis rekreacne, proste banda kriplu na vejlete. Spani ve stanu/zahrabu je spis zpus
     Re: vysokej kopec ?08.02.2012
No jednodušší než glokner normálkou to nebude.
     Re: vysokej kopec ?08.02.2012
Banda kryplu v zime na ctyrtisicovkach se sneznicema a s umyslem spat v zahrabu rozhodne budete. A s
      Re: vysokej kopec ?08.02.2012
Mozna to ted jenom vyslo nevhod nacasovane s aktualni "modou" spani na kvilde, ale prijde
       Re: vysokej kopec ?08.02.2012
Ale ne, ja to neberu nijak osobne. Jak jsem rekl: myslim, ze momentalne zkratka podminky pro zimni v
        Re: vysokej kopec ?08.02.2012
To mas bezpochyby pravdu, ted se vsude certi zenej. Ani to neni o tom, ze bysme byli schopny vyrazit
         Re: vysokej kopec ?08.02.2012
Jsem se z Turecka minulej tejden vrátil - v Izmiru palmy pod sněhem, okolo Ankary mrazy a sněhu jak
          Re: vysokej kopec ?08.02.2012
no vidis. aspon to nebude uplne nudny :) Nejde nam o jednoduchou vychazku, ale proste jeste porad ne
           Re: vysokej kopec ?09.02.2012
"bagrovani dvoumetrovym snehem na vysokej krpal je sice az moc lehky" - mne by zajímaly tv
           Re: vysokej kopec ?09.02.2012
..ale zase to bude skvělej článek v případě úspěchu tady na lezci! ;)
            Re: vysokej kopec ?09.02.2012
na ty clanky moc nejsem, zazitek stejne nepredas a zbytecne chytry v komentech umime bejt vsichni :)
             Re: vysokej kopec ?09.02.2012
Laponsko a polární záře, to může bejt super. I ten Toubkal. Fakt to potom sepiš, poslední články na
             Re: vysokej kopec ?09.02.2012
P.S. Nejde ani tak o nejaky odrazovani, jakzto o "otevreni oci" zaslepenejm jedincum, kter
  Re: vysokej kopec ?09.02.2012
Většina těch kopců mně přijde v zimě na sněžnicích jako nemožný počin. Nejideálnější pro váš plán je
   Re: vysokej kopec ?14.02.2012
Myslím že to není nereálný, byť je pravda, že na spoustu těch kopců by byl únorovej výstup asi horez
 Re: vysokej kopec ?08.02.2012
Ak to nemusí byť v Alpách, relatívne blízke rekreačné švortisícovky sú aj Toubkal v Maroku a Suphan

 Barva na skálu07.02.2012
Jaká barva je nejlepší na dělání značek na skále(šipky, tečky)? Dík za radu
 Re: Barva na skálu07.02.2012
Pominu-li že na skálu se nečmárá, bouldristi prý dělají pidiznačky lakem na nehty.
 Re: Barva na skálu07.02.2012
Zkus se zeptat na alkydové barvy -jednou jsem se ptal značiče turistických cest a ten říkal olejové
  Re: Barva na skálu07.02.2012
nejlepší by bylo zeptat se grafiťáků..ty sprays by měli být ok
   Re: Barva na skálu08.02.2012
Sprej je nesmysl. I když si pořídíš správnou trisku, nikdy nedosáhneš požadované přesnosti (rozpíjí
    Re: Barva na skálu08.02.2012
    Re: Barva na skálu08.02.2012
Jo to je přesný. To funguje.
 Re: Barva na skálu08.02.2012
Pidiznačky dělám párátkem nebo malým klacíkem, kapičku a roztahat do žádanýho tvaru. Používám Balakr

 Doktor v Brně07.02.2012
Ahoj, poraďte nějakýho doktora přes prsty v Brně. Díky moc. Moje doktorka mi řekla, že s tím nic nemám, ale na rentgenu nebo ultrazvuku jsem nebyl. Už je to skoro tři neděle, co kvůli tomu nemůžu lizt a začínám mít abstak.
 Re: Doktor v Brně08.02.2012
A co a jak tě bolí? Mám dost zkušeností s vlastními zraněními :-) Napiš na mejl. Ahoj!
 Re: Doktor v Brně10.02.2012
Za opravdu kvalitním doktorem budeš muset do Prahy!
 Re: Doktor v Brně11.02.2012
Zkus Hrazdíru.

 Doktor v Brně07.02.2012
Ahoj, poraďte nějakýho doktora přes prsty v Brně. Díky moc. Moje doktorka mi řekla, že s tím nic nemám, ale na rentgenu nebo ultrazvuku jsem nebyl. Už je to skoro tři neděle, co kvůli tomu nemůžu lizt a začínám mít abstak.

 Led Kralovany07.02.2012
Nevite jak v současnosti vypadaji ledy v Kralovanech?
 Re: Led Kralovany07.02.2012
Cau, byli jsme tam v patek 3.2. Ledy natekly v podstate az behem minuleho tydne, lezt se uz dalo. Le
 Re: Led Kralovany08.02.2012

 Hrot na cepín ještě jednou06.02.2012
Ahoj,
před časem jsem tady psal o rady při shánění hrotů na cepíny Salewa Morpheus. Jeden se mi podařilo sehnat přes Aukro, ale pořád mi ještě jeden schází. Do Salewy do Benešova jsem psal a tam ho prý nemají a nemají ho údajně ani v Itálii, takže
 Re: Hrot na cepín ještě jednou06.02.2012
Ahoj, sústružiť to asi nepôjde, skôr vystrihnúť alebo vypáliť z kusa plechu. Len tam si potom neviem
 Re: Hrot na cepín ještě jednou06.02.2012
Zkus kontaktovat Sport centrum Galfy ve Starom Smokovci-je to slovensky dovozca Salewy. Jestli ho ne
 Re: Hrot na cepín ještě jednou07.02.2012
som strojar a domaca vyroba urcite nie .cenovo sa to neoplati a ta kvalita by sa len tak lahko nedos
  Re: Hrot na cepín ještě jednou09.02.2012
Tak to si potom hovno strojar :)
 Re: Hrot na cepín ještě jednou07.02.2012
Pokud mas pristup ke strojni kovarne a nastrojarne, tak je cesta. Kdysi jsme si takhle delali Grivel
 Re: Hrot na cepín ještě jednou07.02.2012
Díky moc za tipy. Tak jsem napsal na Slovensko a uvidim, co mi odpoví. Jsem už ale trochu skeptickej
  Re: Hrot na cepín ještě jednou07.02.2012
Ahoj, napiš mi na email: icefi @centrum.cz (1 mezera) a domluvíme se. Hrot přímo nemám, ale vyrobit
  Re: Hrot na cepín ještě jednou08.02.2012
Ještě zkus najít hroty k cepínům Climbing Technology. Protože mačky, šrouby do ledu a některé další
   Re: Hrot na cepín ještě jednou09.02.2012
Napsal jsem ti mejla.
 Re: Hrot na cepín ještě jednou09.02.2012
Materiál 14260 (jsou použít i staré listové pera z nějakého náklaďáku - hlavně posor na tloušťku), s
  Re: Hrot na cepín ještě jednou09.02.2012
jj, souhlas. Sehnat vhodný materiál, tvar vypálit na laseru, tloušťku doladit na magnetce (rovinná b
   Re: Hrot na cepín ještě jednou09.02.2012
Ty jo diky moc za rady. Strojarina je pro me totiz naprosta spanelska vesnice. Takze ted uz jenom se
    Re: Hrot na cepín ještě jednou09.02.2012
:) .. s Petzlem bych byl opatrný. Hroty na "staré" Quarky, které se ještě loni prodávaly s
     Re: Hrot na cepín ještě jednou10.02.2012
No tak to je prašť jak uhoď... Ale mě to snad vyříznou v nějaké firmě ze specielního plechu, jen to
      Re: Hrot na cepín ještě jednou23.02.2012
Ještě jednou díky všem za rady, nakonec se na mě usmálo štěstí a v jednom Dánském obchodě ten hrot n

 Foto dne - Dolomity06.02.2012
Fotka z Abramkante. Docela by mně zajímal účel karabiny v jistícím řetězci. Pokud je to tak jak si myslím, měl by dotyčný zase navštívit někoho kdo leze a naučit se navazovat na prsák, ale asi se pletu. Bohužel si nelze nevšimnout průvěsu lana a té karabi
 Re: Foto dne - Dolomity06.02.2012
Podle mě je to tak, že dotyčný sundal postupové jištění - smyci, kterou si klasicky hodil přes ramen
  Re: Foto dne - Dolomity06.02.2012
vidím to stejně. my netrénovaní softmouvři musíme s tím dertkem síly kterým disponujeme zacházet vel
 Re: Foto dne - Dolomity08.02.2012
:) Veď nemá prsák, len batoh.

1   ...   650   651   652   653   654   655   656   657   658   659   660   661   662   663   664   665   666   667   668   669   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Barva na skálu
Jaká barva je nejlepší na dělání značek na skále(šipky, tečky)? Dík za radu
JJ14:51:47 07.02.2012
odpovědět 
 Re: Barva na skálu
Pominu-li že na skálu se nečmárá, bouldristi prý dělají pidiznačky lakem na nehty.
14:54:36 07.02.2012
odpovědět 
 Re: Barva na skálu
Zkus se zeptat na alkydové barvy -jednou jsem se ptal značiče turistických cest a ten říkal olejové písmomalířské. V Barvách pak tvrdili, že se místo nich používají spíš ty alkydový...
milan18:12:59 07.02.2012
odpovědět 
  Re: Barva na skálu
nejlepší by bylo zeptat se grafiťáků..ty sprays by měli být ok
Tonny Montana21:39:38 07.02.2012
odpovědět 
   Re: Barva na skálu
Sprej je nesmysl. I když si pořídíš správnou trisku, nikdy nedosáhneš požadované přesnosti (rozpíjí se), a barva stéká. Použití šablony taky není vhodné, protože dobře nepřilne ke skále a těchto místech dochází k rozprašování barvy pod šablonu.

Zatím nejlepší je ukrást manželce prázdnou lahvičku od laku na nehty a naplnit si ji nějakou svrchní syntetikou, přímo lak na nehty není moc trvanlivý, loupe se.

Tu lahvičku máš vždy poruce a nemusíš řešit čištění štětce.
09:33:40 08.02.2012
odpovědět 
    Re: Barva na skálu
www.lezec.cz/diskuse.php?key=69108&odk=69108
 martan09:41:36 08.02.2012
odpovědět 
    Re: Barva na skálu
Jo to je přesný. To funguje.
12:37:59 08.02.2012
odpovědět 
 Re: Barva na skálu
Pidiznačky dělám párátkem nebo malým klacíkem, kapičku a roztahat do žádanýho tvaru. Používám Balakryl apod., šipky jsou i po 15 letech pořád vidět. Šipky dělám 2cm dlouhý a čáru tlustou 2mm. (metrová šipka je jak pěst na oko).
13:40:51 08.02.2012
odpovědět 
 Foto dne:
lezení na obtížnost kvalifikace
SP Praha 2026
 Databáze cest:
Všechny cesty (192430)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Jedna Rodina Xa Adršpach
Pozdrav z Labáčku Xc/XIa Adršpach
Prodloužený Mauglí 7+ Helfštýn
Lesní chrám VI Skály V Údolí Roklice
Cheney route 5b Courmayeur
Nově komentované:
Vpravo Od Hranické 6+ Helfštýn
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín

 Nově v diskusi:
Re: Spaní dolomity, arco | Re: Spaní dolomity, arco | brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: žvanil | Re: žvanil | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (40)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (7)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (5)

 Nově v inzerci:
Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Hory | Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1166 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1281 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1461 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1432 
 Neřeším to – lezu vše 
 1135 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi