Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)
MS juniorů (18.07)

Žebříček
Cesty:
7.Nespoutaný 11494
8.Suchan 11187
9.H2 11019
Bouldry:
7.Popovský 10475
8.Danda 10403
9.Stráník 10400
Hory:
9.Nešťák 5095
10.Hess 4095
11.Zvonková 4029

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231384 cest
Nové přelezy:
Der Pickni 8+/9-
Královna O 7C
La piada d 7C
Pozdrav z Xc/XIa
Kontraband Xa
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A

Stěny
V 16 - Plzeň
Rock 'n' Wall - Plzeň
Boulder Bar - Praha 7

Prodejny
Lezec-shop.cz - Štěchovice
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Ledy kousek od Hronova13.02.2012
Včera jsem z auta viděl zajímavý led asi 100m od silnice. Výška zhruba 10m, šířka 5m, téměř kolmý. Netuším jestli to byl někdo zkoušet, led vypadá zajímavě a hlavně je v těsné blízkosti silnice s možností parkování, takže parádní popracovní rychlovka. Pok
 Re: Ledy kousek od Hronova13.02.2012
Chodíme tam pravidelně, ovšem velkokapacitní to není...tudíž jsi tomu prokázal opravdu medvědí služb
  Re: Ledy kousek od Hronova13.02.2012
Na celodenní lezení to je "malé", a ledolezců s přiměřenou dojezdovou vzdáleností zase nen
   Re: Ledy kousek od Hronova13.02.2012
Led tam bejvá skoro každej rok a je to hned u silnice, takže nic tajnýho. A že by se tam dělali fron
    Re: Ledy kousek od Hronova13.02.2012
Místo je to celkem pěkný, ale obávám se, že už to v CHKO je...Ale pokud vím, zatím to nikomu nevadí.

 ropejumping13.02.2012
ahooj, máte někdo zkušenosti s ropejumpingem???
jáký uzly kde použít, kam to přivázat a tak???
díky

kdyžtak piště na mejl (sport.anarchi@seznam.cz)
 Re: ropejumping13.02.2012
Tady máš nějaký info, ale myslím že v tělocviku ste to dělali ne?
 INZERCE12.02.2012
to se mi jenom zda nebo se doopravdy smazala cela inzerce od 1.1.2011 do soucasnosti? :-O
 Re: INZERCE12.02.2012
No...nezdá. Říkal jsem si, že mrknu, jestli nepůjde někdo na lano a tak dva roky nazpátek by někdo f

 Stoupa12.02.2012
Nevite kde se ztartil Stoupa?
 Re: Stoupa12.02.2012
Myslim ze on jen neni clovek co ma potrebu se nejak presentovat na netu. Asi se ted vic venuje "
  Re: Stoupa14.02.2012
Nema nema... Ale dycky jednou za cas neco prelezl a nekdo to nekam napsal :)

venuje &
   Re: Stoupa14.02.2012
Ale asi zas tak moc se neztratil:
    Re: Stoupa17.02.2012
Zajímalo by mne, jak dokáže udržet zájem sponzorů, když se sebeprezentaci příliš nevěnuje. A nemyslí
   Re: Stoupa17.02.2012
Anoano, zene se tez asi venuje intenzivne, kdyz se stal otcem... S tou vedou to byla narazka na jeho

 Vipava12.02.2012
Ahoj, na velikonoce se chystám do Slovinska (Črni Kal a Osp) a rád bych navštívil pro mě novou oblast Vipava. Nevíte někdo, jestli se dá v Čechách pořídit aktuální průvodce pro tuhle oblast? Na netu jsem nic kloudného nenašel.
Díky M.
 Re: Vipava12.02.2012
myslim si že nejaktuálnější bude tnelhe průvodce :
  Re: Vipava12.02.2012
Díky za info,
bohužel nákup možný jen na kreditku, kterou nevlastním, a v Čechách ani stopy.
   Re: Vipava12.02.2012
já ho kupoval v Koperu v knihkupectví, a pak ho maj v Ospu někde, ale kde to nevim
    Re: Vipava12.02.2012
Prej v baráku, co je hasičárna, když se de do skal nad vesnicí, nedávno to tu bylo.

 Pangamin12.02.2012
Ahoj, chtěl bych se zeptat jestli někdo používáte jako doplněk stravy pro regeneraci svalů Pangamin. Je to dobrý?  Obsahuje hodně Béčka, ale někde jsem četl, že aby se to vyrovnalo nějakým těm B-complexům že ho chce brát fakt hodně.
 Re: Pangamin12.02.2012
já užívám výhradně Pivogamin a Slivovicagim
  Re: Pangamin12.02.2012
ahoj pangamin jsem jedl když mi bylo tak 14 -15 .. jedíný efekt který se dostavil po pravidelnem pou
   Re: Pangamin12.02.2012
překližka a bobule... To je současné lezení...
    Re: Pangamin12.02.2012
Prijde mi usmevne ze kdyz nekdo projevi zajem o trenink, stravu, výživové doplňky..... rázem (pravda
     Re: Pangamin12.02.2012
to bude tim ze lezeni nastesti neni sport..))) (akorat nekolik uchylnych jedincu se z nej snazi spor
      Re: Pangamin12.02.2012
A co když někomu je šuma fuk, jestli je to sport nebo ne, ale chce prostě vylézt cesty, o kterejch s
       Re: Pangamin12.02.2012
ach, pan je jasnovidec.. )))) a jina moznost nez zamindrakovani te nenapadla?
   Re: Pangamin12.02.2012
Aminokyseliny pomohou na regeneraci? Blábol. Ano, berou se, ale nemají nic společného s regenerací j
    Re: Pangamin12.02.2012
Ano, Pangamin jsou pivovarské kvasnice; a jako zdroj vitamínů skupiny B jsou zcela vhodné. To bylo v
     Re: Pangamin13.02.2012
a.) najdi si význam vitamínu B
b.) najdi si zdroje vitamínu B

Chápu, že když n
      Re: Pangamin13.02.2012
? S tím, že béčko není samospasitelný, nijak nepolemizuju, ostatně jsem to tady už psal, ale chceš ř
       Re: Pangamin13.02.2012
Jasně, že jsou. Ale pokud je normální, nemá zdravotní problémy a má normální kvalitní stravu, jsou z
        Re: Pangamin13.02.2012
OK. V takovém případě nejsme v rozporu, jen jsem ti neporozuměl.
    Re: Pangamin13.02.2012
Ano, aminokyseliny s rozvětveným řetězcem (BCAA), pomohou při regeneraci svalů a to velmi významně.
     Re: Pangamin13.02.2012
Ano, i to je pravda. Ale jsou vhodné spíše pro budování svaloviny, tedy určitě bych je doporučil nap
      Re: Pangamin13.02.2012
Při objemovém tréninku v kulturistice, bych je zase nedoporučil já, resp. byly by to zbytečně vyhoze
       Re: Pangamin13.02.2012
Ok, máš pravdu. Drobné nedorozumění může být v tom, co si kdo představuje pod pojmem regenerace. BCA
        Re: Pangamin13.02.2012
Třetí den po tréningu...chachá, takovej den snad ani neexistuje!:) No vlastne máš pravdu, je to v př
         Re: Pangamin13.02.2012
Jasně, problém je, že to, co jsi popsal, je u normálních lidí cesta do pekel. Zátěž na 100 %, pak ně
          Re: Pangamin13.02.2012
Doba se mění. Teď je důležitý být dobrej v tréninku. Jestli pak člověk něco vyleze, to je jenom třeš
          Re: Pangamin14.02.2012
Stupidnost to není, ale nechce se mi to detailně rozpitvávat formou korespondence. Navíc přispěvek b
         Re: Pangamin13.02.2012
:-D
 Re: Pangamin12.02.2012
Pangamin můžu jednoznačně doporučit. Je to jeden z preparátů, které jsem vyzkoušel a u kterých jsem
 Re: Pangamin12.02.2012
Pokud víš, že potřebuješ béčko (to není zdaleka jednoznačný; regenerace svalů bude složitější problé
 Re: Pangamin12.02.2012
ahoj.
napadlo me se te zeptat jak moc trenujes a jestli jsou pro tebe doplnky stravy nutne?

 léto v USA11.02.2012
Ahoj lidi, letos o přes léto bych se chtěl podívat do nějaké dobré lezecké oblasti a pár týdnů, měsíců tam být, trénovat a lézt. Optimálně, abych v blízkosti reálně sehnal nějakou práci, která by mě tam tu dobu uživila. Přemítám o USA, jen nevím, jak to t
 Re: léto v USA11.02.2012
jó to by mě taky zajímalo..ale poslední roky jsem slyšel že sehnat práci je už dost nemožné
 Re: léto v USA12.02.2012
Bez ironie a jakéhokoli vtipu: nejprve doporučuju se seznámit s vízovou povinností (a možnostmi) dan
  Re: léto v USA12.02.2012
Moc do toho nevidím, ale asi bych to neviděl jako úplně nemožný, záleží na hodně faktorech. Možná ně
  Re: léto v USA12.02.2012
Jednak zmizel můj dodatečný příspěvek, že SSN = Social Security Number, nikoli to, co omylem píšu na
   Re: léto v USA12.02.2012
Aha, koukám, že to info o SSN jsi přepsal v mém příspěvku správně, tak pardon, nevšiml jsem si, že t
   Re: léto v USA12.02.2012
Jo a když ti to 1 procento vyjde a ty tu nárazovou práci seženeš, tak tě hlavně nesmí nikdy načapat.
 Re: léto v USA12.02.2012
red rocks v lete taky nee, horko, ... maximalne nekde v souteskach.
nevim jak je na tom s le
  Re: léto v USA12.02.2012
V létě se dá lézt v Rifle (2000n.m.) kaňon má dvě strany - dopotam, odpo tam, Colorado, v Boulder ca
  Re: léto v USA12.02.2012
Plnej souhlas s tím, co píšou předřečníci o tom, že v USA je to t.č. v zásadě nereálný a proč. (Dopl
   Re: léto v USA12.02.2012
Díky moc za informace. Počítám s tím, že by to nebylo jednoduché a proto to chci začít řešit co nejd
    Re: léto v USA12.02.2012
Co treba zkusit Norsko?
 Re: léto v USA14.02.2012
jedna z variant by možná mohla být toto
 Re: léto v USA26.02.2012
Kanada je urcite dostupna. Podivej se na Working Holiday Visa. Vyrizeni zadosti trva asi 5 tydnu a p

 bouldry v polsku11.02.2012
Ahoj lidi!Chci se vás zeptat jestli nevíte zda existuje nějaký průvodce na bouldry v oblasti kolem Sokoliků v polsku, průvodce na lano máme ale tam bouldrů moc neni a krásnejch šutrů tam je hafo.
 Re: bouldry v polsku12.02.2012
Cao, dival jsem se a nikde neni... Je pruvodce na skaly a na jednom webu info o tom, ze se bouldrovy
 Re: bouldry v polsku13.02.2012
Bouldrů je tam hafo akrorát na ně není průvodce.Stačí se podívat na kámen a uvidíš šipky.Jak vede sm

 Rešík na Petráči10.02.2012
Petr Resch nezahálí a připravuje těžké bouldříky na Padání 2012 i v těchto mrazivých dnech - malá zpověď Petra se objevila v profilu Petra na Rockstars

 letenky 10.02.2012
nevíte jestli se nechá změnit jméno na letence od ryarain?
 Re: letenky 10.02.2012
Určitě dá, ale zaplatíš za to. Je to 110 euro. http://
  Re: letenky 10.02.2012
a nevíš jestli se nechají zrušit?
   Re: letenky 10.02.2012
Mrkni na ten odkaz, tam budou určitě všechny poplatky vypsané.
    Re: letenky 10.02.2012
Hledal jsem to tam, ale zrušení a vrácení peněz jsem nenašel :-/ přítelkyně si přetrhla vazy a už se
     Re: letenky 10.02.2012
Vratit penize? Od Ryanairu? Samozrejme, ze tam nic o vraceni penez nenajdes, jestli se ti podari dos
      Re: letenky 10.02.2012
Souhlas s Myssakem. Spis nez zrusit zkus ty letenky prodat dokud je cas...
       Re: letenky 13.02.2012
No můžeš letenku vyměnit za jinou, nebo sehnat někoho jiného, ale na za obé je myslím poplatek 50 Eu
 Re: letenky 11.02.2012
no, můžeš zkusit zfalšovat jméno - to už taky někdo zkoušel, pak už jen přijeli k letadlu borci v če
  Re: letenky 12.02.2012
tak uvidíme, díky

1   ...   649   650   651   652   653   654   655   656   657   658   659   660   661   662   663   664   665   666   667   668   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Ledy kousek od Hronova
Včera jsem z auta viděl zajímavý led asi 100m od silnice. Výška zhruba 10m, šířka 5m, téměř kolmý. Netuším jestli to byl někdo zkoušet, led vypadá zajímavě a hlavně je v těsné blízkosti silnice s možností parkování, takže parádní popracovní rychlovka. Pokud jste tam někdo byl, tak dejte vědět.
pozice: http://www.mapy.cz/s/33a9
Honza09:13:59 13.02.2012
odpovědět 
 Re: Ledy kousek od Hronova
Chodíme tam pravidelně, ovšem velkokapacitní to není...tudíž jsi tomu prokázal opravdu medvědí službu:-)
Elis09:48:46 13.02.2012
odpovědět 
  Re: Ledy kousek od Hronova
Na celodenní lezení to je "malé", a ledolezců s přiměřenou dojezdovou vzdáleností zase není tolik, takže myslím že se nemusíš bát fronty :), Naopak se tam třeba někdy potkáš s někým novým s kým pak vyrazíš třeba někam do Alp. Ber to pozitivně a ne že někdo prozradil tvé soukromé pískoviště. Terénů, které nejsou v žádném CHKO je sakra málo....
Honza10:03:09 13.02.2012
odpovědět 
   Re: Ledy kousek od Hronova
Led tam bejvá skoro každej rok a je to hned u silnice, takže nic tajnýho. A že by se tam dělali fronty se říct nedá. Kdykoli jedu kolem, tak nikdo neleze :).
george-jp10:19:05 13.02.2012
odpovědět 
    Re: Ledy kousek od Hronova
Místo je to celkem pěkný, ale obávám se, že už to v CHKO je...Ale pokud vím, zatím to nikomu nevadí. Takže dokud to nebude "masovka" (což si myslím že nehrozí),neváhejte cestou zastavit a potrénovat...
Michal17:18:20 13.02.2012
odpovědět 
 Foto dne:
lezení na obtížnost kvalifikace
SP Praha 2026
 Databáze cest:
Všechny cesty (192434)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Úžeh 5A Zvůle
Výcviková 5 Choustník
Nosferatu SD 7B+ Val Masino
La piada della formica 7C Val masino
Jedna Rodina Xa Adršpach
Nově komentované:
Vpravo Od Hranické 6+ Helfštýn
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín

 Nově v diskusi:
Re: Spaní dolomity, arco | Re: Spaní dolomity, arco | brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: paradocs | Re: žvanil | Re: žvanil | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (41)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (7)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (5)

 Nově v inzerci:
Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Hory | Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1167 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1285 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1465 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1436 
 Neřeším to – lezu vše 
 1137 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi