Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej Slovenské průvodce
SP Krakov (03.07) SP Chamonix (10.07) MS juniorů (18.07)
Cesty: 7.Nespoutaný 11494 8.Suchan 11187 9.H2 11019 Bouldry: 7.Popovský 10475 8.Danda 10403 9.Stráník 10400 Hory: 9.Nešťák 5095 10.Hess 4095 11.Zvonková 4029
SP Innsbruck (17.06) M Rakouska paralezení (07.06) SP Praha (04.06)
Kontakt
🏠 Domů Diskuse Inzerce Fotky Cesty Žebříček Průvodce Mapy Deníčky 👤 Přihlásit 📝 Registrace 🇨🇿 Česky ✓ 🇬🇧 English Lezení na Islandu 18.02.2012 Ahoj.
Přemýšlím o letním výletu-dovolené na Island. Rád bych to spojil s lezením, ale na internetu jsem nic o lezení na Islandu nenašel. Leze se tam vůbec?? :) Máte nějaké tipy na cestování po Islandu a případnému lezení?
Děkuji
  Re: Lezení na Islandu 18.02.2012 No pokud ještě přemýšlíš, tak bych doporučil jet někam jinam. Je tam strašně draho. Za ty prachy se
    Re: Lezení na Islandu 18.02.2012 Hrozně draho?? :( Myslel jsem, že to bude o něco levnější než Norsko..
  Re: Lezení na Islandu 19.02.2012 Na cestování je celej Island super a opravdu tam je, po krachu z předloňska, trochu levněji než v No
    Re: Lezení na Islandu 19.02.2012 s lezením si myslim to samý, v zimě tam snad něco místňáci lezou s motykama, ale to mi (dle videí) p
      Re: Lezení na Islandu 19.02.2012 Ještě jsem se chtěl zeptat.. Jak je to tam s cestováním? Myslím tím jestli se tam dá spát v pohodě v
        Re: Lezení na Islandu 19.02.2012 Lezení- jen malá oblast někde na východě(dle místní lezkyně), jinak je to jako lego. Co se týče span
          Re: Lezení na Islandu 19.02.2012 Youtube,google. Stačí trochu hledat.
        Re: Lezení na Islandu 19.02.2012 Spaní venku se tam moc neřeší, platí něco jako ve Skandinávii - nespi nikomu na zahradě (v těsný blí
          Re: Lezení na Islandu 20.02.2012 pozri tuto stranku:
klifur.is
Su tam pekne spracovane komplet oblasti plus sprievodco
  Re: Zell am Ziller ubytovani 18.02.2012 Ubytování velmi snadno potáš podle informací na
foto dne 16.02.2012 údolní na Amora, leze Míra, fotila Líza
  Re: foto dne 16.02.2012 Děkuji uctivě. Doplním.
  Re: jaké skialp boty zzero nebo struktura evo? 14.02.2012 vyzkoušej a uvidíš co ti víc padne. Lowy jsou tvrdší na sjezd a budou líp sedět na širší noze. Dynaf
  Re: jaké skialp boty zzero nebo struktura evo? 15.02.2012 Dynafity pokud to chceš na chození a Lowy na sjezd. Na chození a závody jsou Dynafity asi to nejlepš
  Re: jaké skialp boty zzero nebo struktura evo? 15.02.2012 Mám ZZero4 PX-TF a plná spokojenost. Šlape se v nich dobře, do prašanu i na větrem ubitý sníh v poho
  Re: jaké skialp boty zzero nebo struktura evo? 16.02.2012 Ahoj,
Jezdím ve Strukturach a jsem naprosto spokojenej...od ťapání po Šumavě, přes Krkonoše a
  Re: jaké skialp boty zzero nebo struktura evo? 17.02.2012 Tak jsem měl na noze dnes lowy i dynafity a domu jsem si odvezl Dynafity zzero 4.padly mi jak ulitý
Hledáme Čechy z GR20 ze září 2011 14.02.2012 Ahoj všem, zkoušíme najít bandu 6 Čechů z Ostravy, které jsme potkali v září 2011 na Korsice na GR20 (konkrétně šli trasu Calenzana až Vizzavona) od 3. do 11.9.2011. Těsně po sestupu z hor nám byl ukraden foťák. A my si na ně nevzali žádný kontakt a hořce
  Re: Hledáme Čechy z GR20 ze září 2011 19.02.2012 Ahoj, vím o koho se jedná a seženu Ti je. Napiš když tak mail kam se mají ozvat.
    Re: Hledáme Čechy z GR20 ze září 2011 19.02.2012 Email napsala, stačí myší najet na Jitka;)
      Re: Hledáme Čechy z GR20 ze září 2011 21.02.2012 Díky:-)
Pořád platí "chytrému napověz, blbého kopni" :-)
Baterky do čelovky 14.02.2012 Zdar,
rád bych zde kolektivu zeptal, jak osobně řešíte baterky do čelovky - kupujete drahé alkalické jednorázové? Nebo nabíjecí a nabíjíte je před každou akcí? Dík za vaše ohlasy, ať to leze, O.
  Re: Baterky do čelovky 14.02.2012 Na nabijecí Sanyo Eneloop nedám dopustit.I v zimě v pouzdru na přilbě bez problemu.Asi taky zaleží n
  Re: Baterky do čelovky 14.02.2012 NiMH a NiCd mrznou už při -5°C. Při -10°C je velmi pravděpodobné, že čelovku už ani nerožneš. Na nab
    Re: Baterky do čelovky 14.02.2012 Zajímá mne to tak celkově, nejen v zimě - ale třeba i v létě a na déle než víkend, sám často jezdím
      Re: Baterky do čelovky 15.02.2012 Asi bych koupil ty Sanyo co tady doporučují. Jenom pozor na nabíječky. Myslím, že Tikka XP má 3xAAA
    Re: Baterky do čelovky 15.02.2012 Pokud jde o zimu, tak podle mne nejlepší řešení jsou čelovky, které mají baterky v odděleném pouzdru
  Re: Baterky do čelovky 14.02.2012 dobijeci jsou dobry na leto, vydrzi akorat ten vikend. Na zimu jednorazovky, nejlepsi co se da za pe
  Re: Baterky do čelovky 14.02.2012 Eneloopy ač NiMH nemají se zimou problém sám je taky používám a ani při vícedenním pobytu v mínsovyc
    Re: Baterky do čelovky 15.02.2012 Jednak mluvím z vlastní zkušenosti, ale udávají to i výrobci baterií. Tudíž tvému příspěvku nelze vě
      Re: Baterky do čelovky 17.02.2012 Věříš víc wikipedii nebo praktické zkušenosti několika uživatelů, co se tu o tom zmínili ?
      Re: Baterky do čelovky 17.02.2012 Ja mam zas zkusennost ted z nedavne doby, co byly ty mrazy - GPS s alkalickymi AA "zdechla"
      Re: Baterky do čelovky 17.02.2012 Přidávám svou zkušenost se sanyo eneloop + petzl tikka 2 XP, že i v teplotách kolem -10 až -15 svítí
  Re: Baterky do čelovky 14.02.2012 4eneloopy+fenixHP11 at těžký krám,nikdy mne ve štychu nenechal
  Re: Baterky do čelovky 15.02.2012 Řeším to v Pentlingu ranou do čela - kurva - nemam baterky v čelovce a v pípáku. A solim, čímž roztá
    Re: Baterky do čelovky 15.02.2012 jo, bez tebe by Helmuti pochcipali hlady :D
  Re: Baterky do čelovky 15.02.2012 Kupuju jednorázovky alkalický, ale ne ty drahý, nýbrž např. kaufland nebo podobné. Někde na internet
    Re: Baterky do čelovky 16.02.2012 Jj, já kupuju v IKEA balení po deseti a mám doma pořád v zásobě, jsou vpohodě. R.
  Re: Baterky do čelovky 16.02.2012 Používám NiMH akumulátory (Varta, Sanyo). Pokud očekávám mráz, chci maximální výkon, výdrž a jde mi
    Re: Baterky do čelovky 16.02.2012 Kup jednorázoví drahý (těžký, pořádnej kus olova) stejně ti rok vydrží :)
      Re: Baterky do čelovky 16.02.2012 Davide: nevydrží, věř tomu. :) Proto se tu ptám, jak to řešíte, protože dávat několik set (až tisíc)
        Re: Baterky do čelovky 17.02.2012 Minulý týden v největších mrazech jsem pohodlně svítil s baterkama od Vietnamců (čelovka Black Diamo
        Re: Baterky do čelovky 17.02.2012 Na co se vlastně ptáš ? Zkušenosti s tím máš, znáš pro a proti, a nic zázračného nevymyslíš ;)
          Re: Baterky do čelovky 17.02.2012 Petře, díky za tip, také zajímavé řešení, ale trochu těžké, možná na víkend, kde toho tolik s sebou
            Re: Baterky do čelovky 17.02.2012 Me taky neni jasne, co resis. Ja pouzivam Mio XP, treba rok s jednema baterkama s IKEA. V kapse mam
            Re: Baterky do čelovky 17.02.2012 Me taky neni jasne, co resis. Ja pouzivam Mio XP, treba rok s jednema baterkama s IKEA. V kapse mam
            Re: Baterky do čelovky 17.02.2012 Me taky neni jasne, co resis. Ja pouzivam Mio XP, treba rok s jednema baterkama s IKEA. V kapse mam
            Re: Baterky do čelovky 17.02.2012 Me taky neni jasne, co resis. Ja pouzivam Mio XP, treba rok s jednema baterkama s IKEA. V kapse mam
              Re: Baterky do čelovky 17.02.2012 Omlouvam se za opakovane vlozeni. Koukam, ze s pomalym pripojenim je to hned. Jenom jsem zmacknul En
                Re: Baterky do čelovky 17.02.2012 Milý Jene, "neřeším" nic, už jsem to tu psal několikrát, já pro změnu nevím, co zase není
                Re: Baterky do čelovky 17.02.2012 Jinak díky za tip s jednorázovými baterkami z IKEA, vlastně přesně "to řeším" ..
  Re: Gmunderhutte 14.02.2012 Nevím, ale webu AV bych v tomhle případě věřil, ačkoliv (a to mě docela prudí, protože jedna výjimka
    Re: Gmunderhutte 14.02.2012 Nejlepší je na tu chatu zavolat a domluvit se s chatařem. O pěkných víkendech otevřou i mimo sezónu.
      Re: Gmunderhutte 15.02.2012 Dik za info. Vcera som tam zavolal a bolo to dost usmevne, nakolko ja neviem po nemecky a nikto z ni
      Re: Gmunderhutte 15.02.2012 Rezervovali sme dve miesta na vikend, tak hadam bude otvorene :) Ak nebude, je nejake specialne mies
        Re: Gmunderhutte 15.02.2012 Zdar chlapi.O víkendu maj otevřeno určitě,do údolí se sjedou davy lezců tak se jim to vyplatí.Andrea
          Re: Gmunderhutte 15.02.2012 Dik este raz. V piatok na obed vyrazame, tesime sa :)
          Re: Gmunderhutte 15.02.2012 Domluvu jsme zvládli i anglicky, ale byla tam nějaká ženská - možná tam není pravidelně, chlapík se
            Re: Gmunderhutte 16.02.2012 Ahoj,
jen pridam svoji zkusenost z lonska. Domluveny pokoj pro 2 nebyl (domluveno di
              Re: Gmunderhutte 20.02.2012 Asi si to tu uz niekto sice neprecita, ale pre uzavretie temy doplnim najcerstvejsie info. Chata par
                Re: Gmunderhutte 20.02.2012 Diky za info!
              Re: Gmunderhutte 21.02.2012 hele vsechny nas sice stve ze v nemecku rakousku se mluvi nemecky...a ze tam anglictina nefunguje...
                Re: Gmunderhutte 21.02.2012 K tomu je, řekl bych, na místě dodat, že němčina - na rozdíl od češtiny a polštiny - patří do skupin
lezeni drytool 14.02.2012 ahoj ! poradam soukromi kurzy lezeni drytool nebo ledopadu. Rad bych se vas nekoho zeptal, jestli na to nepotrebuju nejaky rozsireny pojisteni ? Mam vlastni lano a macky a sedak a cepiny, takze to pucovat nepotrebuju, jenom se me jeden zakaznik ptal jak j
  Re: lezeni drytool 14.02.2012 U tebe bych kurz dělat nechtěl..
  Re: lezeni drytool 14.02.2012 U tebe bych kurz dělat nechtěl..
  Re: lezeni drytool 14.02.2012 LOL! Tento příspěvek trochu předešel dobu, neměl by tady být vystavený až 1.4.2012? Jinak vrácení po
    Re: lezeni drytool 14.02.2012 Zase se někdo strašně nudí :)
  Re: lezeni drytool 14.02.2012 Pozor by si měl dát ten, kdo do toho Tvého kurzu půjde :)
  Re: lezeni drytool 14.02.2012 Ty pyko, ty pyko :-D :-D To néé!
  Re: lezeni drytool 14.02.2012 Ahoj ! taky ucim drajtul, ohledne pojistky je to strasne jednoduchy - jdete spolu na vylet. penize s
  Re: lezeni drytool 15.02.2012 JohnyDry umíš číst? Pokud jo tak si přečti podmínky Alpenvereinu. Pojištění se vztahuje jen na tebe.
    Re: lezeni drytool 17.02.2012 aha. to je mozny. Oni ty podminky jsou tak dlouhy, ze ani nema cenu je cist, navic, kdyz stejne nic
Špatná metodologie? 13.02.2012 Ahoj, v našem klubu řešíme takový problém a nějak si s ním nedovedeme poradit. Tak doufám, že někdo tu, metodicky velmi znalý, by nám mohl pomoci. Představte si situaci. Tím nám vzniká neuvěřitelný paradox. Nejhorší na tom je, že jde o přímé ohrožení živo
  Re: Špatná metodologie? 13.02.2012 Bude hůř...
  Re: Špatná metodologie? 13.02.2012 Tzv. 1. metodologická maxima: Raději si nic nepředstavovat!
2. metodologická maxima: Do teré
    Re: Špatná metodologie? 13.02.2012 Z autosexu bolí ruce víc než z lezení. Jsem nějaký překližkář/onanista nebo co?
      Re: Špatná metodologie? 14.02.2012 K tomu snad jen klasickou báseň Ivana Wernische "Baže".
Baže, onanisté,
ti m
        Re: Špatná metodologie? 14.02.2012 ad P:misto metodologie Daseinsanalyse?
  Re: Špatná metodologie? 13.02.2012 Jen drobnost :-)
Metodika - metodický (nauka o metodě vyučování určitého oboru)
Metodo
  Re: Špatná metodologie? 13.02.2012 A o co teda jde? Že někteří o lezení jen nekecají, ale skutečně lezou? :-) Nebuď tajnůstkář...
  Re: Špatná metodologie? 14.02.2012 metodicky velmi znalej je tu uplne kazdej, vhod do diskuse libovolnou ptakovinu a mas 100+ prispevku
    Re: Špatná metodologie? 14.02.2012 Vy debi... vy ste si to snad ani nepřečetli, tady jde o životy a někdo potřebuje poradit, ne jen pla
  Re: Špatná metodologie? 14.02.2012 A jakou situaci si máme představit?
    Re: Špatná metodologie? 14.02.2012 Necekal jsem ze by se nekdo ptal zrovna na toto, kdyz jde o zivot.
  Re: Špatná metodologie? 14.02.2012 Jakouže situaci si máme představit? Takovou, ve které dělá 60% lezecké populace chybu? Jaká že to je
    Re: Špatná metodologie? 14.02.2012 60% lezců? To by mohlo bejt pivo před lezením :-)
    Re: Špatná metodologie? 14.02.2012 Musím se přiznat, že u nás se s tímtéž problémem potýkáme taky a taky nevím jak z toho ven. Docela b
      Re: Špatná metodologie? 14.02.2012 No zatím jsme nic nevykoumali. A koukám, že i tady jsou na to lidi kratký... Nezbývá než doufat, že
        Re: Špatná metodologie? 14.02.2012 Spíš myslím, že to již fatální následky mít muselo, pouze chybí statistiky.
          Re: Špatná metodologie? 14.02.2012 Tak pro někoho už to fatální následky mělo, někoho to teprve čeká. Nahoře se psalo o nějakých 60%, t
          Re: Špatná metodologie? 15.02.2012 Ono na těhle bezpečnostních chybách je nejhorší to, že jsou bezpečnostní!
            Re: Špatná metodologie? 15.02.2012 Hlavně lidi maj právě tenhle postup zafixovanej a dělaj to zcela bezmyšlenkovitě - a to je nejkratší
  Re: Špatná metodologie? 14.02.2012 ježiš, já si toho představuju... A ať se na to dívam jak se na to dívam, pořád mi vychází totéž: Vyk
  Re: Špatná metodologie? 14.02.2012 dodržovat partnerskou kontrolu
  Re: Špatná metodologie? 14.02.2012 tak nevim.. je to for, provokace, nebo vazne myslenej podnet k diskusi? chyba pri ktere jde o zivot,
    Re: Špatná metodologie? 15.02.2012 Taky jsem si říkal jestli je to fór nebo jestli je to myšlený vážně, a tak jsem prolistoval Procházk
      Re: Špatná metodologie? 15.02.2012 Uaaaaaa, Anonymous, ACTA, uaaaaa...
      Re: Špatná metodologie? 15.02.2012 Tady se seriózně diskutuje o zásadní lezecké chybě a stejně se najdou rejpalové jako TOA a honza, kt
        Re: Špatná metodologie? 15.02.2012 pokorne se omlouvam za zlehcovani duleziteho tematu ..a moh by mi teda nekdo rict o cem je rec, tedy
        Re: Špatná metodologie? 15.02.2012 @Tom: Kategoricky žádám o dementi nařčení, že jsem rejpal. Málokdo v tomhle vláknu diskutuje serióz
          Re: Špatná metodologie? 15.02.2012 Nezbývá mi než napsat toto dementi: "Odvolávám své předchozí vyjádření, ani ty ani TOA nejste r
            Re: Špatná metodologie? 15.02.2012 nezbyde nez citovat klasika: Vy se tomu smejete, ale mohlo nas to zabit!!!
            Re: Špatná metodologie? 15.02.2012 TOA klidně ať rejpalem zůstane, to mi nevadí. Ale vzhledem k tomu, žes odvolal přivolání anebo možná
  Re: Špatná metodologie? 15.02.2012 Tak jako chybu všichni děláme? Řekneš nám to prosím, ať se jí můžem vyvarovat? Dík.
    Re: Špatná metodologie? 15.02.2012 řekl bych, že se chyby dělaj v lecjakých aktivitách,povoláních atpod.které vyžadují i získání určité
      Re: Špatná metodologie? 15.02.2012 Jedine co me napada je pouzivani nedynamicke odsedky a jeji nadlezani, hlavne asi na pisku. Ale kdyz
        Re: Špatná metodologie? 15.02.2012 No ono totiž je ta nějvětší a nefatálnější chyba představit si tu situaci. Když si ji představim tře
  Re: Špatná metodologie? 16.02.2012 Myslím že Ludvík buď vynechal větu s popisem situace, nebo si z nás dělá dobrej den, vyvolávat disku
  Re: Špatná metodologie? 16.02.2012 bych řekl, že fatální chybou je v pondělí vstávat
    Re: Špatná metodologie? 16.02.2012 kdyby jenom v pondeli..
1
...
648
649
650
651
652
653
654
655
656
657
658
659
660
661
662
663
664
665
666
667
...
2263
Hledáme Čechy z GR20 ze září 2011 Ahoj všem, zkoušíme najít bandu 6 Čechů z Ostravy, které jsme potkali v září 2011 na Korsice na GR20 (konkrétně šli trasu Calenzana až Vizzavona) od 3. do 11.9.2011. Těsně po sestupu z hor nám byl ukraden foťák. A my si na ně nevzali žádný kontakt a hořce toho zalitovali, protože nemáme z hor jedinou fotku...
Cestovali celkem v devíti, ale první tři odpadli během prvních pěti dnů. Víme o nich: byli to tři páry (jeden Pavlína s Petrem, druhý Lenka s Tomášem, třetí jménem neznáme). Cestovali tam tmavě fialovým tranzitem. Tomáš a další kluk jsou prý vodáci.
Pokud byste někdo věděl, o koho se jedná, moc prosíme o předání informace, že je sháníme.
Díky moc
Jitka a Vojta
Jitka 18:14:01 14.02.2012odpovědět
  Re: Hledáme Čechy z GR20 ze září 2011 Ahoj, vím o koho se jedná a seženu Ti je. Napiš když tak mail kam se mají ozvat. edelweiss 12:49:28 19.02.2012odpovědět
    Re: Hledáme Čechy z GR20 ze září 2011 Email napsala, stačí myší najet na Jitka;) martan 14:55:57 19.02.2012odpovědět
      Re: Hledáme Čechy z GR20 ze září 2011 Díky:-)
Pořád platí "chytrému napověz, blbého kopni" :-) edelweiss 15:40:27 21.02.2012odpovědět
Reklama:
Foto dne:
Databáze cest:
Nově v diskusi:
Nové komentáře:
Kde to vře:
Nově v inzerci:
Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
Návody:
Partneři: