Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej Slovenské průvodce
SP Krakov (03.07) SP Chamonix (10.07) MS juniorů (18.07)
Cesty: 7.Nespoutaný 11494 8.Suchan 11187 9.H2 11019 Bouldry: 7.Popovský 10475 8.Danda 10403 9.Stráník 10400 Hory: 9.Nešťák 5095 10.Hess 4095 11.Zvonková 4029
SP Innsbruck (17.06) M Rakouska paralezení (07.06) SP Praha (04.06)
Kontakt
🏠 Domů Diskuse Inzerce Fotky Cesty Žebříček Průvodce Mapy Deníčky 👤 Přihlásit 📝 Registrace 🇨🇿 Česky ✓ 🇬🇧 English Lezení na Islandu 18.02.2012 Ahoj.
Přemýšlím o letním výletu-dovolené na Island. Rád bych to spojil s lezením, ale na internetu jsem nic o lezení na Islandu nenašel. Leze se tam vůbec?? :) Máte nějaké tipy na cestování po Islandu a případnému lezení?
Děkuji
  Re: Lezení na Islandu 18.02.2012 No pokud ještě přemýšlíš, tak bych doporučil jet někam jinam. Je tam strašně draho. Za ty prachy se
    Re: Lezení na Islandu 18.02.2012 Hrozně draho?? :( Myslel jsem, že to bude o něco levnější než Norsko..
  Re: Lezení na Islandu 19.02.2012 Na cestování je celej Island super a opravdu tam je, po krachu z předloňska, trochu levněji než v No
    Re: Lezení na Islandu 19.02.2012 s lezením si myslim to samý, v zimě tam snad něco místňáci lezou s motykama, ale to mi (dle videí) p
      Re: Lezení na Islandu 19.02.2012 Ještě jsem se chtěl zeptat.. Jak je to tam s cestováním? Myslím tím jestli se tam dá spát v pohodě v
        Re: Lezení na Islandu 19.02.2012 Lezení- jen malá oblast někde na východě(dle místní lezkyně), jinak je to jako lego. Co se týče span
          Re: Lezení na Islandu 19.02.2012 Youtube,google. Stačí trochu hledat.
        Re: Lezení na Islandu 19.02.2012 Spaní venku se tam moc neřeší, platí něco jako ve Skandinávii - nespi nikomu na zahradě (v těsný blí
          Re: Lezení na Islandu 20.02.2012 pozri tuto stranku:
klifur.is
Su tam pekne spracovane komplet oblasti plus sprievodco
  Re: Zell am Ziller ubytovani 18.02.2012 Ubytování velmi snadno potáš podle informací na
foto dne 16.02.2012 údolní na Amora, leze Míra, fotila Líza
  Re: foto dne 16.02.2012 Děkuji uctivě. Doplním.
  Re: jaké skialp boty zzero nebo struktura evo? 14.02.2012 vyzkoušej a uvidíš co ti víc padne. Lowy jsou tvrdší na sjezd a budou líp sedět na širší noze. Dynaf
  Re: jaké skialp boty zzero nebo struktura evo? 15.02.2012 Dynafity pokud to chceš na chození a Lowy na sjezd. Na chození a závody jsou Dynafity asi to nejlepš
  Re: jaké skialp boty zzero nebo struktura evo? 15.02.2012 Mám ZZero4 PX-TF a plná spokojenost. Šlape se v nich dobře, do prašanu i na větrem ubitý sníh v poho
  Re: jaké skialp boty zzero nebo struktura evo? 16.02.2012 Ahoj,
Jezdím ve Strukturach a jsem naprosto spokojenej...od ťapání po Šumavě, přes Krkonoše a
  Re: jaké skialp boty zzero nebo struktura evo? 17.02.2012 Tak jsem měl na noze dnes lowy i dynafity a domu jsem si odvezl Dynafity zzero 4.padly mi jak ulitý
Hledáme Čechy z GR20 ze září 2011 14.02.2012 Ahoj všem, zkoušíme najít bandu 6 Čechů z Ostravy, které jsme potkali v září 2011 na Korsice na GR20 (konkrétně šli trasu Calenzana až Vizzavona) od 3. do 11.9.2011. Těsně po sestupu z hor nám byl ukraden foťák. A my si na ně nevzali žádný kontakt a hořce
  Re: Hledáme Čechy z GR20 ze září 2011 19.02.2012 Ahoj, vím o koho se jedná a seženu Ti je. Napiš když tak mail kam se mají ozvat.
    Re: Hledáme Čechy z GR20 ze září 2011 19.02.2012 Email napsala, stačí myší najet na Jitka;)
      Re: Hledáme Čechy z GR20 ze září 2011 21.02.2012 Díky:-)
Pořád platí "chytrému napověz, blbého kopni" :-)
Baterky do čelovky 14.02.2012 Zdar,
rád bych zde kolektivu zeptal, jak osobně řešíte baterky do čelovky - kupujete drahé alkalické jednorázové? Nebo nabíjecí a nabíjíte je před každou akcí? Dík za vaše ohlasy, ať to leze, O.
  Re: Baterky do čelovky 14.02.2012 Na nabijecí Sanyo Eneloop nedám dopustit.I v zimě v pouzdru na přilbě bez problemu.Asi taky zaleží n
  Re: Baterky do čelovky 14.02.2012 NiMH a NiCd mrznou už při -5°C. Při -10°C je velmi pravděpodobné, že čelovku už ani nerožneš. Na nab
    Re: Baterky do čelovky 14.02.2012 Zajímá mne to tak celkově, nejen v zimě - ale třeba i v létě a na déle než víkend, sám často jezdím
      Re: Baterky do čelovky 15.02.2012 Asi bych koupil ty Sanyo co tady doporučují. Jenom pozor na nabíječky. Myslím, že Tikka XP má 3xAAA
    Re: Baterky do čelovky 15.02.2012 Pokud jde o zimu, tak podle mne nejlepší řešení jsou čelovky, které mají baterky v odděleném pouzdru
  Re: Baterky do čelovky 14.02.2012 dobijeci jsou dobry na leto, vydrzi akorat ten vikend. Na zimu jednorazovky, nejlepsi co se da za pe
  Re: Baterky do čelovky 14.02.2012 Eneloopy ač NiMH nemají se zimou problém sám je taky používám a ani při vícedenním pobytu v mínsovyc
    Re: Baterky do čelovky 15.02.2012 Jednak mluvím z vlastní zkušenosti, ale udávají to i výrobci baterií. Tudíž tvému příspěvku nelze vě
      Re: Baterky do čelovky 17.02.2012 Věříš víc wikipedii nebo praktické zkušenosti několika uživatelů, co se tu o tom zmínili ?
      Re: Baterky do čelovky 17.02.2012 Ja mam zas zkusennost ted z nedavne doby, co byly ty mrazy - GPS s alkalickymi AA "zdechla"
      Re: Baterky do čelovky 17.02.2012 Přidávám svou zkušenost se sanyo eneloop + petzl tikka 2 XP, že i v teplotách kolem -10 až -15 svítí
  Re: Baterky do čelovky 14.02.2012 4eneloopy+fenixHP11 at těžký krám,nikdy mne ve štychu nenechal
  Re: Baterky do čelovky 15.02.2012 Řeším to v Pentlingu ranou do čela - kurva - nemam baterky v čelovce a v pípáku. A solim, čímž roztá
    Re: Baterky do čelovky 15.02.2012 jo, bez tebe by Helmuti pochcipali hlady :D
  Re: Baterky do čelovky 15.02.2012 Kupuju jednorázovky alkalický, ale ne ty drahý, nýbrž např. kaufland nebo podobné. Někde na internet
    Re: Baterky do čelovky 16.02.2012 Jj, já kupuju v IKEA balení po deseti a mám doma pořád v zásobě, jsou vpohodě. R.
  Re: Baterky do čelovky 16.02.2012 Používám NiMH akumulátory (Varta, Sanyo). Pokud očekávám mráz, chci maximální výkon, výdrž a jde mi
    Re: Baterky do čelovky 16.02.2012 Kup jednorázoví drahý (těžký, pořádnej kus olova) stejně ti rok vydrží :)
      Re: Baterky do čelovky 16.02.2012 Davide: nevydrží, věř tomu. :) Proto se tu ptám, jak to řešíte, protože dávat několik set (až tisíc)
        Re: Baterky do čelovky 17.02.2012 Minulý týden v největších mrazech jsem pohodlně svítil s baterkama od Vietnamců (čelovka Black Diamo
        Re: Baterky do čelovky 17.02.2012 Na co se vlastně ptáš ? Zkušenosti s tím máš, znáš pro a proti, a nic zázračného nevymyslíš ;)
          Re: Baterky do čelovky 17.02.2012 Petře, díky za tip, také zajímavé řešení, ale trochu těžké, možná na víkend, kde toho tolik s sebou
            Re: Baterky do čelovky 17.02.2012 Me taky neni jasne, co resis. Ja pouzivam Mio XP, treba rok s jednema baterkama s IKEA. V kapse mam
            Re: Baterky do čelovky 17.02.2012 Me taky neni jasne, co resis. Ja pouzivam Mio XP, treba rok s jednema baterkama s IKEA. V kapse mam
            Re: Baterky do čelovky 17.02.2012 Me taky neni jasne, co resis. Ja pouzivam Mio XP, treba rok s jednema baterkama s IKEA. V kapse mam
            Re: Baterky do čelovky 17.02.2012 Me taky neni jasne, co resis. Ja pouzivam Mio XP, treba rok s jednema baterkama s IKEA. V kapse mam
              Re: Baterky do čelovky 17.02.2012 Omlouvam se za opakovane vlozeni. Koukam, ze s pomalym pripojenim je to hned. Jenom jsem zmacknul En
                Re: Baterky do čelovky 17.02.2012 Milý Jene, "neřeším" nic, už jsem to tu psal několikrát, já pro změnu nevím, co zase není
                Re: Baterky do čelovky 17.02.2012 Jinak díky za tip s jednorázovými baterkami z IKEA, vlastně přesně "to řeším" ..
  Re: Gmunderhutte 14.02.2012 Nevím, ale webu AV bych v tomhle případě věřil, ačkoliv (a to mě docela prudí, protože jedna výjimka
    Re: Gmunderhutte 14.02.2012 Nejlepší je na tu chatu zavolat a domluvit se s chatařem. O pěkných víkendech otevřou i mimo sezónu.
      Re: Gmunderhutte 15.02.2012 Dik za info. Vcera som tam zavolal a bolo to dost usmevne, nakolko ja neviem po nemecky a nikto z ni
      Re: Gmunderhutte 15.02.2012 Rezervovali sme dve miesta na vikend, tak hadam bude otvorene :) Ak nebude, je nejake specialne mies
        Re: Gmunderhutte 15.02.2012 Zdar chlapi.O víkendu maj otevřeno určitě,do údolí se sjedou davy lezců tak se jim to vyplatí.Andrea
          Re: Gmunderhutte 15.02.2012 Dik este raz. V piatok na obed vyrazame, tesime sa :)
          Re: Gmunderhutte 15.02.2012 Domluvu jsme zvládli i anglicky, ale byla tam nějaká ženská - možná tam není pravidelně, chlapík se
            Re: Gmunderhutte 16.02.2012 Ahoj,
jen pridam svoji zkusenost z lonska. Domluveny pokoj pro 2 nebyl (domluveno di
              Re: Gmunderhutte 20.02.2012 Asi si to tu uz niekto sice neprecita, ale pre uzavretie temy doplnim najcerstvejsie info. Chata par
                Re: Gmunderhutte 20.02.2012 Diky za info!
              Re: Gmunderhutte 21.02.2012 hele vsechny nas sice stve ze v nemecku rakousku se mluvi nemecky...a ze tam anglictina nefunguje...
                Re: Gmunderhutte 21.02.2012 K tomu je, řekl bych, na místě dodat, že němčina - na rozdíl od češtiny a polštiny - patří do skupin
lezeni drytool 14.02.2012 ahoj ! poradam soukromi kurzy lezeni drytool nebo ledopadu. Rad bych se vas nekoho zeptal, jestli na to nepotrebuju nejaky rozsireny pojisteni ? Mam vlastni lano a macky a sedak a cepiny, takze to pucovat nepotrebuju, jenom se me jeden zakaznik ptal jak j
  Re: lezeni drytool 14.02.2012 U tebe bych kurz dělat nechtěl..
  Re: lezeni drytool 14.02.2012 U tebe bych kurz dělat nechtěl..
  Re: lezeni drytool 14.02.2012 LOL! Tento příspěvek trochu předešel dobu, neměl by tady být vystavený až 1.4.2012? Jinak vrácení po
    Re: lezeni drytool 14.02.2012 Zase se někdo strašně nudí :)
  Re: lezeni drytool 14.02.2012 Pozor by si měl dát ten, kdo do toho Tvého kurzu půjde :)
  Re: lezeni drytool 14.02.2012 Ty pyko, ty pyko :-D :-D To néé!
  Re: lezeni drytool 14.02.2012 Ahoj ! taky ucim drajtul, ohledne pojistky je to strasne jednoduchy - jdete spolu na vylet. penize s
  Re: lezeni drytool 15.02.2012 JohnyDry umíš číst? Pokud jo tak si přečti podmínky Alpenvereinu. Pojištění se vztahuje jen na tebe.
    Re: lezeni drytool 17.02.2012 aha. to je mozny. Oni ty podminky jsou tak dlouhy, ze ani nema cenu je cist, navic, kdyz stejne nic
Špatná metodologie? 13.02.2012 Ahoj, v našem klubu řešíme takový problém a nějak si s ním nedovedeme poradit. Tak doufám, že někdo tu, metodicky velmi znalý, by nám mohl pomoci. Představte si situaci. Tím nám vzniká neuvěřitelný paradox. Nejhorší na tom je, že jde o přímé ohrožení živo
  Re: Špatná metodologie? 13.02.2012 Bude hůř...
  Re: Špatná metodologie? 13.02.2012 Tzv. 1. metodologická maxima: Raději si nic nepředstavovat!
2. metodologická maxima: Do teré
    Re: Špatná metodologie? 13.02.2012 Z autosexu bolí ruce víc než z lezení. Jsem nějaký překližkář/onanista nebo co?
      Re: Špatná metodologie? 14.02.2012 K tomu snad jen klasickou báseň Ivana Wernische "Baže".
Baže, onanisté,
ti m
        Re: Špatná metodologie? 14.02.2012 ad P:misto metodologie Daseinsanalyse?
  Re: Špatná metodologie? 13.02.2012 Jen drobnost :-)
Metodika - metodický (nauka o metodě vyučování určitého oboru)
Metodo
  Re: Špatná metodologie? 13.02.2012 A o co teda jde? Že někteří o lezení jen nekecají, ale skutečně lezou? :-) Nebuď tajnůstkář...
  Re: Špatná metodologie? 14.02.2012 metodicky velmi znalej je tu uplne kazdej, vhod do diskuse libovolnou ptakovinu a mas 100+ prispevku
    Re: Špatná metodologie? 14.02.2012 Vy debi... vy ste si to snad ani nepřečetli, tady jde o životy a někdo potřebuje poradit, ne jen pla
  Re: Špatná metodologie? 14.02.2012 A jakou situaci si máme představit?
    Re: Špatná metodologie? 14.02.2012 Necekal jsem ze by se nekdo ptal zrovna na toto, kdyz jde o zivot.
  Re: Špatná metodologie? 14.02.2012 Jakouže situaci si máme představit? Takovou, ve které dělá 60% lezecké populace chybu? Jaká že to je
    Re: Špatná metodologie? 14.02.2012 60% lezců? To by mohlo bejt pivo před lezením :-)
    Re: Špatná metodologie? 14.02.2012 Musím se přiznat, že u nás se s tímtéž problémem potýkáme taky a taky nevím jak z toho ven. Docela b
      Re: Špatná metodologie? 14.02.2012 No zatím jsme nic nevykoumali. A koukám, že i tady jsou na to lidi kratký... Nezbývá než doufat, že
        Re: Špatná metodologie? 14.02.2012 Spíš myslím, že to již fatální následky mít muselo, pouze chybí statistiky.
          Re: Špatná metodologie? 14.02.2012 Tak pro někoho už to fatální následky mělo, někoho to teprve čeká. Nahoře se psalo o nějakých 60%, t
          Re: Špatná metodologie? 15.02.2012 Ono na těhle bezpečnostních chybách je nejhorší to, že jsou bezpečnostní!
            Re: Špatná metodologie? 15.02.2012 Hlavně lidi maj právě tenhle postup zafixovanej a dělaj to zcela bezmyšlenkovitě - a to je nejkratší
  Re: Špatná metodologie? 14.02.2012 ježiš, já si toho představuju... A ať se na to dívam jak se na to dívam, pořád mi vychází totéž: Vyk
  Re: Špatná metodologie? 14.02.2012 dodržovat partnerskou kontrolu
  Re: Špatná metodologie? 14.02.2012 tak nevim.. je to for, provokace, nebo vazne myslenej podnet k diskusi? chyba pri ktere jde o zivot,
    Re: Špatná metodologie? 15.02.2012 Taky jsem si říkal jestli je to fór nebo jestli je to myšlený vážně, a tak jsem prolistoval Procházk
      Re: Špatná metodologie? 15.02.2012 Uaaaaaa, Anonymous, ACTA, uaaaaa...
      Re: Špatná metodologie? 15.02.2012 Tady se seriózně diskutuje o zásadní lezecké chybě a stejně se najdou rejpalové jako TOA a honza, kt
        Re: Špatná metodologie? 15.02.2012 pokorne se omlouvam za zlehcovani duleziteho tematu ..a moh by mi teda nekdo rict o cem je rec, tedy
        Re: Špatná metodologie? 15.02.2012 @Tom: Kategoricky žádám o dementi nařčení, že jsem rejpal. Málokdo v tomhle vláknu diskutuje serióz
          Re: Špatná metodologie? 15.02.2012 Nezbývá mi než napsat toto dementi: "Odvolávám své předchozí vyjádření, ani ty ani TOA nejste r
            Re: Špatná metodologie? 15.02.2012 nezbyde nez citovat klasika: Vy se tomu smejete, ale mohlo nas to zabit!!!
            Re: Špatná metodologie? 15.02.2012 TOA klidně ať rejpalem zůstane, to mi nevadí. Ale vzhledem k tomu, žes odvolal přivolání anebo možná
  Re: Špatná metodologie? 15.02.2012 Tak jako chybu všichni děláme? Řekneš nám to prosím, ať se jí můžem vyvarovat? Dík.
    Re: Špatná metodologie? 15.02.2012 řekl bych, že se chyby dělaj v lecjakých aktivitách,povoláních atpod.které vyžadují i získání určité
      Re: Špatná metodologie? 15.02.2012 Jedine co me napada je pouzivani nedynamicke odsedky a jeji nadlezani, hlavne asi na pisku. Ale kdyz
        Re: Špatná metodologie? 15.02.2012 No ono totiž je ta nějvětší a nefatálnější chyba představit si tu situaci. Když si ji představim tře
  Re: Špatná metodologie? 16.02.2012 Myslím že Ludvík buď vynechal větu s popisem situace, nebo si z nás dělá dobrej den, vyvolávat disku
  Re: Špatná metodologie? 16.02.2012 bych řekl, že fatální chybou je v pondělí vstávat
    Re: Špatná metodologie? 16.02.2012 kdyby jenom v pondeli..
1
...
648
649
650
651
652
653
654
655
656
657
658
659
660
661
662
663
664
665
666
667
...
2263
Lezení na Islandu Ahoj.
Přemýšlím o letním výletu-dovolené na Island. Rád bych to spojil s lezením, ale na internetu jsem nic o lezení na Islandu nenašel. Leze se tam vůbec?? :) Máte nějaké tipy na cestování po Islandu a případnému lezení?
Děkuji BikerM 00:33:21 18.02.2012odpovědět
  Re: Lezení na Islandu No pokud ještě přemýšlíš, tak bych doporučil jet někam jinam. Je tam strašně draho. Za ty prachy se to tam nevyplatí. Lezení maximálně tak v zimě ledopády... ales 11:02:12 18.02.2012odpovědět
    Re: Lezení na Islandu Hrozně draho?? :( Myslel jsem, že to bude o něco levnější než Norsko.. BikerM 17:36:13 18.02.2012odpovědět
  Re: Lezení na Islandu Na cestování je celej Island super a opravdu tam je, po krachu z předloňska, trochu levněji než v Norsku. Lezecky to asi není žádná sláva. Většina Islandu je zvětralá hromada sopečnýho popela a lávy. Možná nějaký útesy na pobřeží? Nevím, ani od místních jsem se moc nedozvěděl pavelk 16:02:47 19.02.2012odpovědět
    Re: Lezení na Islandu s lezením si myslim to samý, v zimě tam snad něco místňáci lezou s motykama, ale to mi (dle videí) přišlo jako rozchrast/led/tráva. byly by tam asi leda nějaký bouldrový možnosti (spíš na jižním pobřeží). a loni v září mi přišlo že je to tam trochu dražší než norsko (předloni), asi záleží co a jak. ale na cestování parádní, zvláštní krajinka, horký jezírka a polární zář, jinde v evropě se tohle nevidí:) Mates 17:02:29 19.02.2012odpovědět
      Re: Lezení na Islandu Ještě jsem se chtěl zeptat.. Jak je to tam s cestováním? Myslím tím jestli se tam dá spát v pohodě venku ve stanu/pod širákem? Chtěl bych jít s báglem na zádech.. BikerM 18:37:21 19.02.2012odpovědět
        Re: Lezení na Islandu Lezení- jen malá oblast někde na východě(dle místní lezkyně), jinak je to jako lego. Co se týče spaní, není problém, kór když jdeš pěšo, spát můžeš jednu noc kdekoliv mimo národní parky. Neměl bys spát volně kousek od kempu, ale nikdo to tam moc neřeší. Kuba 21:40:16 19.02.2012odpovědět
          Re: Lezení na Islandu Youtube,google. Stačí trochu hledat. 22:18:50 19.02.2012odpovědět
        Re: Lezení na Islandu Spaní venku se tam moc neřeší, platí něco jako ve Skandinávii - nespi nikomu na zahradě (v těsný blízkosti baráku, třeba 100 metrů) a nikdo ti nic neřekne. V Reykjavíku nám místní poradili, ať si postavíme stan na trávníku ve městě pod takovou kopulí, myslím že se to jmenuje Perlan, a nikomu to nevadilo.
Docela dobře by se tam jezdilo stopem, ale v odlehlejších oblastech nemusíš celej den potkat auto. Autobusy leckde jezděj jenom během sezóny a to ještě ne každej den. Při plánování je dobrý na to myslet:) pavelk 22:33:06 19.02.2012odpovědět
          Re: Lezení na Islandu pozri tuto stranku:
klifur.is
Su tam pekne spracovane komplet oblasti plus sprievodcovia v pdfkach. chobotisko 09:10:58 20.02.2012odpovědět
Reklama:
Foto dne:
Databáze cest:
Nově v diskusi:
Nové komentáře:
Kde to vře:
Nově v inzerci:
Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
Návody:
Partneři: