Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej Slovenské průvodce
AM ČR v boulderingu (24.06) SP Krakov (03.07) SP Chamonix (10.07)
Cesty: 6.Stribrny 11506 7.Nespoutaný 11494 8.Suchan 11187 Bouldry: 6.Kopecký 10675 7.Popovský 10475 8.Danda 10403 Hory: 15.Dörfl 3442 16. 3376 17.Abt 3287
SP Innsbruck (17.06) M Rakouska paralezení (07.06) SP Praha (04.06)
Kontakt
🏠 Domů Diskuse Inzerce Fotky Cesty Žebříček Průvodce Mapy Deníčky 👤 Přihlásit 📝 Registrace 🇨🇿 Česky ✓ 🇬🇧 English Slaňování 28.02.2012 Čau, chtěl bych se zeptat na vaše zkušenosti se slaňováním. Pořád se s přítelkyní dohadujem co je lepší, jestli kyblík nebo osma. Bohužel jsme v lezní i slaňováňí začátečníci tak to nedokážem posoudit. Jedná se nám především o bezpečnost. Dik za odpověď
  Re: Slaňování 28.02.2012 Mně osobně přijde lepší na slanění kyblík.. lana máš od sebe oddělené a je to pohodlnější.. ale každ
  Re: Slaňování 28.02.2012 Můj názor:
1) Obojí funguje dobře.
2) Obojí má svoje plus a minus - letmo: osma zvládn
    Re: Slaňování 28.02.2012 Ještě doplňuju vychytávku ve prospěch osmy, která se dá uplatnit při slaňování na moderních tenkejch
      Re: Slaňování 28.02.2012 Souhlas - ono těch různých vychytávek je víc; okolo osmy se dá lano omotávat ještě i jinak, stejně t
  Re: Slaňování 28.02.2012 nakonec asi zalezi na osobnich preferencich... & nauc se zachazet s obojim, a to tak abys to ume
    Re: Slaňování 28.02.2012 I kyblík je třeba v horách pojistit prusíkem, pro případy, které jsi popsal úplně stejně jako osmu.
      Re: Slaňování 29.02.2012 zřejmě bylo myšleno uzly na konci lana (resp. každém konci lana) při vícedélkovém slanění kdy to kýb
        Re: Slaňování 29.02.2012 Uzly na konci bez prusíku taky nic moc - pod slaňákem dostaneš do tykve, rychle projedeš celou dýlk
          Re: Slaňování 29.02.2012 ale jo. uzly na konci jsou dobrý pro sklerotika, ne pro šlupku šutrem do kebule.
            Re: Slaňování 29.02.2012 kdyz je rec o pripojisteni na slaneni - jeskynari pouzivaji shunta kterej se nasadi na lano NAD slan
              Re: Slaňování 01.03.2012 na vořezávání větví pochystátor jistě užitečný. při lezení musím s tím dertkem síly co mám velmi uvá
    Re: Slaňování 29.02.2012 Prusík je zespodu? Myslel jsem, že když se na lezce díváš z boku, tak je odspodu: Jistící pomůcka, p
      Re: Slaňování 29.02.2012 Prusik při slaňování určitě pod "slaňovadlo", třeba do nohavice a co nejkratší.
        Re: Slaňování 29.02.2012 Aha, máš pravdu, možné způsoby jsou oba. Nad i pod. Pod by měl být bezpečnější. V případě umístění p
          Re: Slaňování 29.02.2012 Prusík za nohavici funguje dobře.
1, nohavice tě unese - musí, je to pevnostní součást sedáku
            Re: Slaňování 29.02.2012 Prusík za nohavici je za prvý nepohodlnej při zatížení a hlavně za druhý velmi často funguje pouze p
              Re: Slaňování 01.03.2012 O osmu se prusik určitě neodblokuje...
          Re: Slaňování 01.03.2012 Prusik nema preco nosit tiahu lezca. Na to je tam zlanitko, na tom sa nema co pokazit. Prusik iba &q
  Re: Slaňování 28.02.2012 Zásadní rozdíl mezi osmou a kyblíkem nevidím. Důležité je naučit se tu svoji pomůcku perfektně ovlád
  Re: Slaňování 28.02.2012 Stopák
  Re: Slaňování 28.02.2012 Coz takhle vyzkouset nejakou horoskolu, nebo treba metodicky den poradany CHS. Vse si procvicite p
    Re: Slaňování 29.02.2012 všechny názory jsou pěkný, ale tenhle má palec nahoru :)
  Re: Slaňování 28.02.2012 Oboje má svoje. Kýbl (s V-drážkama) líp brzdí na tenkých lanech, do osmy se zase líp zakládá lano v
  Re: Slaňování 29.02.2012 Vzhledem k tomu, že osma nepředstavuje oproti kyblíku žádnou markantní výhodu, doporučuju slaňovat k
    Re: Slaňování 29.02.2012 Osmou nejde jistit?;-) Velkou výhodou proti kyblu je, že když ten nahoře vyšumí a pak si potřebuje d
      Re: Slaňování 29.02.2012 Aaa zase mnoho prispevku od lidi co musi neustale reagovat a pritom moc toho nevi:(, zkus kouknout t
        Re: Slaňování 29.02.2012 Takže na osmě se jenom slaňuje a kyblem se jenom jistí?;-) Metodýka je dobrá, akorát když se to přeh
          Re: Slaňování 29.02.2012 a proto slanuju pres 2 gri-gri :-D
            Re: Slaňování 01.03.2012 Tak tohle si musim zapamatovat :-)
Uz jsem videl metodicky zodpovedne lezce, co meli
            Re: Slaňování 01.03.2012 A proc ne na jednom? Neni problem uvazat uzel, ktery pri tahu za jeden pramen drzi a za druhy se pov
              Re: Slaňování 01.03.2012 Jakej uzel, aby neprolezl třeba kruhem nebo když jedeš ze smyce? Navíc když slaňuješ převisem či do
        Re: Slaňování 01.03.2012 Hele já osmou normálně jistim, páč svou chlupatou jedenáctku do kýble nenarvu a do osmy jo, ačkoliv
          Re: Slaňování 01.03.2012 to je otazka hodna zenoveho mistra. jaky je zvuk chlupate jedenactky protahovane osmou v adru v pond
            Re: Slaňování 01.03.2012 Kdybych odpověděl, že taková chlupatá jedenáctka ječí, že jí sdíráš chlupy z kůže - dostal bych holí
  Re: Slaňování 01.03.2012 Používám z obojí, z hlediska přípravy ke slanění mám jednu bezpečnostní výhradu ke kyblíku. Manipula
    Re: Slaňování 01.03.2012 Nevíme... :-))))
Brnčalka 27.02.2012 Ahoj, nevíte, jak je to teď s ubytováním na Brnčálce? Vloni jsem na nového nájemce slyšel jenom chválu, ale letos jsem slyšel, že si prý lidi stěžujou, že se tam netopí a že obsluha je na hovno. Máte někdo aktuální zkušenost? Dík, Pól
  Re: Brnčalka 27.02.2012 Je to bohužel tak :-(
  Re: Brnčalka 28.02.2012 Konec ledna 2012 - pouze zastávka, nikoliv pobyt: dobrý a levný točený (narozdíl od točenýho na Zboj
  Re: Brnčalka 28.02.2012 Ne všechno je tam dokonalé, ale veskrze to šlape (a na obsluhu nemůžu říct křivé slovo). Takže neváh
  Re: Brnčalka 28.02.2012 Byli jsme čtyři dny na začátku ledna a naprostá spokojenost. S ČHSkou bydlení na pokoji za 7€, jídla
    Re: Brnčalka 28.02.2012 Opačnej pól Teryna - nesouhlas. Nebo se tam vyměnil chatár? Špatnou zkušenost mám spíš na Skalnatý c
      Re: Brnčalka 28.02.2012 Chatár se nevyměnil, stále Jílek. Stojím si za svým, ale co člověk, to názor. Ono je jednoduchý zjis
    Re: Brnčalka 29.02.2012 srovnavat Terynku s Brncalou neni uplne fer....Brncala je velka turisticka chata kam se da dojet aut
  Re: Brnčalka 28.02.2012 Vede to na Brncal jeste "Cervena vesticka"?
    Re: Brnčalka 29.02.2012 Jó, to byla vostrá slečna :)
  Re: Brnčalka 28.02.2012 Na Brnčalce 4 noci v únoru a dost v pohodě. Jako museli jsme se lehce přioblíknout, ale tak co... by
  Re: Brnčalka 28.02.2012 Díky všem za info! Jedeme to otestovat.
    Re: Brnčalka 28.02.2012 Vevnitr byla vcera vetsi kosa, nez venku, tak nezapomen na tu perovku.
      Re: Brnčalka 29.02.2012 Tieto problemy s kurenim su podla moich info sposobene tym, ze byvaly majitel odtial vsetko drevo od
        Re: Brnčalka 29.02.2012 Ale no tak, neříkej mi, že nový chatař nebyl schopný za celý rok sehnat, nakrást nebo koupit dost dř
          Re: Brnčalka 29.02.2012 Proste tam nemaj drevo, nebo to v ty kose nevytopi..no a co..neni to petihvezdickouvej hotel s bazen
            Re: Brnčalka 29.02.2012 To jo, ale zase kdyz maj na pokoji jen 12 st. (v 1m nad zemi), tak by mohli mit alespon teplo v jide
              Re: Brnčalka 29.02.2012 Ok, beru i polínka na topení. Pivo tam ostatně maj, tak budu mít půlku báglu stejně prázdnou, že. :)
                Re: Brnčalka 29.02.2012 Pivo maj dobry 1.70E Kozel, 2E Plzen.
            Re: Brnčalka 01.03.2012 Sohlasím s tebou, že to není 5* hotel, ale prachy chtějí, že? Nebo jsi snad dostal slevu za to že je
          Re: Brnčalka 01.03.2012 No to drevo aj nieco stoji. Si videl tie zasoby, ktore tam boli roky predtym? Vies co taky kolos spo
            Re: Brnčalka 01.03.2012 No to sice jo ale minulý rok, když jsme tam byli po výměně, tak se to tolerovat dalo. Výměna byla tě
              Re: Brnčalka 01.03.2012 Souhlas se vším.
Lago di Garda 25.02.2012 Zdar všem. Chystám se do Itošky k jezeru Lago di Garda.... ovšem nevím, do kterého místa (města) mám jet, abych si i zalozil a né jen blbnul ve vodě atd. Je to obrovské a fakt nevím do které části zamířit :) Má někdo zkušenosti?
  Re: Lago di Garda 25.02.2012 Nejlepší to je někde poblíž Arca :)
    Re: Lago di Garda 25.02.2012 a nějaký tip na ubytování? ;)
      Re: Lago di Garda 25.02.2012 ZOO Camp, strýko Gůgl už ti poradí.
        Re: Lago di Garda 25.02.2012 super, díky :)
        Re: Lago di Garda 26.02.2012 Jojo, ZOO camp je super, taky ho doporučuju :)
  Re: Lago di Garda 26.02.2012 Pokud chces zaroven i WS, tak Torbole je nejlepsi, lezeni Nago. Ubytko v kempu, na divoko nebo
    Re: Lago di Garda 26.02.2012 Používal někdo ZOO campu elektrickou přípojku, která je mezi několika sousedícími "stan placy&
      Re: Lago di Garda 28.02.2012 Zpoplatněná není, respektive nebyla.
Ale vyžaduje redukci (tu ti prodaj v kempu, ale je relat
  Re: Lago di Garda 26.02.2012 Tak to čumím.. Vypadá to, že Pražáci nejsou u počítačů. Čekal bych, že Tě tu někdo hned začne hlásit
    Re: Lago di Garda 26.02.2012 Co to 7b ? poň si ho vyseděl ? :)
podmínky v Krasu 24.02.2012 Krasoví specialisté, jaké jsou aktuální podmínky v Krasu? Dá se někde lízt, nebo je všechno mokrý?
  Re: podmínky v Krasu 24.02.2012 Rudice by snad mohly byt ok, pocasi je celkem fajn, mozna Kostelik, neco ve Sloupu...ale to je jen m
    Re: podmínky v Krasu 25.02.2012 Rychlé tání znamená, že se shora zatéká, navíc se prudce oteplilo a voda zkondenzovala na skále, vče
      Re: podmínky v Krasu 25.02.2012 V Rudicich bylo podminky vpohode, treni skvele, teplota na mikinu. Az na to blato pod skalama, prist
        Re: podmínky v Krasu 25.02.2012 díky za odpovědi, Rudice v pohodě. Sem tam něco zatečený, jinak naprostá paráda.
Pieps freeride 24.02.2012 Ahoj varuji před timdle pípákem, zrovna se objevil v inzerci. Kámoše v lavině s timdle přístrojem najdete jen sotva. Malej dosah, display hazí cisla i smery trosku na nahodu. V lavině jde o rychlost vyhledání, tak na pípacích radši nešetřete
  Re: Pieps freeride 27.02.2012 Ty jseš nějakej chytrej :) ... možná by stačilo upozornit na to, k čemu je tento pípák určený. To ta
    Re: Pieps freeride 27.02.2012 Jako ze se pri FRERIDE neztratite kaamosum v mlze jo? :D
    Re: Pieps freeride 27.02.2012 To mi teda vysvětli. Tešn pípák je prostě k prdu, leda že bych spoléhal na to, že při freeride budu
    Re: Pieps freeride 29.02.2012 Tak esi pocitas s tim ze to pri frýrajdu vzdycky zasype jenom tebe s timdle piepsem tak je to samose
      Re: Pieps freeride 29.02.2012 Cvičit, cvičit cvičit....a najdeš je s čímkoliv co chytá signál.
Když nebudeš cviči tak je ne
        Re: Pieps freeride 29.02.2012 No dobře, ale při stejným počtu hodin cvičení s tříantéňákem a s frýrajdem najdeš zasypanýho v průmě
        Re: Pieps freeride 29.02.2012 Problém Piepsu freeride je v tom, že při větším počtu zasypaných neumí správně vyhodnotit signály a
          Re: Pieps freeride 29.02.2012 Nepopírám, ale .....
  Re: Pieps freeride 29.02.2012 Co je ti do toho, že se objevil v inzerci. Ten pípák funguje a jeho výkon a vybavenost odpovídá jeho
    Re: Pieps freeride 29.02.2012 je mi jedno esi se objevil v inzerci nebo ne. jenom kdyz sem ho tam videl, tak sem si vzpomel ze sto
    Re: Pieps freeride 01.03.2012 Tak nějak. Prostě Pieps Freeride má své zákazníky. Např. při skialpové tůře vůdce + klienti. Nechápu
      Re: Pieps freeride 01.03.2012 Asi jo, i když bych hodně se divil vůdcovi, kterej si veme klienty a nevyškolí je v hledání pípákem
      Re: Pieps freeride 01.03.2012 Asi jo, i když bych hodně se divil vůdcovi, kterej si veme klienty a nevyškolí je v hledání pípákem
      Re: Pieps freeride 02.03.2012 Presne, distributor piepsu nam rikal ze hlavni duvod proc to maj v nabidce je prave umoznit mladym k
        Re: Pieps freeride 02.03.2012 ano ano , jenda ma pravdu !!!
      Re: Pieps freeride 09.01.2015 V prosinci jsem zakoupil dva PIEPS Freeride - nové. Spíše jen tak pro zkoušku a abychom doopravdy ně
  Re: Pieps freeride 09.01.2015 Pro ty, co se o pipaky zajimaji vice, je zde test bezpecnostni komise DAV (v nemcine, ale v graficke
    Re: Pieps freeride 09.01.2015 Hele, slyšela jsi někdy už zkracovačích URL?
  Re: Tatranská magistrála 24.02.2012 Téměř jistě od července.
    Re: Tatranská magistrála 24.02.2012 Doufal jsem, že bejvá snadněji průchozí aspoň o něco dříve, třeba na konci května, počátku června. A
  Re: Tatranská magistrála 24.02.2012 Od 16.6. hodinu po východe slnka.
    Re: Tatranská magistrála 24.02.2012 jo do 16.6 se tam furt motaji nezodpovedni a privozrali skialpinisti presvedceni os vich nekonecnych
    Re: Tatranská magistrála 24.02.2012 Nezmysel, práveže podľa návštevného poriadku je turistický chodník na Kriváň do 15.6. uzavretý a hor
      Re: Tatranská magistrála 27.02.2012 Ale nemusíš zoufat, protože většinou i v červnu je tam ještě sníh. Pokud sníh nechceš, tak je fakt n
        Re: Tatranská magistrála 27.02.2012 Sníh nevadí, pokud ho není metr a půl, abych šel kilometr dva dny. :) ---
škrovád 24.02.2012 Zdar, nevíte někdo jak to vypadá na Škrovádě? Je tam vlhko nebo by to o víkendu šlo? Díky za info
  Re: škrovád 24.02.2012 Je mokro. Když ale vydrží nepršet, tak by to alespoň okolo Centrálu mohlo vyschnout.
Jaké lezečky? 23.02.2012 Ahoj!
Po 15 letech jsem opět začala lézt.
Chci si koupit lezečky, ale jaksi už nemám žádný přehled. Moje předchozí byly Buffa ( ty už čekají až dorostou děti)Moje lezecké schopnosti jsou tak maximálně 7a.Materiál vápenec a to ostatní co tu n
  Re: Jaké lezečky? 23.02.2012 Obejdi pár šopů a vyzkoušej na co přijdeš. Co ti bude sedět, to kup!
  Re: Jaké lezečky? 24.02.2012 Na to se moc poradit nedá, hlavně aby ti seděly na noze. Bufa a Triop bych osobně vynechal, Saltic a
  Re: Jaké lezečky? 24.02.2012 kup ty který ti budou pohodlný, po té době nebotřebuješ nic údernýho, tvrdýho, o dvě čísla menšího c
  Re: Jaké lezečky? 24.02.2012 kup ty který ti budou pohodlný, po té době nebotřebuješ nic údernýho, tvrdýho, o dvě čísla menšího c
  Re: Jaké lezečky? 27.02.2012 Mám Saltic hurricane a spokojenost - za ty prachy (cca 5 litrů) dobrý.
    Re: Jaké lezečky? 27.02.2012 ty vole, za 5 litrů ještě aby pohodlný nebyly :D
      Re: Jaké lezečky? 27.02.2012 Taky to nejsou lezečky, ale zimní pohorky. A jsou fakt dobrý, sám je mám. Ovšem, na to se asi tazate
        Re: Jaké lezečky? 04.03.2012 Děkuji všem kteří napsali svůj názor na moji otázku. :)) Všechny beru v potaz.
Ahoj!
1
...
645
646
647
648
649
650
651
652
653
654
655
656
657
658
659
660
661
662
663
664
...
2263
Lago di Garda Zdar všem. Chystám se do Itošky k jezeru Lago di Garda.... ovšem nevím, do kterého místa (města) mám jet, abych si i zalozil a né jen blbnul ve vodě atd. Je to obrovské a fakt nevím do které části zamířit :) Má někdo zkušenosti? štró 17:02:13 25.02.2012odpovědět
  Re: Lago di Garda Nejlepší to je někde poblíž Arca :) George-jp 17:04:44 25.02.2012odpovědět
    Re: Lago di Garda a nějaký tip na ubytování? ;) štró 18:43:28 25.02.2012odpovědět
      Re: Lago di Garda ZOO Camp, strýko Gůgl už ti poradí. vonkreuz 19:57:15 25.02.2012odpovědět
        Re: Lago di Garda super, díky :) štró 21:34:55 25.02.2012odpovědět
        Re: Lago di Garda Jojo, ZOO camp je super, taky ho doporučuju :) N. 01:33:12 26.02.2012odpovědět
  Re: Lago di Garda Pokud chces zaroven i WS, tak Torbole je nejlepsi, lezeni Nago. Ubytko v kempu, na divoko nebo http://www.gardaoutdoor.cz/ . Pokud hlavne lezeni, tak Arco/ZOO camp. Podle me ale je nej mesto Sarche a okoli, jezdime uz radsi tam. Da se vsude chrapat na divoko, La Gola na lezeni je kousek z mesta, je to tam levnejsi - ale nema to atmosferu Arca.
Hodne taky zalezi, co hledas za obtiznosti. Torbole/Nago = super lezeni, Arco/Massone = super sportovky, ale tezsi, Sarche/La Gola a okoli kousek od vseho. Na miste kup pruvodce a mas vyreseno. upman 16:16:28 26.02.2012odpovědět
    Re: Lago di Garda Používal někdo ZOO campu elektrickou přípojku, která je mezi několika sousedícími "stan placy"? Zajímalo by mně, zda to bylo zpoplatněné navíc nebo jako součást ubytovacího poplatku. Láká mně vzít dvouplotýnkový vařič. Meva bomba s redukcí to samozřejmě jistí... vonkreuz 22:51:18 26.02.2012odpovědět
      Re: Lago di Garda Zpoplatněná není, respektive nebyla.
Ale vyžaduje redukci (tu ti prodaj v kempu, ale je relativně drahá). Hadrburg 07:24:15 28.02.2012odpovědět
  Re: Lago di Garda Tak to čumím.. Vypadá to, že Pražáci nejsou u počítačů. Čekal bych, že Tě tu někdo hned začne hlásit, ale nic.. Vážně čumím! La Golu na spaní nedoporučuju, prostředí je super, ale blízký potok/ občas spíš solidní řeka celkem dost hučí.. Jako místo na spaní na divoko bych asi doporučil "cžeko cemp" na San siru.. Záchody i voda v dosahu. Himbajs 21:25:15 26.02.2012odpovědět
    Re: Lago di Garda Co to 7b ? poň si ho vyseděl ? :) Palo 21:32:25 26.02.2012odpovědět
Reklama:
Foto dne:
Záchranka pod Matterhornem
Databáze cest:
Nově v diskusi:
Nové komentáře:
Kde to vře:
Nově v inzerci:
Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
Návody:
Partneři: