Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
6.Stribrny 11506
7.Nespoutaný 11494
8.Suchan 11187
Bouldry:
6.Kopecký 10675
7.Popovský 10475
8.Danda 10403
Hory:
15.Dörfl 3442
16. 3376
17.Abt 3287

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231189 cest
Nové přelezy:
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A
Disent 8A/8A+
Jan Křtite 7b
Překvapení 9
Cikánskej Xb
Take the L 9-

Stěny
Boulder Bar - Praha 7
V 16 - Plzeň
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely

Prodejny
Lezec-shop.cz - Štěchovice
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Slaňování28.02.2012
Čau, chtěl bych se zeptat na vaše zkušenosti se slaňováním. Pořád se s přítelkyní dohadujem co je lepší, jestli kyblík nebo osma. Bohužel jsme v lezní i slaňováňí začátečníci tak to nedokážem posoudit. Jedná se nám především o bezpečnost. Dik za odpověď
 Re: Slaňování28.02.2012
Mně osobně přijde lepší na slanění kyblík.. lana máš od sebe oddělené a je to pohodlnější.. ale každ
 Re: Slaňování28.02.2012
Můj názor:
1) Obojí funguje dobře.
2) Obojí má svoje plus a minus - letmo: osma zvládn
  Re: Slaňování28.02.2012
Ještě doplňuju vychytávku ve prospěch osmy, která se dá uplatnit při slaňování na moderních tenkejch
   Re: Slaňování28.02.2012
Souhlas - ono těch různých vychytávek je víc; okolo osmy se dá lano omotávat ještě i jinak, stejně t
 Re: Slaňování28.02.2012
nakonec asi zalezi na osobnich preferencich... & nauc se zachazet s obojim, a to tak abys to ume
  Re: Slaňování28.02.2012
I kyblík je třeba v horách pojistit prusíkem, pro případy, které jsi popsal úplně stejně jako osmu.
   Re: Slaňování29.02.2012
zřejmě bylo myšleno uzly na konci lana (resp. každém konci lana) při vícedélkovém slanění kdy to kýb
    Re: Slaňování29.02.2012
Uzly na konci bez prusíku taky nic moc - pod slaňákem dostaneš do tykve, rychle projedeš celou dýlk
     Re: Slaňování29.02.2012
ale jo. uzly na konci jsou dobrý pro sklerotika, ne pro šlupku šutrem do kebule.
      Re: Slaňování29.02.2012
kdyz je rec o pripojisteni na slaneni - jeskynari pouzivaji shunta kterej se nasadi na lano NAD slan
       Re: Slaňování01.03.2012
na vořezávání větví pochystátor jistě užitečný. při lezení musím s tím dertkem síly co mám velmi uvá
  Re: Slaňování29.02.2012
Prusík je zespodu? Myslel jsem, že když se na lezce díváš z boku, tak je odspodu: Jistící pomůcka, p
   Re: Slaňování29.02.2012
Prusik při slaňování určitě pod "slaňovadlo", třeba do nohavice a co nejkratší.
    Re: Slaňování29.02.2012
Aha, máš pravdu, možné způsoby jsou oba. Nad i pod. Pod by měl být bezpečnější. V případě umístění p
     Re: Slaňování29.02.2012
Prusík za nohavici funguje dobře.
1, nohavice tě unese - musí, je to pevnostní součást sedáku
      Re: Slaňování29.02.2012
Prusík za nohavici je za prvý nepohodlnej při zatížení a hlavně za druhý velmi často funguje pouze p
       Re: Slaňování01.03.2012
O osmu se prusik určitě neodblokuje...
     Re: Slaňování01.03.2012
Prusik nema preco nosit tiahu lezca. Na to je tam zlanitko, na tom sa nema co pokazit. Prusik iba &q
 Re: Slaňování28.02.2012
Zásadní rozdíl mezi osmou a kyblíkem nevidím. Důležité je naučit se tu svoji pomůcku perfektně ovlád
 Re: Slaňování28.02.2012
Stopák
 Re: Slaňování28.02.2012
Coz takhle vyzkouset nejakou horoskolu, nebo treba metodicky den poradany CHS. Vse si procvicite p
  Re: Slaňování29.02.2012
všechny názory jsou pěkný, ale tenhle má palec nahoru :)
 Re: Slaňování28.02.2012
Oboje má svoje. Kýbl (s V-drážkama) líp brzdí na tenkých lanech, do osmy se zase líp zakládá lano v
 Re: Slaňování29.02.2012
Vzhledem k tomu, že osma nepředstavuje oproti kyblíku žádnou markantní výhodu, doporučuju slaňovat k
  Re: Slaňování29.02.2012
Osmou nejde jistit?;-) Velkou výhodou proti kyblu je, že když ten nahoře vyšumí a pak si potřebuje d
   Re: Slaňování29.02.2012
Aaa zase mnoho prispevku od lidi co musi neustale reagovat a pritom moc toho nevi:(, zkus kouknout t
    Re: Slaňování29.02.2012
Takže na osmě se jenom slaňuje a kyblem se jenom jistí?;-) Metodýka je dobrá, akorát když se to přeh
     Re: Slaňování29.02.2012
a proto slanuju pres 2 gri-gri :-D
      Re: Slaňování01.03.2012
Tak tohle si musim zapamatovat :-)

Uz jsem videl metodicky zodpovedne lezce, co meli
      Re: Slaňování01.03.2012
A proc ne na jednom? Neni problem uvazat uzel, ktery pri tahu za jeden pramen drzi a za druhy se pov
       Re: Slaňování01.03.2012
Jakej uzel, aby neprolezl třeba kruhem nebo když jedeš ze smyce? Navíc když slaňuješ převisem či do
    Re: Slaňování01.03.2012
Hele já osmou normálně jistim, páč svou chlupatou jedenáctku do kýble nenarvu a do osmy jo, ačkoliv
     Re: Slaňování01.03.2012
to je otazka hodna zenoveho mistra. jaky je zvuk chlupate jedenactky protahovane osmou v adru v pond
      Re: Slaňování01.03.2012
Kdybych odpověděl, že taková chlupatá jedenáctka ječí, že jí sdíráš chlupy z kůže - dostal bych holí
 Re: Slaňování01.03.2012
Používám z obojí, z hlediska přípravy ke slanění mám jednu bezpečnostní výhradu ke kyblíku. Manipula
  Re: Slaňování01.03.2012
Nevíme... :-))))

 Brnčalka27.02.2012
Ahoj, nevíte, jak je to teď s ubytováním na Brnčálce? Vloni jsem na nového nájemce slyšel jenom chválu, ale letos jsem slyšel, že si prý lidi stěžujou, že se tam netopí a že obsluha je na hovno. Máte někdo aktuální zkušenost? Dík, Pól
 Re: Brnčalka27.02.2012
Je to bohužel tak :-(

 Re: Brnčalka28.02.2012
Konec ledna 2012 - pouze zastávka, nikoliv pobyt: dobrý a levný točený (narozdíl od točenýho na Zboj
 Re: Brnčalka28.02.2012
Ne všechno je tam dokonalé, ale veskrze to šlape (a na obsluhu nemůžu říct křivé slovo). Takže neváh
 Re: Brnčalka28.02.2012
Byli jsme čtyři dny na začátku ledna a naprostá spokojenost. S ČHSkou bydlení na pokoji za 7€, jídla
  Re: Brnčalka28.02.2012
Opačnej pól Teryna - nesouhlas. Nebo se tam vyměnil chatár? Špatnou zkušenost mám spíš na Skalnatý c
   Re: Brnčalka28.02.2012
Chatár se nevyměnil, stále Jílek. Stojím si za svým, ale co člověk, to názor. Ono je jednoduchý zjis
  Re: Brnčalka29.02.2012
srovnavat Terynku s Brncalou neni uplne fer....Brncala je velka turisticka chata kam se da dojet aut
 Re: Brnčalka28.02.2012
Vede to na Brncal jeste "Cervena vesticka"?
  Re: Brnčalka29.02.2012
Jó, to byla vostrá slečna :)
 Re: Brnčalka28.02.2012
Na Brnčalce 4 noci v únoru a dost v pohodě. Jako museli jsme se lehce přioblíknout, ale tak co... by
 Re: Brnčalka28.02.2012
Díky všem za info! Jedeme to otestovat.
  Re: Brnčalka28.02.2012
Vevnitr byla vcera vetsi kosa, nez venku, tak nezapomen na tu perovku.
   Re: Brnčalka29.02.2012
Tieto problemy s kurenim su podla moich info sposobene tym, ze byvaly majitel odtial vsetko drevo od
    Re: Brnčalka29.02.2012
Ale no tak, neříkej mi, že nový chatař nebyl schopný za celý rok sehnat, nakrást nebo koupit dost dř
     Re: Brnčalka29.02.2012
Proste tam nemaj drevo, nebo to v ty kose nevytopi..no a co..neni to petihvezdickouvej hotel s bazen
      Re: Brnčalka29.02.2012
To jo, ale zase kdyz maj na pokoji jen 12 st. (v 1m nad zemi), tak by mohli mit alespon teplo v jide
       Re: Brnčalka29.02.2012
Ok, beru i polínka na topení. Pivo tam ostatně maj, tak budu mít půlku báglu stejně prázdnou, že. :)
        Re: Brnčalka29.02.2012
Pivo maj dobry 1.70E Kozel, 2E Plzen.
      Re: Brnčalka01.03.2012
Sohlasím s tebou, že to není 5* hotel, ale prachy chtějí, že? Nebo jsi snad dostal slevu za to že je
     Re: Brnčalka01.03.2012
No to drevo aj nieco stoji. Si videl tie zasoby, ktore tam boli roky predtym? Vies co taky kolos spo
      Re: Brnčalka01.03.2012
No to sice jo ale minulý rok, když jsme tam byli po výměně, tak se to tolerovat dalo. Výměna byla tě
       Re: Brnčalka01.03.2012
Souhlas se vším.

 Lezeni Strasbourg27.02.2012
Mate niekto tip na lezeni v okoli Strasbourgu?
Diky.
 Re: Lezeni Strasbourg27.02.2012
Zde:

 Sicílie.26.02.2012
Na zaklade doporuceni z Lezce letime v breznu lezt tady. Nemel by nekdo jeste nejakou dobrou radu nebo doporuceni na lezeni sportovek 6a az 7a  a take treba pruvodce na prodej, nebo kde by doporucil zacit a kde koupit mapu a tak? V Catanii si pujcuje

 Lago di Garda25.02.2012
Zdar všem. Chystám se do Itošky k jezeru Lago di Garda.... ovšem nevím, do kterého místa (města) mám jet, abych si i zalozil a né jen blbnul ve vodě atd. Je to obrovské a fakt nevím do které části zamířit :) Má někdo zkušenosti?
 Re: Lago di Garda25.02.2012
Nejlepší to je někde poblíž Arca :)
  Re: Lago di Garda25.02.2012
a nějaký tip na ubytování? ;)
   Re: Lago di Garda25.02.2012
ZOO Camp, strýko Gůgl už ti poradí.
    Re: Lago di Garda25.02.2012
super, díky :)
    Re: Lago di Garda26.02.2012
Jojo, ZOO camp je super, taky ho doporučuju :)
 Re: Lago di Garda26.02.2012
Pokud chces zaroven i WS, tak Torbole je nejlepsi, lezeni Nago. Ubytko v kempu, na divoko nebo
  Re: Lago di Garda26.02.2012
Používal někdo ZOO campu elektrickou přípojku, která je mezi několika sousedícími "stan placy&
   Re: Lago di Garda28.02.2012
Zpoplatněná není, respektive nebyla.
Ale vyžaduje redukci (tu ti prodaj v kempu, ale je relat
 Re: Lago di Garda26.02.2012
Tak to čumím.. Vypadá to, že Pražáci nejsou u počítačů. Čekal bych, že Tě tu někdo hned začne hlásit
  Re: Lago di Garda26.02.2012
Co to 7b ? poň si ho vyseděl ? :)

 podmínky v Krasu24.02.2012
Krasoví specialisté, jaké jsou aktuální podmínky v Krasu? Dá se někde lízt, nebo je všechno mokrý?
 Re: podmínky v Krasu24.02.2012
Rudice by snad mohly byt ok, pocasi je celkem fajn, mozna Kostelik, neco ve Sloupu...ale to je jen m
  Re: podmínky v Krasu25.02.2012
Rychlé tání znamená, že se shora zatéká, navíc se prudce oteplilo a voda zkondenzovala na skále, vče
   Re: podmínky v Krasu25.02.2012
V Rudicich bylo podminky vpohode, treni skvele, teplota na mikinu. Az na to blato pod skalama, prist
    Re: podmínky v Krasu25.02.2012
díky za odpovědi, Rudice v pohodě. Sem tam něco zatečený, jinak naprostá paráda.

 Pieps freeride24.02.2012
Ahoj varuji před timdle pípákem, zrovna se objevil v inzerci. Kámoše v lavině s timdle přístrojem najdete jen sotva. Malej dosah, display hazí cisla i smery trosku na nahodu. V lavině jde o rychlost vyhledání, tak na pípacích radši nešetřete
 Re: Pieps freeride27.02.2012
Ty jseš nějakej chytrej :) ... možná by stačilo upozornit na to, k čemu je tento pípák určený. To ta
  Re: Pieps freeride27.02.2012
Jako ze se pri FRERIDE neztratite kaamosum v mlze jo? :D
  Re: Pieps freeride27.02.2012
To mi teda vysvětli. Tešn pípák je prostě k prdu, leda že bych spoléhal na to, že při freeride budu
  Re: Pieps freeride29.02.2012
Tak esi pocitas s tim ze to pri frýrajdu vzdycky zasype jenom tebe s timdle piepsem tak je to samose
   Re: Pieps freeride29.02.2012
Cvičit, cvičit cvičit....a najdeš je s čímkoliv co chytá signál.
Když nebudeš cviči tak je ne
    Re: Pieps freeride29.02.2012
No dobře, ale při stejným počtu hodin cvičení s tříantéňákem a s frýrajdem najdeš zasypanýho v průmě
    Re: Pieps freeride29.02.2012
Problém Piepsu freeride je v tom, že při větším počtu zasypaných neumí správně vyhodnotit signály a
     Re: Pieps freeride29.02.2012
Nepopírám, ale .....
 Re: Pieps freeride29.02.2012
Co je ti do toho, že se objevil v inzerci. Ten pípák funguje a jeho výkon a vybavenost odpovídá jeho
  Re: Pieps freeride29.02.2012
je mi jedno esi se objevil v inzerci nebo ne. jenom kdyz sem ho tam videl, tak sem si vzpomel ze sto
  Re: Pieps freeride01.03.2012
Tak nějak. Prostě Pieps Freeride má své zákazníky. Např. při skialpové tůře vůdce + klienti. Nechápu
   Re: Pieps freeride01.03.2012
Asi jo, i když bych hodně se divil vůdcovi, kterej si veme klienty a nevyškolí je v hledání pípákem
   Re: Pieps freeride01.03.2012
Asi jo, i když bych hodně se divil vůdcovi, kterej si veme klienty a nevyškolí je v hledání pípákem
   Re: Pieps freeride02.03.2012
Presne, distributor piepsu nam rikal ze hlavni duvod proc to maj v nabidce je prave umoznit mladym k
    Re: Pieps freeride02.03.2012
ano ano , jenda ma pravdu !!!
   Re: Pieps freeride09.01.2015
V prosinci jsem zakoupil dva PIEPS Freeride - nové. Spíše jen tak pro zkoušku a abychom doopravdy ně
 Re: Pieps freeride09.01.2015
Pro ty, co se o pipaky zajimaji vice, je zde test bezpecnostni komise DAV (v nemcine, ale v graficke
  Re: Pieps freeride09.01.2015
Hele, slyšela jsi někdy už zkracovačích URL?
  Re: Pieps freeride09.01.2015
jak bez mezer? Vždyť tam jsou tři :)
a přidávám zkrácený odkaz
 Tatranská magistrála24.02.2012
Zdar! rád bych se zeptal tatranských specialistů, od kdy je zhruba (většinou) dobře průchozí Tatranská magistrála (s případným výstupem na Kriváň)? Mám namysli pěšky s batohem bez sněžnic, lyží apod. Díky za tipy O.
 Re: Tatranská magistrála24.02.2012
Téměř jistě od července.
  Re: Tatranská magistrála24.02.2012
Doufal jsem, že bejvá snadněji průchozí aspoň o něco dříve, třeba na konci května, počátku června. A
 Re: Tatranská magistrála24.02.2012
Od 16.6. hodinu po východe slnka.
  Re: Tatranská magistrála24.02.2012
jo do 16.6 se tam furt motaji nezodpovedni a privozrali skialpinisti presvedceni os vich nekonecnych
 Re: Tatranská magistrála24.02.2012
Pokud tvůj výlet na Kriváň není za účelem lezení, tak
  Re: Tatranská magistrála24.02.2012
Dík za odkaz. Vím, že tam nevede, díky za starost :), na pravidla nekašlu - lepší poslouchat špatné
  Re: Tatranská magistrála24.02.2012
Nezmysel, práveže podľa návštevného poriadku je turistický chodník na Kriváň do 15.6. uzavretý a hor
   Re: Tatranská magistrála27.02.2012
Ale nemusíš zoufat, protože většinou i v červnu je tam ještě sníh. Pokud sníh nechceš, tak je fakt n
    Re: Tatranská magistrála27.02.2012
Sníh nevadí, pokud ho není metr a půl, abych šel kilometr dva dny. :) ---

 škrovád24.02.2012
Zdar, nevíte někdo jak to vypadá na Škrovádě? Je tam vlhko nebo by to o víkendu šlo? Díky za info
 Re: škrovád24.02.2012
Je mokro. Když ale vydrží nepršet, tak by to alespoň okolo Centrálu mohlo vyschnout.

 Jaké lezečky?23.02.2012
Ahoj!
Po 15 letech jsem opět začala lézt.
Chci si koupit lezečky, ale jaksi už nemám žádný přehled. Moje předchozí byly Buffa ( ty už čekají až dorostou děti)Moje lezecké schopnosti jsou tak maximálně 7a.Materiál vápenec a to ostatní co tu n
 Re: Jaké lezečky?23.02.2012
Obejdi pár šopů a vyzkoušej na co přijdeš. Co ti bude sedět, to kup!
 Re: Jaké lezečky?24.02.2012
Když jsi měl Bufa, kup Bufa:
 Re: Jaké lezečky?24.02.2012
Buffa nebo Salticy, nad tím bych ani nepřemýšlel.

Rock Pillars Ozone, 5.10 Anasazi VC
 Re: Jaké lezečky?24.02.2012
Na to se moc poradit nedá, hlavně aby ti seděly na noze. Bufa a Triop bych osobně vynechal, Saltic a
 Re: Jaké lezečky?24.02.2012
kup ty který ti budou pohodlný, po té době nebotřebuješ nic údernýho, tvrdýho, o dvě čísla menšího c
 Re: Jaké lezečky?24.02.2012
kup ty který ti budou pohodlný, po té době nebotřebuješ nic údernýho, tvrdýho, o dvě čísla menšího c
 Re: Jaké lezečky?27.02.2012
Mám Saltic hurricane a spokojenost - za ty prachy (cca 5 litrů) dobrý.
  Re: Jaké lezečky?27.02.2012
ty vole, za 5 litrů ještě aby pohodlný nebyly :D
   Re: Jaké lezečky?27.02.2012
Taky to nejsou lezečky, ale zimní pohorky. A jsou fakt dobrý, sám je mám. Ovšem, na to se asi tazate
    Re: Jaké lezečky?04.03.2012
Děkuji všem kteří napsali svůj názor na moji otázku. :)) Všechny beru v potaz.

Ahoj!

1   ...   645   646   647   648   649   650   651   652   653   654   655   656   657   658   659   660   661   662   663   664   ...   2263    
Strana: z 2263
 
     
...nové příspěvky
 Brnčalka
Ahoj, nevíte, jak je to teď s ubytováním na Brnčálce? Vloni jsem na nového nájemce slyšel jenom chválu, ale letos jsem slyšel, že si prý lidi stěžujou, že se tam netopí a že obsluha je na hovno. Máte někdo aktuální zkušenost? Dík, Pól
Pól21:15:38 27.02.2012
odpovědět 
 Re: Brnčalka
Je to bohužel tak :-(

Pavel22:18:01 27.02.2012
odpovědět 
 Re: Brnčalka
Konec ledna 2012 - pouze zastávka, nikoliv pobyt: dobrý a levný točený (narozdíl od točenýho na Zbojandě!!), dobrá kapustnica, v okýnku milá slečna.
honza06:50:07 28.02.2012
odpovědět 
 Re: Brnčalka
Ne všechno je tam dokonalé, ale veskrze to šlape (a na obsluhu nemůžu říct křivé slovo). Takže neváhej a jeď. Jen trochu tepleji by tam fakt být mohlo!-)
jíra08:01:42 28.02.2012
odpovědět 
 Re: Brnčalka
Byli jsme čtyři dny na začátku ledna a naprostá spokojenost. S ČHSkou bydlení na pokoji za 7€, jídla ok, ceny lidský. Rozhodně to nejsou rutinéři rejžující z polohy chaty, podobně příjemná jen Váha, opačnej pól Teryna.
Paja08:20:00 28.02.2012
odpovědět 
  Re: Brnčalka
Opačnej pól Teryna - nesouhlas. Nebo se tam vyměnil chatár? Špatnou zkušenost mám spíš na Skalnatý chatě s Lacem.
honza09:18:29 28.02.2012
odpovědět 
   Re: Brnčalka
Chatár se nevyměnil, stále Jílek. Stojím si za svým, ale co člověk, to názor. Ono je jednoduchý zjistit kam se jezdí víc a kam skoro vůbec.
Paja09:41:39 28.02.2012
odpovědět 
  Re: Brnčalka
srovnavat Terynku s Brncalou neni uplne fer....Brncala je velka turisticka chata kam se da dojet autem, na kole atd....takze me neprekvapuje ze je levnejsi..
Hanz16:40:05 29.02.2012
odpovědět 
 Re: Brnčalka
Vede to na Brncal jeste "Cervena vesticka"?
..09:55:10 28.02.2012
odpovědět 
  Re: Brnčalka
Jó, to byla vostrá slečna :)
David12:08:42 29.02.2012
odpovědět 
 Re: Brnčalka
Na Brnčalce 4 noci v únoru a dost v pohodě. Jako museli jsme se lehce přioblíknout, ale tak co... bylo to tehdy, jak bylo i -27 Celsiových st, však to je na horách, ne? A obsluha fajná.
Polda10:39:44 28.02.2012
odpovědět 
 Re: Brnčalka
Díky všem za info! Jedeme to otestovat.
Pól11:02:23 28.02.2012
odpovědět 
  Re: Brnčalka
Vevnitr byla vcera vetsi kosa, nez venku, tak nezapomen na tu perovku.
Geo16:26:37 28.02.2012
odpovědět 
   Re: Brnčalka
Tieto problemy s kurenim su podla moich info sposobene tym, ze byvaly majitel odtial vsetko drevo odviezol a novy majitel nestihol navozit dostatok na celu zimu. Takze sa musi sakra setrit. Tuto zimu to treba uz preckat bohuzial. Je to pochopitelnejsie ako napriklad na Gmunderhutte v Maltatali, okolo ktorej ide vedeie vysokeho napatia a oni funguju na agregat, ktory kazdy vecer o deviatej vypinaju kvoli setreniu nafty. Potom je vzdy o tretej rano v izbach 4 stupne :)))
Eric11:35:07 29.02.2012
odpovědět 
    Re: Brnčalka
Ale no tak, neříkej mi, že nový chatař nebyl schopný za celý rok sehnat, nakrást nebo koupit dost dřeva nebo uhlí? Minulý chatár odešel zhruba před 13-ti měsíci...
vonkreuz13:49:41 29.02.2012
odpovědět 
     Re: Brnčalka
Proste tam nemaj drevo, nebo to v ty kose nevytopi..no a co..neni to petihvezdickouvej hotel s bazenem a saunou kam si se svoji narazeckou vyrazis na vikend...
Hanz16:44:19 29.02.2012
odpovědět 
      Re: Brnčalka
To jo, ale zase kdyz maj na pokoji jen 12 st. (v 1m nad zemi), tak by mohli mit alespon teplo v jidelne. Nebo treba alespon susarnu na boty...

Jinak je tam fajn, snidane dobry, vecere ujdou, personal ochotnej, jen je tam zima.
Geo17:20:29 29.02.2012
odpovědět 
       Re: Brnčalka
Ok, beru i polínka na topení. Pivo tam ostatně maj, tak budu mít půlku báglu stejně prázdnou, že. :)
Pól17:26:27 29.02.2012
odpovědět 
        Re: Brnčalka
Pivo maj dobry 1.70E Kozel, 2E Plzen.
Geo17:46:00 29.02.2012
odpovědět 
      Re: Brnčalka
Sohlasím s tebou, že to není 5* hotel, ale prachy chtějí, že? Nebo jsi snad dostal slevu za to že je tam kosa jak v prd...? Jde spíš o princip. Když nešlo na Rysech topení, tak každý aspoň dostal po štamprli nebo čaj, což min. udělalo to, že celé osazenstvo vědělo, že na opravě se maká a chatař si je vědomý toho, že je tam kosa a hlavně - nemůže za to. Proč si nechat srát na hlavu? Ty když v zaměstnání odvedeš svoji práci napůl, jsou všichni spokojeni a říkají si, šak udělal aspoň něco nebo tě zm.dají jak psa? stejné je to se dřevem a uhlím na zimu na horské chatě.
Belial13:57:39 01.03.2012
odpovědět 
     Re: Brnčalka
No to drevo aj nieco stoji. Si videl tie zasoby, ktore tam boli roky predtym? Vies co taky kolos spotrebuje za jednu zimu?
Eric08:42:00 01.03.2012
odpovědět 
      Re: Brnčalka
No to sice jo ale minulý rok, když jsme tam byli po výměně, tak se to tolerovat dalo. Výměna byla těsně před sezónou. Druhou zimu se už to ale tolerovat nedá! Měli dost času si otop zajistit.
Nicméně musím konstatovat, že nová obsluha a snad i majitel jsou celkem v poho. V tomhle směru to je v pořádku.
Aldo10:54:00 01.03.2012
odpovědět 
       Re: Brnčalka
Souhlas se vším.
Belial13:58:26 01.03.2012
odpovědět 
 Foto dne:

Záchranka pod Matterhornem
 Databáze cest:
Všechny cesty (192417)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Diabolo 7c+ Oltedal
Sandnæs Damp 7a Oltedal
Auf Schusters Rappen VIIb Oybin
Equinox VIIIb Oybin
Né až do DNA VIIc Klokočské Skály
Nově komentované:
Panu Domácímu Natruc 8+/9- Holštejn
Bakarat VIIIb Labské Údolí - Levý Břeh
Kočka 7b+ Davle
Elegantní Varianta VIIa Prachov
Kočka 7b+ Davle

 Nově v diskusi:
brýle | zkouška | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Aktuální dostupnost Obrvégry |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | bez cepínu | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: Prosím, | Re: paradocs |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (20)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (17)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (13)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (8)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)

 Nově v inzerci:
Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1160 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1276 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1459 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1426 
 Neřeším to – lezu vše 
 1125 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi