Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
16.Pail 10603
17.Šofránko 10585
18.Kolomazník 10550
Bouldry:
16.Šípek 10075
17.Košťál 10050
18.Chytil 10025
Hory:
19.Petr 3170
20.Nešvera 3129
21.Novák 2688

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5947 lezců
1230729 cest
Nové přelezy:
Bílý Tesák 7b+
Arnold Cla 9+
Lambert 8a
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+
Hučení V K 9+
Rote Kante 9+
J. Har 7c

Stěny
Rock 'n' Wall - Plzeň
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
Boulder Bar - Praha 7

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 výdrž02.03.2012
Cau, chtěl bych se zeptat, jestli někdo má stejnej problém jako já. Lezu poměrně krátce (rok a půl).
Minulej rok jsem začínal na skále a pak umělka, která je dlouha +-15 m. A tady právě začíná ten problém. Minulej rok jsem si myslel, ze je normální
 Re: výdrž02.03.2012
říká se tomu vytrvalost, stačí kroužit na boulderu a nebo lízt na stěně hodně lehčích cest než je tv
 Re: výdrž02.03.2012
Jsou tu články v jedný sekci co se jmenuje Trénink. A včera tohle bylo v diskusi taky propirany. Sta

 Ledy okolí Marmolada02.03.2012
Zdar,nevíte náhodou někdo jaký je stav ledu v kaňonu Sottoguda,popřípadě v okolí Marmolady?

 Falešný inzerát02.03.2012
Přesunuto z hlavní strany:

Ako treba postupovat, ked odpovedate na inzerat, zaplatite a vec nepride?

Ahoj,
obraciam sa na vas s prosbou, ci niekto nepoznate autora inzeratu uvedeneho nizsie. Priatelka mu poslala peniaz
 Re: Falešný inzerát02.03.2012
Osobne bych vyzkousel vsechny tri moznosti najednou. (Pote, co bych nahlasil podvod policii, sel byc
  Re: Falešný inzerát02.03.2012
Ahoj, castka je tesne pod 5.000 -> neni to trestny cin... Pred casem jsem resil podobnej problem,
 Re: Falešný inzerát02.03.2012
Ahoj, reagoval jsem taky na tenhle inzerat. Chtel jsem to, ale vyresit osobnim predanim a typek uz s
 Re: Falešný inzerát03.03.2012
Zašel bych do banky, že chceš peníze poslat zpět.Adresu a tuším ani jméno ti nedají,ale řeknou,že da
  Re: Falešný inzerát04.03.2012
Na přednášce z práva nám kdysi říkali, že pokud peníze pošleš na cizí účet, obvykle problém vyřeší b

 ledy v bercthtesgadenu02.03.2012
ahoj,

nemate nekdo nejake info o ledech v berchtesgadenskych alpach (stav ledu, tip na pruvodce, ubytovani v nejakem guesthouosu/pensionu etc.)

dik.

 Ostaš-aktuální podmínky02.03.2012
Ahoj, nevíte někdo (Georgi..), jak vypadají okrajovky na Ostaši? Je/Není to zateklý. Nebo radši na Hejšovinu či Panťák..? Jel bych v neděli..
 Re: Ostaš-aktuální podmínky02.03.2012
Zdar, Hejšovina by šla nejspíš, zadní Ostaš, bude zateklá tipuju, my jedem zejtra na Panták, to bude
  Re: Ostaš-aktuální podmínky02.03.2012
Jo na tej Hejšovině, bude blbý, že bude pod skalama hafo sněhu, v tejdnu sem tam byl ještě na běžkác
   Re: Ostaš-aktuální podmínky02.03.2012
Díky Jirko, věděl jsem, že budeš mít přehled :-) Já zas bohužel nemůžu zejtra, když pojedeš v tejndu
 Re: Ostaš-aktuální podmínky02.03.2012
Jestli máš sněžnice a lopatu, směle na Ostaš! Sice to taje před očima, ale Panťák bude přeci jen v p

 Sněžka02.03.2012
Čau, budu mít trochu troubelínský dotaz :) Jak je to teď s podmínkami na trase Výrovka->Luční->Sněžka? Dá se to i pěšky? Nebo jen na lyžích, sněžnicích? Díkes. Pavel
 Re: Sněžka02.03.2012
Samozřejmě, že se to dá, ale s trochu větší fyzickou námahou, přejít pěšky, takřka se není čeho obáv
  Re: Sněžka02.03.2012
Dík. A myslíš, že se to dá z Pece přes Výrovku a Luční a ze Sněžky dolů pod lanovkou v rozumnému tem
   Re: Sněžka02.03.2012
tenle vikend se bezi krkonosska 70, takze se ti muze stat ze kdyz se budes bezkarum motat pod nohy t
    Re: Sněžka02.03.2012
:-D dík
    Re: Sněžka02.03.2012
Jasně, pokud chceš jít teď o víkendu, tak to je závod - nicméně to zase bude pěkně vyfrézovaný a bok
     Re: Sněžka02.03.2012
dík, už mám lepší představu... na běžkách by to bylo samozřejmě lepší, ale ne všichni jsme běžkaři,
      Re: Sněžka02.03.2012
Z Pece přes Richtrovky na Výrovku a dál na Luční je to prakticky vždy v pohodě .... jezdí tam skůtry
       Re: Sněžka02.03.2012
Pod lanovkou ze Sněžky jsme to šli několikrát pěšky dolů do Pece v zimě a bylo to v pohodě - cesta j
        Re: Sněžka02.03.2012
Tu Sněžku rozhodně nezpochybňuju, ale s tím pěšky jsem od jisté doby opatrnej, kdy jsem si naivně my
         Re: Sněžka03.03.2012
O tom ani já nepochybuju! :)
 Re: Sněžka02.03.2012
zápecník-nejsi náhodou z moravy?
  Re: Sněžka02.03.2012
su
 Re: Sněžka02.03.2012
Ne, dupat v zimě bez lyží po horách je nesmysl.

 Kutná Hora02.03.2012
ahoj pracuju ted kousek mezi kolínem a kutnou horou a narazil sem u obce Hranice na kámen kousek od železniční trati.. byl sem tam v noci s čelovkou a viděl i skoby a linky tak se chci zeptat,prosím, jak se skála jmenuje popř. jake jsou pravidla a podmínk
 Re: Kutná Hora02.03.2012
Pašinka, konkrétně Skála u Kohoutova mlýna. Info na

 Okamžik radosti01.03.2012
Ahoj, máte někdo prosím film Okamžik radosti?Prosim o odkaz, díky moc.

 půlroční pauza01.03.2012
Zdarec, mám dotaz,zda máte zkušenost se začínáním po delší pauze. Nikdy jsem nelezla nějak skvěle, na prvním tak max. 6+ zhruba po roce pravidelnýho lezení. Pak přišel zánět šlach, tak jsem tři měsíce nelezla, pak jsem začínala hodně opatrně jednou týdně
 Re: půlroční pauza01.03.2012
:) .. jelikož bytostně nesnáším lezení na stěně a přirovnávám to k posilovně (tam bych ani nepáchnul
  Re: půlroční pauza01.03.2012
Beliale tebe bych fakt někdy chtěla vidět na živo ... Ty tvoje kydy jsou fakt unikátní a přírodní úk
   Re: půlroční pauza02.03.2012
Že? Taky u nich každý večer onanuju.
 Re: půlroční pauza01.03.2012
Pul roku je dlouha doba. Do vykonnosti se budes vracet rychleji nez nekdo kdo v zivote nelez, ale kl
  Re: půlroční pauza07.03.2012
díkas. Jak na sviňu jsem teď chytla chřipku, takže se mi začátek protáhne zas o 14 dní, sakraaaaaaa
 Re: půlroční pauza01.03.2012
Mam. Pred urazem tak okolo 7- na RP. Po pul rocni pauze stezi 5. Nejhorsi bylo se prinutit chodit 2x
 Re: půlroční pauza01.03.2012
Mam. Pred urazem tak okolo 7- na RP. Po pul rocni pauze stezi 5. Nejhorsi bylo se prinutit chodit 2x
  Re: půlroční pauza07.03.2012
jéé, tak to jsi mě potěšil, že je to normální a že to jde rychle zpátky:) Nikdy jsem netrénovala něj
 Re: půlroční pauza01.03.2012
lezenie po pauze je super. Najprv strasna bieda, potom prudky nastup, radost z rychleho narastu form
  Re: půlroční pauza07.03.2012
dík za optimistický úhel pohledu. Snad z toho budu mít takovou radost, i když se začátek odložil o d
 Re: půlroční pauza01.03.2012
Hrozně záleží jak lezeš (silově, technicky), kolik toho už máš odlezeno.
Pokud jsi lezla šest
  Konečně rozumné slovo mezi sportovními lezci02.03.2012
Delší cesty? Tak patnáct délek a více?
  Re: půlroční pauza07.03.2012
díky:) já se za silový typ moc nepovažuju, ani v době, kdy jsem byla nerozlezenější, jsem neudělala
 Re: půlroční pauza01.03.2012
(následují chytrý kecy, můžeš přeskočit k dalšímu příspěvku ve kterým Ti odpovídám na to na co se pt
  Re: půlroční pauza01.03.2012
K tomu na co se ptáš: Souhlas s tim, co píšou lidi nade mnou, ale vezmu to víc ze široka. Lezecký ka
   Re: půlroční pauza01.03.2012
Btw: vedle lepší vytrvalosti máš možnost tímhle zlepšit i techniku - nic Tě nestresuje a tak máš pln
    Re: půlroční pauza02.03.2012
Ja bych k tomu jen dodal, ze pokud jsi predtim lezla jen rok, tak vypadek bude pravdepodobne markant
     Re: půlroční pauza02.03.2012
A ja bych k tomu dodal, ze spousta cest bude vylezenych s pevnym brichem, takze leh-seduj o stosest.
      Re: půlroční pauza07.03.2012
tak sedy-lehy mě nenapadly jako lezecký trénink a určitě vyzkouším. S tím protahováním je to fakt, j
    Re: půlroční pauza07.03.2012
díky moc:) 20-40 min. v kuse nevím, jestli spolulezci dovolí, to by šlo tak možná na bouldeovce a tu
 Re: půlroční pauza02.03.2012
Ja som liezol najviac 1 x tyzdenne, max 7+, 8-, tzn. max nadhodnotene sedmicky. Popritom som liezol
  Re: půlroční pauza07.03.2012
I ty starče! :-) ozvi se až ti bude 56 ;-)
  Re: půlroční pauza07.03.2012
jééééééééé, co já bych dala za to, kdybych se mohla vrátit o dva roky zpátky a začínat v 26 letech..
   Re: půlroční pauza07.03.2012
teda o 4
    Po nemoci07.03.2012
A jak jste na tom když marodíte? Po pár dnech proležených v horečkách. jak dlouho se pak vracíte zpě
     Re: Po nemoci07.03.2012
týden nemoc, 4dny s horečkou: po týdnu (2-3x na stěně) to vypadá jakž takž, po 14 dnech v původní ko
     Re: Po nemoci07.03.2012
noo, já teď pro změnu bojuju s chřipkou. V pondělí jdu do práce, ale dám si od stěny oraz tak ještě

 letenky29.02.2012
umíte někdo přebukovat jméno na letence od ryanair?
díky Tom
 Re: letenky02.03.2012
Teď zrovna jsem je platil. Podle mně to nejde. Ještě to na mně červeně blikalo, že jak provedeš Chec

1   ...   643   644   645   646   647   648   649   650   651   652   653   654   655   656   657   658   659   660   661   662   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 půlroční pauza
Zdarec, mám dotaz,zda máte zkušenost se začínáním po delší pauze. Nikdy jsem nelezla nějak skvěle, na prvním tak max. 6+ zhruba po roce pravidelnýho lezení. Pak přišel zánět šlach, tak jsem tři měsíce nelezla, pak jsem začínala hodně opatrně jednou týdně lehčí cesty a za měsíc jsem dlouhodobě onemocněla a musela si dát dvouměsíční pauzu. Teď jsem začala znovu, zatím jsem byla dvakrát a je to děs, jako bych znovu začínala, úplně jsem trpěla i na pětkách. Máte s tím někdo zkušenost, ja se co nejlíp vrátit do formy a neublížit si u toho? Nechci závodit a lámat rekordy, ale prostě vrátit se rychle aspoň k těm šestkám, abych si na jaře pohodově zalezla na skalách. Díky za tipy:)
Káča15:55:24 01.03.2012
odpovědět 
 Re: půlroční pauza
:) .. jelikož bytostně nesnáším lezení na stěně a přirovnávám to k posilovně (tam bych ani nepáchnul), užívám si občas přes zimu pouze klování do ledu. Ty mám ale daleko, takže lezecká kondice jde do kytek. No a každé jaro začínám znovu už několik let. Nikam se neposunu, každý rok lezu furt stejně. Buď se stím smířím nebo začnu lézt na stěně. Urychlit to ze zkušenosti nejde. To jsi asi nechtěla slyšet, že?
Belial16:43:10 01.03.2012
odpovědět 
  Re: půlroční pauza
Beliale tebe bych fakt někdy chtěla vidět na živo ... Ty tvoje kydy jsou fakt unikátní a přírodní úkazy mě vždycky zajímaly ... :-\
Kula20:00:50 01.03.2012
odpovědět 
   Re: půlroční pauza
Že? Taky u nich každý večer onanuju.
Belial06:39:55 02.03.2012
odpovědět 
 Re: půlroční pauza
Pul roku je dlouha doba. Do vykonnosti se budes vracet rychleji nez nekdo kdo v zivote nelez, ale klicovy slovo je pomalu !!!, zvolna stupnovat zatez. pokud se budes snazit o rychlej navrat na vykonnost pred vypadkem, s nejvetsi pravdepodobnosti si nekde neco urves, pripadne se jinak zrakvis. Trapeni na lehkejch cestach je o takovy pauze naprosto normalni.. takze si to vychutnavej, ber to opravdu jako novej zacatek, tj lez kilometry cest nad kterejma mas dostatecnou prevahu (bacha na vzpominkovej optimismus.. neodchazi jen sila v rukach ale i cit pro rovnovahu, ohebnost atd atd).
TOA16:45:31 01.03.2012
odpovědět 
  Re: půlroční pauza
díkas. Jak na sviňu jsem teď chytla chřipku, takže se mi začátek protáhne zas o 14 dní, sakraaaaaaa a venku už začíná být hezky!! Díky a měj se:)
09:24:02 07.03.2012
odpovědět 
 Re: půlroční pauza
Mam. Pred urazem tak okolo 7- na RP. Po pul rocni pauze stezi 5. Nejhorsi bylo se prinutit chodit 2x tydne na stenu, a ted po dvou mesicich uz zase pokukuju po 7-, ale k suverenimu pohybu v nich je to jeste daleko. Takze doporucuju to nehrotit, ono to jde v tehlech obtiznostech rychle zpatky celkem samo.
Geo16:48:45 01.03.2012
odpovědět 
 Re: půlroční pauza
Mam. Pred urazem tak okolo 7- na RP. Po pul rocni pauze stezi 5. Nejhorsi bylo se prinutit chodit 2x tydne na stenu, a ted po dvou mesicich uz zase pokukuju po 7-, ale k suverenimu pohybu v nich je to jeste daleko. Takze doporucuju to nehrotit, ono to jde v tehlech obtiznostech rychle zpatky celkem samo.
Geo16:53:09 01.03.2012
odpovědět 
  Re: půlroční pauza
jéé, tak to jsi mě potěšil, že je to normální a že to jde rychle zpátky:) Nikdy jsem netrénovala nějak cíleně, jen jsem prostě chodila na stěnu pro zábavu, tak si říkám, že když tomu dám trochu pravidla a něco načtu k tréninku, tak by to mohlo být rychle zpátky:) Dík!
Káča09:25:52 07.03.2012
odpovědět 
 Re: půlroční pauza
lezenie po pauze je super. Najprv strasna bieda, potom prudky nastup, radost z rychleho narastu formy, potom mierny utlm, nakoniec navrat na pozicie. Uzi si to, ja si to vzdy uzivam, chce to len trpezlivost.
alfonz16:54:23 01.03.2012
odpovědět 
  Re: půlroční pauza
dík za optimistický úhel pohledu. Snad z toho budu mít takovou radost, i když se začátek odložil o dva týdny, páč sem chytla chřipku. Já se z toho fakt asi poseru... Díky:)
09:27:29 07.03.2012
odpovědět 
 Re: půlroční pauza
Hrozně záleží jak lezeš (silově, technicky), kolik toho už máš odlezeno.
Pokud jsi lezla šestky, tak by to mělo jít v pohodě i bez síly. Takže výpadek by neměl být problém. Celkem hodně lezců, často i starších bez tréninku šestky v pohodě leze. Na druhou stranu většinou mladí lezci maj síly, že z nich stříká, ale občas to na cestu v této obtížnosti nestačí.

Návraty jsou asi snažší pro techniky, nepotřebují být v plné síle aby dobře zalezli.
Nicméně předpokládám, že pokud máš z šestek zánět šlach, tak k nim spíš nepatříš.

Tak bych doporučoval lízt spíš delší cesty než bouldrovat, kde nebereš nejmenší pro tebe možné chyty. Cest spíš kvanta. Pomůže to technice i šlachám.

A hlavně před lezením i po lezení protahovat!!!!!
19:37:59 01.03.2012
odpovědět 
  Konečně rozumné slovo mezi sportovními lezci
Delší cesty? Tak patnáct délek a více?
Kuba Turek00:57:52 02.03.2012
odpovědět 
  Re: půlroční pauza
díky:) já se za silový typ moc nepovažuju, ani v době, kdy jsem byla nerozlezenější, jsem neudělala ani jeden shyb. Zánět šlach jsem měla poúrazovej. Nikdy jsem neměla žádný speciální trénink, jen jsem prostě chodila na stěnu, páč mě to bavilo. Tak teď sbírám rady jak na to, abych byla brzy zpátky, vyděsil mě ten krutej propad. Docela jsem vynikala vytrvalostí, to na mě neměli ani kluci a po pauze pět pětek a šestou jsem nedala ani na druhým..no teď počkám až odejde chřipka co na mě skočila, aby toho nebylo málo, a pak se na to opatrně vrhnu. Více lehkých cest s protahováním :) dík:)
09:33:22 07.03.2012
odpovědět 
 Re: půlroční pauza
(následují chytrý kecy, můžeš přeskočit k dalšímu příspěvku ve kterým Ti odpovídám na to na co se ptáš) :-)) )Ahoj Káčo, nevim jakým způsobem jsi lezla a lezeš, ale předpokládám že asi jako většina začátečnických překližkářů (ke kterým se furt po pár letech počítám) jsi se po seznámení s lezením hned snažila udělat si radost vylezením co nejtěžší cesty, možná bez odsedu. Jen přetlumočím slova lezeckých ale hlavně fyzioterapeutických kapacit, že prý ne všechno se posílí stejně rychle, síla svalů přijde brzo, ale síla šlach, úponů, vazů, kloubů, kostí a nevim čeho roste pomalu, řádově roky, pokud lezeš pravidelně. Samozřejmě je to jak kdo, někdo regeneruje rychlejc, někdo hůř...netvrdim, že nemůžeš v létě lízt sedmičky, ale nespěchal bych, nakonec na skalách jsou i pěkný lehký cesty.
Tomáš22:08:43 01.03.2012
odpovědět 
  Re: půlroční pauza
K tomu na co se ptáš: Souhlas s tim, co píšou lidi nade mnou, ale vezmu to víc ze široka. Lezecký kapacity většího (Dave Macleod: 9 out of 10...; Hague & Hunter: the Self Coached Climber) i menšího (David Chudoba: článek "Lezecká vytrvalost" v sekci tréning zde na Lezci) se celkem shodujou na tom, že hlavně začátečníci, ale i lidi co delší chvilku nelezli, by měli začít nejdřív s úvodním vytrvalostním tréningem. Ten by měl trvat zhruba měsíc a vypadá tak, že po protažení a rozcvičení (dobrý nezanedbat, ale to je samozřejmost) lezeš 20 - 40 minut v kuse, pak adekvátní přestávka a to celý dvakrát třikrát zopakuješ. Předloktí má vypadat tak, že mu přiměřeně naložíš aniž by nateklo, takže lezeš cesty o chlup lehčí než normálně a když cítíš že natéká, vyklepeš z většího madla nebo kašleš na barvu a lezeš po všem. Zvýšený průtok krve má prý rozšířit síť krevních vlásečnic, takže po měsíci máš všechno líp zásobený a líp se Ti odplavuje kys.mléčná aj. sajrajty = natéká Ti později a při těžších cestách.
Tomáš22:29:29 01.03.2012
odpovědět 
   Re: půlroční pauza
Btw: vedle lepší vytrvalosti máš možnost tímhle zlepšit i techniku - nic Tě nestresuje a tak máš plno času na to zkoušet různý způsoby použití nohou, zpevnění trupu, blablabla...a předloktí nedostává takovou dardu jako když mu naložíš něčím blízko Tvých limitů. Tak hodně zdaru. Jo a jinak v tom článku od Davida je to ten úplně poslední odstavec.
Tomáš22:33:55 01.03.2012
odpovědět 
    Re: půlroční pauza
Ja bych k tomu jen dodal, ze pokud jsi predtim lezla jen rok, tak vypadek bude pravdepodobne markantnejsi nez pokud bys predtim lezla delsi dobu, takze zachovej klid a bud trpeliva.
Jirka07:42:46 02.03.2012
odpovědět 
     Re: půlroční pauza
A ja bych k tomu dodal, ze spousta cest bude vylezenych s pevnym brichem, takze leh-seduj o stosest. Z toho zanet nedostanes. A dalsi spousty cest vylezes nohama, takze protahuj o stosedm. Po nemoci budes urcite zkracena.

Rada, kterou mi dali kdysi tady (boleli me prsty a ptal jsem se co s tím) a která mi pomohla: Bouldruj v krutych převisech za obrovske chyty. Prsty taky posili, ale neznicis si je a navic posilis timhle lezenim cele telo - i to bricho, a k tomu ramena, lokte. Ale bacha! Rozcvicit pred lezenim, jak psali vys! Protahovani a chvilku rozlez na koleckach po madlech v kolmem max. mirne previslem. Kdyz te budou bolet klouby (Asi bych to popsal spis jako paleni) prodluz rozcvicovani a zahrivani (min. 10, lepe 15 minut) a pak teprve do koleček.

Jinak ja byl taky pul roku doma a na sestky jsem se dostal za mesic (poprve na stene v petkach bez sance ani na druhem, predtim tak sedmy), ale za tu cenu, ze me rozbolely prsty. A tak jsem shanel, co s tim. A poradili mi, co jsem napsal vys. A uz asi tri roky jsem netejpoval.
09:23:55 02.03.2012
odpovědět 
      Re: půlroční pauza
tak sedy-lehy mě nenapadly jako lezecký trénink a určitě vyzkouším. S tím protahováním je to fakt, jsem si teď uvědomila, že najednou nemám šanci připlácnout prdel ke stěně, tak začnu i stím. Dík za tipy, asi by mě to nenapadlo:)
09:42:45 07.03.2012
odpovědět 
    Re: půlroční pauza
díky moc:) 20-40 min. v kuse nevím, jestli spolulezci dovolí, to by šlo tak možná na bouldeovce a tu tady nemáme:( ale dřív jsem to dělala tak, že jsem si vždycky vytáhla cestu a pak si jí ještě vyběhla na druhém, abych nikoho nezdržovala a naběhala jsem takhle dvakrát víc metrů než bych dala normálně:)tak v tom asi budu pokračovat:) díky, rady určitě využiju:)
09:39:19 07.03.2012
odpovědět 
 Re: půlroční pauza
Ja som liezol najviac 1 x tyzdenne, max 7+, 8-, tzn. max nadhodnotene sedmicky. Popritom som liezol zakladacky za 5 - 6, pretoze motivaciou mi bola tuzba po letnych horolezeckych vystupoch v Tatrach, Alpach, pohoriach Balkanu... Po zlomenine nohy na skalach som bol pol roka bez pohybu, +10 kg, potom lezecke pokusy max 6, 6+. Obcasnym lezenim 1 - 2 x mesacne som sa vratil na sedmicky a -5 kg, ale moral na lezenie medzi isteniami sa mi uz nevratil. Este sa zhorsil po tom, ako som na skalach videl zabiteho chlapa. Neskor sa mi odstahoval spolulezec, potom som zacal vela casu travit s priatelkou... V sucasnosti vyleziem max 7-, potom tak jednu 5-ku a mam natecene. Ziadna vytrvalost. Myslite, ze sa este moze staremu 26-rocnemu chlapovi vratit mladicka sila a nadsenie?
shatterhand16:23:32 02.03.2012
odpovědět 
  Re: půlroční pauza
I ty starče! :-) ozvi se až ti bude 56 ;-)
Kočka09:36:53 07.03.2012
odpovědět 
  Re: půlroční pauza
jééééééééé, co já bych dala za to, kdybych se mohla vrátit o dva roky zpátky a začínat v 26 letech..:)
09:45:15 07.03.2012
odpovědět 
   Re: půlroční pauza
teda o 4
Káča09:45:51 07.03.2012
odpovědět 
    Po nemoci
A jak jste na tom když marodíte? Po pár dnech proležených v horečkách. jak dlouho se pak vracíte zpět do formy a jakým tempem začínate trénovat abyste si zas něco neuhnali?
David12:16:22 07.03.2012
odpovědět 
     Re: Po nemoci
týden nemoc, 4dny s horečkou: po týdnu (2-3x na stěně) to vypadá jakž takž, po 14 dnech v původní kondici
13:03:38 07.03.2012
odpovědět 
     Re: Po nemoci
noo, já teď pro změnu bojuju s chřipkou. V pondělí jdu do práce, ale dám si od stěny oraz tak ještě na týden (vždycky si pamatuju jak doktoři psali týden bez tělocviku:) ) Ten půlrok byl dlouhá doba, tak už mě ten týden nezabije a chci mít jistotu, že budu fakt doléčená. Jinak týden-14 dní pauza si myslím, že je úplně OK. Jestli lezeš intenzivně, prsty si užijí odpočinek a výpadek podle mě po třech stěnách ani nepoznáš. Myslím, že se i jako prevence zranění doporučuje jednou za dva měsíce týden vynechat a jednou za rok dva - čtyři týdny, tak můžeš být v klidu:)
Káča15:14:21 07.03.2012
odpovědět 
 Foto dne:
kvalifikace
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192337)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Start und stop 4 Sankt Lorenz
Přeskok 2 Skály V Údolí Roklice
Zamotaná pouť V Skály V Údolí Roklice
Náhorní hrana II Údolí Loubenského Potoka
Turecký med VIIb Údolí Loubenského Potoka
Nově komentované:
Paní Kadrnožková VIIIb Prachov
Mandragora Hard 8A Rusava
Tancuj, Tancuj, Vykrúcaj VIIIa Adršpach
Záviš 7 Žleby
Přehmat 5+ Černá Skála U Přeštic

 Nově v diskusi:
Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Re: Viva Master ! | 666 555 | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Neuznat | Viva Master ! | AI slop | Re: Podle článku byl B.I.G. původně "Projekt Hard"? |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (58)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (6)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1145 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1260 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1451 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1416 
 Neřeším to – lezu vše 
 1114 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi