Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)
MS juniorů (18.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Štípek 11869
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 8251
2.Skopec 7086
3.Groš 6542

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231399 cest
Nové přelezy:
Der Pickni 8+/9-
Královna O 7C
La piada d 7C
Pozdrav z Xc/XIa
Kontraband Xa
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A

Stěny
Squash Arena Liberec - Liberec
boulderingjicin - Jicin
Flash Wall - Olomouc

Prodejny
HUDYsport - Praha 6
KIWI - svět map a průvodců - Praha 1
HUDYsport - Jihlava

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Sněžka02.03.2012
Čau, budu mít trochu troubelínský dotaz :) Jak je to teď s podmínkami na trase Výrovka->Luční->Sněžka? Dá se to i pěšky? Nebo jen na lyžích, sněžnicích? Díkes. Pavel
 Re: Sněžka02.03.2012
Samozřejmě, že se to dá, ale s trochu větší fyzickou námahou, přejít pěšky, takřka se není čeho obáv
  Re: Sněžka02.03.2012
Dík. A myslíš, že se to dá z Pece přes Výrovku a Luční a ze Sněžky dolů pod lanovkou v rozumnému tem
   Re: Sněžka02.03.2012
tenle vikend se bezi krkonosska 70, takze se ti muze stat ze kdyz se budes bezkarum motat pod nohy t
    Re: Sněžka02.03.2012
:-D dík
    Re: Sněžka02.03.2012
Jasně, pokud chceš jít teď o víkendu, tak to je závod - nicméně to zase bude pěkně vyfrézovaný a bok
     Re: Sněžka02.03.2012
dík, už mám lepší představu... na běžkách by to bylo samozřejmě lepší, ale ne všichni jsme běžkaři,
      Re: Sněžka02.03.2012
Z Pece přes Richtrovky na Výrovku a dál na Luční je to prakticky vždy v pohodě .... jezdí tam skůtry
       Re: Sněžka02.03.2012
Pod lanovkou ze Sněžky jsme to šli několikrát pěšky dolů do Pece v zimě a bylo to v pohodě - cesta j
        Re: Sněžka02.03.2012
Tu Sněžku rozhodně nezpochybňuju, ale s tím pěšky jsem od jisté doby opatrnej, kdy jsem si naivně my
         Re: Sněžka03.03.2012
O tom ani já nepochybuju! :)
 Re: Sněžka02.03.2012
zápecník-nejsi náhodou z moravy?
  Re: Sněžka02.03.2012
su
 Re: Sněžka02.03.2012
Ne, dupat v zimě bez lyží po horách je nesmysl.

 Kutná Hora02.03.2012
ahoj pracuju ted kousek mezi kolínem a kutnou horou a narazil sem u obce Hranice na kámen kousek od železniční trati.. byl sem tam v noci s čelovkou a viděl i skoby a linky tak se chci zeptat,prosím, jak se skála jmenuje popř. jake jsou pravidla a podmínk
 Re: Kutná Hora02.03.2012
Pašinka, konkrétně Skála u Kohoutova mlýna. Info na

 Okamžik radosti01.03.2012
Ahoj, máte někdo prosím film Okamžik radosti?Prosim o odkaz, díky moc.

 půlroční pauza01.03.2012
Zdarec, mám dotaz,zda máte zkušenost se začínáním po delší pauze. Nikdy jsem nelezla nějak skvěle, na prvním tak max. 6+ zhruba po roce pravidelnýho lezení. Pak přišel zánět šlach, tak jsem tři měsíce nelezla, pak jsem začínala hodně opatrně jednou týdně
 Re: půlroční pauza01.03.2012
:) .. jelikož bytostně nesnáším lezení na stěně a přirovnávám to k posilovně (tam bych ani nepáchnul
  Re: půlroční pauza01.03.2012
Beliale tebe bych fakt někdy chtěla vidět na živo ... Ty tvoje kydy jsou fakt unikátní a přírodní úk
   Re: půlroční pauza02.03.2012
Že? Taky u nich každý večer onanuju.
 Re: půlroční pauza01.03.2012
Pul roku je dlouha doba. Do vykonnosti se budes vracet rychleji nez nekdo kdo v zivote nelez, ale kl
  Re: půlroční pauza07.03.2012
díkas. Jak na sviňu jsem teď chytla chřipku, takže se mi začátek protáhne zas o 14 dní, sakraaaaaaa
 Re: půlroční pauza01.03.2012
Mam. Pred urazem tak okolo 7- na RP. Po pul rocni pauze stezi 5. Nejhorsi bylo se prinutit chodit 2x
 Re: půlroční pauza01.03.2012
Mam. Pred urazem tak okolo 7- na RP. Po pul rocni pauze stezi 5. Nejhorsi bylo se prinutit chodit 2x
  Re: půlroční pauza07.03.2012
jéé, tak to jsi mě potěšil, že je to normální a že to jde rychle zpátky:) Nikdy jsem netrénovala něj
 Re: půlroční pauza01.03.2012
lezenie po pauze je super. Najprv strasna bieda, potom prudky nastup, radost z rychleho narastu form
  Re: půlroční pauza07.03.2012
dík za optimistický úhel pohledu. Snad z toho budu mít takovou radost, i když se začátek odložil o d
 Re: půlroční pauza01.03.2012
Hrozně záleží jak lezeš (silově, technicky), kolik toho už máš odlezeno.
Pokud jsi lezla šest
  Konečně rozumné slovo mezi sportovními lezci02.03.2012
Delší cesty? Tak patnáct délek a více?
  Re: půlroční pauza07.03.2012
díky:) já se za silový typ moc nepovažuju, ani v době, kdy jsem byla nerozlezenější, jsem neudělala
 Re: půlroční pauza01.03.2012
(následují chytrý kecy, můžeš přeskočit k dalšímu příspěvku ve kterým Ti odpovídám na to na co se pt
  Re: půlroční pauza01.03.2012
K tomu na co se ptáš: Souhlas s tim, co píšou lidi nade mnou, ale vezmu to víc ze široka. Lezecký ka
   Re: půlroční pauza01.03.2012
Btw: vedle lepší vytrvalosti máš možnost tímhle zlepšit i techniku - nic Tě nestresuje a tak máš pln
    Re: půlroční pauza02.03.2012
Ja bych k tomu jen dodal, ze pokud jsi predtim lezla jen rok, tak vypadek bude pravdepodobne markant
     Re: půlroční pauza02.03.2012
A ja bych k tomu dodal, ze spousta cest bude vylezenych s pevnym brichem, takze leh-seduj o stosest.
      Re: půlroční pauza07.03.2012
tak sedy-lehy mě nenapadly jako lezecký trénink a určitě vyzkouším. S tím protahováním je to fakt, j
    Re: půlroční pauza07.03.2012
díky moc:) 20-40 min. v kuse nevím, jestli spolulezci dovolí, to by šlo tak možná na bouldeovce a tu
 Re: půlroční pauza02.03.2012
Ja som liezol najviac 1 x tyzdenne, max 7+, 8-, tzn. max nadhodnotene sedmicky. Popritom som liezol
  Re: půlroční pauza07.03.2012
I ty starče! :-) ozvi se až ti bude 56 ;-)
  Re: půlroční pauza07.03.2012
jééééééééé, co já bych dala za to, kdybych se mohla vrátit o dva roky zpátky a začínat v 26 letech..
   Re: půlroční pauza07.03.2012
teda o 4
    Po nemoci07.03.2012
A jak jste na tom když marodíte? Po pár dnech proležených v horečkách. jak dlouho se pak vracíte zpě
     Re: Po nemoci07.03.2012
týden nemoc, 4dny s horečkou: po týdnu (2-3x na stěně) to vypadá jakž takž, po 14 dnech v původní ko
     Re: Po nemoci07.03.2012
noo, já teď pro změnu bojuju s chřipkou. V pondělí jdu do práce, ale dám si od stěny oraz tak ještě

 letenky29.02.2012
umíte někdo přebukovat jméno na letence od ryanair?
díky Tom
 Re: letenky02.03.2012
Teď zrovna jsem je platil. Podle mně to nejde. Ještě to na mně červeně blikalo, že jak provedeš Chec

 BD Speed 3029.02.2012
Máte někdo nějaké zkušenosti s tímto lezeckým batohem? Za všechny poznatky a připomínky budu rád, díky.
 Re: BD Speed 3002.03.2012
Mám Speeda 40 a můžu určitě doporučit. Nejlepší máš zajít si ho vyzkoušet do Hudáče. Každému sedí ji

 Sicílie II.29.02.2012
Na zaklade doporuceni z Lezce letime v breznu lezt tady. Nemel by nekdo jeste nejakou dobrou radu nebo doporuceni na lezeni sportovek 6a az 7a  a take treba pruvodce na prodej, nebo kde by doporucil zacit a kde koupit mapu a tak? V Catanii si pujcuje
 Re: Sicílie II.01.03.2012
Zeptej se Davida Lamy !
  Re: Sicílie II.02.03.2012
To je nejakej mongol?
  Re: Sicílie II.02.03.2012
Taky nevim, co s tim ma Lama spolecnyho.
Pro podrobnejsi informace doporucuje zeptat se me. A

 Sicílie II.29.02.2012
Na zaklade doporuceni z Lezce letime v breznu lezt tady. Nemel by nekdo jeste nejakou dobrou radu nebo doporuceni na lezeni sportovek 6a az 7a  a take treba pruvodce na prodej, nebo kde by doporucil zacit a kde koupit mapu a tak? V Catanii si pujcuje

 špáňo29.02.2012
Ahoj nemáte někdo zkušenosti jaké bývá počasí v dubnu ve špaňelsku? Myslim tim Siurana, margalef..Chceme tam na celý duben.Dík
 Re: špáňo29.02.2012
vetsinou uz dost teplo, ale ojedinele muze i nasnezit...
  Re: špáňo29.02.2012
Jedeme zitra, idealni je brezen, nejmene srazek a teplota kolem krasnych 20ti pres den a 5-7 v noci.
 Re: špáňo01.03.2012
Nazdárek,byli jsme v této oblasti 19.4,takže:větrno,přes den kol.15st.na slunci líp,kolem 10 hod. se

 Slaňování28.02.2012
Čau, chtěl bych se zeptat na vaše zkušenosti se slaňováním. Pořád se s přítelkyní dohadujem co je lepší, jestli kyblík nebo osma. Bohužel jsme v lezní i slaňováňí začátečníci tak to nedokážem posoudit. Jedná se nám především o bezpečnost. Dik za odpověď
 Re: Slaňování28.02.2012
Mně osobně přijde lepší na slanění kyblík.. lana máš od sebe oddělené a je to pohodlnější.. ale každ
 Re: Slaňování28.02.2012
Můj názor:
1) Obojí funguje dobře.
2) Obojí má svoje plus a minus - letmo: osma zvládn
  Re: Slaňování28.02.2012
Ještě doplňuju vychytávku ve prospěch osmy, která se dá uplatnit při slaňování na moderních tenkejch
   Re: Slaňování28.02.2012
Souhlas - ono těch různých vychytávek je víc; okolo osmy se dá lano omotávat ještě i jinak, stejně t
 Re: Slaňování28.02.2012
nakonec asi zalezi na osobnich preferencich... & nauc se zachazet s obojim, a to tak abys to ume
  Re: Slaňování28.02.2012
I kyblík je třeba v horách pojistit prusíkem, pro případy, které jsi popsal úplně stejně jako osmu.
   Re: Slaňování29.02.2012
zřejmě bylo myšleno uzly na konci lana (resp. každém konci lana) při vícedélkovém slanění kdy to kýb
    Re: Slaňování29.02.2012
Uzly na konci bez prusíku taky nic moc - pod slaňákem dostaneš do tykve, rychle projedeš celou dýlk
     Re: Slaňování29.02.2012
ale jo. uzly na konci jsou dobrý pro sklerotika, ne pro šlupku šutrem do kebule.
      Re: Slaňování29.02.2012
kdyz je rec o pripojisteni na slaneni - jeskynari pouzivaji shunta kterej se nasadi na lano NAD slan
       Re: Slaňování01.03.2012
na vořezávání větví pochystátor jistě užitečný. při lezení musím s tím dertkem síly co mám velmi uvá
  Re: Slaňování29.02.2012
Prusík je zespodu? Myslel jsem, že když se na lezce díváš z boku, tak je odspodu: Jistící pomůcka, p
   Re: Slaňování29.02.2012
Prusik při slaňování určitě pod "slaňovadlo", třeba do nohavice a co nejkratší.
    Re: Slaňování29.02.2012
Aha, máš pravdu, možné způsoby jsou oba. Nad i pod. Pod by měl být bezpečnější. V případě umístění p
     Re: Slaňování29.02.2012
Prusík za nohavici funguje dobře.
1, nohavice tě unese - musí, je to pevnostní součást sedáku
      Re: Slaňování29.02.2012
Prusík za nohavici je za prvý nepohodlnej při zatížení a hlavně za druhý velmi často funguje pouze p
       Re: Slaňování01.03.2012
O osmu se prusik určitě neodblokuje...
     Re: Slaňování01.03.2012
Prusik nema preco nosit tiahu lezca. Na to je tam zlanitko, na tom sa nema co pokazit. Prusik iba &q
 Re: Slaňování28.02.2012
Zásadní rozdíl mezi osmou a kyblíkem nevidím. Důležité je naučit se tu svoji pomůcku perfektně ovlád
 Re: Slaňování28.02.2012
Stopák
 Re: Slaňování28.02.2012
Coz takhle vyzkouset nejakou horoskolu, nebo treba metodicky den poradany CHS. Vse si procvicite p
  Re: Slaňování29.02.2012
všechny názory jsou pěkný, ale tenhle má palec nahoru :)
 Re: Slaňování28.02.2012
Oboje má svoje. Kýbl (s V-drážkama) líp brzdí na tenkých lanech, do osmy se zase líp zakládá lano v
 Re: Slaňování29.02.2012
Vzhledem k tomu, že osma nepředstavuje oproti kyblíku žádnou markantní výhodu, doporučuju slaňovat k
  Re: Slaňování29.02.2012
Osmou nejde jistit?;-) Velkou výhodou proti kyblu je, že když ten nahoře vyšumí a pak si potřebuje d
   Re: Slaňování29.02.2012
Aaa zase mnoho prispevku od lidi co musi neustale reagovat a pritom moc toho nevi:(, zkus kouknout t
    Re: Slaňování29.02.2012
Takže na osmě se jenom slaňuje a kyblem se jenom jistí?;-) Metodýka je dobrá, akorát když se to přeh
     Re: Slaňování29.02.2012
a proto slanuju pres 2 gri-gri :-D
      Re: Slaňování01.03.2012
Tak tohle si musim zapamatovat :-)

Uz jsem videl metodicky zodpovedne lezce, co meli
      Re: Slaňování01.03.2012
A proc ne na jednom? Neni problem uvazat uzel, ktery pri tahu za jeden pramen drzi a za druhy se pov
       Re: Slaňování01.03.2012
Jakej uzel, aby neprolezl třeba kruhem nebo když jedeš ze smyce? Navíc když slaňuješ převisem či do
    Re: Slaňování01.03.2012
Hele já osmou normálně jistim, páč svou chlupatou jedenáctku do kýble nenarvu a do osmy jo, ačkoliv
     Re: Slaňování01.03.2012
to je otazka hodna zenoveho mistra. jaky je zvuk chlupate jedenactky protahovane osmou v adru v pond
      Re: Slaňování01.03.2012
Kdybych odpověděl, že taková chlupatá jedenáctka ječí, že jí sdíráš chlupy z kůže - dostal bych holí
 Re: Slaňování01.03.2012
Používám z obojí, z hlediska přípravy ke slanění mám jednu bezpečnostní výhradu ke kyblíku. Manipula
  Re: Slaňování01.03.2012
Nevíme... :-))))

1   ...   644   645   646   647   648   649   650   651   652   653   654   655   656   657   658   659   660   661   662   663   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Okamžik radosti
Ahoj, máte někdo prosím film Okamžik radosti?Prosim o odkaz, díky moc.
Pavel16:16:10 01.03.2012
odpovědět 
 Foto dne:
lezení na obtížnost kvalifikace
SP Praha 2026
 Databáze cest:
Všechny cesty (192434)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Úžeh 5A Zvůle
Výcviková 5 Choustník
Nosferatu SD 7B+ Val Masino
La piada della formica 7C Val masino
Jedna Rodina Xa Adršpach
Nově komentované:
Vpravo Od Hranické 6+ Helfštýn
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín

 Nově v diskusi:
Re: Spaní dolomity, arco | Re: Spaní dolomity, arco | brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: paradocs | Re: žvanil | Re: žvanil | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (41)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (7)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (5)

 Nově v inzerci:
Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Hory | Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1168 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1285 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1465 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1436 
 Neřeším to – lezu vše 
 1137 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi