Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej Slovenské průvodce
SP Krakov (03.07) SP Chamonix (10.07) MS juniorů (18.07)
Cesty: 7.Nespoutaný 11494 8.Suchan 11187 9.H2 11019 Bouldry: 7.Popovský 10475 8.Danda 10403 9.Stráník 10400 Hory: 9.Nešťák 5095 10.Hess 4095 11.Zvonková 4029
SP Innsbruck (17.06) M Rakouska paralezení (07.06) SP Praha (04.06)
Kontakt
🏠 Domů Diskuse Inzerce Fotky Cesty Žebříček Průvodce Mapy Deníčky 👤 Přihlásit 📝 Registrace 🇨🇿 Česky ✓ 🇬🇧 English Sněžka 02.03.2012 Čau, budu mít trochu troubelínský dotaz :) Jak je to teď s podmínkami na trase Výrovka->Luční->Sněžka? Dá se to i pěšky? Nebo jen na lyžích, sněžnicích? Díkes. Pavel
  Re: Sněžka 02.03.2012 Samozřejmě, že se to dá, ale s trochu větší fyzickou námahou, přejít pěšky, takřka se není čeho obáv
    Re: Sněžka 02.03.2012 Dík. A myslíš, že se to dá z Pece přes Výrovku a Luční a ze Sněžky dolů pod lanovkou v rozumnému tem
      Re: Sněžka 02.03.2012 tenle vikend se bezi krkonosska 70, takze se ti muze stat ze kdyz se budes bezkarum motat pod nohy t
        Re: Sněžka 02.03.2012 :-D dík
        Re: Sněžka 02.03.2012 Jasně, pokud chceš jít teď o víkendu, tak to je závod - nicméně to zase bude pěkně vyfrézovaný a bok
          Re: Sněžka 02.03.2012 dík, už mám lepší představu... na běžkách by to bylo samozřejmě lepší, ale ne všichni jsme běžkaři,
            Re: Sněžka 02.03.2012 Z Pece přes Richtrovky na Výrovku a dál na Luční je to prakticky vždy v pohodě .... jezdí tam skůtry
              Re: Sněžka 02.03.2012 Pod lanovkou ze Sněžky jsme to šli několikrát pěšky dolů do Pece v zimě a bylo to v pohodě - cesta j
                Re: Sněžka 02.03.2012 Tu Sněžku rozhodně nezpochybňuju, ale s tím pěšky jsem od jisté doby opatrnej, kdy jsem si naivně my
                  Re: Sněžka 03.03.2012 O tom ani já nepochybuju! :)
  Re: Sněžka 02.03.2012 zápecník-nejsi náhodou z moravy?
    Re: Sněžka 02.03.2012 su
  Re: Sněžka 02.03.2012 Ne, dupat v zimě bez lyží po horách je nesmysl.
Kutná Hora 02.03.2012 ahoj pracuju ted kousek mezi kolínem a kutnou horou a narazil sem u obce Hranice na kámen kousek od železniční trati.. byl sem tam v noci s čelovkou a viděl i skoby a linky tak se chci zeptat,prosím, jak se skála jmenuje popř. jake jsou pravidla a podmínk
  Re: Kutná Hora 02.03.2012 Pašinka, konkrétně Skála u Kohoutova mlýna. Info na
Okamžik radosti 01.03.2012 Ahoj, máte někdo prosím film Okamžik radosti?Prosim o odkaz, díky moc.
půlroční pauza 01.03.2012 Zdarec, mám dotaz,zda máte zkušenost se začínáním po delší pauze. Nikdy jsem nelezla nějak skvěle, na prvním tak max. 6+ zhruba po roce pravidelnýho lezení. Pak přišel zánět šlach, tak jsem tři měsíce nelezla, pak jsem začínala hodně opatrně jednou týdně
  Re: půlroční pauza 01.03.2012 :) .. jelikož bytostně nesnáším lezení na stěně a přirovnávám to k posilovně (tam bych ani nepáchnul
    Re: půlroční pauza 01.03.2012 Beliale tebe bych fakt někdy chtěla vidět na živo ... Ty tvoje kydy jsou fakt unikátní a přírodní úk
      Re: půlroční pauza 02.03.2012 Že? Taky u nich každý večer onanuju.
  Re: půlroční pauza 01.03.2012 Pul roku je dlouha doba. Do vykonnosti se budes vracet rychleji nez nekdo kdo v zivote nelez, ale kl
    Re: půlroční pauza 07.03.2012 díkas. Jak na sviňu jsem teď chytla chřipku, takže se mi začátek protáhne zas o 14 dní, sakraaaaaaa
  Re: půlroční pauza 01.03.2012 Mam. Pred urazem tak okolo 7- na RP. Po pul rocni pauze stezi 5. Nejhorsi bylo se prinutit chodit 2x
  Re: půlroční pauza 01.03.2012 Mam. Pred urazem tak okolo 7- na RP. Po pul rocni pauze stezi 5. Nejhorsi bylo se prinutit chodit 2x
    Re: půlroční pauza 07.03.2012 jéé, tak to jsi mě potěšil, že je to normální a že to jde rychle zpátky:) Nikdy jsem netrénovala něj
  Re: půlroční pauza 01.03.2012 lezenie po pauze je super. Najprv strasna bieda, potom prudky nastup, radost z rychleho narastu form
    Re: půlroční pauza 07.03.2012 dík za optimistický úhel pohledu. Snad z toho budu mít takovou radost, i když se začátek odložil o d
  Re: půlroční pauza 01.03.2012 Hrozně záleží jak lezeš (silově, technicky), kolik toho už máš odlezeno.
Pokud jsi lezla šest
    Konečně rozumné slovo mezi sportovními lezci 02.03.2012 Delší cesty? Tak patnáct délek a více?
    Re: půlroční pauza 07.03.2012 díky:) já se za silový typ moc nepovažuju, ani v době, kdy jsem byla nerozlezenější, jsem neudělala
  Re: půlroční pauza 01.03.2012 (následují chytrý kecy, můžeš přeskočit k dalšímu příspěvku ve kterým Ti odpovídám na to na co se pt
    Re: půlroční pauza 01.03.2012 K tomu na co se ptáš: Souhlas s tim, co píšou lidi nade mnou, ale vezmu to víc ze široka. Lezecký ka
      Re: půlroční pauza 01.03.2012 Btw: vedle lepší vytrvalosti máš možnost tímhle zlepšit i techniku - nic Tě nestresuje a tak máš pln
        Re: půlroční pauza 02.03.2012 Ja bych k tomu jen dodal, ze pokud jsi predtim lezla jen rok, tak vypadek bude pravdepodobne markant
          Re: půlroční pauza 02.03.2012 A ja bych k tomu dodal, ze spousta cest bude vylezenych s pevnym brichem, takze leh-seduj o stosest.
            Re: půlroční pauza 07.03.2012 tak sedy-lehy mě nenapadly jako lezecký trénink a určitě vyzkouším. S tím protahováním je to fakt, j
        Re: půlroční pauza 07.03.2012 díky moc:) 20-40 min. v kuse nevím, jestli spolulezci dovolí, to by šlo tak možná na bouldeovce a tu
  Re: půlroční pauza 02.03.2012 Ja som liezol najviac 1 x tyzdenne, max 7+, 8-, tzn. max nadhodnotene sedmicky. Popritom som liezol
    Re: půlroční pauza 07.03.2012 I ty starče! :-) ozvi se až ti bude 56 ;-)
    Re: půlroční pauza 07.03.2012 jééééééééé, co já bych dala za to, kdybych se mohla vrátit o dva roky zpátky a začínat v 26 letech..
      Re: půlroční pauza 07.03.2012 teda o 4
        Po nemoci 07.03.2012 A jak jste na tom když marodíte? Po pár dnech proležených v horečkách. jak dlouho se pak vracíte zpě
          Re: Po nemoci 07.03.2012 týden nemoc, 4dny s horečkou: po týdnu (2-3x na stěně) to vypadá jakž takž, po 14 dnech v původní ko
          Re: Po nemoci 07.03.2012 noo, já teď pro změnu bojuju s chřipkou. V pondělí jdu do práce, ale dám si od stěny oraz tak ještě
letenky 29.02.2012 umíte někdo přebukovat jméno na letence od ryanair?
díky Tom
  Re: letenky 02.03.2012 Teď zrovna jsem je platil. Podle mně to nejde. Ještě to na mně červeně blikalo, že jak provedeš Chec
BD Speed 30 29.02.2012 Máte někdo nějaké zkušenosti s tímto lezeckým batohem? Za všechny poznatky a připomínky budu rád, díky.
  Re: BD Speed 30 02.03.2012 Mám Speeda 40 a můžu určitě doporučit. Nejlepší máš zajít si ho vyzkoušet do Hudáče. Každému sedí ji
Sicílie II. 29.02.2012 Na zaklade doporuceni z Lezce letime v breznu lezt tady. Nemel by nekdo jeste nejakou dobrou radu nebo doporuceni na lezeni sportovek 6a az 7a a take treba pruvodce na prodej, nebo kde by doporucil zacit a kde koupit mapu a tak? V Catanii si pujcuje
  Re: Sicílie II. 01.03.2012 Zeptej se Davida Lamy !
    Re: Sicílie II. 02.03.2012 To je nejakej mongol?
    Re: Sicílie II. 02.03.2012 Taky nevim, co s tim ma Lama spolecnyho.
Pro podrobnejsi informace doporucuje zeptat se me. A
Sicílie II. 29.02.2012 Na zaklade doporuceni z Lezce letime v breznu lezt tady. Nemel by nekdo jeste nejakou dobrou radu nebo doporuceni na lezeni sportovek 6a az 7a a take treba pruvodce na prodej, nebo kde by doporucil zacit a kde koupit mapu a tak? V Catanii si pujcuje
špáňo 29.02.2012 Ahoj nemáte někdo zkušenosti jaké bývá počasí v dubnu ve špaňelsku? Myslim tim Siurana, margalef..Chceme tam na celý duben.Dík
  Re: špáňo 29.02.2012 vetsinou uz dost teplo, ale ojedinele muze i nasnezit...
    Re: špáňo 29.02.2012 Jedeme zitra, idealni je brezen, nejmene srazek a teplota kolem krasnych 20ti pres den a 5-7 v noci.
  Re: špáňo 01.03.2012 Nazdárek,byli jsme v této oblasti 19.4,takže:větrno,přes den kol.15st.na slunci líp,kolem 10 hod. se
Slaňování 28.02.2012 Čau, chtěl bych se zeptat na vaše zkušenosti se slaňováním. Pořád se s přítelkyní dohadujem co je lepší, jestli kyblík nebo osma. Bohužel jsme v lezní i slaňováňí začátečníci tak to nedokážem posoudit. Jedná se nám především o bezpečnost. Dik za odpověď
  Re: Slaňování 28.02.2012 Mně osobně přijde lepší na slanění kyblík.. lana máš od sebe oddělené a je to pohodlnější.. ale každ
  Re: Slaňování 28.02.2012 Můj názor:
1) Obojí funguje dobře.
2) Obojí má svoje plus a minus - letmo: osma zvládn
    Re: Slaňování 28.02.2012 Ještě doplňuju vychytávku ve prospěch osmy, která se dá uplatnit při slaňování na moderních tenkejch
      Re: Slaňování 28.02.2012 Souhlas - ono těch různých vychytávek je víc; okolo osmy se dá lano omotávat ještě i jinak, stejně t
  Re: Slaňování 28.02.2012 nakonec asi zalezi na osobnich preferencich... & nauc se zachazet s obojim, a to tak abys to ume
    Re: Slaňování 28.02.2012 I kyblík je třeba v horách pojistit prusíkem, pro případy, které jsi popsal úplně stejně jako osmu.
      Re: Slaňování 29.02.2012 zřejmě bylo myšleno uzly na konci lana (resp. každém konci lana) při vícedélkovém slanění kdy to kýb
        Re: Slaňování 29.02.2012 Uzly na konci bez prusíku taky nic moc - pod slaňákem dostaneš do tykve, rychle projedeš celou dýlk
          Re: Slaňování 29.02.2012 ale jo. uzly na konci jsou dobrý pro sklerotika, ne pro šlupku šutrem do kebule.
            Re: Slaňování 29.02.2012 kdyz je rec o pripojisteni na slaneni - jeskynari pouzivaji shunta kterej se nasadi na lano NAD slan
              Re: Slaňování 01.03.2012 na vořezávání větví pochystátor jistě užitečný. při lezení musím s tím dertkem síly co mám velmi uvá
    Re: Slaňování 29.02.2012 Prusík je zespodu? Myslel jsem, že když se na lezce díváš z boku, tak je odspodu: Jistící pomůcka, p
      Re: Slaňování 29.02.2012 Prusik při slaňování určitě pod "slaňovadlo", třeba do nohavice a co nejkratší.
        Re: Slaňování 29.02.2012 Aha, máš pravdu, možné způsoby jsou oba. Nad i pod. Pod by měl být bezpečnější. V případě umístění p
          Re: Slaňování 29.02.2012 Prusík za nohavici funguje dobře.
1, nohavice tě unese - musí, je to pevnostní součást sedáku
            Re: Slaňování 29.02.2012 Prusík za nohavici je za prvý nepohodlnej při zatížení a hlavně za druhý velmi často funguje pouze p
              Re: Slaňování 01.03.2012 O osmu se prusik určitě neodblokuje...
          Re: Slaňování 01.03.2012 Prusik nema preco nosit tiahu lezca. Na to je tam zlanitko, na tom sa nema co pokazit. Prusik iba &q
  Re: Slaňování 28.02.2012 Zásadní rozdíl mezi osmou a kyblíkem nevidím. Důležité je naučit se tu svoji pomůcku perfektně ovlád
  Re: Slaňování 28.02.2012 Stopák
  Re: Slaňování 28.02.2012 Coz takhle vyzkouset nejakou horoskolu, nebo treba metodicky den poradany CHS. Vse si procvicite p
    Re: Slaňování 29.02.2012 všechny názory jsou pěkný, ale tenhle má palec nahoru :)
  Re: Slaňování 28.02.2012 Oboje má svoje. Kýbl (s V-drážkama) líp brzdí na tenkých lanech, do osmy se zase líp zakládá lano v
  Re: Slaňování 29.02.2012 Vzhledem k tomu, že osma nepředstavuje oproti kyblíku žádnou markantní výhodu, doporučuju slaňovat k
    Re: Slaňování 29.02.2012 Osmou nejde jistit?;-) Velkou výhodou proti kyblu je, že když ten nahoře vyšumí a pak si potřebuje d
      Re: Slaňování 29.02.2012 Aaa zase mnoho prispevku od lidi co musi neustale reagovat a pritom moc toho nevi:(, zkus kouknout t
        Re: Slaňování 29.02.2012 Takže na osmě se jenom slaňuje a kyblem se jenom jistí?;-) Metodýka je dobrá, akorát když se to přeh
          Re: Slaňování 29.02.2012 a proto slanuju pres 2 gri-gri :-D
            Re: Slaňování 01.03.2012 Tak tohle si musim zapamatovat :-)
Uz jsem videl metodicky zodpovedne lezce, co meli
            Re: Slaňování 01.03.2012 A proc ne na jednom? Neni problem uvazat uzel, ktery pri tahu za jeden pramen drzi a za druhy se pov
              Re: Slaňování 01.03.2012 Jakej uzel, aby neprolezl třeba kruhem nebo když jedeš ze smyce? Navíc když slaňuješ převisem či do
        Re: Slaňování 01.03.2012 Hele já osmou normálně jistim, páč svou chlupatou jedenáctku do kýble nenarvu a do osmy jo, ačkoliv
          Re: Slaňování 01.03.2012 to je otazka hodna zenoveho mistra. jaky je zvuk chlupate jedenactky protahovane osmou v adru v pond
            Re: Slaňování 01.03.2012 Kdybych odpověděl, že taková chlupatá jedenáctka ječí, že jí sdíráš chlupy z kůže - dostal bych holí
  Re: Slaňování 01.03.2012 Používám z obojí, z hlediska přípravy ke slanění mám jednu bezpečnostní výhradu ke kyblíku. Manipula
    Re: Slaňování 01.03.2012 Nevíme... :-))))
1
...
644
645
646
647
648
649
650
651
652
653
654
655
656
657
658
659
660
661
662
663
...
2263
Kutná Hora ahoj pracuju ted kousek mezi kolínem a kutnou horou a narazil sem u obce Hranice na kámen kousek od železniční trati.. byl sem tam v noci s čelovkou a viděl i skoby a linky tak se chci zeptat,prosím, jak se skála jmenuje popř. jake jsou pravidla a podmínky lezení :) děkuji vám johnny 08:14:54 02.03.2012odpovědět
  Re: Kutná Hora Pašinka, konkrétně Skála u Kohoutova mlýna. Info na www.hopsuk.cz a Skalních oblastech. shaama 09:54:12 02.03.2012odpovědět
Reklama:
Foto dne:
Databáze cest:
Nově v diskusi:
Nové komentáře:
Kde to vře:
Nově v inzerci:
Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
Návody:
Partneři: