LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRůVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Lano nevyjde až na zem, ale dole se to normálně skáče...
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
16.Pail 10603
17.Šofránko 10585
18.Kolomazník 10550
Bouldry:
16.Šípek 10075
17.Košťál 10050
18.Chytil 10025
Hory:
19.Petr 3170
20.Nešvera 3129
21.Novák 2688

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5947 lezců
1230729 cest
Nové přelezy:
Bílý Tesák 7b+
Arnold Cla 9+
Lambert 8a
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+
Hučení V K 9+
Rote Kante 9+
J. Har 7c

Stěny
Rock 'n' Wall - Plzeň
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
Rock Point OC Olympia - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 výdrž02.03.2012
Cau, chtěl bych se zeptat, jestli někdo má stejnej problém jako já. Lezu poměrně krátce (rok a půl).
Minulej rok jsem začínal na skále a pak umělka, která je dlouha +-15 m. A tady právě začíná ten problém. Minulej rok jsem si myslel, ze je normální
 Re: výdrž02.03.2012
říká se tomu vytrvalost, stačí kroužit na boulderu a nebo lízt na stěně hodně lehčích cest než je tv
 Re: výdrž02.03.2012
Jsou tu články v jedný sekci co se jmenuje Trénink. A včera tohle bylo v diskusi taky propirany. Sta

 Ledy okolí Marmolada02.03.2012
Zdar,nevíte náhodou někdo jaký je stav ledu v kaňonu Sottoguda,popřípadě v okolí Marmolady?

 Falešný inzerát02.03.2012
Přesunuto z hlavní strany:

Ako treba postupovat, ked odpovedate na inzerat, zaplatite a vec nepride?

Ahoj,
obraciam sa na vas s prosbou, ci niekto nepoznate autora inzeratu uvedeneho nizsie. Priatelka mu poslala peniaz
 Re: Falešný inzerát02.03.2012
Osobne bych vyzkousel vsechny tri moznosti najednou. (Pote, co bych nahlasil podvod policii, sel byc
  Re: Falešný inzerát02.03.2012
Ahoj, castka je tesne pod 5.000 -> neni to trestny cin... Pred casem jsem resil podobnej problem,
 Re: Falešný inzerát02.03.2012
Ahoj, reagoval jsem taky na tenhle inzerat. Chtel jsem to, ale vyresit osobnim predanim a typek uz s
 Re: Falešný inzerát03.03.2012
Zašel bych do banky, že chceš peníze poslat zpět.Adresu a tuším ani jméno ti nedají,ale řeknou,že da
  Re: Falešný inzerát04.03.2012
Na přednášce z práva nám kdysi říkali, že pokud peníze pošleš na cizí účet, obvykle problém vyřeší b

 ledy v bercthtesgadenu02.03.2012
ahoj,

nemate nekdo nejake info o ledech v berchtesgadenskych alpach (stav ledu, tip na pruvodce, ubytovani v nejakem guesthouosu/pensionu etc.)

dik.

 Ostaš-aktuální podmínky02.03.2012
Ahoj, nevíte někdo (Georgi..), jak vypadají okrajovky na Ostaši? Je/Není to zateklý. Nebo radši na Hejšovinu či Panťák..? Jel bych v neděli..
 Re: Ostaš-aktuální podmínky02.03.2012
Zdar, Hejšovina by šla nejspíš, zadní Ostaš, bude zateklá tipuju, my jedem zejtra na Panták, to bude
  Re: Ostaš-aktuální podmínky02.03.2012
Jo na tej Hejšovině, bude blbý, že bude pod skalama hafo sněhu, v tejdnu sem tam byl ještě na běžkác
   Re: Ostaš-aktuální podmínky02.03.2012
Díky Jirko, věděl jsem, že budeš mít přehled :-) Já zas bohužel nemůžu zejtra, když pojedeš v tejndu
 Re: Ostaš-aktuální podmínky02.03.2012
Jestli máš sněžnice a lopatu, směle na Ostaš! Sice to taje před očima, ale Panťák bude přeci jen v p

 Sněžka02.03.2012
Čau, budu mít trochu troubelínský dotaz :) Jak je to teď s podmínkami na trase Výrovka->Luční->Sněžka? Dá se to i pěšky? Nebo jen na lyžích, sněžnicích? Díkes. Pavel
 Re: Sněžka02.03.2012
Samozřejmě, že se to dá, ale s trochu větší fyzickou námahou, přejít pěšky, takřka se není čeho obáv
  Re: Sněžka02.03.2012
Dík. A myslíš, že se to dá z Pece přes Výrovku a Luční a ze Sněžky dolů pod lanovkou v rozumnému tem
   Re: Sněžka02.03.2012
tenle vikend se bezi krkonosska 70, takze se ti muze stat ze kdyz se budes bezkarum motat pod nohy t
    Re: Sněžka02.03.2012
:-D dík
    Re: Sněžka02.03.2012
Jasně, pokud chceš jít teď o víkendu, tak to je závod - nicméně to zase bude pěkně vyfrézovaný a bok
     Re: Sněžka02.03.2012
dík, už mám lepší představu... na běžkách by to bylo samozřejmě lepší, ale ne všichni jsme běžkaři,
      Re: Sněžka02.03.2012
Z Pece přes Richtrovky na Výrovku a dál na Luční je to prakticky vždy v pohodě .... jezdí tam skůtry
       Re: Sněžka02.03.2012
Pod lanovkou ze Sněžky jsme to šli několikrát pěšky dolů do Pece v zimě a bylo to v pohodě - cesta j
        Re: Sněžka02.03.2012
Tu Sněžku rozhodně nezpochybňuju, ale s tím pěšky jsem od jisté doby opatrnej, kdy jsem si naivně my
         Re: Sněžka03.03.2012
O tom ani já nepochybuju! :)
 Re: Sněžka02.03.2012
zápecník-nejsi náhodou z moravy?
  Re: Sněžka02.03.2012
su
 Re: Sněžka02.03.2012
Ne, dupat v zimě bez lyží po horách je nesmysl.

 Kutná Hora02.03.2012
ahoj pracuju ted kousek mezi kolínem a kutnou horou a narazil sem u obce Hranice na kámen kousek od železniční trati.. byl sem tam v noci s čelovkou a viděl i skoby a linky tak se chci zeptat,prosím, jak se skála jmenuje popř. jake jsou pravidla a podmínk
 Re: Kutná Hora02.03.2012
Pašinka, konkrétně Skála u Kohoutova mlýna. Info na

 Okamžik radosti01.03.2012
Ahoj, máte někdo prosím film Okamžik radosti?Prosim o odkaz, díky moc.

 půlroční pauza01.03.2012
Zdarec, mám dotaz,zda máte zkušenost se začínáním po delší pauze. Nikdy jsem nelezla nějak skvěle, na prvním tak max. 6+ zhruba po roce pravidelnýho lezení. Pak přišel zánět šlach, tak jsem tři měsíce nelezla, pak jsem začínala hodně opatrně jednou týdně
 Re: půlroční pauza01.03.2012
:) .. jelikož bytostně nesnáším lezení na stěně a přirovnávám to k posilovně (tam bych ani nepáchnul
  Re: půlroční pauza01.03.2012
Beliale tebe bych fakt někdy chtěla vidět na živo ... Ty tvoje kydy jsou fakt unikátní a přírodní úk
   Re: půlroční pauza02.03.2012
Že? Taky u nich každý večer onanuju.
 Re: půlroční pauza01.03.2012
Pul roku je dlouha doba. Do vykonnosti se budes vracet rychleji nez nekdo kdo v zivote nelez, ale kl
  Re: půlroční pauza07.03.2012
díkas. Jak na sviňu jsem teď chytla chřipku, takže se mi začátek protáhne zas o 14 dní, sakraaaaaaa
 Re: půlroční pauza01.03.2012
Mam. Pred urazem tak okolo 7- na RP. Po pul rocni pauze stezi 5. Nejhorsi bylo se prinutit chodit 2x
 Re: půlroční pauza01.03.2012
Mam. Pred urazem tak okolo 7- na RP. Po pul rocni pauze stezi 5. Nejhorsi bylo se prinutit chodit 2x
  Re: půlroční pauza07.03.2012
jéé, tak to jsi mě potěšil, že je to normální a že to jde rychle zpátky:) Nikdy jsem netrénovala něj
 Re: půlroční pauza01.03.2012
lezenie po pauze je super. Najprv strasna bieda, potom prudky nastup, radost z rychleho narastu form
  Re: půlroční pauza07.03.2012
dík za optimistický úhel pohledu. Snad z toho budu mít takovou radost, i když se začátek odložil o d
 Re: půlroční pauza01.03.2012
Hrozně záleží jak lezeš (silově, technicky), kolik toho už máš odlezeno.
Pokud jsi lezla šest
  Konečně rozumné slovo mezi sportovními lezci02.03.2012
Delší cesty? Tak patnáct délek a více?
  Re: půlroční pauza07.03.2012
díky:) já se za silový typ moc nepovažuju, ani v době, kdy jsem byla nerozlezenější, jsem neudělala
 Re: půlroční pauza01.03.2012
(následují chytrý kecy, můžeš přeskočit k dalšímu příspěvku ve kterým Ti odpovídám na to na co se pt
  Re: půlroční pauza01.03.2012
K tomu na co se ptáš: Souhlas s tim, co píšou lidi nade mnou, ale vezmu to víc ze široka. Lezecký ka
   Re: půlroční pauza01.03.2012
Btw: vedle lepší vytrvalosti máš možnost tímhle zlepšit i techniku - nic Tě nestresuje a tak máš pln
    Re: půlroční pauza02.03.2012
Ja bych k tomu jen dodal, ze pokud jsi predtim lezla jen rok, tak vypadek bude pravdepodobne markant
     Re: půlroční pauza02.03.2012
A ja bych k tomu dodal, ze spousta cest bude vylezenych s pevnym brichem, takze leh-seduj o stosest.
      Re: půlroční pauza07.03.2012
tak sedy-lehy mě nenapadly jako lezecký trénink a určitě vyzkouším. S tím protahováním je to fakt, j
    Re: půlroční pauza07.03.2012
díky moc:) 20-40 min. v kuse nevím, jestli spolulezci dovolí, to by šlo tak možná na bouldeovce a tu
 Re: půlroční pauza02.03.2012
Ja som liezol najviac 1 x tyzdenne, max 7+, 8-, tzn. max nadhodnotene sedmicky. Popritom som liezol
  Re: půlroční pauza07.03.2012
I ty starče! :-) ozvi se až ti bude 56 ;-)
  Re: půlroční pauza07.03.2012
jééééééééé, co já bych dala za to, kdybych se mohla vrátit o dva roky zpátky a začínat v 26 letech..
   Re: půlroční pauza07.03.2012
teda o 4
    Po nemoci07.03.2012
A jak jste na tom když marodíte? Po pár dnech proležených v horečkách. jak dlouho se pak vracíte zpě
     Re: Po nemoci07.03.2012
týden nemoc, 4dny s horečkou: po týdnu (2-3x na stěně) to vypadá jakž takž, po 14 dnech v původní ko
     Re: Po nemoci07.03.2012
noo, já teď pro změnu bojuju s chřipkou. V pondělí jdu do práce, ale dám si od stěny oraz tak ještě

 letenky29.02.2012
umíte někdo přebukovat jméno na letence od ryanair?
díky Tom
 Re: letenky02.03.2012
Teď zrovna jsem je platil. Podle mně to nejde. Ještě to na mně červeně blikalo, že jak provedeš Chec

1   ...   643   644   645   646   647   648   649   650   651   652   653   654   655   656   657   658   659   660   661   662   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Sněžka
Čau, budu mít trochu troubelínský dotaz :) Jak je to teď s podmínkami na trase Výrovka->Luční->Sněžka? Dá se to i pěšky? Nebo jen na lyžích, sněžnicích? Díkes. Pavel
zápecník09:20:20 02.03.2012
odpovědět 
 Re: Sněžka
Samozřejmě, že se to dá, ale s trochu větší fyzickou námahou, přejít pěšky, takřka se není čeho obávat, pokud nebude vyloženě hnusné počasí. Běžky ti to ale hodně urychlí, nicméně tam nebudeš v turistických botách první ani poslední. Standardně chodíme různé trasy pěšky na Sněžku na Silvestra. Takže tedy: jo, dá se to.
O.09:58:19 02.03.2012
odpovědět 
  Re: Sněžka
Dík. A myslíš, že se to dá z Pece přes Výrovku a Luční a ze Sněžky dolů pod lanovkou v rozumnému tempu stihnout? Třeba za 7-8 h? Respektive jestli to je pěkná túra nebo se budeme pachtit, bořit a motat běžkařům pod nohy... :) Krkonoše moc neznám, ale právě proto mě to tam láká. Šel jsem to jednou v létě. Na zítřek je docela pěkná předpověď, tak vymýšlím kraviny.
Pavel10:33:17 02.03.2012
odpovědět 
   Re: Sněžka
tenle vikend se bezi krkonosska 70, takze se ti muze stat ze kdyz se budes bezkarum motat pod nohy tak te nejakej napichne na hulku ))). radej pockej az trochu sleze snih.
11:05:36 02.03.2012
odpovědět 
    Re: Sněžka
:-D dík
Pavel11:18:41 02.03.2012
odpovědět 
    Re: Sněžka
Jasně, pokud chceš jít teď o víkendu, tak to je závod - nicméně to zase bude pěkně vyfrézovaný a bokem se po tom pěkně půjde. Cesta z Pece přes Výrovku na Sněžku je dlouhá normálně v létě a nemůžu ti zaručit, že se tam nebudeš "pachtit", ale nemělo by to být nic hrozného - tím, že se tam pohybuje spousta lidí, tak je pravděpodobnost, že aspoň 2/3 trasy budou prošlápnutý a půjde se v tom lépe, nicméně to bude celodenní podnik. S běžkama je to tam paráda, o tom neuvažuješ? Ulehčí ti to a dá se krásně projet po hřebeni kamkoliv, třeba i přespat na Výrovce za 200Kč/noc/os. ve spacáku a strávit tak sobotu i neděli na horách ..
O.11:40:10 02.03.2012
odpovědět 
     Re: Sněžka
dík, už mám lepší představu... na běžkách by to bylo samozřejmě lepší, ale ne všichni jsme běžkaři, asi na tento víkend vymyslím ještě něco jiného
Pavel11:44:05 02.03.2012
odpovědět 
      Re: Sněžka
Z Pece přes Richtrovky na Výrovku a dál na Luční je to prakticky vždy v pohodě .... jezdí tam skůtry a rolby, i když na Výrovku je kopec hnusný a nudný. Ta cesta dolů ze Sněžky pod lanovkou a podobně by mohla být podstatně větší pakárna, dost bych si to rozmyslel, a spíš se rozhodl na místě podle toho, jak je to vůbec prošláplé.
MM15:07:33 02.03.2012
odpovědět 
       Re: Sněžka
Pod lanovkou ze Sněžky jsme to šli několikrát pěšky dolů do Pece v zimě a bylo to v pohodě - cesta je to trochu úmorná, ale dá se sešlápnout v klidu, chodí tu davy turistů a pořád je prošlapaná .. jako zkrátka: pěšky po Krkonoších se pohybovat dá i v zimě.
O.17:17:18 02.03.2012
odpovědět 
        Re: Sněžka
Tu Sněžku rozhodně nezpochybňuju, ale s tím pěšky jsem od jisté doby opatrnej, kdy jsem si naivně myslel jak si vyšlápnu ze Sv.Petra po zelené na Výrovku a málem jsem se ..... a v půlce, kdy jsem začal zapadat ne po kolena ale do půli stehen, jsem to pěkně otočil. Od té doby si ty TSL moc rád nosím přicvaklé na báglu a často se fest hodí.
MM21:22:00 02.03.2012
odpovědět 
         Re: Sněžka
O tom ani já nepochybuju! :)
O.18:03:58 03.03.2012
odpovědět 
 Re: Sněžka
zápecník-nejsi náhodou z moravy?
Čenda11:19:30 02.03.2012
odpovědět 
  Re: Sněžka
su
zápecník11:37:26 02.03.2012
odpovědět 
 Re: Sněžka
Ne, dupat v zimě bez lyží po horách je nesmysl.
stip14:33:07 02.03.2012
odpovědět 
 Foto dne:
kvalifikace
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192337)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Start und stop 4 Sankt Lorenz
Přeskok 2 Skály V Údolí Roklice
Zamotaná pouť V Skály V Údolí Roklice
Náhorní hrana II Údolí Loubenského Potoka
Turecký med VIIb Údolí Loubenského Potoka
Nově komentované:
Paní Kadrnožková VIIIb Prachov
Mandragora Hard 8A Rusava
Tancuj, Tancuj, Vykrúcaj VIIIa Adršpach
Záviš 7 Žleby
Přehmat 5+ Černá Skála U Přeštic

 Nově v diskusi:
Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | 666 555 | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Neuznat | Viva Master ! | AI slop |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (57)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (7)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1145 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1260 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1451 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1417 
 Neřeším to – lezu vše 
 1114 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi