Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Širůčková 11897
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 7951
2.Skopec 7086
3.Groš 6550

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5948 lezců
1230925 cest
Nové přelezy:
Timba Clim 7b
Side Step 7b
Averno 7b+
Manky Byzn 7c+
Kočka 7b+
Arnold Cla 9+
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+

Stěny
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
Big Wall - Praha 9 - Vysočany
V 16 - Plzeň

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
Rock Point OC Olympia - Brno
Lezec-shop.cz - Štěchovice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 posilování 09.03.2012
Ahoj lidi, mám centák a půl velkou lištu nad futrama a potřebuju vědět jestli když dělám shyby s prolomenýma prstama jestli si neničim šlachy. pokud máte někdo radu na nějaký cviky tak budu rád díky :) Tom
 Re: posilování 09.03.2012
Ničíš.
  Re: posilování 09.03.2012
A dost......
 Re: posilování 09.03.2012
Shybuj hlavně otevřeným úchopem....
 Re: posilování 09.03.2012
Ale mám pocit, že se o tom píše v každé knize nebo článku na internetu o tréninku, tak mě překvapuje
 Re: posilování 09.03.2012
klídek, šlachy si tým neničíš. ničíš si iba šlachové pútka - ale tých máš 5 na každom prste, takže k
 Re: posilování 09.03.2012
vem lištu trochu hoblíkem aby byla sklopená a zkus na ní jenom viset na otevřenej úchop
 Re: posilování 10.03.2012
Sundej to a kup si dva oblý chyty na otevřenej úchop, investice pár korun, a přežijou ti pracky...
 Re: posilování 10.03.2012
nejdůležitější pro lezení je bench press. Lištovka je o ničem.
 Re: posilování 10.03.2012
dělal jsem i 300 shybů za den na prolomenejch a prstům to jenom prospělo. záleží, na co sou zvyklý.
  Re: posilování 10.03.2012
a lezieš ešte? :-D
   Re: posilování 10.03.2012
kupodivu čim dál líp..:)
   Re: posilování 10.03.2012
předtím než jsem začal shybovat, tak jsem se plácal v 5c. ale jakmile jsem za den ushyboval 300 kous
    Re: posilování 10.03.2012
Ty, že ty ňa taháš za fuseklu?
    Re: posilování 10.03.2012
:-D
    Re: posilování 10.03.2012
bacha, neni A jako A. :)
     Re: posilování 11.03.2012
přesně. s tim měkotou, co jich dělá jenom 300 mě laskavě nezaměňujte!
    Re: posilování 11.03.2012
clovece to ty cesty shybujes? :-D ja udelam na jeden zatah max do 20 kousku a 7a uz vylezene mam. ma
     Re: posilování 11.03.2012
to treba pri lezení používať aj nohy? :-o
pri čítaní diskusií zase rozum - aby si vedel rozoz
  Re: posilování 10.03.2012
lepší je dělat na "zalomenejch" než prolomenejch!
   Re: posilování 10.03.2012
úplně nejlepší je na polámanejch
    Re: posilování 11.03.2012
Já neudělám ani 20 shybů a lezu tak kolem 7c+.A skoro vůbec necvičím. Prostě je nejduležitější lezt
     Re: posilování 12.03.2012
aaa ja jeste hulim, chlastam a zeru spek!
 Re: posilování 12.03.2012
Nediv se, že tento dotaz bere spousta lidí jako provokaci. Na tento dotaz nelze rozumně odpovědět. A

 Tip na prázdniny - zážitkový kurz organizace Velký Vůz09.03.2012
Milí lezci a lezkyně,

ještě nemáte program na konec srpna? Pak neváhejte a přihlašte se na zážitkový kurz od Velkého Vozu se jménem Duel (
 Re: Tip na prázdniny - zážitkový kurz organizace Velký Vůz09.03.2012
FUJ! Co to TADY dělá????
  Re: Tip na prázdniny - zážitkový kurz organizace Velký Vůz09.03.2012
do inzerce s tim
   Re: Tip na prázdniny - zážitkový kurz organizace Velký Vůz09.03.2012
do placené inzerce s tím!
 Re: Tip na prázdniny - zážitkový kurz organizace Velký Vůz09.03.2012
HALÓÓÓÓ, kde je admin?? smazat
  Re: Tip na prázdniny - zážitkový kurz organizace Velký Vůz11.03.2012
Do země zašlapat a velkou skálu na to hodit!

 Tatry - podmínky na skialp07.03.2012
Máte někdo info o reálné podmínce v Tatrách na skialpy? Pro notorické diskutéry - info na webu si najít umím, zajímá mě informaco do někoho kdo tam aktuálně je nebo byl třebas teď na víkend ...
 Re: Tatry - podmínky na skialp07.03.2012
V nedelu sa este dalo. Juzne zlaby nasvietene pol dna slnieckom trochu zmakli. Utorok uz bol beton c
  Re: Tatry - podmínky na skialp07.03.2012
a na lezbu ? Ví někdo ?
   Re: Tatry - podmínky na skialp08.03.2012
O víkendu jsme byli na ledech. Jsou vytečené míň než v jiných letech, ale celkem se dají. Lidi co b
   Re: Tatry - podmínky na skialp08.03.2012
Byli jsme na Brncale od soboty do utery, snih hodne umrzlej, takze na lyze na hovno, pri ceste dolu
 Re: Tatry - podmínky na skialp09.03.2012
Severne doliny su navyse pokryte neprijemnou ladovou skrupinou, ktora sa pod lyzami bori, co je velm
  Re: Tatry - podmínky na skialp09.03.2012
Krusta jenom na severních a ne na jižních svazích? To jsou docela bizarní podmínky.
   Re: Tatry - podmínky na skialp09.03.2012
Jo, letos je to dost divné. A okolo Brnčaly byly ještě podmínky žlab od žlabu a stěnu od stěny úplně
    Re: Tatry - podmínky na skialp09.03.2012
Takže výstupy severce Malýho Kežmaráku byly spíš skalní?
     Re: Tatry - podmínky na skialp09.03.2012
Jo. Kromě komínů, kde byl navátý prašan. Na skále ale byla ledová krusta.
      Re: Tatry - podmínky na skialp09.03.2012
Tady je krátké vieíčko, jestli Ti to pomůže:
 Re: Tatry - podmínky na skialp13.03.2012
Na Brnčale sem byl celý minulý týden. Severka Kežmaráku - ideální podmínky na mixy. I ostatní stěny

 přeska skialpové boty07.03.2012
nevíte, kde se dá sehnat náhradní umělohmotná přeska (konec, který zapadá do drážek) na boty Dynafit tourlite tech 3
 Re: přeska skialpové boty08.03.2012
Zkoušel jsi Salewu v Benešově u Semil?
  Re: přeska skialpové boty08.03.2012
zkus distributora pro CR...Kamosovy ji z Lowy poslali a dokonce zadarmo..coz ho pochopitelne zaskoci
 Re: přeska skialpové boty08.03.2012
když neuspeješ u Salewa Czech, zkus Sport centrum Galfy - SK dovozce.

 omezení labák/ostrov07.03.2012
Ahoj,
chtel bych se zeptat jak to je se zakazy lezeni ve zminenych oblastech. Plati nejaky pevny zakaz v urcitych mesicich nebo se to omezuje podle situace. Predem dekuji za odpoved...
 Re: omezení labák/ostrov07.03.2012
ostrov nevim pro labak je do leta uzavrena cast kolem východního rohu.
pro situaci v Labaku d

 GPS outdoor přístroj07.03.2012
Poraďte mi prosím, který z GPS turistických je nejšikovnější s ohledem cena a dobré mapy, ČR i Evropa.
 Re: GPS outdoor přístroj07.03.2012
Jednoznačně Garmin. Výběr je spíš o finančních možnostech. Nekupuj bez map. Je to pak docela velký p
 Re: GPS outdoor přístroj07.03.2012
Jedine iPhone.
  Re: GPS outdoor přístroj07.03.2012
Na geocaching si poměrně dobře vystačím se svým HTC, ale na nějakém tripu bych se na to nespoléhal.
 Re: GPS outdoor přístroj07.03.2012
Jednoznačně Garmin 60CSx nebo 62. Je skoro nerozbitný, dá se ovládat i v rukavicích. Jinak jsou lepš
  Re: GPS outdoor přístroj07.03.2012
Bych to tak jednoznacne nevidel. Vzal bych to po generacich. Zacal bych u te v ktere je eTrex Vista,
 Re: GPS outdoor přístroj07.03.2012
Zalezi na co to chces. Na prilezitostnou navigaci blizko civilizace vazne v pohode staci lepsi telef
  Re: GPS outdoor přístroj08.03.2012
No autorouting po pesinach nevytykej Garminu, ale autorovi map, protoze po Rakouske topomape funguje
   Re: GPS outdoor přístroj08.03.2012
Autorouting nefunguje prave na cracklych mapach. Je to jeden z problemu.
    Re: GPS outdoor přístroj08.03.2012
jak na kterejch a jak cracklejch
    Re: GPS outdoor přístroj08.03.2012
No nevim. Jestli se neco jmenuje "neroutovatelna cesta", tak to po ni jaksi neroutuje. To
 Re: GPS outdoor přístroj07.03.2012
mam trochu jinou zkušenost s mapama pro Garmin... pro pc analfabety to může bejt problém ale člověk
  Re: GPS outdoor přístroj08.03.2012
Do ztráty jsem vlastnil Garmin eTrex Vista HCx, Nyní Dakota.
Ergonomie ovládání je u Garminu

 Lomnický hrb06.03.2012
Ahojte, potreboval by som poradiť. Nemáte niekto náhodou sprievodcu "Lomnického hrbu"? Myslím masív na pravej strane, teda na východnej, kúsok na Zamkovského chatou. Tie žľaby a aj tie ľady ma celkom lákajú, ale neviem nikde nájsť nejaké info, k
 Re: Lomnický hrb07.03.2012
Puškáš v 1. dílu na str. 158/159 popisuje jednu tůru (II-III) na Velkou Lomnickou vežu, jinak mlčí.
 Re: Lomnický hrb08.03.2012
Kroutil popisuje v téhle oblasti ještě asi 1 - 2 tůry navíc.

 Metolius Rock Rings06.03.2012
1) Co si myslite o tomhle?
http://www.metoliusclimbing.com/rock_rings.html

2) Nesel by nekdo do koupe
 Re: Metolius Rock Rings06.03.2012
Pardon ... zatracenej "refresh" :-P
 Re: Metolius Rock Rings06.03.2012
Tie drevené (či už "gule" alebo "elipsy") mi prišli lepšie - toto je čosi ako &q
  Re: Metolius Rock Rings06.03.2012
   Re: Metolius Rock Rings06.03.2012
To je super!:) Ty male zavesne desky je skvela alternativa. Sice bych preferoval surt kvuli gripu, p
    Re: Metolius Rock Rings06.03.2012
Pokud stojí Rock rings (které relativně jednoduše odliješ do formy) do šesti stovek, nebudou dřevěné
     Re: Metolius Rock Rings06.03.2012
Rock Rings jsou v US pomerne levne, cca tech 600Kc, to bych koupil hned. A v Evrope je to o hodne dr
  Re: Metolius Rock Rings07.03.2012
tah-sha-tunga, keď si mal možno trénovať na vyššie spomenutých pomôckach - sila získaná z tých dreve
   Re: Metolius Rock Rings11.03.2012
Tak samozrejme, že ten tréning kombinuješ, nie? To je akoby niekto liezol len na kolmej stene a poto
    Re: Metolius Rock Rings11.03.2012
Nebo naopak...;-)
     Re: Metolius Rock Rings11.03.2012
Máš takú skúsenosť? :D
      Re: Metolius Rock Rings11.03.2012
Ani sem netušil, kam až člověk může padnout...
       Re: Metolius Rock Rings11.03.2012
Podel sa s nami (so mnou?)... :}
 Re: Metolius Rock Rings06.03.2012
Já si to koupil před rokem z ciziny, bylo to dost drahý, navýšili poštovný... Ale je to dokonalá věc
  Re: Metolius Rock Rings06.03.2012
Ehm, co to znamena ze dobre drzi?:) Jaky lezes cesty? Je to dobre pouzitelne na trening i pro nekoho
   Re: Metolius Rock Rings06.03.2012
Lukasi vzal jsi mi dotaz z huby :) Tez by me zajimalo to houpani. Kdyz na tom clovek radi,tak se pre
    Re: Metolius Rock Rings06.03.2012
Houpy hou:) Asi radeji nebrat pokud mas kinetozu, blinkat pri treninku neni dobry:-D Klicova otazka
     Re: Metolius Rock Rings06.03.2012
Nase twinsy maji 4 listy. Ve variante viz odkaz jsou na desce vsechny napevno. Delame i varianu s up
      Re: Metolius Rock Rings09.03.2012
Jaká je cena těch Twinsů?
       Re: Metolius Rock Rings09.03.2012
Mezi 5 až 6 stovkama.
        Re: Metolius Rock Rings12.03.2012
Vcelku zaujímavé, že o diskusiu "vedľa" ľudia kričia "fuj!" na kohosi reklamnú a
         Re: Metolius Rock Rings12.03.2012
Nevím, já ten rozdíl vidím. Narozdíl od tzv. plošných obecných reklam, snažím se tady řešit konkrétn
          Re: Metolius Rock Rings12.03.2012
Však to ber jen jako obecnou poznámku. Dokonce psal, že zde to je něco jiného. Takže "v klidu&q
           Re: Metolius Rock Rings12.03.2012
Jsem úplně klidný. Klidně smažte ty komenty s "inzertním" nádechem. Nemám s tím problém.
   Re: Metolius Rock Rings07.03.2012
No, já lezu max. 9, ale těžce vydřeně po mnoha nacvičování. Myslím si ale, že to je klidně i pro lez
 Re: Metolius Rock Rings11.03.2012
Lukáš, ako si sa rozhodol s tými rock rings? chceš to kúpiť? ak áno, nechaj na seba kontakt, dohodne
  Re: Metolius Rock Rings15.03.2012
Sakra, to me mrzi, jak se nikdo nehlasil tak jsem to v patek 9. objednal ... a vcera mi to dorucili

 Metolius Rock Rings06.03.2012
1) Co si myslite o tomhle?
http://www.metoliusclimbing.com/rock_rings.html

2) Nesel by nekdo do koupe

 Metolius Rock Rings06.03.2012
1) Co si myslite o tomhle?
http://www.metoliusclimbing.com/rock_rings.html

2) Nesel by nekdo do koupe

1   ...   641   642   643   644   645   646   647   648   649   650   651   652   653   654   655   656   657   658   659   660   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 posilování
Ahoj lidi, mám centák a půl velkou lištu nad futrama a potřebuju vědět jestli když dělám shyby s prolomenýma prstama jestli si neničim šlachy. pokud máte někdo radu na nějaký cviky tak budu rád díky :) Tom
Tomáš20:14:05 09.03.2012
odpovědět 
 Re: posilování
Ničíš.
Ten co ví vše20:58:02 09.03.2012
odpovědět 
  Re: posilování
A dost......
Echis21:02:39 09.03.2012
odpovědět 
 Re: posilování
Shybuj hlavně otevřeným úchopem....
21:04:07 09.03.2012
odpovědět 
 Re: posilování
Ale mám pocit, že se o tom píše v každé knize nebo článku na internetu o tréninku, tak mě překvapuje, že ti tahle informace unikla......zkus googlovat, najdeš informace, které potřebuješ. (-:
Echis21:14:49 09.03.2012
odpovědět 
 Re: posilování
klídek, šlachy si tým neničíš. ničíš si iba šlachové pútka - ale tých máš 5 na každom prste, takže kľudne pokračuj v tréningu :-D
21:47:21 09.03.2012
odpovědět 
 Re: posilování
vem lištu trochu hoblíkem aby byla sklopená a zkus na ní jenom viset na otevřenej úchop
22:28:01 09.03.2012
odpovědět 
 Re: posilování
Sundej to a kup si dva oblý chyty na otevřenej úchop, investice pár korun, a přežijou ti pracky...
08:42:21 10.03.2012
odpovědět 
 Re: posilování
nejdůležitější pro lezení je bench press. Lištovka je o ničem.
kuba novák09:24:36 10.03.2012
odpovědět 
 Re: posilování
dělal jsem i 300 shybů za den na prolomenejch a prstům to jenom prospělo. záleží, na co sou zvyklý. když začnou trochu bolet, tak to chce pausu. zkus a uvidíš
A.13:11:31 10.03.2012
odpovědět 
  Re: posilování
a lezieš ešte? :-D
14:02:40 10.03.2012
odpovědět 
   Re: posilování
kupodivu čim dál líp..:)
A.14:53:54 10.03.2012
odpovědět 
   Re: posilování
předtím než jsem začal shybovat, tak jsem se plácal v 5c. ale jakmile jsem za den ushyboval 300 kousků s prolomenejma, tak na pohodu dávám 6a a často i 6b. teď dělám denně 450 shybů, každý den kromě neděle a díky tomu už začínám pokukovat i po 6b+. lezu lépe a lépe. málokdo si totiž uvědomuje, že lezení je hlavně o síle, nikoliv o "technice."
A16:50:36 10.03.2012
odpovědět 
    Re: posilování
Ty, že ty ňa taháš za fuseklu?
Pepa17:01:22 10.03.2012
odpovědět 
    Re: posilování
:-D
17:39:35 10.03.2012
odpovědět 
    Re: posilování
bacha, neni A jako A. :)
A.18:29:49 10.03.2012
odpovědět 
     Re: posilování
přesně. s tim měkotou, co jich dělá jenom 300 mě laskavě nezaměňujte!
A00:04:02 11.03.2012
odpovědět 
    Re: posilování
clovece to ty cesty shybujes? :-D ja udelam na jeden zatah max do 20 kousku a 7a uz vylezene mam. mam listu kde vysim s otevrenym uchopem ale chci si koupit dve obliny. i tak je spousta tezkych veci prave pres obliny :-)
mifo08:15:39 11.03.2012
odpovědět 
     Re: posilování
to treba pri lezení používať aj nohy? :-o
pri čítaní diskusií zase rozum - aby si vedel rozoznať, keď si niekto robí srandu :-P
a s 20 zhybmi 7a je dosť biedne... :-D
08:40:43 11.03.2012
odpovědět 
  Re: posilování
lepší je dělat na "zalomenejch" než prolomenejch!
honza k.18:06:42 10.03.2012
odpovědět 
   Re: posilování
úplně nejlepší je na polámanejch
19:53:41 10.03.2012
odpovědět 
    Re: posilování
Já neudělám ani 20 shybů a lezu tak kolem 7c+.A skoro vůbec necvičím. Prostě je nejduležitější lezt a lezt!!!
T09:14:02 11.03.2012
odpovědět 
     Re: posilování
aaa ja jeste hulim, chlastam a zeru spek!
Hanz08:25:59 12.03.2012
odpovědět 
 Re: posilování
Nediv se, že tento dotaz bere spousta lidí jako provokaci. Na tento dotaz nelze rozumně odpovědět. A navíc v této debatě se málokdy lze dočkat konstruktivní rady:)
Nikdo neví na jaké jsi úrovni, jaký máš za sebou trénink, jaký máš odtrénovaný všeobecný základ atd. To vše se musí vzít do úvahy a pak tu je ještě tvůj subjektivní pocit a ten má nakonec poslední slovo. A jen budoucnost ukáže zda jsi se rozhodl správně.
Takže každá přímá odpověď na tento dotaz bude hloupá neb správně odpovědět nelze.
Nicméně když si nejsi jist tak určitě nikdy není na chybu zvolnit(zvětšit lišty, ubrat objem atd..) Zdar a sílu BB
 BB09:15:21 12.03.2012
odpovědět 
 Foto dne:
finále
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192359)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Nesquiqquì! 6c+ Bergamo-Brescia
Gruppo Alpini Colere 6a+ Bergamo-Brescia
Il volo di Ursula 6b Bergamo-Brescia
Manaslu 2004 5c Bergamo-Brescia
Pollo ripieno di pus 6a Bergamo-Brescia
Nově komentované:
Lambert 8a Davle
Kočka 7b+ Davle
Harem VIIIb Rathen
Kočka 7b+ Davle
Lambert 8a Davle

 Nově v diskusi:
Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Prosím, | Re: Pátej flek ... | Re: Viva Master ! | Sil(e)nej borec | Whatsup | Re: Wow | Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Pátej flek ... | Re: Viva Master ! | Wow |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (46)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1149 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1264 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1453 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1418 
 Neřeším to – lezu vše 
 1115 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi