Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej Slovenské průvodce
AM ČR v boulderingu (24.06) SP Krakov (03.07) SP Chamonix (10.07)
Cesty: 1.Šindel 13081 2.Votoček 12500 3.Širůčková 11897 Bouldry: 1.Trojan 11250 2.Novák 11075 3.Pochman 11075 Hory: 1.Sejbal 7951 2.Skopec 7086 3.Groš 6550
SP Innsbruck (17.06) M Rakouska paralezení (07.06) SP Praha (04.06)
Kontakt
🏠 Domů Diskuse Inzerce Fotky Cesty Žebříček Průvodce Mapy Deníčky 👤 Přihlásit 📝 Registrace 🇨🇿 Česky ✓ 🇬🇧 English posilování 09.03.2012 Ahoj lidi, mám centák a půl velkou lištu nad futrama a potřebuju vědět jestli když dělám shyby s prolomenýma prstama jestli si neničim šlachy. pokud máte někdo radu na nějaký cviky tak budu rád díky :) Tom
  Re: posilování 09.03.2012 Ničíš.
    Re: posilování 09.03.2012 A dost......
  Re: posilování 09.03.2012 Shybuj hlavně otevřeným úchopem....
  Re: posilování 09.03.2012 Ale mám pocit, že se o tom píše v každé knize nebo článku na internetu o tréninku, tak mě překvapuje
  Re: posilování 09.03.2012 klídek, šlachy si tým neničíš. ničíš si iba šlachové pútka - ale tých máš 5 na každom prste, takže k
  Re: posilování 09.03.2012 vem lištu trochu hoblíkem aby byla sklopená a zkus na ní jenom viset na otevřenej úchop
  Re: posilování 10.03.2012 Sundej to a kup si dva oblý chyty na otevřenej úchop, investice pár korun, a přežijou ti pracky...
  Re: posilování 10.03.2012 nejdůležitější pro lezení je bench press. Lištovka je o ničem.
  Re: posilování 10.03.2012 dělal jsem i 300 shybů za den na prolomenejch a prstům to jenom prospělo. záleží, na co sou zvyklý.
    Re: posilování 10.03.2012 a lezieš ešte? :-D
      Re: posilování 10.03.2012 kupodivu čim dál líp..:)
      Re: posilování 10.03.2012 předtím než jsem začal shybovat, tak jsem se plácal v 5c. ale jakmile jsem za den ushyboval 300 kous
        Re: posilování 10.03.2012 Ty, že ty ňa taháš za fuseklu?
        Re: posilování 10.03.2012 :-D
        Re: posilování 10.03.2012 bacha, neni A jako A. :)
          Re: posilování 11.03.2012 přesně. s tim měkotou, co jich dělá jenom 300 mě laskavě nezaměňujte!
        Re: posilování 11.03.2012 clovece to ty cesty shybujes? :-D ja udelam na jeden zatah max do 20 kousku a 7a uz vylezene mam. ma
          Re: posilování 11.03.2012 to treba pri lezení používať aj nohy? :-o
pri čítaní diskusií zase rozum - aby si vedel rozoz
    Re: posilování 10.03.2012 lepší je dělat na "zalomenejch" než prolomenejch!
      Re: posilování 10.03.2012 úplně nejlepší je na polámanejch
        Re: posilování 11.03.2012 Já neudělám ani 20 shybů a lezu tak kolem 7c+.A skoro vůbec necvičím. Prostě je nejduležitější lezt
          Re: posilování 12.03.2012 aaa ja jeste hulim, chlastam a zeru spek!
  Re: posilování 12.03.2012 Nediv se, že tento dotaz bere spousta lidí jako provokaci. Na tento dotaz nelze rozumně odpovědět. A
    Re: Tip na prázdniny - zážitkový kurz organizace Velký Vůz 11.03.2012 Do země zašlapat a velkou skálu na to hodit!
Tatry - podmínky na skialp 07.03.2012 Máte někdo info o reálné podmínce v Tatrách na skialpy? Pro notorické diskutéry - info na webu si najít umím, zajímá mě informaco do někoho kdo tam aktuálně je nebo byl třebas teď na víkend ...
  Re: Tatry - podmínky na skialp 07.03.2012 V nedelu sa este dalo. Juzne zlaby nasvietene pol dna slnieckom trochu zmakli. Utorok uz bol beton c
    Re: Tatry - podmínky na skialp 07.03.2012 a na lezbu ? Ví někdo ?
      Re: Tatry - podmínky na skialp 08.03.2012 O víkendu jsme byli na ledech. Jsou vytečené míň než v jiných letech, ale celkem se dají. Lidi co b
      Re: Tatry - podmínky na skialp 08.03.2012 Byli jsme na Brncale od soboty do utery, snih hodne umrzlej, takze na lyze na hovno, pri ceste dolu
  Re: Tatry - podmínky na skialp 09.03.2012 Severne doliny su navyse pokryte neprijemnou ladovou skrupinou, ktora sa pod lyzami bori, co je velm
    Re: Tatry - podmínky na skialp 09.03.2012 Krusta jenom na severních a ne na jižních svazích? To jsou docela bizarní podmínky.
      Re: Tatry - podmínky na skialp 09.03.2012 Jo, letos je to dost divné. A okolo Brnčaly byly ještě podmínky žlab od žlabu a stěnu od stěny úplně
        Re: Tatry - podmínky na skialp 09.03.2012 Takže výstupy severce Malýho Kežmaráku byly spíš skalní?
          Re: Tatry - podmínky na skialp 09.03.2012 Jo. Kromě komínů, kde byl navátý prašan. Na skále ale byla ledová krusta.
            Re: Tatry - podmínky na skialp 09.03.2012 Tady je krátké vieíčko, jestli Ti to pomůže:
  Re: Tatry - podmínky na skialp 13.03.2012 Na Brnčale sem byl celý minulý týden. Severka Kežmaráku - ideální podmínky na mixy. I ostatní stěny
přeska skialpové boty 07.03.2012 nevíte, kde se dá sehnat náhradní umělohmotná přeska (konec, který zapadá do drážek) na boty Dynafit tourlite tech 3
  Re: přeska skialpové boty 08.03.2012 Zkoušel jsi Salewu v Benešově u Semil?
    Re: přeska skialpové boty 08.03.2012 zkus distributora pro CR...Kamosovy ji z Lowy poslali a dokonce zadarmo..coz ho pochopitelne zaskoci
  Re: přeska skialpové boty 08.03.2012 když neuspeješ u Salewa Czech, zkus Sport centrum Galfy - SK dovozce.
omezení labák/ostrov 07.03.2012 Ahoj,
chtel bych se zeptat jak to je se zakazy lezeni ve zminenych oblastech. Plati nejaky pevny zakaz v urcitych mesicich nebo se to omezuje podle situace. Predem dekuji za odpoved...
  Re: omezení labák/ostrov 07.03.2012 ostrov nevim pro labak je do leta uzavrena cast kolem východního rohu.
pro situaci v Labaku d
GPS outdoor přístroj 07.03.2012 Poraďte mi prosím, který z GPS turistických je nejšikovnější s ohledem cena a dobré mapy, ČR i Evropa.
  Re: GPS outdoor přístroj 07.03.2012 Jednoznačně Garmin. Výběr je spíš o finančních možnostech. Nekupuj bez map. Je to pak docela velký p
  Re: GPS outdoor přístroj 07.03.2012 Jedine iPhone.
    Re: GPS outdoor přístroj 07.03.2012 Na geocaching si poměrně dobře vystačím se svým HTC, ale na nějakém tripu bych se na to nespoléhal.
  Re: GPS outdoor přístroj 07.03.2012 Jednoznačně Garmin 60CSx nebo 62. Je skoro nerozbitný, dá se ovládat i v rukavicích. Jinak jsou lepš
    Re: GPS outdoor přístroj 07.03.2012 Bych to tak jednoznacne nevidel. Vzal bych to po generacich. Zacal bych u te v ktere je eTrex Vista,
  Re: GPS outdoor přístroj 07.03.2012 Zalezi na co to chces. Na prilezitostnou navigaci blizko civilizace vazne v pohode staci lepsi telef
    Re: GPS outdoor přístroj 08.03.2012 No autorouting po pesinach nevytykej Garminu, ale autorovi map, protoze po Rakouske topomape funguje
      Re: GPS outdoor přístroj 08.03.2012 Autorouting nefunguje prave na cracklych mapach. Je to jeden z problemu.
        Re: GPS outdoor přístroj 08.03.2012 jak na kterejch a jak cracklejch
        Re: GPS outdoor přístroj 08.03.2012 No nevim. Jestli se neco jmenuje "neroutovatelna cesta", tak to po ni jaksi neroutuje. To
  Re: GPS outdoor přístroj 07.03.2012 mam trochu jinou zkušenost s mapama pro Garmin... pro pc analfabety to může bejt problém ale člověk
    Re: GPS outdoor přístroj 08.03.2012 Do ztráty jsem vlastnil Garmin eTrex Vista HCx, Nyní Dakota.
Ergonomie ovládání je u Garminu
Lomnický hrb 06.03.2012 Ahojte, potreboval by som poradiť. Nemáte niekto náhodou sprievodcu "Lomnického hrbu"? Myslím masív na pravej strane, teda na východnej, kúsok na Zamkovského chatou. Tie žľaby a aj tie ľady ma celkom lákajú, ale neviem nikde nájsť nejaké info, k
  Re: Lomnický hrb 07.03.2012 Puškáš v 1. dílu na str. 158/159 popisuje jednu tůru (II-III) na Velkou Lomnickou vežu, jinak mlčí.
  Re: Lomnický hrb 08.03.2012 Kroutil popisuje v téhle oblasti ještě asi 1 - 2 tůry navíc.
  Re: Metolius Rock Rings 06.03.2012 Pardon ... zatracenej "refresh" :-P
  Re: Metolius Rock Rings 06.03.2012 Tie drevené (či už "gule" alebo "elipsy") mi prišli lepšie - toto je čosi ako &q
        Re: Metolius Rock Rings 06.03.2012 Pokud stojí Rock rings (které relativně jednoduše odliješ do formy) do šesti stovek, nebudou dřevěné
          Re: Metolius Rock Rings 06.03.2012 Rock Rings jsou v US pomerne levne, cca tech 600Kc, to bych koupil hned. A v Evrope je to o hodne dr
    Re: Metolius Rock Rings 07.03.2012 tah-sha-tunga, keď si mal možno trénovať na vyššie spomenutých pomôckach - sila získaná z tých dreve
      Re: Metolius Rock Rings 11.03.2012 Tak samozrejme, že ten tréning kombinuješ, nie? To je akoby niekto liezol len na kolmej stene a poto
        Re: Metolius Rock Rings 11.03.2012 Nebo naopak...;-)
          Re: Metolius Rock Rings 11.03.2012 Máš takú skúsenosť? :D
            Re: Metolius Rock Rings 11.03.2012 Ani sem netušil, kam až člověk může padnout...
              Re: Metolius Rock Rings 11.03.2012 Podel sa s nami (so mnou?)... :}
  Re: Metolius Rock Rings 06.03.2012 Já si to koupil před rokem z ciziny, bylo to dost drahý, navýšili poštovný... Ale je to dokonalá věc
    Re: Metolius Rock Rings 06.03.2012 Ehm, co to znamena ze dobre drzi?:) Jaky lezes cesty? Je to dobre pouzitelne na trening i pro nekoho
      Re: Metolius Rock Rings 06.03.2012 Lukasi vzal jsi mi dotaz z huby :) Tez by me zajimalo to houpani. Kdyz na tom clovek radi,tak se pre
        Re: Metolius Rock Rings 06.03.2012 Houpy hou:) Asi radeji nebrat pokud mas kinetozu, blinkat pri treninku neni dobry:-D Klicova otazka
          Re: Metolius Rock Rings 06.03.2012 Nase twinsy maji 4 listy. Ve variante viz odkaz jsou na desce vsechny napevno. Delame i varianu s up
            Re: Metolius Rock Rings 09.03.2012 Jaká je cena těch Twinsů?
              Re: Metolius Rock Rings 09.03.2012 Mezi 5 až 6 stovkama.
                Re: Metolius Rock Rings 12.03.2012 Vcelku zaujímavé, že o diskusiu "vedľa" ľudia kričia "fuj!" na kohosi reklamnú a
                  Re: Metolius Rock Rings 12.03.2012 Nevím, já ten rozdíl vidím. Narozdíl od tzv. plošných obecných reklam, snažím se tady řešit konkrétn
                    Re: Metolius Rock Rings 12.03.2012 Však to ber jen jako obecnou poznámku. Dokonce psal, že zde to je něco jiného. Takže "v klidu&q
                      Re: Metolius Rock Rings 12.03.2012 Jsem úplně klidný. Klidně smažte ty komenty s "inzertním" nádechem. Nemám s tím problém.
      Re: Metolius Rock Rings 07.03.2012 No, já lezu max. 9, ale těžce vydřeně po mnoha nacvičování. Myslím si ale, že to je klidně i pro lez
  Re: Metolius Rock Rings 11.03.2012 Lukáš, ako si sa rozhodol s tými rock rings? chceš to kúpiť? ak áno, nechaj na seba kontakt, dohodne
    Re: Metolius Rock Rings 15.03.2012 Sakra, to me mrzi, jak se nikdo nehlasil tak jsem to v patek 9. objednal ... a vcera mi to dorucili
1
...
641
642
643
644
645
646
647
648
649
650
651
652
653
654
655
656
657
658
659
660
...
2263
posilování Ahoj lidi, mám centák a půl velkou lištu nad futrama a potřebuju vědět jestli když dělám shyby s prolomenýma prstama jestli si neničim šlachy. pokud máte někdo radu na nějaký cviky tak budu rád díky :) Tom Tomáš 20:14:05 09.03.2012odpovědět
  Re: posilování Ničíš. Ten co ví vše 20:58:02 09.03.2012odpovědět
    Re: posilování A dost...... Echis 21:02:39 09.03.2012odpovědět
  Re: posilování Shybuj hlavně otevřeným úchopem.... 21:04:07 09.03.2012odpovědět
  Re: posilování Ale mám pocit, že se o tom píše v každé knize nebo článku na internetu o tréninku, tak mě překvapuje, že ti tahle informace unikla......zkus googlovat, najdeš informace, které potřebuješ. (-: Echis 21:14:49 09.03.2012odpovědět
  Re: posilování klídek, šlachy si tým neničíš. ničíš si iba šlachové pútka - ale tých máš 5 na každom prste, takže kľudne pokračuj v tréningu :-D
21:47:21 09.03.2012odpovědět
  Re: posilování vem lištu trochu hoblíkem aby byla sklopená a zkus na ní jenom viset na otevřenej úchop 22:28:01 09.03.2012odpovědět
  Re: posilování Sundej to a kup si dva oblý chyty na otevřenej úchop, investice pár korun, a přežijou ti pracky... 08:42:21 10.03.2012odpovědět
  Re: posilování nejdůležitější pro lezení je bench press. Lištovka je o ničem. kuba novák 09:24:36 10.03.2012odpovědět
  Re: posilování dělal jsem i 300 shybů za den na prolomenejch a prstům to jenom prospělo. záleží, na co sou zvyklý. když začnou trochu bolet, tak to chce pausu. zkus a uvidíš A. 13:11:31 10.03.2012odpovědět
    Re: posilování a lezieš ešte? :-D 14:02:40 10.03.2012odpovědět
      Re: posilování kupodivu čim dál líp..:) A. 14:53:54 10.03.2012odpovědět
      Re: posilování předtím než jsem začal shybovat, tak jsem se plácal v 5c. ale jakmile jsem za den ushyboval 300 kousků s prolomenejma, tak na pohodu dávám 6a a často i 6b. teď dělám denně 450 shybů, každý den kromě neděle a díky tomu už začínám pokukovat i po 6b+. lezu lépe a lépe. málokdo si totiž uvědomuje, že lezení je hlavně o síle, nikoliv o "technice." A 16:50:36 10.03.2012odpovědět
        Re: posilování Ty, že ty ňa taháš za fuseklu? Pepa 17:01:22 10.03.2012odpovědět
        Re: posilování :-D 17:39:35 10.03.2012odpovědět
        Re: posilování bacha, neni A jako A. :) A. 18:29:49 10.03.2012odpovědět
          Re: posilování přesně. s tim měkotou, co jich dělá jenom 300 mě laskavě nezaměňujte! A 00:04:02 11.03.2012odpovědět
        Re: posilování clovece to ty cesty shybujes? :-D ja udelam na jeden zatah max do 20 kousku a 7a uz vylezene mam. mam listu kde vysim s otevrenym uchopem ale chci si koupit dve obliny. i tak je spousta tezkych veci prave pres obliny :-) mifo 08:15:39 11.03.2012odpovědět
          Re: posilování to treba pri lezení používať aj nohy? :-o
pri čítaní diskusií zase rozum - aby si vedel rozoznať, keď si niekto robí srandu :-P
a s 20 zhybmi 7a je dosť biedne... :-D 08:40:43 11.03.2012odpovědět
    Re: posilování lepší je dělat na "zalomenejch" než prolomenejch! honza k. 18:06:42 10.03.2012odpovědět
      Re: posilování úplně nejlepší je na polámanejch 19:53:41 10.03.2012odpovědět
        Re: posilování Já neudělám ani 20 shybů a lezu tak kolem 7c+.A skoro vůbec necvičím. Prostě je nejduležitější lezt a lezt!!! T 09:14:02 11.03.2012odpovědět
          Re: posilování aaa ja jeste hulim, chlastam a zeru spek! Hanz 08:25:59 12.03.2012odpovědět
  Re: posilování Nediv se, že tento dotaz bere spousta lidí jako provokaci. Na tento dotaz nelze rozumně odpovědět. A navíc v této debatě se málokdy lze dočkat konstruktivní rady:)
Nikdo neví na jaké jsi úrovni, jaký máš za sebou trénink, jaký máš odtrénovaný všeobecný základ atd. To vše se musí vzít do úvahy a pak tu je ještě tvůj subjektivní pocit a ten má nakonec poslední slovo. A jen budoucnost ukáže zda jsi se rozhodl správně.
Takže každá přímá odpověď na tento dotaz bude hloupá neb správně odpovědět nelze.
Nicméně když si nejsi jist tak určitě nikdy není na chybu zvolnit(zvětšit lišty, ubrat objem atd..) Zdar a sílu BB BB 09:15:21 12.03.2012odpovědět
Reklama:
Foto dne:
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
Databáze cest:
Nově v diskusi:
Nové komentáře:
Kde to vře:
Nově v inzerci:
Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
Návody:
Partneři: