Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)
MS juniorů (18.07)

Žebříček
Routes:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Štípek 11869
Boulders:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Mountains:
17.Abt 3287
18.Sukačová 3238
19.Petr 3142

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231335 cest
Nové přelezy:
La piada d 7C
Pozdrav z Xc/XIa
Kontraband Xa
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A
Disent 8A/8A+
Jan Křtite 7b

Stěny
9a - Olomouc
Lezecká stěna Třináctka - Praha - Stodůlky
Sportcentrum Forea - Lanškroun

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
HUDYsport - Karlovy Vary
Robert Janda - Treking sport - Plzeň

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Kemp Finale Ligure24.03.2012
Nevíte někdo jak je to s kempem ve Finale? Je to dlouho co jsme tam byli a to byl zdarma, ale něco se tam budovalo. Jak je to dnes? Jak to tam vypadá teď? Díky
 Re: Kemp Finale Ligure25.03.2012
prosinec 2011 porad free, takze tipuju, ze zadna zmena;-)
  Re: Kemp Finale Ligure26.03.2012
Díky :) alespoň jedna dobrá duše :)

 Lopej - lezenie (Slovensko)24.03.2012
Nazdar. Existuje nejaky sprievodca o lezeni v Lopeji? popripade vie niekto nazvy a obtiaznost ciest??? Dakujem
 Re: Lopej - lezenie (Slovensko)24.03.2012
ahoj hľadal som, nenašiel som nič, len že najťažšie veci sú 7-... osobne som tam nebol

 Hlubocepy24.03.2012
Hoj,
pri dnesni prochazce prokopakem jsem si vsiml asi peti nytu na plotne u pesinky mezi jezirkem a silnici, dalsi min. dva nyty byly i na druhe strane.
Nikde jsem ty cesty nenasel, nevi o nich nekdo neco?
Obtiznost ca? Smi se tam le
 Re: Hlubocepy25.03.2012
Lezení viz skalní oblasti, nevím přesně, co máš na mysli. Pokud nejde o Borovou skálu, uvítám další

 Chariot a ostatní vozíčky za kolo,jezděme společně24.03.2012
Ahoj,

vlastníme chariot a v něm vozíme holčičku tři měsíce, jezdíme na běžkách, kole i bruslích, Hradec Králové. Když jedu bez přítele, jezdím s kamarádkou taktéž s chariotem, Hradečnice, Běleč na Cara... Nechcete se někdo přidat? :) můžem
 Re: Chariot a ostatní vozíčky za kolo,jezděme společně24.03.2012
vený vozíky....fack blbej nápad pro family....sory moj nazor
  Re: Chariot a ostatní vozíčky za kolo,jezděme společně25.03.2012
Budu taky "OT", ale musím souhlasit - tyhle vozejčky jsou kokotina na n-tou. S tím může vy
   Re: Chariot a ostatní vozíčky za kolo,jezděme společně25.03.2012
A to nikdo moc neví co se může stát tomu prckovi, když se ta pí*ovina převrátí. Já do toho nikdy žád
    Re: Chariot a ostatní vozíčky za kolo,jezděme společně26.03.2012
Co se stane dítěti když se vozejk převrátí ještě sem tam někdo ví, ale nikdo neví, co se stane dítět
     Re: Chariot a ostatní vozíčky za kolo,jezděme společně26.03.2012
Vtip je v tom, že když se to s dítětem převrátí, tak to dítě se kvůli těm kšírům co tam sou těch des
      Re: Chariot a ostatní vozíčky za kolo,jezděme společně26.03.2012
[citation-needed]
      Re: Chariot a ostatní vozíčky za kolo,jezděme společně26.03.2012
Ukazka 2 crash testu:
goo.gl/WGHjw
goo.gl/BPgW0

Samozřejmě neobhajuji j
       Re: Chariot a ostatní vozíčky za kolo,jezděme společně26.03.2012
Tak uplně jinak, ať to každej pochopí. Malý dítě nemá břišáky jak vysportovanej lezec. Když se to s
        Re: Chariot a ostatní vozíčky za kolo,jezděme společně26.03.2012
Myslim že většinu z modelovejch situací by dítě ve vozejku přežilo.
        Re: Chariot a ostatní vozíčky za kolo,jezděme společně27.03.2012
To je zajímavé co píšeš. Ale to by byl úplně stejný problém i v autosedačce, když do auta zezadu něc
         Re: Chariot a ostatní vozíčky za kolo,jezděme společně27.03.2012
Tak takhle do podrobna to nevim. Mě to říkal kamarád , k nim do nemocnice přivezli to dítě. Je fakt,
   Re: Chariot a ostatní vozíčky za kolo,jezděme společně26.03.2012
Ahoj. Tak z týhle logiky bys měl přestat lézt (aby se dítěti táta nezranil), jezdit autem a další vě
    Re: Chariot a ostatní vozíčky za kolo,jezděme společně26.03.2012
Když s dětmi lezu, mám riziko relativně pod kontrolou a závisí jen na mě, co se stane nebo co budeme
     Re: Chariot a ostatní vozíčky za kolo,jezděme společně26.03.2012
Zná někdo bezpečnější způsob přepravy prcka na kole než ve vozíku?

Asi by se táké hod
     Re: Chariot a ostatní vozíčky za kolo,jezděme společně26.03.2012
Jo, souhlasím hlavně s tím "přehlédnutím vozejčku" - často jsem sám svědkem, jak auta v pr
     Re: Chariot a ostatní vozíčky za kolo,jezděme společně26.03.2012
Lezení bych taky zakázal. Někteří rodiče riskují, že spadnou a co potom má dělat chudák sirotek. A t
      Re: Chariot a ostatní vozíčky za kolo,jezděme společně26.03.2012
Spekuluješ vo prdu, tamto byly aspoň názory a postřehy k věci, ale TVOJE hypotéza toho, zda rodiče l
       Re: Chariot a ostatní vozíčky za kolo,jezděme společně26.03.2012
Vážení, zkuste se trochu míň osočovat a buď psát slušně k věci, nebo raději vůbec. Co se týče bezpeč
        Re: Chariot a ostatní vozíčky za kolo,jezděme společně27.03.2012
Ale tady nejde o crashtest. To možná bezpečnější být může. Ale když už na něco dojde, je pozdě. Když
         Re: Chariot a ostatní vozíčky za kolo,jezděme společně27.03.2012
sem pochopil že se svolával maminy aby popojely pár kilometrů po stezce krz lesopark do zahradní piv
         Re: Chariot a ostatní vozíčky za kolo,jezděme společně27.03.2012
Navzdory špatný viditelnosti vozejku si myslim, že je bezpečnější než sedačka. Každopádně vozit dítě
      Re: Chariot a ostatní vozíčky za kolo,jezděme společně26.03.2012
Čekal nečekal, některé věci prostě ošetřené jsou - v autě musíš být připoutaný, dítě musí mít dětsko
       Re: Chariot a ostatní vozíčky za kolo,jezděme společně27.03.2012
Na druhou stranu, koho tak asi zajímá, že v autě musíš bejt připoutanej a že na skůtru musíš mít při
        Re: Chariot a ostatní vozíčky za kolo,jezděme společně27.03.2012
O tvé inteligenci vypovídá už pravopis. Skútr je s čárkou, ne kroužkem. O dalším raději nepíši. Kome
         Re: Chariot a ostatní vozíčky za kolo,jezděme společně28.03.2012
Nikdy mě nenapadlo dávat do souvislosti inteligenci s pravopisem, ale když už jsi s tim začal, tak s

 Posilovací deska23.03.2012
Ahoj lidi!Jakou byste doporučili balknu na domácí trénování?Lezu tak 7-8.Budu rád za jakékoli postřehy díky
 Re: Posilovací deska23.03.2012
Taky ted resim nakup balkny a docela se mi zamlouva Balkna I od Aixu. Uz jsem na ni i visel a ma tak
  Re: Posilovací deska25.03.2012
rozdíly mezi balknama:
  Re: Posilovací deska25.03.2012
rozdíly mezi balknama:
  Re: Posilovací deska25.03.2012
rozdíly mezi balknama:
   Re: Posilovací deska25.03.2012
sry že je to 3x, ale pokaždé mě to vrátilo že moc dlouhé slovo.. a i se to uložilo.. a i to bylo pod
 Re: Posilovací deska23.03.2012
podivej se na
 Re: Posilovací deska24.03.2012
Špatná není ani ta od Ocúnu. Rozhodně bych se vyhýbal Makakovi, ty jsou hodně ostrý a bolej z ní prs
  Re: Posilovací deska24.03.2012
Prosím Tě ty Matěji kdes vzal, že makak je ostrej ? mám doma dvě a nemám nač si stěžovat !
   Re: Posilovací deska24.03.2012
prohráb jsem odpad u truhláře, trochu to ošmejdil pilníkem a každý druhý ráno chrochtam blahem. Cena
    Re: Posilovací deska24.03.2012
doma nakoleni vznikaj super wěci jen se do toho vlít...XXX
   Re: Posilovací deska26.03.2012
Nevim, kterou máš. Já zkoušel dvojku, trojku a pětku a řekl bych, že využitelnost neodpovídá celkové
 Re: Posilovací deska25.03.2012
Na aixu ted mame novou, takova mensi, myslim ze neni na Pikachu
 Re: Posilovací deska25.03.2012
Ahoj, jestli se ti líbí deska od Pilkyna, jednu u sebe mám a prodám
  Re: Posilovací deska26.03.2012
Adame já bych o ni zájem měl. Zkoušel už jsem email ale vrátilo se mi to s nějakou chybou, tak nevím
   Re: Posilovací deska26.03.2012
Ajo, blbě jsem napsal mail. Už jsem ti ale odpověděl na tvůj, tak se domluvíme tam.

 Lezečky FiveTen23.03.2012
Ahoj, neporadíte mi kterej shop v praze prodává lezečky FiveTen? díky
 Re: Lezečky FiveTen23.03.2012
ahoj, myslím, že je mají v rock point
  Re: Lezečky FiveTen23.03.2012
mám jedny archivní růžovky, vel. us8, uk 7,eur41. zkoušel jsem je rozlézt, ale jsou mi malý. dohoda
  Re: Lezečky FiveTen23.03.2012
RockPoint naproti Palladiu
 Re: Lezečky FiveTen23.03.2012
Zkus se podivat na internetovej obchod
 Jumarování s pracovní sedačkou23.03.2012
Ahoj, řešíme tu teď s kamarádem dilema jaký je nejvhodnější postup pro opakovaný výstup a sestup na laně se zatíženou pracovní sedačkou. Bez ní bych zvolil metodu treefrog, ale ta je díky té pracovní sedačce s cca 20Kg navic jen těžko použitelná. Co použí
 Re: Jumarování s pracovní sedačkou23.03.2012
Pokud se nemýlím, tak vhodná je Stopka od Petzlu (nebo ekvivalent např. od RockEmpire) cvaklá do sed
 Re: Jumarování s pracovní sedačkou23.03.2012
Ahoj,
systémů je více. Arboristický výstupy jsou trošinku jiný než klasický vejškařský. Ve ve
  Re: Jumarování s pracovní sedačkou23.03.2012
díky za pěkný popis. Ten druhej způsob používám. ruční a prsní blokant, právě na tu "upravenou
   Re: Jumarování s pracovní sedačkou23.03.2012
Nejsem si uplen jist, co musis pracovne provest. Ale pokud se nemylim, ze ti nesmi ztvrdnout chem. k
    Re: Jumarování s pracovní sedačkou23.03.2012
Je to cca 40 děr na jeden zátah. To by nebylo moc efektivní... nehledě na to že stačí málo aby od té
     Re: Jumarování s pracovní sedačkou23.03.2012
Jestli to je v jednom sjezdu, tak je to reálný s méně směšovačema.
Od shora dolu navrtat a vy
      Re: Jumarování s pracovní sedačkou23.03.2012
používám obyč bezstyrenovou fisherku. Až na ty žlutý sta... s černym nápisem, jsou výrobci na jedno
      Re: Jumarování s pracovní sedačkou23.03.2012
používám obyč bezstyrenovou fisherku. Až na ty žlutý sta... s černym nápisem, jsou výrobci na jedno
       Re: Jumarování s pracovní sedačkou23.03.2012
Při nasednutí do lavičky nahoře; na stejné lano, na kterém visíš (pracovní) cvakni jumar či jakejkol
        Re: Jumarování s pracovní sedačkou23.03.2012
Tak to moc z popisu nechápu, nebyl by obrázek? Alespoň části s tou kladkou?
         Re: Jumarování s pracovní sedačkou23.03.2012
JJ, pošlu odpoledne. Jedná se v podstatě o jednoduchý kladkový systém s blokantem.
          Re: Jumarování s pracovní sedačkou23.03.2012
pokud posíláš na e-mail můžeš to poslat i mě? sem: cuki@volny.cz

Docela by mě to taky
          Re: Jumarování s pracovní sedačkou24.03.2012
Prosím taky o obrázek, nějak mi to z toho popisu nedochází. Díky..
        Re: Jumarování s pracovní sedačkou23.03.2012
pin.guo (utopenec) seznam.cz se mi vrací.
         Re: Jumarování s pracovní sedačkou23.03.2012
To je divný mě to došlo dokonce 2x :-)

Jo teď už to chápu. je to prostě jen k vratném
          Re: Jumarování s pracovní sedačkou24.03.2012
Jak nad něj? Je to jenom blokant s kladkou! Je to jednodušší než to vypadá. Moc nad tím nešpekulujte
           Re: Jumarování s pracovní sedačkou28.03.2012
Jednoduché to je. Bohužel použitelné jen s výše uvedenými slaňovacími prostředky :-(
            Re: Jumarování s pracovní sedačkou28.03.2012
Tak dle toho obrázku je jasné že by se dal v případě nouze použít jakýkoliv slaňovací prostředek. Je
         Re: Jumarování s pracovní sedačkou23.03.2012
prosim prosim taky poslat obrazek:) junky@volny.cz nejakou predstavu mam, ale obr. je nazornejsi...<
    Re: Jumarování s pracovní sedačkou23.03.2012
Je to cca 40 děr na jeden zátah. To by nebylo moc efektivní... nehledě na to že stačí málo aby od té
  Re: Jumarování s pracovní sedačkou23.03.2012
s grigri je to rychly,a uciny,jeste s jumarem na nohu.

 Lezecky slovnik - FR22.03.2012
Ahojte,

hladal som zakladny slovnik lezeckych pojmov z francuzstiny. Nasiel som toto

http:// www.rockclimbing.com

 Budování stěny21.03.2012
Nazdar lezci chtěl bych vás poprosit o radu ohledně stěny, v pátek budu konečně dohotovovat menší bouldrovku a mám v plánu i větší projekt asi 100m2
tak bych potřeboval radu co za trámy či jekly je vhodné použít ( překližek mám spoustu ) jak vše uk
 Re: Budování stěny21.03.2012
  Re: Budování stěny21.03.2012
Wow to je přesně to co hledám dík.
   Re: Budování stěny21.03.2012
hm dobrá práce, zajímal by mě rozpočet... Spidy
    Re: Budování stěny21.03.2012
No eště na tom pracuju, u té bouldrovky co mám doma to jest asi 11m2 mě to vyšlo na nějakých 3000 po
   Re: Budování stěny21.03.2012
ve zlobashopu je dost imbusů a chytů na prodej, kdybys něco chtěl. samozřejmě za cenu více než přízn

 Malůvky na stěně21.03.2012
Nevíte někdo, kdo maloval ty pěkný obrázky na nástupech na Smíchově? Jsou fakt pěkný.
 Re: Malůvky na stěně21.03.2012
Jeden vdolky druhý holky. Ty Viktora.

1   ...   637   638   639   640   641   642   643   644   645   646   647   648   649   650   651   652   653   654   655   656   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Lopej - lezenie (Slovensko)
Nazdar. Existuje nejaky sprievodca o lezeni v Lopeji? popripade vie niekto nazvy a obtiaznost ciest??? Dakujem
...18:15:44 24.03.2012
odpovědět 
 Re: Lopej - lezenie (Slovensko)
ahoj hľadal som, nenašiel som nič, len že najťažšie veci sú 7-... osobne som tam nebol
ďuroš18:56:53 24.03.2012
odpovědět 
 Foto dne:
lezení na obtížnost kvalifikace
SP Praha 2026
 Databáze cest:
Všechny cesty (192432)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Nosferatu SD 7B+ Val Masino
La piada della formica 7C Val masino
Jedna Rodina Xa Adršpach
Pozdrav z Labáčku Xc/XIa Adršpach
Prodloužený Mauglí 7+ Helfštýn
Nově komentované:
Vpravo Od Hranické 6+ Helfštýn
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín

 Nově v diskusi:
Re: Spaní dolomity, arco | Re: Spaní dolomity, arco | brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: žvanil | Re: žvanil | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (40)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (7)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (5)

 Nově v inzerci:
Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Hory | Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1166 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1282 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1463 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1433 
 Neřeším to – lezu vše 
 1135 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi