LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRůVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Dobrá horolezkyně dosáhne vrcholu, už v základním táboře.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
16.Pail 10603
17.Šofránko 10585
18.Kolomazník 10550
Bouldry:
16.Šípek 10075
17.Košťál 10050
18.Chytil 10025
Hory:
19.Petr 3170
20.Nešvera 3129
21.Novák 2688

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5947 lezců
1230729 cest
Nové přelezy:
Bílý Tesák 7b+
Arnold Cla 9+
Lambert 8a
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+
Hučení V K 9+
Rote Kante 9+
J. Har 7c

Stěny
Boulder Cave Bar - Opava
Eset Centrum - Praha 2
Venkovní stěna v areálu gymnázia Volgogradská, Ostrava Zábřeh - Ostrava

Prodejny
Rock Point - NC Eden - Praha 10
Rock Point OC Olympia - Brno
HUDYsport - Havířov

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 osp 05.04.2012
ahoj, přidají se 2-3 lidičky do auta do ospu? odjezd zítra večer (pá) návrat pondělí večer...

roman, 605 934 700

 Sasko-nepísky04.04.2012
Ahoj, chystáme se na týden do Sebnice/Sebnitz (45 minut od Děčína) a rádi bychom zalezli, ale většina místních oblastí je dost odvážně (ne)zajištěná. Je tu nějaké lezení, na které by člověk nepotřeboval tolik morálu? Dík
 Re: Sasko-nepísky05.04.2012
Jo, překližka v Děčíně, dost možná i v Pirně a tak...
  Re: Sasko-nepísky05.04.2012
Zkuste občas vylézt třeba z auta a projít se po turicticky značené cestě. To by do začátku mohlo kla
   Re: Sasko-nepísky05.04.2012
Podívejte se na stránky euroclimbingu, je tam pár článků o nepískovcovích oblastech v sasku.
   Re: Sasko-nepísky05.04.2012
Diky za uzitecnou odpoved. Muzes mi jeste vyjmenovat vsechny mindraky ktery mas ze pises takovy blbo
 Re: Sasko-nepísky05.04.2012
Skal je dost a průvodci od dvou vydavatelství;)
 Re: Sasko-nepísky05.04.2012
Byli jsme na Königshainer Berge - je to u vesnice Königshain, jedte smerem na nadrazi, u nadrazi nec
  Re: Sasko-nepísky05.04.2012
Blbost, Konigshain jsou normálně vyborhákované skály (proti i-netovému průvodci jsou dodaná jištění)
   Re: Sasko-nepísky05.04.2012
Dik za update, my tam byli tak 2 roky dozadu a ve dvou cestach v lomu to byla vrazda, borhaky sica a
    Re: Sasko-nepísky05.04.2012
U Sebnitz je ze zmiňovaného průvodce nejblíž Oberlausitz, což jestli se dobře pamatuji není lezcky n
    Re: Sasko-nepísky05.04.2012
no jsou to minimalne tri roky, co jsem tam byl a to jen na tech vezickach u restarace a v jednom lom
     Re: Sasko-nepísky05.04.2012
   Re: Sasko-nepísky05.04.2012
jo a jeste jsem si vzpomnel na Pegnitz.

Jinak tech oblasti je v Sasku samozrejme vic
 Re: Sasko-písky?05.04.2012
Díky za odpovědi. A co Labák? Prý jsou i tady nějaké cesty odjištěné, znamená to, že se dá lézt jen
  Re: Sasko-písky?05.04.2012
Dá se s preskama, s nebezpečím dlouhých pádů :-)
  Re: Sasko-písky?05.04.2012
Výběr lezitelných a smyčkami celkem dobře odjistitelných cest spíše nižších obtížností je zde:
  Re: Sasko-písky?05.04.2012
"dá lézt jen s preskama bez nebezpečí dlouhých pádů"
NE. Až takhle to tam nikdo nez
   Re: Sasko-písky?06.04.2012
Byl jsi tam v poslední době??? A to nejen na levém břehu! Čemu říkáš nezprasil? Kruh vedle 30 cm tlu
    Re: Sasko-písky?06.04.2012
Nebyl jsem tam pořádně tak rok-dva. Mám to docela daleko. Možná bohudík :((
Všechno o čem píš
     Re: Sasko-písky?06.04.2012
Jediná prasárna jsou tvoje a podobné příspěvky. To snad nemusíš používat, ne? Lez, jištění vynecháve
      Re: Sasko-písky?06.04.2012
No to už jsme trošku daleko od původního dotazu...
Nicméně notoricky se objevující úvaha typ
       Re: Sasko-písky?07.04.2012
Co tedy myslíš tím zprasením skály? Já si pod tím představuji nějaký vidtelný zásah, úpravu povrchu,
        Re: Sasko-písky?07.04.2012
No, jestli je pro tebe kruh neviditelnej, a myslíš si, že do toho kamene od přírody patří, tak to je
         Re: Sasko-písky?07.04.2012
To tu zas machruje pěknej vůl.
Borháky po dvou metrech je kec a blábol, to v Labáku není, vyj
    Re: Sasko-písky?06.04.2012
S tvým lezením to nebude kdoví jak slavný, že jo?;-)
    Hodiny07.04.2012
Bh. nebo kruh vedle hodin by nebylo špatné dávat standardně a nejen v Labáku (Žaludeční likér). Chrá
     Re: Hodiny07.04.2012
souhlas.. hodiny v dobe kdy lezlo par lidi byly ok, ted na popularnich cestach pisek ten napor prost
   Re: Sasko-písky?06.04.2012
Nerad bych tě popudil, ale stojí výlet za těmito cestami za výlet na jeden den? Nebo odpoledne?
    Re: Sasko-písky?06.04.2012
sorry za ten sloh
     Re: Sasko-písky?07.04.2012
zprasený???řekl-bych že,železeo v podobě kruhu,nýtu,borháku atd....skálu prasí už tak dost a rozhodn
      Re: Sasko-písky?07.04.2012
nebo redukovat lezce(((-)))
      Re: Sasko-písky?07.04.2012
NO je, ale to je přesně ten úhel pohledu. Podle mne skále kousek železa neuškodí. Skála eroduje, roz
       Re: Sasko-písky?07.04.2012
jj....sám nevím co je lepší(racionálnější) ale přece jenom modernizujem věci co jsme si sami vytvoři
        Re: Sasko-písky?07.04.2012
Pokud se na to koukáš takto, tak ano, souhlas. Ale pak je potřeba na rovinu říkat, že není nesmysl a
         Re: Sasko-písky?10.04.2012
Masy ve skalách omezíš "horším" jištěním. Což obnáší i smyčkováním tam, kde to jde. Písek
          Re: Sasko-písky?10.04.2012
Víš snad něco o lezení tam, kde se to zrovna nesmí?
       Re: Sasko-písky?07.04.2012
S těma autama to není dobrý přirovnání. Dnešní auta vypadaj jinak, ovšem proto, že taky jinak jezděj
        Re: Sasko-písky?08.04.2012
Jasně, že tam dal smyčku a že mu stačila. Ale ono mu v zásadě nic jiného nezbývalo. Jsi si jist, že
         Re: Sasko-písky?10.04.2012
Tak proč nejedeš do sportovní oblasti? Proč předěláváš pískovce na sportovky? Ono je to fajn, vypráv
          Re: Sasko-písky?10.04.2012
Povídáš borháky kolem Labe po dvou metrech? Napiš prosím tě několik cest (ne jednu nebo dvě...), kte
          Re: Sasko-písky?10.04.2012
Hele, jsi úplně vyhulenej, blbej, nebo jenom provokatér?
V Ceuse jsem kdysi asi 2x byl a v La
           Re: Sasko-písky?10.04.2012
A když jsme u těch klasických cest: namátkou Údolní spára na Drážďany v Prachově (1945). Ha? Tam to

 trénink sportovního lezce 204.04.2012
Zdar nevíte někdo jestli už je k mání knížka "trénink sportovního lezce 2"? Díky.
 Re: trénink sportovního lezce 204.04.2012
To se ptáš s křížkem po funuse, vyšla před čtvrt rokem v malým nákladu a hned byla rozebraná, psalo
  Re: trénink sportovního lezce 204.04.2012
Na lezce koukám celkem pravidelně a žádnou zmínku o tom že kniha vyšla sem neviděl.Příde mi to teda
  Re: trénink sportovního lezce 204.04.2012
pěknej kec, spíš se tu psalo že Tufi nestíhá
  Re: trénink sportovního lezce 206.04.2012
To máš strach, aby ti to lidi nevykoupili? Nebo lžeš z přesvědčení? Sedim tady a před sebou mam část
   Re: trénink sportovního lezce 206.04.2012
Třeba je to jen nedorozumjení. Vono se tu psalo vo tom, že je vyprodanej ten první díl. A některý li
   Re: trénink sportovního lezce 208.04.2012
Ani jedno, jen mi tohle "Tufi II." téma (rozuměj: mnoho předčasné slávy+anketa o obálku a
    Re: trénink sportovního lezce 208.04.2012
Myslím, že teď vaříš z vody, protože na Tvé první odpovědi nebylo nic vtipnýho "s vážným xichte
     Re: trénink sportovního lezce 210.04.2012
Bourec mě fakt dostal,listoval sem diskuzí a furt si říkám přece nejsem takovej vůl že by mě to utek
  Re: trénink sportovního lezce 210.04.2012
Hoši klid, vše bude, autor ladí poslední řádky textu, finišuje grafika, vybírá se tiskárna atd., atd

 Vysílačky na vícedélky04.04.2012
Ahoj, máte někdo zkušenosti s používáním vysílaček při lezení vícedélek? Zajímají mě zkušenosti s různými typy vysílaček atp.
Díky za informace.

Martin
 Re: Vysílačky na vícedélky05.04.2012
Ahoj vysielačky sú určite nápomocné nie raz nám pomohli sa dorozumieť . V podstate je jedno aké
 Re: Vysílačky na vícedélky05.04.2012
My máme tuším Brondy fx-400 které byly už v základu s přídavným mikrofonem. Takže vysílačka je schov
 Re: Vysílačky na vícedélky08.04.2012
V USA jsem si kdysi před 4 lety koupil takový žlutý Motoroly (stará verze TLRT, co dělají dnes.., má
 Re: Vysílačky na vícedélky08.04.2012
máme v partě asi tři páry motorola TLKR T7 - stály nás asi 2000 kč pár a spokojenost - ale počítej s
  Re: Vysílačky na vícedélky10.04.2012
Jo jo, to můžu potvrdit, ale i tak fungujou skvěle. Máme stejnej typ, myslím, ale starší model - wal

 Strach04.04.2012
Ahojte lezci. Potreboval by som trošku poradiť. Pri dnešnom lezení,som si uvedomil, že mám obrovský strach z pádu. Cítim, že mám na ťažšie cesty, ale akonáhle nemám úplnu istotu že to ustojím alebo udržím, do kroku nejdem. Prosto veľmi ma to zväzuje. Som
 Re: Strach04.04.2012
Cau, z mýho pohledu se na to dá podívat různě.
Pokud más na mysli takovou tu situaci ze by s
  Re: Strach04.04.2012
metr pod presem-má asi každý špatný pocit.Strach muže být z toho že daný pád nebude pod kontrolou.
 Re: Strach04.04.2012
Kup u Hudyho pul kilo morálu a zobej při snídani po lžičce.
 Re: Strach04.04.2012
Ahoj. Mrkni na video How to improve your climbing with Neil Gresham. Tam se pády a strachem zabývá.
 Re: Strach04.04.2012
Strach z pádu bych se v žádném případě odstranit nepokoušel. Je to vlastně základ k přežití :-)
 Re: Strach04.04.2012
Normalni strach ciliz obezretnost je dobre, svazujici strach branici v pohybu je spatne. V jeho odst
  Re: Strach04.04.2012
ps
koukam ze lidi doporucujou padat aby si na to clovek zvyk. coz ma asi svuj smysl.. nicmene
 Re: Strach04.04.2012
Strach z padu je normalni, minimalne na zacatku ho ma vetsina lezcu. Moral stejne jako fyzicka se mu
  Re: Strach04.04.2012
Jo, tak to já mám jinak. Bojím se padat na stěně a venku mi to ani tolik nevadí.
 Re: Strach04.04.2012
A ještě doplněk - nikdo tu nezmínil jednu velmi důležitou věc, kterou je naprostá důvěra v jističe.
  Re: Strach04.04.2012
A to se právě nejlíp vyřeší tím pravidelným cvičením padání a chytání na stěně. Nejenom že člověk tr
 Re: Strach04.04.2012
Co jit lizt zas a znova? Kdyz Ti to nepomuze, zkus treba nejaky konzumni retezec, treba tam prodavaj
  Re: Strach04.04.2012
Škoda, že neprodávají třeba i antidebilitin... V zájmu společnosti bych do tebe investoval a jeden t
  Re: Strach05.04.2012
Strachy, se kterými se denně u klientů setkávám, jsou různé. Podstata jejich příčin i důsledků je u
   Re: Strach05.04.2012
Jakože by měl tazatel vypláznout dlouhý prachy za psychoanalytika?
   Re: Strach05.04.2012
Zajímalo by mne názor profesińala na to, zda má strach z medvěda, kterého potkám v lese podobné příč
    Re: Strach05.04.2012
Ne, strach z medvěda má uplně jiný příčiny. Ten pramení z komplikovanýho vztahu s otcem. Ale to neni
   Re: Strach05.04.2012
Nemám nic proti sportovní psychologii (naopak), ale myslím že toto není ten případ.
Bavíme s
   Re: Strach08.04.2012
No bravo, takže copak jsme se z této profesionální odpovědi dozvěděli:
a) pán je profesionál,
 Re: Strach04.04.2012
Asi zbytecnej dotaz..Strach ma kazdej...kdyz hodne polezes, tak se strachu na vapne kde jsou nyty 3
  Re: Strach04.04.2012
Vyradit nakou "pohodovku" nahodou neni vubec spatny, kdyz mas zrovna hlad. Das pauzu a k j
 Re: Strach04.04.2012
Upřímně tě docela chápu. Jelikož už mám pád na zem už za sebou, tak mě to taky jaksi paralyzuje, tak
  Re: Strach04.04.2012
No mne do tezsich cest pomohlo zbavit se zensky, co me od nich odrazovala a sehnat jinou co dokáže p
   Re: Strach04.04.2012
Tak já nikoho neodrazuju, spíš naopak, a mě taky nikdo neodrazuje. A bohužel o zlomenejch obratlech
    Re: Strach05.04.2012
No lezeni s korzetem bolelo, ale pul roku po sundani jsem to uz na pisku pokousel. Nekde delas chybu
     Re: Strach05.04.2012
Tak chlapa vážně měnit nebudu, co to je za kravinu?:-D No víš, tobě možná nic nepraská, ale já mám z
      Re: Strach05.04.2012
O padání přece řeč nešla, ale o tom překonat strach. Jinak asi v tvem pripade nebude problem v dokto
       Re: Strach05.04.2012
technicka - srouby se casto nechavaj v tele nafurt pokud nenastane alergicka reakce (zejmena v propa
        Re: Strach05.04.2012
Technickou beru, ale v mem okoli to plati u lidi od 60 vys, tam, kde uz hrozi osteoporeza (snad si p
         Re: Strach05.04.2012
No tak já mám fixovanejch 6 obratlů (2 zlomený, jeden rozdrcenej, a nebyly za sebou) a popraskaly ty
          Re: Strach06.04.2012
To je divné, mým laickým pohledem by měly stejně praskat spíš ty kosti (obratle) než šrouby. Nebo už
           Re: Strach07.04.2012
Díky...
Dělaj se pořád titanový, taky to moc nechápu.
 Re: Strach04.04.2012
U me funguje vzajemnej vycvik z jisticem. Pekne kousek po kousku, na preklizce se to nacvicuje dobre
  Re: Strach04.04.2012
Tak tak, mohu doporučit. Chodilli jsme s kámošem na stěnu ani ne tak kvůli lezení, jako se trochu ro
   Re: Strach04.04.2012
Taky jsem takhle lezl a jednou nekřikl, že padám a jak jsem se hezky proletěl. :) No, jističe už nem
 Re: Strach04.04.2012
Ahoj, myslim že by ti mohl pomoct kontrolovaný pád. Tzn. např. necvaknout kruh a skočit si. Ale samo
  Re: Strach04.04.2012
Necvaknout kruh a skočit si??? Apríl byl v neděli!
  Re: Strach04.04.2012
Necvaknout kruh a skočit si??? Apríl byl v neděli!
   Re: Strach06.04.2012
To asi ne, pokud se nebojíš a je k tomu vhodná cesta (kolmice, převis) tak to tak i děláme, proletět
    Re: Strach06.04.2012
Tak to seš frajer, já sice už párkrát do smyce spad, ale cíleně si do ní skočit - tak na to jsem sra
 Re: Strach04.04.2012
Myslim, že to je normální.Na jaře je člověk na skalách většinou úplně zasekaný.Myslim,že proto není
 Re: Strach04.04.2012
Pokud jde o zbytečný strach, pomáhá si zpívat. A pak samozřejmě, čím víc a líp člověk leze, tím víc
 Re: Strach04.04.2012
kdo se bojí nesmí do lesa ;) ne vážně - je to o tom, jak je člověk psychicky naladěn...když je v poh
 Re: Strach04.04.2012
Taky pomaha lezt na body. Vidina tucneho bodoveho zisku a posunu v zebricku ti pomuze v okamziku kdy
 Re: Strach04.04.2012
ja si u toho pro sebe potichu nadavam... na autora cesty, na vedro, na uklouzanou skalu, na tesny le
  Re: Strach05.04.2012
Taky nadávám, ale jakmile přestávám, jistič tuší, že to mám na body a začíná dávat opravdu, ale opra
   Re: Strach05.04.2012
Ve Skaláku nejvíc pomáhaj dvě piva na morál na koupáku před lezením. Se divim, že to tu ještě nikdo
    Re: Strach05.04.2012
Jestli dobře pamatuju jeden članek, tak v Adru je to o rumu, jeden do levé nohy, druhý do pravé a tř
 Re: Strach05.04.2012
Kdo nepadá, leze pod své možnosti... :-))
  Re: Strach06.04.2012
Není to z logického hlediska nesmysl? Pokud někdo padá, leze nad své možnosti. Tedy ten, kdo nepadá,
   Re: Strach06.04.2012
Chlapi se vracej vzduchem .... a jestli si myslíš, že na to máš a bojíš se, tak na to prostě nemáš.
    Re: Strach06.04.2012
Jen to "vraceji vzduchem" obcas znamena, ze az nasledne vrtulnikem...
     Re: Strach07.04.2012
Ahoj, jo strach z padání to já znám =) Lezu jen na umělkách a jakmile sem nad preskou začnu se bát,
 Re: Strach10.04.2012
Teda návodů je tu dost :-D něco z toho jsme taky dělali. Aby si člověk "zvyknul" letět. A

 Evolv Shaman03.04.2012
Ahoj nemáte někdo zkušenosti s lezečkama Evolv Shaman?Shánim ňáký hodně tvrdý lezky.
 Re: Evolv Shaman17.05.2012
Mám je chvíli a zatím jsem super spokojen. Rozhodně ale nejsou tvrdé, ale jsou krásně měkké a dobře

 Kalhoty Chilazz03.04.2012
Nevíte nahodou nekdo,kde se prodavaji kalhoty Chilazz?
 Re: Kalhoty Chilazz03.04.2012
Teda Chillaz
  Re: Kalhoty Chilazz03.04.2012
driv je meli v namche, ted uz asi ne, ale asi by ti je objednali.
  Re: Kalhoty Chilazz03.04.2012
No,jestli jsou kalhoty Chilazz stějně kvalitní, jako jejich pytlíky na Mg,, tak si užiješ nečekané &
   Re: Kalhoty Chillaz03.04.2012
Jejich kalhoty mám a jsou naprosto v pohodě. Naopak mi přijdou bytelný.
    Re: Kalhoty Chillaz03.04.2012
Bohužel o tom maglajzáku, co jsem si od nich koupil platí pravý opak....
 Re: Kalhoty Chilazz03.04.2012
zkus Alpsport
  Re: Kalhoty Chilazz03.04.2012
Nebo na webech. Aktuálně je maj na
 Re: Kalhoty Chilazz03.04.2012
Chill Ass ;-)
 Re: Kalhoty Chilazz03.04.2012
Na Smíchoffce je také mají.
 Re: Kalhoty Chilazz03.04.2012
Za ty prachy jed radsi do skal!

 Jaderný smeťák u Mlýnského Vrchu03.04.2012
Tak jsem se dozvěděl, že osvícení radní v obci Lubenec , povolili geologický průzkum pro úložiště jaderného odpadu na tzv Liščích skalách ( jako jediná ze všech vytipovaných obcí v Čechách). To je 3 km od Mlýňáku. Samozřejmě průzkum zcela zdevastuje Liščí

 foto dne03.04.2012
Proč Jirka Sika píše skoro u každého foto dne BEZ LIDÍ ? Třeba na dnešní vidím minimálně 4...
 Re: foto dne03.04.2012
Že asi nejsou hlavním motivem?
 Re: foto dne03.04.2012
Nevite kde to je a co to je? :) Nemuzu to najit..
  Re: foto dne03.04.2012
Velká. Vltavská žula - naproti křovišti.
 Re: foto dne03.04.2012
Protoze u fotek se vyplnujji kolonky: Cesta-oblast-zeme-jmeno lezce- autor fotky
Je pravda, z
 Re: foto dne03.04.2012
Nevite kde to je a co to je? :) Nemuzu to najit..
  Re: foto dne03.04.2012
 Re: foto dne03.04.2012
Hromis tys ale puntíčkář:)) Toto je ideální fotografie, která spadá do kolonky bez lidí. Žádný konkr
  Re: foto dne04.04.2012
ad dnešní foto dne(4.4.): No vida, že to jde! :-)

 blue mountains03.04.2012
zdar všichni,
Chci se zeptat těch kdo byli v blue mountains v austrálii jestli se tam dá sehnat nějáké levné spaní nebo nejlépe zadarmo. mám v plánu o víkendu vyrazit z Katoomby k jenolancave. šel jste někdo tuto trasu? jak je to náročné. dá se ně

1   ...   631   632   633   634   635   636   637   638   639   640   641   642   643   644   645   646   647   648   649   650   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Vysílačky na vícedélky
Ahoj, máte někdo zkušenosti s používáním vysílaček při lezení vícedélek? Zajímají mě zkušenosti s různými typy vysílaček atp.
Díky za informace.

Martin
Martin08:22:00 04.04.2012
odpovědět 
 Re: Vysílačky na vícedélky
Ahoj vysielačky sú určite nápomocné nie raz nám pomohli sa dorozumieť . V podstate je jedno aké vysielačky si kúpiť, my sme mali nejaké za 20E s tesca a boli v pohode, veľa by som do toho neinvestoval pretože, keď ti padne drahá vysielačka dole tak to mrzí človeka :) a hlavne bacha na baterky nech sú plne nabité aby ste si potom nemuseli volať mobilom ako my ;)
 germ08:30:01 05.04.2012
odpovědět 
 Re: Vysílačky na vícedélky
My máme tuším Brondy fx-400 které byly už v základu s přídavným mikrofonem. Takže vysílačka je schovaná zabalená v batohu. Na rameni máš cvaklý mikrofon a je to docela v poho. Občas se ale stane, že za šikovným rohem, i když je to jen "pár" metrů, není slyšet nic...
Honza10:35:27 05.04.2012
odpovědět 
 Re: Vysílačky na vícedélky
V USA jsem si kdysi před 4 lety koupil takový žlutý Motoroly (stará verze TLRT, co dělají dnes.., má to přípojku i na handsfree, když jezdíš na motorkách, kolách apod.. maj to vychytaný..). Asi za 85 USD (tady mohly stát tak 2 tisíce). Super vysílačky s dost dobrou výdrží, triviálním ovládáním a dosahem. V USA to dokázalo určit i počasí nějakým způsobem (jsem uživatel, nikoli technik, takže tomu nerozumím..). Naprostá spokojenost. Museli jsme ale přejít na nějaké "krátké vlny", abychom nerušili v Evropě záchranařskou frekvenci (moc tomu nerozumím, vysvětloval mi to kamarád..), protože jsou prej ty vysílačky "moc silný pro evropskou síť". Nebo něco takovýho. Tahám to do vysokejch hor (sportovky nelezu), ideální na jedno/dvou/třídenní přechod nějaké "hřebenovky", kde se můžeš ztratit s kámošem z dohledu v kamenolomu, nebo někam za roh. To už se potom nedokřičíš, když chceš ještě pět metrů lana, nebo se vrátit do štandu a vzít to jinudy; nebo prostě i při lezení na volno zjistit, jak to tam vypadá nahoře, pokud ti kamarád uteče. V tomhle je ta moderní technika opravdu k nezaplacení a investice nelituju..
O.11:33:59 08.04.2012
odpovědět 
 Re: Vysílačky na vícedélky
máme v partě asi tři páry motorola TLKR T7 - stály nás asi 2000 kč pár a spokojenost - ale počítej s tím, že v evropě je povolenej max výkon nějakých 0.5w a i když papírově má dosah 10 km, tak mezi barákama to může být klidně jen 0.5 km a mín a v otevřeném prostoru tak 5-6 km těch 10 je asi v opravdu ideálních podmínkách

- třeba ze severky na čimách se na parkoviště nedovoláš
marek12:25:13 08.04.2012
odpovědět 
  Re: Vysílačky na vícedélky
Jo jo, to můžu potvrdit, ale i tak fungujou skvěle. Máme stejnej typ, myslím, ale starší model - walkie talkies T7, takovou tu sérii s tím žlutým krytem, myslím, že dělali žlutej kryt na jediný modely. Ale Motorola je fakt špička.
O.08:24:57 10.04.2012
odpovědět 
 Foto dne:
kvalifikace
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192337)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Start und stop 4 Sankt Lorenz
Přeskok 2 Skály V Údolí Roklice
Zamotaná pouť V Skály V Údolí Roklice
Náhorní hrana II Údolí Loubenského Potoka
Turecký med VIIb Údolí Loubenského Potoka
Nově komentované:
Paní Kadrnožková VIIIb Prachov
Mandragora Hard 8A Rusava
Tancuj, Tancuj, Vykrúcaj VIIIa Adršpach
Záviš 7 Žleby
Přehmat 5+ Černá Skála U Přeštic

 Nově v diskusi:
Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | 666 555 | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Neuznat | Viva Master ! | AI slop |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (57)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (7)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1145 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1260 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1451 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1417 
 Neřeším to – lezu vše 
 1114 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi