Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
12.Kohout 10931
13.Smetanová 10887
14.Novák 10787
Bouldry:
12.Bulička 10184
13.Břicháček 10175
14.Vaňous 10103
Hory:
25.Moravcová 2460
26.Magič 2438
27.Relovsky 2422

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5948 lezců
1231099 cest
Nové přelezy:
Dýka 8A
Disent 8A/8A+
Jan Křtite 7b
Překvapení 9
Cikánskej Xb
Take the L 9-
Take A Wal 9-/9
Troy 9+
Timba Clim 7b
Side Step 7b

Stěny
Stěna u Salesiánů - Praha 8
Česká beseda - tělocvična TJ Sokol Bělá - Děčín X
Boulder HO Domažlice - Domažlice

Prodejny
HUDYsport - Praha 7
Rock Point - OC Nisa - Liberec
HUDYsport - Liberec

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Do sedáku jako do peřin17.04.2012
Zdravím! Poprosil bych o radu a zkušenosti ohledně výběru sedáku, starý už mi dosloužil. Mám docela dost problémy s páteří a zároveň lezu často těžší cesty na písku, kde o dlouhé pády není nouze. Proto bych se rád zeptal, jaký sedák podle Vás nejlépe rozl
 Re: Do sedáku jako do peřin17.04.2012
Jestli nemusis setrit, tak urcite Arcteryx!
  Re: Do sedáku jako do peřin17.04.2012
Nechápu co všichni na Arcteryxu vidí! Za ty prachy si radši koupim sedák Singing Rock a za cenovej r
   Re: Do sedáku jako do peřin17.04.2012
Hm, a tam bude chcat a tak v nejakym pochybnym pajzlu prochlastas celej cenovej rozdil..
   Re: Do sedáku jako do peřin18.04.2012
Přesně, kámoš si ho koupil, teď říká, že z blbosti a tvrdí, že pokud bys odstřihl značku, tak nepozn
    Re: Do sedáku jako do peřin18.04.2012
Drahej je tolik u nas diky dementnimu zastoupeni (Hudy), v zahranici to tak hrozny neni, ale to uz s
     Re: Do sedáku jako do peřin19.04.2012
A všem je tak bavorákovej, vylezeš s ním větší číslo nebo snad dokonce na písku nadlezeš vějš nad kr
      Re: Do sedáku jako do peřin19.04.2012
Mělo být: A v čem?
      Re: Do sedáku jako do peřin19.04.2012
Pohodlí při lezení a pádech, kvalitní provedení...
       Re: Do sedáku jako do peřin19.04.2012
A Singáč nebo Ocún je nekvalitní provedení?
        Re: Do sedáku jako do peřin19.04.2012
Muj cil neni te o necem presvedcovat, jsi mi uplne ukradeny. Zkus taky nekdy neco jineho, abys mohl
         Re: Do sedáku jako do peřin20.04.2012
Ten nenažranej "miliardář" je velice úspěšný podnikatel a díky svému umu je tam kde je. Ně
          Re: Do sedáku jako do peřin21.04.2012
Podleh jsem a mám Arcteryx R320a Harness Men a musím říct, že z něho nadšený nejsu. Podle mě má doce
           Re: Do sedáku jako do peřin21.04.2012
Tak jsem se na Ateryx byl podívat, když v každé internetové diskusi o sedákách se vdy někdo snaží ty
 Re: Do sedáku jako do peřin17.04.2012
Myslím že na sedáku (pokud odmyslím lehké modely jen z popruhů) moc nevymyslíš. Pokud chceš šetřit p
  Re: Do sedáku jako do peřin17.04.2012
Přesně tak. Kup si cenově přijatelnej sedák od Ocún nebo Sigáče. Největší volovina si kupovat drahý
   Re: Do sedáku jako do peřin18.04.2012
Když už, tak je to rozložení sil spíš o prsáku+sedáku....
    Re: Do sedáku jako do peřin18.04.2012
Má pravdu, předsedo. Lepš rozložení sil ne kombinace prsáku a sedáku nic nepřekoná.

J
     Re: Do sedáku jako do peřin18.04.2012
Máte někdo s tím Ocún Ego zkušenost?
      Re: Do sedáku jako do peřin18.04.2012
Já měl od Ocúnu 2 sedáky. Jeden kupovaný asi 2003 a ten byl fajn. Druhý kupovaný 2009 a ten byl stra
       Re: Do sedáku jako do peřin19.04.2012
Já měl od Ocúnu taky sedák a nemohu proti němu říct ani křivé slovo.
        Re: Do sedáku jako do peřin19.04.2012
Je potreba vyzkouset taky obcas neco jineho, abys vubec mel srovnani...
        Re: Do sedáku jako do peřin19.04.2012
Starý sedáky mi přišli mnohem lepší než ty nový. Ty nový (tak cca od 2006???) mi prostě hůř seděj, a
         Re: Do sedáku jako do peřin19.04.2012
jo, příspěvek se týkal sedáků Ocún
         Re: Do sedáku jako do peřin20.04.2012
... no to vypada na stari a pribyvani tukovych polstaru, ne? :-)
Me se zase co 5 let zdaji vs
  Re: Do sedáku jako do peřin18.04.2012
Máte pocit, že je rozdíl mezi jednoduchými a dvojitými zády (např. Singing, některé Rock Empire mode
   Re: Do sedáku jako do peřin18.04.2012
Mám RE Gibbon s dvojitým popruhem - trochu lépe větrá, ale třeba v mém případě je horní popruh až na
    Re: Do sedáku jako do peřin18.04.2012
Tak to je poprvé co slyším stížnost na dvojpopruhové sedáky. Díky za zkušenost!
    Re: Do sedáku jako do peřin18.04.2012
No, to je dost zvláštní, protože sedák má bejt v pase, a pas je zaručeně v tom "měkkým", n
     Re: Do sedáku jako do peřin19.04.2012
Pro skejťáky se dělá speciální edice, která se nedělá do pasu, ale jen přes pánev. Tos nevěděl?
      Re: Do sedáku jako do peřin19.04.2012
:-D lajk!
       Re: Do sedáku jako do peřin19.04.2012
Ježíš, jdi s těma manýrama z fb do hajzluu!
      Re: Do sedáku jako do peřin20.04.2012
Ne, to jsem vážně nevěděla:-DD Hmm, ale pravda že na stěně vídám pár skejťáků a skejťaček, co se cht
       Re: Do sedáku jako do peřin21.04.2012
Hmm, kočko Tebe bych rád viděl v bokovkách :-D
        Re: Do sedáku jako do peřin22.04.2012
V sedáku na skejťačku se neukazuju ani sama sobě, ale v džínách klidně:-D
 Re: Do sedáku jako do peřin18.04.2012
To chce správně těžkého/lehkého šikovného jističe (s lehkým je to do měkka, s moc lehkým po kolena d
  Re: Do sedáku jako do peřin18.04.2012
To je teda dost smutné, dát za sedák třeba 1500 Kc a pak ho mít na dva roky.. :-(
   Re: Do sedáku jako do peřin18.04.2012
To máš ale se vším. Cena matroše neklesá, spíš naopak. A výdrž/odolnost je rok od roku horší. A zdal
    Re: Do sedáku jako do peřin18.04.2012
Ve které centrálně plánované ekonomice to bylo s kvalitou a cenou sedáků lepší? :-)
     Re: Do sedáku jako do peřin19.04.2012
Hele, to nevim, ale kdy, to bych věděl třeba pře 10, 15 lety ty sedáky vydržely dvojnásobek ve srovn
      Re: Do sedáku jako do peřin19.04.2012
Kolik stojí v Decathlonu ten Petzl Sama?
       Re: Do sedáku jako do peřin19.04.2012
1050,-
        Re: Do sedáku jako do peřin19.04.2012
Hmm, tak to není celkem co řešit, díky za info!
         Re: Do sedáku jako do peřin19.04.2012
Jo. A kdybys tam náhodou chtěl koupit velikost L, tak se mi ozvi, dřív než to uděláš. Jeden takovej
          Re: Do sedáku jako do peřin19.04.2012
OK, vyzkouším a když to bude na L, tak se nějak určitě domluvíme ;-)
    Re: Do sedáku jako do peřin19.04.2012
Ale houno, ceny materiálu jsou víceméně pořád stejné, ale dneska je to na skalách samej manekýn a ta
  Re: Do sedáku jako do peřin18.04.2012
Takže tomu můžu rozumět tak, že je vlastně jedno, v jakym sedáku člověk leze?
   Re: Do sedáku jako do peřin19.04.2012
Přesně tak. Značka je důležitá jen pro prodejce. Nikdy jsem nezažil, že by někdo nemohl lézt nebo vy
    Re: Do sedáku jako do peřin19.04.2012
Hele, ale dotaz asi nezněl: V kterým sedáku vylezu větší číslo?
Šlo o pohodlí a šetrnost k čl
     Re: Do sedáku jako do peřin19.04.2012
Tak napiš, kterej sedák je k člověku nejšetrnější.
      Re: Do sedáku jako do peřin19.04.2012
Kdybych to věděl, tak rád napíšu. Ale o kousek výš jsem 1 tip nabídl.
    Re: Do sedáku jako do peřin19.04.2012
Sedák je taky trochu o pocitu ne? Občas se potýkám s tím, že se bojím a mít sedák, kterýmu věřím a s
 Re: Do sedáku jako do peřin18.04.2012
Čtu dotaz a říkám si: Napíšu, že podle mne si sedáky jsou řádově podobný (neříkám stejný - ale ten v
  Re: Do sedáku jako do peřin18.04.2012
Hmm, jak bys prosím poznal na pohled "vyváženější" sedák?
  Re: Do sedáku jako do peřin18.04.2012
Jo, pojem vyvazenejsi me tez zaujal
  Re: Do sedáku jako do peřin19.04.2012
Já si taky myslím, že máš víceméně pravdu a sedáky si jsou +- podobný. Jen občas je (a někdy si i ko
 Re: Do sedáku jako do peřin18.04.2012
Ahoj, jak uvedeno výše - kombinace prsáku a sedáku. S průtažností lana je to také spojené, ale potom
  Re: Do sedáku jako do peřin18.04.2012
Který konkrétně sis nakonec vybral?
  Re: Do sedáku jako do peřin18.04.2012
Prosím napiš který výrobce je ochoten udělat sedák namíru za přijatelnou cenu (což 250 Kč pro mne je
   Re: Do sedáku jako do peřin18.04.2012
Sedák na písek? No pokud budeš pořád v komínech ala Ádr ,kup si opticky to nejbytelnější hovado na t
    Re: Do sedáku jako do peřin19.04.2012
Jo, daj ti ho zadara, ale musíš lézt jako Adam Ondra nebo aspoň jako Mráza. Jinak musíš do fachy.
     Re: Do sedáku jako do peřin19.04.2012
No proto taky chodim do fachy. Protože nelezu jako Adam O. Už jsem ale sedák zadara dostal, jen to n
   Re: Do sedáku jako do peřin19.04.2012
Jo, taky by me zajimalo, kterej vyrobce je ochotnej upravit sedak namiru za 250Kc!!!
    Re: Do sedáku jako do peřin19.04.2012
Také prosím o info kde sehnat sedák na míru. Díky!
   Re: Do sedáku jako do peřin19.04.2012
Co je to atypická postava? Široký stehna, velký břicho, extrémně hubený? Co od sedáku očekáváš ve sm
    Re: Do sedáku jako do peřin19.04.2012
Ty jsi tajemnej jak hrad v Karpatech.. Myslim ze by uplne stacilo kombinace jina velikost nohavicek/
    Re: Do sedáku jako do peřin20.04.2012
Tak já mám taky trochu nekonfekční postavu - užší pas a široká stehna. Takže mám edelrid pas M a noh
     Re: Do sedáku jako do peřin20.04.2012
Kdysi dávno se dal na objednávku nakombinovat sedák v Hudáči, tj. jiná velikost nohaviček a jiná pas
     Re: Do sedáku jako do peřin21.04.2012
A zkoušela si Jano i sedáky pro ženy - ty jsou dělané pro úzké pasy.
Pokud ti nesedí dámské s
  Re: Do sedáku jako do peřin19.04.2012
Ono to s tím Arteryxem nebude tak horké. V ČR jsem ho ještě na nikom neviděl (jezdím na skály přes s
   Re: Do sedáku jako do peřin19.04.2012
Jo a koukal jsem, že vysněný Arteryx se už v Hudáči dá koupit za 18 stovek.
   Re: Do sedáku jako do peřin19.04.2012
Zkus zajet do Států a uvidíš!
  Re: Do sedáku jako do peřin19.04.2012
prosedět 3 hodiny na krámě v sedáku - kolik lidí má tolik času??
   Re: Do sedáku jako do peřin19.04.2012
Používám jen sedáky od Asterixe. Cena plně odpovídá kvalitě a technologicky se jim blíží jen BD. Dop
    Re: Do sedáku jako do peřin19.04.2012
Já zas od Obelixe a ty jsou fakt parádní ... jak do peřiny ...
    Re: Do sedáku jako do peřin19.04.2012
A teď ještě tu pohádku o Hudysportu.
     Re: Do sedáku jako do peřin19.04.2012
Kdo rika ze Arcteryx musis kupovat v Hudaci? Soudny clovek si v Hudaci nekoupi ani magnezium... Ja u
      Re: Do sedáku jako do peřin19.04.2012
A proč jen v zahraničí? jen mě to zajímá, proč nejsem rozumný člověk :-)
      Re: Do sedáku jako do peřin19.04.2012
Hudáč vyšrouboval ceny skutečně masivně, nabídku má navíc mizernou. Je lepší si úvaz koupit rozhodně
       Re: Do sedáku jako do peřin19.04.2012
Co si přesně představuješ pod pojmem masivní ceny? Mě teda aspoň podle toho co vidím na netu na jeji
        Re: Do sedáku jako do peřin19.04.2012
Nevím jestli jsi opravdu tak hloupý nebo to je jen provokace. Každopádně zkus pohledat, téma hulyšop
         Re: Do sedáku jako do peřin20.04.2012
No myslím že nejsem hloupý, právě naopak se umím podívat na ceny a porovnat je. Nechci tu dělat rekl
   Re: Do sedáku jako do peřin19.04.2012
To jo, já bych ho z toho krámu dávno vyhodil!
    Re: Do sedáku jako do peřin20.04.2012
to jsou 3 hodiny zkouseni, k tomu s prevlikanim hodi 4 hodiny... nedivim se, ze mu dali dobrou cenu.
     Re: Do sedáku jako do peřin21.04.2012
:-D :-D :-D

 boulder v Praze17.04.2012
Ahoj,
nejsem z Prahy, ale teď tu budu nějakou dobu pracovat. Doporučíte mi někdo nějaký boulder? Našel jsem tři: V síti, BoulderBar a LokalBlok. Tak kam vyrazit? Jsou všude mraky lidí? Díky!
 Re: boulder v Praze17.04.2012
Dneska jsou v Lokalu zavody, takze tam bude dost lidi.
Naopak v BB a Siti by kvuli nim mohlo
 Re: boulder v Praze17.04.2012
Za Boulder Bar ti můžu říci toto :):
Většinou bývá hodně plno večer v úterý a ve čtvrtek. Kla
 Re: boulder v Praze18.04.2012
V Praze se da bouldrovat i venku, kdyz uz - zatim - nemas partaka na lano. Pohledej tady na Lezci -
  Re: boulder v Praze18.04.2012
Boldrovat venku sam, to je obcas pekne o hubu. Venku to chce, aby te nekdo chytal. A obcas ani jeden

 Sport CLIMBING +16.04.2012
Četli jste někdo tuto knihu?
http://www.rockfax.com/ climbing-guides/books/sport-climbing-plus-2011/
Budu rád za názor.

 Pískaři16.04.2012
Ahoj, nevíte někdo zda se plánuje dotisk kniky od Bohumila Sýkory - Pískaři?
Případně nemáte ji někdo na prodej?
Předem moc díky!
 Re: Pískaři16.04.2012
Sháněl jsem ji mnoho let, až se to povedlo, dotisk se údajně nechystá (info co mám já). Přeju hodně
 Re: Pískaři16.04.2012
K přečtení v knihovnách nebo na uloz.to, do sbírky bych řekl už neseženeš, nejlepší je nechat vytisk
  Re: Pískaři16.04.2012
Měli jí v Hudy na harfě. Nevím jak teď.
   Re: Pískaři16.04.2012
Bohouš v loni říkal, že dotisky byly dva už po vydání, ale o dalším se neuvažovalo. O knihu měli vel
  Re: Pískaři16.04.2012
Díky za info...
 Re: Pískaři - více dostisků17.04.2012
článeček o prvním vydání pískařů na
 Kde nakoupit?!16.04.2012
Ahoj,
začal jsem se sportovním lezením a potřeboval bych poradit, kde nakoupit vybavení. Chci sedák a lezečky. Nemám přehled, jaký výrobce je kvalitní a preferovaný... Třeba na mall.cz mají sedáky od  Beal, Black Diamond, EDELRID, Ocun, Petzl
 Re: Kde nakoupit?!16.04.2012
Ahoj,
na začátek kup nějaký lezecký set...na netu jich najdeš mraky. Až trochu popolezeš, tak
 Re: Kde nakoupit?!16.04.2012
Ani sedák není špatný kupovat v kamenným obchodě, zejména pokud začínáš a nemáš svůj oblíbený model
 Re: Kde nakoupit?!18.04.2012
Tak Mall bude nejspíš nejdražší, spíš se podívej jinam. A Mall rozhodně nepatří mezi lezecké speciál
  Re: Kde nakoupit?!18.04.2012
Podle mého dojmu Mall nemá až tak neslušný ceny, ale zbytek toho co píšeš je pravda.

 Foto dne - Siesta, 7+/8- 16.04.2012
Tak tohle by v Srbsku bylo tak za 6- az  6+, v Turecku to je asi za 6c? Omlouvam se, ze komentuji cestu, kterou jsem mozna ani nelezl, ale ja vlastne komentuji jen to, jak na fotce pusobi.
 Re: Foto dne - Siesta, 7+/8- 16.04.2012
Dalsi omluva, ze jsem prehledl jiz predchozi prispevek na toto tema....

 Slaňování v horách15.04.2012
Ahoj, chtěl bych se zeptat, jak se slaňuje v horách když někdo leze na dvojčatech? Mám např.2x50m lana a vím že slanění je dlouhé třeba 45m. Navázat lana k sobě a pak stahovat na tu stranu kde je uzel?
 Re: Slaňování v horách15.04.2012
Presne tak. Proto jsou casto dvojcata dvoubarevna, aby si to clovek snadno zapamatoval ... ale i pro
  Re: Slaňování v horách15.04.2012
Občase se taky stává: zatahej za jeden konec. nejde. Zatahej za druhej - taky nejde. Prusíkuj nahoru
   Re: Slaňování v horách16.04.2012
Další verzí je zatáhni za konec, stáhni dvacet metrů a pak to nejde. :D
    Re: Slaňování v horách17.04.2012
a pak začíná ta správná legrace :)
   Re: Slaňování v horách16.04.2012
Jandík,tobé jebe.
 Re: Slaňování v horách16.04.2012
ano, přesně tak.
 Re: Slaňování v horách16.04.2012
Jo, doporčuju naučit dobrej uzel a vědět, na jaký straně je uzel, abys ho třeba nezasekl :) -- Jinak
  Re: Slaňování v horách17.04.2012
To zase tak složité není. V současnosti se doporučuje jedině vůdcovský uzel.
   Re: Slaňování v horách17.04.2012
...bývá dobré k tomu vůdcovskému v tomto případě napsat, že konec je třeba nechat o mnoho delší (kol
   Re: Slaňování v horách17.04.2012
...bývá dobré k tomu vůdcovskému v tomto případě napsat, že konec je třeba nechat o mnoho delší (kol
    Re: Slaňování v horách17.04.2012
Proč je dobré nechat ten konec uzlu delší okolo půl metru?
     Re: Slaňování v horách17.04.2012
Protože když stahuješ svázaný dvojčata po slanění, tak ty přebejvající půlmetry na tebe radostně máv
      Re: Slaňování v horách17.04.2012
No jako mně spíš nejde do hlavy, že je dobré nechávat půl metru resty lana, kdyby se náhodou uzel po
       Re: Slaňování v horách17.04.2012
Taky mi není jasný půlmetr. To přece hrozí zamotání a zaseknutí. (Staré pravidlo říká, že kolik má l
        Re: Slaňování v horách17.04.2012
na rovinu Kubo povidám, s tebou se vždycky děsně bojím slaňovat a uzel tě vázat nenechávám, z tvejch
         Re: Slaňování v horách17.04.2012
To se ještě pořád budíš ze sna, když si vzpomeneš na dávnou minulost? :-))) Ale vážně: Půlmetrové ko
        Re: Slaňování v horách17.04.2012
         Re: Slaňování v horách17.04.2012
Jenom by mě zajímalo, při jaký síle se ten vůdčák takhle začne převalovat. Určitě to není při síle,
       Re: Slaňování v horách17.04.2012
Vudcak je pri slaneni zatizen anomalne. Mohl by se presmyknout. Proto ty delsi konce. Jinak si mysl
        Re: Slaňování v horách17.04.2012
Pravidelnej váleček se právě může zadrhnout na hraně, zatímco vůdčák se pootočí a převalí.
        Re: Slaňování v horách17.04.2012
Je to určitě věc zvyku, ale další z nevýhod aut (kromě toho že se uzel zasekne) je, že blbě uvázaný
         Re: Slaňování v horách17.04.2012
Jo jo, autíčka na spojení lan jsou mýtus. Vůdčák "sichr".
       Re: Slaňování v horách17.04.2012
Vudcak je pri slaneni zatizen anomalne. Mohl by se presmyknout. Proto ty delsi konce. Jinak si mysl
     Re: Slaňování v horách17.04.2012
Aby se nemohl zatížením posunout a rozvázat.
Zažili jsme to při slanění z Badily, když kolem
      Re: Slaňování v horách17.04.2012
Věřím, nepopírám. Jenom mně nejde do hlavy, že se ten uzel "posune", respektive o tolik. C
 Re: Slaňování v horách17.04.2012

Mozna by sis taky nekde mel precist jak se na dvojcata navazat s prsakem..o neco komplikovan

 Sněžka15.04.2012
Sháním aktuální informaci jak to vypadá na té legální skialpové tůře, přes Obří důl na Sněžku.
Odkud jde jít na lyžích atd. Nebyl tam teď někdo?
 Re: Sněžka16.04.2012
Sice se skialpovou cestou nemám zkušenost, ale s ohledem na to, jak to tam vypadalo před měsícem(!),
  Re: Sněžka16.04.2012
No, v Krkonoších je letos celkem dost sněhu. Na Velikonoce jsme byli na běžkách v Jizerkách a sněhu
   Re: Sněžka16.04.2012
Já jsem to spíše myslel tak, že dole u Pece to bude docela dost chození po svejch a nahoru Obřákem n
    Re: Sněžka16.04.2012
já tam byl teď na víkend, sice ne až na sněžce, ale pec je bez sněhu a v okolí směrem nahoru jen pár
     Re: Sněžka17.04.2012
Dík za odpověď. Jsem z Moravy, takže asi radší zvolím Fatru, tam to ještě o Velikonocích byla paráda

 seznam cest s popisem15.04.2012
Je mozny vytisknout z lezce seznam cest s popisem, tak jak je to, kdyz dam pruvodce nektere oblasti a pak "na tisk"? jde mi o oblast ke ktere tu neni primo pruvodce, ale cest z ni je tu zadanych dost vcetne popisu k nim. dik za radu
 Re: seznam cest s popisem16.04.2012
Ahoj, nahoďte oblasti které by vás zajímaly a zkusíme průvodce udělat;)
  Re: seznam cest s popisem16.04.2012
podpis
   Re: seznam cest s popisem16.04.2012
Jesenicko-Vlci kopec, Francie- Seynes (tam je toho v pruvodci dost, ale nevim jak bych zkontroloval
    Re: seznam cest s popisem16.04.2012
Někam si to píšu, Orpierre Ti půjčím.
     Re: seznam cest s popisem17.04.2012
Taky bych se přikláněl k možnosti bez průvodce, nemám žádné konkrétní přání, ale občas by se to hodi

 Siesta, 7+/8-15.04.2012
Ten 7+/8- krok musi byt dyno pres ker. :)

1   ...   628   629   630   631   632   633   634   635   636   637   638   639   640   641   642   643   644   645   646   647   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 boulder v Praze
Ahoj,
nejsem z Prahy, ale teď tu budu nějakou dobu pracovat. Doporučíte mi někdo nějaký boulder? Našel jsem tři: V síti, BoulderBar a LokalBlok. Tak kam vyrazit? Jsou všude mraky lidí? Díky!
Ellis10:42:13 17.04.2012
odpovědět 
 Re: boulder v Praze
Dneska jsou v Lokalu zavody, takze tam bude dost lidi.
Naopak v BB a Siti by kvuli nim mohlo byt volneji.
11:41:39 17.04.2012
odpovědět 
 Re: boulder v Praze
Za Boulder Bar ti můžu říci toto :):
Většinou bývá hodně plno večer v úterý a ve čtvrtek. Klasický lezecký rytmus, kdy pak lezci lezou o víkendu venku. Ovšem toto pravidlo se s teplým počasím bude měnit. Či-li nebál bych se velkého množství lidí a můžeš to zkusit v podstatě v kteroukoliv otevírací hodinu. Pak se stejně rozhodneš kde ti bude lezení víc vyhovovat a vychytáš si i ty časy.
Oliváč11:48:27 17.04.2012
odpovědět 
 Re: boulder v Praze
V Praze se da bouldrovat i venku, kdyz uz - zatim - nemas partaka na lano. Pohledej tady na Lezci - Sarka, Hlubocepy, ... psalo se tady o tom tusim.
10:22:36 18.04.2012
odpovědět 
  Re: boulder v Praze
Boldrovat venku sam, to je obcas pekne o hubu. Venku to chce, aby te nekdo chytal. A obcas ani jeden clovek nestaci. Nebo lezt jen hodne nizke bouldry.
10:53:47 18.04.2012
odpovědět 
 Foto dne:

Paní Kadrnožková, VIIIb
 Databáze cest:
Všechny cesty (192399)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Westrinne VIIIa Oybin
Burgriss VIIb Oybin
Variante zum Bergreibung VIIa Oybin
Schartenweg VI Oybin
Linke Nordwand IV Oybin
Nově komentované:
Kočka 7b+ Davle
Elegantní Varianta VIIa Prachov
Kočka 7b+ Davle
Lambert 8a Davle
Kočka 7b+ Davle

 Nově v diskusi:
Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Aktuální dostupnost Obrvégry | Aktuální dostupnost Obrvégry | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Re: Prosím, | Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Re: Prosím, | Re: Prosím, | Nekomplexni reseni problemu | Re: kde co | Re: Prosím, | Re: Taky zapláče | Taky zapláče |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (36)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (9)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)

 Nově v inzerci:
boulder maglajz pytel La Sportiva | Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1154 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1271 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1455 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1421 
 Neřeším to – lezu vše 
 1120 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi