Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
24.Svoboda 10371
25.Melen 10357
26.Janošová 10352
Bouldry:
24.Klapal 9853
25.Horáček 9828
26.Jurečka 9775
Hory:
18.Sukačová 3238
19.Petr 3142
20.Nešvera 3129

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231237 cest
Nové přelezy:
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A
Disent 8A/8A+
Jan Křtite 7b
Překvapení 9
Cikánskej Xb
Take the L 9-

Stěny
Rock 'n' Wall - Plzeň
SAUNA - Plzeň
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
Lezec-shop.cz - Štěchovice
LANEX eshop - Bolatice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Deuter guide- prirucak22.04.2012
Ahoj, mátě někdo zkušenosti s napěchovanym batohem Deuter Guide 35+ jako s příručnim zavazadlem na palubu letadla? Vejde se do těch kontrolních klecí?
 Re: Deuter guide- prirucak22.04.2012
Cau, uz jsem s nim takhle letel, oni ty rozmery pokazdy nekontrolujou, ja jsem prosel, asi jsem to n
 Re: Deuter guide- prirucak22.04.2012
Nesmirne zalezi na spolecnosti, se kterou letis. Bohuzel neni obecne mozne se spolehat na lidskost..
 Re: Deuter guide- prirucak23.04.2012
Já s ním letěl s nějakýma němcema a španělama (možná Lufthansa a Iberia, ale už si to nepomatuju jis
  Re: Deuter guide- prirucak23.04.2012
Díky všem za info!
 Re: Deuter guide- prirucak23.04.2012
Letel jsem s nim s KLM, i v malym letadle i v zaoceanskym - v malym ho nechali u dveri jako vsechnu
 Re: Deuter guide- prirucak25.04.2012
Zdar, lietam s nim stale (ryanair) a zatial nebol problem. Niekolko krat ma nechali ho napratat do t

 Zlomené zápěstí22.04.2012
Zdar,
při pádu na pdlahu jsem si zlomil zápěstí, jsem nyní po operaci, s titanovou dlahou.
Prosím poradí mi někdo zkušený, čím můžu podpořit zahojení, mám na mysli, nějaký přírodní prostředky, postupy.
Chci lízt, ale nechci to uspěcha
 Re: Zlomené zápěstí22.04.2012
Taky mám titanovou dlahu z loni, lízt sem začal až po čtyřech měsících, je lepší tomu chvíli nechat
 Re: Zlomené zápěstí22.04.2012
mazat kostivalem, pojidat vitaminy (B), pry pomaha tez mumio.
  Re: Zlomené zápěstí22.04.2012
V zásadě záleží na tom, co přesně je v mechanismu zápěstí porouchané. Hned po úraze asi nebylo čas z
   Re: Zlomené zápěstí22.04.2012
Každopádně, abych neradil blbě, po operaci 6 týdnů klid neuškodí nikdy, ani kdyby to byl bezproblémo
 Re: Zlomené zápěstí22.04.2012
zdar, taky mám v zápěstí titan a 7 šroubů, lehce jsem lezl po 3 měsících, v tahu je kost nejméně nam
 Re: Zlomené zápěstí23.04.2012
se sroubama se d adelat vsecko celkem brzo.. Zalezi jak moc si troufnes risknout spatnej srust. Ja t
  Re: Zlomené zápěstí23.04.2012
test
  Re: Zlomené zápěstí23.04.2012
Ahoj,
prosím tě, jak si to myslel, s tím cvikem, ruku za záda, nepochopil jsem to.
   Re: Zlomené zápěstí24.04.2012
traverz nizko nad zemi, nohama trosku hybat muzes ale spis aby ses nenudil nez aby to bylo primo sou
 Re: Zlomené zápěstí23.04.2012
začni ihned brat wobenzym. Zlomene paty za 2 tydne v pořadku, rozdrcenej loket a pateř za pár týdnu
  Re: Zlomené zápěstí23.04.2012
Ahoj, neříkám, že Wobenzym nějaký vliv nemá, ale domnívám se, že za ty prachy nestojí, stejnou služb
   Re: Zlomené zápěstí23.04.2012
Hm, a na Pubmedu (server, kde se shromažďují vědecké medicínské články) je snad většina studií dělan
  Re: Zlomené zápěstí23.04.2012
Wobenzym začnu brát, když neppomůže tak neublíží.
 Re: Zlomené zápěstí23.04.2012
začni ihned brat wobenzym. Zlomene paty za 2 tydne v pořadku, rozdrcenej loket a pateř za pár týdnu
  Re: Zlomené zápěstí23.04.2012
Delal sem na sobe i na ostatnich pokusy s wobenzymem i s mumiem. Jedinej efekt oc to ma je placebo a
   Re: Zlomené zápěstí23.04.2012
Jo jeste bych mel upresnit ze moje pokusy byly na lidi mladsi 30let. (v jednom priapde mumio dokonce
    Re: Zlomené zápěstí23.04.2012
je mi 19... a to si v tom pokusu lámal nohy 1O lidem ve stejném místě?? zlomené paty se léčí min. 6
     Re: Zlomené zápěstí23.04.2012
standardní placebáč. vidíš, kdybys byl blboune aktivní v komunitě spravedlivě věřících, tak by na te
     Re: Zlomené zápěstí24.04.2012
Tomáši promiň, ale to co říkáš je nesmysl, Wobenzym zcela určitě nezkrátí dobu hojení paty ze šesti
      Re: Zlomené zápěstí24.04.2012
Jak chcete, ale mně to léčbu dost urychlilo... Radim ze svích zkušeností a s radou si udělejte co ch
       Re: Zlomené zápěstí24.04.2012
tvoje zkušenost je zavádějící a nevypovídá vůbec nic o Wobenzymu
 Re: Zlomené zápěstí24.04.2012
Díky dlaze můžeš v podstatě hned po operaci zápěstí zažít šetrně cvičit. Postupná zátěž je možná po
 Re: Zlomené zápěstí18.05.2012
 Jak začít??22.04.2012
Můžete mi prosím poradit někdo, jak bych měl začít lézt, nebo respektive, jak bych měl postupovat??
 Re: Jak začít??22.04.2012
Zks nejprve umělou stěnu, organizujou i kursy, půjčují vabavení, pak uvidíš. Když se tito bude líbit
  Re: Jak začít??22.04.2012
na jare na stenu? spis bych zkusil najit nejblizsi horolezeckej oddil. tam poradej, pomuzou;)
 Re: Jak začít??22.04.2012
Díky za radu, ale ještě maličkost, nejsem si jistý, jestli mě zrovna úplně lákají přímo skály a stěn
  Re: Jak začít??22.04.2012
Každý oddíl se skládá z množství lidí, kteří povětšinou individuálně preferují to (bouldering), to (

 Jak začít??22.04.2012
Můžete mi prosím poradit někdo, jak bych měl začít lézt, nebo respektive, jak bych měl postupovat??

 Mummut Ultimate Hoody men22.04.2012
Ahoj, zvažuji koupi téhle bundy. Máte s ní někdo nějaké zkušenosti? Dík všem
 Re: Mummut Ultimate Hoody men22.04.2012
Myslím samozřejmě Mammut :-)

 Sušky21.04.2012
ahoj,mám pocit, že v cestě Fotogenická hnízdí poštolky, tak se jí prosím vyhněte. Asi by to chtělo umístit ceduli o zákazu. Díky
 Re: Sušky22.04.2012
a na Hodkovických kvočnách havrani-zatím hnízdo.....
  Re: Sušky22.04.2012
nebo krkavci....či co....
 Re: Sušky22.04.2012
Super..tady má někdo pocit.
  Re: Sušky22.04.2012
jo skaly jsou maly, tak jestli je to pravda vyhnete se ji. a blbejm kecum taky.

 Dachstein-ferraty v květnu21.04.2012
Ahoj, rád bych v termínu 4.5.-8.5. vyrazil do Ramsau-Dachstein. Chystám(e) se do této oblasti poprvé. Nemáte někdo zkušenosti s ferratami v tomto období – zda jsou lezitelné i ty v nejvyšších partiích, s jakou výbavou (mačky, cepín), zda lze sólo, apod.?
 Re: Dachstein-ferraty v květnu21.04.2012
vzalo bych si sebou pořádnou lopatu na sníh. Ještě v červnu bývá lano na vrcholu pod sněhem. Od park
 Re: Dachstein-ferraty v květnu26.04.2012
Taky se chystám na Dachstein,ale až na konci května.
Tak jak se vrátíš, tak tady písni, jak t
 Re: Dachstein-ferraty v květnu26.04.2012
Sněhu na policích bude spousta, na nástupech nejspíš taky. Téměř jistě bude dopoledne velmi zmrzlý s
  Re: Dachstein-ferraty v květnu26.04.2012
stačí zagůglovat a najít webkamery - sněhem je to aktuálně zaprasený až hanba a za týden se to rozho
   Re: Dachstein-ferraty v květnu26.04.2012
teda záleží o kterých kletrštajzích mluvíme. normálka od lanovky bude asi prošláplá a relativně bez
    Re: Dachstein-ferraty v květnu26.04.2012
No tak to ještě popřemejšlím jestli se nevydat někam kde to bude lezitelnější. Já teda nemám problém
     Re: Dachstein-ferraty v květnu26.04.2012
v sobotu a neděli pár športketrštajgů do dvou tisíc, v pondělí nebo úterý normálka by tam nebylo moc
      Re: Dachstein-ferraty v květnu26.04.2012
Dobrej plán, zvážím to.
No vypadá to, že rakušáci maj v květnu víc svátků než pracovních dnů,

 parkování Brána Petrohrad20.04.2012
Ahoj,
nevíte, jak je to s parkováním u Brány na Petráči? Dole na křižovatce je nová závora (brání vjezdu na louku - to chápu). Moc možností na zaparkování dole u křižovatky není. O pár metrů dál je na stromě značka zákaz vjezdu, otočená do polí (po
 Re: parkování Brána Petrohrad20.04.2012
Jen pro zajímavost, parkovat v lese se nesmí nikde. A kdyby mi parkoval někdo v lese, tak taky upozo
  Re: parkování Brána Petrohrad20.04.2012
na louce za tou zavorou je to v poho, jen to nechce jezdit dal do lesa jak to nektery busici delaji.
 Re: parkování Brána Petrohrad21.04.2012
Na Bránu teď parkuji buď na návsi, nebo u Větrné hůrky. Ono to zas tak daleko není. Ohledně dalších

 parkování Brána Petrohrad20.04.2012
Ahoj,
nevíte, jak je to s parkováním u Brány na Petráči? Dole na křižovatce je nová závora (brání vjezdu na louku - to chápu). Moc možností na zaparkování dole u křižovatky není. O pár metrů dál je na stromě značka zákaz vjezdu, otočená do polí (po

 Trajekt - Korsika20.04.2012
Zdar!
mám otázku především na trekaře a ty, kdož využili trajekt z Francie/Itálie na Korsiku. Zajímá mne jen, zda se cena pro pěší (bez auta) s přibližujícím se datem zvyšuje, nebo je stále stejná. (U přeprav osob s autem vím, že se zvedá cena, ale
 Re: Trajekt - Korsika07.05.2012
Kupoval jsem vloni a před třemi lety a ruku do ohně za to nedám, ale přišlo mi, že cena se moc nehej
  Re: Trajekt - Korsika08.05.2012
Jo, jo, ten auto-jackpot právě známe, zajímaly nás spíš samotný osoby. Nakonec nic asi dopředu kupov

1   ...   626   627   628   629   630   631   632   633   634   635   636   637   638   639   640   641   642   643   644   645   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Zlomené zápěstí
Zdar,
při pádu na pdlahu jsem si zlomil zápěstí, jsem nyní po operaci, s titanovou dlahou.
Prosím poradí mi někdo zkušený, čím můžu podpořit zahojení, mám na mysli, nějaký přírodní prostředky, postupy.
Chci lízt, ale nechci to uspěchat, od doktora mám nakázáno 2 měsíce ruku nezatěžovat.
Za rady předem díky.
lupik14:12:51 22.04.2012
odpovědět 
 Re: Zlomené zápěstí
Taky mám titanovou dlahu z loni, lízt sem začal až po čtyřech měsících, je lepší tomu chvíli nechat klid, a chodit třeba plavat a rahabilitovat to...
19:39:40 22.04.2012
odpovědět 
 Re: Zlomené zápěstí
mazat kostivalem, pojidat vitaminy (B), pry pomaha tez mumio.
20:41:01 22.04.2012
odpovědět 
  Re: Zlomené zápěstí
V zásadě záleží na tom, co přesně je v mechanismu zápěstí porouchané. Hned po úraze asi nebylo čas zkusit si, jestli bolí i v tahu? Měl jsem zlomenou kůstku v zápěstí před dvěma lety, v tahu nebolela a po sundání dlahy jsem lezl hned :-) (jiný problém byl, že s atrofovaným předloktím jsem nic nevylezl :-DD) Na tu mou zlomeninu bylo mnohem horší než lezení např. kolo nebo kliky, to bolelo ještě dva další měsíce.
Michal D21:06:13 22.04.2012
odpovědět 
   Re: Zlomené zápěstí
Každopádně, abych neradil blbě, po operaci 6 týdnů klid neuškodí nikdy, ani kdyby to byl bezproblémový typ zlomeniny.
Michal D21:08:34 22.04.2012
odpovědět 
 Re: Zlomené zápěstí
zdar, taky mám v zápěstí titan a 7 šroubů, lehce jsem lezl po 3 měsících, v tahu je kost nejméně namáhána.. hlavně jsem se snažil všemožně rozhýbat ztuhlé zápěstí (kroužení v ledové a horké vodě) po 6ti měsících jakž takž forma zpátky.. titan jsem si tam nechal
martas22:20:46 22.04.2012
odpovědět 
 Re: Zlomené zápěstí
se sroubama se d adelat vsecko celkem brzo.. Zalezi jak moc si troufnes risknout spatnej srust. Ja to riskl, srostlo to dobre, ale stejne to na nic nebylo neb at uz mas sesroubovany cokoliv tak zlepsit se s tim prakticky nejde. Ony to ty srouby drzi misto kosti. Zacni polehounku hned jak te to pusti (dost indiviudalni, a hlavne neprecen prah bolesti) a kdyz uz - uz od prvniho dne po poperaci muzes busit to co nemas rozbyty - v tvym pripade to bude ale spis nez lezeni mucirna a a drepy + "takovy ty divny stroje pro holky" (ps - ty na lezenbi celkem hafo pomahaji ;) ) Co se tyce lezni tak dobrej trenink je jedna ruka zazadama a druhoiu preskakovat (nohama se moc nehybes, spis ses na miste) ale bacha at nedopadnes jak jednorukej pepek namornik;)
judovana09:11:26 23.04.2012
odpovědět 
  Re: Zlomené zápěstí
test
xxx09:12:27 23.04.2012
odpovědět 
  Re: Zlomené zápěstí
Ahoj,
prosím tě, jak si to myslel, s tím cvikem, ruku za záda, nepochopil jsem to.
Lupik20:34:32 23.04.2012
odpovědět 
   Re: Zlomené zápěstí
traverz nizko nad zemi, nohama trosku hybat muzes ale spis aby ses nenudil nez aby to bylo primo soucasti "cviku".Na lezeni samotny pouzivas jen jendu ruku. Ale spis nez lezes, tak jen preskakujes z chytu na chyt.
judovana08:22:09 24.04.2012
odpovědět 
 Re: Zlomené zápěstí
začni ihned brat wobenzym. Zlomene paty za 2 tydne v pořadku, rozdrcenej loket a pateř za pár týdnu v pohodě a pooperačni stavy to urychluje take vyborbe. Je to draha investice, ale urcite se vyplati! byl jsem spokojen a doporučuji
Tomáš10:59:48 23.04.2012
odpovědět 
  Re: Zlomené zápěstí
Ahoj, neříkám, že Wobenzym nějaký vliv nemá, ale domnívám se, že za ty prachy nestojí, stejnou službu udělá pestrá strava-ovoce, mléko, sýry atd. A vůbec, prezentace Wobenzymu jako "léku na všechno" ve mně vzbuzuje nedůvěru.
atrex11:53:12 23.04.2012
odpovědět 
   Re: Zlomené zápěstí
Hm, a na Pubmedu (server, kde se shromažďují vědecké medicínské články) je snad většina studií dělaná na Ukrajině nebo v Rusku. Na dotaz Wobenzym+zlomenina hodí 3 výsledky, 2 v ruštině, jeden v češtině. Sice jsem je nečetl, ale už to moc důvěry nevzbuzuje.
atrex12:00:54 23.04.2012
odpovědět 
  Re: Zlomené zápěstí
Wobenzym začnu brát, když neppomůže tak neublíží.
Lupik20:37:31 23.04.2012
odpovědět 
 Re: Zlomené zápěstí
začni ihned brat wobenzym. Zlomene paty za 2 tydne v pořadku, rozdrcenej loket a pateř za pár týdnu v pohodě a pooperačni stavy to urychluje take vyborbe. Je to draha investice, ale urcite se vyplati! byl jsem spokojen a doporučuji
Tomáš11:11:30 23.04.2012
odpovědět 
  Re: Zlomené zápěstí
Delal sem na sobe i na ostatnich pokusy s wobenzymem i s mumiem. Jedinej efekt oc to ma je placebo a prazdna srajtofla.
judovana12:09:36 23.04.2012
odpovědět 
   Re: Zlomené zápěstí
Jo jeste bych mel upresnit ze moje pokusy byly na lidi mladsi 30let. (v jednom priapde mumio dokonce zhorsilo stav)

Pro vek nad 30 nemuzu soudit
judovana12:10:39 23.04.2012
odpovědět 
    Re: Zlomené zápěstí
je mi 19... a to si v tom pokusu lámal nohy 1O lidem ve stejném místě?? zlomené paty se léčí min. 6 týdnů a s wobenzymem jsem chodil po dvou týdnech... rozdrcenej a zdrátovanej loket se mi uzdravil asi za měsíc a hned jsem lezl... po vyndání drátu jsem lezl za 2 dny a to ty dráty byly hluboko v kosti. zajímalo by mě jak fungoval tvůj pokus:D
Tomáš17:27:10 23.04.2012
odpovědět 
     Re: Zlomené zápěstí
standardní placebáč. vidíš, kdybys byl blboune aktivní v komunitě spravedlivě věřících, tak by na tebe skládali ruce a vyléčili by tě za jediný vodpoledne zcela zadarmo. potravinovým doplňkům zdar.
Lukas B.22:42:00 23.04.2012
odpovědět 
     Re: Zlomené zápěstí
Tomáši promiň, ale to co říkáš je nesmysl, Wobenzym zcela určitě nezkrátí dobu hojení paty ze šesti týdnů na dva. To, že tobě se ty zlomeniny zahojily rychle neříká vůbec nic o účinku Wobenzymu. Ale to jistě jako jeho prodejce víš :-X :-D
atrex00:42:08 24.04.2012
odpovědět 
      Re: Zlomené zápěstí
Jak chcete, ale mně to léčbu dost urychlilo... Radim ze svích zkušeností a s radou si udělejte co chcete, to je na vás.
Tomáš17:41:33 24.04.2012
odpovědět 
       Re: Zlomené zápěstí
tvoje zkušenost je zavádějící a nevypovídá vůbec nic o Wobenzymu
atrex17:51:07 24.04.2012
odpovědět 
 Re: Zlomené zápěstí
Díky dlaze můžeš v podstatě hned po operaci zápěstí zažít šetrně cvičit. Postupná zátěž je možná po zhojení zlomeniny cca za 6 týdnů, dle rentgenu. Na podporu hojení dostatek vápníku a vitaminu D ve stravě, fyzik. terapie - magnet, laser, výřivky... šetrná rehabilitace, wobenzym nebo phlogenzym taky pomůže. Nejlíp ti poradí doktor co ti to operoval protože ten ví nejlíp jak je syntéza stabilní. Honza
 dusa11:18:56 24.04.2012
odpovědět 
 Re: Zlomené zápěstí
http://ranhojicka.cz/?zlomeniny,41
Maťa22:45:35 18.05.2012
odpovědět 
 Foto dne:

Parný den na Kornu
 Databáze cest:
Všechny cesty (192421)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Nádeník 5 Milovské Perničky
Pivní Cesta VIIa Bělá U Děčína
Hořká slast VIIa Bělá U Děčína
Nová droga VIIb Adršpach
Diabolo 7c+ Oltedal
Nově komentované:
Panu Domácímu Natruc 8+/9- Holštejn
Bakarat VIIIb Labské Údolí - Levý Břeh
Kočka 7b+ Davle
Elegantní Varianta VIIa Prachov
Kočka 7b+ Davle

 Nově v diskusi:
brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Aktuální dostupnost Obrvégry | Aktuální dostupnost Obrvégry |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Buď v míru kamaráde | Re: paradocs | Ú je | Re: paradocs | Re: Prosím, | Peckoffka | Re: paradocs | Re: Prosím, | Re: Prosím, |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (26)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (8)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)

 Nově v inzerci:
Hory | Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1160 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1276 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1459 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1427 
 Neřeším to – lezu vše 
 1127 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi