Ahoj, nemáte někdo prosím zkušenost s pozáruční opravou batohů (deuter)? Při skluzu po firnu letos na jaře se mi urvaly poutka a přesky, které drží cepíny, tak bych si to chtěl dát někde spravit.. na Outdoorforu jsem se dočetl, že se to dá donést do hudáč
Ellisi,
Neuhaus an der Pegnitz je vzdálen od městečka Weiden asi 50 km, to samo je třeba od Tachova vzdáleno asi 80 km. Neuhaus je také dosažitelný od výjezdu (dálnice Rozvadov – Norimberg) Sulzbach – Rosenberg, je to asi 20 km.
Anketa:
Vadí vám žebříček na Lezci ?
překvapil mne počet hlasů u otázky:Ano, frustruje mě, nesnáším ho
počet.. 265
Protože pokud si dobře pamatuji, tak včera se jednalo o cca 50-80 hlasů.. existuje něja
Ahoj, sháním jakékoli info o výstupových trasách na tuhle horu. Samozřejmě jsem už zkoušel pohledat po internetu, ale nic krom klasických treků na Machu Picchu jsem nenašel. Případně by mě zajímal i nějaký jiný pěkný výstup v okolí Cusca.
Pravdepodobne ano, protoze v nekterych castech Svycarska toleruji i spani na parkovistich mimo auto. Asi se to lisi kanton od kantonu, slysel jsem, ze nekdo dostal krutou pokutu za spani na karimatce vedle auta. Kde to bylo nevim, jen vim, že urcite ne v Ticinu.
Pokutu za to, že se položíš vedle auta na karimatku nedostaneš když nezajedeš s autem tam, kam se nesmí. Když se to Tvoje spaní někomu nebude líbit – ať už je to majitel toho místa/parkoviště nebo louky/lesa, hajný anebo třeba i policie tak Ti nejdříve řeknou aby sis vzal svých pět švestek a zmizel a někdy také uslyšíš proč. „Z voleje“ nikde za spaní pokutu nedostaneš. Když ovšem začneš někde na privátním terénu dělat oheň (a to třeba v době sucha, kdy se ohně rozdělávat nesmějí), postavíš tam stan a použiješ to místo také jako odpadkoviště a WC tak je dost pravděpodobné, když se Tě někdo všimne, že budeš mít jisté problémy. Chce to se chovat ohleduplně ke kolemjsoucí přírodě, privátnímu vlastnictví a pouřívat mozek.
Souhlasím s Michalem, problémy jsou jen na určitých místech, kde jsme si to většinou sami zavařili.
Jednou jsem na cestě přes Švajc v noci sjel s dálnice, na vedlejší a že jako z té vedlejší najdu ještě menší vedlejší na spaní, když na jednou policejní auto. Předjeli mě, rozblikali stopku a klasická kontrola, pasy a co jako tam v té pustině dělám. Byl jsem trochu vytočený, tak jsem jim řekl, že jsem hladal místo na spaní, že jsem unavený že si tam někde u silnice lehnu. Oni nám zasalutovali a popřáli dobrou noc a odjeli.
nikdy jsem problem se spanim v aute ve svajcu nemel..ale je fakt ze nikdy jsem nemel dobrej pocit...tyhle nemecky mluvici zeme na me nepusobi zrovna uvolnenym dojmem..Nekde to ovsem maji vyreseny zakazem stani v nocnich hodinach...
Italie, Francie..to je jiny kafe...Jenou jsme zastavili ve verdonu u jezera za ceduly zakaz kempovani, stanovani atd...prijel polda...a presvedcoval nas at tam rozhodne zustaneme..ze auto a maly stan neni zadny kempovani...
Kamaráde tak to jsi měl vyloženě štěstí, Jiný francouzský policajt by třeba ukázal na ceduli a asi by Tě přinutil zvednout kotvy. Je ale faktem, že všeobecně Italové a Francouzové jsou uvolněnejší než německy mluvící Švýcaři nebo Němcové. A proto, aniž by sis to uvědomil, máš v těchto německy mluvících zemích divný pocit. Ve frankofonní sféře prostě vládne jistý i když částečně organizovaný nepořádek, zatím co v německé části Švýcarska a v Spolkové republice vládne sice korektní, ale jinak přesný pořádek podle předpisů a regulí a jakékoliv odbočení z této „cesty“ je nemyslitelné. S tím se ne každý psychicky dokáže vypořádat.
S tím ohněm nám to říkali třeba i u Zermattu, kde jsme si v údolí nad Taschem rozdělali stan (u takové krásné salaše neobydlené) a majitel to zespodu viděl dalekohledem, vyšel za náma asi 400 výškových metrů a řekl, že tu přespat můžeme, že nám to dovoluje, ale kdybychom jenom škrtli, tak přiletí helikoptéra s vodou a všechno platíme .. tak to jeom takové moje doplnění. Na odpočívadlech si, myslím, by snad problém bejt neměl, od toho přece jsou a když budeš slušnej a řekneš, žes už na řízení dál neměl a chtěl se prospat, tak nevidím důvod hnát tě dál.. snad :-).
A umíš si, Laro, představit situaci, kdy se kemp jaksi nehodí, nebo prostě není použitelnej? Například: při tranzitu v noci potřebuješ pár hodin zdřímnout. Nebo: dorazíš někam kolem druhé hodiny ráno. Nebo. Nebo.
(Nick Lara mi k týhle odpovědi teda moc nesedí. Spíš třeba Alžběta, nebo Marie, nebo paní Věrka...)
Švýcarům obecně dost záleži na jejich přírodě a tudíž nelze jinak než souhlasit s Michaelem - když neděláš viditelně bordel, oheň atp. jsou velice tolerantní. Zároveň souhlasím s tím, že je veliký rozdíl v tom, o jaký kanton-část Švýcarska se jedná...v té francouzsky mluvící = část švýcarské jury jsou určitě víc v pohodě než oblast Alp a německy mluvící části. Osobně jsem dostala pokutu naopak jen ve Francii:-)
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.