Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)
MS juniorů (18.07)

Žebříček
Cesty:
18.Kolomazník 10550
19.Kalvas 10538
20.Sejbal 10400
Bouldry:
18.Chytil 10025
19.Vejsada 10006
20.Šlapák 10000
Hory:
9.Nešťák 5095
10.Hess 4095
11.Zvonková 4029

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231467 cest
Nové přelezy:
Der Pickni 8+/9-
Královna O 7C
La piada d 7C
Pozdrav z Xc/XIa
Kontraband Xa
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A

Stěny
Lezecká stěna SKP Policie - České Budějovice
Boulder bar Točna - Jihlava
Boulder Bar - Praha 7

Prodejny
bart´s port - Praha 2
HUDYsport - Strakonice
ALPI SPORT CENTRUM - Příbor

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Dűrnstein07.05.2012
Fotky z lezení v rakouském Dűrnsteinu (28.4.-1.5.) pro lezce od Vsetína - momentálně v Praze k mání na emailu: vhlusek@seznam.cz

 pujceni vybavy - deti07.05.2012
Ahoj vsem. Nemate nekdo tip na pujcovnu (v Praze), kde by se daly poridit veci pro 5-6 lety dite ? Prilbu, sedak, mozna macky. Nahoda je blbec.. diky :)
 Re: pujceni vybavy - deti07.05.2012
Mammut v Holešovicích, možná i Namche na Palmovce. Teda ty mačky nevim nevim, nejen, že by to bylo h
  Re: pujceni vybavy - deti08.05.2012
taky jsem nad tim uvazoval, na druhou stranu, aspon nejaky nesmeky by to na pripadnej led chtelo, at
 Re: pujceni vybavy - deti08.05.2012
Jak na to tak koukám, nejsem si jistej, jestli v nějaký lezecký půjčovně bude přilba na takhle malý
  Re: pujceni vybavy - deti08.05.2012
nejde ani tak o zadny lezeni, ani padajici kameni, jde o vychazku na ledovec u gloknera, jediny co b
   Re: pujceni vybavy - deti09.05.2012
5-6 let? To už by s čepicí mohla být Petz Elioss nejmenší velikost a ta je v půjčovnách běžně k dost
    Re: pujceni vybavy - deti09.05.2012
Souhlas; pokud nehrozí pád kamení (to nebylo na začátku řečeno), taky bych si myslel, že cyklopřilba
    Re: pujceni vybavy - deti10.05.2012
ahoj, tu cykloprilbu jsem mezitim prijal jako dostatecny nahradni reseni, o kameni rozhodne rec byt
     Re: pujceni vybavy - deti10.05.2012
Mívají je taky v půjčovnách (jsou to takové mačky jen pod podrážku dospělého člověka, ale pro děcko

 obleceni07.05.2012
Ahoj, mám naprosto hloupý dotaz, nemůžu si už dva dny vzpomenout na značku oblečení na hory, jediné co si pamatuju, že logo té firmy bylo takové kolečko nahoře červené dole modré a uprostřed byla nějaká bíla vlnovka. Já vím, že je to hloupý dotaz, když mě
 Re: obleceni07.05.2012
montane
 Re: obleceni07.05.2012
montane
 Re: obleceni09.05.2012
pepsi :D

 obleceni07.05.2012
Ahoj, mám naprosto hloupý dotaz, nemůžu si už dva dny vzpomenout na značku oblečení na hory, jediné co si pamatuju, že logo té firmy bylo takové kolečko nahoře červené dole modré a uprostřed byla nějaká bíla vlnovka. Já vím, že je to hloupý dotaz, když mě

 Pichlweg na Dachstein07.05.2012
Ahoj, nemáte někdo ponětí jak je to se sněhem v jižní stěně Dachsteinu? Konkrétně nám jde o cestu Pichlweg.
 Re: Pichlweg na Dachstein07.05.2012
Ahoj, představu o stavu sněhu si můžeš udělat návštěvou tohoto webu
  Re: Pichlweg na Dachstein07.05.2012
Diky za pěknej odkaz, myslel jsem si, že to nebude uplně ono...hledat kruhy pod sněhem je opravdu op
 Re: Pichlweg na Dachstein07.05.2012
Kamarádi byli před 14dny a sněhu bylo po k*kot, takže ani nelezli a jeli do Hollentalu.

 půjčovna vybavení- Slovinsko06.05.2012
Ahoj, nemáte někdo zkušenost s půjčením vybavení na ferraty přímo ve Slovinsku? Jestli něco takového funguje (a asi tak za kolik a jak moc komplikovaně) v okolí Kranjske Gory, Soči nebo Trenta? Dík

 smrt zdenka Weingartla06.05.2012
Ahoj všem kamarádům, zprostředkovaně jsem se dověděl o smrti Zdeňka Weingartla, víte o té smutné události více?
Díky, jeho obdivovatel Tomáš Švihnos z Dolního Žlebu
 Re: smrt zdenka Weingartla06.05.2012
jediný co jsem našla je toto:
"Zdenek Jan Weingartl unexpectedly passed away last week a

 La Chambotte06.05.2012
Ahoj, neznáte někdo náhodou oblast La Chambotte? Jaké je tam lezení, spaní a tak vůbec. Průvodce? Dík
 Re: La Chambotte06.05.2012
Celkem pěkná oblast nad krásným jezerem, spíše těžší cesty, velké dachy, často přísný nástupy, spaní

 bota05.05.2012
Ahoj všem, na Českém poháru v Jičíně,tuto sobotu, mi někdo snad nechtěně vyměnil moji botu-černou krosku s modrým smajlíkem,prosím o vrácení,mě zůstala ta menší zřejmě tvoje,tak se ozvi ať uděláme výměnu a máme páry stejné velikosti.
děkuji můj tel

 Saltic Hurricane x Saltic X-Ray x jiné05.05.2012
Zdravím,
chci se zeptat na zkušennosti s botami Saltic Hurricane a X-Ray. Potřeboval bych kvalitní botu, především na VHT (Alpy, kde občas připnu mačky, Tatry +teď v létě na Špicberky, kde se nechodí teda úplně po velkejch kopcích ale spíš na treky
 Re: Saltic Hurricane x Saltic X-Ray x jiné05.05.2012
La Sportiva Nepal
  Re: Saltic Hurricane x Saltic X-Ray x jiné05.05.2012
Nepaly jsou super, ale tady je trochu limitní ta cena :-)
 Re: Saltic Hurricane x Saltic X-Ray x jiné05.05.2012
Hurricany mám tři roky. Na zimní lezení jsou super a neměnil bych. Výborně se v nich i leze po skále
  Re: Saltic Hurricane x Saltic X-Ray x jiné05.05.2012
To o Hurricanech potvrzuju. Salticy jsou spíš na širší nohu, ale já jsem neměl pohodlnější boty.
 Re: Saltic Hurricane x Saltic X-Ray x jiné06.05.2012
Super, díky. Ještě fakt prosím o zkušennost typu víkendovej přechod Šumavy, hřebenovka v Krkonoších,
  Re: Saltic Hurricane x Saltic X-Ray x jiné06.05.2012
Tohle se tu už loni řešilo-je problém spojit požadavky na vícedenní trek a ledové lezení.Ta bota co
   Re: Saltic Hurricane x Saltic X-Ray x jiné06.05.2012
To je jasný, úplnej kompromis nikdy nenajdeš, ale aspoň trochu. Nepočítám, že s botou, kterou budu m
    Re: Saltic Hurricane x Saltic X-Ray x jiné06.05.2012
Honzo, je to blbý, ale ten "kompromis" nemůžeš najít ani trochu. To je prostě (za současný
 Re: Saltic Hurricane x Saltic X-Ray x jiné06.05.2012
A nechceš Scarpa Triolet č.45? Snad by jsi s němi byl spokojený, mohly by tak být na to, co píšeš, j
  Re: Saltic Hurricane x Saltic X-Ray x jiné06.05.2012
Jo a něco k vyžití-použité 4 dny v Tatrách, nemálo chození na sněhu, dost pohodlné, mačky sedí, pevn
   Re: Saltic Hurricane x Saltic X-Ray x jiné07.05.2012
To by mi bylo velký...
 Re: Saltic Hurricane x Saltic X-Ray x jiné07.05.2012
Používám X-Ray, připadají mi univerzálnější a pohodlnější než Hurricany. Pokud ti sednou na nohu, ta
  Re: Saltic Hurricane x Saltic X-Ray x jiné07.05.2012
Myslíš, že jsou měkčí?
  Re: Saltic Hurricane x Saltic X-Ray x jiné07.05.2012
Hele a nevíš, kde by se daly zkusit a ještě - maji na patě hrazdičku na mačky?
   Re: Saltic Hurricane x Saltic X-Ray x jiné07.05.2012
Na webu Salticu je seznam prodejců. A když napíšeš, odkud jsi, tak ti možná někdo i poradí konkrétně
    Re: Saltic Hurricane x Saltic X-Ray x jiné08.05.2012
Mám X-Ray testovací vzorek s možností upnutí mačky vpředu pomocí rychloupínáku. Jako horský vůdce po
     Re: Saltic Hurricane x Saltic X-Ray x jiné08.05.2012
"Mám X-Ray testovací vzorek s možností upnutí mačky vpředu pomocí rychloupínáku." To mne d
      Re: Saltic Hurricane x Saltic X-Ray x jiné08.05.2012
Spolupracuji ze Salticem už skoro 20 let, tak občas se dostanu k zajímavým modifikacím. Je škoda, že

1   ...   621   622   623   624   625   626   627   628   629   630   631   632   633   634   635   636   637   638   639   640   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 pujceni vybavy - deti
Ahoj vsem. Nemate nekdo tip na pujcovnu (v Praze), kde by se daly poridit veci pro 5-6 lety dite ? Prilbu, sedak, mozna macky. Nahoda je blbec.. diky :)
Michal15:20:43 07.05.2012
odpovědět 
 Re: pujceni vybavy - deti
Mammut v Holešovicích, možná i Namche na Palmovce. Teda ty mačky nevim nevim, nejen, že by to bylo hodně malý číslo, ale neumim si moc představit, jak takhle malý dítě učím chodit v mačkách.
21:31:37 07.05.2012
odpovědět 
  Re: pujceni vybavy - deti
taky jsem nad tim uvazoval, na druhou stranu, aspon nejaky nesmeky by to na pripadnej led chtelo, at se to nerozbije :)
02:18:44 08.05.2012
odpovědět 
 Re: pujceni vybavy - deti
Jak na to tak koukám, nejsem si jistej, jestli v nějaký lezecký půjčovně bude přilba na takhle malý dítě - malou hlavu. Ale když by nebyla, zkusil bych, jestli nenajdu někoho, jehož dítě hraje hokej. Malý hokejový přilby se běžně dělaj a přilba atestovaná na hokej by podle mne na lezení (pro občasné použití) atestem musela projít taky (pád kamene <=> rána pukem, pád na skálu <=> náraz na hrazení, jen ta odolnost vůči UV záření tam být nemusí).
Robert09:55:01 08.05.2012
odpovědět 
  Re: pujceni vybavy - deti
nejde ani tak o zadny lezeni, ani padajici kameni, jde o vychazku na ledovec u gloknera, jediny co by pripadne hrozilo je pad na kokos mezi kameni, nebo na ledu. Rikal jsem si ale, ze ji radsi budu mit stokrat zbytecne na snure s prilbou, nez aby jednou zahucela do dvoumetrovy jamy a museli sme resit jak ji vyndat. hokejova prilba zni dobre, zkusim se poptat.. diky :)
23:04:19 08.05.2012
odpovědět 
   Re: pujceni vybavy - deti
5-6 let? To už by s čepicí mohla být Petz Elioss nejmenší velikost a ta je v půjčovnách běžně k dostání. Jinak na ledovec myslím stačí nějaká pevnější dětská cyklopřilba. Čím víc přes uši a čím méně otvorů, tím líp. Přehled půjčoven najdeš třeba tady: jdem.cz/un8m7 nebo tady: zkracene.cz/0wWs
Kuba Turek15:39:28 09.05.2012
odpovědět 
    Re: pujceni vybavy - deti
Souhlas; pokud nehrozí pád kamení (to nebylo na začátku řečeno), taky bych si myslel, že cyklopřilba stačí - a ty jsou, myslím, dost dobře dostupné.
Robert23:24:55 09.05.2012
odpovědět 
    Re: pujceni vybavy - deti
ahoj, tu cykloprilbu jsem mezitim prijal jako dostatecny nahradni reseni, o kameni rozhodne rec byt nemuze, nechci ji napoprvy zbytecne tahnout nekam kde by se nemusela cejtit. Ted resim uz akorat ty nesmeky, zkusim neco vyrobit.
12:43:41 10.05.2012
odpovědět 
     Re: pujceni vybavy - deti
Mívají je taky v půjčovnách (jsou to takové mačky jen pod podrážku dospělého člověka, ale pro děcko na turistiku je to jako turistické mačky). Je to samozřejmě na popruhy, tak musíš předem vyzkoušet, jak to jde na prckovu botu a hlavně musíš zajistit, abys to neutáhl moc ani málo, aby nožička neomrzla. Například od Grivela je má na ńohou můj synek na túře okolo Badilu (světle modrá bunda a oranžová helma) zde: http://www.ho rydoly.cz /foto/bergell_ badil_turistika (vymaž tři mezery)
Kuba Turek13:34:00 10.05.2012
odpovědět 
 Foto dne:
Korno
Dnešní vedro ve skalách
 Databáze cest:
Všechny cesty (192453)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Ralf Half 7- Frankenjura
Cpt. Gips 8- Frankenjura
AW III Gebiet Der Steine
AW II Pfaffenstein
Pfeilerweg I Pfaffenstein
Nově komentované:
Tahání za nitky 6+ Srbsko
Vpravo Od Hranické 6+ Helfštýn
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín

 Nově v diskusi:
Re: Spaní dolomity, arco | Re: Spaní dolomity, arco | brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: paradocs | Re: žvanil | Re: žvanil | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (41)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (7)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (5)

 Nově v inzerci:
Nové Lezečky Evolv Phantom Pro vel. 44 | Hory | Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1171 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1290 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1469 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1438 
 Neřeším to – lezu vše 
 1141 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi