Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
37.Barták 10172
38.??? 10166
39.Zedek 10164
Bouldry:
37.Rychtrmoc 9400
38.Černý 9334
39.H2 9306
Hory:
23.X. 2532
24.Opice 2510
25.Moravcová 2460

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5948 lezců
1230944 cest
Nové přelezy:
Timba Clim 7b
Side Step 7b
Averno 7b+
Manky Byzn 7c+
Kočka 7b+
Arnold Cla 9+
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+

Stěny
Boulderbar Flamendr - Kadaň
HOKOK Sport Kladno - Kladno
Nový Jičín - Nový Jičín

Prodejny
Rock Point Hradec Králové - Hradec Králové
HUDYsport - Olomouc
Dap Sport - Hradec Králové

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 velikosti friendu09.05.2012
Ahoj, mám takovej asi lehce divnej dotaz... Jedná se o velikosti friendu a jejich použití. Lezu s friendama pár měsíců (Mařenka, Sokoliki), střední obtížnosti, do této chvíle jsem se ve velikostech vešel od 0,25 do 4. V místech kdy bych mohl založit velik
 Re: velikosti friendu09.05.2012
Moc ne, navíc bývá zvykem použití těchto velikostí zmínit v popisu, někdy je třeba označeno i konkré
  Re: velikosti friendu09.05.2012
Jeste ale treba brat do uvahy znacku BD no.6 je urcite vetsi jak ma rock empire č 6, kterou v tatrác
 Re: velikosti friendu09.05.2012
Souhlas. Ve většině cest se větší než 4 (Kouba)moc nevyužijou, ale díky jejich absenci sem zapytlil
  Re: velikosti friendu09.05.2012
Jo, mám v plánu si ještě pár stejných velikostí dokoupit... ještě možná bych zmínil, že si "poh
   Re: velikosti friendu10.05.2012
Zbavit se jich je dobrej nápad, ale asi jich na trhu s ojetinama bude dost, protože si každej nadšen
 Re: velikosti friendu09.05.2012
Já si tyhle veliosti beru v alpách jen když je to vysloveně napsáno v průvodci a je to třeba, ale to
 Re: velikosti friendu10.05.2012
Tyhle velké friendy jsou super!Jednak čím máš většího frenda,tím jsi větší frajer.A druhak je to dob
  Re: velikosti friendu10.05.2012
Souhlas! Stačí mít jen jeden větší kousek. Čím bude větší, tím líp. Navíc na to letí dost holek!
   Re: velikosti friendu10.05.2012
Ale přece i s malým kašpárkem jde zahrát velké divadlo?
    Re: velikosti friendu10.05.2012
... ale jenom v úzké spáře! ;)
  Re: velikosti friendu10.05.2012
Pak mam pro tebe horkej tip. V Hudy na Perstyne maj nejvetsiho Tricama. Uz ho tam maj teda deset let
   Re: velikosti friendu11.05.2012
Ja si koupil sadu od Kouby a sestku netaham. Naopak petka se mi nekolikrat hodila. Jinak jak uz nekt

 Anketa09.05.2012
Se mi líbí, že už 234 čtenářů odpovědělo, že má z letošního PADání vylezeno 8B.
 Re: Anketa09.05.2012
Bylo fakt dobry treni, lehky bouldery byla skoda zkosuet.
  Re: Anketa09.05.2012
To už asi budeme světová bouldristická supervelmoc, 240 lidí už leze 8B, to muselo fakt být super tř
   Re: Anketa09.05.2012
Hlavne to taky vypovida o tom, ze u bouchacu je oblibeny anonymni denicek. verejne si to zapisuji je
    Re: Anketa10.05.2012
To těch 254 lidí bylo ve finále?
     Re: Anketa10.05.2012
Jen ti registrovani
 Re: Anketa12.05.2012
Nakolik byla tato anketa nesmyslná, natolik s chutí jsem klepl na tlačítko 8B :-)

 jickovice - zapomenute lezecky09.05.2012
nenasel jste nekdo zapomenute lezecky (zelene rock pillars na suchac) minuly tyden v jickovicich. byl bych vdecny za navraceni.diky jiri
 Re: jickovice - zapomenute lezecky09.05.2012
Prosím (opět) používejte na ztráty a nálezy inzerci a příslušné kategorie, jde to filtrovat,... Díky

 jickovice - zapomenute lezecky09.05.2012
nenasel jste nekdo zapomenute lezecky (zelene rock pillars na suchac) minuly tyden v jickovicich. byl bych vdecny za navraceni.diky jiri

 La Balme08.05.2012
Nevíte někdo, kde je dobrý spaní poblíž La Balme? Je jedno jestli camp, nebo na free. Dík

 srbsko- název cesty??07.05.2012
Nevíte někdo co je za cestu v srbsku v levém amfiteátru mezi permonickou a jánošíkovým žebrem? Přes asi 7bh, v průvodci není. Díky
 Re: srbsko- název cesty??08.05.2012
Podle skalnich oblasti jde o cestu "nevyhýbej se tomu" 6+/7- lezeno v linii borháků nebo &
  Re: srbsko- název cesty??08.05.2012
A pokud se leze 1 metr nalevo od borhaku, tak je to za 8-. Je to takova cesta 3 v 1.

 Dűrnstein07.05.2012
Fotky z lezení v rakouském Dűrnsteinu (28.4.-1.5.) pro lezce od Vsetína - momentálně v Praze k mání na emailu: vhlusek@seznam.cz

 pujceni vybavy - deti07.05.2012
Ahoj vsem. Nemate nekdo tip na pujcovnu (v Praze), kde by se daly poridit veci pro 5-6 lety dite ? Prilbu, sedak, mozna macky. Nahoda je blbec.. diky :)
 Re: pujceni vybavy - deti07.05.2012
Mammut v Holešovicích, možná i Namche na Palmovce. Teda ty mačky nevim nevim, nejen, že by to bylo h
  Re: pujceni vybavy - deti08.05.2012
taky jsem nad tim uvazoval, na druhou stranu, aspon nejaky nesmeky by to na pripadnej led chtelo, at
 Re: pujceni vybavy - deti08.05.2012
Jak na to tak koukám, nejsem si jistej, jestli v nějaký lezecký půjčovně bude přilba na takhle malý
  Re: pujceni vybavy - deti08.05.2012
nejde ani tak o zadny lezeni, ani padajici kameni, jde o vychazku na ledovec u gloknera, jediny co b
   Re: pujceni vybavy - deti09.05.2012
5-6 let? To už by s čepicí mohla být Petz Elioss nejmenší velikost a ta je v půjčovnách běžně k dost
    Re: pujceni vybavy - deti09.05.2012
Souhlas; pokud nehrozí pád kamení (to nebylo na začátku řečeno), taky bych si myslel, že cyklopřilba
    Re: pujceni vybavy - deti10.05.2012
ahoj, tu cykloprilbu jsem mezitim prijal jako dostatecny nahradni reseni, o kameni rozhodne rec byt
     Re: pujceni vybavy - deti10.05.2012
Mívají je taky v půjčovnách (jsou to takové mačky jen pod podrážku dospělého člověka, ale pro děcko

 obleceni07.05.2012
Ahoj, mám naprosto hloupý dotaz, nemůžu si už dva dny vzpomenout na značku oblečení na hory, jediné co si pamatuju, že logo té firmy bylo takové kolečko nahoře červené dole modré a uprostřed byla nějaká bíla vlnovka. Já vím, že je to hloupý dotaz, když mě
 Re: obleceni07.05.2012
montane
 Re: obleceni07.05.2012
montane
 Re: obleceni09.05.2012
pepsi :D

 obleceni07.05.2012
Ahoj, mám naprosto hloupý dotaz, nemůžu si už dva dny vzpomenout na značku oblečení na hory, jediné co si pamatuju, že logo té firmy bylo takové kolečko nahoře červené dole modré a uprostřed byla nějaká bíla vlnovka. Já vím, že je to hloupý dotaz, když mě

1   ...   620   621   622   623   624   625   626   627   628   629   630   631   632   633   634   635   636   637   638   639   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 velikosti friendu
Ahoj, mám takovej asi lehce divnej dotaz... Jedná se o velikosti friendu a jejich použití. Lezu s friendama pár měsíců (Mařenka, Sokoliki), střední obtížnosti, do této chvíle jsem se ve velikostech vešel od 0,25 do 4. V místech kdy bych mohl založit velikost 5 a 6 se dalo příhodněji založit něco jiného buď o něco víše nebo níže. Takže sem tyhle velikosti přestal sebou do cesty tahat. A otázka je, jak často takto velké friendy najdou uplatnění například v Alpách, Tatrách atp (v cestách ve střední obtížnosti).
red18:08:05 09.05.2012
odpovědět 
 Re: velikosti friendu
Moc ne, navíc bývá zvykem použití těchto velikostí zmínit v popisu, někdy je třeba označeno i konkrétní místo v nákresu.
Willhem18:25:13 09.05.2012
odpovědět 
  Re: velikosti friendu
Jeste ale treba brat do uvahy znacku BD no.6 je urcite vetsi jak ma rock empire č 6, kterou v tatrách často pouzivam
m19:42:00 09.05.2012
odpovědět 
 Re: velikosti friendu
Souhlas. Ve většině cest se větší než 4 (Kouba)moc nevyužijou, ale díky jejich absenci sem zapytlil už jednu cestu v Řeži :-)
Jo a taky občas je potřeba větší počtu frendů v jedné velikosti. Po návštěvě Jickovic bych mohl vyprávět ...
Uzlar19:38:44 09.05.2012
odpovědět 
  Re: velikosti friendu
Jo, mám v plánu si ještě pár stejných velikostí dokoupit... ještě možná bych zmínil, že si "pohrávám" s myšlenkou se tech velikostí 5 a 6 uplně zbavit a obejít se bez nich i s případným vědomím toho zapytlení...
red20:05:16 09.05.2012
odpovědět 
   Re: velikosti friendu
Zbavit se jich je dobrej nápad, ale asi jich na trhu s ojetinama bude dost, protože si každej nadšeně pořídí komplet sadu frendů a pak zjistí, že ty velký jsou moc velký, a tak..
honza07:00:23 10.05.2012
odpovědět 
 Re: velikosti friendu
Já si tyhle veliosti beru v alpách jen když je to vysloveně napsáno v průvodci a je to třeba, ale to neznamená že se můžeš dostat do situace kdy by se ti takhle velký friend hodil, holt lezení v horách a po vlastním je právě o tomhle, asi ti nikdo rozumnej nedokáže garantovat že ho nebudeš potřebovat že :-)
21:03:19 09.05.2012
odpovědět 
 Re: velikosti friendu
Tyhle velké friendy jsou super!Jednak čím máš většího frenda,tím jsi větší frajer.A druhak je to dobré jako tréninková zátěž. Tak jo, moc je nevyužiješ,ale pak jsou zase cesty, kde se ti budou kurva hodit a nehneš se bez nich.
Polda09:37:39 10.05.2012
odpovědět 
  Re: velikosti friendu
Souhlas! Stačí mít jen jeden větší kousek. Čím bude větší, tím líp. Navíc na to letí dost holek!
12:00:19 10.05.2012
odpovědět 
   Re: velikosti friendu
Ale přece i s malým kašpárkem jde zahrát velké divadlo?
16:22:08 10.05.2012
odpovědět 
    Re: velikosti friendu
... ale jenom v úzké spáře! ;)
BtB18:36:59 10.05.2012
odpovědět 
  Re: velikosti friendu
Pak mam pro tebe horkej tip. V Hudy na Perstyne maj nejvetsiho Tricama. Uz ho tam maj teda deset let.

Jinak ja zacinal se sadou RE Flex 1-5, takze vel. 5 pouzivam jak na Marence, tak v Tatrach. A vetsinou kdyz si rikam, ze by se siknul nejakej malej friend, tak o kus dal jde zalozit vetsi :)
Geo21:17:13 10.05.2012
odpovědět 
   Re: velikosti friendu
Ja si koupil sadu od Kouby a sestku netaham. Naopak petka se mi nekolikrat hodila. Jinak jak uz nekteri pisou, je dobre dublovat ty nejpouzivanejsi a pripadne si dokoupit nejake mensi. Ze zkusenosti asi nejvic pouzivam 0,5 a 0,75. Ale pokud ty prcky nemas a jsi sikovny, postaci vklinence, pripadne abalaky ;-)
Martinek07:20:04 11.05.2012
odpovědět 
 Foto dne:
finále
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192359)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Nesquiqquì! 6c+ Bergamo-Brescia
Gruppo Alpini Colere 6a+ Bergamo-Brescia
Il volo di Ursula 6b Bergamo-Brescia
Manaslu 2004 5c Bergamo-Brescia
Pollo ripieno di pus 6a Bergamo-Brescia
Nově komentované:
Elegantní Varianta VIIa Prachov
Kočka 7b+ Davle
Lambert 8a Davle
Kočka 7b+ Davle
Harem VIIIb Rathen

 Nově v diskusi:
Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Prosím, | Re: Pátej flek ... | Re: Viva Master ! | Sil(e)nej borec | Whatsup | Re: Wow | Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Pátej flek ... | Re: Viva Master ! |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (45)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (12)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1149 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1264 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1453 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1418 
 Neřeším to – lezu vše 
 1115 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi