Cau, potřeboval bych poradit, lezu 4 roky a včera jsem si koupil nové lezečky. Po předchozích zkušenostech jsem si koupil už drobet utáhle abych mohl lezt konecně po menších lištách, ale po prvnim vyzkoušení jsem zjistil, že mi dost nepříjemě tolači
Zdravím mám dotaz když prolezu lezečky s technologií no edge tak mi je asi nikdo už nepodlepí co ?? otázka je jestli je to opravdu tak super jak tvrdí i adam a nebo jen trik jak zvýšit komerci a konzum už i v tak s přírodou spjatém sportu jako je lezení :
zdravím prosím někoho kdo našel v moravském krase mezi indií a evropou lezečky la sportiva phyton velikost 41 proleené a smradlavé o jejich navrácení nebo o info kde se nachází i když se bojím že je zbalil spíš nějaký nelezec :( když tak mi prosím dejte v
Ahoj všem,
neporadil by někdo šikovnou kamennou zeď někde v Praze(pokud možno ne před tisícem turistů), kde by se dalo bouldrovat. Ideální nějaké traverzy nízko nad zemí (namám bouldermatku).
Moc dík za rady.
kouďák
Ahoj, nemáte někdo zkušenosti s batohem Gemma expedition (asi 70l)? Kdysi od kohosi jsem slyšel že gemmy jsou dobrý. Tak teď přemýšlím jestli pořídit gemmu, z hlediska dobré ceny. Nebo se vykačlat na cenu a zainvestovat do pořádnýho báglu od Deutra, neboť
Cau, chci se zeptat jestli nekdo neměl podobnej problém. Včera jsem si koupil lezečky, ale po vyzkoušení na stěně jsem zjistil, ze mi to poměrně hodně tlačí na palec ze zhora a teď nevim co udělat. Někdo mi říká, že se ta bota trošku přizpůsobí, ale napad
Cau, chci se zeptat jestli nekdo neměl podobnej problém. Včera jsem si koupil lezečky, ale po vyzkoušení na stěně jsem zjistil, ze mi to poměrně hodně tlačí na palec ze zhora a teď nevim co udělat. Někdo mi říká, že se ta bota trošku přizpůsobí, ale napadlo mě koupit si roztahovák na boty a na noc to tam někdy dát. Jestli s timto má někdo zkušenosti tak prosim poraďte...
Peknej clanek, ale trochu me prekvapuje ze tam neni ani zminka o tom jak se ktere boty roztahuji. Od jednoho vyrobce nepovoli ani o pid, od jineho je to roztazeni pomerne vyrazne. Na tohle je nutne pri koupi brat ohledy.
Napriklad v mejch Miurach jsem prvni mesic skucel, ale pak uz pohoda.
Mám zkušenosti jen s botama co tam popisuju a z mého pohledu je ta tužší počáteční fáze vcelku zanedbatelná. Zrovna jedny boty rozlejzám a cca po 7 hodinách na bouldrovce už to je úplně super. Nikdy bych si nekoupil boty tak těsný, že bych v nich opravdu trpěl a spoléhal na to, že se někdy roztáhnou. Připadá mě to zbytečný a netuším kdo todle vykoumal. Spíš než brutálně těsný boty sem schopnej hodnotit rozdíly v "sandálích" 1 až 7x podlepenejch ;-) Sem ti asi nepomohl, tak soráč ;-)
"Vezměte si je domů a celou hodinu by jste v nich měli dokázat vydržet v obýváku u televize, sem tam si zajít na záchod, pro brambůrky, atd."
:D kravovina max. 10-15min.
helevá...jesi seš začátečník, tak si je kup podle hodinovýho obývákovýho návodu...protože nepolezeš po takovej stupech, abys je potřeboval hodně těsný...a čím těžší cesty lezeš, tím víc potřebuješ aby se ti lezečka po 15 hodině nevytahala...
já si kupuju lezečky spíš těsný, který po každým kolečku na stěně, cestě na skále sundávám, protože tlačí...pokud seš rekreační lezec, lezeš pětky, tak ti stačí volnější bota...a pokud máš ambice, tak si stejně několikery lezky koupíš, než budeš lézt po ministupech, a to už budeš vědět co potřebuješ...a protože píšeš jaký lezky, tak seš začátečník - tak si kup takový v kterých se cítíš dobře a můžeš se v nich projít aniž bys trpěl...
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.