Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej Slovenské průvodce
AM ČR v boulderingu (24.06) SP Krakov (03.07) SP Chamonix (10.07)
Cesty: 1.Šindel 13081 2.Votoček 12500 3.Širůčková 11897 Bouldry: 1.Trojan 11250 2.Novák 11075 3.Pochman 11075 Hory: 1.Sejbal 7951 2.Skopec 7086 3.Groš 6550
SP Innsbruck (17.06) M Rakouska paralezení (07.06) SP Praha (04.06)
Kontakt
🏠 Domů Diskuse Inzerce Fotky Cesty Žebříček Průvodce Mapy Deníčky 👤 Přihlásit 📝 Registrace 🇨🇿 Česky ✓ 🇬🇧 English Kozelka(Plzeňská věž) 20.05.2012 Cau.. chtěl jsem se zeptat jak cvakat první expresku na Plzeňskej věži.. v průvodci je to značený jako obtížnost 6, ale normálně lezu 7 a tůto jsem si neškrt.. akorát jsem si pěkně namlátil )
  Re: Kozelka(Plzeňská věž) 20.05.2012 ono záleží kde těch 7 lezeš :-(
    Re: Kozelka(Plzeňská věž) 20.05.2012 Vsude.. na stěně, na skále atd.. ale tůto je tak 8 cca
      Re: Kozelka(Plzeňská věž) 20.05.2012 Vylez sedmičku v krase, pak ji vylezeš všude :)
        Re: Kozelka(Plzeňská věž) 20.05.2012 no na Plzeňský věži rozhodně nic za 8 není :)
      Re: Kozelka(Plzeňská věž) 20.05.2012 Možno Ti nesadol charakter cesty. To sa stáva. Ja lezem okolo 6 a niekdedy to je bez problémov na OS
  Re: Kozelka(Plzeňská věž) 21.05.2012 Která cesta ale?
    Re: Kozelka(Plzeňská věž) 21.05.2012 Asi normálka, ne? Tam se to blbě cvaká.
    Re: Kozelka(Plzeňská věž) 21.05.2012 Tipnul bych si Ujíždějící mozek, v průvodci za 6+. Ten je na svoji klasu celkem těžkej a cvakání nep
      Re: Kozelka(Plzeňská věž) 21.05.2012 Tak to je fakt drzý, lezeš 7 a tuto cestu ( 6 až 7-, víc na tutej věži neni )ani necvakneš. Stěžuj
        Re: Kozelka(Plzeňská věž) 21.05.2012 S takovýma "chytrákama" jako jsi ty se nebavim.. a uz vůbec mě nezajímá takový názor
          Re: Kozelka(Plzeňská věž) 22.05.2012 Konečně kvalitní diskuse :-)), asi tady tůto začnu víc sledovat;-).. jinak ta preska se cvaká skrz t
            Re: Kozelka(Plzeňská věž) 22.05.2012 Z*: To se mi líbí
            Re: Kozelka(Plzeňská věž) 22.05.2012 cvakat první presku na věž může být trochu problém, chce to pořádnou karabinu
Thuraya a Pik Lenina 18.05.2012 Ahoj, máte někdo zkušenosti s fungování satelitního telefonu Thuraya na Pik Lenina z Kyrgyzstánu? Teoreticky tam pokrytí je, ale zajímají mě nějaké praktické zkušenosti. Díky
  Re: Thuraya a Pik Lenina 26.05.2012 V basecampu 3600 zachytite signal pres standardni roaming a jinak v sezone je tam takove mraky lidi
Rohozec Skalák 17.05.2012 To je teda vostuda, že nemáte v anketě nejlepší pivo z koupáku ! :)
  Re: Rohozec Skalák 17.05.2012 Chybí mi tady Lobkowic a spousta piv z malých pivovarů :-) Dát sem Gambrihnus, Krušovickou sodovku,
    Re: peníze jěště dnes 18.05.2012 Je to možný, že najdu lichváře i zde??? stačí že to erou všude a eště tu.....sou wěci co mě erou-to
      Re: peníze jěště dnes 18.05.2012 viz.inzerát
        Re: peníze jěště dnes 18.05.2012 No tak to je už fakt síla. Asi nějakej zaprděnej kravaťák co se jde jednou odvázat (navázat) na lano
          Re: peníze jěště dnes 18.05.2012 Díky za upozornění, inzerát je smazaný. Příště prosím přes emaily, v diskuzi se to může ztratit obzv
            Re: peníze jěště dnes 18.05.2012 a mě by zrovna zajimalo o co slo?
              Re: peníze jěště dnes 20.05.2012 to snad jde dat dohromady, ne?
                Re: peníze jěště dnes 20.05.2012 To je pravda.
Neznámé cesty v Labáku 17.05.2012 Neví někdo jak se jmenují, případně klasifikace dvou cest na jakoby předskalí (je to na pravém břehu, mezi Hektorem a Trůnem)?
Působí to jako desetimetrovej kvak, asi to i je kvak, ale po vylezení maj obě 30 metrů. Obě jsou ukloněné a obě n
  Re: Neznámé cesty v Labáku 17.05.2012 A je to vpravo nebo vlevo od Minaretu?
    Re: Neznámé cesty v Labáku 17.05.2012 Napadá mě: těsně vlevo od Trůnu jsou 3 nové cesty od R. Hese. Ale to je vlastně okamžitě vlevo od le
      Re: Neznámé cesty v Labáku 17.05.2012 To budou ty dvě cesty na položený pilířek. Obě končí nahoře na velkém balvanu, který tvoří převis.
        Re: Neznámé cesty v Labáku 17.05.2012 asi Hlídač
        Re: Neznámé cesty v Labáku 17.05.2012 No Hlídač by to být mohl, je to na takový podivný balvan hned u cesty. Akorát to v tom případě není
Grigri + lano 9,7mm 17.05.2012 Máte někdo zkušenosti s kombinací grigri (upozornuju ze 1) a lanem 9,7mm?? podle vyrobce je prumer lana 10-11...vyuzival bych predevsim 10,5, ale obcas bych pouzil prave 9,7...bojim se, ze kdyz vezmu grigri 2 tak zase bude problem prave s tou 10,5...diky
  Re: Grigri + lano 9,7mm 17.05.2012 Poučení od výrobce je ti jistě známo. Moje osobní zkušenost. Lano beal booster 9,7 ne uplně nové tzn
  Re: Grigri + lano 9,7mm 17.05.2012 Doporuceni vyrobce hovori jasne!!!
  Re: Grigri + lano 9,7mm 17.05.2012 Mám gri gri 1 a lano tendon 9,2 a dá se to..
    Re: Grigri + lano 9,7mm 17.05.2012 9,7 není problém. Ale je pravda, že u funglovky je potřeba notná obezřetnost. Ale to je u jištění li
      Re: Grigri + lano 9,7mm 17.05.2012 jo jo je to tak... lano mam ted nové a fakt to chce opatrně, pokud ti do toho někdo spadne tak se to
  Re: Grigri + lano 9,7mm 17.05.2012 co pise vyrobce ji mi jasny...a nejsem pako abych sel jistit v duchu "mam grigri, nemuze se nic
    Re: Grigri + lano 9,7mm 17.05.2012 Kup si kýbl a nauč se jistit...Nemusíš řešit průměry lan. To jest rada nad zlato!
      Re: Grigri + lano 9,7mm 18.05.2012 mam fakt rad tyhle chytraky...kybl mam, jistit umim...kdyz nejsi schopnej odpovedet na presne danou
        Re: Grigri + lano 9,7mm 18.05.2012 Grig-gri 2 lano 8.9 lezlo se na prvním na písku a házeli se tlamy, vše ok, fungovalo to dobře.
          Re: Grigri + lano 9,7mm 18.05.2012 Spousta lidí používá bez problémů kombinaci GriGri1 + Joker 9.1.
            Re: Grigri + lano 9,7mm 18.05.2012 Tak grigri 1 funguje i u tenkých lan, ale je probrém s velkém třením a máš velkou pravděpodobnost že
              Re: Grigri + lano 9,7mm 18.05.2012 Ještě jsem zapomněl, na trhu jsou další dobré blokanty např. cinch, edy (hodně dobrý blokant)a další
        Re: Grigri + lano 9,7mm 18.05.2012 m. sem chtěl napsat " jsem všeználek, přesto hlupák" a nějak se mu to nepovedlo. nic si z
    Re: Grigri + lano 9,7mm 18.05.2012 opačná situace: mám GG2 a starší 10.5 Beal TopGun - je problém rychle podávat, svádí to k "zabi
  Re: Grigri + lano 9,7mm 20.05.2012 V poho, mam presne tenhle setup a no problema. Nebal bych se toho.
starsi lano 16.05.2012 omlouvám se, už se to tu řešilo, ale za boha to nemůžu znova najít...zajímalo by mě, jestli je v pohodě používat statiku, která ležela 6let v kumbále...sucho, tma...vím že tady o to diskuze už byla, ale nedari se...diky
  Re: starsi lano 16.05.2012 Jestli nepřišlo do kontaktu s kyselinou, louhem, močovinou a na pohled vypadá normálně, nebál bych s
  Re: Elbrus 17.05.2012 tak to good luck :-) to co jsi popsal za tri tydny, na ktere dostanes vizum, nestihnes.. a z gruzie
  Re: Elbrus 17.05.2012 tak to good luck :-) to co jsi popsal za tri tydny, na ktere dostanes vizum, nestihnes.. a z gruzie
    Re: Elbrus 17.05.2012 Jojo.. hranice neproechazi vrcholem lebrusu ale par desitek kilaku jizneji... Nemate sanci. Inac viz
      Re: Elbrus 17.05.2012 A kdyz uz - silen nedporucuju normalku. je to humus. Nejkrasnejsi je severka, a(je lehka) ale tu bud
        Re: Elbrus 18.05.2012 Nejvyšší hora Gruzie je Šchara s 5201m, žádných "nějakých 5400", ale to jenom pro upřesněn
  Re: Elbrus 17.05.2012 Bez víza bez šance,jedině na černo přes sedlo Donguzorun nebo Bečo,ale to bych si při dnešních vztaz
  Re: Elbrus 17.05.2012 Byl jsem v Gruzii dva roky zpatky a bylo to tak, ze do Gruzie viza nepotrebujete. Hranice byly uzavr
  Re: Elbrus 17.05.2012 Ja byl v Gruzii vloni. S Elbrusem nemam zkusenost, ale stejne jako ostatni si myslim, ze s Gruzii ho
ATC Guide - 11mm 16.05.2012 Ahoj,
chci se zeptat na praktické zkušenosti s použitím jistítka ATC Guide a lana 11mm. Podle výrobce by to fungovat mělo, ale chci se poptat na praktické zkušenosti?? díky
  Re: ATC Guide - 11mm 16.05.2012 Záleží na olezenosti/ochlapacení lana. Lana 10.5 co máme na klubové stěnce a jsou už chlupaté jdou d
    Re: ATC Guide - 11mm 16.05.2012 no me jde spis o statku, na ktery se bude slanovat a lizt nahoru systemem yo-yo s pouzitim prave ATC
      Re: ATC Guide - 11mm 16.05.2012 Na vypelešenou 11mm statiku užiješ nejspíš osmu.
        Re: ATC Guide - 11mm 17.05.2012 jj, o slaneni jde taky, ale jde mi i o to, abych mohl prave s ATC lizt i nahoru...prave zminemym sys
          Re: ATC Guide - 11mm 17.05.2012 Mám špagát Lanex Altea, myslím že 10,5 mm a jakákoliv manipulace v ATC je porod, ačkoliv ještě neni
            Re: ATC Guide - 11mm 17.05.2012 Mám přesně totéž, co kolega nade mnou a zcela souhlasím - je to peklo.
Glockner 16.05.2012 Prosim o info jestli byl nekdo v posledni dobe na Glockneru mayerlovou cestou o podminkach.Diky
1
...
617
618
619
620
621
622
623
624
625
626
627
628
629
630
631
632
633
634
635
636
...
2263
Reklama:
Foto dne:
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
Databáze cest:
Nově v diskusi:
Nové komentáře:
Kde to vře:
Nově v inzerci:
Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
Návody:
Partneři: