Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
14.Novák 10787
15.Lebloch 10697
16.Pail 10603
Bouldry:
14.Vaňous 10103
15.Jungling 10075
16.Šípek 10075
Hory:
14.Chomová 3836
15.Dörfl 3442
16. 3376

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5948 lezců
1230831 cest
Nové přelezy:
Averno 7b+
Manky Byzn 7c+
Kočka 7b+
Bílý Tesák 7b+
Arnold Cla 9+
Lambert 8a
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+

Stěny
SAUNA - Plzeň
Boulder Bar - Praha 7
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely

Prodejny
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
LANEX eshop - Bolatice
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 zarůstání nehtů16.05.2012
Cau, potřeboval bych poradit, lezu  4 roky a včera jsem si koupil nové lezečky. Po předchozích zkušenostech jsem si koupil už drobet utáhle abych mohl lezt konecně po menších lištách, ale po prvnim vyzkoušení jsem zjistil, že mi dost nepříjemě tolači
 Re: zarůstání nehtů16.05.2012
Možná by si se měl vrátit z5 k těm větším lezečkám ;)
 Re: zarůstání nehtů16.05.2012
Ahoj, já kupodivu řeším zarůstání jinak. Na pedikůře mi nehet vystřihávali skoro co nejvíc a moc to
  Re: zarůstání nehtů16.05.2012
Každopádně to chce větší lezky. Už několik let lezu v těsných Miurách, Testarosách - říkám si, jak v
 Re: zarůstání nehtů16.05.2012
Nech si narůst delší nehty na palcích,někdy na přelomu února,března si vlez do skeletu nebo do těsný
  Re: zarůstání nehtů16.05.2012
Nebo si je nech vytrhnout, na chíře ti to s radostí zaříděj.
 Re: zarůstání nehtů17.05.2012
Hodně se zde řeší velikost lezeček, ale dejte si pozor jak těsné ( příp. jak volné) nostíte civilní

 No edge ???16.05.2012
Zdravím mám dotaz když prolezu lezečky s technologií no edge tak mi je asi nikdo už nepodlepí co ?? otázka je jestli je to opravdu tak super jak tvrdí i adam a nebo jen trik jak zvýšit komerci a konzum už i v tak s přírodou spjatém sportu jako je lezení :
 Re: No edge ???16.05.2012
Umí je dobře podlepit, už to tu bylo řešeno před pár dny.

 la sportiva phyton16.05.2012
zdravím prosím někoho kdo našel v moravském krase mezi indií a evropou lezečky la sportiva phyton velikost 41 proleené a smradlavé o jejich navrácení nebo o info kde se nachází i když se bojím že je zbalil spíš nějaký nelezec :( když tak mi prosím dejte v

 DOLDY16.05.2012
Uz leta pouzivam bagly DOLDY a jsem velmi spokojen,uplne se vyrovna Deutru a je levnejsi a cesky.
 Re: DOLDY16.05.2012
Už to teda ale taky není, co bejvávalo (švy praskají, přesky praskají..), nicméně pravda, já jsem s
  Re: DOLDY16.05.2012
Mám do Doldy krosnu 65 l asi 5 let a stále skvěle drží. Na to, že jsem jí kupoval za 1900kč, úplně s
  Re: DOLDY16.05.2012
Pozor Doldy jednak má skutečně potíže s kvalitou a pak navíc ještě s uznaváním reklamací. Snaží se s
   Re: DOLDY16.05.2012
Nevím, zda až takhle, ale byla série velice nekvalitních batohů před několika lety, uznání reklamace
    Re: DOLDY16.05.2012
Trochu? Jestli jste si koupili dva batohy a dva jste reklamovali?
     Re: DOLDY17.05.2012
Doldy jsou strašný sračky, někdo to pozná ale teprve až tehdy, až s jejich batohem jde do hor. Alpin
      Re: DOLDY17.05.2012
Alpinist imho OK, tvar a vejšku posoudíš už ve kšeftě, žádná záludnost. Ale BigHorn je sice velkej,
       Re: DOLDY17.05.2012
Ne, dva batohy jsme nekupovali, ale shodou okolnosti se to sešlo, že jsme ten rok dva reklamovali. J
        Re: DOLDY19.05.2012
Tak proč zase kupovat Doldy?
         Re: DOLDY20.05.2012
Asi i přes obavy a zkušenost s jednou reklamací (která proběhla rychle, hned, dobře) mám pořád naivn
 Re: DOLDY17.05.2012
Tak to máš super zkušenost. Bohužel jinou než já.

Doldy prošel tvrdou odtučňovací kúr
 Re: DOLDY17.05.2012
Doldy Pumori kupovanej 2005: byl supr, ale po dvou letech odešla třetina přezek, některý ne až tak d
  Re: DOLDY17.05.2012
Já zas od Doldy utekl ke Karrimoru a koupil Cheetah. Taky je po problémech. A cenový rozdíl nebyl te
   Re: DOLDY18.05.2012
Koupil jsem si před rokem 30l avenger a hned po týdnu nošení se mi urval boční dotahovací popruh, ta
    Re: DOLDY18.05.2012
Doldy nebrat.
Kup si Osprey, buď Aether nebo Kestrel. Jsou to spolehlivý batohy s nízkou váho
     Re: DOLDY03.10.2012
Já jsem jednou dostal Dakine batoh na snowboard. Nevím přesně konkrétní název, ale měl vstup přes zá
 Re: DOLDY21.05.2012
taky mam spatne zkuseosti s Doldy.
  Re: DOLDY21.05.2012
Tak se tady všichni shodli, že jsou to batohy k ničemu, nechápu tedy, proč jich je pořád všude plno.
   Re: DOLDY25.06.2012
Mě se naopak zdá, že se batohy Doldy a Treksport úplně vytratily. V okolí neznám nikoho kdo by je mě
    Re: DOLDY03.10.2012
Doldy si neudrželo historickou kvalitu a dostalo se materiálama a zpracováním na úroveň batohů za po
     Re: DOLDY20.03.2013
Je to fakt tak špatný?
 Re: DOLDY20.03.2013
jestlipak ještě šije Jarda Derner u tý fotochemy nebo jak se to tam jmenuje. batohu bude dvacet let,
  Re: DOLDY20.03.2013
Podle mě doba těchto malých výrobců je pryč.
   Re: DOLDY20.03.2013
von ještě desítku dá.
    Re: DOLDY20.03.2013
Tvůj batoh dá deset let nebo výrobce jich ještě deset do smrti ušije?
     Re: DOLDY20.03.2013
batoh dá ještě deset let.
  Re: DOLDY20.03.2013
Těžko říct, už o něm není slyšet. V Hradci se ale ještě pořád šijou bágly Corazon. Některý lepší, ně
 Corazon20.03.2013
Když už se tady rozebírají batohy. Máte někdo zkušenost s Corazon, těma nad 60 litrů ? Mám jejich Ar
  Re: Corazon21.03.2013
Mám 11 let starou Patagonii od Treksportu a maximální spokojenost. Ale kamarádi, co si Treksport kup
   Re: Corazon21.03.2013
No počkej, ty mluvíš o Treksportu, on se ptá na Corazon.
Corazon nedělá batohy "in"
    Re: Corazon21.03.2013
35 litrovy corazon mam cca. 8 roků (pouzivam denně+lezení, kolo apod) a krome 2x měněných zipů pohod
  Re: Corazon21.03.2013
Mám od Corazonu osmdesátku už asi 15 let a používám jí docela hodně. Je sice těžší, trochu proprší,
   Doldy nic moc, ale katastrofa je Lafuma22.03.2013
Když už jsou tady seznamy zkušeností, tak Boll si taky už nikdy nekoupim. Ja mam ten maly bagl jen d

 Bouldering v Praze15.05.2012
Ahoj všem,
neporadil by někdo šikovnou  kamennou zeď někde v Praze(pokud možno ne před tisícem turistů), kde by se dalo bouldrovat. Ideální nějaké traverzy nízko nad zemí (namám bouldermatku).
Moc dík za rady.
kouďák
 Re: Bouldering v Praze15.05.2012
Pražské nábřeží je jeden nekonečný traverz, ale turistů bude zaručeně plné, i když třeba v pět ráno
 Re: Bouldering v Praze15.05.2012
My občas o pauzu ve škole chodíme do parku nad Albertovem(směrem z Albertova nahoru pravý schody a d
  Re: Bouldering v Praze16.05.2012
Díky za tipy.

 Batoh GEMMA vs. Deuter15.05.2012
Ahoj, nemáte někdo zkušenosti s batohem Gemma expedition (asi 70l)? Kdysi od kohosi jsem slyšel že gemmy jsou dobrý. Tak teď přemýšlím jestli pořídit gemmu, z hlediska dobré ceny. Nebo se vykačlat na cenu a zainvestovat do pořádnýho báglu od Deutra, neboť
 Re: Batoh GEMMA vs. Deuter15.05.2012
Mám Gemmu Expedition 75l s Cordurou už 10let a jsem s ní stále spokojený. Pevné záda, dobré polstrov
  Re: Batoh GEMMA vs. Deuter15.05.2012
asi tak. jedine, co se neda s deuterem absolutne srovnat je zadovy system, tak si poradne vyzkousi j
   Re: Batoh GEMMA vs. Deuter15.05.2012
souhlas se sekeromlatem
 Re: Batoh GEMMA vs. Deuter15.05.2012
Mám Gemmu Turist 50l už cirka 10 let a pořád perfektně slouží, i zipy drží (ač se k nim často chovám
  Re: Batoh GEMMA vs. Deuter15.05.2012
Hm to je zajímavá zkušenost a u jakého modelu se ti zádový systém zhroutil a jak to vypadá ? Nevím m
   Re: Batoh GEMMA vs. Deuter16.05.2012
Zajímalo by mě co si představuješ pod pojmem "batoh do hor" přijde mi že gemma má poutka n
    Re: Batoh GEMMA vs. Deuter16.05.2012
Upřímně si myslím, že Gemma technologicky dost zaostává. Deuter patří jednoznačně ke špičce. Mám od
    Re: Batoh GEMMA vs. Deuter16.05.2012
Já nevím jestli se bavíme o stejné gemmě, ale já nám batoh Gemma coby krabicózní cosi na záda (Gemm
     Re: Batoh GEMMA vs. Deuter16.05.2012
Obojí jsou to poctivý bágly co hodně vydržej, ale gemma, no jak to jen říct a neurazit, prostě je 10
     Re: Batoh GEMMA vs. Deuter16.05.2012
Mám už asi 15 let Gemmu 75 Turist (cordura, přední plnění) a naprostá spokojenost, pořád drží, dosud
   Re: Batoh GEMMA vs. Deuter16.05.2012
U Guida, zadní stěna se dole celá pohnula a uvolnila se z ní jedna tyčka. Ale pořád ho používám, nen
    Re: Batoh GEMMA vs. Deuter16.05.2012
Dnes má většina expedičních (velkých) batohů jak vrchní tak přední plnění. Takže v tomhle Gemma žádn
     Re: Batoh GEMMA vs. Deuter16.05.2012
Gemma nema pevny zadovy system. To je jeden z hlavnich rozdilu. Mam model Expedition 75 uz hodne dlo

 radost až na kost15.05.2012
Ahoj, pád na kole, zlomená klíční kost. Máte zkušensti? za jak dlouho zase polezu? :(
 Re: radost až na kost15.05.2012
Co se zeptat doktora....
 Re: radost až na kost16.05.2012
Už nikdy..v podstatě jsi jako lezec skončil. Už jen děvky, chlast, pak holubi v parku na lavičce a e
 Re: radost až na kost16.05.2012
osobní nemám, ale kámoš lezl už snad za měsíc...
  Re: radost až na kost17.05.2012
za tři týdny od nehody jsem opět seděl na kole ,lezt jsem zkoušel za pět tydnů.po dvou měsících leze

 lezečky15.05.2012
Cau, chci se zeptat jestli nekdo neměl podobnej problém. Včera jsem si koupil lezečky, ale po vyzkoušení na stěně jsem zjistil, ze mi to poměrně hodně tlačí na palec ze zhora a teď nevim co udělat. Někdo mi říká, že se ta bota trošku přizpůsobí, ale napad
 Re: lezečky15.05.2012
jedná se o lezečky ROCK PILLARS PEARL LACE
  Re: lezečky15.05.2012
stačí je pořádně rozpotit, oni si sednou
 Re: lezečky15.05.2012
  Re: lezečky15.05.2012
Peknej clanek, ale trochu me prekvapuje ze tam neni ani zminka o tom jak se ktere boty roztahuji. Od
   Re: lezečky15.05.2012
Mám zkušenosti jen s botama co tam popisuju a z mého pohledu je ta tužší počáteční fáze vcelku zaned
    Re: lezečky15.05.2012
"Vezměte si je domů a celou hodinu by jste v nich měli dokázat vydržet v obýváku u televize, se
     Re: lezečky15.05.2012
10-15 min vydrzis i s nohou ve sveraku. Co kdyz nahodou budes muset bejt v ceste 16 min... Kravina s
 Re: lezečky15.05.2012
helevá...jesi seš začátečník, tak si je kup podle hodinovýho obývákovýho návodu...protože nepolezeš
  Re: lezečky15.05.2012
Dave MacLeod radí, aby si začátečníci rovnou koupili dobré pevné lezečky, díky kterým se můžou nauči

 Hollental13.05.2012
Pardi. Poslete mi nekdo, kdo mate pruvodce v cestine na HOLLENTAL. Zdar a diky.
 Re: Hollental13.05.2012
Nepošlem, kup si tam... Je sice v němčině, ale parádní nákresy, takže to ani nevadí.
 Re: Hollental14.05.2012
Průvodce lze koupit také v Lezec shopu
  Re: Hollental14.05.2012
na co si tu dneska jeste hrajete? :) mas ho na uloz.to ve full verzi i s peknyma nakresama. taky jsm
   Re: Hollental14.05.2012
Existují knihovny a v nic se dají půjčit i průvodci. Netvrdím že všude mají vše, ale ve vědárně se d
   Re: Hollental14.05.2012
Zbláznit se a nekrást ... myslím celkem dobrá varianta ...

 Dűrnstein13.05.2012
Fotky z lezení v rakouském Dűrnsteinu (28.4.-1.5.) pro lezce od Vsetína - momentálně v Praze, k mání na emailu: vhlusek@seznam.cz

1   ...   618   619   620   621   622   623   624   625   626   627   628   629   630   631   632   633   634   635   636   637   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 zarůstání nehtů
Cau, potřeboval bych poradit, lezu  4 roky a včera jsem si koupil nové lezečky. Po předchozích zkušenostech jsem si koupil už drobet utáhle abych mohl lezt konecně po menších lištách, ale po prvnim vyzkoušení jsem zjistil, že mi dost nepříjemě tolači na nehet, s kterym už jsem měl dřív problémy. Nehet mam trošku zarostlej a po hodinovym lezení mi tam začala i trošku téct krev a nevim co s tym ( na druhé noze je ve OK). Dříve jsem chodil na pedikůru, ale musel jsem tam chodit kazdej měsíc a to byl velkej problém, protože muj nehet byl pořád takovej rozbolavěnej a lezt už nešlo vůbec, a proto se chci zeptat, jestli někdo nemá podobnej problem a jak ho řeší. Zkoušel jsem nehet zastřihávat už mnohokrát, ale nikdy nebyl výsledek jakej bych si představoval...
Honza13:56:15 16.05.2012
odpovědět 
 Re: zarůstání nehtů
Možná by si se měl vrátit z5 k těm větším lezečkám ;)
Vojta14:02:32 16.05.2012
odpovědět 
 Re: zarůstání nehtů
Ahoj, já kupodivu řeším zarůstání jinak. Na pedikůře mi nehet vystřihávali skoro co nejvíc a moc to nepomohlo. Začal jsem to řešit tím, že nehet na palci nechávám vyrůst co nejvíce. Vůbec nestříhám koutky. Trvalo to rok, byl to bolestivý boj, ale je to tak lepší.
Hodně pomůže hygiena a když to má sklon bolet a kůže červenat, tak trochu pomůže dezinfikovat (Betadin apod.) Ony bacily jsou svině.
J.14:13:14 16.05.2012
odpovědět 
  Re: zarůstání nehtů
Každopádně to chce větší lezky. Už několik let lezu v těsných Miurách, Testarosách - říkám si, jak vše malé ustojí..Včera na stěně jsem si musel půjčit jejich vytahaný, olezlý lezky (moje jsou na opravě). Po tom, co jsem lezl těžký cesty (i po malých stupech) jsem zjistil, že to až zase tak není o lezečkách..Ty větší, vytahaný a olezlý se zase tak nestratili. Jen o těsných lezkách to lezení není, to mi věř! Ať se nehet zahojí.
Matty15:55:25 16.05.2012
odpovědět 
 Re: zarůstání nehtů
Nech si narůst delší nehty na palcích,někdy na přelomu února,března si vlez do skeletu nebo do těsných pohor,vylez nějaký ten led nejlépe celodenní,do měsíce ti slezou a máš po starostech,věř mi! :)
moučis18:35:09 16.05.2012
odpovědět 
  Re: zarůstání nehtů
Nebo si je nech vytrhnout, na chíře ti to s radostí zaříděj.
PEPA21:37:24 16.05.2012
odpovědět 
 Re: zarůstání nehtů
Hodně se zde řeší velikost lezeček, ale dejte si pozor jak těsné ( příp. jak volné) nostíte civilní boty. V těch trávíte mnohem větší množství času a pokud máte nevhodnou velikost nebo třeba tvar, tak vám to ty nehty " načne" a ty pak zlobí. Já nosí 3/4 roku sandály a nehty mě v lezkách nebolí.
Steve16:03:27 17.05.2012
odpovědět 
 Foto dne:
finále
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192346)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Nedělení dýchánek - varianta VIIIb Tisá - Velké Stěny
Nedělní dýchánek VIIIa Tisá - Velké Stěny
Novodobá VIIIb Tisá - Velké Stěny
Životní radost V Tisá - Velké Stěny
Kopanina VIIb Tisá - Velké Stěny
Nově komentované:
Kočka 7b+ Davle
Rasista VIIb Tisá - Velké Stěny
Kočka 7b+ Davle
Kočka 7b+ Davle
Kočka 7b+ Davle

 Nově v diskusi:
Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Re: Wow | Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Pátej flek ... | Re: Viva Master ! | Wow | Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | 666 555 | Re: Viva Master ! |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (51)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1149 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1263 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1451 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1418 
 Neřeším to – lezu vše 
 1115 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi