Cau.. chtěl jsem se zeptat jak cvakat první expresku na Plzeňskej věži.. v průvodci je to značený jako obtížnost 6, ale normálně lezu 7 a tůto jsem si neškrt.. akorát jsem si pěkně namlátil )
Ahoj, máte někdo zkušenosti s fungování satelitního telefonu Thuraya na Pik Lenina z Kyrgyzstánu? Teoreticky tam pokrytí je, ale zajímají mě nějaké praktické zkušenosti. Díky
Máte někdo zkušenosti s kombinací grigri (upozornuju ze 1) a lanem 9,7mm?? podle vyrobce je prumer lana 10-11...vyuzival bych predevsim 10,5, ale obcas bych pouzil prave 9,7...bojim se, ze kdyz vezmu grigri 2 tak zase bude problem prave s tou 10,5...diky
omlouvám se, už se to tu řešilo, ale za boha to nemůžu znova najít...zajímalo by mě, jestli je v pohodě používat statiku, která ležela 6let v kumbále...sucho, tma...vím že tady o to diskuze už byla, ale nedari se...diky
Ahoj letos jedem s partou do gruzie a při tý příležitosti i na pár tamních vrcholů, včetně právě elbrusu.A právě nevim jak je to s tim vízem, jestli je potřeba nebo ne ?Na hedvábný stezce mi zatim ňákej typ napsal že prej jo, ale zase na
Ahoj,
chci se zeptat na praktické zkušenosti s použitím jistítka ATC Guide a lana 11mm. Podle výrobce by to fungovat mělo, ale chci se poptat na praktické zkušenosti?? díky
Ahoj letos jedem s partou do gruzie a při tý příležitosti i na pár tamních vrcholů, včetně právě elbrusu.A právě nevim jak je to s tim vízem, jestli je potřeba nebo ne ?Na hedvábný stezce mi zatim ňákej typ napsal že prej jo, ale zase na http://www.kavkaz-elbrus.cz/ píšou, že to není pravda až na jednu výstupovou linku?Tak jako jestli někdo víte jak to je, kde to zjistit, nebo úplně nejlíp ste tam byl, tak prosím napište do diskuze, nebo ještě líp na maila díky moc
A kdyz uz - silen nedporucuju normalku. je to humus. Nejkrasnejsi je severka, a(je lehka) ale tu budete mit strasne z ruky) a vichodni hrana je celkem tzezka a zapadnise neleze - extreme nebezpecna. Takze na to prdte:) Nejvysi hora gruzie ma nejakych 5400, a co jsem slysel stoji za to :)
Byl jsem v Gruzii dva roky zpatky a bylo to tak, ze do Gruzie viza nepotrebujete. Hranice byly uzavrene a nepoustelo se tam ani zpatky. Navic jediny prechod, co by pripadal v uvahu je v udoli pod Kazbekem, ale ani tam nepousteli, navic je docela blizko Osetie. Svanecie (gruzinska oblast jizne pod Elbrusem) je docela spatne dostupna oblast. Neustale jsou tam nejake sesuvy a tak...
Ja byl v Gruzii vloni. S Elbrusem nemam zkusenost, ale stejne jako ostatni si myslim, ze s Gruzii ho nepsojis. Muzu doporucit Kazbeg. Normalka je chodak a je tam hodne lidi, ale daji se jit i jiny cesty (jizni nebo JZ stena) a ty jsou uplne bez lidi. Je to ale dost otazka podminek a cervenec, srpen budou spis spatny (moc teplo). Z BC pod Kazbegi je jeste par dlasich mensich kopcu, ted nevim presne, ale minimalne jedna cesta byla videt a bude to super lezeni.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.