Ahoj Lezci,
obracím se na vás s dotazem, jestli se někdo z široké lezecké komunity nechystá v nejbližší době do Rakouska na Hohe Wand. V euforii po dolezení cesty Betty a Paul jsem zapomněl na výstupu lezečky La Sportiva Miura. Kdybyste měl někdo c
Cau.. chtěl jsem se zeptat jak cvakat první expresku na Plzeňskej věži.. v průvodci je to značený jako obtížnost 6, ale normálně lezu 7 a tůto jsem si neškrt.. akorát jsem si pěkně namlátil )
Ahoj, máte někdo zkušenosti s fungování satelitního telefonu Thuraya na Pik Lenina z Kyrgyzstánu? Teoreticky tam pokrytí je, ale zajímají mě nějaké praktické zkušenosti. Díky
Máte někdo zkušenosti s kombinací grigri (upozornuju ze 1) a lanem 9,7mm?? podle vyrobce je prumer lana 10-11...vyuzival bych predevsim 10,5, ale obcas bych pouzil prave 9,7...bojim se, ze kdyz vezmu grigri 2 tak zase bude problem prave s tou 10,5...diky
omlouvám se, už se to tu řešilo, ale za boha to nemůžu znova najít...zajímalo by mě, jestli je v pohodě používat statiku, která ležela 6let v kumbále...sucho, tma...vím že tady o to diskuze už byla, ale nedari se...diky
Ahoj letos jedem s partou do gruzie a při tý příležitosti i na pár tamních vrcholů, včetně právě elbrusu.A právě nevim jak je to s tim vízem, jestli je potřeba nebo ne ?Na hedvábný stezce mi zatim ňákej typ napsal že prej jo, ale zase na
Ahoj,
chci se zeptat na praktické zkušenosti s použitím jistítka ATC Guide a lana 11mm. Podle výrobce by to fungovat mělo, ale chci se poptat na praktické zkušenosti?? díky
Máte někdo zkušenosti s kombinací grigri (upozornuju ze 1) a lanem 9,7mm?? podle vyrobce je prumer lana 10-11...vyuzival bych predevsim 10,5, ale obcas bych pouzil prave 9,7...bojim se, ze kdyz vezmu grigri 2 tak zase bude problem prave s tou 10,5...diky za postrehy
Poučení od výrobce je ti jistě známo. Moje osobní zkušenost. Lano beal booster 9,7 ne uplně nové tzn. již zvětšilo svůj objem mi fungovalo. Nové nevím ale ted mel kamos uplně nové a i v kombinaci s gri-gri 2 to při podávání byla dost rychlost. Jinak ted uz mam grigri 2 a da se i s radně olezenou 10,5 tendon ale rozhodně to neni zadny zazrak.
Jak s touto informaci nalozis je tvoje vec takze tak
jo jo je to tak... lano mam ted nové a fakt to chce opatrně, pokud ti do toho někdo spadne tak se to zasekne... ale když to máš na otoč tak ta síla tam není tak intenzivní a musíš mu pomoct
co pise vyrobce ji mi jasny...a nejsem pako abych sel jistit v duchu "mam grigri, nemuze se nic stat"
Jde mi o to, ze to tenci pouziju fakt jen obcas a abych mel zase kvuli tomu grigri dve, to se mi nezda..a jelikoz spis budu pouzit prave to 10,5 tak uvazuju o jednicce...
mam fakt rad tyhle chytraky...kybl mam, jistit umim...kdyz nejsi schopnej odpovedet na presne danou otazku, tak prosim neodpovidej...ptal jsem se na vhodnost pouziti grigri 1 a tenciho lana, ne na to jak jistit a cim...diky
Grig-gri 2 lano 8.9 lezlo se na prvním na písku a házeli se tlamy, vše ok, fungovalo to dobře.
S jedničkou mi fungovala i 9.4, ale byl jsem opatrnější.
Tak grigri 1 funguje i u tenkých lan, ale je probrém s velkém třením a máš velkou pravděpodobnost že stiskneš palcem tu paku a lezec ti projede na zem.(lezu už 12 let, taky jsem se řikal že se mě to nemuže stát, že to dicky odělam, ale byl jsem na opilu, stalo se a dopadlo to naštěstí jenom spalenou rukou ). Ale člověk by měl dicky držet spodní konec pod grigrinou, ale všichni víme jak nato všichni serou a sam nato seru taky :-) Mám teď grigri 2 a tam není tak velká ta paka, aby si to palcem podžel při padu a navíc suprově a rychle se sním podavá lano.Ale zase se sním hůř spouští než s jedničkou. Ale pokud budeš použivat 10,5 tak klidně jedničku. Zase si myslím že do budoucna si koupíš tenký lano (lekhčí a jak víme člověk je linej tahat těžký věci :D ). To vše :-)
m. sem chtěl napsat " jsem všeználek, přesto hlupák" a nějak se mu to nepovedlo. nic si z toho nedělej, takovejch bylo a bude.
jistili jsme 9,3 a grigri1 a šlo to.. pravda, radši bych viděl dvojku, při spouštění ze 40 m. na novym laně jsem se docela bál.:)
opačná situace: mám GG2 a starší 10.5 Beal TopGun - je problém rychle podávat, svádí to k "zabijáckému úchopu", takže tuhle kombinaci určitě ne. mám i 9.7 Booster a tam paráda, rychlé podávání, není třeba palcem přidržovat páku. ale zase tření při spouštění není moc velké - používám doporučený fígl od Petzlu - mám v oku cvaklou karabinu bez zámku, do které procvaknu lano, a lze spouštět téměř s otevřenou dlaní.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.