Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Širůčková 11897
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 7951
2.Skopec 7086
3.Groš 6550

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5948 lezců
1230923 cest
Nové přelezy:
Timba Clim 7b
Side Step 7b
Averno 7b+
Manky Byzn 7c+
Kočka 7b+
Arnold Cla 9+
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+

Stěny
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
Big Wall - Praha 9 - Vysočany
V 16 - Plzeň

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
Rock Point OC Olympia - Brno
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Hohe Wand - zapomenuté lezky21.05.2012
Ahoj Lezci,
obracím se na vás s dotazem, jestli se někdo z široké lezecké komunity nechystá v nejbližší době do Rakouska na Hohe Wand. V euforii po dolezení cesty Betty a Paul jsem zapomněl na výstupu lezečky La Sportiva Miura. Kdybyste měl někdo c
 Re: Hohe Wand - zapomenuté lezky21.05.2012
zadej:
 Kozelka(Plzeňská věž)20.05.2012
Cau.. chtěl jsem se zeptat jak cvakat první expresku na Plzeňskej věži.. v průvodci je to značený jako obtížnost 6, ale normálně lezu 7 a tůto jsem si neškrt.. akorát jsem si pěkně namlátil )
 Re: Kozelka(Plzeňská věž)20.05.2012
ono záleží kde těch 7 lezeš :-(
  Re: Kozelka(Plzeňská věž)20.05.2012
Vsude.. na stěně, na skále atd.. ale tůto je tak 8 cca
   Re: Kozelka(Plzeňská věž)20.05.2012
Vylez sedmičku v krase, pak ji vylezeš všude :)
    Re: Kozelka(Plzeňská věž)20.05.2012
no na Plzeňský věži rozhodně nic za 8 není :)
   Re: Kozelka(Plzeňská věž)20.05.2012
Možno Ti nesadol charakter cesty. To sa stáva. Ja lezem okolo 6 a niekdedy to je bez problémov na OS
 Re: Kozelka(Plzeňská věž)21.05.2012
Která cesta ale?
  Re: Kozelka(Plzeňská věž)21.05.2012
Asi normálka, ne? Tam se to blbě cvaká.
  Re: Kozelka(Plzeňská věž)21.05.2012
Tipnul bych si Ujíždějící mozek, v průvodci za 6+. Ten je na svoji klasu celkem těžkej a cvakání nep
   Re: Kozelka(Plzeňská věž)21.05.2012
Tak to je fakt drzý, lezeš 7 a tuto cestu ( 6 až 7-, víc na tutej věži neni )ani necvakneš. Stěžuj
    Re: Kozelka(Plzeňská věž)21.05.2012
S takovýma "chytrákama" jako jsi ty se nebavim.. a uz vůbec mě nezajímá takový názor
     Re: Kozelka(Plzeňská věž)22.05.2012
Konečně kvalitní diskuse :-)), asi tady tůto začnu víc sledovat;-).. jinak ta preska se cvaká skrz t
      Re: Kozelka(Plzeňská věž)22.05.2012
Z*: To se mi líbí
      Re: Kozelka(Plzeňská věž)22.05.2012
cvakat první presku na věž může být trochu problém, chce to pořádnou karabinu

 Thuraya a Pik Lenina18.05.2012
Ahoj, máte někdo zkušenosti s fungování satelitního telefonu Thuraya na Pik Lenina z Kyrgyzstánu? Teoreticky tam pokrytí je, ale zajímají mě nějaké praktické zkušenosti. Díky
 Re: Thuraya a Pik Lenina26.05.2012
V basecampu 3600 zachytite signal pres standardni roaming a jinak v sezone je tam takove mraky lidi

 Rohozec Skalák17.05.2012
To je teda vostuda, že nemáte v anketě nejlepší pivo z koupáku ! :)
 Re: Rohozec Skalák17.05.2012
Chybí mi tady Lobkowic a spousta piv z malých pivovarů :-) Dát sem Gambrihnus, Krušovickou sodovku,
  Re: peníze jěště dnes18.05.2012
Je to možný, že najdu lichváře i zde??? stačí že to erou všude a eště tu.....sou wěci co mě erou-to
   Re: peníze jěště dnes18.05.2012
viz.inzerát
    Re: peníze jěště dnes18.05.2012
No tak to je už fakt síla. Asi nějakej zaprděnej kravaťák co se jde jednou odvázat (navázat) na lano
     Re: peníze jěště dnes18.05.2012
Díky za upozornění, inzerát je smazaný. Příště prosím přes emaily, v diskuzi se to může ztratit obzv
      Re: peníze jěště dnes18.05.2012
a mě by zrovna zajimalo o co slo?
       Re: peníze jěště dnes20.05.2012
to snad jde dat dohromady, ne?
        Re: peníze jěště dnes20.05.2012
To je pravda.

 Neznámé cesty v Labáku17.05.2012
Neví někdo jak se jmenují, případně klasifikace dvou cest na jakoby předskalí (je to na pravém břehu, mezi Hektorem a Trůnem)?

Působí to jako desetimetrovej kvak, asi to i je kvak, ale po vylezení maj obě 30 metrů. Obě jsou ukloněné a obě n
 Re: Neznámé cesty v Labáku17.05.2012
A je to vpravo nebo vlevo od Minaretu?
  Re: Neznámé cesty v Labáku17.05.2012
Napadá mě: těsně vlevo od Trůnu jsou 3 nové cesty od R. Hese. Ale to je vlastně okamžitě vlevo od le
   Re: Neznámé cesty v Labáku17.05.2012
To budou ty dvě cesty na položený pilířek. Obě končí nahoře na velkém balvanu, který tvoří převis.
    Re: Neznámé cesty v Labáku17.05.2012
asi Hlídač
    Re: Neznámé cesty v Labáku17.05.2012
No Hlídač by to být mohl, je to na takový podivný balvan hned u cesty. Akorát to v tom případě není

 Grigri + lano 9,7mm17.05.2012
Máte někdo zkušenosti s kombinací grigri (upozornuju ze 1) a lanem 9,7mm?? podle vyrobce je prumer lana 10-11...vyuzival bych predevsim 10,5, ale obcas bych pouzil prave 9,7...bojim se, ze kdyz vezmu grigri 2 tak zase bude problem prave s tou 10,5...diky
 Re: Grigri + lano 9,7mm17.05.2012
Poučení od výrobce je ti jistě známo. Moje osobní zkušenost. Lano beal booster 9,7 ne uplně nové tzn
 Re: Grigri + lano 9,7mm17.05.2012
Doporuceni vyrobce hovori jasne!!!
 Re: Grigri + lano 9,7mm17.05.2012
Mám gri gri 1 a lano tendon 9,2 a dá se to..
  Re: Grigri + lano 9,7mm17.05.2012
9,7 není problém. Ale je pravda, že u funglovky je potřeba notná obezřetnost. Ale to je u jištění li
   Re: Grigri + lano 9,7mm17.05.2012
jo jo je to tak... lano mam ted nové a fakt to chce opatrně, pokud ti do toho někdo spadne tak se to
 Re: Grigri + lano 9,7mm17.05.2012
co pise vyrobce ji mi jasny...a nejsem pako abych sel jistit v duchu "mam grigri, nemuze se nic
  Re: Grigri + lano 9,7mm17.05.2012
Kup si kýbl a nauč se jistit...Nemusíš řešit průměry lan. To jest rada nad zlato!
   Re: Grigri + lano 9,7mm18.05.2012
mam fakt rad tyhle chytraky...kybl mam, jistit umim...kdyz nejsi schopnej odpovedet na presne danou
    Re: Grigri + lano 9,7mm18.05.2012
Grig-gri 2 lano 8.9 lezlo se na prvním na písku a házeli se tlamy, vše ok, fungovalo to dobře.
     Re: Grigri + lano 9,7mm18.05.2012
Spousta lidí používá bez problémů kombinaci GriGri1 + Joker 9.1.
      Re: Grigri + lano 9,7mm18.05.2012
Tak grigri 1 funguje i u tenkých lan, ale je probrém s velkém třením a máš velkou pravděpodobnost že
       Re: Grigri + lano 9,7mm18.05.2012
Ještě jsem zapomněl, na trhu jsou další dobré blokanty např. cinch, edy (hodně dobrý blokant)a další
    Re: Grigri + lano 9,7mm18.05.2012
m. sem chtěl napsat " jsem všeználek, přesto hlupák" a nějak se mu to nepovedlo. nic si z
  Re: Grigri + lano 9,7mm18.05.2012
opačná situace: mám GG2 a starší 10.5 Beal TopGun - je problém rychle podávat, svádí to k "zabi
 Re: Grigri + lano 9,7mm20.05.2012
V poho, mam presne tenhle setup a no problema. Nebal bych se toho.

 starsi lano16.05.2012
omlouvám se, už se to tu řešilo, ale za boha to nemůžu znova najít...zajímalo by mě, jestli je v pohodě používat statiku, která ležela 6let v kumbále...sucho, tma...vím že tady o to diskuze už byla, ale nedari se...diky
 Re: starsi lano16.05.2012
Jestli nepřišlo do kontaktu s kyselinou, louhem, močovinou a na pohled vypadá normálně, nebál bych s

 Elbrus16.05.2012
Ahoj letos jedem s partou do gruzie a při tý příležitosti i na pár tamních vrcholů, včetně právě elbrusu.A právě nevim jak je to s tim vízem, jestli je potřeba nebo ne ?Na hedvábný stezce mi zatim ňákej typ napsal že prej jo, ale zase na
 Re: Elbrus16.05.2012
Elbrus ale není zrovna Gruzie..
 Re: Elbrus17.05.2012
tak to good luck :-) to co jsi popsal za tri tydny, na ktere dostanes vizum, nestihnes.. a z gruzie
 Re: Elbrus17.05.2012
tak to good luck :-) to co jsi popsal za tri tydny, na ktere dostanes vizum, nestihnes.. a z gruzie
  Re: Elbrus17.05.2012
Jojo.. hranice neproechazi vrcholem lebrusu ale par desitek kilaku jizneji... Nemate sanci. Inac viz
   Re: Elbrus17.05.2012
A kdyz uz - silen nedporucuju normalku. je to humus. Nejkrasnejsi je severka, a(je lehka) ale tu bud
    Re: Elbrus18.05.2012
Nejvyšší hora Gruzie je Šchara s 5201m, žádných "nějakých 5400", ale to jenom pro upřesněn
 Re: Elbrus17.05.2012
Bez víza bez šance,jedině na černo přes sedlo Donguzorun nebo Bečo,ale to bych si při dnešních vztaz
 Re: Elbrus17.05.2012
Byl jsem v Gruzii dva roky zpatky a bylo to tak, ze do Gruzie viza nepotrebujete. Hranice byly uzavr
 Re: Elbrus17.05.2012
Ja byl v Gruzii vloni. S Elbrusem nemam zkusenost, ale stejne jako ostatni si myslim, ze s Gruzii ho

 ATC Guide - 11mm16.05.2012
Ahoj,
chci se zeptat na praktické zkušenosti s použitím jistítka ATC Guide a lana 11mm. Podle výrobce by to fungovat mělo, ale chci se poptat na praktické zkušenosti?? díky
 Re: ATC Guide - 11mm16.05.2012
Záleží na olezenosti/ochlapacení lana. Lana 10.5 co máme na klubové stěnce a jsou už chlupaté jdou d
  Re: ATC Guide - 11mm16.05.2012
no me jde spis o statku, na ktery se bude slanovat a lizt nahoru systemem yo-yo s pouzitim prave ATC
   Re: ATC Guide - 11mm16.05.2012
Na vypelešenou 11mm statiku užiješ nejspíš osmu.
    Re: ATC Guide - 11mm17.05.2012
jj, o slaneni jde taky, ale jde mi i o to, abych mohl prave s ATC lizt i nahoru...prave zminemym sys
     Re: ATC Guide - 11mm17.05.2012
Mám špagát Lanex Altea, myslím že 10,5 mm a jakákoliv manipulace v ATC je porod, ačkoliv ještě neni
      Re: ATC Guide - 11mm17.05.2012
Mám přesně totéž, co kolega nade mnou a zcela souhlasím - je to peklo.

 Glockner16.05.2012
Prosim o info jestli byl nekdo v posledni dobe na Glockneru mayerlovou cestou o podminkach.Diky
 Re: Glockner19.05.2012
1   ...   617   618   619   620   621   622   623   624   625   626   627   628   629   630   631   632   633   634   635   636   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Grigri + lano 9,7mm
Máte někdo zkušenosti s kombinací grigri (upozornuju ze 1) a lanem 9,7mm?? podle vyrobce je prumer lana 10-11...vyuzival bych predevsim 10,5, ale obcas bych pouzil prave 9,7...bojim se, ze kdyz vezmu grigri 2 tak zase bude problem prave s tou 10,5...diky za postrehy
ja12:26:29 17.05.2012
odpovědět 
 Re: Grigri + lano 9,7mm
Poučení od výrobce je ti jistě známo. Moje osobní zkušenost. Lano beal booster 9,7 ne uplně nové tzn. již zvětšilo svůj objem mi fungovalo. Nové nevím ale ted mel kamos uplně nové a i v kombinaci s gri-gri 2 to při podávání byla dost rychlost. Jinak ted uz mam grigri 2 a da se i s radně olezenou 10,5 tendon ale rozhodně to neni zadny zazrak.
Jak s touto informaci nalozis je tvoje vec takze tak
yanya13:24:16 17.05.2012
odpovědět 
 Re: Grigri + lano 9,7mm
Doporuceni vyrobce hovori jasne!!!
Ondra13:27:47 17.05.2012
odpovědět 
 Re: Grigri + lano 9,7mm
Mám gri gri 1 a lano tendon 9,2 a dá se to..
Mik13:31:34 17.05.2012
odpovědět 
  Re: Grigri + lano 9,7mm
9,7 není problém. Ale je pravda, že u funglovky je potřeba notná obezřetnost. Ale to je u jištění libovolným jistidlem.
13:39:41 17.05.2012
odpovědět 
   Re: Grigri + lano 9,7mm
jo jo je to tak... lano mam ted nové a fakt to chce opatrně, pokud ti do toho někdo spadne tak se to zasekne... ale když to máš na otoč tak ta síla tam není tak intenzivní a musíš mu pomoct
Mik13:44:40 17.05.2012
odpovědět 
 Re: Grigri + lano 9,7mm
co pise vyrobce ji mi jasny...a nejsem pako abych sel jistit v duchu "mam grigri, nemuze se nic stat"
Jde mi o to, ze to tenci pouziju fakt jen obcas a abych mel zase kvuli tomu grigri dve, to se mi nezda..a jelikoz spis budu pouzit prave to 10,5 tak uvazuju o jednicce...
ja15:07:15 17.05.2012
odpovědět 
  Re: Grigri + lano 9,7mm
Kup si kýbl a nauč se jistit...Nemusíš řešit průměry lan. To jest rada nad zlato!
M.21:43:42 17.05.2012
odpovědět 
   Re: Grigri + lano 9,7mm
mam fakt rad tyhle chytraky...kybl mam, jistit umim...kdyz nejsi schopnej odpovedet na presne danou otazku, tak prosim neodpovidej...ptal jsem se na vhodnost pouziti grigri 1 a tenciho lana, ne na to jak jistit a cim...diky
ja07:27:08 18.05.2012
odpovědět 
    Re: Grigri + lano 9,7mm
Grig-gri 2 lano 8.9 lezlo se na prvním na písku a házeli se tlamy, vše ok, fungovalo to dobře.
S jedničkou mi fungovala i 9.4, ale byl jsem opatrnější.
George-jp08:23:40 18.05.2012
odpovědět 
     Re: Grigri + lano 9,7mm
Spousta lidí používá bez problémů kombinaci GriGri1 + Joker 9.1.
pbla402409:59:26 18.05.2012
odpovědět 
      Re: Grigri + lano 9,7mm
Tak grigri 1 funguje i u tenkých lan, ale je probrém s velkém třením a máš velkou pravděpodobnost že stiskneš palcem tu paku a lezec ti projede na zem.(lezu už 12 let, taky jsem se řikal že se mě to nemuže stát, že to dicky odělam, ale byl jsem na opilu, stalo se a dopadlo to naštěstí jenom spalenou rukou ). Ale člověk by měl dicky držet spodní konec pod grigrinou, ale všichni víme jak nato všichni serou a sam nato seru taky :-) Mám teď grigri 2 a tam není tak velká ta paka, aby si to palcem podžel při padu a navíc suprově a rychle se sním podavá lano.Ale zase se sním hůř spouští než s jedničkou. Ale pokud budeš použivat 10,5 tak klidně jedničku. Zase si myslím že do budoucna si koupíš tenký lano (lekhčí a jak víme člověk je linej tahat těžký věci :D ). To vše :-)
 Tom11:43:40 18.05.2012
odpovědět 
       Re: Grigri + lano 9,7mm
Ještě jsem zapomněl, na trhu jsou další dobré blokanty např. cinch, edy (hodně dobrý blokant)a další.Tom
 Tom11:49:12 18.05.2012
odpovědět 
    Re: Grigri + lano 9,7mm
m. sem chtěl napsat " jsem všeználek, přesto hlupák" a nějak se mu to nepovedlo. nic si z toho nedělej, takovejch bylo a bude.
jistili jsme 9,3 a grigri1 a šlo to.. pravda, radši bych viděl dvojku, při spouštění ze 40 m. na novym laně jsem se docela bál.:)
pan černý17:01:37 18.05.2012
odpovědět 
  Re: Grigri + lano 9,7mm
opačná situace: mám GG2 a starší 10.5 Beal TopGun - je problém rychle podávat, svádí to k "zabijáckému úchopu", takže tuhle kombinaci určitě ne. mám i 9.7 Booster a tam paráda, rychlé podávání, není třeba palcem přidržovat páku. ale zase tření při spouštění není moc velké - používám doporučený fígl od Petzlu - mám v oku cvaklou karabinu bez zámku, do které procvaknu lano, a lze spouštět téměř s otevřenou dlaní.
BtB22:11:35 18.05.2012
odpovědět 
 Re: Grigri + lano 9,7mm
V poho, mam presne tenhle setup a no problema. Nebal bych se toho.
upman12:31:32 20.05.2012
odpovědět 
 Foto dne:
finále
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192359)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Nesquiqquì! 6c+ Bergamo-Brescia
Gruppo Alpini Colere 6a+ Bergamo-Brescia
Il volo di Ursula 6b Bergamo-Brescia
Manaslu 2004 5c Bergamo-Brescia
Pollo ripieno di pus 6a Bergamo-Brescia
Nově komentované:
Lambert 8a Davle
Kočka 7b+ Davle
Harem VIIIb Rathen
Kočka 7b+ Davle
Lambert 8a Davle

 Nově v diskusi:
Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Prosím, | Re: Pátej flek ... | Re: Viva Master ! | Sil(e)nej borec | Whatsup | Re: Wow | Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Pátej flek ... | Re: Viva Master ! | Wow |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (46)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1149 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1264 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1453 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1418 
 Neřeším to – lezu vše 
 1115 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz