LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRůVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Nejrychlejší výměna informací je rána pěstí.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
23.Fajkoš 10389
24.Svoboda 10371
25.Melen 10357
Bouldry:
23.Chejn 9928
24.Klapal 9853
25.Horáček 9828
Hory:
9.Nešťák 5095
10.Veselá 4592
11.Hess 4095

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5947 lezců
1230741 cest
Nové přelezy:
Bílý Tesák 7b+
Arnold Cla 9+
Lambert 8a
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+
Hučení V K 9+
Rote Kante 9+
J. Har 7c

Stěny
Rock 'n' Wall - Plzeň
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
V 16 - Plzeň

Prodejny
Rock Point OC Olympia - Brno
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
LANEX eshop - Bolatice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Tvrdá lezečka23.05.2012
Ahoj neporadil by mi někdo čím vyčistit lezečku která je tvrdá?
Předem moc díky!
 Re: Tvrdá lezečka23.05.2012
Na drevaky je vzdy dobry pilnik ci bruska na parkety.
 Re: Tvrdá lezečka23.05.2012
Vyčistit?
  Re: Tvrdá lezečka24.05.2012
Opalit letlampou.
 Re: Tvrdá lezečka24.05.2012
kožená lezečka v zásadě vyžaduje stejné zacházení jako každá jiná kožená bota, jestli chceš teda aby
 Re: Tvrdá lezečka24.05.2012
Ja som stvrdnute kozene lezky natieral olejom na kozu, ale vysledok nebol nic moc. Nabuduce si kup l
  Re: Tvrdá lezečka24.05.2012
než na kozu tak radši na ovcu :-)
 Re: Tvrdá lezečka24.05.2012
nechápu...

 Aktualni schudnost, laviny v Alpach23.05.2012
Zdarec, nevite nekdo, kde se daji dohledat relevantni informace o aktualnim stavu lavinoveho nebezepeci pro konkretni alpske vystupy? Chci se vypravit na prelomu kveten/cerven (31.5.-3.6.) na Dom do Svycarskych Alp. Zaroven timto davam prostor, kdo by se
 Re: Aktualni schudnost, laviny v Alpach23.05.2012
Tohle je blbý?
 Peníze ještě dnes23.05.2012
Nechcete taky napsat tomu tydytovi, co porad dava inzeraty na lezce s nabidkama pujcek, prestoze se mu to kluci snazi pokazde mazat? Z netu to mate zadarmo ;).
Ja jsem se mu to uz snazil slusne vysvetlit, ale evidentne to nezabira.

 Co je ještě flash?23.05.2012
Ahoj, můžu něco z níže uvedeného udělat a pořád ještě by to byl flash?
1. mít nacvakaná presa
2. cestu proslaňovat a prohlédnout
3. při proslanění si osahat chyty, z jakých úhlů berou atd.
 Re: Co je ještě flash?23.05.2012
Na férovku je flash lepší styl než RP, takže presky ne a osahat chyty vůbec ne. Existuje i PP na prv
  Re: Co je ještě flash?23.05.2012
A proslaňovat? Když se mi na OS do toho nastoupit nechce, ale nemám info od nikoho?
   Re: Co je ještě flash?23.05.2012
1. Presa = PP
2. Osahat = RP
3. Proslaňovat = RP
Mrknout se jak to někdo leze,
    Re: Co je ještě flash?23.05.2012
Dík. Akorát to beru tak, že podívat se z jiné cesty = nemůže to být OS.
    Re: Co je ještě flash?23.05.2012
Píšete nesmysly ... V cestě můžeš mít expressky když chceš flashovat. Můžeš se podívat na videa, zep
     Re: Co je ještě flash?23.05.2012
Neřešte tady nějaký styly pro to aby vám nějakej lezec dal o 5 bodů nebo kolik víc. Lezte pro radost
      Re: Co je ještě flash?23.05.2012
Třeba by se autor jen nerad chlubil nepravdivým přelezem. Já si přelezy nastudoval právě proto, abyc
       Re: Co je ještě flash?23.05.2012
hulaku pises nesmysli
     Re: Co je ještě flash?23.05.2012
Nevim jak nesmysly... Když lezu Flash tak v cestě je jenom to, co tam je normálně - tzn. fixní presk
      Re: Co je ještě flash?23.05.2012
       Re: Co je ještě flash?23.05.2012
fixni presky myslim "presky co v ceste bezne visej i kdyz tam zrovna nikdo neleze" - ted s
      Re: Co je ještě flash?23.05.2012
no ona je otázka jestli ty presa si tam dáš ty nebo už tam sou např. v hrobovy jsou myslím pořád a k
       Re: Co je ještě flash?23.05.2012
přesně jak uvádí hulak :D :D prostě musíš být poctivej a cítit co ještě flash nebo OS je :)
       Re: Co je ještě flash?23.05.2012
Pokud mi někdo nacvakne první, tak si pak cestu píšu jako AF i v lehkých cestách (mém maximu). Prost
        Re: Co je ještě flash?23.05.2012
OS znamená, že si tu cetsu nelez, neviděl ji někoho lízt a s nikdo se s o ní stebou nebavil(o krocíc
         Re: Co je ještě flash?23.05.2012
Není to stejné, nastudujte si definici FLASH z kvalitních podkladů. RP styl je starší a tam si každý
         Re: Co je ještě flash?23.05.2012
Hmm, to bych chtěl vidět jak je stejné jen cvaknout lano do presa, nebo se tahat s presama, cvaknout
     Re: Co je ještě flash?23.05.2012
Nechat v tom presa pak mít flash můžeš mít akorát v deníčku na lezci, kde jde o body. Jinak to samoz
 Re: Co je ještě flash?23.05.2012
Proslanovat a prohlednout ANO, nacvakat presa samozrejme ANO, ja osobne bych citil ze osahat chyty u
  Re: Co je ještě flash?23.05.2012
další dobrý koment .)
  Re: Co je ještě flash?23.05.2012
Nacvakat NIKDY! Degradace stylu, lenost a lež:D
 Re: Co je ještě flash?23.05.2012
Uz jsem to nekolikrat zminoval, co se tyce Flash a PP Flash. Vychazi to z toho jak PP styl vzniknul.
  Re: Co je ještě flash?23.05.2012
Daleko poctivější je uvádět PP Flash, než Flash PP. To Flash patří do poznámky a ne naopak:)
   Re: Co je ještě flash?23.05.2012
Problem PP-Flash versus Flash-PP ma stejny filozoficko-psychologicky podtext jako poloprazdna versus
    Re: Co je ještě flash?23.05.2012
Samozrejme ze uprimejsi (podle meho nazoru) je PP Flash (oproti Flash PP), ale to uz je na kazdym z
     Re: Co je ještě flash?23.05.2012
No problém mi přijde, že Flash nejčastěji lezeš po někom, kdo cestu vylezel před tebou. Nejčastěji j
      Re: Co je ještě flash?23.05.2012
Beru to stejně jako Valmar. Flashů bych měl mnohem míň, kdybych bral cesty, co mi někdo jenom vyradi
   Re: Co je ještě flash?23.05.2012
No jo, ale za flash v závorce nejsou body.
  Re: Co je ještě flash?23.05.2012
Dalekohled určitě ne. Ale dějou se i horší věci. Někdo si třeba před lezením přečte průvodčíka. Jine
   Re: Co je ještě flash?23.05.2012
blbečku tak trenuj taky a nemel kraviny :D
    Re: Co je ještě flash?23.05.2012
Jaks přišel na to, že netrénuju? Hele nepocházíš náhodou z Betelgeuse 5?
   Re: Co je ještě flash?23.05.2012
V kvalitních podkladech je dalekohled u OS uváděn. Teď stáhnu diskusi směrem k překližce, za což bud
    Re: Co je ještě flash?23.05.2012
myslím že os s dalekohledem není na škodo vždyť se pořád člověk jen dívá :)
     Re: Co je ještě flash?23.05.2012
Ten dalekohled bych nechal a neřešil....protože to by taky mohlo skončit u brejlí, a to by spousta z
      Re: Co je ještě flash?23.05.2012
mě osobně by spíše zajímalo,jak je to se cvakáním všech presek,přecejenom někdy je cvaknutí presa do
       Re: Co je ještě flash?24.05.2012
dřív než napíšeš takový koment tak si přečti celou diskuzi. Je to Prostě o tom jestli pak uvedeš fl

 průser na lhoce22.05.2012
půl dne na sport cz, tady nic?
 Re: průser na lhoce22.05.2012
Nejen na sportu, i na iDNES nebo Novinkách....i když zatím bez nějakých konkrétních podrobností. V k
 Re: průser na lhoce22.05.2012
Tady na to není čas, nevidíš, že je přednější se hádat o gril pod nástupem v Rovišti??? :-) --- jina
 Re: průser na lhoce22.05.2012
Vzdy je smutne citat taketo spravy. RIP

 prosím o radu 22.05.2012
Ahoj. měl bych jeden dotaz: Jak se prosím lezeckou hantyrkou řekne bivakovací síť na spaní??????
 Re: prosím o radu 22.05.2012
hamaka
  Re: prosím o radu 22.05.2012
Děkuji
   Re: prosím o radu 22.05.2012
Hamaka je spíš turisticko-cestovatelký výraz. Horolezci se věší ne v síti, ale na závěsné plachtě (p
 Re: prosím o radu 22.05.2012
Ta velká mrcha s pevnou konstrukcí, ve které se spí ve stěně je portaledge.
 Re: prosím o radu 22.05.2012
"BigBag" the best!! Cca 400,- Kč Bauhouse. ;-))

 Labák písky atp...22.05.2012
zdar chtěl bych reagovat jen tak do větru a nechci tím nikoho rozčílit ani urazit jen prostě cele tohle "tradiční" lezení v čr mi přijde uplně k smíchu myslím tím lezení hlavně na písku kde jsou v cestách o delce 30 metru třeba jen tři železa..
 Re: Labák písky atp...22.05.2012
Je to marný, je to marný .... je to marný. Možná za padesát let, až všichni umřou :)
 Re: Labák písky atp...22.05.2012
Jo,jo vrtačky a bílé pracky to je to pravé splynutí s přírodou
 Re: Labák písky atp...22.05.2012
nejvic me pobavil Ostrov carodeju.. jak tam neco ten guru busil s magem visel v liste a povida.. &qu
 Re: Labák písky atp...22.05.2012
Sice to nečteš a nereaguješ (psal jsi to jenom kvůli flamu?), ale stejně - dyk si vyber něco vedle,
  Re: Labák písky atp...22.05.2012
A byl si tam někdy? Běž si tam zalízt a zaručuju ti že se u některých odlezů posereš do vejšky! Pro
   Re: Labák písky atp...22.05.2012
:))
   Re: Labák písky atp...22.05.2012
Yaku tohle nejvtipnější koment roku:)
    Re: Labák písky atp...22.05.2012
Jojo, ptát se vyhlášenýho pískaře zda byl v Labáku mě taky rozesmálo na dlouhý minuty...
     Re: Labák písky atp...22.05.2012
Já nevím kdo JD je..
      nápověda23.05.2012
no možná ani tak nejde o to kdo je JD, ale spíš P., ale nic si z toho nedělej, časem se v tom zorien
 Re: Labák písky atp...22.05.2012
Třeba ani nemusí dělat nový cesty,stačí když začne něco pořádně dělat a třeba by ani nebylo škoda,kd
  Re: Labák písky atp...22.05.2012
takovyhle kecy o maglajzu,a jisteni po 3m.muze rict jenom kokot.jestli chtel na lezci ventilovat nak
 Re: Labák písky atp...22.05.2012
Je to uplně jednoduchý... Důvod proč je to tak špatně vodjištěný a je tam zakázanej maglajz je ten,
  Re: Labák písky atp...22.05.2012
tohle taky nebylo uplne k veci.jsou 2 styly.odjisteny,neodjisteny.kazdy si muze vybrat.to ze uz lezo
   Re: Labák písky atp...22.05.2012
znáš to levá ruka oblina kilo madža prava ruka do bočáku 2 kila mádža nic proti tomu nemám a´t si k
   Re: Labák písky atp...22.05.2012
koukam, že horko trápí všechny
 Re: Labák písky atp...22.05.2012
Volnejch věží jsou i v Čechách stále ještě mraky, např Kokořínsko, Broumovky, Ádr, Teplice,... Chci
 Re: Labák písky atp...22.05.2012
Na písku se cesty s dlouhými odlezy a bez mága dělají proto, aby pískaři mohli balit ženský takovým
  Re: Labák písky atp...23.05.2012
jojo chtěl bych takového pískaře vidět ja takovým otevírám lebky :P peace
 Re: Labák písky atp...24.05.2012
Tema jiste zajimave, bohuzel mizerne napsane. To jsi si s tim nemohl dat vic prace?

J
  Re: Labák písky atp...24.05.2012
Máš možnost cesty, který ti nevyhovujou způsobem, jak jsou udělané, nelézt. Nikdo tě do nich nenutí.
   Re: Labák písky atp...24.05.2012
Souhlas. Sama na lezení na písku na prvním nemám morál a jsem tam spokojený druholezec, přesto chápu
   Re: Labák písky atp...31.05.2012
Ano, ten zazitek z tezkeho kroku 8m nad jistenim, 25m nad zemi vydrzi cele roky! Uzasna vec!

 MG lezení pravý břeh21.05.2012
Zdar všem, nevim zda je to dobře, ale spíše bych zůstal při zemi a nedával správcům NP Labské pískovce záminku k negativní diskuzi foto
 Re: MG lezení pravý břeh21.05.2012
Neboj, dotyčnej byl lapen cestou k přívozu a spravedlivě potrestán tzv. "rukavicou".
 Re: MG lezení pravý břeh21.05.2012
Jasny, fajn zes upozornil, kdyby to nekdo nahodou prehledl.
  Re: MG lezení pravý břeh21.05.2012
je to svinstvo. hnus.. nic míň. pošli mi prosimtě adresu, všechno tam pošlu. fotky, videa rozhovory.
 Re: MG lezení pravý břeh21.05.2012
ještě by jsi měl napsat mail správcům, kdyby si toho tady náhodou nevšimli
 Re: MG lezení pravý břeh22.05.2012
Býval jsem nejvyšším agentem STB v této demokracií prožrané zemi a jsem na tebe opravdu pyšný, milý
 Re: MG lezení pravý břeh22.05.2012
vlevo to je jak je ceska kamaradu.. kdyz jsem tam byl naposled tak tam mel mago kazdej... a asi i vz
  Re: MG lezení pravý břeh22.05.2012
ach.. v pravo..

 ztracená polarka21.05.2012
Ahoj,
v něděli 20.5. jsem na Palicích zapomněl polarku s mikinou.. Jestli ji někdo našel, ozvěte se mi prosím na mail. (majjin@centrum.cz) Díky moc :)
 Re: ztracená polarka21.05.2012
zadej inzerát:

 Hohe Wand - zapomenuté lezky21.05.2012
Ahoj Lezci,
obracím se na vás s dotazem, jestli se někdo z široké lezecké komunity nechystá v nejbližší době do Rakouska na Hohe Wand. V euforii po dolezení cesty Betty a Paul jsem zapomněl na výstupu lezečky La Sportiva Miura. Kdybyste měl někdo c
 Re: Hohe Wand - zapomenuté lezky21.05.2012
zadej: 1   ...   616   617   618   619   620   621   622   623   624   625   626   627   628   629   630   631   632   633   634   635   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Labák písky atp...
zdar chtěl bych reagovat jen tak do větru a nechci tím nikoho rozčílit ani urazit jen prostě cele tohle "tradiční" lezení v čr mi přijde uplně k smíchu myslím tím lezení hlavně na písku kde jsou v cestách o delce 30 metru třeba jen tři železa.. určitě tady jela už mockrát tahle debata proto zde napíšu svůj názor a komenty ostatních budu naprosto ignorovat... prostě na tom neni nic tradičního je to uplná kravina.. a nepoužívat mgco3 ?? vždy a všude.. tihle tradiční lezci si jen honí ego ale je to jen pro smích lezení by mělo být o tom splynutí s přírodou a ne o tom že první železo je v 15 a když to nedáš hold smola ..no  jo no neměli vrtačky ale dneska už je máme tak se lidi zamyslete ...
jd08:40:00 22.05.2012
odpovědět 
 Re: Labák písky atp...
Je to marný, je to marný .... je to marný. Možná za padesát let, až všichni umřou :)
hulak09:20:52 22.05.2012
odpovědět 
 Re: Labák písky atp...
Jo,jo vrtačky a bílé pracky to je to pravé splynutí s přírodou
09:36:04 22.05.2012
odpovědět 
 Re: Labák písky atp...
nejvic me pobavil Ostrov carodeju.. jak tam neco ten guru busil s magem visel v liste a povida.. "sme tenkrat byli kurva silny, bez toho madza.. " bo neco v tom smyslu.. :):)
t09:44:29 22.05.2012
odpovědět 
 Re: Labák písky atp...
Sice to nečteš a nereaguješ (psal jsi to jenom kvůli flamu?), ale stejně - dyk si vyber něco vedle, kde máš na 30 metrů těch jištění třeba 6, ne? A první už třeba v 5 metrech. Co ti brání? Až budeš mít třeba v tom Labáku vylezený všechno, co je líp odjištěný, budeš starej strejda a můžeš to klidně zas od začátku opakovat, protože už si ty první stejně nebudeš pamatovat.
Pokud máš na výběr, jsou takovýhle výkřiky nesmyslný. Stejně jako opačný výkřiky, kde se nadává na cesty s jištěním po 2 nebo 3 metrech, pokud je v dosahu morálovka. Zrovna Labák je v současnosti oblast, kde je celkem slušná nabídka obojího - na písek solidně zajištěných cest, ale i klasik a odvážnějších nových cest. jenom holt musíš sem tam zvednout prdel a popojít 100 metrů vedle.
A nebo ještě další rada: začni dělat cesdty sám, podle svýho gusta (teda odspodu). Strávíš tím spoustu času a na blbý kecy už ti nezbyde chuť.
P.09:46:38 22.05.2012
odpovědět 
  Re: Labák písky atp...
A byl si tam někdy? Běž si tam zalízt a zaručuju ti že se u některých odlezů posereš do vejšky! Pro mě jeden z nej pískovců! Je to tam nádherný:)
yak09:58:29 22.05.2012
odpovědět 
   Re: Labák písky atp...
:))
P.10:02:03 22.05.2012
odpovědět 
   Re: Labák písky atp...
Yaku tohle nejvtipnější koment roku:)
Leošák11:01:31 22.05.2012
odpovědět 
    Re: Labák písky atp...
Jojo, ptát se vyhlášenýho pískaře zda byl v Labáku mě taky rozesmálo na dlouhý minuty...
K.11:36:49 22.05.2012
odpovědět 
     Re: Labák písky atp...
Já nevím kdo JD je..
yak12:50:07 22.05.2012
odpovědět 
      nápověda
no možná ani tak nejde o to kdo je JD, ale spíš P., ale nic si z toho nedělej, časem se v tom zorientuješ. :-)
patapufa07:37:43 23.05.2012
odpovědět 
 Re: Labák písky atp...
Třeba ani nemusí dělat nový cesty,stačí když začne něco pořádně dělat a třeba by ani nebylo škoda,kdyby to nebylo lezení.
B10:05:00 22.05.2012
odpovědět 
  Re: Labák písky atp...
takovyhle kecy o maglajzu,a jisteni po 3m.muze rict jenom kokot.jestli chtel na lezci ventilovat nakou uvahu,tak se mu to vubec nepovedlo.kompetentni piskot k tomu,ma co rict!at si tenhle kecalek jezdi na pevnej kde ma jisteni po metru.na pisek radsi zapomene!!!
gorbi13:05:21 22.05.2012
odpovědět 
 Re: Labák písky atp...
Je to uplně jednoduchý... Důvod proč je to tak špatně vodjištěný a je tam zakázanej maglajz je ten, že tu chceme něco nechat taky pro svoje děti ... To že si na tu cestu netroufne uplně každej trouba znamená, že tu ta cesta (skála) bude mnohem dýl .. Už to chápeš ?
Vojta.H13:04:18 22.05.2012
odpovědět 
  Re: Labák písky atp...
tohle taky nebylo uplne k veci.jsou 2 styly.odjisteny,neodjisteny.kazdy si muze vybrat.to ze uz lezou kokoti s maglajzem na petkach uz zavani s nesvepravnosti.kvuli takovym blbum skaly zavrou.na tezkych cestach se to nejak da tolerovat,a taky toleruje.
gorbi13:14:39 22.05.2012
odpovědět 
   Re: Labák písky atp...
znáš to levá ruka oblina kilo madža prava ruka do bočáku 2 kila mádža nic proti tomu nemám a´t si každej dělá co dělá ...a btw na písek nikdy nepojedu :)
haha14:29:17 22.05.2012
odpovědět 
   Re: Labák písky atp...
koukam, že horko trápí všechny
a.17:01:02 22.05.2012
odpovědět 
 Re: Labák písky atp...
Volnejch věží jsou i v Čechách stále ještě mraky, např Kokořínsko, Broumovky, Ádr, Teplice,... Chci tě vidět s tou vrtačkou, jak se dohrabeš na vrchol :))
martin21:38:47 22.05.2012
odpovědět 
 Re: Labák písky atp...
Na písku se cesty s dlouhými odlezy a bez mága dělají proto, aby pískaři mohli balit ženský takovým troubům jako seš ty.
v.ještěr22:29:07 22.05.2012
odpovědět 
  Re: Labák písky atp...
jojo chtěl bych takového pískaře vidět ja takovým otevírám lebky :P peace
haha07:49:43 23.05.2012
odpovědět 
 Re: Labák písky atp...
Tema jiste zajimave, bohuzel mizerne napsane. To jsi si s tim nemohl dat vic prace?

Ja bych castecne souhlasil, protoze mam dojem ze dost cest je postaveno ve stylu "Ja jsem dostatecnej magor abych to prelezl a ty ne, hec!" Nektere cesty opravdu pusobi dojmem ze byly postaveny hlavne za ucelem honeni si ega. Napriklad cesta kde je prvni kruh v 8 metrech, tesne za nejtezsim mistem cele cesty ... proboha proc? Kdyby ten kruh byl o dva metry niz, nebyl by prelez takove cesty uz tak hezky? Nebo by se snizila hodnota prelezu, protoze by na te ceste nebyl zadnej smrtak?

Myslim ze by se melo uvazovat nad tim proc jsou nektere cesty postavene tak jak jsou a ne dogmaticky argumentovat "tradici". Mozna by i autor rad dal do te cesty kruhu vic ... kdyby je tehdy mel (matros byl vzacnej). Nebo to byl silenec totalne bez pudu sebezachovy (kterej bezne dava devitky na rozlez) a nejakej ten kruh do te sedmy dal vlastne jen aby se nereklo ... jo, kdo vi ...
Lukas11:19:19 24.05.2012
odpovědět 
  Re: Labák písky atp...
Máš možnost cesty, který ti nevyhovujou způsobem, jak jsou udělané, nelézt. Nikdo tě do nich nenutí. Lezení je spousta. To, že něco ty sám nezvládáš, protože to představuje riziko, které ty osobně nejsi ochotný nebo schopný podstoupit, není argument.
Vylézt cestu je komplexní úloha. Zahrnuje fyzickou stránku a psychickou stránku věci. Cestu po stránce jejího zajištění fixními kruhy nebo háky nějak definuje prvovýstupce. Stejně jako nemusíš zvládnout kroky, nemusíš zvládnout morál. A stejně jako někdo má radost z toho, že udělal nějaký těžký kroky, může mít někdo radost z toho, že zvládl nějakou morálovou úlohu.
Já se třeba nepovažuju za morálového lezce, ale moc dobře tu radost, když občas (čím dál míň)vylezu něco psychicky náročného, znám. Morálové cesty respektuju. A není to jen záležitost českého písku. Je tu anglický grit, je tu spousta odvážněji jištěného lezení ve velkých stěnách...
Dobře zajištěnejch cest je na světě spousta. Převažujou. Je jich dost dokonce už i u nás na písku. Tak proč se navážet i do těch, které jsou zajištěné hůř?
Zkus respektovat i výjimečné věci. Nemělo by být všechno šité na míru konzumentskému průměru, to je cesta do pekla. Ovšem jak psal už před spoustou let Ortega y Gasset, když se tu teď připomínají ti sto let staří myslitelé, rozmazlená masa má pocit, že má na všechno nárok a že se všechno musí přizpůsobit jejím omezeným měřítkům. Výjimečné věci neumí ocenit. V případě méně zajištěné cesty se hned křičí o pomníku, zničených liniích...
Zaplaťpámbu, že jsou tu takové morálové výzvy jako některé cesty Weingartovců, Hudyho, M. Krauskopfa, Lukavskýho a Mocka, Špeka a dalších.
Tisíc nalezenejch sportovek ti za chvíli splyne do jedné neurčité koule, ale paměťová stopa z toho, jak bojuješ s morálem nohama pět metrů nad jištěním, vydrží roky :)
P.12:53:47 24.05.2012
odpovědět 
   Re: Labák písky atp...
Souhlas. Sama na lezení na písku na prvním nemám morál a jsem tam spokojený druholezec, přesto chápu (a závidím), že pro někoho je právě tohle to pravé lezení. Já můžu svou touhu po bezpečném lezení realizovat na skále, nechť ti druzí mají taky svůj "píseček".
Jana13:39:11 24.05.2012
odpovědět 
   Re: Labák písky atp...
Ano, ten zazitek z tezkeho kroku 8m nad jistenim, 25m nad zemi vydrzi cele roky! Uzasna vec!

Zazitek z tezkeho krohu 8m nad jistenim, 15m nad zemi ti vydrzi ... no rekneme tak 5s?

Kde je ta hranice? Odvaha, posouvani vlastnich moznosti jak fyzickych tak moralnich ... a frajerstvi?

Jsem rad ze existuji lide kteri brani klasicke cesty. I kdyz nejsem moralovej lezec, nechci mit vsude sportovky (i za cenu ze je holt nikdy nedam). Ale pokazde kdyz se objevi zprava o vaznem zraneni nebo umrti lezce z takove cesty, tak se ptam sam sebe jestli to muselo byt, jestli snaha o zachovani tradic nestoji prilis mnoho lidskych zivotu.

Lukas11:17:15 31.05.2012
odpovědět 
 Foto dne:
kvalifikace
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192338)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Levoboček VIIIa Věžák
Start und stop 4 Sankt Lorenz
Přeskok 2 Skály V Údolí Roklice
Zamotaná pouť V Skály V Údolí Roklice
Náhorní hrana II Údolí Loubenského Potoka
Nově komentované:
Paní Kadrnožková VIIIb Prachov
Mandragora Hard 8A Rusava
Tancuj, Tancuj, Vykrúcaj VIIIa Adršpach
Záviš 7 Žleby
Přehmat 5+ Černá Skála U Přeštic

 Nově v diskusi:
Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | 666 555 | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Neuznat | Viva Master ! |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (56)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (8)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1147 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1261 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1451 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1418 
 Neřeším to – lezu vše 
 1114 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz