LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRůVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   ...I třetí družstvo zabloudilo a udělalo prvovýstup!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
45.Winter 10054
46.Lukášek 10044
47. 10037
Bouldry:
45.Ježek 9200
46.Meier 9175
47.Chovanová 9153
Hory:
2.Skopec 7086
3.Groš 6550
4.Černý 6468

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231218 cest
Nové přelezy:
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A
Disent 8A/8A+
Jan Křtite 7b
Překvapení 9
Cikánskej Xb
Take the L 9-

Stěny
Lezecké sdružení Kotelna - Brno
Stěna u Salesiánů - Praha 8
Lezecká aréna - Jablonec nad Nisou

Prodejny
Rock Point Ostrava Avion - Ostrava jih
HUDYsport - Jihlava
HUDYsport - Praha 9

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Gilmonte gill24.05.2012
Ahoj, nemáte někdo zkušenosti s lanem Gilmonte gill? Jak na tom toto lano je v porovnání s konkurencí? Díky za odpovědi.

 Doberman24.05.2012
Ahoj, hľadám lezca, majiteľa čierneho psa asi dobermana,
ktorý liezol 20.5.2012 na "Hrádku" na Slovensku.
Pes mi pôsobil malé poranenie. Potrebujem potvrdenie o očkovaní. Tel.+421918883338
 Re: Doberman24.05.2012
to si sa teda skoro zobudil...
 Re: Doberman24.05.2012
Tipuji, že se tazateli totiž až teď ta ranka zanítila. Česko i Slovensko jsou oficiálně "vztekl
 Re: Doberman24.05.2012
Když mě pokousal cizí neznámý pes a šel jsem pak do speciálního očkovacího zařízení, tak mi bylo řeč

 Gilmonte gill24.05.2012
Ahoj, nemáte někdo zkušenosti s lanem Gilmonte gill? Jak na tom toto lano je v porovnání s konkurencí? Díky za odpovědi.

 Podmínky na lezení - Tatry24.05.2012
Ahoj, poradíte prosím někdo typy, ve kterých stěnách v Tatrách jsou teď podmínky na skalní lezení bez sněhu? Díky moc
 Re: Podmínky na lezení - Tatry24.05.2012
Určitě na profláklé trojce-Ostrva,Volovka,Ošarpance jinak bych typl Dračí,Streleckou..prostě jih nás

 Cesta na Libereckou23.05.2012
Nevěděl by někdo co je to za relativně novou cestu na Libereckou věž v pravo od "Stínové spáry"? Stěnou přes 3 stříbrné kroužky.
 Re: Cesta na Libereckou24.05.2012
Jestli se nepletu, tak je to pěkná, ale pro nesportovní prvovýstup bohužel "zrušená" sedma
  Re: Cesta na Libereckou24.05.2012
Již před 15 lety jsem lezl cestu bez kruhů.Nechtějí tam asi v knížce ani čárku?
 Re: Cesta na Libereckou24.05.2012
tak taky dvakrát, k cestě i do diskuse:
zkus se zeptat správce (Radka Černického, kontakt na

 Tvrdá lezečka23.05.2012
Ahoj neporadil by mi někdo čím vyčistit lezečku která je tvrdá?
Předem moc díky!
 Re: Tvrdá lezečka23.05.2012
Na drevaky je vzdy dobry pilnik ci bruska na parkety.
 Re: Tvrdá lezečka23.05.2012
Vyčistit?
  Re: Tvrdá lezečka24.05.2012
Opalit letlampou.
 Re: Tvrdá lezečka24.05.2012
kožená lezečka v zásadě vyžaduje stejné zacházení jako každá jiná kožená bota, jestli chceš teda aby
 Re: Tvrdá lezečka24.05.2012
Ja som stvrdnute kozene lezky natieral olejom na kozu, ale vysledok nebol nic moc. Nabuduce si kup l
  Re: Tvrdá lezečka24.05.2012
než na kozu tak radši na ovcu :-)
 Re: Tvrdá lezečka24.05.2012
nechápu...

 Aktualni schudnost, laviny v Alpach23.05.2012
Zdarec, nevite nekdo, kde se daji dohledat relevantni informace o aktualnim stavu lavinoveho nebezepeci pro konkretni alpske vystupy? Chci se vypravit na prelomu kveten/cerven (31.5.-3.6.) na Dom do Svycarskych Alp. Zaroven timto davam prostor, kdo by se
 Re: Aktualni schudnost, laviny v Alpach23.05.2012
Tohle je blbý?
 Peníze ještě dnes23.05.2012
Nechcete taky napsat tomu tydytovi, co porad dava inzeraty na lezce s nabidkama pujcek, prestoze se mu to kluci snazi pokazde mazat? Z netu to mate zadarmo ;).
Ja jsem se mu to uz snazil slusne vysvetlit, ale evidentne to nezabira.

 Co je ještě flash?23.05.2012
Ahoj, můžu něco z níže uvedeného udělat a pořád ještě by to byl flash?
1. mít nacvakaná presa
2. cestu proslaňovat a prohlédnout
3. při proslanění si osahat chyty, z jakých úhlů berou atd.
 Re: Co je ještě flash?23.05.2012
Na férovku je flash lepší styl než RP, takže presky ne a osahat chyty vůbec ne. Existuje i PP na prv
  Re: Co je ještě flash?23.05.2012
A proslaňovat? Když se mi na OS do toho nastoupit nechce, ale nemám info od nikoho?
   Re: Co je ještě flash?23.05.2012
1. Presa = PP
2. Osahat = RP
3. Proslaňovat = RP
Mrknout se jak to někdo leze,
    Re: Co je ještě flash?23.05.2012
Dík. Akorát to beru tak, že podívat se z jiné cesty = nemůže to být OS.
    Re: Co je ještě flash?23.05.2012
Píšete nesmysly ... V cestě můžeš mít expressky když chceš flashovat. Můžeš se podívat na videa, zep
     Re: Co je ještě flash?23.05.2012
Neřešte tady nějaký styly pro to aby vám nějakej lezec dal o 5 bodů nebo kolik víc. Lezte pro radost
      Re: Co je ještě flash?23.05.2012
Třeba by se autor jen nerad chlubil nepravdivým přelezem. Já si přelezy nastudoval právě proto, abyc
       Re: Co je ještě flash?23.05.2012
hulaku pises nesmysli
     Re: Co je ještě flash?23.05.2012
Nevim jak nesmysly... Když lezu Flash tak v cestě je jenom to, co tam je normálně - tzn. fixní presk
      Re: Co je ještě flash?23.05.2012
       Re: Co je ještě flash?23.05.2012
fixni presky myslim "presky co v ceste bezne visej i kdyz tam zrovna nikdo neleze" - ted s
      Re: Co je ještě flash?23.05.2012
no ona je otázka jestli ty presa si tam dáš ty nebo už tam sou např. v hrobovy jsou myslím pořád a k
       Re: Co je ještě flash?23.05.2012
přesně jak uvádí hulak :D :D prostě musíš být poctivej a cítit co ještě flash nebo OS je :)
       Re: Co je ještě flash?23.05.2012
Pokud mi někdo nacvakne první, tak si pak cestu píšu jako AF i v lehkých cestách (mém maximu). Prost
        Re: Co je ještě flash?23.05.2012
OS znamená, že si tu cetsu nelez, neviděl ji někoho lízt a s nikdo se s o ní stebou nebavil(o krocíc
         Re: Co je ještě flash?23.05.2012
Není to stejné, nastudujte si definici FLASH z kvalitních podkladů. RP styl je starší a tam si každý
         Re: Co je ještě flash?23.05.2012
Hmm, to bych chtěl vidět jak je stejné jen cvaknout lano do presa, nebo se tahat s presama, cvaknout
     Re: Co je ještě flash?23.05.2012
Nechat v tom presa pak mít flash můžeš mít akorát v deníčku na lezci, kde jde o body. Jinak to samoz
 Re: Co je ještě flash?23.05.2012
Proslanovat a prohlednout ANO, nacvakat presa samozrejme ANO, ja osobne bych citil ze osahat chyty u
  Re: Co je ještě flash?23.05.2012
další dobrý koment .)
  Re: Co je ještě flash?23.05.2012
Nacvakat NIKDY! Degradace stylu, lenost a lež:D
 Re: Co je ještě flash?23.05.2012
Uz jsem to nekolikrat zminoval, co se tyce Flash a PP Flash. Vychazi to z toho jak PP styl vzniknul.
  Re: Co je ještě flash?23.05.2012
Daleko poctivější je uvádět PP Flash, než Flash PP. To Flash patří do poznámky a ne naopak:)
   Re: Co je ještě flash?23.05.2012
Problem PP-Flash versus Flash-PP ma stejny filozoficko-psychologicky podtext jako poloprazdna versus
    Re: Co je ještě flash?23.05.2012
Samozrejme ze uprimejsi (podle meho nazoru) je PP Flash (oproti Flash PP), ale to uz je na kazdym z
     Re: Co je ještě flash?23.05.2012
No problém mi přijde, že Flash nejčastěji lezeš po někom, kdo cestu vylezel před tebou. Nejčastěji j
      Re: Co je ještě flash?23.05.2012
Beru to stejně jako Valmar. Flashů bych měl mnohem míň, kdybych bral cesty, co mi někdo jenom vyradi
   Re: Co je ještě flash?23.05.2012
No jo, ale za flash v závorce nejsou body.
  Re: Co je ještě flash?23.05.2012
Dalekohled určitě ne. Ale dějou se i horší věci. Někdo si třeba před lezením přečte průvodčíka. Jine
   Re: Co je ještě flash?23.05.2012
blbečku tak trenuj taky a nemel kraviny :D
    Re: Co je ještě flash?23.05.2012
Jaks přišel na to, že netrénuju? Hele nepocházíš náhodou z Betelgeuse 5?
   Re: Co je ještě flash?23.05.2012
V kvalitních podkladech je dalekohled u OS uváděn. Teď stáhnu diskusi směrem k překližce, za což bud
    Re: Co je ještě flash?23.05.2012
myslím že os s dalekohledem není na škodo vždyť se pořád člověk jen dívá :)
     Re: Co je ještě flash?23.05.2012
Ten dalekohled bych nechal a neřešil....protože to by taky mohlo skončit u brejlí, a to by spousta z
      Re: Co je ještě flash?23.05.2012
mě osobně by spíše zajímalo,jak je to se cvakáním všech presek,přecejenom někdy je cvaknutí presa do
       Re: Co je ještě flash?24.05.2012
dřív než napíšeš takový koment tak si přečti celou diskuzi. Je to Prostě o tom jestli pak uvedeš fl

 průser na lhoce22.05.2012
půl dne na sport cz, tady nic?
 Re: průser na lhoce22.05.2012
Nejen na sportu, i na iDNES nebo Novinkách....i když zatím bez nějakých konkrétních podrobností. V k
 Re: průser na lhoce22.05.2012
Tady na to není čas, nevidíš, že je přednější se hádat o gril pod nástupem v Rovišti??? :-) --- jina
 Re: průser na lhoce22.05.2012
Vzdy je smutne citat taketo spravy. RIP

1   ...   616   617   618   619   620   621   622   623   624   625   626   627   628   629   630   631   632   633   634   635   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Doberman
Ahoj, hľadám lezca, majiteľa čierneho psa asi dobermana,
ktorý liezol 20.5.2012 na "Hrádku" na Slovensku.
Pes mi pôsobil malé poranenie. Potrebujem potvrdenie o očkovaní. Tel.+421918883338
11:06:41 24.05.2012
odpovědět 
 Re: Doberman
to si sa teda skoro zobudil...
12:25:12 24.05.2012
odpovědět 
 Re: Doberman
Tipuji, že se tazateli totiž až teď ta ranka zanítila. Česko i Slovensko jsou oficiálně "vztekliny prosté" země, takže riziko nákazy je minimální. Pokud se ti majitel neozve, nahlaš prostě psa nějakého kamaráda, který je očkovaný, aby ses vyhnul nepříjemným injekcím. To je oficiální rada, která mi byla dána na infekčním oddělení FN Bulovka, když jsem tam přišla se zanícenou ránou po kousnutí nenaočkovaným psem..
jana13:15:34 24.05.2012
odpovědět 
 Re: Doberman
Když mě pokousal cizí neznámý pes a šel jsem pak do speciálního očkovacího zařízení, tak mi bylo řečeno, že proti vzteklině se už dneska neočkuje. Je to na základě nějakýho oficiálního prohlášení. Jak píše kolega výše, v ČR se vzteklina několik let nevyskytuje. Dostal jsem akorát tetanovku.
p.k.15:24:59 24.05.2012
odpovědět 
 Foto dne:

Parný den na Kornu
 Databáze cest:
Všechny cesty (192420)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Pivní Cesta VIIa Bělá U Děčína
Hořká slast VIIa Bělá U Děčína
Nová droga VIIb Adršpach
Diabolo 7c+ Oltedal
Sandnæs Damp 7a Oltedal
Nově komentované:
Panu Domácímu Natruc 8+/9- Holštejn
Bakarat VIIIb Labské Údolí - Levý Břeh
Kočka 7b+ Davle
Elegantní Varianta VIIa Prachov
Kočka 7b+ Davle

 Nově v diskusi:
brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Aktuální dostupnost Obrvégry | Aktuální dostupnost Obrvégry |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | bez cepínu | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: Prosím, |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (21)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (13)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (8)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)

 Nově v inzerci:
Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1160 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1276 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1459 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1427 
 Neřeším to – lezu vše 
 1127 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi