Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
34.Kubíček 10215
35.Chejn 10208
36.Jeřábek 10200
Bouldry:
34.Stribrny 9534
35.Kollár 9503
36.Zímová 9428
Hory:
5.Bloudek 6420
6.Hlahulek 6350
7.Švihálek 6092

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5948 lezců
1230977 cest
Nové přelezy:
Cikánskej Xb
Take the L 9-
Take A Wal 9-/9
Troy 9+
Timba Clim 7b
Side Step 7b
Averno 7b+
Manky Byzn 7c+
Kočka 7b+
Arnold Cla 9+

Stěny
Rock 'n' Wall - Plzeň
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
Big Wall - Praha 9 - Vysočany

Prodejny
LANEX eshop - Bolatice
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Pozor na podvodníky v inzerci (Petra Jarochová)27.05.2012
Stručná verze: Objednal jsem si z inzerce tady na Lezci lano "uplne nove, ale ma 28m a je tendom 9,4" a na dobírku po zaplacení a rozbalení krabice dostal jemně používaný odřezek osmdesátky délky ca 20,8 metru.

Resumé: Od podvodní
 Re: Pozor na podvodníky v inzerci (Petra Jarochová)28.05.2012
A proč sis nekoupil třicítku z nějakého osvědčeného eshopu? Měl bys 30 m na 100%, nové lano na 100%
  Re: Pozor na podvodníky v inzerci (Petra Jarochová)28.05.2012
Když nechápeš smysl zdělení, tak bude lepší, na příspěvek nereagovat, anonyme.
   Re: Pozor na podvodníky v inzerci (Petra Jarochová)28.05.2012
No jo, zapoměl jsem se podepsat, Jirka.

Jinak si stále myslím, že je celkem zbytečné
  Re: Pozor na podvodníky v inzerci (Petra Jarochová)28.05.2012
O tomhle ten prispevek asi neni..
 Re: Pozor na podvodníky v inzerci (Petra Jarochová)28.05.2012
Ondřej: nechci prudit, ale zveřejněním jména + adresy dotyčné jsi porušil zákon o ochraně osobních ú
  Re: Pozor na podvodníky v inzerci (Petra Jarochová)28.05.2012
No a co měl chudák dělat? To si to měl nechat pro sebe a ještě se k tomu stydět? Udělal bych to samé
   Re: Pozor na podvodníky v inzerci (Petra Jarochová)28.05.2012
No kámoška byla na policii protože ji ukradli kolo...celkem drahé podotýkám...no a tam musela podeps
    Re: Pozor na podvodníky v inzerci (Petra Jarochová)28.05.2012
To je ale trochu jiná situace; tam šlo, domnívám se, o údaje z trestního řízení.8
     Re: Pozor na podvodníky v inzerci (Petra Jarochová)28.05.2012
to ano, ale i tak je to stejný princip, protože dokud není člověk odsouzen tak o něm kromě médií nes
      Re: Pozor na podvodníky v inzerci (Petra Jarochová)28.05.2012
Ono je to trošku jinak. Ale ne úplně. 1) Jednotlivec (soukromá osoba) samozřejmě může říkat co chce,
       Zákony o soukromí28.05.2012
Tohle říká Občanský zákoník: § 12
(1) Písemnosti osobní povahy, podobizny, obrazové snímky a
        Re: Zákony o soukromí28.05.2012
Koukám, že jsme psali zároven. Bereš to trochu z jiného pohledu, ale nejsme v rozporu. Ta pomluva at
         Re: Zákony o soukromí28.05.2012
Souvisí. Bohužel se dneska někdy bere za osobní údaje už i jméno, případně adresa. Je to sice blbost
      Re: Pozor na podvodníky v inzerci (Petra Jarochová)28.05.2012
"ale i tak je to stejný princip, protože dokud není člověk odsouzen tak o něm kromě médií nesm
       Re: Pozor na podvodníky v inzerci (Petra Jarochová)28.05.2012
Já vím, spíš mi to jen utkvělo v paměti ptorože mi to přislo směšné, nejsem právník ale bral jsem to
       Re: Pozor na podvodníky v inzerci (Petra Jarochová)28.05.2012
Zákon o ochraně osobních údajů doslovně vyjímá ze své působnosti nahodilé shromažďování osobních úda
     Policejně-zástupcovsko-soudní kuchyně28.05.2012
To je taky trochu blbost. Údaje z trestního řízení samozřejmě můžeš zveřejňovat, pokud se nejedná o
      Re: Policejně-zástupcovsko-soudní kuchyně28.05.2012
Pokud jde o pohled ze strany pachatele/obviněného - souhlas. Asi s tím máš zkušenost :-). Nicméně v
       Re: Policejně-zástupcovsko-soudní kuchyně28.05.2012
Jasně, výjimky se vždycky najdou, ale v naprosté většině případů je to tak, že svědek, obžalovaný a
        Re: Policejně-zástupcovsko-soudní kuchyně28.05.2012
" ... neustále kolují bludy, že je něco tajného, že se o něčem nesmí mluvit a že je skoro všec
         Re: Policejně-zástupcovsko-soudní kuchyně28.05.2012
Jo, to se opravdu nesmí. Logicky. To je prasárna velkého kalibru a při tom to vypadá, jak je to u ná
  Re: Pozor na podvodníky v inzerci (Petra Jarochová)28.05.2012
Mohl bys, prosím, tu právní úvahu trochu rozvést? Na základě kterých konkrétních paragrafů ZOOÚ a TZ
 Re: Pozor na podvodníky v inzerci (Petra Jarochová)28.05.2012
Na FB je i jeji foto (:

 Divný inzerát - krádež27.05.2012
Nechybí někomu materiál? Viz. podivný popis matroše... http://sport.bazos.sk/inzerat/15740959/Predam- horolezecke-lano-popru
 Re: Divný inzerát - krádež28.05.2012
Uz tam neni, tak jsi asi mel pravdu...

 vybavení z Drážďan27.05.2012
Ahoj, slyšela jsem, že je výhodné nakupovat lezecký materiál (sedáky, lana, karabiny- prostě vše)v Drážďanech, že to vyjde výrazně levněji... Nemáte s tím někdo zkušenost, je na tom něco pravdy? Přijde mi to trochu neuvěřitelné...
 Re: vybavení z Drážďan27.05.2012
Ano, je to neuvěřitelné. Asi jako když někdo kupuje vybavení v Arcu. Je to jen proto, že lidi nemají
  Re: vybavení z Drážďan27.05.2012
Ahoj - a poradis nam kde se delaji ty neuveritelný nákupy? V Globetrotteru to určitě nebude.... Dík
   Re: vybavení z Drážďan27.05.2012
Nákup přes web, ale asi jen akční nabídky na
   Re: vybavení z Drážďan28.05.2012
Možná jsem byl špatně pochopený. Svým příspěvkem jsem myslel, že dobrý nákup jde udělat i v ČR. Samo
    Re: vybavení z Drážďan28.05.2012
To je fakt, když jdu do Hudáče pro sedák, tak pokud nechci Arteryx za 2500, tak na mě koukaj, jak na
     Re: vybavení z Drážďan29.05.2012
klasickej krám je prosím co, třeba v Praze?
    Re: vybavení z Drážďan29.05.2012
Chodím vlastně jenom do HUDY, protože o jímém lezeckém obchodě nevím (kromě Sportu Český ráj, ale te
     Re: vybavení z Drážďan29.05.2012
Co na to Google? Seznam?
     Re: vybavení z Drážďan29.05.2012
Hodně se vyplatí sledovat různý akce.. A nebo třeba jestli bydlíš někde poblíž a máš ČHSku tak v mou
    Re: vybavení z Drážďan29.05.2012
Ono hodně záleží na tom co chces. pokud si skutečně hledáš to absolutně nejlevnější na trhu pak máš
     Re: vybavení z Drážďan29.05.2012
Jezdím hodně po lezeckých oblastech. V Arcu jsem letos byl 2x. Nakupuju většinou na netu v jednom a

 spolujízda Oslo25.05.2012
Ahoj,
sháním spolujízdu do Osla mezi lidmi, kteří by mohli vzhledem ke svým zálibám mířit na sever do hor na letní dovolenou.
Termín v intervalu: 12.- 25.6.
Kdyžtak se mi ozvěte na mail, na ceně se určitě dohodneme.
Pavla

 Peníze ještě dnes (druhý pokus)25.05.2012
Zkousnu zde prodávání aut a hledání ženský na sex, ale tento byznss NE! Tahat z lidí peníze v nekřesťanském úroku mi vadí a zde na Lezci tuplem.

A koukám, že nejen mě. Než jsem to stačil dopsat, je to pryč. Díkazz
 Re: Peníze ještě dnes (druhý pokus)25.05.2012
to je zajímavý, při psaní příspěvku... mě se reklamy a cokoli jinýho obmění až po aktualizaci - jenž
  Re: Peníze ještě dnes (druhý pokus)25.05.2012
Narazka na inzerci a ne na reklamni baner?

 boty25.05.2012
Ahoj, chci si pořídit nové boty, které by se daly využít jako přístupové ke skalkám, nástupovky a taky na treking. Rozhoduji se mezi Salewa Fire Tail GTX a Garmont Dragon Tail GTX. Máte někdo nějaké zkušenosti/rady?
Dík R.
 Re: boty25.05.2012
Oboje boty jsou na chození příjemný.

Máš taky boty na vylejzání z auta, po "pří
  Re: boty26.05.2012
polib si

 Glocker-Pallavicini25.05.2012
Neví někdo, jaké jsou teď lezecké podmínky v Pallavicinim?
 Re: Glocker-Pallavicini25.05.2012
Lezli jsme Palavu koncem dubna a bylo to relativne v pohode. Vylezes to i s turistakama, akorat to c

 Francie v parném létě25.05.2012
Ahoj,

chtěl bych vás požádat o nějaké tipy na pěkné lezení ve Francii/Itálii v parném červenci... Máme v plánu se podívat do Ceuse, které by mělo být i v létě v pohodě, ale i po cestě bychom se rádi někde stavili. Díky za jakékoli tipy výše
 Re: Francie v parném létě25.05.2012
cau,
myslim, ze Ombleze (Francie) by mohlo byt schudne. Je to taky "vysoko".
  Re: Francie v parném létě25.05.2012
V Ombleze jsme byli v srpnu a vedro tam bylo teda nesnesitelny. Hlavni stena je skoro cely den na sl
   Re: Francie v parném létě25.05.2012
Možná sportovky ve Verdonu přímo u vody? Jinak ve velkých stěnách je strašné vedro a začínáš slanění
    Re: Francie v parném létě25.05.2012
Pokud v létě ve Verdonu, tak Galetas, Hulk a Bauchet.
     Re: Francie v parném létě25.05.2012
jj, Bauchet taky odzkousen v lete a bylo to fajn.
 Re: Francie v parném létě25.05.2012
V Ceuse se dá, ale stejně musíš lézt ve stínu. V Orpierre se dá taky ve stínu něco najít, problémem
 Re: Francie v parném létě28.05.2012
Obecne, chce to vysku na 1000m, pak je teplota celkem good, ale slunicko zhne desne, alias take ve s
  Re: Francie v parném létě29.05.2012
Obecně lezení ve Francii v parném létě nelze moc doporučit, tedy pokud chce človék lézt i neco těžší
 Re: Francie v parném létě29.05.2012
Ahoj, do Francie jezdím docela často a to jen v létě, protože mám prostě rád teplo a při mé výkonost
  Re: Francie v parném létě29.05.2012
Všem děkuji za odpovědi! Klidně ještě přihoďte další oblasti, především v podhůří Alp, máte-li.
   Re: Francie v parném létě29.05.2012
Co takhle Chambéry a okolí? Savoj, okolo jezra Lac du Bourget (pruvodce Escalades autuor du Lac du B

 průvodce25.05.2012
ahoj, měl bych malou připomínku k průvodci - hlavně u boulderů se občas nedá podle popisu najít sektor, natož šutr a nedej bože směr na něj - viz třeba tady
 Re: průvodce25.05.2012
+ třeba doplnit kolonku na GPS souřadnice - GPS modul má dneska kdejakej telefon

 Pocty prelezu25.05.2012
Zda se, ze lezec ukazuje jako max pocet prelezu u jednotlivych cest cislo 127 (v pruvodcich a v seznamech, tam kde se objevi kalsicka tabulka FPK).proc?
 Re: Pocty prelezu26.05.2012
Odpoved je jednoducha: jeden "byte".
  Re: Pocty prelezu27.05.2012
Odpověď není tak jednoduchá, jeden byte má osm bitů, což je 256 kombinací. Z toho mi vycházejí dvě m

1   ...   614   615   616   617   618   619   620   621   622   623   624   625   626   627   628   629   630   631   632   633   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Pozor na podvodníky v inzerci (Petra Jarochová)
Stručná verze: Objednal jsem si z inzerce tady na Lezci lano "uplne nove, ale ma 28m a je tendom 9,4" a na dobírku po zaplacení a rozbalení krabice dostal jemně používaný odřezek osmdesátky délky ca 20,8 metru.

Resumé: Od podvodníce Petry Jarochové, Lázně Bohdaneč, Škroupova 700, PSČ 533 41, e-mail: "Peťula" <p.mispule@seznam.cz>, IP asi 89.203.192.***, rok narození asi 1974 bych už ani tady ani na Aukru (v e-mailech uváděla, že tam také prodává) nikdy nic nekoupil. A navíc je opravdu asi zbytečné předpokládat, že když si lezci mezi sebou inzerují předměty z arelativně nízké částky (žádné statisíce), že se nebudou okrádat.

Delší verze: Zareagoval jsem na inzerát zde, dotyčná odpověděla, že lano již sice prodala, nicméně "ma/m/ jeste jedno lano. To je uplne nove, ale ma 28m a je tendom 9,4". Lano, které mi přistálo ve schránce je:
-jemně používaný odřezek osmdesátky (přiznávám, neptal jsem se, blbec, zda "úplně nové" znamená nerozbalené kusové lano)
-délky ca 20,8 metru

Jinými slovy, ve klíčových dvou parametrech jsem dostal něco zcela jiného, než za co jsem zaplatil.

Jelikož netuším, jak z ní dostat peníze (s poštovným přes tisícovku) zpět (na e-maily nereaguje), varuji tu raději i ostatní, kdyby snad od ní chtěli něco kupovat.

P. S.: Je samozřejmě možné, že Petra mi omylem poslala špatné lano a během ca tří týdnů se nedostala k tomu zareagovat na mé naštvané e-maily. To se mi zdá ale tak pravděpodobné, jako že příští návštěvu v Labáku vylezu Adamův projekt a nebo King line.
Ondřej22:22:03 27.05.2012
odpovědět 
 Re: Pozor na podvodníky v inzerci (Petra Jarochová)
A proč sis nekoupil třicítku z nějakého osvědčeného eshopu? Měl bys 30 m na 100%, nové lano na 100% a ještě k tomu možnost lano případně vrátit. A jestli jsi za něj dal přes 1000 Kč, tak bys ho nekoupil ani dráž.
07:16:26 28.05.2012
odpovědět 
  Re: Pozor na podvodníky v inzerci (Petra Jarochová)
Když nechápeš smysl zdělení, tak bude lepší, na příspěvek nereagovat, anonyme.
Alda08:02:43 28.05.2012
odpovědět 
   Re: Pozor na podvodníky v inzerci (Petra Jarochová)
No jo, zapoměl jsem se podepsat, Jirka.

Jinak si stále myslím, že je celkem zbytečné riskovat nákupem u podivných zdrojů.
13:43:30 28.05.2012
odpovědět 
  Re: Pozor na podvodníky v inzerci (Petra Jarochová)
O tomhle ten prispevek asi neni..
10:53:45 28.05.2012
odpovědět 
 Re: Pozor na podvodníky v inzerci (Petra Jarochová)
Ondřej: nechci prudit, ale zveřejněním jména + adresy dotyčné jsi porušil zákon o ochraně osobních údajů (na základě těchto údajů lze osobu jednoznačně identifikovat) a dotyčná na Tebe může podat trestní oznámení. To samozřejmě nesnižuje její podvodnost, jen aby si z toho pak ještě neměl nepříjemnosti Ty... Vše dobré
Osobák09:26:07 28.05.2012
odpovědět 
  Re: Pozor na podvodníky v inzerci (Petra Jarochová)
No a co měl chudák dělat? To si to měl nechat pro sebe a ještě se k tomu stydět? Udělal bych to samé.
T09:36:35 28.05.2012
odpovědět 
   Re: Pozor na podvodníky v inzerci (Petra Jarochová)
No kámoška byla na policii protože ji ukradli kolo...celkem drahé podotýkám...no a tam musela podepsat papír že ji poučili o tom, že pokud bude znát jméno zloděje a zveřejní ho, tak že ten dotyčný ji může žalovat a bude ji hrozit pokuta celkem 5 milionu...
stepan10:58:08 28.05.2012
odpovědět 
    Re: Pozor na podvodníky v inzerci (Petra Jarochová)
To je ale trochu jiná situace; tam šlo, domnívám se, o údaje z trestního řízení.8
Doktor11:24:35 28.05.2012
odpovědět 
     Re: Pozor na podvodníky v inzerci (Petra Jarochová)
to ano, ale i tak je to stejný princip, protože dokud není člověk odsouzen tak o něm kromě médií nesmí nikdo psát...tuhle to bylo aj v TV...říkali že oni jako televize (nova) to zveřejnit můžou ale jednotlivec nikoliv.
stepan11:29:45 28.05.2012
odpovědět 
      Re: Pozor na podvodníky v inzerci (Petra Jarochová)
Ono je to trošku jinak. Ale ne úplně. 1) Jednotlivec (soukromá osoba) samozřejmě může říkat co chce, jak chce a komu chce. Na to je svoboda slova zaručená ústavou. Nějaká omezení samozřejmě jsou - nesmíš třeba nikoho pomlouvat, nesmíš o něm lhát, nesmíš ho záměrně uvádět do špatných souvislostí a podobně. V tomto konkrétním případě bys asi měl použít podmiňovací způsob, protože se může ukázat, že podvodnice není podvodnice (anebo ona u soudu dokáže, že nejsou důkazy na to, že je podvodnice) a Ty jsi za ni označil. To by pak byla právě ona pomluva nebo něco podobného. Zároveň bys neměl bezdůvodně identifikovat nějak podrobněji jakoukoliv osobu bez zjevného důvodu, protože má právo na ochranu soukromí. Osobně si myslím, že důvod a zároveň společenský zájem tady je. 2) Média, vědci, umělci a státní orgány mají opravdu trochu větší možnosti, protože kdyby se důsledně aplikovala ochrana soukromí, tak by nikdo nemohl nic říci, vyfotit, nafilmovat ani třeba namalovat. Je ovšem velkou otázkou, co jsou to novinářské účely. Já to vidím tak, že Lezec je médium a Ty jsi jeho součástí, byť poněkud volnou, a tedy jsi novinář a máš nárok právě na tuto tzv. zpravodajskou licenci. Tady to není tak jasné, ale třeba na YouTube když dáš jakékoliv video, jsi okamžitě novinářem.
Kuba Turek12:16:00 28.05.2012
odpovědět 
       Zákony o soukromí
Tohle říká Občanský zákoník: § 12
(1) Písemnosti osobní povahy, podobizny, obrazové snímky a obrazové a zvukové záznamy týkající se fyzické osoby nebo jejích projevů osobní povahy smějí být pořízeny nebo použity jen s jejím svolením.
(2) Svolení není třeba, použijí-li se písemnosti osobní povahy, podobizny, obrazové snímky nebo obrazové a zvukové záznamy k účelům úředním na základě zákona.
(3) Podobizny, obrazové snímky a obrazové a zvukové záznamy se mohou bez svolení fyzické osoby pořídit nebo použít přiměřeným způsobem též pro vědecké a umělecké účely a pro tiskové, filmové, rozhlasové a televizní zpravodajství. Ani takové použití však nesmí být v rozporu s oprávněnými zájmy fyzické osoby.
Kuba Turek12:19:11 28.05.2012
odpovědět 
        Re: Zákony o soukromí
Koukám, že jsme psali zároven. Bereš to trochu z jiného pohledu, ale nejsme v rozporu. Ta pomluva atp. je právě sankcionovatelná podle občanského zákoníku (ev. to může být až trestný čin). Jinak ten § 12, co něm píšeš, se týká fakt fotek a podobně, to s tímhle nesouvisí.
Doktor12:27:43 28.05.2012
odpovědět 
         Re: Zákony o soukromí
Souvisí. Bohužel se dneska někdy bere za osobní údaje už i jméno, případně adresa. Je to sice blbost, ale vysvětluj to policajtovi....
Kuba Turek12:33:54 28.05.2012
odpovědět 
      Re: Pozor na podvodníky v inzerci (Petra Jarochová)
"ale i tak je to stejný princip, protože dokud není člověk odsouzen tak o něm kromě médií nesmí nikdo psát.."
Ne. Je to jiný princip. Píšeš o trestním řízení. Ano, údaje z trestního řízení podléhají zvláštní ochraně a existuje výklad i judikáty, které říkají, že v případě veřejného zájmu lze tuhle ochranu částečně prolomit - na což se při své činnosti odvolávají média. Tady ale žádné trestní řízení (zatím) neprobíhá a dotyčná by se, podle mne, mohla domáhat jen ochrany osobnosti podle občanského zákoníku s tím, že o ní někdo šíří nepravdivé a ošklivé informace. (Výsledek bych rád viděl :-). ) Nic víc.
Pokud ale jde o zákon o ochraně osobních údajů, opakuju, že na to bych se musel pro jistotu podívat. To je docela zběsilá právní norma.
P.S. Věřit tomu, co říkají v TV, na Nově zejména, o právních věcech, bych fakt nedoporučoval.
Doktor12:19:18 28.05.2012
odpovědět 
       Re: Pozor na podvodníky v inzerci (Petra Jarochová)
Já vím, spíš mi to jen utkvělo v paměti ptorože mi to přislo směšné, nejsem právník ale bral jsem to v kontextu těchto dvou událostí za podobný problém.
stepan12:34:53 28.05.2012
odpovědět 
       Re: Pozor na podvodníky v inzerci (Petra Jarochová)
Zákon o ochraně osobních údajů doslovně vyjímá ze své působnosti nahodilé shromažďování osobních údajů, čím ho fakticky nechává Občanskému zákoníku, což je určitě dobře.
Kuba Turek12:37:21 28.05.2012
odpovědět 
     Policejně-zástupcovsko-soudní kuchyně
To je taky trochu blbost. Údaje z trestního řízení samozřejmě můžeš zveřejňovat, pokud se nejedná o státem utajované skutečnosti (třeba počet dělostřelců nebo jména velitelů rozvědky). Já to běžně dělám na HD, když mě někdo soudí. Chodí to takhle: 1) Dokud Ti nesdělí obvinění, tak dostaneš jenom kopii Tvé výpovědi před policajtem. Ta je Tvým majetkem a můžeš si s ní dělat co chceš od vytření zadku po zkopírování do internetu. Pokud jsi svědek nebo poškozený, od policajtů se nedozvíš víc. 2) Pokud jsi se stal obviněným, tak máš právo na přístup do všech spisů včetně osobních údajů svědků i protistrany. Můžeš si dělat kopie a zveřejňovat je. Jiná věc je, že Ti to obvykle z psychologických důvodů přitíží u soudu. Pokud by hrozilo ovlivňování svědků, vezmou Tě do vazby, ale Ty máš stále přístup ke všem písemnostem týkajícím se Tvého případu a také Tě může kdykoliv navštěvovat advokát a ten může tyto písemnosti uveřejňovat na Tvůj příkaz. 3) U soudu můžeš být souzený, můžeš být proti strana, můžeš být svědek a můžeš přijít také jako divák. Všechno si můžeš nahrávat na diktafon (zvykově se vyžaduje souhlas soudce předem), dělat třeba přímý přenos do televize (předem to musí soudce výslovně povolit) nebo si dělat jakékoliv písemné záznamy (nevyžaduje se souhlas nikoho). A to pak všechno uveřejníš. Soudní proces je totiž zcela veřejný.
Kuba Turek12:32:19 28.05.2012
odpovědět 
      Re: Policejně-zástupcovsko-soudní kuchyně
Pokud jde o pohled ze strany pachatele/obviněného - souhlas. Asi s tím máš zkušenost :-). Nicméně v téhle věci je pisatel na jiné straně. A nemusí být tak úplně pravda, že poškozený či svědek se v průběhu řízení nedozví něco, o čem by měl (mim jiné i v zájmu řízení samého) zachovat mlčenlivost.
Jinak soudní proces je veřejný, pokud senát nerozhodne jinak - což může jen s kvalifikovaným odůvodněním (ochrana veřejného zájmu, svědka, poškozeného, proces s mladistvým ap.); jediné, co je bezpodmínečně veřejné, je vynesení rozsudku.
Doktor15:00:50 28.05.2012
odpovědět 
       Re: Policejně-zástupcovsko-soudní kuchyně
Jasně, výjimky se vždycky najdou, ale v naprosté většině případů je to tak, že svědek, obžalovaný a případně divák soudního procesu mohou zveřejnit všechno, co se dozvědí. S tím mám opravdu zkušenosti. Jak to dělá strana, která žaluje, nemám osobní zkušenosti. (Všechno to tady píšu, protože neustále kolují bludy, že je něco tajného, že se o něčem nesmí mluvit a že je skoro všechno osobní údaj, který nesmí nikdo znát.)
Kuba Turek15:39:16 28.05.2012
odpovědět 
        Re: Policejně-zástupcovsko-soudní kuchyně
" ... neustále kolují bludy, že je něco tajného, že se o něčem nesmí mluvit a že je skoro všechno osobní údaj, který nesmí nikdo znát"
:-) Souhlas. (Ani jinak se +- nerozcházíme. I se stranou poškozenou, žalující atp. zkušenosti mám.)
Obecně asi nejčastější kontext, ve kterém se s důvěrností údajů v trestním řízení operuje, jsou případy úniků informací od vyšetřujících orgánů někam zcela mimo, a to obvykle bez účasti obviněného a způsobem, který se nezjistí. Ale to je úplně jiná debata.
Doktor16:25:46 28.05.2012
odpovědět 
         Re: Policejně-zástupcovsko-soudní kuchyně
Jo, to se opravdu nesmí. Logicky. To je prasárna velkého kalibru a při tom to vypadá, jak je to u nás rozšířené. Podle mých drobných zkušeností to ale může být i jinak - prostě to z těch polišů vytáhneš pár otázkami, když jsi trochu zběhlý. Nebo když už jsi obviněný, tak máš právo slyšet a případně si dělat kopie z nahrávek, které na Tebe vytáhnou u vyšetřování nebo u soudu. A pak je dáš na veřejnost. Jinak taky samozřejmě souhlasím.
Kuba Turek17:44:07 28.05.2012
odpovědět 
  Re: Pozor na podvodníky v inzerci (Petra Jarochová)
Mohl bys, prosím, tu právní úvahu trochu rozvést? Na základě kterých konkrétních paragrafů ZOOÚ a TZ to tvrdíš? Nemám momentálně prostor ty zákony (znovu) studovat a tenhle závěr se mi *pro daný případ* vcelku nezdá; a myslím, že to pro zdejší čtenáře obecně není bezvýznamná věc...
Doktor11:21:25 28.05.2012
odpovědět 
 Re: Pozor na podvodníky v inzerci (Petra Jarochová)
Na FB je i jeji foto (:
_13:08:02 28.05.2012
odpovědět 
 Foto dne:

Paní Kadrnožková, VIIIb
 Databáze cest:
Všechny cesty (192360)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Charmoz - Grépon traverse 5c Mont Blanc
Nesquiqquì! 6c+ Bergamo-Brescia
Gruppo Alpini Colere 6a+ Bergamo-Brescia
Il volo di Ursula 6b Bergamo-Brescia
Manaslu 2004 5c Bergamo-Brescia
Nově komentované:
Kočka 7b+ Davle
Elegantní Varianta VIIa Prachov
Kočka 7b+ Davle
Lambert 8a Davle
Kočka 7b+ Davle

 Nově v diskusi:
Re: Aktuální dostupnost Obrvégry | Aktuální dostupnost Obrvégry | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Re: Prosím, | Re: Prosím, | Re: Prosím, | Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Prosím, | Re: Pátej flek ... | Re: Viva Master ! | Sil(e)nej borec | Whatsup |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (42)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (9)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
boulder maglajz pytel La Sportiva | Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1152 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1268 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1455 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1420 
 Neřeším to – lezu vše 
 1118 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi