Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
16.Pail 10603
17.Šofránko 10585
18.Kolomazník 10550
Bouldry:
16.Šípek 10075
17.Košťál 10050
18.Chytil 10025
Hory:
19.Petr 3170
20.Nešvera 3129
21.Novák 2688

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5947 lezců
1230729 cest
Nové přelezy:
Bílý Tesák 7b+
Arnold Cla 9+
Lambert 8a
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+
Hučení V K 9+
Rote Kante 9+
J. Har 7c

Stěny
SOU technického - Frýdek-Místek
Mariánské lázně - Mariánské Lázně
Prysk - Prysk

Prodejny
HUDYsport - Praha 6
HUDYsport - Praha 5
Popina = nejlevnější v ČR ! - Bruntál

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 životnost01.06.2012
Zdravím,

chtěl jsem se Vás zeptat, zda-li existuje způsob jak zjistit jak je na tom karabina, preso, lano, sedák a dal.? Koukal jsem, že třeba RE v hudy testujou, ale ostatní jsem nezjistil. Zároveň jestli je nutný po každý sezóně dávat mat
 Re: životnost01.06.2012
dávám vše testovat 2x za sezónu :-)
  Re: životnost01.06.2012
a můžu se zeptat kam? Berou to bez rozdílu značky materiálu?
   Re: životnost01.06.2012
nepoznas sarkasmus?
    Re: životnost01.06.2012
v psaný formě se to poznává dost špatně... fakt dik za radu..
  Re: životnost01.06.2012
a můžu se zeptat kam? Berou to bez rozdílu značky materiálu?
 Re: životnost02.06.2012
Dokud se to neprošoupe, tak se to dá bez problémů používat.
  Re: životnost02.06.2012
a třeba lano je nutné fakt měnit po x pádech, které jsou předepsané? dik
   Re: životnost02.06.2012
radsi jo
   Re: životnost02.06.2012
Pády, které jsou udávané u lan, jsou normované. V reálném světě (skály, stěna) je poměrně obtížně ho
 Re: životnost02.06.2012
Materiál se mění, když strach překoná šetrnost. A míru šetrnosti má každý jinde.
Ohledně lan
 Re: životnost02.06.2012
Jo, cože to v Hudy testujou? Pošli odkaz.
  Re: životnost02.06.2012
v některých krámech má některý z prodavačů licenci na revizního technika od RE a smí tak vydávat rev
  Re: životnost02.06.2012
testujou všechno,podívej se na kamenné prodejny hudy a rozklikni si Pardubice - tam najdeš seznam..
   Re: životnost04.06.2012
Dělají to i jinde,... třeba
 Re: životnost02.06.2012
Životnost materiálu je "dlouhá" :) Nikdo ti to nezaručí, ale naprostá většina lezců ho pou
 Re: životnost03.06.2012
Adame, jen stručně: karabiny - zkontroluj zda se zavírají samy, zda nejsou výrazně probroušené od la
  Re: životnost04.06.2012
Pro všechny věci (osobní ochrané prostředky) vyráběné a používané pro práce ve výšce platí EN 365, k
   Re: životnost05.06.2012
Co se tyce stranuti a opotrebeni sou jenom dve dulezity veci: lano a sedak. Takze lano do prvnich de

 Oprava batohov01.06.2012
mohli by ste mi prosim niekdo poradit, kde na Slovensku pripadne v CR by sa dali kvalitne opravit batohy?
Mam dva stare (20rokov) Treksporty ktore su v dobrom stave a je mi luto to nechat iba tak, alebo vyhodit. Jeden ma prasknute pracky a pokazeny
 Re: Oprava batohov01.06.2012
Gemma servis v Brne na Pekarske
  Re: Oprava batohov04.06.2012
Myslím, že na Pekařské už ale pomalu končí, viděl jsem tam ceduli, že se stěhují ... ale možná to by
 Re: Oprava batohov02.06.2012
skus napisat do Treksportu :) kontakt je na webe, robia aj pozarucne opravy

 Tisá - Rájec01.06.2012
Zdravím, mohl by mi někdo dát nějaký tip na " bezpečné" lezení v Tisé popř Rájec atd? Lezu nějakým 7mým rokem cesty cca 5 - 7. Na písku jsem byl ale vždycky jen na druhým. Tak kdybyste mi poradili nějaké slušeněji zajištěné či zajistitelné cesty
 Re: Tisá - Rájec01.06.2012
bürschlické stěny kupříkladu, okolo květnového masivu. anglický parčík. nymphenbad v bielatalu. daxe
  Re: Tisá - Rájec01.06.2012
Díky moc, a myslíš že je to vhodné i pro přítelku ( na druhým) zatím tak do 5? ale max VIIb bych tak
   Re: Tisá - Rájec01.06.2012
jestli přítelkyně leze na bořni na druhém konci klasické pětkové spáry, tak si piš, že se ji bude v
    Re: Tisá - Rájec01.06.2012
Co dokáže na Bořni je otázkou, zatím jsem tam kovanej spíš já, ale to se uvidí. Díky za info
 Re: Tisá - Rájec01.06.2012
Ostrizi steny v rajci.

 Uzlar01.06.2012
27.05.2012 Jazz, Jazz, Jazz Frankenjura 7 500 PP flash+RP+PP

Chápu to správně,že si při flash nacvakal presa,pak cvaknul lano,odcvaknul lano a zase ho cvaknul aby to bylo PP?
:-)))
 Re: Uzlar01.06.2012
Hehe, týpek leze rybu na písku, ale ostatní poučuje. Jinak takové malé rýpnutí koment k cestě
  Re: Uzlar01.06.2012
Jestli jsem Tě správně pochopil, tak Tě upozornim na podstatnej detail: V Juře je VÁPNO, trubko.
   Re: Uzlar01.06.2012
Jee...moje reakce byla na to, že Uzlar uz mi prijde trochu mimo svym poucovanim atd. Jak vidno z odk
  Re: Uzlar05.06.2012
Mezi rybařením (lano přes horní vratný bod) a lezením s horním jištěním (jistič na vršku) je rozdíl.
   Re: Uzlar05.06.2012
Jsem pravděpodobně blbá, ale Tvůj zápis mi taky přijde zvláštní, pokud nejde o soukromý kód ;-). To
    Re: Uzlar06.06.2012
Ano, je to tajemný kód :-)
Jazz, Jazz, Jazz byl třetím pokusem. První pokus byl o přelez na f
     Re: Uzlar06.06.2012
ou yeah!!! z 6+ na 6!!! ferove si se neposunul z 650 mista na 639!!! jeste ze nelezes v krase. to by
   Re: Uzlar05.06.2012
Mám účast jen na pár prváčích, ale o co jde vím, (podle pravidel) to sem ale nepatří. Tvé nápady mi
    Re: Uzlar06.06.2012
Tak díky za podpis.
Metodika je důležitá. Zvláště, když se bavíme veřejně. Nikomu nic nevnucu
     Re: Uzlar06.06.2012
Jo jasně, nekomentoval jsem to, co si píšeš, to může být úplně každému jedno:) P stupnice a větší de
      pruvodce06.06.2012
Napsat kvalitne zpracovaneho pruvodce jiste mozny je. Nevim jestli se tu bavite o konkretni piskovco
       Re: pruvodce06.06.2012
No tak to jsem zvedavej jak bys tohle chtěl dát dokupy třeba v Ádru, kde je snad několik tisíc cest
        Re: pruvodce06.06.2012
Některé menší oblasti tak už mají průvodčíky napsané i na českém písečku. Jedná se ale o internet, p
      Re: Uzlar06.06.2012
Sešlapané svahy, orvané chyty, ohoblované věže, probroušené jištění mi také vadí a bojuju veřejně pr

 CHORVATSKO01.06.2012
zdravim, doporuci mi nekdo par oblasti nebo cest v Chorvatsku? oblast Makarska, Omis, popr. Split. Popr. po domluve moznost pribrat dva lidi. jura. email: jiry666@email.cz
 Re: CHORVATSKO01.06.2012
tak přímo v Omiši je lezení skoro ve městě, a pak dál v tom kaňonu Cetiny. Pak u Splitu je Marjan vi
  Re: CHORVATSKO01.06.2012
diky
 Re: CHORVATSKO01.06.2012
Taky se pridavam s dotazem, planujeme na konci cervna tydenni vylet, lezeni + relax u vody, snorchlo
 Re: CHORVATSKO01.06.2012
Tak mimo klasické Paklenice která je od Omiše celkem daleko se dá něco najít tady :
 Re: CHORVATSKO01.06.2012
Ahoj, jezdíme do Pisaku (taková řiť u Omiše)pravidelně a za lezením buď Omiš a nebo je parádní masiv
  Re: CHORVATSKO02.06.2012
diky moc, nakonec paklenicu dame po ceste asi urcite, alespon se tam podivat na dva tri dny. takze d
   Re: CHORVATSKO02.06.2012
laguna v marina . dws

 CHORVATSKO01.06.2012
zdravim, doporuci mi nekdo par oblasti nebo cest v Chorvatsku? oblast Makarska, Omis, popr. Split. Popr. po domluve moznost pribrat dva lidi. jura. email: jiry666@email.cz

 RE: Udržitelný rozvoj31.05.2012
Už jste četli?

http://www.guardian.co.uk/ world/2012/may/30/everest-mountaineer- crowding-hobby-tragedy#zoomed-picture
 Re: RE: Udržitelný rozvoj01.06.2012
Tady o tom máš celou knihu. Doporučuju nečíst pokud si nechceš nechat brát iluze.
 Drží lezci při sobě? SOUTĚŽ31.05.2012
PODPORTE PROSÍM JEDNOHO Z LEZCU, UKAŽTE ŽE DRŽÍME PŘI SOBĚ! Staci kliknout a dat mu v aplikaci hlas. Soutez konci dnes o pulnoci a nebezpecne ho dohaneji. Prectete si, jak se rozhodl zhubnout kvuli slecne a take jak propadl BOULDERINGU! Diky za jakykoliv,

 Vopravdovej pískař31.05.2012
Poslední dobou se tu rojí spousty komentářů o lezení na písku. Typické argumenty jsou typu: "nejde jen o tupé cvakání nýtů po 2 metrech." A hlavně, že jen opravdovej pískař se k lezení na písku (dojišťování a vůbec celkově jištění, (ne)používání
 Re: Vopravdovej pískař31.05.2012
Proboha néééééé. Co to zase je????????
 Re: Vopravdovej pískař31.05.2012
Zajeď si do hospody ve Skaláku (koupák), nebo v Ádru. Možná tě něco napadne. A ještě líp, vem si s s
 Re: Vopravdovej pískař31.05.2012
Uplne vopravdovej piskar neexistuje, je to ideal ke kterymu se normalni smrtelnik muze jen priblizit
  Vopravdovej prototyp pískaře je podle mnepískař31.05.2012
Špek (pro neznalé Petr Slanina), není přítomen v těchto diskusích, ale při tvorbě těžkých a morálový
 Re: Vopravdovej pískař31.05.2012
spravny usudek a ocelovou mysl mam samozrejme ja, ...akorat se mi nejak nedari se prevalit pres stup
 Re: Vopravdovej pískař31.05.2012
Já jsem stydkopyskař. Fakt vopravdovej :-)) A jinak pískaři jsme snad všichni co to lezem, od dvojek
 Re: Vopravdovej pískař01.06.2012
Ja volim Uzlare.
  Re: Vopravdovej pískař01.06.2012
já Mažňáka, woe
  Re: Vopravdovej pískař01.06.2012
Já taky volím Uzlare. U něj je ještě bonus, on má místo pytlíku na mágo na prdeli metodické příručky
   Re: Vopravdovej pískař01.06.2012
taky volim Uzlara!!!!
    Re: Vopravdovej pískař01.06.2012
Jasná volba, Uzlař. Leze už druhým nebo třetím rokem a proto ví všechno nejlíp.
 Re: Vopravdovej pískař01.06.2012
Ježiš, další teoretik. Možná by někteří udělali líp, kdyby místo filozofování šli radši lézt (na pís
 Re: Vopravdovej pískař02.06.2012
Opravdový pískař neleze bosý a s konopným lanem. To totiž není žádná tradice, ale moderní výmysly, k
  Re: Vopravdovej pískař03.06.2012
člověk jehož je to srdcová záležitost...který miluje přírodu...ten co jde do boje za co nejměnší poš
   Re: Vopravdovej pískař03.06.2012
Jééé a nekouří,nepije,mluví slušně,vždy ruku v nouzi podá i největšímu blbci,je galantní,hodný,milý,
    Re: Vopravdovej pískař04.06.2012
každý galantní,hodný,milý,slušně vychovaný chlapec již svého chlapce má!!!
     Re: Vopravdovej pískař04.06.2012
s touhle ouwahou to fakt půjde do řiti.....
      Re: Vopravdovej pískař04.06.2012
...kam patřila hned od začátku. :-)

 kvalitní odkaz pro nýmandy31.05.2012
Nevíte někdo o kvalitním odkazu pro nýmandy, kteří se tu poslední dobou furt vyjadřujou k lezení na písku (jak by přejišťovali, rybařili, mágovali, grilovali a jinak "zpřístupňovali" atd. :-)) ), aniž by měli rámcový přehled, natož vlastní zkuše
 Re: kvalitní odkaz pro nýmandy31.05.2012
 Re: kvalitní odkaz pro nýmandy31.05.2012
pro mě sou nýmandi tico lezou na písku bez mádža nevrtají borháky a serou tam posrané smyčky .. podl
  Re: kvalitní odkaz pro nýmandy31.05.2012
Ukázkové chování, se kterým počítám. Mě ale zajímají komentáře někoho, kdo má co říct k věci.
   Re: kvalitní odkaz pro nýmandy31.05.2012
třeba i od nepískařů, co lezou hory, tam se taky leze po vlastním železe a fixní jištění potkáš jen
  Re: kvalitní odkaz pro nýmandy31.05.2012
čim víc se v hovně reješ-tím víc smrdí!!!kamarádi nekamarádi ze skal....
 Re: kvalitní odkaz pro nýmandy31.05.2012
Nevim, co presne mas na mysli. Je toho spousta co by meli lezci znat. Ale ramcovy infoletak mas treb
  Re: kvalitní odkaz pro nýmandy31.05.2012
Magnesium krom toho, že vnesením do
struktury pískovce snižuje tření, působí na
skal
   Re: kvalitní odkaz pro nýmandy31.05.2012
naprostý idiotismus
   Re: kvalitní odkaz pro nýmandy01.06.2012
O tom, že snižuje tření, není pochyb. Nebo máš pocit, že kartáčky na maglajzáku jsou dentální úchylk
    Re: kvalitní odkaz pro nýmandy01.06.2012
ne :D

1   ...   612   613   614   615   616   617   618   619   620   621   622   623   624   625   626   627   628   629   630   631   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Uzlar
27.05.2012 Jazz, Jazz, Jazz Frankenjura 7 500 PP flash+RP+PP

Chápu to správně,že si při flash nacvakal presa,pak cvaknul lano,odcvaknul lano a zase ho cvaknul aby to bylo PP?
:-)))
Fanda13:23:14 01.06.2012
odpovědět 
 Re: Uzlar
Hehe, týpek leze rybu na písku, ale ostatní poučuje. Jinak takové malé rýpnutí koment k cestě http://www.lezec.cz/cesta.php?key=78017
Díky za vykonanou práci - odlesnění, odmešení - díky níž vznikla krásná klasika.
Zapsal: Uzlar, 17.10.2011 00:10:03

A zbývá nám otázka do pranice, je mg více škody než odlesnění, odmešení? Kdyby více lezl než kecal, tak třeba taky uvažuje jinak:)
Míra13:40:56 01.06.2012
odpovědět 
  Re: Uzlar
Jestli jsem Tě správně pochopil, tak Tě upozornim na podstatnej detail: V Juře je VÁPNO, trubko.
Tomáš14:48:20 01.06.2012
odpovědět 
   Re: Uzlar
Jee...moje reakce byla na to, že Uzlar uz mi prijde trochu mimo svym poucovanim atd. Jak vidno z odkazu na jeho denicek ktery sem nekdo dal, tak by mel vice lezt a mene kecat. Komentoval jsem jeho reakce na cesty na pisku ktery jsem u nej videl. To ze je v Jure vapno to asi vim.
Míra15:11:24 01.06.2012
odpovědět 
  Re: Uzlar
Mezi rybařením (lano přes horní vratný bod) a lezením s horním jištěním (jistič na vršku) je rozdíl. Lezení "na druhém" se provozuje, nejenom na písku, odjakživa. Ono totiž musí někdo vybrat jištění. Na písku je slanění dost často na jinou stranu věže a v horách to taky jinak nejde.
Co víte o dělání cest? Víte čím se ten mech odstranil? Kolik toho mechu/lesa bylo? Byli ste tam před uděláním cesty a potom? Lezli jste to? To bylo poděkování autorovy, bez kontextu tomu nebudte stejně nikdy rozumět.
A jak jde lézt flash, potom RP a potom PP? Fakt ste se nad tím nezamysleli? Jak byste vysvětlili, že někdo má třeba 3 RP pokusy?
Ta anonymita je ale boží, že?
Ukažte deníčky nebo se pořádně podepište.
Jinak sem rád, že můj deníček patří mezi nejsledovanější, dobře se argumentuje sponzorům.
 Uzlar16:30:27 05.06.2012
odpovědět 
   Re: Uzlar
Jsem pravděpodobně blbá, ale Tvůj zápis mi taky přijde zvláštní, pokud nejde o soukromý kód ;-). To jsi tu cestu vylezl třikrát za sebou čistě (pak bych v deníčku čekala uvedený jen záznam flash jako nejhodnotnější)nebo jsi ji vylezl na třetí pokus, přičemž ten první neúspěšný by byl v případě úspěchu flash a druhý RP? Nevím jak ostatní, ale to bych si pak psala jen jako PP 3.pokus...
PS: Poradíš, kde při podobné výkonnosti sehnat sponzory? ;-)
Jana20:27:33 05.06.2012
odpovědět 
    Re: Uzlar
Ano, je to tajemný kód :-)
Jazz, Jazz, Jazz byl třetím pokusem. První pokus byl o přelez na flash, kdy mi poradili jak na nástupní boulder, ale spadl sem při cvakání slaňáku, druhý pokus na RP (opět pád) a třetí úspěšný byl PP.
Do kolonky "pokusy" jde napsat 3, ale pokud mám v kolonce "pokusy" např. 3 u RP přelezu, tak to znamená 1. pokus o OS, druhý neúspěšný pokus o RP a třetí úspěšný přelez RP stylem. Pokud mám u RP 1, tak to znamená, že jsem cestu vylezl někdy předtím OS a nyní ji již jen opakuji.
Taky mám kódy pro AF přelez.
Jo a píšu si vlastní klasifikaci, pokud nesouhlasím s uvedenou zde. Naposledy jsem shodil nějakou 6+ na 6. Kdybych ji neshodil, tak bych si polepšil o 11 míst v žebříčku.
No, je to složitý, ale jsem rád, že deníčková policie nespí.
Uzlar02:25:46 06.06.2012
odpovědět 
     Re: Uzlar
ou yeah!!! z 6+ na 6!!! ferove si se neposunul z 650 mista na 639!!! jeste ze nelezes v krase. to bys mel vsechny 5ky a 6 ky za 7+ a to bys byl suprovej lezec! bys treba mohl radit i vlkovi :-D
krasolezec09:39:51 06.06.2012
odpovědět 
   Re: Uzlar
Mám účast jen na pár prváčích, ale o co jde vím, (podle pravidel) to sem ale nepatří. Tvé nápady mi přijdou jen občas trochu ujeté. Měl by jsi víc lézt a pokud chceš na písku něco lézt tak to není o tom, že ti dá někdo přesný návod nebo schéma a popis smyček, začni od jednoduchých cest a pokud na ně nemáš, tak to slez zpátky. Postupem a nemusí to být hned přideš na to, že ty tvé nápady a všechytré metodické rady nejsou až tak potřeba. Jinak nic ve zlém.
 mira.k20:57:26 05.06.2012
odpovědět 
    Re: Uzlar
Tak díky za podpis.
Metodika je důležitá. Zvláště, když se bavíme veřejně. Nikomu nic nevnucuju. To jak metodiku děláš Ty, já a ostatní je soukromá věc. Ale proč si má kdokoliv rozbíjet hlavu jenom proto, že si nevzal helmu a prsák.
http://www.youtube.com/watch? v=B3ekaCdoA9Y&feature=related
http://www.youtube.com/watch? v=P6p2PcMxS64&NR=1
Věřím, že by se podobné případy zredukovali. Mě prsák a helma zachránili život.
A tak bych mohl v metodice pokračovat dál a dál.

Smyčky a moje podpora P klasifikace - to byl jen návrh jak umlčet skupinu "vše dojistit" a zároveň dát možnost rozmyslet si přelez nám ostatním. Už sám sem byl v pár pískovcovejch cestách typu rajbas, komín či plytký koutek, kde jsem 15m nezaložil lautr nic. Nebo sem slejzal z cest, abych si udělal netypickou velikost uzle. Vědět dopředu o netypickém uzlu či nemožnosti založit by bodlo.
Ale tenhle flame byl o něčem jiném.
Zdravím.
01:04:33 06.06.2012
odpovědět 
     Re: Uzlar
Jo jasně, nekomentoval jsem to, co si píšeš, to může být úplně každému jedno:) P stupnice a větší detaily jako jsou smyčky, nedovedu si představit že při tom množství cest (a že by se dalo rozepsat skoro u každé cesty) není asi možné. Jednak existují cesty které třeba ani nikdo kromě prvovýstupců nelezl a nebo je někdo nelezl x let. Zbývá tedy odhad okem případně rady kamarádů. Hodně se dá zjistit z lezce, případně www.piskari.cz pokud lezeš v adršpachu a okolí. Jinak dle mého je fajn, že ty písky máme tak jak máme. Lezení se stává čím dál masovější sport a vidět to začíná být v lehčích cestách které jsou dobře odjištěny - vyšlapané stupy, orvané chyty (může se stát každému) případně totálně sešlapané svahy pod velmi dobře jištěnými cestami s nižším číslem. Ale to by člověk mohl psát dále. Pokud chceme ty skály nechat i pro další generace (možná, že hrozí i nám, že to ochranáři brzo utnou) tak je nezbytné aby to zůstalo tak jak to je.
Míra07:48:29 06.06.2012
odpovědět 
      pruvodce
Napsat kvalitne zpracovaneho pruvodce jiste mozny je. Nevim jestli se tu bavite o konkretni piskovcove oblasti, ale kdyz se daji napsat vety typu "stenou k 1.K, dale ke 2.K a pres 3.K na vrchol", coz je povetsinou jasny, ze polezu ke kruhu (a nebudu ho slozite oblejzat, abych nemoh cvaknout), tak by bylo stejne dobre mozny napsat i neco o smycce, nebo moznosti dojisteni. v mnoha zemich se to tak pise...
Danny08:51:39 06.06.2012
odpovědět 
       Re: pruvodce
No tak to jsem zvedavej jak bys tohle chtěl dát dokupy třeba v Ádru, kde je snad několik tisíc cest a jak jsem říkal tak i takové které možná nikdy nikdo nelezl. Směr prvovýstupu je asi v protokolu o něm (pokude se podal nebo se podá) a pokuď tam nebude uvedeno jak to vlastně je, tak ti nezbyde nic jinýho než jít, všechno to přelézt a dávat to dohromady. To asi ani není možné zvládnout...
Míra09:23:50 06.06.2012
odpovědět 
        Re: pruvodce
Některé menší oblasti tak už mají průvodčíky napsané i na českém písečku. Jedná se ale o internet, protože na papír by se to všechno asi nevešlo.
Kuba Turek10:20:47 06.06.2012
odpovědět 
      Re: Uzlar
Sešlapané svahy, orvané chyty, ohoblované věže, probroušené jištění mi také vadí a bojuju veřejně proti tomu - tady i na skalách.
Obávám se, že to ale není popisama v průvodci, ale lidma. I když v průvodci nebudou jiné popisy, tak stejně bude ošlapané VIIb s 3 kruhama víc než VIIb bez kruhu.
Na jedné straně stojí typové "já chci za každou cenu", kterým největší podporu bohužel dělají tichý slušňáci "přeci se s ním nebudu hádat".
Kdyby ten "já chci" dostal pojeb od každýho okolo, tak by změnil přístup, nebo by změnil disciplínu.

Bohužel si také trochu myslím, že fenomém "jedeme na písek" způsobila i část lezců hláškami "nelezls v Labáku, Ádru, tak o lezení víš ho..." Takové hlášky totiž typy "já chci" přitahují.

Teď už funguje jen: neznámá oblast + mizerné či vůbec žádné fixní jištění + špatná dostupnost a členitost + ....

Pokud těm "já chci" dáme všichni pojeb, tak to bude určitě méně náročné, než zničit všechny průvodce, vymazt net... :-D
průvodce12:34:42 06.06.2012
odpovědět 
 Foto dne:
kvalifikace
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192337)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Start und stop 4 Sankt Lorenz
Přeskok 2 Skály V Údolí Roklice
Zamotaná pouť V Skály V Údolí Roklice
Náhorní hrana II Údolí Loubenského Potoka
Turecký med VIIb Údolí Loubenského Potoka
Nově komentované:
Paní Kadrnožková VIIIb Prachov
Mandragora Hard 8A Rusava
Tancuj, Tancuj, Vykrúcaj VIIIa Adršpach
Záviš 7 Žleby
Přehmat 5+ Černá Skála U Přeštic

 Nově v diskusi:
Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | 666 555 | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Neuznat | Viva Master ! | AI slop |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (57)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (7)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1145 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1260 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1451 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1416 
 Neřeším to – lezu vše 
 1114 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi