Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Širůčková 11897
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 7951
2.Skopec 7086
3.Groš 6550

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5947 lezců
1230743 cest
Nové přelezy:
Bílý Tesák 7b+
Arnold Cla 9+
Lambert 8a
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+
Hučení V K 9+
Rote Kante 9+
J. Har 7c

Stěny
Sportovní Cetrum Palmovka - Praha 8
Olberg lezecká stěna - Blansko
HARLEM - Ústí nad Labem

Prodejny
HUDYsport - Praha 7
Rock Point Ostrava Avion - Ostrava jih
Rock Point - NC Šestka - Praha 6 - Ruzyně

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 R.E. GUARD II19.06.2012
Ahoj, nemáte někdo praktickou zkušenost s novým kýblem R.E. guard II.? Zvažuju mezi ním, ATC GUIDE a TUCAN od Simondu.
Díky m.
 Re: R.E. GUARD II19.06.2012
ahoj. ja osobne by som bral bez rozmýšľania atc guide. prepracovanejší, kvalitnejšie spracovanie, ge
 Re: R.E. GUARD II19.06.2012
S guardem zkušenost nemám, ale nedávno tu tuším proběhlo nějaké proklínání na něj. Guida mám, standa
  Re: R.E. GUARD II19.06.2012
a co reverso 4?
   Re: R.E. GUARD II19.06.2012
A co Singing Rock Shuttle?
  Re: R.E. GUARD II19.06.2012
Plný souhlas s předřečníkem m. (a už to tu bylo x-krát). Dobře znám Guida i Toucan, Guide problém s
  Re: R.E. GUARD II20.06.2012
Vychytávky 1. tucana druhému nechybí. Naopak. Viz:
   Re: R.E. GUARD II20.06.2012
"Vychytávky 1. tucana druhému nechybí".
Věc názoru, Beliale - ale podle mne, "
    Re: R.E. GUARD II20.06.2012
"Jištění prvolezce ze štandu, když hrozí pád pod štand"? Brrr, při tomto způsobu jištění b
     Re: R.E. GUARD II21.06.2012
Eh, je to trochu mimo původní debatu, ale zarazils mne - možná jsem to napsal blbě, ale měl jsem na
      Re: R.E. GUARD II21.06.2012
Pochopil sem to tak, že máš jistítko cvaklý ve štandu a ne na sobě.
     Re: R.E. GUARD II21.06.2012
A jakým způsobem jištění se tomu dá vyhnout, když třeba 10 m nad štandem nic dobrýho nezaložíš?
      Re: R.E. GUARD II22.06.2012
jistič si odsedne metr-dva pod štand, jistí od sebe, a první postupové jištění se cvakne do štandu
       Re: R.E. GUARD II22.06.2012
Tahle metoda pomůže při jištění "ze sedáku" a snižuje pádovej faktor, pádu pod štand ale b
        Re: R.E. GUARD II22.06.2012
Nezabrání, ale v rámci možností ho zpříjemní a to stačí ne?
         Re: R.E. GUARD II22.06.2012
a hlavně myslet na dvojnásobné zatížení štandu a no to že jistič letí nahoru a prvolezec dolu, tak a
          Re: R.E. GUARD II22.06.2012
A proto v případě, že něco takovýho hrozí, nabrat si třeba 5-10 metrů lana a cvaknout loďákem na sed
 Re: R.E. GUARD II19.06.2012
Oproti ATC guide BD trochu horsi prace se silnejsim a tuzsim lanem, povolovani a vse ostatni bez pro

 BOREAL KINTARO19.06.2012
Ahoj máte někdo zkušenost s lezečkami BOREAL KINTARO?
 Re: BOREAL KINTARO19.06.2012
nejlepsi, co jsem kdy mel na noze.

 Nose18.06.2012
Tak nose ma novej rekord :D

Honnold je neskutecny zvire.

Celkovy cas Honnold Florine : 2:23:46. Vylepseni o 13 minut. Klobouk dolu.


 bouldering zillertal18.06.2012
ahoj, je nekde pruvodcik na bouldry v zillertalu?
 Re: bouldering zillertal18.06.2012
v obchode v mayrhofenu;)
 Re: bouldering zillertal18.06.2012
Kup si ho a nedelej ofuky, 30 ecek te nezabije.
  Re: bouldering zillertal19.06.2012
?? kliiiid gumo... nekdy byva spoustu veci na netu a nemusi to byt ilegal..
 Re: bouldering zillertal19.06.2012
 Oprava lezeček18.06.2012
Ahoj,
mám lezečky Boreal Stingma a potřebuju je nechat podlepit. Kam myslíte že je nejlepší je poslat? A jakou dat lepičku, co nejpodobnější tý původní?
Díky za rady
Karel
 Re: Oprava lezeček18.06.2012
Nedoporucuju RESTDAY. Strasne se zhorsli. Mam mu nich hystorii asi 3x triop pak 2x rockpilars a 1x m
  Re: Oprava lezeček18.06.2012
Hele ja nic prepirat nechci! Tu neni zadna diskuse pro domaci prace..
  Re: Oprava lezeček18.06.2012
pro me zas rest day forever 3x podlepena ta sama bota a porad good.. flame jak svin...
  Re: Oprava lezeček21.06.2012
Moje zkušenost – LS Miura.
V Salticu ju rozplácli a absolutně změnila tvar. Samozřejmě k hor
 Re: Oprava lezeček18.06.2012
Najdi si stránky Saltiku a vyber si tam i gumu.Myslím,že mají i Borealku.Také jsem s touhle firmou s
  Re: Oprava lezeček18.06.2012
Presne tak ak je botka uz viac prelezena a zdeformovana tak je jedno kam ju posles (z hovna zlato ne
   Re: Oprava lezeček18.06.2012
2 podplepy miur v restdayi a furt skvělý, ¨přijdou mi i lepší než nový :)
    Re: Oprava lezeček18.06.2012
only restday best friction and qualitty for climb on sandstone or different materials
     Re: Oprava lezeček18.06.2012
a lepičku dej podle toho kde lezeš na pisek lespi mekci na vapno a jine tvrdsi ja davam vibram clasi
  Re: Oprava lezeček18.06.2012
Libor má recht. Já jsem z těch, kterým více vyhovuje práce RESTDAYe. Dříve jsem podlepoval v Salticu
   Re: Oprava lezeček19.06.2012
Moje zkušenost - kobry podlepený v saltiku s výměnou obsázky a požadavkem zmenšení o 1/2 čísla. Výsl
   Re: Oprava lezeček19.06.2012
Skoda, ze nekdo nenapsal takovy prispevek v dobach, kdy jsem prolezl svoje prvni lezecky. :) Musel j
 Re: Oprava lezeček18.06.2012
Mam dobrou zkusenost se Salticem. Je ale pravdou, ze oba me pary lezek (stare podlepene 3x, novejsi
 Re: Oprava lezeček18.06.2012
FLAME WAR!!! :)
 Re: Oprava lezeček19.06.2012
Se Salticem jsem byl vždycky velice spokojený - naposled jsem je poslal do Restday (kámoš je tam pos
  Re: Oprava lezeček20.06.2012
Podobna zkusenost - mesic po podrazeni se guma na spicce zacala odchlipovat.
   Re: Oprava lezeček20.06.2012
Stejnej problem - podlepení Miur v restday a po 2 mesicich díra na špičce...posílam uz jen do SALTIC
    Re: Oprava lezeček21.06.2012
Já se bohužel musím přidat se stejnou zkušeností....nově podlepené Rock Pollars Ozone QC...guma Vibr
 Re: Oprava lezeček19.06.2012
Do Salticu sem posílal lezečky od celýho našeho oddílu dlouhou dobu, po té co zničili několikery nov
  Re: Oprava lezeček21.06.2012
...jen by mě zajímalo jak vypadají nový lezečky který posíláš na podlepení :-))
   Re: Oprava lezeček21.06.2012
To víš, pro mě kterej má jedny lezečky i 7x podlepovaný jsou 0x podlepovaný prostě nový. Nenapadlo m
  Re: Oprava lezeček21.06.2012
S Restdayem mám jen ty nejlepší zkušenosti. Podlepují mi Testarossy od LS a dámské Miury. Zrovna Tes
   Re: Oprava lezeček21.06.2012
Chtěl bych se zeptat, taky budu brzy poprvé podlepovat Testarosy, nechala sis vyměnit obsázku, nebo

 Oprava lezeček18.06.2012
Ahoj,
mám lezečky Boreal Stingma a potřebuju je nechat podlepit. Kam myslíte že je nejlepší je poslat? A jakou dat lepičku, co nejpodobnější tý původní?
Díky za rady
Karel

 Pruvodce Annot18.06.2012
Ahoj, nevíte někdo o průvodci na Annot a to nejen bouldering. Za jaký koliv informace o oblasti mockrát děkuju...
 Re: Pruvodce Annot18.06.2012
Víme.
  Re: Pruvodce Annot18.06.2012
A neprozradil bys prosím kde bych ho koupil?
   Re: Pruvodce Annot18.06.2012
Bouldering: abloc.org
Trad: tradannot.over-blog.com
Skály: Na začátku vesnice (příjezd
    Re: Pruvodce Annot18.06.2012
Paráda díky moc

 Roviště - zapomenuté lezečky17.06.2012
Ahoj, v neděli 17.6.2012 kolem 17 hodin jsem v Rovišti zapomněl lezečky Saltic Vampir, téměř nové, barva - žluto-modro-černá. Spolu s lezečkami byly i černé tenké ponožky. Nechal jsem je v sektoru Jurský park, pod cestou Návrat růžového pantera. Kdybyste
 Re: Roviště - zapomenuté lezečky17.06.2012
Pište to do Inzerce - Ztráty a nálezy, díky moc.
  Re: Roviště - zapomenuté lezečky18.06.2012
jenomze inzerci ctou lidi co neco potrebuji, takze ten, ktery vi neco o zapomenutych lezeckach (ale
   Re: Roviště - zapomenuté lezečky18.06.2012
Není o čem diskututovat, takže to odcouvá s jinými dlouhými diskusemi, navíc v inzerci to lze filtro
 Re: Roviště - zapomenuté lezečky18.06.2012
Lezečky již byly nalezeny, už jsme domluvili předání a nálezci mnohokrát děkuji.

 Rengen kyblíku15.06.2012
Cau, chci se zeptat, dnes jsem byl na skale a z 15m mi spadnula brzda PETZL REVERSO 3 (kyblík) na zem, ale nikde nevidim zadne poskozeni, tak se chci zeptat, jestli se nekde dela "rengen" lezeckého vybavení a kolik to přibližně stojí.
 Re: Rengen kyblíku15.06.2012
pošli to mne, ja ti to zrentgenujem za 30 euro.
 Re: Rengen kyblíku15.06.2012
Jestli se nepletu, tak podle P. Schuberta materiál buď při pádu praskne a to je vidět nebo vydží a n
 Re: Rengen kyblíku16.06.2012
Pokud mu nic viditelně není, což by po 15m pádu nemělo, tak je ok.
 Re: Rengen kyblíku16.06.2012
Záleží, jak moc velký jsi škudlil a jak moc se máš rád... Mě před rokem spadl Guide ze štandu a od t
  Re: Rengen kyblíku18.06.2012
"Jištění se nebojím ale slaňovat bych se bál" - bodejť, při slaňování na tom visíš ty, ale
   Re: Rengen kyblíku18.06.2012
Navíc při slaňování na tom visíš, kdežto při pádu dostává jistítko ránu :-)
    Re: Rengen kyblíku18.06.2012
nechci do toho kecat, určitě to tady čte i spousta lidí vzdělaných v oboru obrábění kovů a tedy povo
     Re: Rengen kyblíku18.06.2012
záleží jestli to bzinklo o nějakej šutr nebo do hlíny...
      Re: Rengen kyblíku18.06.2012
šak vám povidám - pokud v tom není rejha jak od flákance sekeromlatem, tak bych to neřešil. a můžu t
       Re: Rengen kyblíku18.06.2012
To není moc velkorysá nabídka, zdá se, že tomu matroši zas tak moc nedůvěřuješ. Nabízím třetinu.
        Re: Rengen kyblíku18.06.2012
když cenová válka, tak ji máš mít. polovinu. ale musí se blejskat novotou.
         Re: Rengen kyblíku18.06.2012
Třeba se těma karáblema udav.. vejš nejdu.
         Re: Rengen kyblíku18.06.2012
..ale pokud by se do kategorie "blejská se novotou" dal zahrnout i drblej oplet oblepenej
          Re: Rengen kyblíku18.06.2012
jestli je to sedmdesátka drblá dva metry od konce, tak se určitě nějak domluvíme. chachachá.
           Re: Rengen kyblíku19.06.2012
Vod konce, vod konce.. jak se to vezme.. Nevim přesně, ale empiricky vzato když to tou leukoplastí n

 Fotky do deníčku15.06.2012
Ahoj, jak si můžu vložit nějakou fotku do deníčku? Nějak to nikde nemůžu najít. Dík
 Re: Fotky do deníčku15.06.2012
Pošli nám je do emailu. Viz levý sloupec dole, kontakty.
  Re: Fotky do deníčku15.06.2012
A jak je to s tou už kdysi avizovanou novou verzí Lezce? Posílat fotky mailem je přece jenom postup
   Re: Fotky do deníčku15.06.2012
Kdyz dokazali poslat fotku do denicku mailem stari klasici tak bys to moh dokazat i ty a jestli na t
    Re: Fotky do deníčku15.06.2012
Preklizkari... :-D
    Re: Fotky do deníčku15.06.2012
jako ironie dobrý, jinak bereš asi slabý prášky :)
    Re: Fotky do deníčku16.06.2012
provokace ju.. :) klasici... :) nevim kolik koderu lezec.cz ma nebo jestli p&l je v plusu aby mo
     Re: Fotky do deníčku18.06.2012
jen proboha ne zadne nove zelezo do lezce.cz, dodrzujte prosim tradice :)
      Re: Fotky do deníčku18.06.2012
argumentace o tom, že to dokázali i staří klasici je asi stejně zkostnělá a upřímně zcela směšná jak

1   ...   607   608   609   610   611   612   613   614   615   616   617   618   619   620   621   622   623   624   625   626   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Rengen kyblíku
Cau, chci se zeptat, dnes jsem byl na skale a z 15m mi spadnula brzda PETZL REVERSO 3 (kyblík) na zem, ale nikde nevidim zadne poskozeni, tak se chci zeptat, jestli se nekde dela "rengen" lezeckého vybavení a kolik to přibližně stojí.
Honza20:36:49 15.06.2012
odpovědět 
 Re: Rengen kyblíku
pošli to mne, ja ti to zrentgenujem za 30 euro.
rentgen@kybel.sk21:37:09 15.06.2012
odpovědět 
 Re: Rengen kyblíku
Jestli se nepletu, tak podle P. Schuberta materiál buď při pádu praskne a to je vidět nebo vydží a nic mu není. Že ten mlácenej materiál právě zkoumali a rentgenovali a hledali ty údajný mikrotrhliny, ale nic nenašli. A kór u Reversa bych se nebál, protože to je v zásadě akorát udělátko, co vede lano do oblouku kolem karabiny a přenáší na ní to zatížení.
A v neposlední řadě, nechat si to otestovat v nějaké zkušebně těžkejch strojů nebo kde se tohle dělá tě podle mě vyjda minimálně jak deset novejch jistítek. Já bych to prostě neřešil a Reverso dál používal, ale pokud mu už nevěříš, kup si nový a já tě ho rád zbavím a ekologicky ho zrecykluju :).
Pól22:47:48 15.06.2012
odpovědět 
 Re: Rengen kyblíku
Pokud mu nic viditelně není, což by po 15m pádu nemělo, tak je ok.
Belial07:12:06 16.06.2012
odpovědět 
 Re: Rengen kyblíku
Záleží, jak moc velký jsi škudlil a jak moc se máš rád... Mě před rokem spadl Guide ze štandu a od té doby jsem ho nepoužil. Jištění se nebojím, ale slaňovat bych se s ním bál - přeci jenom se během 30m docela dost zahřívá. Zkrátka jestli ti pouhá pětistovka stojí za nejistotu "co když", lez s ním dál. Jinak si kup nový model, uděláš si radost a je zase o pár gramů lehčí... ;)
Jo, a zrengenování tě vyjde možná dráž než nový kyblík. Jedině, že bys měl kamaráda v nějaké strojařské firmě, tam mají rengen většinou na controlingu.
BtB20:43:34 16.06.2012
odpovědět 
  Re: Rengen kyblíku
"Jištění se nebojím ale slaňovat bych se bál" - bodejť, při slaňování na tom visíš ty, ale při jištění někdo jinej :-)
Kodl01:56:05 18.06.2012
odpovědět 
   Re: Rengen kyblíku
Navíc při slaňování na tom visíš, kdežto při pádu dostává jistítko ránu :-)
Kuba Turek08:54:51 18.06.2012
odpovědět 
    Re: Rengen kyblíku
nechci do toho kecat, určitě to tady čte i spousta lidí vzdělaných v oboru obrábění kovů a tedy povolanějších než já. ale vzhledem k tomu jak reverzo vypadá se dá odhadnout nějaká technologie výroby toho vehementku, a při ní je riziko nějakého podstatného vnitřního pnutí a vzniku mikrotrhlin dost nízké. toliko zaprvé. zadruhé to reverzo může mít tak dvacet deka, když ti spadne z patnácti metrů tak to je pár džaulů, které tomu nemůžou podstatněji ublížit. hele, to když vysypete matroš z báglu na podlahu tak pak taky řešíte jestli ho vyřadit? vo pádu nemluvě.
Lukas B.10:43:39 18.06.2012
odpovědět 
     Re: Rengen kyblíku
záleží jestli to bzinklo o nějakej šutr nebo do hlíny...
Mihaus13:04:13 18.06.2012
odpovědět 
      Re: Rengen kyblíku
šak vám povidám - pokud v tom není rejha jak od flákance sekeromlatem, tak bych to neřešil. a můžu to zpestřit nabídečkou - když tomu nevěříte a je to bez viditelných poškození, nabízím čtvrtinu obvyklé ceny na krámě. zrovna bych měl zájem o pár pěknejch šroubovaček.
Lukas B.14:04:02 18.06.2012
odpovědět 
       Re: Rengen kyblíku
To není moc velkorysá nabídka, zdá se, že tomu matroši zas tak moc nedůvěřuješ. Nabízím třetinu.
honza14:09:48 18.06.2012
odpovědět 
        Re: Rengen kyblíku
když cenová válka, tak ji máš mít. polovinu. ale musí se blejskat novotou.
Lukas B.14:17:40 18.06.2012
odpovědět 
         Re: Rengen kyblíku
Třeba se těma karáblema udav.. vejš nejdu.
honza14:22:54 18.06.2012
odpovědět 
         Re: Rengen kyblíku
..ale pokud by se do kategorie "blejská se novotou" dal zahrnout i drblej oplet oblepenej leukoplastí, potom bych naopak eventuelně měl nabídečku.
honza14:32:06 18.06.2012
odpovědět 
          Re: Rengen kyblíku
jestli je to sedmdesátka drblá dva metry od konce, tak se určitě nějak domluvíme. chachachá.
Lukas B.14:55:28 18.06.2012
odpovědět 
           Re: Rengen kyblíku
Vod konce, vod konce.. jak se to vezme.. Nevim přesně, ale empiricky vzato když to tou leukoplastí narafičim do háku, tak slanim spodní etáž Alkazaru a na zemi zbejvá pouhopouhejch cca pět metrů na každým fousu, takže asi OK.
honza07:54:00 19.06.2012
odpovědět 
 Foto dne:
kvalifikace
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192338)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Levoboček VIIIa Věžák
Start und stop 4 Sankt Lorenz
Přeskok 2 Skály V Údolí Roklice
Zamotaná pouť V Skály V Údolí Roklice
Náhorní hrana II Údolí Loubenského Potoka
Nově komentované:
Paní Kadrnožková VIIIb Prachov
Mandragora Hard 8A Rusava
Tancuj, Tancuj, Vykrúcaj VIIIa Adršpach
Záviš 7 Žleby
Přehmat 5+ Černá Skála U Přeštic

 Nově v diskusi:
Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | 666 555 | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Neuznat | Viva Master ! |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (56)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (8)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1147 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1261 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1451 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1418 
 Neřeším to – lezu vše 
 1114 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi