Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej Slovenské průvodce
AM ČR v boulderingu (24.06) SP Krakov (03.07) SP Chamonix (10.07)
Cesty: 1.Šindel 13081 2.Votoček 12500 3.Širůčková 11897 Bouldry: 1.Trojan 11250 2.Novák 11075 3.Pochman 11075 Hory: 1.Sejbal 7951 2.Skopec 7086 3.Groš 6550
SP Innsbruck (17.06) M Rakouska paralezení (07.06) SP Praha (04.06)
Kontakt
🏠 Domů Diskuse Inzerce Fotky Cesty Žebříček Průvodce Mapy Deníčky 👤 Přihlásit 📝 Registrace 🇨🇿 Česky ✓ 🇬🇧 English R.E. GUARD II 19.06.2012 Ahoj, nemáte někdo praktickou zkušenost s novým kýblem R.E. guard II.? Zvažuju mezi ním, ATC GUIDE a TUCAN od Simondu.
Díky m.
  Re: R.E. GUARD II 19.06.2012 ahoj. ja osobne by som bral bez rozmýšľania atc guide. prepracovanejší, kvalitnejšie spracovanie, ge
  Re: R.E. GUARD II 19.06.2012 S guardem zkušenost nemám, ale nedávno tu tuším proběhlo nějaké proklínání na něj. Guida mám, standa
    Re: R.E. GUARD II 19.06.2012 a co reverso 4?
      Re: R.E. GUARD II 19.06.2012 A co Singing Rock Shuttle?
    Re: R.E. GUARD II 19.06.2012 Plný souhlas s předřečníkem m. (a už to tu bylo x-krát). Dobře znám Guida i Toucan, Guide problém s
    Re: R.E. GUARD II 20.06.2012 Vychytávky 1. tucana druhému nechybí. Naopak. Viz:
      Re: R.E. GUARD II 20.06.2012 "Vychytávky 1. tucana druhému nechybí".
Věc názoru, Beliale - ale podle mne, "
        Re: R.E. GUARD II 20.06.2012 "Jištění prvolezce ze štandu, když hrozí pád pod štand"? Brrr, při tomto způsobu jištění b
          Re: R.E. GUARD II 21.06.2012 Eh, je to trochu mimo původní debatu, ale zarazils mne - možná jsem to napsal blbě, ale měl jsem na
            Re: R.E. GUARD II 21.06.2012 Pochopil sem to tak, že máš jistítko cvaklý ve štandu a ne na sobě.
          Re: R.E. GUARD II 21.06.2012 A jakým způsobem jištění se tomu dá vyhnout, když třeba 10 m nad štandem nic dobrýho nezaložíš?
            Re: R.E. GUARD II 22.06.2012 jistič si odsedne metr-dva pod štand, jistí od sebe, a první postupové jištění se cvakne do štandu
              Re: R.E. GUARD II 22.06.2012 Tahle metoda pomůže při jištění "ze sedáku" a snižuje pádovej faktor, pádu pod štand ale b
                Re: R.E. GUARD II 22.06.2012 Nezabrání, ale v rámci možností ho zpříjemní a to stačí ne?
                  Re: R.E. GUARD II 22.06.2012 a hlavně myslet na dvojnásobné zatížení štandu a no to že jistič letí nahoru a prvolezec dolu, tak a
                    Re: R.E. GUARD II 22.06.2012 A proto v případě, že něco takovýho hrozí, nabrat si třeba 5-10 metrů lana a cvaknout loďákem na sed
  Re: R.E. GUARD II 19.06.2012 Oproti ATC guide BD trochu horsi prace se silnejsim a tuzsim lanem, povolovani a vse ostatni bez pro
BOREAL KINTARO 19.06.2012 Ahoj máte někdo zkušenost s lezečkami BOREAL KINTARO?
  Re: BOREAL KINTARO 19.06.2012 nejlepsi, co jsem kdy mel na noze.
Nose 18.06.2012 Tak nose ma novej rekord :D
Honnold je neskutecny zvire.
Celkovy cas Honnold Florine : 2:23:46. Vylepseni o 13 minut. Klobouk dolu.
  Re: bouldering zillertal 18.06.2012 v obchode v mayrhofenu;)
  Re: bouldering zillertal 18.06.2012 Kup si ho a nedelej ofuky, 30 ecek te nezabije.
    Re: bouldering zillertal 19.06.2012 ?? kliiiid gumo... nekdy byva spoustu veci na netu a nemusi to byt ilegal..
  Re: Oprava lezeček 18.06.2012 Nedoporucuju RESTDAY. Strasne se zhorsli. Mam mu nich hystorii asi 3x triop pak 2x rockpilars a 1x m
    Re: Oprava lezeček 18.06.2012 Hele ja nic prepirat nechci! Tu neni zadna diskuse pro domaci prace..
    Re: Oprava lezeček 18.06.2012 pro me zas rest day forever 3x podlepena ta sama bota a porad good.. flame jak svin...
    Re: Oprava lezeček 21.06.2012 Moje zkušenost – LS Miura.
V Salticu ju rozplácli a absolutně změnila tvar. Samozřejmě k hor
  Re: Oprava lezeček 18.06.2012 Najdi si stránky Saltiku a vyber si tam i gumu.Myslím,že mají i Borealku.Také jsem s touhle firmou s
    Re: Oprava lezeček 18.06.2012 Presne tak ak je botka uz viac prelezena a zdeformovana tak je jedno kam ju posles (z hovna zlato ne
      Re: Oprava lezeček 18.06.2012 2 podplepy miur v restdayi a furt skvělý, ¨přijdou mi i lepší než nový :)
        Re: Oprava lezeček 18.06.2012 only restday best friction and qualitty for climb on sandstone or different materials
          Re: Oprava lezeček 18.06.2012 a lepičku dej podle toho kde lezeš na pisek lespi mekci na vapno a jine tvrdsi ja davam vibram clasi
    Re: Oprava lezeček 18.06.2012 Libor má recht. Já jsem z těch, kterým více vyhovuje práce RESTDAYe. Dříve jsem podlepoval v Salticu
      Re: Oprava lezeček 19.06.2012 Moje zkušenost - kobry podlepený v saltiku s výměnou obsázky a požadavkem zmenšení o 1/2 čísla. Výsl
      Re: Oprava lezeček 19.06.2012 Skoda, ze nekdo nenapsal takovy prispevek v dobach, kdy jsem prolezl svoje prvni lezecky. :) Musel j
  Re: Oprava lezeček 18.06.2012 Mam dobrou zkusenost se Salticem. Je ale pravdou, ze oba me pary lezek (stare podlepene 3x, novejsi
  Re: Oprava lezeček 18.06.2012 FLAME WAR!!! :)
  Re: Oprava lezeček 19.06.2012 Se Salticem jsem byl vždycky velice spokojený - naposled jsem je poslal do Restday (kámoš je tam pos
    Re: Oprava lezeček 20.06.2012 Podobna zkusenost - mesic po podrazeni se guma na spicce zacala odchlipovat.
      Re: Oprava lezeček 20.06.2012 Stejnej problem - podlepení Miur v restday a po 2 mesicich díra na špičce...posílam uz jen do SALTIC
        Re: Oprava lezeček 21.06.2012 Já se bohužel musím přidat se stejnou zkušeností....nově podlepené Rock Pollars Ozone QC...guma Vibr
  Re: Oprava lezeček 19.06.2012 Do Salticu sem posílal lezečky od celýho našeho oddílu dlouhou dobu, po té co zničili několikery nov
    Re: Oprava lezeček 21.06.2012 ...jen by mě zajímalo jak vypadají nový lezečky který posíláš na podlepení :-))
      Re: Oprava lezeček 21.06.2012 To víš, pro mě kterej má jedny lezečky i 7x podlepovaný jsou 0x podlepovaný prostě nový. Nenapadlo m
    Re: Oprava lezeček 21.06.2012 S Restdayem mám jen ty nejlepší zkušenosti. Podlepují mi Testarossy od LS a dámské Miury. Zrovna Tes
      Re: Oprava lezeček 21.06.2012 Chtěl bych se zeptat, taky budu brzy poprvé podlepovat Testarosy, nechala sis vyměnit obsázku, nebo
Oprava lezeček 18.06.2012 Ahoj,
mám lezečky Boreal Stingma a potřebuju je nechat podlepit. Kam myslíte že je nejlepší je poslat? A jakou dat lepičku, co nejpodobnější tý původní?
Díky za rady
Karel
Pruvodce Annot 18.06.2012 Ahoj, nevíte někdo o průvodci na Annot a to nejen bouldering. Za jaký koliv informace o oblasti mockrát děkuju...
  Re: Pruvodce Annot 18.06.2012 Víme.
    Re: Pruvodce Annot 18.06.2012 A neprozradil bys prosím kde bych ho koupil?
      Re: Pruvodce Annot 18.06.2012 Bouldering: abloc.org
Trad: tradannot.over-blog.com
Skály: Na začátku vesnice (příjezd
        Re: Pruvodce Annot 18.06.2012 Paráda díky moc
Roviště - zapomenuté lezečky 17.06.2012 Ahoj, v neděli 17.6.2012 kolem 17 hodin jsem v Rovišti zapomněl lezečky Saltic Vampir, téměř nové, barva - žluto-modro-černá. Spolu s lezečkami byly i černé tenké ponožky. Nechal jsem je v sektoru Jurský park, pod cestou Návrat růžového pantera. Kdybyste
  Re: Roviště - zapomenuté lezečky 17.06.2012 Pište to do Inzerce - Ztráty a nálezy, díky moc.
    Re: Roviště - zapomenuté lezečky 18.06.2012 jenomze inzerci ctou lidi co neco potrebuji, takze ten, ktery vi neco o zapomenutych lezeckach (ale
      Re: Roviště - zapomenuté lezečky 18.06.2012 Není o čem diskututovat, takže to odcouvá s jinými dlouhými diskusemi, navíc v inzerci to lze filtro
  Re: Roviště - zapomenuté lezečky 18.06.2012 Lezečky již byly nalezeny, už jsme domluvili předání a nálezci mnohokrát děkuji.
Rengen kyblíku 15.06.2012 Cau, chci se zeptat, dnes jsem byl na skale a z 15m mi spadnula brzda PETZL REVERSO 3 (kyblík) na zem, ale nikde nevidim zadne poskozeni, tak se chci zeptat, jestli se nekde dela "rengen" lezeckého vybavení a kolik to přibližně stojí.
  Re: Rengen kyblíku 15.06.2012 pošli to mne, ja ti to zrentgenujem za 30 euro.
  Re: Rengen kyblíku 15.06.2012 Jestli se nepletu, tak podle P. Schuberta materiál buď při pádu praskne a to je vidět nebo vydží a n
  Re: Rengen kyblíku 16.06.2012 Pokud mu nic viditelně není, což by po 15m pádu nemělo, tak je ok.
  Re: Rengen kyblíku 16.06.2012 Záleží, jak moc velký jsi škudlil a jak moc se máš rád... Mě před rokem spadl Guide ze štandu a od t
    Re: Rengen kyblíku 18.06.2012 "Jištění se nebojím ale slaňovat bych se bál" - bodejť, při slaňování na tom visíš ty, ale
      Re: Rengen kyblíku 18.06.2012 Navíc při slaňování na tom visíš, kdežto při pádu dostává jistítko ránu :-)
        Re: Rengen kyblíku 18.06.2012 nechci do toho kecat, určitě to tady čte i spousta lidí vzdělaných v oboru obrábění kovů a tedy povo
          Re: Rengen kyblíku 18.06.2012 záleží jestli to bzinklo o nějakej šutr nebo do hlíny...
            Re: Rengen kyblíku 18.06.2012 šak vám povidám - pokud v tom není rejha jak od flákance sekeromlatem, tak bych to neřešil. a můžu t
              Re: Rengen kyblíku 18.06.2012 To není moc velkorysá nabídka, zdá se, že tomu matroši zas tak moc nedůvěřuješ. Nabízím třetinu.
                Re: Rengen kyblíku 18.06.2012 když cenová válka, tak ji máš mít. polovinu. ale musí se blejskat novotou.
                  Re: Rengen kyblíku 18.06.2012 Třeba se těma karáblema udav.. vejš nejdu.
                  Re: Rengen kyblíku 18.06.2012 ..ale pokud by se do kategorie "blejská se novotou" dal zahrnout i drblej oplet oblepenej
                    Re: Rengen kyblíku 18.06.2012 jestli je to sedmdesátka drblá dva metry od konce, tak se určitě nějak domluvíme. chachachá.
                      Re: Rengen kyblíku 19.06.2012 Vod konce, vod konce.. jak se to vezme.. Nevim přesně, ale empiricky vzato když to tou leukoplastí n
Fotky do deníčku 15.06.2012 Ahoj, jak si můžu vložit nějakou fotku do deníčku? Nějak to nikde nemůžu najít. Dík
  Re: Fotky do deníčku 15.06.2012 Pošli nám je do emailu. Viz levý sloupec dole, kontakty.
    Re: Fotky do deníčku 15.06.2012 A jak je to s tou už kdysi avizovanou novou verzí Lezce? Posílat fotky mailem je přece jenom postup
      Re: Fotky do deníčku 15.06.2012 Kdyz dokazali poslat fotku do denicku mailem stari klasici tak bys to moh dokazat i ty a jestli na t
        Re: Fotky do deníčku 15.06.2012 Preklizkari... :-D
        Re: Fotky do deníčku 15.06.2012 jako ironie dobrý, jinak bereš asi slabý prášky :)
        Re: Fotky do deníčku 16.06.2012 provokace ju.. :) klasici... :) nevim kolik koderu lezec.cz ma nebo jestli p&l je v plusu aby mo
          Re: Fotky do deníčku 18.06.2012 jen proboha ne zadne nove zelezo do lezce.cz, dodrzujte prosim tradice :)
            Re: Fotky do deníčku 18.06.2012 argumentace o tom, že to dokázali i staří klasici je asi stejně zkostnělá a upřímně zcela směšná jak
1
...
607
608
609
610
611
612
613
614
615
616
617
618
619
620
621
622
623
624
625
626
...
2263
Rengen kyblíku Cau, chci se zeptat, dnes jsem byl na skale a z 15m mi spadnula brzda PETZL REVERSO 3 (kyblík) na zem, ale nikde nevidim zadne poskozeni, tak se chci zeptat, jestli se nekde dela "rengen" lezeckého vybavení a kolik to přibližně stojí. Honza 20:36:49 15.06.2012odpovědět
  Re: Rengen kyblíku pošli to mne, ja ti to zrentgenujem za 30 euro. rentgen@kybel.sk 21:37:09 15.06.2012odpovědět
  Re: Rengen kyblíku Jestli se nepletu, tak podle P. Schuberta materiál buď při pádu praskne a to je vidět nebo vydží a nic mu není. Že ten mlácenej materiál právě zkoumali a rentgenovali a hledali ty údajný mikrotrhliny, ale nic nenašli. A kór u Reversa bych se nebál, protože to je v zásadě akorát udělátko, co vede lano do oblouku kolem karabiny a přenáší na ní to zatížení.
A v neposlední řadě, nechat si to otestovat v nějaké zkušebně těžkejch strojů nebo kde se tohle dělá tě podle mě vyjda minimálně jak deset novejch jistítek. Já bych to prostě neřešil a Reverso dál používal, ale pokud mu už nevěříš, kup si nový a já tě ho rád zbavím a ekologicky ho zrecykluju :). Pól 22:47:48 15.06.2012odpovědět
  Re: Rengen kyblíku Pokud mu nic viditelně není, což by po 15m pádu nemělo, tak je ok. Belial 07:12:06 16.06.2012odpovědět
  Re: Rengen kyblíku Záleží, jak moc velký jsi škudlil a jak moc se máš rád... Mě před rokem spadl Guide ze štandu a od té doby jsem ho nepoužil. Jištění se nebojím, ale slaňovat bych se s ním bál - přeci jenom se během 30m docela dost zahřívá. Zkrátka jestli ti pouhá pětistovka stojí za nejistotu "co když", lez s ním dál. Jinak si kup nový model, uděláš si radost a je zase o pár gramů lehčí... ;)
Jo, a zrengenování tě vyjde možná dráž než nový kyblík. Jedině, že bys měl kamaráda v nějaké strojařské firmě, tam mají rengen většinou na controlingu. BtB 20:43:34 16.06.2012odpovědět
    Re: Rengen kyblíku "Jištění se nebojím ale slaňovat bych se bál" - bodejť, při slaňování na tom visíš ty, ale při jištění někdo jinej :-) Kodl 01:56:05 18.06.2012odpovědět
      Re: Rengen kyblíku Navíc při slaňování na tom visíš, kdežto při pádu dostává jistítko ránu :-) Kuba Turek 08:54:51 18.06.2012odpovědět
        Re: Rengen kyblíku nechci do toho kecat, určitě to tady čte i spousta lidí vzdělaných v oboru obrábění kovů a tedy povolanějších než já. ale vzhledem k tomu jak reverzo vypadá se dá odhadnout nějaká technologie výroby toho vehementku, a při ní je riziko nějakého podstatného vnitřního pnutí a vzniku mikrotrhlin dost nízké. toliko zaprvé. zadruhé to reverzo může mít tak dvacet deka, když ti spadne z patnácti metrů tak to je pár džaulů, které tomu nemůžou podstatněji ublížit. hele, to když vysypete matroš z báglu na podlahu tak pak taky řešíte jestli ho vyřadit? vo pádu nemluvě. Lukas B. 10:43:39 18.06.2012odpovědět
          Re: Rengen kyblíku záleží jestli to bzinklo o nějakej šutr nebo do hlíny... Mihaus 13:04:13 18.06.2012odpovědět
            Re: Rengen kyblíku šak vám povidám - pokud v tom není rejha jak od flákance sekeromlatem, tak bych to neřešil. a můžu to zpestřit nabídečkou - když tomu nevěříte a je to bez viditelných poškození, nabízím čtvrtinu obvyklé ceny na krámě. zrovna bych měl zájem o pár pěknejch šroubovaček. Lukas B. 14:04:02 18.06.2012odpovědět
              Re: Rengen kyblíku To není moc velkorysá nabídka, zdá se, že tomu matroši zas tak moc nedůvěřuješ. Nabízím třetinu. honza 14:09:48 18.06.2012odpovědět
                Re: Rengen kyblíku když cenová válka, tak ji máš mít. polovinu. ale musí se blejskat novotou. Lukas B. 14:17:40 18.06.2012odpovědět
                  Re: Rengen kyblíku Třeba se těma karáblema udav.. vejš nejdu. honza 14:22:54 18.06.2012odpovědět
                  Re: Rengen kyblíku ..ale pokud by se do kategorie "blejská se novotou" dal zahrnout i drblej oplet oblepenej leukoplastí, potom bych naopak eventuelně měl nabídečku. honza 14:32:06 18.06.2012odpovědět
                    Re: Rengen kyblíku jestli je to sedmdesátka drblá dva metry od konce, tak se určitě nějak domluvíme. chachachá. Lukas B. 14:55:28 18.06.2012odpovědět
                      Re: Rengen kyblíku Vod konce, vod konce.. jak se to vezme.. Nevim přesně, ale empiricky vzato když to tou leukoplastí narafičim do háku, tak slanim spodní etáž Alkazaru a na zemi zbejvá pouhopouhejch cca pět metrů na každým fousu, takže asi OK. honza 07:54:00 19.06.2012odpovědět
Reklama:
Foto dne:
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
Databáze cest:
Nově v diskusi:
Nové komentáře:
Kde to vře:
Nově v inzerci:
Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
Návody:
Partneři: