Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)
MS juniorů (18.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Štípek 11869
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 8251
2.Skopec 7086
3.Černý 6468

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231467 cest
Nové přelezy:
Der Pickni 8+/9-
Královna O 7C
La piada d 7C
Pozdrav z Xc/XIa
Kontraband Xa
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A

Stěny
Mariánské lázně - Mariánské Lázně
HARLEM - Ústí nad Labem
Lezecká stěna Třináctka - Praha - Stodůlky

Prodejny
Rock Point Ostrava Avion - Ostrava jih
LANEX eshop - Bolatice
HUDYsport - České Budějovice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Průvodce "Pale di Sdan Martino"22.06.2012
Hojte, nemá prosím někdo k půjčení průvodce na oblast "Pale di San Martino"? Koupit si průvodce někam kam jezdím mi nevadí, rád podpořím. Ale sem jedu asi poprvé a naposledy. Nabízím půlčák rumu či fernetu/citrus/ za půjčení. Je to tento průvodc

 Cobra x Python22.06.2012
Ahoj, měl jsem 3 páry LS Cober a teď uvažuju, že bych vyzkoušel LS Pythony. Máte pls někdo zkušenost s rozdíly v číslování/roztažení? Jde mi o to, jestli se Pythony roztáhnou stejně jako Cobry - jestli mám brát stejné číslo Pythonů jako Cober... Každého r
 Re: Cobra x Python22.06.2012
Nazdar, ja leziem v Cobrach, teraz som skusil Pythony na blind to iste cislo, dal som si ich kupit v
  Re: Cobra x Python22.06.2012
Paráda, díky moc za pomoc... :-)

 Anketa22.06.2012
Super anketa! Takhle rád jsem snad nikdy v žádné anketě nehlasoval.

 Ben Nevis21.06.2012
Ahoj. Chystáme se na Ben Nevis. Máte někdo nějakou zkušenost se spaním v okolí, kromě campu Glen Nevis(jestli se dá stan rozbít i případně mimo camp, nebo příp. povědomí i o jiném campu v okolí) a zkušenost s nějakým primisimózním přípravkem(teda kromě sk
 Re: Ben Nevis22.06.2012
Zalezi co tam chcete delat. Jestli jdete obyc turistikovat v celem masivu, tak se da spavat v ruznyc
  Re: Ben Nevis22.06.2012
Slysel jsem presne to same - proti midges plati jedine dest. Takze se leze nejvic, kdyz prsi tak ako
  Re: Ben Nevis22.06.2012
Proč se tam jezdí, když je tam furt hnusně?
   Re: Ben Nevis22.06.2012
Protože i když je tam hnusně stejně je tam krásně :D Teda si myslim ;-D
    Re: Ben Nevis22.06.2012
Proti gustu ...
  Re: Ben Nevis22.06.2012
S e spanim nadivoko je to v klidu pri zachovani zakladnich pravidel slusnosti. Nedelej bordel, nenec
   Re: Ben Nevis22.06.2012
Moc vám všem děkuji za tipy a rady.Opravdu jsem moc vděčná..Pevně věřím, že si to užijeme, něco si v
  Re: Ben Nevis25.06.2012
Soráč za grammar nazi, ale nemohl jsem si pomoct.. "Turistikovat", "pokusovat"
 Re: Ben Nevis23.06.2012
Loni jsem viděl několik stanů i u jezera Lochan Meall An-T-suidhe, které je asi v půlce výstupu turi
  Re: Ben Nevis23.06.2012
Na midges plati predevsim vitr...
 Re: Ben Nevis25.06.2012
Repelent kupte az na miste, cim vic ucinne latke DEET, tim lepe. Mistnaci pouzivaj nejaky pletovy ml
  Re: Ben Nevis25.06.2012
Tělové mléko (nebo co to je za srágoru) Skin so Soft od Avonu společně s "antimidžíma" síť
 Re: Ben Nevis25.06.2012
Proti midges: Místní repelenty, vítr, déšť, ranní mráz a tabák. Spát se dá na parkáči po pravý stran

 info21.06.2012
Prosím nevíte někdo kontakt na Pavla Langa z Turnova.Děkuji Pavel Malina.
 Re: info21.06.2012
  Re: info21.06.2012
a odstran mezery

 Miroir d'Argentine 21.06.2012
Ahoj, chystáme se na Miroir d'Argentine. Poraďte prosím, jak je to s parkováním u chaty Solalex? Kolik stojí parkoviště a jestli se dá, když přijedeme v noci, přespat do rána. Díky, Olga.

 POČASÍ21.06.2012
Ahoj,
chystáme se na víkend na Hochkönig. Lavírujem skrze počasí, protože Norové - yr.no hlásí déšť, kdežto na wetter.com hlásí polojasno. Máte někdo aktuální zkušenost jak se yr.no dá věřit?? Díky Petr
 Re: POČASÍ21.06.2012
norci nejsou špatní, ale pro rakousko (nebo dejme tomu severovýchodní alpy) se nejvíc dá věřit rakou
 Re: POČASÍ21.06.2012
Ma zkusenost je, ze se vice vyplati verit serverum znajici mistni pomery. Na Rakousko je bezchybny <
  Re: POČASÍ21.06.2012
Taky švajcarský meteoblue.ch mi přijde pro Alpy docela dobrý. Prej ho používaj padáčkáři a těm o to
 Re: POČASÍ21.06.2012
Odhaduju že v sobotu předevšim dopoledne lehce prochčijete a v neděli bude dobře. Spolehlivost: nízk
 Re: POČASÍ21.06.2012
 Re: POČASÍ21.06.2012
Já nejvíc využívám info na
  Re: POČASÍ21.06.2012
Díky za spoustu tipů!!!
   Re: POČASÍ25.06.2012
Tak jak jste dopadli?
    Re: POČASÍ06.01.2013
Reaguji až nyní :-( když jsem až nyní hledal původní diskuzi
výsledek je ten, že nejlepší odp

 pag - lezení nad vodou20.06.2012
Ahoj,
nevíte někdo jestli se dá na Pagu někde lézt nad mořem? Dík moc za každý tip.

 Sella Ronda20.06.2012
Ahoj, potřeboval bych poradit od někoho kdo má aspoň nějaké informace o lezení v okolí Sella Ronda. Na poslední chvíli se nám nabídla možnost výjezdu, ale nějak nemůžu najít žádné reporty/ ani informace.. Myslím, že koupit průvodce tam problém nebude, spí
 Re: Sella Ronda20.06.2012
Je tam lezení jak sviň, skupina Sella je v Dolomitech jedna z lezecky nejnavštěvovanějších. Najdeš t
 Re: Sella Ronda20.06.2012
Leze se snad všude kolem dokola, "hlavní" lezecká oblast je však kolem Passo Sella, kde js
 Re: Sella Ronda20.06.2012
Na
 Re: Sella Ronda20.06.2012
je tam toho na celej život. pokud bys blíž specifikoval vo co ti de, možná by se dalo líp poradit. j
  Re: Sella Ronda20.06.2012
Díky všem za tipy a odpovědi. Jedu s himbajsem a v našem případě to bude spíš ta skalkařina, plajzýr

 Mammut Spindrift Guide20.06.2012
Ahoj,
nemate nekdo nejakou zkusenost s timto batohem?
Mammut Spindrift Guide
diky za info

1   ...   606   607   608   609   610   611   612   613   614   615   616   617   618   619   620   621   622   623   624   625   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Ben Nevis
Ahoj. Chystáme se na Ben Nevis. Máte někdo nějakou zkušenost se spaním v okolí, kromě campu Glen Nevis(jestli se dá stan rozbít i případně mimo camp, nebo příp. povědomí i o jiném campu v okolí) a zkušenost s nějakým primisimózním přípravkem(teda kromě skotský) proti muškomrchám midges- jinak se tam z nich asi potento :)
Petržel23:03:51 21.06.2012
odpovědět 
 Re: Ben Nevis
Zalezi co tam chcete delat. Jestli jdete obyc turistikovat v celem masivu, tak se da spavat v ruznych slepych lesnich cestach celkem na pohodu. Ale chce to auto...
Pokud auto nemate a budete delat prechod neceho, tak nahore se spi taky dobre.
Pokud jdete lzit severku tak vsichni spavaji primo pod ni - je tam jakasi chaticka, ale myslim z e jen zachranaru a nikdy jsem ji nevidel otevrenou. Vsichni spavaji pod ni, protoze se ceka na ten den v tydnu kdy nebude prset :)

Pokud chcete chrapat v pohodicce s lahvacem dole v udoli tak hybaj bud do kempu nebo do mladeznicky ubytovny....

A ty musky nejsou zase tak zhavy, ale ja tam byl dycky kdyz mesic v tahu chcalo a na tu hodku dve co zrovna jen prselo ( a ne straslive chcalo) jim asi nestalo za to vylizat.
judovana09:57:26 22.06.2012
odpovědět 
  Re: Ben Nevis
Slysel jsem presne to same - proti midges plati jedine dest. Takze se leze nejvic, kdyz prsi tak akorat.
10:05:14 22.06.2012
odpovědět 
  Re: Ben Nevis
Proč se tam jezdí, když je tam furt hnusně?
Belial12:46:22 22.06.2012
odpovědět 
   Re: Ben Nevis
Protože i když je tam hnusně stejně je tam krásně :D Teda si myslim ;-D
Petržel16:05:11 22.06.2012
odpovědět 
    Re: Ben Nevis
Proti gustu ...
16:43:41 22.06.2012
odpovědět 
  Re: Ben Nevis
S e spanim nadivoko je to v klidu pri zachovani zakladnich pravidel slusnosti. Nedelej bordel, nenechej bordel, stan pres den sbalpokud nejses daleko odcivilizace. SAC chata pod severkou Benu je pristupna clenum horolezeckych associaci, ALE dopredu domluva a zabukovani je nutna. Normalne v dobe kdy je sezona je bukovana na rok dopredu a i mistnaci maji problem ji zabukovat. Dale je moznost spavat v takzvanych Bothies coz jsou ruzne baraky/kulny/chatrce rozsete v horach (vlastni spacak, karimatka, jidlo, piti, palivo nute. Ne vsechny jsou otevrene verejnosti. Casto o nich vedi jen zasveceni anebo clenove Bothies Association. Jen dodam tyto nemaji socialky a po navsteve blbcu muzou byt nepouzitelne dokud je nekdo nevycisti. Prosim te nezapis se mezi tyto blbce dost ze mame ostudu v Patagonii.
Na musky:
Jsou k mani Midge nets. Jak moskytiera ale hustsi. Midges normalni moskytierou prolezou.Daji se koupit samotny to pak potrebujes klobouk andebo prilbu, ktera bude drzet sit od kuze.
Tenky rukavice (napr powerstretch). Neboj v horach je i v lete casto pouzijes.
Obleceni aby nemelo nezery na kuzi. Napr kdyz se ohnes a vylezou ti zada.
Mistni pouzivaji ruzne chemikalie napr DEET, Jungle Formula...(bacha casto rozpousteji umelotiny napr tvou gore bundu anebo fungl novy Oakleys myho kamose). Me osobne se celkem osvedcilo pouzit "Skin so soft" kterej jsem koupil ve sportovnim kseftu ve Fort Bill (William). Az tam budes sleduj pocasi nekdy na zapade prsi (Ben, Skye ...) a na vychode (Northern Cories) je slusne.
Stepan Ptacek18:51:40 22.06.2012
odpovědět 
   Re: Ben Nevis
Moc vám všem děkuji za tipy a rady.Opravdu jsem moc vděčná..Pevně věřím, že si to užijeme, něco si vylezeme a že snad nebude jen pršet a kabonit se. Na ty malý mrchy nějak vyzrajeme :) a Štěpáne neboj, rozhodně se neřadíme mezi ty magory co po sobě nechávají bordel...
Petržel20:37:19 22.06.2012
odpovědět 
  Re: Ben Nevis
Soráč za grammar nazi, ale nemohl jsem si pomoct.. "Turistikovat", "pokusovat" a taky trochu "skialpovat"... brr:)
honza14:26:09 25.06.2012
odpovědět 
 Re: Ben Nevis
Loni jsem viděl několik stanů i u jezera Lochan Meall An-T-suidhe, které je asi v půlce výstupu turistickým chodníkem na Nevis. Mám za to, že je tam spaní dokonce povoleno. Co se týče spaní v horolezecké chatě, je opravdu třeba jej předem zamluvit. Místo pro stany kolem moc není.
Dost lidí chrápalo i na parkovišti, co je po pravé straně silnice z Fort Williamu k návštěvnickému centru. Je tam potůček, lavičky, stoly. Ale v noci tam byl odost rušno, spali/pařili tam hlavně skoti. Camp pod nevisem není špatný, trochu dražší, ale služby tomu odpovídají (sprchy, sušárny, kuchyńka, stoly a lavičky, noční klid).
No a mušky, ptali jsme se jednoho zkušeného skota, co proti nim můžem dělat a odpovéď byla "Nothing" :D. Jinak mušky útočí hlavně z rána a na večer. Moskytiéra je dobrá věc, ale jak už někdo psal, chce to speciální proti midžinám. My měli moskytiery značky Sea to summit a těma prolezly....
Holby08:46:16 23.06.2012
odpovědět 
  Re: Ben Nevis
Na midges plati predevsim vitr...
MYSSAK10:30:46 23.06.2012
odpovědět 
 Re: Ben Nevis
Repelent kupte az na miste, cim vic ucinne latke DEET, tim lepe. Mistnaci pouzivaj nejaky pletovy mliko od Avonu, nekde na forech to bude k dohledani. Jinak kempovat a jinak uzivat krajinu k REKREACNIM ucelum je povoleno vsude, doporucuje se pouze nechavat branky a brany v puvodnim stavu (otevrene/zavrene) kvuli dobytku. http://www.outdooraccess-scotland.com /out-and-about/recreation-activities/wild-camping/
20:33:45 25.06.2012
odpovědět 
  Re: Ben Nevis
Tělové mléko (nebo co to je za srágoru) Skin so Soft od Avonu společně s "antimidžíma" síťkama zakoupeny na e-bay, počasí bude asi na prdlačku, ale víte co..prdíme na to..užijeme si to i když bude hnusně :D Díky moc všem a až se vrátíme domů, doufám že v poho, dám vědět, jaký že to bylo...
Petržel21:20:57 25.06.2012
odpovědět 
 Re: Ben Nevis
Proti midges: Místní repelenty, vítr, déšť, ranní mráz a tabák. Spát se dá na parkáči po pravý straně asi na půl cesty k návštěvnckýmu centru; někteří tam nechávají stany i přes víkend. Místní správa nemá ráda lidi, co tam bydlí týden, jedna nebo dvě noci jsou OK. Když se dáš z parkoviště horní cestou zpátky na Fort William, najdeš časem (záleží,jak je mokro), nějakej pramínek, co teče odshora a kříží cestu. Na vaření je ta voda v poho a na pití asi taky. Já jsem jí pil bez následků.
Pokud nechcete na Ben Nevisu lízt, doporučuju trek okolo severni stěny. Od chvíle, kdy odbočíte z normální cesty u Lochain Meal an t-Suidhe, půjdete až nahoru sami a je to parádní vyskohorská tůra.
pavelk23:48:11 25.06.2012
odpovědět 
 Foto dne:
Korno
Dnešní vedro ve skalách
 Databáze cest:
Všechny cesty (192453)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Ralf Half 7- Frankenjura
Cpt. Gips 8- Frankenjura
AW III Gebiet Der Steine
AW II Pfaffenstein
Pfeilerweg I Pfaffenstein
Nově komentované:
Tahání za nitky 6+ Srbsko
Vpravo Od Hranické 6+ Helfštýn
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín

 Nově v diskusi:
Re: Spaní dolomity, arco | Re: Spaní dolomity, arco | brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: paradocs | Re: žvanil | Re: žvanil | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (41)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (7)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (5)

 Nově v inzerci:
Nové Lezečky Evolv Phantom Pro vel. 44 | Hory | Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1172 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1290 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1469 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1440 
 Neřeším to – lezu vše 
 1141 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi