LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRůVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Holčička na nástupu: "Mami pojďte, raději si stoupneme vedle, kdyby ten pán tady spadnul."
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Širůčková 11897
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 7951
2.Skopec 7086
3.Groš 6550

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5948 lezců
1230969 cest
Nové přelezy:
Take the L 9-
Take A Wal 9-/9
Troy 9+
Timba Clim 7b
Side Step 7b
Averno 7b+
Manky Byzn 7c+
Kočka 7b+
Arnold Cla 9+
Tabledance 9+

Stěny
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
Rock 'n' Wall - Plzeň
SAUNA - Plzeň

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
LANEX eshop - Bolatice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 špatný prst25.06.2012
ahoj všichni, lezu rok a půl a před půl rokem se mi při bouldrování stalo něco s pravým prsteníčkem.na ohmat mně nebolel jen při zátěži nebo narovnání, myslím že to bylo něco se šlachou, kdo ví..zašel jsem s tím k doktorce a ta mi řekla že to mám mít v kl
 Re: špatný prst25.06.2012
Ahoj, jestli je ti 14 tak jsou tyto problemy podivne, ale vez ze kloubne-slachovy aparat si na zatez
  Re: špatný prst25.06.2012
díky moc :) budu to mazat a budu doufat že mě to přestane co nejrychleji bolet...co je to přesně KŘÍ
   Re: špatný prst26.06.2012
V prvom rade ten McLeod a jeho ladovanie aspon 3-4x denne. Potom nejake masti hore popisane. Pozor,
   Re: špatný prst26.06.2012
 Re: špatný prst26.06.2012
Není jasné jak se přesně bolest projevuje nyní?
Dokážeš prst narovnat do "normální"
  Re: špatný prst26.06.2012
Jestli by nebylo lepší změnit i způsob tréninku. Ve 14 letech bouldrovat asi nedělá prstům moc dobře
   Re: špatný prst26.06.2012
není nateklý ani mi tam nic nepřeskakuje v klidu s ním hýbu jen sem tam při pohybu cítím trochu bole
 Re: špatný prst26.06.2012
Podle mě se přetěžuješ moc brzo. Šlachy, klouby a kosti sílí několik let, narozdíl od svalů, který s

 Ratikon25.06.2012
Ahoj. Nebyl jste někdo ted´ někdy v Ratikonu? Nevíte jak vypadá přístupová cesta na parkáč?? Byl jsem tam před 8 lety a neví, co všechno ze změnilo... díky za info
 Re: Ratikon25.06.2012
Vloni byla v pohodě, stejně jako jindy. Jen bych byl opatrnej po průtrži a tak, může být kus sesutej

 Pallavicini25.06.2012
Ahojte. Klasicka otazka. Neviete prosim ake su momentalne podmienky v tejto krasnej ceste na Grossglockner? Neboli ste niekto liezt cez vikend? Dakujem.
 Re: Pallavicini25.06.2012
Minulý týden napadlo v Alpách včetně Glockneru mraky sněhu, takže podle mě špatný. Myslim že neni do
  Re: Pallavicini26.06.2012
Hmmm. Dakujem pekne za odpoved.

 poraďte25.06.2012
Jakou zvolit tejpku na omotání odsedky? Jak spojit k sobě prameny odsedky jinak než uzlem? Mám normálně sešitou 80cm a na konci zamkovku, ale chci nějak u sebe udržet oba prameny jak to udělal? nemůže kobercovka a nebo tejpka naleptat smičku a snížit její
 Re: poraďte25.06.2012
ustříhni si kousky duše
 Re: poraďte25.06.2012
jestli jsi krom lezce i letec, tak klidně použij gumu. Každopádně doporučuji přečíst tento článek na
 Re: poraďte25.06.2012
A co takhle Daisychain?
 Re: poraďte25.06.2012
Na gumičky, pásky a podobné nápady se vykašli. Vyrobíš tím něco, co je nepřhledné a potenciálně nebe
 Re: poraďte26.06.2012
Taková ta převlečná guma, co ji dává nevím který výrobce na presky? Vypadá to tvarem jako slipy a ur
  Re: poraďte26.06.2012
"Taková ta převlečná guma, co ji dává nevím který výrobce na presky? Vypadá to tvarem jako slip
 Re: poraďte26.06.2012
Kup si Beal Dynadoubleclip 40-75cm a máš klid. A nemusíš se patlat s nějakými prasárnami jako je omo
 Re: poraďte26.06.2012
Dejsičejn ano, ale doporučuju sejftyčejn s otočeným okem (třeba Singáč). Dále oko v safety čajnu múž
  Re: poraďte26.06.2012
... u normální odsedky tak máš slaňovací (jistící) oko čistý - tj. bez liščáku, kterej tam trochu va
  Re: poraďte26.06.2012
Ideální nejpoužívanější rozměr odsedky je 80 cm sešívaná smyce, na konci dva uzly. 60 cm smyci nedoc
   Re: poraďte26.06.2012
snižování nosnosti uzlem bych zrouna u vodsedky z šité plochácoidní smyce nechal koňovi, bo síla kte
   Re: poraďte26.06.2012
To je vidět, že jsi asi neměl ani 80 ani 120 v ruce, protože bys neříkal takovej blábol.
Co c

 Julské Alpy24.06.2012
Čau, víte někdo, jak je to s Aljažev domem pod Triglavem? Dojede se autem až tam nebo se jde pěšky z Mojstrany? A je tam něco jako tábořiště nebo se spí jenom na chatě? Nikde se mi to nepodařilo najít.

Chystáme se poprvé do Julek a vymyslel
 Re: Julské Alpy24.06.2012
Ahoj, až k aljažev domu se myslím dá po silnici dojet, ale platí se mýtné a parkovné. Stanovat se ta
  Re: Julské Alpy24.06.2012
Da se to, ale je to celkem makacka :)
 Re: Julské Alpy24.06.2012
Parkoviste je nedaleko Aljaževova domu. Stihnout za jeden den se to da - pres sedlo Lujkna ferratou
 Re: Julské Alpy25.06.2012
Doporučovala bych prodloužit si výlet a podívat se aspon na SV od Triglavu - např. na Bovsky Gamzove
 Re: Julské Alpy25.06.2012
díky všem

 ROCK POINT - reklamace : nikdy více!24.06.2012
Přátelé, pozor na prodejny Rock Point. Dobře si rozmyslete než něco koupíte. Reklamovat nebo vyměnit za jinou velikost tam prakticky nelze vůbec nic. Stěžovat si nebo něco napsat do knihy přání a stížností: "proč? nic takového nemáme". Když to s
 Re: ROCK POINT - reklamace : nikdy více!24.06.2012
No ja ti nevim, treba ja jsem v praze na arkadach v RP koupil lezecky, ktere se dost rychle prolezly
 Re: ROCK POINT - reklamace : nikdy více!24.06.2012
taky bych byl naštvanej, kdyby mi k těm kalhotám nepřibalili ještě šampón
 Re: ROCK POINT - reklamace : nikdy více!24.06.2012
nojono, když to musíš nejdřív vyprat ten čoko pruh cos tam nechal :) pak ti to vemou.
  Re: ROCK POINT - reklamace : nikdy více!24.06.2012
Jsem v nich zas takový bejkárny nelez...
 Re: ROCK POINT - reklamace : nikdy více!24.06.2012
No, rovnakú skúsenosť mám z Arca, z "úžasného" Vertical Sportu - nohavice som mal na sebe
  Re: ROCK POINT - reklamace : nikdy více!24.06.2012
A tam jsem navíc doklad o koupi zboží nikdy neviděl.
 Re: ROCK POINT - reklamace : nikdy více!24.06.2012
No teda nevim cos konkretne na tech kalhotech reklamoval, ale podle toho cos popsal se neda zrovna p
 Re: ROCK POINT - reklamace : nikdy více!24.06.2012
Jsou dvě odlišné věci:
- reklamace, reklamovat můžeš použité, ale teoreticky i nepoužité zbož
  Re: ROCK POINT - reklamace : nikdy více!24.06.2012
Díky, každý prodejce si to ale vykládá po svém... Podle toho se dá poznat, komu na stálých zákaznící
 Re: ROCK POINT - reklamace : nikdy více!24.06.2012
Objednaljsem boty pres eshio, samozrejme špatné číslo. Poslal jsem zpátky a za týden byli penízky na
 Re: ROCK POINT - reklamace : nikdy více!24.06.2012
To, co popisuješ svědčí spíš o tom, že seš tak trochu jitrnica a ne o prodavačce, případně obchodě j
  Re: ROCK POINT - reklamace : nikdy více!24.06.2012
reklamace .... obcansky zakonik ...nekoukej na cerne ovce a precti si ho .
 Re: ROCK POINT - reklamace : nikdy více!24.06.2012
Píchli jste pneumatiku? Nebo jste dostali hlad? Či snad potřebujete vymalovat šatnu na červeno? Kupt
 Re: ROCK POINT - reklamace : nikdy více!25.06.2012
V RP jsem reklamoval dvakrát, v obou případech úspěšně a zcela bez problémů. Jednou rozlepené lezečk
 Re: ROCK POINT - reklamace : nikdy více!25.06.2012
Jestli ta čelovka co ti vzali v Hudáči byla od Petzla, tak se nedivím, že jí hned vyreklamovali bez
  Re: ROCK POINT - reklamace : nikdy více!25.06.2012
tak to zase blabol ..... pokud by nechteli, tak nemuseli ... rozhodnuti na nich ... prokazat puvod ,
 Re: ROCK POINT - reklamace : nikdy více!25.06.2012
Já mám s Rock Pointem výborné zkušenosti. Nakupuji zde několik let, takže jsem zažil i reklamaci a v
 Re: ROCK POINT - reklamace : nikdy více!25.06.2012
Hudy tě platí, ne? Nevím kdo jinej by mohl psát na lezce kvůli takovému nesmyslu. To sem nepatří.
 Re: ROCK POINT - reklamace : nikdy více!25.06.2012
pane jo, ty to mas asi v zivote slozity, co...fsichni jsou na tebe zly a nechtej ti davat veci zadar
 Re: ROCK POINT - reklamace : nikdy více!27.06.2012
Mě spíš zaujalo "koupil kalhoty na lezení".
To jsou nějaký spešl kalhoty na vysokoh
  Re: ROCK POINT - reklamace : nikdy více!28.06.2012
Ahoj, já mám s RockPointem stějnou negativní zkušenost. Konkrétně s olomouckým. Byl jsem tam celkem
   Re: ROCK POINT - reklamace : nikdy více!28.06.2012
Manželka mi koukala přes rameno a prý mám ještě připsat její zkušenost: chtěla si vyzkoušet mikinu,
    Re: ROCK POINT - reklamace : nikdy více!28.06.2012
Olomoucky RP je tragicky, pamatuju si tam jen jednoho schopneho prodavace co byl ochotny ale uz jsem

 Průvodce "Pale di Sdan Martino"22.06.2012
Hojte, nemá prosím někdo k půjčení průvodce na oblast "Pale di San Martino"? Koupit si průvodce někam kam jezdím mi nevadí, rád podpořím. Ale sem jedu asi poprvé a naposledy. Nabízím půlčák rumu či fernetu/citrus/ za půjčení. Je to tento průvodc

 Cobra x Python22.06.2012
Ahoj, měl jsem 3 páry LS Cober a teď uvažuju, že bych vyzkoušel LS Pythony. Máte pls někdo zkušenost s rozdíly v číslování/roztažení? Jde mi o to, jestli se Pythony roztáhnou stejně jako Cobry - jestli mám brát stejné číslo Pythonů jako Cober... Každého r
 Re: Cobra x Python22.06.2012
Nazdar, ja leziem v Cobrach, teraz som skusil Pythony na blind to iste cislo, dal som si ich kupit v
  Re: Cobra x Python22.06.2012
Paráda, díky moc za pomoc... :-)

 Anketa22.06.2012
Super anketa! Takhle rád jsem snad nikdy v žádné anketě nehlasoval.

 Ben Nevis21.06.2012
Ahoj. Chystáme se na Ben Nevis. Máte někdo nějakou zkušenost se spaním v okolí, kromě campu Glen Nevis(jestli se dá stan rozbít i případně mimo camp, nebo příp. povědomí i o jiném campu v okolí) a zkušenost s nějakým primisimózním přípravkem(teda kromě sk
 Re: Ben Nevis22.06.2012
Zalezi co tam chcete delat. Jestli jdete obyc turistikovat v celem masivu, tak se da spavat v ruznyc
  Re: Ben Nevis22.06.2012
Slysel jsem presne to same - proti midges plati jedine dest. Takze se leze nejvic, kdyz prsi tak ako
  Re: Ben Nevis22.06.2012
Proč se tam jezdí, když je tam furt hnusně?
   Re: Ben Nevis22.06.2012
Protože i když je tam hnusně stejně je tam krásně :D Teda si myslim ;-D
    Re: Ben Nevis22.06.2012
Proti gustu ...
  Re: Ben Nevis22.06.2012
S e spanim nadivoko je to v klidu pri zachovani zakladnich pravidel slusnosti. Nedelej bordel, nenec
   Re: Ben Nevis22.06.2012
Moc vám všem děkuji za tipy a rady.Opravdu jsem moc vděčná..Pevně věřím, že si to užijeme, něco si v
  Re: Ben Nevis25.06.2012
Soráč za grammar nazi, ale nemohl jsem si pomoct.. "Turistikovat", "pokusovat"
 Re: Ben Nevis23.06.2012
Loni jsem viděl několik stanů i u jezera Lochan Meall An-T-suidhe, které je asi v půlce výstupu turi
  Re: Ben Nevis23.06.2012
Na midges plati predevsim vitr...
 Re: Ben Nevis25.06.2012
Repelent kupte az na miste, cim vic ucinne latke DEET, tim lepe. Mistnaci pouzivaj nejaky pletovy ml
  Re: Ben Nevis25.06.2012
Tělové mléko (nebo co to je za srágoru) Skin so Soft od Avonu společně s "antimidžíma" síť
 Re: Ben Nevis25.06.2012
Proti midges: Místní repelenty, vítr, déšť, ranní mráz a tabák. Spát se dá na parkáči po pravý stran

1   ...   605   606   607   608   609   610   611   612   613   614   615   616   617   618   619   620   621   622   623   624   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 poraďte
Jakou zvolit tejpku na omotání odsedky? Jak spojit k sobě prameny odsedky jinak než uzlem? Mám normálně sešitou 80cm a na konci zamkovku, ale chci nějak u sebe udržet oba prameny jak to udělal? nemůže kobercovka a nebo tejpka naleptat smičku a snížit její pevnost?  jak to udělat? díky za radu.
honza06:01:39 25.06.2012
odpovědět 
 Re: poraďte
ustříhni si kousky duše
06:54:05 25.06.2012
odpovědět 
 Re: poraďte
jestli jsi krom lezce i letec, tak klidně použij gumu. Každopádně doporučuji přečíst tento článek na lezec: http://www.lezec.cz/clanky.php?key=5053
dejv10:13:06 25.06.2012
odpovědět 
 Re: poraďte
A co takhle Daisychain?
Martin11:31:55 25.06.2012
odpovědět 
 Re: poraďte
Na gumičky, pásky a podobné nápady se vykašli. Vyrobíš tím něco, co je nepřhledné a potenciálně nebezpečné (viz. článek zmiňovaný dejvem). A i kdybys ty na to stokrát myslel, co tvůj spolulezec nebo i jiný člověk? Půjčíš třeba sedák své slečně a je to... Matroš by měl být jenoduchý, přehledný a snadno kontrolovatelný.

Daisy chain má taky svá úskalí a na odsedky není primárně určený. Patří do tehcnického lezení a lidem, co o jeho úskalích vědí, což opět není blbuvzdorné. http://www.youtube.com/watch?v=Q0J9dB0AKlU

Dle mého názoru má mít odsedka pod karabinou buď uzel anebo raději nic (můj případ).
Pavel13:39:33 25.06.2012
odpovědět 
 Re: poraďte
Taková ta převlečná guma, co ji dává nevím který výrobce na presky? Vypadá to tvarem jako slipy a určitě by to šlo taky vyrobit z duše na kolo. Uzel tam není, karabinu to drží a vidět do toho je.
09:03:15 26.06.2012
odpovědět 
  Re: poraďte
"Taková ta převlečná guma, co ji dává nevím který výrobce na presky? Vypadá to tvarem jako slipy a určitě by to šlo taky vyrobit z duše na kolo. Uzel tam není, karabinu to drží a vidět do toho je".
- no právě to je ta sviňárna, uzel tam neni a pokud se jeden pramen přehodí v karabině tak to drží jen za gumu (a vidět to moc neni). Jestli to je origo Petzl nebo z duše je jedno.
bacha na to!11:50:32 26.06.2012
odpovědět 
 Re: poraďte
Kup si Beal Dynadoubleclip 40-75cm a máš klid. A nemusíš se patlat s nějakými prasárnami jako je omotávání kobercovkou, nevisí ti nikde uzly a podobně. Možná, že doma vyrobené věci vypadají frajersky, ale bezpečnost a praktičnost je lepší.
09:12:09 26.06.2012
odpovědět 
 Re: poraďte
Dejsičejn ano, ale doporučuju sejftyčejn s otočeným okem (třeba Singáč). Dále oko v safety čajnu múžeš navíc zafixovat gumou. Až když to máš správně překroucený, samozřejmě. Jinak to v tom lítá a je to úplně k prdu.
U normální odsedky se mi osvědčila jakákoliv 120cm dlouhá sešitá smyce. Lepší je PA. Na sedáku do obou ok na navázání se přijde dvojitá dračka, pak uzel uprostřed na slaňovátko a uzel těsně nakonci hned před karabinou, kterou můžeš klidně navíc zafixovat jakoukoliv gumou (textilní, duše od kola, nebo si koupit něco drahýho). Obecně gumičky furt praskaj, takže z mého hlediska duše výtězí.
Esus11:37:53 26.06.2012
odpovědět 
  Re: poraďte
... u normální odsedky tak máš slaňovací (jistící) oko čistý - tj. bez liščáku, kterej tam trochu vadí.
11:41:58 26.06.2012
odpovědět 
  Re: poraďte
Ideální nejpoužívanější rozměr odsedky je 80 cm sešívaná smyce, na konci dva uzly. 60 cm smyci nedocvakneš do štandu a 120 cm na ní nedosáhneš aby jsi jí odcvaknul když v ní visíš. Zajímalo by mě kdo doporučuje zákazníkům nováčkům v obchodech 120 bez vysvětlení použití a jak to zkracujete, další uzly mezi ještě víc snižujou nosnost:)
15:00:13 26.06.2012
odpovědět 
   Re: poraďte
snižování nosnosti uzlem bych zrouna u vodsedky z šité plochácoidní smyce nechal koňovi, bo síla která by přetrhla vodsedku s uzlem ti spolehlivě zruší pánev a bederní část páteře (notabene když si to na voko gyrtlu dáš liščí smyčkou) - teda pokud není někdo takovej exot že jistí od štandu s dvojkovým faktorem rounou přes voko sedáku (jak již bylo v jednom obzvlášť roztomilém článku s podnětným dyškusem rozebíráno).

osobně to řeším macatým (kvůlivá otěru) plocháčem "dutinkou" paralelně v sedáku s vokem na karabinu, jeden uzel na rozměr voka, druhej do výše očí a třetí o trošku míň než nataženou ruku, spojeno hadicovým uzlem s prošitím konců kontrastní signální bavlnkou.
Lukas B.16:56:00 26.06.2012
odpovědět 
   Re: poraďte
To je vidět, že jsi asi neměl ani 80 ani 120 v ruce, protože bys neříkal takovej blábol.
Co chtěl básník říci "2 uzle na konci". Čeho?
Esus18:32:11 26.06.2012
odpovědět 
 Foto dne:
finále
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192360)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Charmoz - Grépon traverse 5c Mont Blanc
Nesquiqquì! 6c+ Bergamo-Brescia
Gruppo Alpini Colere 6a+ Bergamo-Brescia
Il volo di Ursula 6b Bergamo-Brescia
Manaslu 2004 5c Bergamo-Brescia
Nově komentované:
Elegantní Varianta VIIa Prachov
Kočka 7b+ Davle
Lambert 8a Davle
Kočka 7b+ Davle
Harem VIIIb Rathen

 Nově v diskusi:
Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Prosím, | Re: Pátej flek ... | Re: Viva Master ! | Sil(e)nej borec | Whatsup | Re: Wow | Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Pátej flek ... | Re: Viva Master ! |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (45)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (12)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1149 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1264 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1454 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1418 
 Neřeším to – lezu vše 
 1115 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi