LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRůVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Volný kámen, to je sviňa, proto máš lano na (s)račku!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Širůčková 11897
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 7951
2.Skopec 7086
3.Groš 6550

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5947 lezců
1230766 cest
Nové přelezy:
Kočka 7b+
Bílý Tesák 7b+
Arnold Cla 9+
Lambert 8a
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+
Hučení V K 9+
Rote Kante 9+

Stěny
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
Boulder Bar - Praha 7

Prodejny
Lezec-shop.cz - Štěchovice
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Foto dne??28.06.2012
Sulov, Brada?? Nejak neverim tomu ze je tato oblast na Sulove otevrena pro lezce. Jak pak se tam pan fotograf dostal? :) Stoupal jako dym?
 Re: Foto dne??28.06.2012
Vulgární komentář smazáno
  Re: Foto dne??28.06.2012
Tak to bylo opravdu drsné, ale souhlasím s ním. Ovšem podotýkám, že Poláci jsou ještě výrazně horší!
  Re: Foto dne??28.06.2012
Daj si tabletku
   Re: Foto dne??28.06.2012
I vulgarni komentar bych si rad precetl, prece jenom to normalnim lidem osvetli neco o pisateli :)
 Re: Foto dne??28.06.2012
Pod jakou část spadá Brada? V povolení ani zákazech to slovo není.
  Re: Foto dne??28.06.2012
Keďže celé Súľovské vrchy patria pod CHKO Strážovské vrchy, je tam, a priori, zákaz horolezeckej čin
   Re: Foto dne??28.06.2012
Mýliš sa, v CHKO Strážovské vrchy platí 2. stupeň ochrany, pohyb mimo značiek, skalolezectvo, tábore
    Re: Foto dne??28.06.2012
Snažil som sa čosi také narýchlo dohľadať, ale wikipedia.sk sklamala. Na druhú stranu, aspoň som sa
     Re: Foto dne??28.06.2012
:) Aha, tak predsa si na mna Juro alebo niekto z klubu v poslednych rokoch spomenul, inac by si neve
      Re: Foto dne??28.06.2012
Na to Priedhorie si spominám len matne, ale v PB určite - v tej novej krčme pod Dedovcom. A áno, spo
       Re: Foto dne??29.06.2012
Na Bradě jsem lezl hodněkrát před zákazem a je to super.Jen se divím, že Ti zelení mají tak dlouhé p

 technika27.06.2012
zdravim, chtel bych slyset vas nazor nato, po jaky dobe je dobre zacit tahat, lezu teda zatim 4 mesice ale chtel bych hlavne pochytit nakou techniku, porad slysim nazor.....,,to ja uz tahal po 3 mesicich''
 Re: technika27.06.2012
:] ja tahal hned poprve co jsem byl na skale...
tahej az se na to budes citit.
lez a z
 Re: technika27.06.2012
Tahání není o tom jak dlouho lezeš,ale o morále a chtíči.
 Re: technika28.06.2012
To prostě musíš poznat sám, kdy už ten čas přišel. Prostě zjistíš že to najednou musíš zkusit a deš
 Re: technika29.06.2012
Až to budeš cítít a věřit dostatečně v sám sebe. Každopádně je dobré na druhém "natrénovat pády

 lezecky26.06.2012
zdar, poradte mi prosim z vasich zkusenosti nejake lezecky, ktere vydrzi hlavne ve spicce boty extremni zatizeni. popr. poradte matros podrazky. dik j
 Re: lezecky27.06.2012
Trinity od Salticu ;)
 Re: lezecky27.06.2012
perfektni jsou ozone
 Re: lezecky28.06.2012
co je to extremne zatazenie? chceš v tom hrat fotbal alebo bezať maraton? To mas podla mna jedno čo

 Lezení Japonsko26.06.2012
Ahoj, stěhuju se na podzim na rok to Tokia. Nemáte někdo zkušenost s tamní dostupností přírodních lokalit v okolí města a možností indoorového lezení přímo v Tokiu?
 Re: Lezení Japonsko26.06.2012
O ničem sice nevím ale závidím a přeju ať ti to výjde ;-)
  Re: Lezení Japonsko26.06.2012
google,google,google....5 sekund práce.
   Re: Lezení Japonsko28.06.2012
jeste tak umet japonsky
 Re: Lezení Japonsko26.06.2012
Odkaz na nějaké stěny:
  Re: Lezení Japonsko27.06.2012
Můžu doporučit oblast Ogawayama. Žulové věžky s krásným lezením. Na internetu najdeš průvodce.
   Re: Lezení Japonsko28.06.2012
Díky Kubovi i Syslovi za info.

 Kniha - lezecká technika26.06.2012
Ahoj,

trošku se trápím po roce lezení trápím s technikou nohou a technikou obecně při venkovním lezení.

Neexistuje nějaká zajímavá knížka o lezecké technice ? Praxe je praxe ale vědět jak správně nato je taky důležité ;-)
 Re: Kniha - lezecká technika26.06.2012
Nečti! Vygůgluj si video Neila Greshama. Dva díly a je to lepší než knížka.
 Re: Kniha - lezecká technika26.06.2012
Nemyslím si že by ti nějaká zázračná kniha nebo video o technice nohou pomohlo. Pokud lezeš rok tak

 Kniha - lezecká technika26.06.2012
Ahoj,

trošku se trápím po roce lezení trápím s technikou nohou a technikou obecně při venkovním lezení.

Neexistuje nějaká zajímavá knížka o lezecké technice ? Praxe je praxe ale vědět jak správně nato je taky důležité ;-)

 Kniha - lezecká technika26.06.2012
Ahoj,

trošku se trápím po roce lezení trápím s technikou nohou a technikou obecně při venkovním lezení.

Neexistuje nějaká zajímavá knížka o lezecké technice ? Praxe je praxe ale vědět jak správně nato je taky důležité ;-)
 Re: Kniha - lezecká technika26.06.2012
Zkus si půjčit knížky co vydal Kopp: Volné lezení, Sportovní lezení, nebo Grada
  Re: Kniha - lezecká technika26.06.2012
...Lezení na umělých stěnách (Vomáčko Boštíková), Computer Press: Průvodce lezením, ale zase tolik m
 Re: Kniha - lezecká technika26.06.2012
9 z 10 lezcu delaji stejnou chybu
  Re: Kniha - lezecká technika26.06.2012
Jen doplním, že to je název knihy od Dava MacLeoda.

Ale imho kniha v technice moc nep
 Re: Kniha - lezecká technika26.06.2012
Knížka od pánů Dan Hague and Douglas Hunter: The Self Coached Climber. Kapitoly 2 - 6. Je v angličti
 Re: Kniha - lezecká technika26.06.2012
to chce len liezt na to prídeš sám nalezenými kilometrami...pozorovanie a skušanie je tiež fajn, po

 BOULDERING Beckov25.06.2012
čau chcu sa zeptat jestli nekdo nema pruvodcika na bouldry na beckově nebo foto pruvodce nasel sem tu va databaze spustu boulderu ale popisek je bud nejasny nebo neuplny dík za info odkaz apod...
 Re: BOULDERING Beckov25.06.2012
  Re: BOULDERING Beckov28.06.2012
na to som sa nepital asi sa tam leze nebo nee ptal sem se asi nekdo nema pruvodcika jakehokoli na bo

 Hledám parťáka/parťačku 25.06.2012
Zdravim hledám někoho na lezení okolí Kutné Hory teď spíš bolderování,než nakoupim material lezeckej.Tomáš
 Re: Hledám parťáka/parťačku 26.06.2012
 špatný prst25.06.2012
ahoj všichni, lezu rok a půl a před půl rokem se mi při bouldrování stalo něco s pravým prsteníčkem.na ohmat mně nebolel jen při zátěži nebo narovnání, myslím že to bylo něco se šlachou, kdo ví..zašel jsem s tím k doktorce a ta mi řekla že to mám mít v kl
 Re: špatný prst25.06.2012
Ahoj, jestli je ti 14 tak jsou tyto problemy podivne, ale vez ze kloubne-slachovy aparat si na zatez
  Re: špatný prst25.06.2012
díky moc :) budu to mazat a budu doufat že mě to přestane co nejrychleji bolet...co je to přesně KŘÍ
   Re: špatný prst26.06.2012
V prvom rade ten McLeod a jeho ladovanie aspon 3-4x denne. Potom nejake masti hore popisane. Pozor,
   Re: špatný prst26.06.2012
 Re: špatný prst26.06.2012
Není jasné jak se přesně bolest projevuje nyní?
Dokážeš prst narovnat do "normální"
  Re: špatný prst26.06.2012
Jestli by nebylo lepší změnit i způsob tréninku. Ve 14 letech bouldrovat asi nedělá prstům moc dobře
   Re: špatný prst26.06.2012
není nateklý ani mi tam nic nepřeskakuje v klidu s ním hýbu jen sem tam při pohybu cítím trochu bole
 Re: špatný prst26.06.2012
Podle mě se přetěžuješ moc brzo. Šlachy, klouby a kosti sílí několik let, narozdíl od svalů, který s

1   ...   604   605   606   607   608   609   610   611   612   613   614   615   616   617   618   619   620   621   622   623   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 špatný prst
ahoj všichni, lezu rok a půl a před půl rokem se mi při bouldrování stalo něco s pravým prsteníčkem.na ohmat mně nebolel jen při zátěži nebo narovnání, myslím že to bylo něco se šlachou, kdo ví..zašel jsem s tím k doktorce a ta mi řekla že to mám mít v klidu a až to nebude bolet tak začít opatrně lézt..než jsem začal normálně lézt trvalo to tak tři  měsíce.po měsíci se mi stalo to stejné ale na prsteníčku na druhé ruce.po měsíci a půl to bylo v pořádku.(vždycky se mi to stalo když jsem hodně zatížil prsteníček).konečně tet dva měsíce lezu,konečně!!a dneska na bouldru se mi to stalo znova v pravém prsteníčku.(největší pech je ten že normálně lezu po lištičkách a stalo se mi to na madlu když jsem si měnil ruce, uklouzly mi ostatní prsty a na malou chvilku jsem ten chyt držel jen tím prstem. v tom okamžiku mi vystřelila z prstu bolest a už jsem věděl že je to v prdeli..bojím se že mě to ovlivní do budoucna...když se mi to stalo poprvé tak jsem si říkal že to bude tím že si moje šlachy ještě nestihly zvyknout na tu zátěž ale zdá se mi že je hloupost aby to ty prsty nezvládaly i po roce a půl. je mi čtrnáct roků a lezu přibližně 3x týdně..na stěně lezu kolem obtížnosti sedm až osm ..nevím co mám dělat aby jsem mněl ty prsteníčky v pořádku..například mi nedělá problém udělat na prostředníčku pár shybů ale ty prsteníčky jsou divné..děkuju že jste si to přečetli a jestli víte co mám dělat prosím poradte.
Martin Žák20:00:19 25.06.2012
odpovědět 
 Re: špatný prst
Ahoj, jestli je ti 14 tak jsou tyto problemy podivne, ale vez ze kloubne-slachovy aparat si na zatez zvyka velmi pomalu, jsou to jednotky let, takze pokud lezes dva roky intenzivneji tak se problemu az tak nediv. zalezi na fyzickych dispozicich daneho jedince vaha/vyska/"mohutnost" prstu a taky na zpusobu treninku. Nejvice k urazum dochazi pri nepozornosti, nahlem uklouznuti nohou (jak popisujes) nebo pri unave. jinak tezko neco radit, pokud dosud netejpujes tak preventivne tejping, nejlepe krizovy, dale ucit se lezt v podstate vyhradne na otevreny uchop (nejmensi napor na poutka), zalamovat co nejmene a potom snad jen doufat v dobre. Je taky dobre delat staticke visy na listach, kde zatez mas sanci kontrolovat. pri akutnich problemech mazat nejakyma protizanetlivyma mastma typ flector, aulin, fastumgel. Nekomu na bolest prstu (zejmena zanet slachovych pochev a poutek) pomaha terapie laserem, nebo zkus lecbu chladem podle Dava MacLeoda. na vsechny tyhle veci se daji najit na netu informace, tady jen ve zkratce.
Jinak hodne stesti Ondra
P.S. kdybys chtel o necem vedet vic tak napis sem a zkusim ti najit nejake odkazy
ondra20:29:45 25.06.2012
odpovědět 
  Re: špatný prst
díky moc :) budu to mazat a budu doufat že mě to přestane co nejrychleji bolet...co je to přesně KŘÍŽOVÝ tejping? vždycky po tom co se mi to stalo a už jsem lezl tak sem tejpoval ale tet kdy už to bylo delší dobu v pořádku tak jsem přestal..
martin21:10:52 25.06.2012
odpovědět 
   Re: špatný prst
V prvom rade ten McLeod a jeho ladovanie aspon 3-4x denne. Potom nejake masti hore popisane. Pozor, masti znizuju pevnost sliach, zvlacnuju ich. Lezeniu by som sa ale nevyhybal. Liezt iba po madlach, ak to boli aj tak, tak len kolmac, pripadne sa naucit zdvihnut ten prst a nezatazovat ho, aj tak sa jemne namaha. Ide o prekrvenie prstov a ich jemnu namahu. To je klucove k uzdraveniu. Nelezenie nepomaha (aj ked prvy tyzden je lepsie neliezt). Spaskovat malicek s prstenickom dohromady medzi 2a3 klbom - uz nemas sancu potom pretazit ten prstenik. Po lezeni schladit co najskor. Neskor preventivne visy atd, ako pisal niekto hore. Otvoreny uchop je dobra vec, ale prave v tvojom pripade vzdy s malickom. Ale treba zaradit aj par visov na polouzavrety, nech si prsty zvykaju. Ak mas vaznejsi uraz, rataj 100 dni rehabilitacie - makke tkaniva. Jediny signal, ze nieco robis zle je, ked ta to po lezeni alebo na druhy den rano viac boli, ako den predtym. Zvycajne to stale boli a zrazu behom tyzdna prestane, niekde okolo toho 85-95 dna. Inac, ten laser je super vec.
08:38:41 26.06.2012
odpovědět 
   Re: špatný prst
http://www.amuerte.cz/cs/extras/ zraneni-prstu-prevence-a-represe/

obrazek 3.3 h-taping
dle mych zkusenosti je teda nejlepsi zatejpovat celou delku clanku prstu a ne jen cast jak je zde ukazano.

kdyztak zkus vic popsat jak te ten prst boli at se da presneji urcit co tomu asi tak je....
11:01:13 26.06.2012
odpovědět 
 Re: špatný prst
Není jasné jak se přesně bolest projevuje nyní?
Dokážeš prst narovnat do "normální" polohy nebo ne? Má podobu "luku"? Máš v něm bouličku? Je oproti ostatním prstům nateklý? Vystřeluje bolest při sevrání nebo otevírání prstů? Přeskakuje tam něco?
Každá z otázek indikuje trochu něco jiného a jinak se to léčí. Běžný doktor většinou si není jist. Většina lidí si to buď ze zkušenosti léčí sama a pokud dospějou k tomu, že je to v pr..li, tak se objednáváme sem http://www.urazyruky.cz/

Hlavně jestli si teď něco v těle po.ereš, tak se to bude táhnout celej život.
08:33:41 26.06.2012
odpovědět 
  Re: špatný prst
Jestli by nebylo lepší změnit i způsob tréninku. Ve 14 letech bouldrovat asi nedělá prstům moc dobře :-) Opatrně i s tejpováním - to si nech až budeš starej.
MD09:27:53 26.06.2012
odpovědět 
   Re: špatný prst
není nateklý ani mi tam nic nepřeskakuje v klidu s ním hýbu jen sem tam při pohybu cítím trochu bolest nejčastěji když ho narovnám..nejvíce mě bolí když zatížím ten samostatný prst..tet jsem byl v lékárně a koupil jsem si aulin..budu to chladit..fakt myslíš že bych neměl bouldrovat?
14:59:37 26.06.2012
odpovědět 
 Re: špatný prst
Podle mě se přetěžuješ moc brzo. Šlachy, klouby a kosti sílí několik let, narozdíl od svalů, který se posílí za pár týdnů-měsíců. Chápu že jsi mladej a chceš si udělat radost lezením osmiček a co nevidět devítek, desítek, kam tě to pustí... ALE: dělat shyby na jednom prstu po roce lezení, to prostě smrdí průserem. Zmírni tréning, nezapomínej na kvalitní regeneraci a postupně si pořádně nalož aspoň tak o rok dva pozdějc, až si aparát zvykne víc. Manuálů na tréning je spousta, něco si prostuduj a uvidíš. Boulderingu bych se nebál, ale musíš to lízt hlavou, tzn. nepadat nekontrolovaně a rozumně skončit než jsi převyšťavenej, jinak si ublížíš.
filosof16:38:45 26.06.2012
odpovědět 
 Foto dne:
kvalifikace
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192338)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Levoboček VIIIa Věžák
Start und stop 4 Sankt Lorenz
Přeskok 2 Skály V Údolí Roklice
Zamotaná pouť V Skály V Údolí Roklice
Náhorní hrana II Údolí Loubenského Potoka
Nově komentované:
Kočka 7b+ Davle
Kočka 7b+ Davle
Paní Kadrnožková VIIIb Prachov
Mandragora Hard 8A Rusava
Tancuj, Tancuj, Vykrúcaj VIIIa Adršpach

 Nově v diskusi:
Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Wow | Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | 666 555 | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Neuznat |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (55)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (8)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1147 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1261 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1451 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1418 
 Neřeším to – lezu vše 
 1114 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi