LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRůVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   “Nejdřív je climbing a potom polibek tvůj!” Jiří Korn.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Širůčková 11897
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 7951
2.Skopec 7086
3.Groš 6550

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5947 lezců
1230732 cest
Nové přelezy:
Bílý Tesák 7b+
Arnold Cla 9+
Lambert 8a
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+
Hučení V K 9+
Rote Kante 9+
J. Har 7c

Stěny
Základní škola Horní Čermná - Horní Čermná
Pankrác, SPŠ stavební Josefa Gočára - Praha 4
SQUASHPARK Cibulka - Praha 5

Prodejny
SAMBAR sport Kladno - Kladno - Kročehlavy
HUDYsport - Praha 1
NěcoNavíc.cz - České Budějovice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 presky01.07.2012
ahoj.dnes 1.7.jsem dopoledne našel na branické plotně dvě presky.očekávají svého majitele na tel.č.777275591 nebo mailu bhd1@seznam.cz
                petr
 Re: presky03.07.2012
Posli je pls na jnovak@gmail.com

 Sardinie01.07.2012
Ahoj Lezci , jsem do 13.7. na Sardinii v oblasti Cala Gonone. Kdyby zde někdo potřeboval třeba získat nějaké kontakty nebo nafotit nějaké cesty u moře (cala luna..) tak můžu pomoci .

 Lano skalky30.06.2012
Zdravim, vim ze se to tady resilo milionkrat, nicmene presto ten dotaz kladu. Odchazeji mi postupne obe 2 skalkarska lana a uvazuju o novem. Vyuziti: skalky, jaro - podzim prumerne 1-2x tydne.. Pozadavky: 60 m, prumer kolem 10mm, impregnace ne, rad bych a
 Re: Lano skalky30.06.2012
Svoji kratkou zkusenost s Diablem jsem napsal pod clankem o nem tady na lezci - staci vyhledat. Zati
 Re: Lano skalky30.06.2012
mám sterling rope velocity 9.8, používám ho poměrně často, když to jde tak lezu i 5dní v týdnu a po
  Re: Lano skalky01.07.2012
Dik za odpovědi. Sterling vypadá dobře, vypada že je to držák. Kdes to kupoval?
   Re: Lano skalky01.07.2012
ve výprodeji na
  Re: Lano skalky01.07.2012
nebud blazen, sterlingy jsou nejvetsi mrdky. Porid si radsi Tendona, kterej je stokrat lepsi nez Bea
   Re: Lano skalky01.07.2012
No zrovna Tendonu bych moc nevěřil, po zkušenostech. U Sterlingů asi jde o to, jak který lano. Vím o
   Re: Lano skalky02.07.2012
S jakym Sterlingem mas spatnou zkusenost a proc je podle tebe mrdka?
    Re: Lano skalky02.07.2012
Nevim co ty lidi prede mnou, ale ja si pamatuju, ze sterlingy byly pred nejakym casem (rok a neco?)
 Re: Lano skalky01.07.2012
Mám Beal Booster 9.7. Lezou na něm tři lidé cca třikrát týdně. Lezeme celoročně, tedy v týdnu 2x pře
  Re: Lano skalky01.07.2012
Potvrzuju dobrou zkušenost konkrétně s Beal Booster. Základní impregance (=opletu) podle mne není k
   Re: Lano skalky02.07.2012
Dobrý den,
ani jsem nepostřehl, že se tady píše tisíkrát o lankách. Já si je kupoval nedávno
    Re: Lano skalky02.07.2012
Dobrý den,
ani jsem nepostřehl, že se tady píše tisíkrát o lankách. Já si je kupoval nedávno
     Re: Lano skalky02.07.2012
beal tiger 10.2 zatezován asi 3* týdně poradjak nový nebo tendony ty jsou taky kvalita vesmes vsechn
 Re: Lano skalky08.07.2012
Rocca Free, 10,5mm, 14 normopádů. Používal sem 3 roky na skalách a nyní ho již 4 rokem ničím na přek
 Re: Lano skalky08.07.2012
Lano je spotřební materiál. Vůbec to neřeš! Olezeš, opadáš, ořežeš a vyhodíš.

Má cenu

 Monte Agner29.06.2012
Borci, znate cesty na Monte Agner? Severni stena..
 Re: Monte Agner29.06.2012
Unendlich Geschichte od Coubalů, 41 délek 8-...
  Re: Monte Agner29.06.2012
Jo,jo to je velkej prask. Lezl jsi to?
   Re: Monte Agner29.06.2012
Je tam za cesty Nordkane, Via Messner, Via Sori - Zani a ten nekonecny pribeh od Coubalu. Je o linie
   Re: Monte Agner29.06.2012
Kdepak, jen sem kdysi z nějakýho Rot Punktu schrastil nákres...

 friťák léto29.06.2012
ahojte, je nějaká změna v otvíračce friťáku na léto? díky

 K fotu dne Zlaté hviezdy28.06.2012
Zlaté hviezdy jsou na Bradě, kde je celoročně zakázano lezení. Čili se chci zeptat autora fotky, co tam dělal? Předem díky za odpověď, Tomáš Zmija.
 Re: K fotu dne Zlaté hviezdy28.06.2012
Byl jsem na borůvkách a odskočil se vysrat na ty bělostné vršky. A když jsem tlačil, tak koukám na t
  Re: K fotu dne Zlaté hviezdy29.06.2012
Díky za anonymní odpověď. Není mi tedy jasné, proč k popisu fotky uvádíš "z vrcholu 40 m cesty"? Ať
   Re: K fotu dne Zlaté hviezdy29.06.2012
Souhlas. Lézt tam kde se to nesmí a ještě sem dát fotku je vrchol egoismu a cynismu autora. Ne ať ti
    Re: K fotu dne Zlaté hviezdy29.06.2012
Právě proto jsem se ptal. Na Sulov pravidelně jezdíme a fakt by mi vadilo, kdyby jej kvůli obdobným
     Re: K fotu dne Zlaté hviezdy29.06.2012
Neberte to tak tragicky, je to prece dobrej typ na cestu. Parta magoru zakazuje, parta jinejch mago
      Re: K fotu dne Zlaté hviezdy02.07.2012
Jako pokus o for dobry, ale v praxi bych to takhle nedoporucoval, uz kvuli mistnim co by na ten Sulo

 pruvodce Hohe Wand28.06.2012
Ahoj,

nevite jestli a kde presne se da v Hohe Wandu koupit pruvodce? Jedeme tam vlakem, tak bychom tam pak neradi nekde zoufale pobihali. Dik
 Re: pruvodce Hohe Wand28.06.2012
V Brně ho měli minulý týden v Greensportu.
Ale teď se H.W. upečete.
  Re: pruvodce Hohe Wand29.06.2012
to teda! pre region hlasia na vikend 33° to bude gril párty v tejto stene :)
 Re: pruvodce Hohe Wand29.06.2012
Tohoto průvodce jsem koupil nahoře za skywalkem (300m) v hospodě co tam je. Je to ta hospoda jak je
  Re: pruvodce Hohe Wand29.06.2012
gasthof postl je to

 Krkavka28.06.2012
Nemáte někdo náhodou k dispozici průvodce na Krkavku? Pokoušel jsem se to vypátrat na netu, ale nic. Tak mi prosím pomožte, zoufale toužím po tom si tam zalézt.
 Re: Krkavka28.06.2012
Na netu neni. Když zoufale toužíš, tak tam jeď lízt a nesurfuj na netu.
  Re: Krkavka28.06.2012
Má touha je bohužel nesrovnatelná s trýzní, kterou mi způsobuje jet lézt bez průvodce.
   Re: Krkavka29.06.2012
Potom jsi zdá se odsouzen k věčné trýzni :-)
   Re: Krkavka29.06.2012
Klidně tam zajed, přehled většiny cest tam visí na boudě pod stěnou

 Camp essential light mat28.06.2012
máte někdo zkušenost s touto karimatkou?

 Dvě místa v autě do Dolomit28.06.2012
Ahoj!!!

Nabízím celkem dvě místa v autě cestou Praha -> Itálie (Dolomiti), možnost nastoupit v Plzni. Odjezd 30.6.2012 dopoledne z Prahy. Návrat 8.7.2012. Cena 1000 Kč/ 40 € tam, stejně zpátky. Samozřejmě je tu možnost jet jenom tam, či
 Re: Dvě místa v autě do Dolomit28.06.2012
To je nejak drahy... Chcete mit cestu zadarmo s tim, ze vam ji zaplati nebozi stopari?
  Re: Dvě místa v autě do Dolomit28.06.2012
Drahý? nevim... rozhodně nemám v úmyslu na někom vydělávat! Pokud bysme byli čtyři, mohli bysme se d
  Re: Dvě místa v autě do Dolomit28.06.2012
Drahý? nevim... rozhodně nemám v úmyslu na někom vydělávat! Pokud bysme byli čtyři, mohli bysme se d
   Re: Dvě místa v autě do Dolomit29.06.2012
Cim jezdis s takovou spotrebou?
    Re: Dvě místa v autě do Dolomit29.06.2012
Sou i jiný motory, než 1,9 tdi od VW. Estli má třílitr benzin, tak je levnej;-)
     Re: Dvě místa v autě do Dolomit29.06.2012
Proto mne zajima, jakym delem jezdi :)
      Re: Dvě místa v autě do Dolomit29.06.2012
Nevim jakym delem jezdi o.sindelar, ale ja kdyz jedu fokusem kombikem 1.6 (jako fuck husty zihadlo,
       Re: Dvě místa v autě do Dolomit29.06.2012
na lezci už není radno psát.tady si člověk musi dvakrát rozmyslet zda tu bude cokoliv psát.
        Re: Dvě místa v autě do Dolomit01.07.2012
Milý Dušane.
Z tvé agresivní reakce soudím, že máš nějaký problém se svou osobností popř. vel
         Re: Dvě místa v autě do Dolomit02.07.2012
také se zapomíná na riziko soudních tahanic v případě zavinění bouračky řidičem. v případě úrazu by
          Re: Dvě místa v autě do Dolomit02.07.2012
reálná cena kilometru se dá těžko stlačit pod šest korun, ta platí pro třeba felicii. běžná cena kil
           Re: Dvě místa v autě do Dolomit04.07.2012
Tak to je porad velmi velkoryse, takhle dotovat spolucestovniky. Jeste si totiz zapomnel na prispeve
            Re: Dvě místa v autě do Dolomit05.07.2012
Naproti tomu tobe se ani to auto koupit nechce, ale vozit prdel si chces v cizim aute na cizi naklad
             Re: Dvě místa v autě do Dolomit05.07.2012
Ne, me se auto koupit chtelo. Takze ho mam :). To je tu pro vas takovy nezvyk videt lezce, ktery ma
              Re: Dvě místa v autě do Dolomit09.07.2012
Olej, pneumatiky, servisky se daji rozpocitat na kc/km to pripoctes k cene benzinu, ktery mas rozpoc
               Re: Dvě místa v autě do Dolomit09.07.2012
Jednoduche, pokud vis dopredu, kolik za dany rok na jezdis, nebo pokud najezdis kazdy rok stejne.
              Re: Dvě místa v autě do Dolomit09.07.2012
To je celkem jednoduchý výpočet pro žáka 5. třídy základní školy. Jestli chceš, můžeš použít trojčle
               Re: Dvě místa v autě do Dolomit09.07.2012
Zapomněl jsem dodat, že ročně najedeme cca 10 000 km, většinou dálnice a dlouhé cesty, město velmi m
            Re: Dvě místa v autě do Dolomit05.07.2012
Olej jednou za dva roky a 5000 km na dovču ročně? Jsi z chudého kraje, viď?...
            Re: Dvě místa v autě do Dolomit09.07.2012
jestli si někdo představuje, že jsem nějaká charita která má povinnost vozit chudé (no, někdy spíš b
             Re: Dvě místa v autě do Dolomit09.07.2012
samozřejmě mluvím o plánované akci někam dál, kupříkladu na tejden s nájezdem tisíc kilometrů. když
   Re: Dvě místa v autě do Dolomit06.07.2012
no nechcem nejak rypat ale aj mne to vychádza na palive a poplatkoch cca 70eur pri spotrebe 5,5 l na
   Re: Dvě místa v autě do Dolomit06.07.2012
no nechcem nejak rypat ale aj mne to vychádza na palive a poplatkoch cca 70eur pri spotrebe 5,5 l na
    Re: Dvě místa v autě do Dolomit09.07.2012
Nechci rýpat, ale mě to vychází na cca 10 EUR při spotřebě 30 kg dřeva/100 km.
     Re: Dvě místa v autě do Dolomit09.07.2012
no lenze s tvojim parnym strojom tam dorazis tak za tyzden a ja za 6 hodin :)
  Re: Dvě místa v autě do Dolomit04.07.2012
Vůbec bych nešel z cenou dolů. Tak mohou mluvit jen lidi, co prd jezdí nebo nemají auto. Auto,aby mo
   Re: Dvě místa v autě do Dolomit04.07.2012
dudy překonal jsi mé přirozeni.
   Re: Dvě místa v autě do Dolomit04.07.2012
Auto mam, lidi vozim casto, uctuju jen naklady spojene s cestou, tj. benzin, myto. Jinak bych si opr
    Re: Dvě místa v autě do Dolomit04.07.2012
Se divim že je nevozíš zadarmo.. Kdo nemá na benzín ať nejezdí :D
     Re: Dvě místa v autě do Dolomit05.07.2012
Já vozím občas i zadarmo. Ono jisté pořekadlo praví: "Teď pomohu já tobě, někdy mi pomůže zase
      Re: Dvě místa v autě do Dolomit05.07.2012
Tééda po dlouhé době zajímavá diskuze... O ceně jízdy rozhoduje řidič/majitel vozu. A je na ostatníc
  Re: Dvě místa v autě do Dolomit07.07.2012
Holt blbý počasí, tak se tu zas řeší pí*oviny. Je to každýho věc a věc dohody. Ve světě se vozí stop
   Re: Dvě místa v autě do Dolomit09.07.2012
Další věcí je, že i za stop je někde zvykem platit. A jestli si někdo myslí, že je nějáká paráda x h
    Re: Dvě místa v autě do Dolomit09.07.2012
Zacinate prepocitavat vsechno na hodnotu penez. Nejste z Praglu? :-)
     Re: Dvě místa v autě do Dolomit09.07.2012
Jak souvisi to zda nekdo vse prevadi na penize s mistem kde zije?
      Re: Dvě místa v autě do Dolomit10.07.2012
Souvisi to dost zasadne...
       Re: Dvě místa v autě do Dolomit10.07.2012
Nikdy mě nenapadlo, že by např. náplava ze Šalingradu byla víc na prachy, ale když už jsi to v obecn
 Re: Dvě místa v autě do Dolomit09.07.2012
Dokud jsme se kámarádkou střídaly v tom, čím autem se jede, amortizaci jsme neřešily.Pak si ona poří
  Re: Dvě místa v autě do Dolomit09.07.2012
No, to jsem se zase zasmal i zaplakal zaroven nad touhle diskuzi. Hovadka bozi si zase stezuji, ze j
   Re: Dvě místa v autě do Dolomit09.07.2012
to se to někomu kecá, když jezdí za cizí :)
ale jinak souhlas

1   ...   603   604   605   606   607   608   609   610   611   612   613   614   615   616   617   618   619   620   621   622   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Dvě místa v autě do Dolomit
Ahoj!!!

Nabízím celkem dvě místa v autě cestou Praha -> Itálie (Dolomiti), možnost nastoupit v Plzni. Odjezd 30.6.2012 dopoledne z Prahy. Návrat 8.7.2012. Cena 1000 Kč/ 40 € tam, stejně zpátky. Samozřejmě je tu možnost jet jenom tam, či jen zpět.

Piště buď sem nebo RADŠI na sindelar.ondrej@gmail.com!
Díky!

Mějte se krásně a hezké léto všem!!!
 o.sindelar16:31:40 28.06.2012
odpovědět 
 Re: Dvě místa v autě do Dolomit
To je nejak drahy... Chcete mit cestu zadarmo s tim, ze vam ji zaplati nebozi stopari?
19:16:31 28.06.2012
odpovědět 
  Re: Dvě místa v autě do Dolomit
Drahý? nevim... rozhodně nemám v úmyslu na někom vydělávat! Pokud bysme byli čtyři, mohli bysme se domluvit na 750,-. Když počítám 3,30 Kč/km x 750km + 550 Kč (dálnice a mýto), vyděleno čtyřma...750 Kč. Ve třech to vychází opravdu na 1000 Kč...
Pardon, ale je to tak...
 o.sindelar20:57:20 28.06.2012
odpovědět 
  Re: Dvě místa v autě do Dolomit
Drahý? nevim... rozhodně nemám v úmyslu na někom vydělávat! Pokud bysme byli čtyři, mohli bysme se domluvit na 750,-. Když počítám 3,30 Kč/km x 750km + 550 Kč (dálnice a mýto), vyděleno čtyřma...750 Kč. Ve třech to vychází opravdu na 1000 Kč...
Pardon, ale je to tak...
 o.sindelar20:57:25 28.06.2012
odpovědět 
   Re: Dvě místa v autě do Dolomit
Cim jezdis s takovou spotrebou?
Tom00:05:04 29.06.2012
odpovědět 
    Re: Dvě místa v autě do Dolomit
Sou i jiný motory, než 1,9 tdi od VW. Estli má třílitr benzin, tak je levnej;-)
Willhem06:59:50 29.06.2012
odpovědět 
     Re: Dvě místa v autě do Dolomit
Proto mne zajima, jakym delem jezdi :)
Tom08:38:11 29.06.2012
odpovědět 
      Re: Dvě místa v autě do Dolomit
Nevim jakym delem jezdi o.sindelar, ale ja kdyz jedu fokusem kombikem 1.6 (jako fuck husty zihadlo, no ty koky..) tak si ve ctyrech lidech a baglech pri 130 - 140 vezme 8,5*37,50 = 320 Kc/100 km a to nepocitam olej, gumy, servis a amortizaci, ackoliv kdyz to nekdo pocita, tak se na to neda rict ani hovno.
honza11:39:25 29.06.2012
odpovědět 
       Re: Dvě místa v autě do Dolomit
na lezci už není radno psát.tady si člověk musi dvakrát rozmyslet zda tu bude cokoliv psát.
O.sindelara bych vzal zadarmo,ale v držce bude mít tenisák a ten tenisák je na tažném.
dušan19:33:03 29.06.2012
odpovědět 
        Re: Dvě místa v autě do Dolomit
Milý Dušane.
Z tvé agresivní reakce soudím, že máš nějaký problém se svou osobností popř. velikostí přirození. A jestli máš problém sem něco psát, no tak sem nepiš. O takovýdle vejlevy tu asi nikdo nezchudne.
Dudy17:30:35 01.07.2012
odpovědět 
         Re: Dvě místa v autě do Dolomit
také se zapomíná na riziko soudních tahanic v případě zavinění bouračky řidičem. v případě úrazu by poškozený(spolujezedec, stopař,..
) mohl vysoudit i tučné peníze. I promítnutí takového riziko do ceny spolujízdy v řádech desetihaléřů na kilometr se nemusí vyplatit..

na spolujízda.cz je cena za spolujízdu pro jednoho po čechách 1kč/km a cizina cca 1,3Kč/km pokud se dobře pamatuji
torous09:05:04 02.07.2012
odpovědět 
          Re: Dvě místa v autě do Dolomit
reálná cena kilometru se dá těžko stlačit pod šest korun, ta platí pro třeba felicii. běžná cena kilometru průměrným průměrně žravým autem je nějde okolo osmi korun (sevšímvšudy, tj. pohonné hmoty, olej, servis, amortizace, povinné ručení, náklady na stk, dálniční známky a mýta atakdále). rozpočítávat pro polokomerční spolujízdu jen palivo a mýto je velmi velkorysá nabídka.
Lukas B.09:37:52 02.07.2012
odpovědět 
           Re: Dvě místa v autě do Dolomit
Tak to je porad velmi velkoryse, takhle dotovat spolucestovniky. Jeste si totiz zapomnel na prispevek na koupi auta rekneme dalsi 2 - 3 Kc na kilometr :). Vzdycky mnou osiva, kdyz vidim, ze si nekdo pri jizde uctuje olej, pneumatiky, amortizaci, atd. Koupit auto by se panum chtelo, vozit si v nem prdel taky, ale platit za to uz ne.. Olej mnenis jednou za 2 roky, pneumatiky po hafo kilometrech, stejne dalsi soucastky v aute. Pokud nenajdezdis na ruzny dovoleny kam vozis ostatni lidi aspon 5000 km za rok, tak tyhle tvy naklady na kilometr je spis vec jak si nechat spolucestujici, aby ti znacne finacne prispeli na peci o tve vozidlo, kterou bys ale platil tak i tak.
23:20:02 04.07.2012
odpovědět 
            Re: Dvě místa v autě do Dolomit
Naproti tomu tobe se ani to auto koupit nechce, ale vozit prdel si chces v cizim aute na cizi naklady. Proc by ti mel nekdo dotovat cestovani? Proc se nedaji zapocitat napriklad gumy (rozpocitat cenu gum na 1km pri obvykle vydrzi) stejne olej, servisni prohlidky po urcitem poctu km atd.

Kdyz jedete ve 4, tak se tyto naklady podeli a je to par korun co majiteli prispejete na opotrebeni vozidla (jsou to realne naklady na km). Kdyz to bude na jednoho 0,25 Kc, tak je to pro vas nic. Jenze kdyz to bude platit vsechno majitel za vsechny, tak je to pro nej najednou 1 Kc na km. A hned je pro nej cesta napriklad do Arca o 2*750Km*0,75Kc=1125Kc drazsi na realnych nakladech a to se tam pocitaji jen zakladni veci. Tu castku 1Kc/km navic za gumy, servisky, olej atd. jsem jen tak placnul, auto nemam tak nemam poneti kolik to bude, ale klidne bych tipnul, ze mozna i o neco vic u novych aut...

Vzdy dam na cestu kolik si kamarad rekne. Vim, ze ta cesta i kdyz si tam zapocita gumy, olej, servisky atd. bude pro nej stejne o dost drazsi nez pro me... Tebou mozna osiva, ale me prijde zase ubohe chtit po nekom, aby za me platil naklady na cestu...
Buri01:30:48 05.07.2012
odpovědět 
             Re: Dvě místa v autě do Dolomit
Ne, me se auto koupit chtelo. Takze ho mam :). To je tu pro vas takovy nezvyk videt lezce, ktery ma auto a uctuje si jen naklady za benzin a myto? By me vubec zajimalo jak ty naklady pocitate? To si vedete zaznami o tom, kolik km jste s tim a tim clovekem najezdili a kolik jste najezdili sami a na konci roku to podle toho spoctete a poslete vsem vyuctovani? Nebo proste rozpoctete pneumatiky, olej, servisni prohlidky apod. a spoctete nejakou jednotnou sazbu s tim, ze vam spolucestujici prispivaj i na tu cast cest, kdy jezdite sami?
Asi je skudleni a lakota specifikum lezcu, staci si prolezt inzerci a clovek se nestaci divit co tu mnozi prodavaji a za jakou cenu..
12:11:48 05.07.2012
odpovědět 
              Re: Dvě místa v autě do Dolomit
Olej, pneumatiky, servisky se daji rozpocitat na kc/km to pripoctes k cene benzinu, ktery mas rozpocitany taky na kc/km, vis kolik najedes na lezeckem vyletu a ejhle, hned mas spocitano, kolik ti ma kdo dat za cestu, neni to tak slozite a nikdo ti na provoz kdyz jezdis sam neprispiva. Nekdo si pocita jen benzin nekdo ne, pokud se ti nelibi zaplatit realne naklady na cestu, tak nejezdi. Jednoduche...
Buri11:31:06 09.07.2012
odpovědět 
               Re: Dvě místa v autě do Dolomit
Jednoduche, pokud vis dopredu, kolik za dany rok na jezdis, nebo pokud najezdis kazdy rok stejne.
12:03:03 09.07.2012
odpovědět 
              Re: Dvě místa v autě do Dolomit
To je celkem jednoduchý výpočet pro žáka 5. třídy základní školy. Jestli chceš, můžeš použít trojčlenku, ale stačí prosté sčítání, násobení a dělení. Pro příklad: Dřívější kombík stará Sierra nás stála cca 5-6 Kč/km (bez amortizace), dnešní kombík staré Mondeo cca 6 Kč/km.
Kuba Turek14:39:06 09.07.2012
odpovědět 
               Re: Dvě místa v autě do Dolomit
Zapomněl jsem dodat, že ročně najedeme cca 10 000 km, většinou dálnice a dlouhé cesty, město velmi málo, často kola na střeše, kajaky, v autě spíme, poctivě měníme zimní/letní gumy... prostě jsou to horolezecké popelnice. U firemních leštěnek to možná bude trochu míň peněz na provoz, ale tam zase bude drahý servis.
Kuba Turek14:53:03 09.07.2012
odpovědět 
            Re: Dvě místa v autě do Dolomit
Olej jednou za dva roky a 5000 km na dovču ročně? Jsi z chudého kraje, viď?...
Willhem06:26:05 05.07.2012
odpovědět 
            Re: Dvě místa v autě do Dolomit
jestli si někdo představuje, že jsem nějaká charita která má povinnost vozit chudé (no, někdy spíš bohaté a líné) milovníky přírody za cenu paliva a mýta (a tedy každý kilometr dotovat přibližně dvojnásobkem, tedy náklady na koupi auta, údržbu, opravy, legislativní udržení v provozu atakdále rozpočtenými na kilometr), nechť si, webmajstři pilně strážící mravnost diskuse prominou, laskavě vysere voko a jede třeba parníkem.
Lukas B.14:32:14 09.07.2012
odpovědět 
             Re: Dvě místa v autě do Dolomit
samozřejmě mluvím o plánované akci někam dál, kupříkladu na tejden s nájezdem tisíc kilometrů. když se někdo na koupáku v neděli odpoledne zeptá jestli by nebylo místečko do matičky stověžaté, tak mi stačí třeba pivo (malé, abych nenadejchal).
Lukas B.14:55:30 09.07.2012
odpovědět 
   Re: Dvě místa v autě do Dolomit
no nechcem nejak rypat ale aj mne to vychádza na palive a poplatkoch cca 70eur pri spotrebe 5,5 l nafty...
13:37:32 06.07.2012
odpovědět 
   Re: Dvě místa v autě do Dolomit
no nechcem nejak rypat ale aj mne to vychádza na palive a poplatkoch cca 70eur pri spotrebe 5,5 l nafty...
l13:37:39 06.07.2012
odpovědět 
    Re: Dvě místa v autě do Dolomit
Nechci rýpat, ale mě to vychází na cca 10 EUR při spotřebě 30 kg dřeva/100 km.
honza07:23:48 09.07.2012
odpovědět 
     Re: Dvě místa v autě do Dolomit
no lenze s tvojim parnym strojom tam dorazis tak za tyzden a ja za 6 hodin :)
09:26:46 09.07.2012
odpovědět 
  Re: Dvě místa v autě do Dolomit
Vůbec bych nešel z cenou dolů. Tak mohou mluvit jen lidi, co prd jezdí nebo nemají auto. Auto,aby mohlo vyjet na cestu musí být v pořádku a musí mít zaplaceny poplatky a jiné věci. Samozřejmě, že jezdí na benzín, či jiné palivo, ale bohužel to není vše. A to nemluvím o riziku, které podstupuje řidič a dalších věcech, které ho omezují narozdíl od spolujezdců. A nakonec, kydž si řekne o nějakou sumu, v tomto případě je slušná, tak ho nějací .... hned kritizují, že je vydřiduch. Třeba se někdy role obrátí a pak se uvidí. Hooj Tony
Tony09:22:17 04.07.2012
odpovědět 
   Re: Dvě místa v autě do Dolomit
dudy překonal jsi mé přirozeni.
dušan19:03:24 04.07.2012
odpovědět 
   Re: Dvě místa v autě do Dolomit
Auto mam, lidi vozim casto, uctuju jen naklady spojene s cestou, tj. benzin, myto. Jinak bych si opravdu pripadal jako vydriduch. Auto jsem si kupoval s tim, ze za nej budu platit. Stejne tak jako jakekoliv jine vlastnictvi hmotnych statku to sebou prinasi urcite naklady a s tim jsem pri koupi auta pocital, jinak bych si auto neporizoval. Stejne tak asi nezauctujes navsteve amortizaci za to, ze ti 3 hodiny sedela na kanapi, pouzivala tvoji vodu atd. Moc mi hlava nebere lidi, kteri si auto poridi a chteji po ostatnich, aby za ne platili... Auto je dnes draha zabava, kdyz na nej nemam, tak si ho neporizuju.
23:31:27 04.07.2012
odpovědět 
    Re: Dvě místa v autě do Dolomit
Se divim že je nevozíš zadarmo.. Kdo nemá na benzín ať nejezdí :D
23:52:58 04.07.2012
odpovědět 
     Re: Dvě místa v autě do Dolomit
Já vozím občas i zadarmo. Ono jisté pořekadlo praví: "Teď pomohu já tobě, někdy mi pomůže zase někdo jiný." Že jsou lidi "občas" kurvy je jejich problém.
Venca17:22:13 05.07.2012
odpovědět 
      Re: Dvě místa v autě do Dolomit
Tééda po dlouhé době zajímavá diskuze... O ceně jízdy rozhoduje řidič/majitel vozu. A je na ostatních zda tuto částku přijmou. Dle mě je to "kapitán" a určuje pravidla. Pokud se mi nelíbí tak s ním nemusím jet a jedu sám. Je pravda že na delších cestách jsme už zavedli "mírný" poplatek na olej a spotřebák. Je rozdíl když jedeš do krasu a nebo do Maroka. Tam už je to znát...
Slamak19:57:52 05.07.2012
odpovědět 
  Re: Dvě místa v autě do Dolomit
Holt blbý počasí, tak se tu zas řeší pí*oviny. Je to každýho věc a věc dohody. Ve světě se vozí stopaři zadarmo, ale spolujízda je něco jinýho. Studentíkům bych nepočítal víc než benál a mýto, ostatní ať pár stovek na takovou cestu přihodí...někdo jinej to může mít jinak a bude to taky v pořádku.
filosof08:55:08 07.07.2012
odpovědět 
   Re: Dvě místa v autě do Dolomit
Další věcí je, že i za stop je někde zvykem platit. A jestli si někdo myslí, že je nějáká paráda x hodin řídit, furt bejt ve střehu a soustředěnej a lemtat kafe a energeťáky, zatímco zbytek osazenstva saje pivko, pochrupuje a hlasí "zastav mi na chcaní" na těch nejnemožnějších místech, tak to fakt paráda není.
Pokud si někdo za toto přihodí kačku za kilák k ceně benzínu, má na to svaté právo. Je jen na mě to přijmout, nebo ne.
Dudy07:23:29 09.07.2012
odpovědět 
    Re: Dvě místa v autě do Dolomit
Zacinate prepocitavat vsechno na hodnotu penez. Nejste z Praglu? :-)
08:31:16 09.07.2012
odpovědět 
     Re: Dvě místa v autě do Dolomit
Jak souvisi to zda nekdo vse prevadi na penize s mistem kde zije?
12:33:22 09.07.2012
odpovědět 
      Re: Dvě místa v autě do Dolomit
Souvisi to dost zasadne...
07:18:10 10.07.2012
odpovědět 
       Re: Dvě místa v autě do Dolomit
Nikdy mě nenapadlo, že by např. náplava ze Šalingradu byla víc na prachy, ale když už jsi to v obecný rovině nakousnul a když o tom tak přemejšlim, tak to tak asi bude, když jim stálo za to kvůli mrzký koruně opustit Štatl.
honza12:05:50 10.07.2012
odpovědět 
 Re: Dvě místa v autě do Dolomit
Dokud jsme se kámarádkou střídaly v tom, čím autem se jede, amortizaci jsme neřešily.Pak si ona pořídila auto vhodnější na delší jízdy než moje, začaly jsem jezdit jenom jejím autem a mě přijde přirozené jí na amortizaci přispět, aniž by si o to musela říkat. Stejně tak s jinou partičkou zas jezdíme výhradně mým autem a sice jim počítám jen benzín, ale oceňuji, že se pokaždé zeptaj,jestli nechci něco na amortizaci, a platbu za benzín zaokrouhlí nahoru.
Jana08:46:59 09.07.2012
odpovědět 
  Re: Dvě místa v autě do Dolomit
No, to jsem se zase zasmal i zaplakal zaroven nad touhle diskuzi. Hovadka bozi si zase stezuji, ze jim nekdo nechce davat zadarmo! Sam vubec nehodnotim cenu, protoze mam to stesti, ze jezdim skoro gratis ve sluzebnim...
Vubec ale nechapu, co komu muze vadit, pokud nekdo inzeruje cenu predem. Kazdy komu se to zda drahe, preci klidne muze jet sam, svym a klidne k tomu prilozit par dalsich hovadek, ktere sveze gratis, ne? Tak co tady prudite s vysokou cenou?
To je porad to ubohe ceske - oni to delaji blbe..., to ja kdybych se do topho pustil... No proste ubohe,k smichu, placi a soucitu zaroven.
Honzan D.22:48:34 09.07.2012
odpovědět 
   Re: Dvě místa v autě do Dolomit
to se to někomu kecá, když jezdí za cizí :)
ale jinak souhlas
d.23:02:55 09.07.2012
odpovědět 
 Foto dne:
kvalifikace
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192337)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Start und stop 4 Sankt Lorenz
Přeskok 2 Skály V Údolí Roklice
Zamotaná pouť V Skály V Údolí Roklice
Náhorní hrana II Údolí Loubenského Potoka
Turecký med VIIb Údolí Loubenského Potoka
Nově komentované:
Paní Kadrnožková VIIIb Prachov
Mandragora Hard 8A Rusava
Tancuj, Tancuj, Vykrúcaj VIIIa Adršpach
Záviš 7 Žleby
Přehmat 5+ Černá Skála U Přeštic

 Nově v diskusi:
Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | 666 555 | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Neuznat | Viva Master ! | AI slop |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (57)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (7)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1145 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1261 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1451 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1417 
 Neřeším to – lezu vše 
 1114 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi