Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Širůčková 11897
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 7951
2.Skopec 7086
3.Groš 6550

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5948 lezců
1230950 cest
Nové přelezy:
Timba Clim 7b
Side Step 7b
Averno 7b+
Manky Byzn 7c+
Kočka 7b+
Arnold Cla 9+
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+

Stěny
Provide Wall - není v provozu - Dolní Chřibská
Lezecká stěna Třináctka - Praha - Stodůlky
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5

Prodejny
HUDYsport - Karlovy Vary
NěcoNavíc.cz - České Budějovice
Keen Concept Store - Palác Flóra - Praha 3

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Lezení na skalách01.07.2012
Ahoj :)
sháním nějakou partu v Liberci, (nebo prostě někoho) se kterou bych mohla chodit lízt :) Lezu nějak dva roky a tady v Liberci nemám s kým chodit lízt...Na stěně lehčí cesty nacvakám, na pískovci jsem už lezla taky lehčí cesty, ale netahala.
 Re: Lezení na skalách02.07.2012
 presky01.07.2012
ahoj.dnes 1.7.jsem dopoledne našel na branické plotně dvě presky.očekávají svého majitele na tel.č.777275591 nebo mailu bhd1@seznam.cz
                petr
 Re: presky03.07.2012
Posli je pls na jnovak@gmail.com

 Sardinie01.07.2012
Ahoj Lezci , jsem do 13.7. na Sardinii v oblasti Cala Gonone. Kdyby zde někdo potřeboval třeba získat nějaké kontakty nebo nafotit nějaké cesty u moře (cala luna..) tak můžu pomoci .

 Lano skalky30.06.2012
Zdravim, vim ze se to tady resilo milionkrat, nicmene presto ten dotaz kladu. Odchazeji mi postupne obe 2 skalkarska lana a uvazuju o novem. Vyuziti: skalky, jaro - podzim prumerne 1-2x tydne.. Pozadavky: 60 m, prumer kolem 10mm, impregnace ne, rad bych a
 Re: Lano skalky30.06.2012
Svoji kratkou zkusenost s Diablem jsem napsal pod clankem o nem tady na lezci - staci vyhledat. Zati
 Re: Lano skalky30.06.2012
mám sterling rope velocity 9.8, používám ho poměrně často, když to jde tak lezu i 5dní v týdnu a po
  Re: Lano skalky01.07.2012
Dik za odpovědi. Sterling vypadá dobře, vypada že je to držák. Kdes to kupoval?
   Re: Lano skalky01.07.2012
ve výprodeji na
  Re: Lano skalky01.07.2012
nebud blazen, sterlingy jsou nejvetsi mrdky. Porid si radsi Tendona, kterej je stokrat lepsi nez Bea
   Re: Lano skalky01.07.2012
No zrovna Tendonu bych moc nevěřil, po zkušenostech. U Sterlingů asi jde o to, jak který lano. Vím o
   Re: Lano skalky02.07.2012
S jakym Sterlingem mas spatnou zkusenost a proc je podle tebe mrdka?
    Re: Lano skalky02.07.2012
Nevim co ty lidi prede mnou, ale ja si pamatuju, ze sterlingy byly pred nejakym casem (rok a neco?)
 Re: Lano skalky01.07.2012
Mám Beal Booster 9.7. Lezou na něm tři lidé cca třikrát týdně. Lezeme celoročně, tedy v týdnu 2x pře
  Re: Lano skalky01.07.2012
Potvrzuju dobrou zkušenost konkrétně s Beal Booster. Základní impregance (=opletu) podle mne není k
   Re: Lano skalky02.07.2012
Dobrý den,
ani jsem nepostřehl, že se tady píše tisíkrát o lankách. Já si je kupoval nedávno
    Re: Lano skalky02.07.2012
Dobrý den,
ani jsem nepostřehl, že se tady píše tisíkrát o lankách. Já si je kupoval nedávno
     Re: Lano skalky02.07.2012
beal tiger 10.2 zatezován asi 3* týdně poradjak nový nebo tendony ty jsou taky kvalita vesmes vsechn
 Re: Lano skalky08.07.2012
Rocca Free, 10,5mm, 14 normopádů. Používal sem 3 roky na skalách a nyní ho již 4 rokem ničím na přek
 Re: Lano skalky08.07.2012
Lano je spotřební materiál. Vůbec to neřeš! Olezeš, opadáš, ořežeš a vyhodíš.

Má cenu

 Monte Agner29.06.2012
Borci, znate cesty na Monte Agner? Severni stena..
 Re: Monte Agner29.06.2012
Unendlich Geschichte od Coubalů, 41 délek 8-...
  Re: Monte Agner29.06.2012
Jo,jo to je velkej prask. Lezl jsi to?
   Re: Monte Agner29.06.2012
Je tam za cesty Nordkane, Via Messner, Via Sori - Zani a ten nekonecny pribeh od Coubalu. Je o linie
   Re: Monte Agner29.06.2012
Kdepak, jen sem kdysi z nějakýho Rot Punktu schrastil nákres...

 friťák léto29.06.2012
ahojte, je nějaká změna v otvíračce friťáku na léto? díky

 K fotu dne Zlaté hviezdy28.06.2012
Zlaté hviezdy jsou na Bradě, kde je celoročně zakázano lezení. Čili se chci zeptat autora fotky, co tam dělal? Předem díky za odpověď, Tomáš Zmija.
 Re: K fotu dne Zlaté hviezdy28.06.2012
Byl jsem na borůvkách a odskočil se vysrat na ty bělostné vršky. A když jsem tlačil, tak koukám na t
  Re: K fotu dne Zlaté hviezdy29.06.2012
Díky za anonymní odpověď. Není mi tedy jasné, proč k popisu fotky uvádíš "z vrcholu 40 m cesty"? Ať
   Re: K fotu dne Zlaté hviezdy29.06.2012
Souhlas. Lézt tam kde se to nesmí a ještě sem dát fotku je vrchol egoismu a cynismu autora. Ne ať ti
    Re: K fotu dne Zlaté hviezdy29.06.2012
Právě proto jsem se ptal. Na Sulov pravidelně jezdíme a fakt by mi vadilo, kdyby jej kvůli obdobným
     Re: K fotu dne Zlaté hviezdy29.06.2012
Neberte to tak tragicky, je to prece dobrej typ na cestu. Parta magoru zakazuje, parta jinejch mago
      Re: K fotu dne Zlaté hviezdy02.07.2012
Jako pokus o for dobry, ale v praxi bych to takhle nedoporucoval, uz kvuli mistnim co by na ten Sulo

 pruvodce Hohe Wand28.06.2012
Ahoj,

nevite jestli a kde presne se da v Hohe Wandu koupit pruvodce? Jedeme tam vlakem, tak bychom tam pak neradi nekde zoufale pobihali. Dik
 Re: pruvodce Hohe Wand28.06.2012
V Brně ho měli minulý týden v Greensportu.
Ale teď se H.W. upečete.
  Re: pruvodce Hohe Wand29.06.2012
to teda! pre region hlasia na vikend 33° to bude gril párty v tejto stene :)
 Re: pruvodce Hohe Wand29.06.2012
Tohoto průvodce jsem koupil nahoře za skywalkem (300m) v hospodě co tam je. Je to ta hospoda jak je
  Re: pruvodce Hohe Wand29.06.2012
gasthof postl je to

 Krkavka28.06.2012
Nemáte někdo náhodou k dispozici průvodce na Krkavku? Pokoušel jsem se to vypátrat na netu, ale nic. Tak mi prosím pomožte, zoufale toužím po tom si tam zalézt.
 Re: Krkavka28.06.2012
Na netu neni. Když zoufale toužíš, tak tam jeď lízt a nesurfuj na netu.
  Re: Krkavka28.06.2012
Má touha je bohužel nesrovnatelná s trýzní, kterou mi způsobuje jet lézt bez průvodce.
   Re: Krkavka29.06.2012
Potom jsi zdá se odsouzen k věčné trýzni :-)
   Re: Krkavka29.06.2012
Klidně tam zajed, přehled většiny cest tam visí na boudě pod stěnou

 Camp essential light mat28.06.2012
máte někdo zkušenost s touto karimatkou?

1   ...   603   604   605   606   607   608   609   610   611   612   613   614   615   616   617   618   619   620   621   622   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Lano skalky
Zdravim, vim ze se to tady resilo milionkrat, nicmene presto ten dotaz kladu. Odchazeji mi postupne obe 2 skalkarska lana a uvazuju o novem. Vyuziti: skalky, jaro - podzim prumerne 1-2x tydne.. Pozadavky: 60 m, prumer kolem 10mm, impregnace ne, rad bych aby neco vydrzelo, priznivy pomer cena/vykon. Cena: do 4000 Kc. Premyslel jsem o Beal diablo, mate s nim nekdo zkusenost?
Diky za "konstruktivni" odpovedi.
Vach18:30:03 30.06.2012
odpovědět 
 Re: Lano skalky
Svoji kratkou zkusenost s Diablem jsem napsal pod clankem o nem tady na lezci - staci vyhledat. Zatim zadne dalsi poznatky krom toho, ze uz celkem pekne zmeklo - prvni dojem byl horsi. Odolnost tezko posoudit, ale horsi asi nez u normalniho lana nebude. Jak jsem psal, cena stejna jako u Boostera, takze neni co resit, zkusit se to da - Boostra bych stejne za dva roky vyhodil, takze jestli vyhodit tohle, vyjde to nastejno.
Vita20:03:01 30.06.2012
odpovědět 
 Re: Lano skalky
mám sterling rope velocity 9.8, používám ho poměrně často, když to jde tak lezu i 5dní v týdnu a po roce používání naprostá spokojenost, vypadá trochu opotřebovaně, nijak výrazně nezchlupatělo ani nezvětšilo průměr.
22:31:53 30.06.2012
odpovědět 
  Re: Lano skalky
Dik za odpovědi. Sterling vypadá dobře, vypada že je to držák. Kdes to kupoval?
Vach00:07:15 01.07.2012
odpovědět 
   Re: Lano skalky
ve výprodeji na http://www.rockjoyshop.cz/
07:11:11 01.07.2012
odpovědět 
  Re: Lano skalky
nebud blazen, sterlingy jsou nejvetsi mrdky. Porid si radsi Tendona, kterej je stokrat lepsi nez Beal a podobny činský výrobci. Tendon vydrzi mnohem více. Podivej se na heureka.cz, uz se da poridit za dobry ceny.
v09:43:30 01.07.2012
odpovědět 
   Re: Lano skalky
No zrovna Tendonu bych moc nevěřil, po zkušenostech. U Sterlingů asi jde o to, jak který lano. Vím o člověku, který je používá a naprostá spokojenost a stejně tak o lidech, kterým velmi rychle odcházely. O Bealech jsem nic moc špatného neslyšel a sám ho mám - bez problémů; ale kde se dělají, to netuším.
11:03:31 01.07.2012
odpovědět 
   Re: Lano skalky
S jakym Sterlingem mas spatnou zkusenost a proc je podle tebe mrdka?
00:16:33 02.07.2012
odpovědět 
    Re: Lano skalky
Nevim co ty lidi prede mnou, ale ja si pamatuju, ze sterlingy byly pred nejakym casem (rok a neco?) ke zkouseni na prazsky stene v holesovicich, byla to tusim akce dovozce, proste tam byly normalne k pouzivani. Myslim ze tam byly ctyri typy lan a az na jedno staly vsechny za prd - jmena ale nevim, rek bych ze u tech lan ani nebyly; to jediny slusny bylo docela tenky, pod deset, pokud se pamatuju. Pak na ty stene zustaly na pujcovani a dost brzy je vyradili, sly velmi rychle do hajzlu, driv nez ty ostatni lana co tam meli. Vic by ti k tomu asi rekli lidi z te steny, pokud se nekdy vyskytujes v praze.
11:15:58 02.07.2012
odpovědět 
 Re: Lano skalky
Mám Beal Booster 9.7. Lezou na něm tři lidé cca třikrát týdně. Lezeme celoročně, tedy v týdnu 2x překližka a o víkendu skály. Lano jsme kupovali někdy v únoru loňského roku a podle toho, jak vypadá, si myslím, že ho minimálně do konce tohoto roku ještě budeme používat. Není ani chlupaté, ani ztrvdlé. Začíná jevit známky mírného punčochovování (upozorňuji, že po roce a půl častého lezení), ale nic hrozného. Mám ho bez impregnací, jen vyznačený střed. Až budu kupovat další lano, opět toto.
10:23:25 01.07.2012
odpovědět 
  Re: Lano skalky
Potvrzuju dobrou zkušenost konkrétně s Beal Booster. Základní impregance (=opletu) podle mne není k zahození, ne jenom kvůli vodě, ale pomůže i proti agresi prachu a špíny.
Jinak pár lidí okolo mne si koupilo Gilmont, obvykle Base (10.2) a poměr cena / výkon je, zdá se, excelentní.
Robert12:30:47 01.07.2012
odpovědět 
   Re: Lano skalky
Dobrý den,
ani jsem nepostřehl, že se tady píše tisíkrát o lankách. Já si je kupoval nedávno na internetu a docela jsem ušetřil. Můžu vám poradit poptávkový systémy nebo srovnávače cen, ale já mám zkušenost s těma systémy. Vím, že jich je tam hodně, tak to docela je ok..:)
Karlos08:44:04 02.07.2012
odpovědět 
    Re: Lano skalky
Dobrý den,
ani jsem nepostřehl, že se tady píše tisíkrát o lankách. Já si je kupoval nedávno na internetu a docela jsem ušetřil. Můžu vám poradit poptávkový systémy nebo srovnávače cen, ale já mám zkušenost s těma systémy. Vím, že jich je tam hodně, tak to docela je ok..:)

http://www.aaapoptavka.cz/poptavky/25-sport.html
Karlos08:45:09 02.07.2012
odpovědět 
     Re: Lano skalky
beal tiger 10.2 zatezován asi 3* týdně poradjak nový nebo tendony ty jsou taky kvalita vesmes vsechny budou dobre peace
john13:05:15 02.07.2012
odpovědět 
 Re: Lano skalky
Rocca Free, 10,5mm, 14 normopádů. Používal sem 3 roky na skalách a nyní ho již 4 rokem ničím na překližce a stále je ještě v pohodě. Bezproblémů prochází Reversem, ATC XP a i Cinchem. Pokud ti nevadí 0,6kg navíc na těch 60m proti 9,8mm, tak bych do něj šel, snad sem ho viděl okolo 2000,-
Uzlar19:28:04 08.07.2012
odpovědět 
 Re: Lano skalky
Lano je spotřební materiál. Vůbec to neřeš! Olezeš, opadáš, ořežeš a vyhodíš.

Má cenu řešit akorát průměr, tj. váhu. Na dlouhých (delších) cestách je znát váha a tření. A v batohu taky. :-)

Čím tlustší lano si koupíš, tím víc vydrží. Zároveň záleží na poměru opletu ku jádru. Silnější oplet = větší výdrž, ale menší pohodlí při pádech. Obráceně - domyslíš.

Záleží jestli lezeš na 1. nebo na 2. Padáš často, padáš občas či nepadáš.

Moje doporučení je 10mm, nejlevnější co najdeš. Jsou lana 50m za cca 2000,-, to je jasná volba!
Esus20:29:44 08.07.2012
odpovědět 
 Foto dne:
finále
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192360)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Charmoz - Grépon traverse 5c Mont Blanc
Nesquiqquì! 6c+ Bergamo-Brescia
Gruppo Alpini Colere 6a+ Bergamo-Brescia
Il volo di Ursula 6b Bergamo-Brescia
Manaslu 2004 5c Bergamo-Brescia
Nově komentované:
Elegantní Varianta VIIa Prachov
Kočka 7b+ Davle
Lambert 8a Davle
Kočka 7b+ Davle
Harem VIIIb Rathen

 Nově v diskusi:
Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Prosím, | Re: Pátej flek ... | Re: Viva Master ! | Sil(e)nej borec | Whatsup | Re: Wow | Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Pátej flek ... | Re: Viva Master ! |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (45)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (12)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1149 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1264 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1453 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1418 
 Neřeším to – lezu vše 
 1115 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi