Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)
MS juniorů (18.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Štípek 11869
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 8251
2.Skopec 7086
3.Černý 6468

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231571 cest
Nové přelezy:
Spielwiese 9-/9
Der Pickni 8+/9-
Královna O 7C
La piada d 7C
Pozdrav z Xc/XIa
Kontraband Xa
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9

Stěny
ZŠ Planá - Planá
Bouldering za oponou - Měnín
Sokol Nymburk - Nymburk

Prodejny
Rock Point OC Olympia - Brno
Rock Point Outlet Store - Praha 5 - Radotín
HUDYsport - Teplice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Kampermauer aktuality18.07.2012
Ahoj, prosím o aktuální info o možnosti spaní na parkovišti nebo okolo. Funguje blízká Lausabauernalm také jako hospoda?
Díky
 Re: Kampermauer aktuality19.07.2012
byly jsme tam 14 dní zpátky a hospoda fungovala, ale ten most taky :)
  Re: Kampermauer aktuality20.07.2012
Nevíte jestli je k dostání nějaký aktuální průvodce jako se tam prodával, nebo je to součástí nějaké
  Re: Kampermauer aktuality25.07.2012
MOST znamená spaní pod mostem, nebo na parkovišti? A co stany, nebo pod širákem?

 PRIMUS- PUMPA17.07.2012
Ahoj všem.
Stala se mi nemilá věc. Odešla mi pumpa od benzínovýho vařiče Primus. Výrobní vada. Mezi plastovou lisovanou částí a plechovým válcem pro pumpu mi protéká benzín. Zacházel jsem s tím opatrně. Nová stojí přes 1500kč. Problém je v tom, že
 Re: PRIMUS- PUMPA17.07.2012
No a mas to jeste v zaruce? Pokud ne, tak Ti prodam svuj zarucak , ale chci za nej za 2.500, - Kc.
  Re: PRIMUS- PUMPA17.07.2012
No právě tak jsem to Martine nemyslel. Jelikož záručák nemůžu nají, tak bych to rád reklamoval na ně
   Re: PRIMUS- PUMPA17.07.2012
Případně můj tel je 734 333 471.
Díky za pomoc
 Re: PRIMUS- PUMPA17.07.2012
Ještěže neprodávám outdoorový vařiče. S váma je koukám radost obchodovat.
  Re: PRIMUS- PUMPA17.07.2012
No promin... jestli ti 1700 jako cena za malou pumpicku, ktera vydrzela tri roky prijde normalni, ta
   Re: PRIMUS- PUMPA17.07.2012
Pokud se ti rozbila po třech letech, tak evidentně na reklamaci nemáš nárok. Nepokoušíš se tu náhodo
    Re: PRIMUS- PUMPA18.07.2012
Z čeho je prosimtě tak evidentní, že po třech letech nemáš nárok na reklamaci?
     Re: PRIMUS- PUMPA18.07.2012
Co treba z toho, ze zaruka je dvouleta? :)
      Re: PRIMUS- PUMPA18.07.2012
Není.
       Re: PRIMUS- PUMPA19.07.2012
Do prčic, jak jste přišli na to, že ten vařič je koupenej před třemi lety?
Já tady nikde nevi
        Re: PRIMUS- PUMPA19.07.2012
S ohledem že píše, že pumpa vydžela jen tři roky, tak ho kupoval min před 3 roky .... třeba je to o
         Re: PRIMUS- PUMPA19.07.2012
Teda dělat si z někoho legraci není hezký, ale tohle se povedlo:-DDD
   Re: PRIMUS- PUMPA18.07.2012
Pokud to v záruce ještě máš, a jen nemůžeš dohledat záručák či paragon/fakturu, tak jsi jen blbej, a
   Re: PRIMUS- PUMPA19.07.2012
Mne po 15ti letech odeslo tesneni v pumpe od SKS, tak jsem jim napsal, jestli si u nich muzu objedna
  Re: PRIMUS- PUMPA17.07.2012
Na reklamaci sotva doplati prodejce... za chybu ve vyrobe ruci primus. Jinej varic mi dobre slouzil
   Re: PRIMUS- PUMPA17.07.2012
A Primus ma delsi zaruku nez 2 roky? Pokud ne, tak moc nechapu o co se tu snazis. Proste ti to po 3
 Re: PRIMUS- PUMPA18.07.2012
Innsbrucker Klettersteig - lanovkou nahoru, u stanice lanovky začíná ferata a zpět je to +- po vrste
 Re: PRIMUS- PUMPA18.07.2012
No ještě aby to nebylo tak drahý, když výrobce musí doplácet na takový vychcany jako jsi ty ... prej
  Re: PRIMUS- PUMPA18.07.2012
Tady asi mluvim se samejma obchodnickama, zivnostnickama, zidackama a pododne, kterych se to osobne
   Re: PRIMUS- PUMPA18.07.2012
máš možná trošku problém přijmout pravidla hry. hele, koupils hobby levnej plastovej vařič, předpokl
    Re: PRIMUS- PUMPA18.07.2012
když záruka vyprší, tak je možno u některých vad jít cestou tzv. kulance. není to většinou zasmluvně
   Re: PRIMUS- PUMPA18.07.2012
Sis ten varic nemel kupovat, kdyz ti jeho dily prijdou predrazeny. Hele, ale soucitim s tebou - mam
   Re: PRIMUS- PUMPA18.07.2012
A ty zkus nebejt šetřivej vychcánek.
  Re: PRIMUS- PUMPA18.07.2012
Kubo, poraď mu, jak u soudu, ty to s těma reklamačkama, co nejsou vochcávačky, zvládáš přímo bravurn

 Doporucte ferraty17.07.2012
Ahoj, muzete nam nekdo doporucit pekne ferraty v Rakousku s jednoduchym sestupem (lanovka nebo neco kratkeho)? Samotny vystup klidne obtizny, ale sestup snadny - kvuli nemoci kolenou, ktera pri lezeni nevadi. Diky za tipy. H.
 Re: Doporucte ferraty17.07.2012
Postalm ferata - dojdeš skoro k autu. A nová ferata Kitzlochklamm kde se cca 20minut vrátíš po turis
 Re: Doporucte ferraty17.07.2012
"See wand" nad Hallstattem
  Re: Doporucte ferraty17.07.2012
Johann Dachstein.
   Re: Doporucte ferraty18.07.2012
A ještě je tam Sky Walk klettersteig hned vedle, obě sestup lanovkou
   Re: Doporucte ferraty18.07.2012
A ještě je tam Sky Walk klettersteig hned vedle, obě sestup lanovkou
 Re: Doporucte ferraty18.07.2012
Innsbrucker Klettersteig - lanovkou nahoru, u stanice lanovky začíná ferata a zpět je to +- po vrste
 Re: Doporucte ferraty18.07.2012
Dik vsem za tipy, myslim ze si vyberem. H.

 PETZL Reverso 317.07.2012
cau, chci se zeptat, jak je to s vnitřnim požkozenim tohoto kyblíku. Spadnul mi z 15m na tvrdou zem a dost to cinklo. Ted nevim, jestli na nem muzu lezt ( zadny požkození videt neni, ale bojim se nejakeho vnitrniho prasknuti pri zahrati apod.. ) Tak se ch
 Re: PETZL Reverso 317.07.2012
Já našel kyblík od Mammuta v Hölentaly pod stěnou a vesele s ním lezu. Mikrotrhliny jsou podle Schub
  Re: PETZL Reverso 318.07.2012
Před mnoha lety spadla osma někomu ze střechy ve Svatém Janu na Křížové cestě (cca 50 m vzduchem). D
   Re: PETZL Reverso 318.07.2012
osma na pálavě polet cca 30m naraz šupa jak sviňa a leze do teď slaňuje a jistí
    Re: PETZL Reverso 319.07.2012
Mně onehdá spadla osma asi z 200m a už jsem jí nenašel;-) Jak tu padlo, mikrotrhliny jsou zažitá pov
  Re: PETZL Reverso 318.07.2012
Koukam ze nakupujeme ve stejnem obchode ;)
Muj Guide se kterym poslednich par let jistim taky

 Karabiny - čištění17.07.2012
Když se zhorší chod zámku karabiny (lehce nedovírá, je příliš měkký, vrže), tak karábli máchám v horké vodě nebo přímo sprchuju. Nechám vysušit a potom do místa pružinky stříknu WD40. To samé dělám i u pojistkou zámku (drhne, když je v ní binec). Děláte t
 Re: Karabiny - čištění17.07.2012
A skladuješ je na zahradě nebo co? Když karabiny hodně používáš, nemůžou ti snad ani vydržet tak dlo
  Re: Karabiny - čištění17.07.2012
Mne vrzou od sajrajtu, co se dostane dovnitr, ale necham to zase vypadnout. Cim vic budes mazat, tim
   Re: Karabiny - čištění17.07.2012
Právě proto sháním názor, jestli někdo používá něco jiného než olejovou bázi, aby to nechytalo opět
  Re: Karabiny - čištění17.07.2012
Jak to myslíš "nemohou tak dlouho vydržet". Vylezu ročně cca 100 cest (90% skalky, zbytek
   Re: Karabiny - čištění17.07.2012
Tak 100 cest za rok je dost málo, ne? Tolik jich vylezu za tejden dovolené.
    Re: Karabiny - čištění18.07.2012
Tak to si mega hyper super duper vostrej chlapek! A jak tahle informace to souvisi s cistenim karabi
 Re: Karabiny - čištění17.07.2012
Mazat je lepší něčím teflonovým nebo grafitem. Cokoliv co zůstává mastný je lepidlo a s prachem brus
  Re: Karabiny - čištění17.07.2012
A nějaká vlastní zkušenost se značkami mazadel na teflonové či grafitové bázi?
   Re: Karabiny - čištění17.07.2012
prakticky cokoli určené na řetěz bicyklu.
    Re: Karabiny - čištění17.07.2012
Tak řetěz kola mažu, důkladně otřu a stejně po výletě sundavám nános černé hmoty z řetězu a koleček
   Re: Karabiny - čištění17.07.2012
grafit prášek, teflon třeba GT85 (výborný i na zámky, bovdeny a podobný věci kterým vadí vysychání m
    Re: Karabiny - čištění17.07.2012
Vyzkoušel jsem už kde co,ale mazání čímkoli není dobré.Jen karabiny či frendy vyčistím ředidlem S 60
     Re: Karabiny - čištění17.07.2012
Zajímavý tip s tím ředidlem. To by mě nenapadlo. Na elox by to snad vliv mít nemělo a už vůbec ne na
      Re: Karabiny - čištění18.07.2012
Jeden by řekl, že je expresní set rozložitelný, ale možná se pletu.
       Re: Karabiny - čištění18.07.2012
Expres set jo, ale s tim frendem je to trosku obtiznejsi, protoze je v nem napevno sesita smyce.
        Re: Karabiny - čištění18.07.2012
:-), že by pomohlo Pedegree? Pesáčci po tom mají lesklou a zdravou srst.
Teď vážně. Zminili s
      Re: Karabiny - čištění18.07.2012
Chemik nejsem, ale smyčky na frendech bych v ředidle radši nemáchal.
       Re: Karabiny - čištění18.07.2012
No máchat a ani jakkoliv čistit smyce ředidlem by snad nikoho nenapadlo. Libor H. určitě myslel čišt
        Re: Karabiny - čištění18.07.2012
Snad nikdo nepochybuje o mém zdravém rozumu,že bych nechal kapat ředidlo na smyčky.... Vůbec není pr

 Matterhorn16.07.2012
Ahoj, nejedete nekdo na Matterhorn? :)
 Re: Matterhorn20.07.2012
Ahoj, a kdy by to bylo? :)
  Re: Matterhorn20.07.2012
Ted v srpnu. Ozvi se na mail - vitek.palacky@centrum.cz. Ale chtelo by to vic nez dva lidi :)

 Stan Nanok Domus Duo16.07.2012
Ahoj,mate mekdo zkusenosti s norskym stanem Nanok Domus Duo - ma to byt levnejsi alternativa k vybornemu (az na kondenzaci a cenu) norskemu stanu Hilleberg. Dik, Kodl

 Databáze cest16.07.2012
Může mi prosím někdo objasnit, co znamenají zkratky, resp. názvy sloupců (F., P., K., *) v databázi cest? Námět k zamyšlení pro admina, zdali by nebylo od věci, umístit pod tabulku legendu. Děkuji.
 Re: Databáze cest16.07.2012
F- Fotky
P- Přelezy
K- Komentáře
  Re: Databáze cest16.07.2012
*- krása cesty, která je samozřejmě subjektivní názor 1-9 podle toho jak ji ohodnotili lezci

 Bouldrování Praha16.07.2012
Nevíte o nějaké bouldrové oblasti blízko Prahy ?
 Re: Bouldrování Praha16.07.2012
Divoka Sarka :). Pruvodce mas tu:
 Re: Bouldrování Praha16.07.2012
Můžeš zkusit tohle:
 Jak Vybrat Lano16.07.2012
Čau , chci si koupit v Praze lano . Poradíte jak na to ? Dík :)
 Re: Jak Vybrat Lano17.07.2012
Najdeš si horobchody, přijdeš tam, vybereš lano, koupíš ho :-))) No záleží na co ho máš (stěna/venku
 Re: Jak Vybrat Lano17.07.2012
Oblékni se, můžeš si i vyčistit zoubky. Obuj si boty, podle typu bot si je zavaž

TKAN

1   ...   599   600   601   602   603   604   605   606   607   608   609   610   611   612   613   614   615   616   617   618   ...   2263    
Strana: z 2263
 
     
...nové příspěvky
 Karabiny - čištění
Když se zhorší chod zámku karabiny (lehce nedovírá, je příliš měkký, vrže), tak karábli máchám v horké vodě nebo přímo sprchuju. Nechám vysušit a potom do místa pružinky stříknu WD40. To samé dělám i u pojistkou zámku (drhne, když je v ní binec). Děláte to někdo jinak nebo mažete něčím jiným?
Petr12:20:09 17.07.2012
odpovědět 
 Re: Karabiny - čištění
A skladuješ je na zahradě nebo co? Když karabiny hodně používáš, nemůžou ti snad ani vydržet tak dlouho aby vrzaly ne?
hulak12:46:31 17.07.2012
odpovědět 
  Re: Karabiny - čištění
Mne vrzou od sajrajtu, co se dostane dovnitr, ale necham to zase vypadnout. Cim vic budes mazat, tim vic se ti prachu a pisku uvnitr toho kloubu prilepi a tim hur se budou dovirat (s vyjimkou AustriAlpinu, to jsou takove sracky, ze nezaviraj ani samy o sobe).
14:50:36 17.07.2012
odpovědět 
   Re: Karabiny - čištění
Právě proto sháním názor, jestli někdo používá něco jiného než olejovou bázi, aby to nechytalo opět binec. Já to po naolejování důkladně otírám, nechám z toho komplet olej vykapat a zbytky vytřepávám a vyfoukávám ven. Nechat to, jak to je? No, taky to jde, ale po koupeli vidím vždy výrazné zlepšení.
Petr15:16:32 17.07.2012
odpovědět 
  Re: Karabiny - čištění
Jak to myslíš "nemohou tak dlouho vydržet". Vylezu ročně cca 100 cest (90% skalky, zbytek vícedélky a písek) a většinu karabin mám starších 5, 10, některé i 20 let. Mám Faders, Kong, Camp, Cassin, Singing Rock - prostě jak sem postupně dokupoval a i jak se měnili potřeby užití. Zatím jsem byl přesvědčen, že když mi dovírá zámek, tak proč karabinu nepoužívat. Kromě rýh od skály a nejtů tam nepozoruji žádnou vadu než výše uvedené vrzání či horší chod zámku do doby umytí a promazání.
Petr15:11:04 17.07.2012
odpovědět 
   Re: Karabiny - čištění
Tak 100 cest za rok je dost málo, ne? Tolik jich vylezu za tejden dovolené.
21:03:38 17.07.2012
odpovědět 
    Re: Karabiny - čištění
Tak to si mega hyper super duper vostrej chlapek! A jak tahle informace to souvisi s cistenim karabin?
09:42:18 18.07.2012
odpovědět 
 Re: Karabiny - čištění
Mazat je lepší něčím teflonovým nebo grafitem. Cokoliv co zůstává mastný je lepidlo a s prachem brusná pasta (to je i to WD)
15:11:09 17.07.2012
odpovědět 
  Re: Karabiny - čištění
A nějaká vlastní zkušenost se značkami mazadel na teflonové či grafitové bázi?
Petr15:19:18 17.07.2012
odpovědět 
   Re: Karabiny - čištění
prakticky cokoli určené na řetěz bicyklu.
Lukas B.15:21:08 17.07.2012
odpovědět 
    Re: Karabiny - čištění
Tak řetěz kola mažu, důkladně otřu a stejně po výletě sundavám nános černé hmoty z řetězu a koleček přehazovačky, ať už používám teflonové nebo dokonce keramické mazadlo. Takže z této zkušenosti to považuji spíše za lapač nečistot. Možná ten grafit, ten by snad neměl na sebe nic nabalovat - dává se do jemných mechanismů. Ještě si vzpomínám, že jsme kdysi dávali ložisek kolečkových bruslí rostliný olej, jako že byl nejemnější. Problémy s tím nebyly a je to ekologické. :-) Rozhodně sem teď to WD z těch karabin vypláchl, protože je pravda, že je to taky lapač.
Petr23:30:11 17.07.2012
odpovědět 
   Re: Karabiny - čištění
grafit prášek, teflon třeba GT85 (výborný i na zámky, bovdeny a podobný věci kterým vadí vysychání mastnýho = vytvoření lepidla)
15:54:11 17.07.2012
odpovědět 
    Re: Karabiny - čištění
Vyzkoušel jsem už kde co,ale mazání čímkoli není dobré.Jen karabiny či frendy vyčistím ředidlem S 6006 a fungují jako nové. Hlavně se na ně hned nelepí písek a prach.
Libor H.20:05:33 17.07.2012
odpovědět 
     Re: Karabiny - čištění
Zajímavý tip s tím ředidlem. To by mě nenapadlo. Na elox by to snad vliv mít nemělo a už vůbec ne na hliník. Tak mám jen strach o sešívané smyce na frendech.

Vím, že Schubert zmiňoval neškodnost benzínu, petroleje apod. na lano, což je polyamid, ale toho ředidla bych se trochu bál. Smyce na frendech jsou buď z polyamidu (PA) nebo z dyneema, což je, laicky řečeno, upravený polyetylen (PE). U toho PE to zatím zřejmě nikdo nezkoušel. Možná zbytečný strach. Řekne mi k tomu nějaký chemik více ?
Petr23:58:48 17.07.2012
odpovědět 
      Re: Karabiny - čištění
Jeden by řekl, že je expresní set rozložitelný, ale možná se pletu.
09:25:32 18.07.2012
odpovědět 
       Re: Karabiny - čištění
Expres set jo, ale s tim frendem je to trosku obtiznejsi, protoze je v nem napevno sesita smyce.
Jinak teda zbyva klicova otazka, jak po promazani dodavate vasemu matrosi svezi a novy lesk? :)
Geo10:39:36 18.07.2012
odpovědět 
        Re: Karabiny - čištění
:-), že by pomohlo Pedegree? Pesáčci po tom mají lesklou a zdravou srst.
Teď vážně. Zminili se šité smyce ve friendech. Je tady nějaká firma, která je schopná udělat takovýto servis a našít tam novou, i když to nebudou její výrobky?
Petr13:11:23 18.07.2012
odpovědět 
      Re: Karabiny - čištění
Chemik nejsem, ale smyčky na frendech bych v ředidle radši nemáchal.
honza09:49:31 18.07.2012
odpovědět 
       Re: Karabiny - čištění
No máchat a ani jakkoliv čistit smyce ředidlem by snad nikoho nenapadlo. Libor H. určitě myslel čištění jen těch mechanických vaček.

Takže dotaz ohledně ředidlo vs. smyčka byl spíše směřovaný na "co kdyby mi třeba to ředidlo káplo při čištění hlavy friendu na tu smyčku"?
Petr13:16:47 18.07.2012
odpovědět 
        Re: Karabiny - čištění
Snad nikdo nepochybuje o mém zdravém rozumu,že bych nechal kapat ředidlo na smyčky.... Vůbec není problém karabiny či frendy vyčistit dokonale bez pokapání smyček. Tohle zvládne úplně každý !!!
Libor H.17:35:14 18.07.2012
odpovědět 
 Foto dne:

Pukliny, 7+
 Databáze cest:
Všechny cesty (192467)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Dezorientálna medicína 9- Súľov
Agent provokatér 8+ Súľov
Game over 8- Súľov
Neposlušné bedierko 8 Súľov
Pozdní podzim iii Bělá U Děčína
Nově komentované:
Dlouhej kouř VIIIb Jetřichovice
Stará Cesta 7- Josefovské Údolí
Stará Cesta 7- Josefovské Údolí
Tahání za nitky 6+ Srbsko
Vpravo Od Hranické 6+ Helfštýn

 Nově v diskusi:
Ostwand Verschneidung Hochthron | Re: Spaní dolomity, arco | Re: Spaní dolomity, arco | brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) |

 Nové komentáře:
sport??? | Re: žvanil | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: žvanil | Re: žvanil | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (43)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (7)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (5)

 Nově v inzerci:
Nález Želiv | Nové Lezečky Evolv Phantom Pro vel. 44 | Hory | Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1173 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1290 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1470 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1444 
 Neřeším to – lezu vše 
 1144 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi