Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)
MS juniorů (18.07)

Žebříček
Cesty:
22.Adamovska 10390
23.Fajkoš 10389
24.Svoboda 10371
Bouldry:
22.Majdloch 9950
23.Chejn 9928
24.Klapal 9853
Hory:
10.K 4448
11.Hess 4095
12.Zvonková 4029

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231517 cest
Nové přelezy:
Spielwiese 9-/9
Der Pickni 8+/9-
Královna O 7C
La piada d 7C
Pozdrav z Xc/XIa
Kontraband Xa
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9

Stěny
Sportareál Klíny vnitřní stěna - Klíny 210
LSD - Lezecká Stěna Dufek - Kuřim
Olympia - Brno - Modřice

Prodejny
HUDYsport - Havířov
Rock Point - Smíchov - Praha 5 - Smíchov
HUDYsport - Plzeň

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 PRIMUS- PUMPA17.07.2012
Ahoj všem.
Stala se mi nemilá věc. Odešla mi pumpa od benzínovýho vařiče Primus. Výrobní vada. Mezi plastovou lisovanou částí a plechovým válcem pro pumpu mi protéká benzín. Zacházel jsem s tím opatrně. Nová stojí přes 1500kč. Problém je v tom, že
 Re: PRIMUS- PUMPA17.07.2012
No a mas to jeste v zaruce? Pokud ne, tak Ti prodam svuj zarucak , ale chci za nej za 2.500, - Kc.
  Re: PRIMUS- PUMPA17.07.2012
No právě tak jsem to Martine nemyslel. Jelikož záručák nemůžu nají, tak bych to rád reklamoval na ně
   Re: PRIMUS- PUMPA17.07.2012
Případně můj tel je 734 333 471.
Díky za pomoc
 Re: PRIMUS- PUMPA17.07.2012
Ještěže neprodávám outdoorový vařiče. S váma je koukám radost obchodovat.
  Re: PRIMUS- PUMPA17.07.2012
No promin... jestli ti 1700 jako cena za malou pumpicku, ktera vydrzela tri roky prijde normalni, ta
   Re: PRIMUS- PUMPA17.07.2012
Pokud se ti rozbila po třech letech, tak evidentně na reklamaci nemáš nárok. Nepokoušíš se tu náhodo
    Re: PRIMUS- PUMPA18.07.2012
Z čeho je prosimtě tak evidentní, že po třech letech nemáš nárok na reklamaci?
     Re: PRIMUS- PUMPA18.07.2012
Co treba z toho, ze zaruka je dvouleta? :)
      Re: PRIMUS- PUMPA18.07.2012
Není.
       Re: PRIMUS- PUMPA19.07.2012
Do prčic, jak jste přišli na to, že ten vařič je koupenej před třemi lety?
Já tady nikde nevi
        Re: PRIMUS- PUMPA19.07.2012
S ohledem že píše, že pumpa vydžela jen tři roky, tak ho kupoval min před 3 roky .... třeba je to o
         Re: PRIMUS- PUMPA19.07.2012
Teda dělat si z někoho legraci není hezký, ale tohle se povedlo:-DDD
   Re: PRIMUS- PUMPA18.07.2012
Pokud to v záruce ještě máš, a jen nemůžeš dohledat záručák či paragon/fakturu, tak jsi jen blbej, a
   Re: PRIMUS- PUMPA19.07.2012
Mne po 15ti letech odeslo tesneni v pumpe od SKS, tak jsem jim napsal, jestli si u nich muzu objedna
  Re: PRIMUS- PUMPA17.07.2012
Na reklamaci sotva doplati prodejce... za chybu ve vyrobe ruci primus. Jinej varic mi dobre slouzil
   Re: PRIMUS- PUMPA17.07.2012
A Primus ma delsi zaruku nez 2 roky? Pokud ne, tak moc nechapu o co se tu snazis. Proste ti to po 3
 Re: PRIMUS- PUMPA18.07.2012
Innsbrucker Klettersteig - lanovkou nahoru, u stanice lanovky začíná ferata a zpět je to +- po vrste
 Re: PRIMUS- PUMPA18.07.2012
No ještě aby to nebylo tak drahý, když výrobce musí doplácet na takový vychcany jako jsi ty ... prej
  Re: PRIMUS- PUMPA18.07.2012
Tady asi mluvim se samejma obchodnickama, zivnostnickama, zidackama a pododne, kterych se to osobne
   Re: PRIMUS- PUMPA18.07.2012
máš možná trošku problém přijmout pravidla hry. hele, koupils hobby levnej plastovej vařič, předpokl
    Re: PRIMUS- PUMPA18.07.2012
když záruka vyprší, tak je možno u některých vad jít cestou tzv. kulance. není to většinou zasmluvně
   Re: PRIMUS- PUMPA18.07.2012
Sis ten varic nemel kupovat, kdyz ti jeho dily prijdou predrazeny. Hele, ale soucitim s tebou - mam
   Re: PRIMUS- PUMPA18.07.2012
A ty zkus nebejt šetřivej vychcánek.
  Re: PRIMUS- PUMPA18.07.2012
Kubo, poraď mu, jak u soudu, ty to s těma reklamačkama, co nejsou vochcávačky, zvládáš přímo bravurn

 Doporucte ferraty17.07.2012
Ahoj, muzete nam nekdo doporucit pekne ferraty v Rakousku s jednoduchym sestupem (lanovka nebo neco kratkeho)? Samotny vystup klidne obtizny, ale sestup snadny - kvuli nemoci kolenou, ktera pri lezeni nevadi. Diky za tipy. H.
 Re: Doporucte ferraty17.07.2012
Postalm ferata - dojdeš skoro k autu. A nová ferata Kitzlochklamm kde se cca 20minut vrátíš po turis
 Re: Doporucte ferraty17.07.2012
"See wand" nad Hallstattem
  Re: Doporucte ferraty17.07.2012
Johann Dachstein.
   Re: Doporucte ferraty18.07.2012
A ještě je tam Sky Walk klettersteig hned vedle, obě sestup lanovkou
   Re: Doporucte ferraty18.07.2012
A ještě je tam Sky Walk klettersteig hned vedle, obě sestup lanovkou
 Re: Doporucte ferraty18.07.2012
Innsbrucker Klettersteig - lanovkou nahoru, u stanice lanovky začíná ferata a zpět je to +- po vrste
 Re: Doporucte ferraty18.07.2012
Dik vsem za tipy, myslim ze si vyberem. H.

 PETZL Reverso 317.07.2012
cau, chci se zeptat, jak je to s vnitřnim požkozenim tohoto kyblíku. Spadnul mi z 15m na tvrdou zem a dost to cinklo. Ted nevim, jestli na nem muzu lezt ( zadny požkození videt neni, ale bojim se nejakeho vnitrniho prasknuti pri zahrati apod.. ) Tak se ch
 Re: PETZL Reverso 317.07.2012
Já našel kyblík od Mammuta v Hölentaly pod stěnou a vesele s ním lezu. Mikrotrhliny jsou podle Schub
  Re: PETZL Reverso 318.07.2012
Před mnoha lety spadla osma někomu ze střechy ve Svatém Janu na Křížové cestě (cca 50 m vzduchem). D
   Re: PETZL Reverso 318.07.2012
osma na pálavě polet cca 30m naraz šupa jak sviňa a leze do teď slaňuje a jistí
    Re: PETZL Reverso 319.07.2012
Mně onehdá spadla osma asi z 200m a už jsem jí nenašel;-) Jak tu padlo, mikrotrhliny jsou zažitá pov
  Re: PETZL Reverso 318.07.2012
Koukam ze nakupujeme ve stejnem obchode ;)
Muj Guide se kterym poslednich par let jistim taky

 Karabiny - čištění17.07.2012
Když se zhorší chod zámku karabiny (lehce nedovírá, je příliš měkký, vrže), tak karábli máchám v horké vodě nebo přímo sprchuju. Nechám vysušit a potom do místa pružinky stříknu WD40. To samé dělám i u pojistkou zámku (drhne, když je v ní binec). Děláte t
 Re: Karabiny - čištění17.07.2012
A skladuješ je na zahradě nebo co? Když karabiny hodně používáš, nemůžou ti snad ani vydržet tak dlo
  Re: Karabiny - čištění17.07.2012
Mne vrzou od sajrajtu, co se dostane dovnitr, ale necham to zase vypadnout. Cim vic budes mazat, tim
   Re: Karabiny - čištění17.07.2012
Právě proto sháním názor, jestli někdo používá něco jiného než olejovou bázi, aby to nechytalo opět
  Re: Karabiny - čištění17.07.2012
Jak to myslíš "nemohou tak dlouho vydržet". Vylezu ročně cca 100 cest (90% skalky, zbytek
   Re: Karabiny - čištění17.07.2012
Tak 100 cest za rok je dost málo, ne? Tolik jich vylezu za tejden dovolené.
    Re: Karabiny - čištění18.07.2012
Tak to si mega hyper super duper vostrej chlapek! A jak tahle informace to souvisi s cistenim karabi
 Re: Karabiny - čištění17.07.2012
Mazat je lepší něčím teflonovým nebo grafitem. Cokoliv co zůstává mastný je lepidlo a s prachem brus
  Re: Karabiny - čištění17.07.2012
A nějaká vlastní zkušenost se značkami mazadel na teflonové či grafitové bázi?
   Re: Karabiny - čištění17.07.2012
prakticky cokoli určené na řetěz bicyklu.
    Re: Karabiny - čištění17.07.2012
Tak řetěz kola mažu, důkladně otřu a stejně po výletě sundavám nános černé hmoty z řetězu a koleček
   Re: Karabiny - čištění17.07.2012
grafit prášek, teflon třeba GT85 (výborný i na zámky, bovdeny a podobný věci kterým vadí vysychání m
    Re: Karabiny - čištění17.07.2012
Vyzkoušel jsem už kde co,ale mazání čímkoli není dobré.Jen karabiny či frendy vyčistím ředidlem S 60
     Re: Karabiny - čištění17.07.2012
Zajímavý tip s tím ředidlem. To by mě nenapadlo. Na elox by to snad vliv mít nemělo a už vůbec ne na
      Re: Karabiny - čištění18.07.2012
Jeden by řekl, že je expresní set rozložitelný, ale možná se pletu.
       Re: Karabiny - čištění18.07.2012
Expres set jo, ale s tim frendem je to trosku obtiznejsi, protoze je v nem napevno sesita smyce.
        Re: Karabiny - čištění18.07.2012
:-), že by pomohlo Pedegree? Pesáčci po tom mají lesklou a zdravou srst.
Teď vážně. Zminili s
      Re: Karabiny - čištění18.07.2012
Chemik nejsem, ale smyčky na frendech bych v ředidle radši nemáchal.
       Re: Karabiny - čištění18.07.2012
No máchat a ani jakkoliv čistit smyce ředidlem by snad nikoho nenapadlo. Libor H. určitě myslel čišt
        Re: Karabiny - čištění18.07.2012
Snad nikdo nepochybuje o mém zdravém rozumu,že bych nechal kapat ředidlo na smyčky.... Vůbec není pr

 Matterhorn16.07.2012
Ahoj, nejedete nekdo na Matterhorn? :)
 Re: Matterhorn20.07.2012
Ahoj, a kdy by to bylo? :)
  Re: Matterhorn20.07.2012
Ted v srpnu. Ozvi se na mail - vitek.palacky@centrum.cz. Ale chtelo by to vic nez dva lidi :)

 Stan Nanok Domus Duo16.07.2012
Ahoj,mate mekdo zkusenosti s norskym stanem Nanok Domus Duo - ma to byt levnejsi alternativa k vybornemu (az na kondenzaci a cenu) norskemu stanu Hilleberg. Dik, Kodl

 Databáze cest16.07.2012
Může mi prosím někdo objasnit, co znamenají zkratky, resp. názvy sloupců (F., P., K., *) v databázi cest? Námět k zamyšlení pro admina, zdali by nebylo od věci, umístit pod tabulku legendu. Děkuji.
 Re: Databáze cest16.07.2012
F- Fotky
P- Přelezy
K- Komentáře
  Re: Databáze cest16.07.2012
*- krása cesty, která je samozřejmě subjektivní názor 1-9 podle toho jak ji ohodnotili lezci

 Bouldrování Praha16.07.2012
Nevíte o nějaké bouldrové oblasti blízko Prahy ?
 Re: Bouldrování Praha16.07.2012
Divoka Sarka :). Pruvodce mas tu:
 Re: Bouldrování Praha16.07.2012
Můžeš zkusit tohle:
 Jak Vybrat Lano16.07.2012
Čau , chci si koupit v Praze lano . Poradíte jak na to ? Dík :)
 Re: Jak Vybrat Lano17.07.2012
Najdeš si horobchody, přijdeš tam, vybereš lano, koupíš ho :-))) No záleží na co ho máš (stěna/venku
 Re: Jak Vybrat Lano17.07.2012
Oblékni se, můžeš si i vyčistit zoubky. Obuj si boty, podle typu bot si je zavaž

TKAN

 Krkavci16.07.2012
V pruvodci z nekdy predpredlonska ci kdy vysel ten novy pro Moravske sakly je "lezeni povoleno od 1.7". Na skale (uz nejkou tu dekadu) je 1.1-15.7 X.

Co ma prednost. Nebyt kras homeland poslechnu skalu jako aktualnejis. Ale protoz
 Re: Krkavci16.07.2012
Juro, už od prvního můžeš. Už mnoho let :-). Přednost má to, co je na netu.
  Re: Krkavci16.07.2012
Platí to co je v průvodci, ten odráží poslední platné výjimky, omezení apod. Občas se vyskytnou loká
   Re: Krkavci16.07.2012
Vlku, a když se výjimka změní, spíš mi to přepíšeš v průvodci, nebo to vyvěsíš na net?
    Re: Krkavci16.07.2012
Výjimka se změní asi za dva roky, ale termíny zůstanou, jsou již léty ustálené a není důvod na nich
     Re: Krkavci17.07.2012
A nemohl by jsi tady uvést o jaké lokality (části) se jedná- které jsou aktuálně uzavřené? Nenašel j
      Re: Krkavci17.07.2012
Aktuálně asi už žádný, ftáci (poštolky) už sou venku. Jinak to bývá přímo na skále, který cesty by s

1   ...   599   600   601   602   603   604   605   606   607   608   609   610   611   612   613   614   615   616   617   618   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 PETZL Reverso 3
cau, chci se zeptat, jak je to s vnitřnim požkozenim tohoto kyblíku. Spadnul mi z 15m na tvrdou zem a dost to cinklo. Ted nevim, jestli na nem muzu lezt ( zadny požkození videt neni, ale bojim se nejakeho vnitrniho prasknuti pri zahrati apod.. ) Tak se chci zeptat, jestli nekdo nema zkušenosti s podobnym problémem.
Lukáš16:24:06 17.07.2012
odpovědět 
 Re: PETZL Reverso 3
Já našel kyblík od Mammuta v Hölentaly pod stěnou a vesele s ním lezu. Mikrotrhliny jsou podle Schuberta blbost. Ale je to na tobě, pokud tomu už nevěříš, kup si nový
Pól17:51:49 17.07.2012
odpovědět 
  Re: PETZL Reverso 3
Před mnoha lety spadla osma někomu ze střechy ve Svatém Janu na Křížové cestě (cca 50 m vzduchem). Dopadla vedle nás na zem na šutry a od té doby s ní spokojeně jistíme a slaňujeme.
Kuba Turek02:06:32 18.07.2012
odpovědět 
   Re: PETZL Reverso 3
osma na pálavě polet cca 30m naraz šupa jak sviňa a leze do teď slaňuje a jistí
johnny18:20:56 18.07.2012
odpovědět 
    Re: PETZL Reverso 3
Mně onehdá spadla osma asi z 200m a už jsem jí nenašel;-) Jak tu padlo, mikrotrhliny jsou zažitá pověra a v reálu nejsou = pokud není viditelně poškozený tak klidně používej dál. Jestli matroši už nevěříš, tak zbývá vyřadit a koupit nový - pošli mi ho a já ho rád zrecykluju :-)
12:32:59 19.07.2012
odpovědět 
  Re: PETZL Reverso 3
Koukam ze nakupujeme ve stejnem obchode ;)
Muj Guide se kterym poslednich par let jistim taky chvili lezel v Hollentale pod stenou. Mozna letel par set metru ale je spolehlivej..
20:46:35 18.07.2012
odpovědět 
 Foto dne:

Pukliny, 7+
 Databáze cest:
Všechny cesty (192459)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Plaisir immediat 6c Petit Clocher Du Portalet
Le Retour en Afrique 7a Aiguilles Dorées
La Croisiere S'amuse 6b Aiguilles Dorées
Laskání žlábku III Adršpach
Kappa O 6c Crepe De Oucera
Nově komentované:
Tahání za nitky 6+ Srbsko
Vpravo Od Hranické 6+ Helfštýn
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín

 Nově v diskusi:
Re: Spaní dolomity, arco | Re: Spaní dolomity, arco | brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: žvanil | Re: žvanil | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (42)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (7)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (5)

 Nově v inzerci:
Nové Lezečky Evolv Phantom Pro vel. 44 | Hory | Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1173 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1290 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1470 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1442 
 Neřeším to – lezu vše 
 1142 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi