Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej Slovenské průvodce
SP Krakov (03.07) SP Chamonix (10.07) MS juniorů (18.07)
Cesty: 1.Šindel 13081 2.Votoček 12500 3.Štípek 11869 Bouldry: 1.Trojan 11250 2.Novák 11075 3.Pochman 11075 Hory: 1.Sejbal 8251 2.Skopec 7086 3.Černý 6468
SP Innsbruck (17.06) M Rakouska paralezení (07.06) SP Praha (04.06)
Kontakt
🏠 Domů Diskuse Inzerce Fotky Cesty Žebříček Průvodce Mapy Deníčky 👤 Přihlásit 📝 Registrace 🇨🇿 Česky ✓ 🇬🇧 English Kampermauer aktuality 18.07.2012 Ahoj, prosím o aktuální info o možnosti spaní na parkovišti nebo okolo. Funguje blízká Lausabauernalm také jako hospoda?
Díky
  Re: Kampermauer aktuality 19.07.2012 byly jsme tam 14 dní zpátky a hospoda fungovala, ale ten most taky :)
    Re: Kampermauer aktuality 20.07.2012 Nevíte jestli je k dostání nějaký aktuální průvodce jako se tam prodával, nebo je to součástí nějaké
    Re: Kampermauer aktuality 25.07.2012 MOST znamená spaní pod mostem, nebo na parkovišti? A co stany, nebo pod širákem?
PRIMUS- PUMPA 17.07.2012 Ahoj všem.
Stala se mi nemilá věc. Odešla mi pumpa od benzínovýho vařiče Primus. Výrobní vada. Mezi plastovou lisovanou částí a plechovým válcem pro pumpu mi protéká benzín. Zacházel jsem s tím opatrně. Nová stojí přes 1500kč. Problém je v tom, že
  Re: PRIMUS- PUMPA 17.07.2012 No a mas to jeste v zaruce? Pokud ne, tak Ti prodam svuj zarucak , ale chci za nej za 2.500, - Kc.
    Re: PRIMUS- PUMPA 17.07.2012 No právě tak jsem to Martine nemyslel. Jelikož záručák nemůžu nají, tak bych to rád reklamoval na ně
      Re: PRIMUS- PUMPA 17.07.2012 Případně můj tel je 734 333 471.
Díky za pomoc
  Re: PRIMUS- PUMPA 17.07.2012 Ještěže neprodávám outdoorový vařiče. S váma je koukám radost obchodovat.
    Re: PRIMUS- PUMPA 17.07.2012 No promin... jestli ti 1700 jako cena za malou pumpicku, ktera vydrzela tri roky prijde normalni, ta
      Re: PRIMUS- PUMPA 17.07.2012 Pokud se ti rozbila po třech letech, tak evidentně na reklamaci nemáš nárok. Nepokoušíš se tu náhodo
        Re: PRIMUS- PUMPA 18.07.2012 Z čeho je prosimtě tak evidentní, že po třech letech nemáš nárok na reklamaci?
          Re: PRIMUS- PUMPA 18.07.2012 Co treba z toho, ze zaruka je dvouleta? :)
            Re: PRIMUS- PUMPA 18.07.2012 Není.
              Re: PRIMUS- PUMPA 19.07.2012 Do prčic, jak jste přišli na to, že ten vařič je koupenej před třemi lety?
Já tady nikde nevi
                Re: PRIMUS- PUMPA 19.07.2012 S ohledem že píše, že pumpa vydžela jen tři roky, tak ho kupoval min před 3 roky .... třeba je to o
                  Re: PRIMUS- PUMPA 19.07.2012 Teda dělat si z někoho legraci není hezký, ale tohle se povedlo:-DDD
      Re: PRIMUS- PUMPA 18.07.2012 Pokud to v záruce ještě máš, a jen nemůžeš dohledat záručák či paragon/fakturu, tak jsi jen blbej, a
      Re: PRIMUS- PUMPA 19.07.2012 Mne po 15ti letech odeslo tesneni v pumpe od SKS, tak jsem jim napsal, jestli si u nich muzu objedna
    Re: PRIMUS- PUMPA 17.07.2012 Na reklamaci sotva doplati prodejce... za chybu ve vyrobe ruci primus. Jinej varic mi dobre slouzil
      Re: PRIMUS- PUMPA 17.07.2012 A Primus ma delsi zaruku nez 2 roky? Pokud ne, tak moc nechapu o co se tu snazis. Proste ti to po 3
  Re: PRIMUS- PUMPA 18.07.2012 Innsbrucker Klettersteig - lanovkou nahoru, u stanice lanovky začíná ferata a zpět je to +- po vrste
  Re: PRIMUS- PUMPA 18.07.2012 No ještě aby to nebylo tak drahý, když výrobce musí doplácet na takový vychcany jako jsi ty ... prej
    Re: PRIMUS- PUMPA 18.07.2012 Tady asi mluvim se samejma obchodnickama, zivnostnickama, zidackama a pododne, kterych se to osobne
      Re: PRIMUS- PUMPA 18.07.2012 máš možná trošku problém přijmout pravidla hry. hele, koupils hobby levnej plastovej vařič, předpokl
        Re: PRIMUS- PUMPA 18.07.2012 když záruka vyprší, tak je možno u některých vad jít cestou tzv. kulance. není to většinou zasmluvně
      Re: PRIMUS- PUMPA 18.07.2012 Sis ten varic nemel kupovat, kdyz ti jeho dily prijdou predrazeny. Hele, ale soucitim s tebou - mam
      Re: PRIMUS- PUMPA 18.07.2012 A ty zkus nebejt šetřivej vychcánek.
    Re: PRIMUS- PUMPA 18.07.2012 Kubo, poraď mu, jak u soudu, ty to s těma reklamačkama, co nejsou vochcávačky, zvládáš přímo bravurn
Doporucte ferraty 17.07.2012 Ahoj, muzete nam nekdo doporucit pekne ferraty v Rakousku s jednoduchym sestupem (lanovka nebo neco kratkeho)? Samotny vystup klidne obtizny, ale sestup snadny - kvuli nemoci kolenou, ktera pri lezeni nevadi. Diky za tipy. H.
  Re: Doporucte ferraty 17.07.2012 Postalm ferata - dojdeš skoro k autu. A nová ferata Kitzlochklamm kde se cca 20minut vrátíš po turis
  Re: Doporucte ferraty 17.07.2012 "See wand" nad Hallstattem
    Re: Doporucte ferraty 17.07.2012 Johann Dachstein.
      Re: Doporucte ferraty 18.07.2012 A ještě je tam Sky Walk klettersteig hned vedle, obě sestup lanovkou
      Re: Doporucte ferraty 18.07.2012 A ještě je tam Sky Walk klettersteig hned vedle, obě sestup lanovkou
  Re: Doporucte ferraty 18.07.2012 Innsbrucker Klettersteig - lanovkou nahoru, u stanice lanovky začíná ferata a zpět je to +- po vrste
  Re: Doporucte ferraty 18.07.2012 Dik vsem za tipy, myslim ze si vyberem. H.
PETZL Reverso 3 17.07.2012 cau, chci se zeptat, jak je to s vnitřnim požkozenim tohoto kyblíku. Spadnul mi z 15m na tvrdou zem a dost to cinklo. Ted nevim, jestli na nem muzu lezt ( zadny požkození videt neni, ale bojim se nejakeho vnitrniho prasknuti pri zahrati apod.. ) Tak se ch
  Re: PETZL Reverso 3 17.07.2012 Já našel kyblík od Mammuta v Hölentaly pod stěnou a vesele s ním lezu. Mikrotrhliny jsou podle Schub
    Re: PETZL Reverso 3 18.07.2012 Před mnoha lety spadla osma někomu ze střechy ve Svatém Janu na Křížové cestě (cca 50 m vzduchem). D
      Re: PETZL Reverso 3 18.07.2012 osma na pálavě polet cca 30m naraz šupa jak sviňa a leze do teď slaňuje a jistí
        Re: PETZL Reverso 3 19.07.2012 Mně onehdá spadla osma asi z 200m a už jsem jí nenašel;-) Jak tu padlo, mikrotrhliny jsou zažitá pov
    Re: PETZL Reverso 3 18.07.2012 Koukam ze nakupujeme ve stejnem obchode ;)
Muj Guide se kterym poslednich par let jistim taky
Karabiny - čištění 17.07.2012 Když se zhorší chod zámku karabiny (lehce nedovírá, je příliš měkký, vrže), tak karábli máchám v horké vodě nebo přímo sprchuju. Nechám vysušit a potom do místa pružinky stříknu WD40. To samé dělám i u pojistkou zámku (drhne, když je v ní binec). Děláte t
  Re: Karabiny - čištění 17.07.2012 A skladuješ je na zahradě nebo co? Když karabiny hodně používáš, nemůžou ti snad ani vydržet tak dlo
    Re: Karabiny - čištění 17.07.2012 Mne vrzou od sajrajtu, co se dostane dovnitr, ale necham to zase vypadnout. Cim vic budes mazat, tim
      Re: Karabiny - čištění 17.07.2012 Právě proto sháním názor, jestli někdo používá něco jiného než olejovou bázi, aby to nechytalo opět
    Re: Karabiny - čištění 17.07.2012 Jak to myslíš "nemohou tak dlouho vydržet". Vylezu ročně cca 100 cest (90% skalky, zbytek
      Re: Karabiny - čištění 17.07.2012 Tak 100 cest za rok je dost málo, ne? Tolik jich vylezu za tejden dovolené.
        Re: Karabiny - čištění 18.07.2012 Tak to si mega hyper super duper vostrej chlapek! A jak tahle informace to souvisi s cistenim karabi
  Re: Karabiny - čištění 17.07.2012 Mazat je lepší něčím teflonovým nebo grafitem. Cokoliv co zůstává mastný je lepidlo a s prachem brus
    Re: Karabiny - čištění 17.07.2012 A nějaká vlastní zkušenost se značkami mazadel na teflonové či grafitové bázi?
      Re: Karabiny - čištění 17.07.2012 prakticky cokoli určené na řetěz bicyklu.
        Re: Karabiny - čištění 17.07.2012 Tak řetěz kola mažu, důkladně otřu a stejně po výletě sundavám nános černé hmoty z řetězu a koleček
      Re: Karabiny - čištění 17.07.2012 grafit prášek, teflon třeba GT85 (výborný i na zámky, bovdeny a podobný věci kterým vadí vysychání m
        Re: Karabiny - čištění 17.07.2012 Vyzkoušel jsem už kde co,ale mazání čímkoli není dobré.Jen karabiny či frendy vyčistím ředidlem S 60
          Re: Karabiny - čištění 17.07.2012 Zajímavý tip s tím ředidlem. To by mě nenapadlo. Na elox by to snad vliv mít nemělo a už vůbec ne na
            Re: Karabiny - čištění 18.07.2012 Jeden by řekl, že je expresní set rozložitelný, ale možná se pletu.
              Re: Karabiny - čištění 18.07.2012 Expres set jo, ale s tim frendem je to trosku obtiznejsi, protoze je v nem napevno sesita smyce.
                Re: Karabiny - čištění 18.07.2012 :-), že by pomohlo Pedegree? Pesáčci po tom mají lesklou a zdravou srst.
Teď vážně. Zminili s
            Re: Karabiny - čištění 18.07.2012 Chemik nejsem, ale smyčky na frendech bych v ředidle radši nemáchal.
              Re: Karabiny - čištění 18.07.2012 No máchat a ani jakkoliv čistit smyce ředidlem by snad nikoho nenapadlo. Libor H. určitě myslel čišt
                Re: Karabiny - čištění 18.07.2012 Snad nikdo nepochybuje o mém zdravém rozumu,že bych nechal kapat ředidlo na smyčky.... Vůbec není pr
Matterhorn 16.07.2012 Ahoj, nejedete nekdo na Matterhorn? :)
  Re: Matterhorn 20.07.2012 Ahoj, a kdy by to bylo? :)
    Re: Matterhorn 20.07.2012 Ted v srpnu. Ozvi se na mail - vitek.palacky@centrum.cz. Ale chtelo by to vic nez dva lidi :)
Stan Nanok Domus Duo 16.07.2012 Ahoj,mate mekdo zkusenosti s norskym stanem Nanok Domus Duo - ma to byt levnejsi alternativa k vybornemu (az na kondenzaci a cenu) norskemu stanu Hilleberg. Dik, Kodl
Databáze cest 16.07.2012 Může mi prosím někdo objasnit, co znamenají zkratky, resp. názvy sloupců (F., P., K., *) v databázi cest? Námět k zamyšlení pro admina, zdali by nebylo od věci, umístit pod tabulku legendu. Děkuji.
  Re: Databáze cest 16.07.2012 F- Fotky
P- Přelezy
K- Komentáře
    Re: Databáze cest 16.07.2012 *- krása cesty, která je samozřejmě subjektivní názor 1-9 podle toho jak ji ohodnotili lezci
  Re: Jak Vybrat Lano 17.07.2012 Najdeš si horobchody, přijdeš tam, vybereš lano, koupíš ho :-))) No záleží na co ho máš (stěna/venku
  Re: Jak Vybrat Lano 17.07.2012 Oblékni se, můžeš si i vyčistit zoubky. Obuj si boty, podle typu bot si je zavaž
TKAN
1
...
599
600
601
602
603
604
605
606
607
608
609
610
611
612
613
614
615
616
617
618
...
2263
Doporucte ferraty Ahoj, muzete nam nekdo doporucit pekne ferraty v Rakousku s jednoduchym sestupem (lanovka nebo neco kratkeho)? Samotny vystup klidne obtizny, ale sestup snadny - kvuli nemoci kolenou, ktera pri lezeni nevadi. Diky za tipy. H. H 16:40:58 17.07.2012odpovědět
  Re: Doporucte ferraty Postalm ferata - dojdeš skoro k autu. A nová ferata Kitzlochklamm kde se cca 20minut vrátíš po turistický stezce na parkoviště. Obě mají krátké úseky E. Slávek 19:33:49 17.07.2012odpovědět
  Re: Doporucte ferraty "See wand" nad Hallstattem Martin 19:36:07 17.07.2012odpovědět
    Re: Doporucte ferraty Johann Dachstein. Kuba Turek 19:39:49 17.07.2012odpovědět
      Re: Doporucte ferraty A ještě je tam Sky Walk klettersteig hned vedle, obě sestup lanovkou H 07:37:51 18.07.2012odpovědět
      Re: Doporucte ferraty A ještě je tam Sky Walk klettersteig hned vedle, obě sestup lanovkou H 07:43:57 18.07.2012odpovědět
  Re: Doporucte ferraty Innsbrucker Klettersteig - lanovkou nahoru, u stanice lanovky začíná ferata a zpět je to +- po vrstevnici.
Elferkamm (úvodní část) - lanovka, 300 metrů převýšení, ferata a cca 400 metrů zpět k lanovce.
Celkově je v okolí Innsbrucku a Salzburgu cca 100 ferat.
Pokud bys chtěl dál, tak Itálie:
Rino Pisetta, cca 150 výškových metrů k feratě od auta, potom ferata, chvilka lesem do vesnice Ranzo, kam by ale musel přijet nějaký dobrovolník. Sestup by byl jinak po asfaltce a to je hnus i pro zdravá kolena.
Také Santiero Bozzeto (opět použití lanovky), Monte Albano (těžkou feratou nahoru, lehkou feratou dolu) ....
Je toho spousta, doporučuji koupit si Klettersteig Atlas, autor Paul Werner - jsou tam prvotřídní popisy a spolu s mapou získáš 100% znalost toho co tě čeká ještě než tam přijedeš. Jo a snad netřeba dodávat, že čím lehčí přístup, délka trvání feraty a blízkost města = o víkendech stojej fronty. 00:29:09 18.07.2012odpovědět
  Re: Doporucte ferraty Dik vsem za tipy, myslim ze si vyberem. H. H 10:51:31 18.07.2012odpovědět
Reklama:
Foto dne:
Databáze cest:
Nově v diskusi:
Nové komentáře:
Kde to vře:
Nově v inzerci:
Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
Návody:
Partneři: