Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)
MS juniorů (18.07)

Žebříček
Cesty:
26.Janošová 10352
27.M 10350
28.Čech 10331
Bouldry:
26.Jurečka 9775
27.Pail 9750
28.Ďurech 9706
Hory:
24.Opice 2510
25.Moravcová 2460
26.Magič 2438

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231284 cest
Nové přelezy:
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A
Disent 8A/8A+
Jan Křtite 7b
Překvapení 9
Cikánskej Xb
Take the L 9-

Stěny
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
ZŠ Komenského - Trutnov
Šutr - Liberec 17

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Letňany - Praha 9 - Letňany
SAMBAR sport Kladno - Kladno - Kročehlavy
Rock Point Olomouc - Olomouc

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 jaké lano?24.07.2012
Ahoj, sorry za pruderní a nováčkovský dotaz, ale každý jednou začínal, tak to snad neva. Rád bych chodil na stěnu do Škodaparku v Plzni, má 12 metrů a já nevím jaké lano pořídit..jasně 12x2 plus nějaké ty metry navíc..na aukru je levně dynamika 10,2, 29,5
 Re: jaké lano?24.07.2012
Na stěnu určitě zbytková metráž. Když si to spočteš, cena za metr vyjde mnohem levnějc než u lan 50m
 Re: jaké lano?24.07.2012
12m je to až k tomu zábradlí. Mám lano 25 m a je to krásný...
 Re: jaké lano?25.07.2012
IMHO to blbej dotaz nejni, řešej se tu výrazně větší cypoviny a to prakticky neustále. Dynamickou zb
 Re: jaké lano?25.07.2012
Díky za rady! Sice sem byl na aukru neúspěšný, ale kdo si počká... znáte to!:)
  Re: jaké lano?26.07.2012
Nebo objednej třeba tady:

 Trochu prasárna - to musejí být ukrutné síly!23.07.2012
Viz dnešní foto dne...
http://www.lezec.cz/reference.php?print=1&key=7075
Ta slackline na obrázku
 Re: Trochu prasárna - to musejí být ukrutné síly!23.07.2012
"Vždyť je to němá tvář..."
 Re: Trochu prasárna - to musejí být ukrutné síly!23.07.2012
asi je to focený trošku zespoda a tak se to prověšení zdá malé. co je tam za síly se dá dost těžko ř
  Re: Trochu prasárna - to musejí být ukrutné síly!23.07.2012
Ta sila, kterou to pusobi se diky matrosi popruhu asi nikam nevytrati. Kdyz se postavis doprostred,
   Re: Trochu prasárna - to musejí být ukrutné síly!23.07.2012
ale jo, goniometrické funkce umí kdekdo. problém zní spíš takhle: lajna jde našponovat na nějakou sí
    Re: Trochu prasárna - to musejí být ukrutné síly!23.07.2012
Ten tvuj problem rika jen to, ze k tem 900 kg se vicemene jeste pricte sila jakou je to predpnuty. T
     Re: Trochu prasárna - to musejí být ukrutné síly!25.07.2012
A ted pozor! v pripade ze to bude predepnuty tak ze se to po zatizeni clovekem neprovesi vubec...bud
      Re: Trochu prasárna - to musejí být ukrutné síly!25.07.2012
jde o použitý popruh. když porovnám stejně širokou vázací kurtu k náklaďáku a popruh pro jednorázové
    Re: Trochu prasárna - to musejí být ukrutné síly!25.07.2012
ziadne predpatie sa nikam nepripocitava...
M*L/4H je spravne
predpatie a tuhost popruh
     Re: Trochu prasárna - to musejí být ukrutné síly!25.07.2012
predpatie (sila bez cloveka M=0) by malo vyjst tiez podla toho vzorca, treba si uvedomit ze potom ti
     Re: Trochu prasárna - to musejí být ukrutné síly!25.07.2012
jasně. je to tak.
   Re: Trochu prasárna - to musejí být ukrutné síly!24.07.2012
No Anca ma 70kg tak s posteli, pokud teda nezacala behem posledniho roku chlastat prvni ligu. Navic
    Re: Trochu prasárna - to musejí být ukrutné síly!24.07.2012
Teda pardon, mela, devcata.
 Re: Trochu prasárna - to musejí být ukrutné síly!23.07.2012
být to to za slaňák, tak si na to soudnej člověk nestoupne. Rozuměj, nikdo to nedělá.
Na tako
  Re: Trochu prasárna - to musejí být ukrutné síly!23.07.2012
Precti si clanek G4G, tam to vysvetlujou.
 Re: Trochu prasárna - to musejí být ukrutné síly!23.07.2012
být to to za slaňák, tak si na to soudnej člověk nestoupne. Rozuměj, nikdo to nedělá.
Na tako
  Re: Trochu prasárna - to musejí být ukrutné síly!24.07.2012
No tý jo Ty lezci jsou rejpalové.Pořád se jim něco nelíbí. A v podstatě o tom NIC nevědí. No tak poš
   Re: Trochu prasárna - to musejí být ukrutné síly!24.07.2012
"To se mi líbí" To nejsou lezci... Ty jsou ve skalách, tohle píšou gaučaci.. :D

 stan23.07.2012
ahoj,
rad bych se zeptal jestli nema nekdo zkusenosti s timto stanem PINGUIN VEGA EXTREME SNOW http://pinguincz.cz/stany-detai

 antiturek23.07.2012
Tak nám Kubík končí - nebude otravovat lidi:) Každá sranda jednou konč - tady píšou že se prodává pod článkem o kolech http://sux.cz/1aff
 Re: antiturek23.07.2012
no možná že prodá, fakt nevím. a co bys si jako od toho sliboval? když to někdo koupí, tak mimo jiné
  Re: antiturek24.07.2012
Nic o tom nevím. Možná ví anonym, co se někdy v budoucnosti stane.
   Re: antiturek24.07.2012
Hlavně nechápu proč to furt řešíte. Místo toho aby jste byli rádi, že existuje Lezec, HD, Horyinf.,
    Re: antiturek24.07.2012
Voldemort?
     Re: antiturek24.07.2012
Hory-doly?
      Re: antiturek24.07.2012
Jasně hory-doly, horydol., dolyhory tu nejde napsat :)
    Re: antiturek24.07.2012
se vší úctou k partě co lezce kočíruje, to jsem nepochopil z čeho usoudili že to mají zapotřebí.
     Re: antiturek25.07.2012
V Osmanský říši se lezec linkovat dá.
      Re: antiturek25.07.2012
což tedy považuju za normální.
       Re: antiturek25.07.2012
Matně tuším, že byly doby, kdy většina komentů autora v sobě zahrnovala odkaz na jeho sajt, takže co
        Re: antiturek25.07.2012
si nemyslím. stejně lezec blokuje jandíkovce (kt i pj samozřejmě odkazy dávají, ale většinou v disku
         Re: antiturek25.07.2012
Na druhou stranu se snaží tvářit jako svobodný web, kde je cenzura samozřejmě špatně. Cenzurovat by
          Re: antiturek25.07.2012
legrační je, že i na HI lde linkovat cokoliv včetně lezce a i já sám dávám odkazy na lezce, když je
           Re: antiturek25.07.2012
si myslím že kdybys linkování z HI znemožňoval tak bys tím byl trošku sám před sebou za kokota, přec
            Re: antiturek25.07.2012
No a divíte se? Třeba Lezec nelinkuje na HI proto, že nechce mít ostudu :-) Prakticky většina aktuál
             Re: antiturek25.07.2012
Díky, že ses mne zastal, náčelníku. :-)
V rámci objektivity musím ale uznat, že občas některo
              Re: antiturek25.07.2012
Petře Jandíku, vůbec tě neznám, web HI ano. To jen k objektivitě.
Neříkám, že Lezec nemá žád
             Re: antiturek25.07.2012
Určitě si těch článků napsal hodně. Snad máš na mysli to co se tu objeví v diskusi a pak na HI jako
              Re: antiturek25.07.2012
Upřímně řečeno, pokud někdo zvládne přečíst zdejší debilní diskuze s nulovou přidanou hodnotou a vyt

 Kalymnos s detma (cca 2 roky) - zkusenosti23.07.2012
Misto obligatniho Spana prosti jaro zvazujeme na cca mesic Kalymnos, akorat nevim, zda je to realne s 2 roky starymi dvojcaty.

Jde mi o konkretni zkusenosti cerstvych rodicu, kteri v obdobnem veku ratolesti absolvovali tuto destinaci.
 Re: Kalymnos s detma (cca 2 roky) - zkusenosti23.07.2012
Ahoj,
na Kalymnosu jsme byli s Filípkem když mu bylo 6 měsíců, potom 1 rok i dva roky a vždy

 vetsi pohodlnej sedak22.07.2012
Ahoj, starej sedak dosluhuje, doporucite prosim novej pro 190cm, metrakovyho chlapa se stehnem 70cm (holt cyklistika :) Hledam hlavne pohodlnej na dlouhej vis. Diky!
 Re: vetsi pohodlnej sedak22.07.2012
Petzl Adjama. Pokud by se ti to zdalo malo, tak Calidris.
  Re: vetsi pohodlnej sedak22.07.2012
a pokud moc tak Corax :)
 Re: vetsi pohodlnej sedak22.07.2012
ocun nebo singing rock sedaky, petzl sedáky jsou spatne....
  Re: vetsi pohodlnej sedak23.07.2012
:) ..
   Re: vetsi pohodlnej sedak23.07.2012
:) ... stoličku pod prdel ...
 Re: vetsi pohodlnej sedak23.07.2012
používám tohle
  Re: vetsi pohodlnej sedak23.07.2012
Pro všechny radily. Sedák Ocún Twist (jakákoliv jeho podoba) nemůže mít díky své konstrukci parametr
   Re: vetsi pohodlnej sedak24.07.2012
Pán z něconavíc doporučuje jen co zná a osobně používá a samo radši dám odkaz na své stránky než ciz
    Re: vetsi pohodlnej sedak24.07.2012
Podorbněji. U levných sedáků se používá popruch 18mm provlečený okolo celého obvodu sedáku. Tento po
     Re: vetsi pohodlnej sedak26.07.2012
To co píšeš o Ocúnu Twist pravda bejt může (neznám ho), ale rozhodně bych to nezobecňoval na všechny
 Re: vetsi pohodlnej sedak23.07.2012
Som na tom podobne :) SingingRock Verdict, alebo Petzl Calidris. Ja som nakoniec skoncil u Petzl a n
 Re: vetsi pohodlnej sedak23.07.2012
ja mám calidris. pohodlnosť dobrá len sa mi nepáči na ňom pár vecí, a to: popruhy na doťahovanie sú

 Spanie/ Bivak - Popradske pleso22.07.2012
Ahojte. Chcem sa spýtať, či má niekto v poslednom období skúsenosti s bivakovaním pred hotelom na Popradskom plese. Údajne pár rokov dozadu to nebol problém a personál to toleroval. Viete ako je to teraz?
Ďakujem
 Re: Spanie/ Bivak - Popradske pleso22.07.2012
Neodporúčam. Najmä v prípade, že by turistické izby v chate vrátane povaly neboli plne obsadené (čo
 Re: Spanie/ Bivak - Popradske pleso24.07.2012
Od roku 2010, alebo 2011 je pri Popradskom plese (vedľa Hotela pri Popradskom) v prevádzke obnovená

 Upozornění HUSKY20.07.2012
Chtěl bych případné zájemce o výrobky firmy HUSKY upozornit, aby si nákup předem rozmysleli a především aby se důkladně seznámili s podmínkami správného používání, které se mohou být zcela mimo jejich předpoklad. Mám konkrétní zkušenost se softshellovou b
 Re: Upozornění HUSKY20.07.2012
Díky za zprávu.. Něco podobného se mi stalo u bot: ke každým botám po zaplacení přidal prodejce &quo
  Re: Upozornění HUSKY20.07.2012
Jo díky za info, jen mě to potvrdilo to co sem si vo týhle firmě myslel.
   Re: Upozornění HUSKY20.07.2012
:( to je škoda nechci husky vychvalovat mám od nich docela dost věcí a zatím vše v pohodě třeba jsem
    Re: Upozornění HUSKY22.07.2012
Tak tu karimatku ti bohuzel musim odsouhlasit. Za pul roku nepouzitelna :(
     Re: Upozornění HUSKY23.07.2012
Karimatky jsou (nafukovaci) opravdu k nicemu, napada me jeste i nekolik jinych slov.

  Re: Upozornění HUSKY23.07.2012
Z definice: alespoň jeden den nosit jiný boty.
   Re: Upozornění HUSKY23.07.2012
no ono to každodenní nošení po městě, ač se to nezdá, likviduje boty zatraceně fest. zkus si vzít la
    Re: Upozornění HUSKY23.07.2012
Jasný, o ten asfalt se to pochopitelně obrušuje víc jak vo hlínu nebo listí v lese, že jo. Já to mys
    Re: Upozornění HUSKY24.07.2012
pro neznalé uvádím, že jsem si kupoval tzv. městskou obuv (Baťa). Nikoliv obuv outdoorovou. Zkrátka

 grigri1-jaké lano?20.07.2012
zdrávas všem, potřebuju poradit doporučenou tloušťku lana pro grigri 1, případně poradit typ, něco univerzálního, na stěnu i skálu, díky
 Re: grigri1-jaké lano?20.07.2012
Borce, poohlidni se po udelatku Cinch (TRANGO) Jinak, desitka spagat bude ok.
T.

 grigri1-jaké lano?20.07.2012
zdrávas všem, potřebuju poradit doporučenou tloušťku lana pro grigri 1, případně poradit typ, něco univerzálního, na stěnu i skálu, díky

1   ...   597   598   599   600   601   602   603   604   605   606   607   608   609   610   611   612   613   614   615   616   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 stan
ahoj,
rad bych se zeptal jestli nema nekdo zkusenosti s timto stanem PINGUIN VEGA EXTREME SNOW http://pinguincz.cz/stany-detail.php?ID=1
dekuji za info
 jandahnata19:58:54 23.07.2012
odpovědět 
 Foto dne:
lezení na obtížnost kvalifikace
SP Praha 2026
 Databáze cest:
Všechny cesty (192424)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Tatra nezná bratra VIIIa Hrubá Skála
W-kante V Bielatal
Blockweg III Bielatal
Nádeník 5 Milovské Perničky
Pivní Cesta VIIa Bělá U Děčína
Nově komentované:
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Hrana Tajuplného Slunce VII Bezděčín
Panu Domácímu Natruc 8+/9- Holštejn

 Nově v diskusi:
Re: Spaní dolomity, arco | brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Aktuální dostupnost Obrvégry |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Buď v míru kamaráde | Re: paradocs | Ú je | Re: paradocs | Re: Prosím, | Peckoffka | Re: paradocs |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (28)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (8)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)

 Nově v inzerci:
Hory | Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1161 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1278 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1460 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1428 
 Neřeším to – lezu vše 
 1130 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi