Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej Slovenské průvodce
SP Krakov (03.07) SP Chamonix (10.07) MS juniorů (18.07)
Cesty: 26.Janošová 10352 27.M 10350 28.Čech 10331 Bouldry: 26.Jurečka 9775 27.Pail 9750 28.Ďurech 9706 Hory: 24.Opice 2510 25.Moravcová 2460 26.Magič 2438
SP Innsbruck (17.06) M Rakouska paralezení (07.06) SP Praha (04.06)
Kontakt
🏠 Domů Diskuse Inzerce Fotky Cesty Žebříček Průvodce Mapy Deníčky 👤 Přihlásit 📝 Registrace 🇨🇿 Česky ✓ 🇬🇧 English jaké lano? 24.07.2012 Ahoj, sorry za pruderní a nováčkovský dotaz, ale každý jednou začínal, tak to snad neva. Rád bych chodil na stěnu do Škodaparku v Plzni, má 12 metrů a já nevím jaké lano pořídit..jasně 12x2 plus nějaké ty metry navíc..na aukru je levně dynamika 10,2, 29,5
  Re: jaké lano? 24.07.2012 Na stěnu určitě zbytková metráž. Když si to spočteš, cena za metr vyjde mnohem levnějc než u lan 50m
  Re: jaké lano? 24.07.2012 12m je to až k tomu zábradlí. Mám lano 25 m a je to krásný...
  Re: jaké lano? 25.07.2012 IMHO to blbej dotaz nejni, řešej se tu výrazně větší cypoviny a to prakticky neustále. Dynamickou zb
  Re: jaké lano? 25.07.2012 Díky za rady! Sice sem byl na aukru neúspěšný, ale kdo si počká... znáte to!:)
    Re: jaké lano? 26.07.2012 Nebo objednej třeba tady:
  Re: Trochu prasárna - to musejí být ukrutné síly! 23.07.2012 asi je to focený trošku zespoda a tak se to prověšení zdá malé. co je tam za síly se dá dost těžko ř
    Re: Trochu prasárna - to musejí být ukrutné síly! 23.07.2012 Ta sila, kterou to pusobi se diky matrosi popruhu asi nikam nevytrati. Kdyz se postavis doprostred,
      Re: Trochu prasárna - to musejí být ukrutné síly! 23.07.2012 ale jo, goniometrické funkce umí kdekdo. problém zní spíš takhle: lajna jde našponovat na nějakou sí
        Re: Trochu prasárna - to musejí být ukrutné síly! 23.07.2012 Ten tvuj problem rika jen to, ze k tem 900 kg se vicemene jeste pricte sila jakou je to predpnuty. T
          Re: Trochu prasárna - to musejí být ukrutné síly! 25.07.2012 A ted pozor! v pripade ze to bude predepnuty tak ze se to po zatizeni clovekem neprovesi vubec...bud
            Re: Trochu prasárna - to musejí být ukrutné síly! 25.07.2012 jde o použitý popruh. když porovnám stejně širokou vázací kurtu k náklaďáku a popruh pro jednorázové
        Re: Trochu prasárna - to musejí být ukrutné síly! 25.07.2012 ziadne predpatie sa nikam nepripocitava...
M*L/4H je spravne
predpatie a tuhost popruh
          Re: Trochu prasárna - to musejí být ukrutné síly! 25.07.2012 predpatie (sila bez cloveka M=0) by malo vyjst tiez podla toho vzorca, treba si uvedomit ze potom ti
          Re: Trochu prasárna - to musejí být ukrutné síly! 25.07.2012 jasně. je to tak.
      Re: Trochu prasárna - to musejí být ukrutné síly! 24.07.2012 No Anca ma 70kg tak s posteli, pokud teda nezacala behem posledniho roku chlastat prvni ligu. Navic
        Re: Trochu prasárna - to musejí být ukrutné síly! 24.07.2012 Teda pardon, mela, devcata.
  Re: Trochu prasárna - to musejí být ukrutné síly! 23.07.2012 být to to za slaňák, tak si na to soudnej člověk nestoupne. Rozuměj, nikdo to nedělá.
Na tako
    Re: Trochu prasárna - to musejí být ukrutné síly! 23.07.2012 Precti si clanek G4G, tam to vysvetlujou.
  Re: Trochu prasárna - to musejí být ukrutné síly! 23.07.2012 být to to za slaňák, tak si na to soudnej člověk nestoupne. Rozuměj, nikdo to nedělá.
Na tako
    Re: Trochu prasárna - to musejí být ukrutné síly! 24.07.2012 No tý jo Ty lezci jsou rejpalové.Pořád se jim něco nelíbí. A v podstatě o tom NIC nevědí. No tak poš
      Re: Trochu prasárna - to musejí být ukrutné síly! 24.07.2012 "To se mi líbí" To nejsou lezci... Ty jsou ve skalách, tohle píšou gaučaci.. :D
antiturek 23.07.2012 Tak nám Kubík končí - nebude otravovat lidi:) Každá sranda jednou konč - tady píšou že se prodává pod článkem o kolech http://sux.cz/1aff
  Re: antiturek 23.07.2012 no možná že prodá, fakt nevím. a co bys si jako od toho sliboval? když to někdo koupí, tak mimo jiné
    Re: antiturek 24.07.2012 Nic o tom nevím. Možná ví anonym, co se někdy v budoucnosti stane.
      Re: antiturek 24.07.2012 Hlavně nechápu proč to furt řešíte. Místo toho aby jste byli rádi, že existuje Lezec, HD, Horyinf.,
        Re: antiturek 24.07.2012 Voldemort?
          Re: antiturek 24.07.2012 Hory-doly?
            Re: antiturek 24.07.2012 Jasně hory-doly, horydol., dolyhory tu nejde napsat :)
        Re: antiturek 24.07.2012 se vší úctou k partě co lezce kočíruje, to jsem nepochopil z čeho usoudili že to mají zapotřebí.
          Re: antiturek 25.07.2012 V Osmanský říši se lezec linkovat dá.
            Re: antiturek 25.07.2012 což tedy považuju za normální.
              Re: antiturek 25.07.2012 Matně tuším, že byly doby, kdy většina komentů autora v sobě zahrnovala odkaz na jeho sajt, takže co
                Re: antiturek 25.07.2012 si nemyslím. stejně lezec blokuje jandíkovce (kt i pj samozřejmě odkazy dávají, ale většinou v disku
                  Re: antiturek 25.07.2012 Na druhou stranu se snaží tvářit jako svobodný web, kde je cenzura samozřejmě špatně. Cenzurovat by
                    Re: antiturek 25.07.2012 legrační je, že i na HI lde linkovat cokoliv včetně lezce a i já sám dávám odkazy na lezce, když je
                      Re: antiturek 25.07.2012 si myslím že kdybys linkování z HI znemožňoval tak bys tím byl trošku sám před sebou za kokota, přec
                        Re: antiturek 25.07.2012 No a divíte se? Třeba Lezec nelinkuje na HI proto, že nechce mít ostudu :-) Prakticky většina aktuál
                          Re: antiturek 25.07.2012 Díky, že ses mne zastal, náčelníku. :-)
V rámci objektivity musím ale uznat, že občas některo
                            Re: antiturek 25.07.2012 Petře Jandíku, vůbec tě neznám, web HI ano. To jen k objektivitě.
Neříkám, že Lezec nemá žád
                          Re: antiturek 25.07.2012 Určitě si těch článků napsal hodně. Snad máš na mysli to co se tu objeví v diskusi a pak na HI jako
                            Re: antiturek 25.07.2012 Upřímně řečeno, pokud někdo zvládne přečíst zdejší debilní diskuze s nulovou přidanou hodnotou a vyt
Kalymnos s detma (cca 2 roky) - zkusenosti 23.07.2012 Misto obligatniho Spana prosti jaro zvazujeme na cca mesic Kalymnos, akorat nevim, zda je to realne s 2 roky starymi dvojcaty.
Jde mi o konkretni zkusenosti cerstvych rodicu, kteri v obdobnem veku ratolesti absolvovali tuto destinaci.
  Re: Kalymnos s detma (cca 2 roky) - zkusenosti 23.07.2012 Ahoj,
na Kalymnosu jsme byli s Filípkem když mu bylo 6 měsíců, potom 1 rok i dva roky a vždy
vetsi pohodlnej sedak 22.07.2012 Ahoj, starej sedak dosluhuje, doporucite prosim novej pro 190cm, metrakovyho chlapa se stehnem 70cm (holt cyklistika :) Hledam hlavne pohodlnej na dlouhej vis. Diky!
  Re: vetsi pohodlnej sedak 22.07.2012 Petzl Adjama. Pokud by se ti to zdalo malo, tak Calidris.
    Re: vetsi pohodlnej sedak 22.07.2012 a pokud moc tak Corax :)
  Re: vetsi pohodlnej sedak 22.07.2012 ocun nebo singing rock sedaky, petzl sedáky jsou spatne....
    Re: vetsi pohodlnej sedak 23.07.2012 :) ..
      Re: vetsi pohodlnej sedak 23.07.2012 :) ... stoličku pod prdel ...
      Re: vetsi pohodlnej sedak 24.07.2012 Pán z něconavíc doporučuje jen co zná a osobně používá a samo radši dám odkaz na své stránky než ciz
        Re: vetsi pohodlnej sedak 24.07.2012 Podorbněji. U levných sedáků se používá popruch 18mm provlečený okolo celého obvodu sedáku. Tento po
          Re: vetsi pohodlnej sedak 26.07.2012 To co píšeš o Ocúnu Twist pravda bejt může (neznám ho), ale rozhodně bych to nezobecňoval na všechny
  Re: vetsi pohodlnej sedak 23.07.2012 Som na tom podobne :) SingingRock Verdict, alebo Petzl Calidris. Ja som nakoniec skoncil u Petzl a n
  Re: vetsi pohodlnej sedak 23.07.2012 ja mám calidris. pohodlnosť dobrá len sa mi nepáči na ňom pár vecí, a to: popruhy na doťahovanie sú
Spanie/ Bivak - Popradske pleso 22.07.2012 Ahojte. Chcem sa spýtať, či má niekto v poslednom období skúsenosti s bivakovaním pred hotelom na Popradskom plese. Údajne pár rokov dozadu to nebol problém a personál to toleroval. Viete ako je to teraz?
Ďakujem
  Re: Spanie/ Bivak - Popradske pleso 22.07.2012 Neodporúčam. Najmä v prípade, že by turistické izby v chate vrátane povaly neboli plne obsadené (čo
  Re: Spanie/ Bivak - Popradske pleso 24.07.2012 Od roku 2010, alebo 2011 je pri Popradskom plese (vedľa Hotela pri Popradskom) v prevádzke obnovená
Upozornění HUSKY 20.07.2012 Chtěl bych případné zájemce o výrobky firmy HUSKY upozornit, aby si nákup předem rozmysleli a především aby se důkladně seznámili s podmínkami správného používání, které se mohou být zcela mimo jejich předpoklad. Mám konkrétní zkušenost se softshellovou b
  Re: Upozornění HUSKY 20.07.2012 Díky za zprávu.. Něco podobného se mi stalo u bot: ke každým botám po zaplacení přidal prodejce &quo
    Re: Upozornění HUSKY 20.07.2012 Jo díky za info, jen mě to potvrdilo to co sem si vo týhle firmě myslel.
      Re: Upozornění HUSKY 20.07.2012 :( to je škoda nechci husky vychvalovat mám od nich docela dost věcí a zatím vše v pohodě třeba jsem
        Re: Upozornění HUSKY 22.07.2012 Tak tu karimatku ti bohuzel musim odsouhlasit. Za pul roku nepouzitelna :(
          Re: Upozornění HUSKY 23.07.2012 Karimatky jsou (nafukovaci) opravdu k nicemu, napada me jeste i nekolik jinych slov.
    Re: Upozornění HUSKY 23.07.2012 Z definice: alespoň jeden den nosit jiný boty.
      Re: Upozornění HUSKY 23.07.2012 no ono to každodenní nošení po městě, ač se to nezdá, likviduje boty zatraceně fest. zkus si vzít la
        Re: Upozornění HUSKY 23.07.2012 Jasný, o ten asfalt se to pochopitelně obrušuje víc jak vo hlínu nebo listí v lese, že jo. Já to mys
        Re: Upozornění HUSKY 24.07.2012 pro neznalé uvádím, že jsem si kupoval tzv. městskou obuv (Baťa). Nikoliv obuv outdoorovou. Zkrátka
grigri1-jaké lano? 20.07.2012 zdrávas všem, potřebuju poradit doporučenou tloušťku lana pro grigri 1, případně poradit typ, něco univerzálního, na stěnu i skálu, díky
  Re: grigri1-jaké lano? 20.07.2012 Borce, poohlidni se po udelatku Cinch (TRANGO) Jinak, desitka spagat bude ok.
T.
grigri1-jaké lano? 20.07.2012 zdrávas všem, potřebuju poradit doporučenou tloušťku lana pro grigri 1, případně poradit typ, něco univerzálního, na stěnu i skálu, díky
1
...
597
598
599
600
601
602
603
604
605
606
607
608
609
610
611
612
613
614
615
616
...
2263
jaké lano? Ahoj, sorry za pruderní a nováčkovský dotaz, ale každý jednou začínal, tak to snad neva. Rád bych chodil na stěnu do Škodaparku v Plzni, má 12 metrů a já nevím jaké lano pořídit..jasně 12x2 plus nějaké ty metry navíc..na aukru je levně dynamika 10,2, 29,5 metrů, pádů 13 max bude mi to stačit, nebo je to blbost kupovat zbytkové délky a lézt s tím na umělce? Díky 17:01:44 24.07.2012odpovědět
  Re: jaké lano? Na stěnu určitě zbytková metráž. Když si to spočteš, cena za metr vyjde mnohem levnějc než u lan 50m+. Navíc na stěně toho hodně napadáš, takže konce jdou do rychle do háje. 10.2mm a 29.5m akorát, jen bych ještě mrknul, co je to za značku. Třeba levný Mammuty dost drátovatěly, zkušenosti třeba s Bealama a Tendonama mám dobrý. Pól 17:16:45 24.07.2012odpovědět
  Re: jaké lano? 12m je to až k tomu zábradlí. Mám lano 25 m a je to krásný... Martin 18:28:18 24.07.2012odpovědět
  Re: jaké lano? IMHO to blbej dotaz nejni, řešej se tu výrazně větší cypoviny a to prakticky neustále. Dynamickou zbytkovou metráž bych si vzal klidně i na hory (pokud by mi stačila její dýlka), natož na překližku. Až zdrátovatí, tak jí rozřežeš na smyce. honza 07:28:49 25.07.2012odpovědět
  Re: jaké lano? Díky za rady! Sice sem byl na aukru neúspěšný, ale kdo si počká... znáte to!:) Hanýz 19:50:27 25.07.2012odpovědět
    Re: jaké lano? Nebo objednej třeba tady: http://www.hanibal.cz/horolezecke-vybaveni/ lana/dynamicka-lana-jednoducha/ 5122-beal-dynamika-lanovice-25m/
Maj i delší než 25m. Pól 14:45:32 26.07.2012odpovědět
Reklama:
Foto dne:
Databáze cest:
Nově v diskusi:
Nové komentáře:
Kde to vře:
Nově v inzerci:
Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
Návody:
Partneři: