ahoj, nemáte někdo zkušenosti s výstupem na Pico de anete z jihu? jakej vercajk sebou (mačky, cepín, lano na navázání na ledovec? nebo stačí jen trek hulky? dá se vyjít na vrchol a zpet k autu za 1den, nebo je to s přespáním? díky
Spali jsme na parkovišti pod chatou Renclusa, bylo to v pohodě a nebyli jsme sami. Výstup s návratem za jeden den v pohodě, avšak žádný flákání se. Doporučuju mačky na ranní nástup, kdy je sníh zmrzlý a ještě se neboří.Malinko problém s orientací najít průchody přes hřeben Cresta de los Portillones. Přechod z převrcholu na vrchol lze bez navázání pokud netrpíte závratí a není namrzlo. Sestup rozbředlým sněhem odpoledne jde rychle. Čus
Od jihu to je z druhé strany než od Renclusy. Doporučuju přespat hned u Benasque. Je tam tábořiště za mrzký peníz a přímo odtud vede i cesta k jezerům a nahoru na Aneto. Sestup pak přes Renclusu nebo naopak. Z parkoviště pod Renclusou jede poslední bus nějak okolo 6. Dá se to stihnout v pohodě za den, ale musíte makat. Mačky jak kdy. Rozhodně bych bral, když tak nepoužiješ. Hlavně sestup může být zážitek, když to zmrzne. Cepínu netřeba.
Před 14ti dny byla situace následující: od jihu až do sedla Coronas lze nahoru bez maček ale nutně s teleskopy - přeci jen ten zmrzlý sníh trochu klouže.
Na závěrečných 100 výškových metrů severního ledovce pod vrcholovou hromadou kamení byly mačky nutné, byl to tvrdý nepokrytý led. Možná ale lze lést ze sedla po hřebínku až na vršek, časově ale určitě delší. Závěr - pokud mezitím nenapadl sníh tak mačky ber, minimálně při sestupu je asi rád nasadíš.
pokud chcete jít z jihu je nejlepší
- buď přespat v hotelu v benasque
- nebo za pár éček v campu aneto (camping aneto) kousek za benasque
a odtud jít údolím vallibierna až k refugio coronas (vallibierna) a dál - myslím že je to tam značené
nebo pokud chceš na pohodu, pak dojít k refugio coronas, přespat(je to jen zděná bouda s krbem na přespání) a vystartovat až odtud. kdyby byla coronas plná, je tak deset minut před ní po levé straně ještě jedna menší refugie.
mapy jsou dobrý editorial alpina - objednat se dají zde http://www.themapshop.co.uk/ - dodali mi to vždycky do dvou týdnů, poštové za hubičku (pomalu levnější než poštovné po čr :)
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.