LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRůVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Jasně že mám dobrej štand holka! Jistím tě za pěknej strom (pssst) -eček :)
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
16.Pail 10603
17.Šofránko 10585
18.Kolomazník 10550
Bouldry:
16.Šípek 10075
17.Košťál 10050
18.Chytil 10025
Hory:
21.Novák 2688
22.Bernard 2632
23.X. 2532

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5947 lezců
1230731 cest
Nové přelezy:
Bílý Tesák 7b+
Arnold Cla 9+
Lambert 8a
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+
Hučení V K 9+
Rote Kante 9+
J. Har 7c

Stěny
Stěna Černožice - Černožice nad Labem
Lezecké centrum Ruzyně - Praha 6
Pankrác, SPŠ stavební Josefa Gočára - Praha 4

Prodejny
HUDYsport - Ústí nad Labem
HUDYsport - Jablonec nad Nisou
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Mravenec08.08.2012
Zdravím,
chtěl bych jen upozornit na nemožnost lezení na "Mravence" v Českém Středohoří a zároveň vyzvat správce oblasti aby tyto nedostatky odstranil.
Již sama cesta k masivu je dosti nepřístupná a trnitá, a pokud se ,tam teď nev
 Re: Mravenec08.08.2012
"...vyzvat správce oblasti aby tyto nedostatky odstranil"
nepleťte si správce s ma
  Re: Mravenec08.08.2012
a abych taky napsal něco nekonfliktního: na málo frekventovanejch vyvřelolitech zpravidla bují veget
 Re: Mravenec08.08.2012
No, já si myslím, že by jsi se mohl spíš správce zeptat, jestli by nestál o to, že by jsi tam s tou
 Re: Mravenec08.08.2012
No šlo mi spíš o to, upozornit lidi, kteří se stejně jako já dočtou na netu o pěkné oblasti jménem &
 Re: Mravenec08.08.2012
jezismarja, to chces rict ze to je jako v prirode, blato, rostliny.. urcite tam taky kousou komari.
 Re: Mravenec08.08.2012
Není nic špatného na tom, dát to vědět. Poptám se místňáků. Jinak se to dá nadejít ještě horní pěšin
 Re: Mravenec08.08.2012
Nevím co je nebezpčného na na kopřivách a trošce trní.Nechtěl bys udělat ke skalám asvaltku ?Pokud t
 Re: Mravenec09.08.2012
Na (nalezenych) fotkach z kvetna t.r. mi prijde nastup schudny
 Lano - statika nebo dynamika07.08.2012
Ahoj všichni, mám možnost koupit lano viz. obrázek na http://ulozto.cz/ xCcngRg/pict0649-jpg?do=download Dialog-freeDownloadForm-submit
Podle bare
 Re: Lano - statika nebo dynamika07.08.2012
No já nevim, jen podle obrázku bych lano nekoupila. Spíš než desing by mě zajímaly vlastnosti lana..
 Re: Lano - statika nebo dynamika07.08.2012
Jo a spíš bych si to tipla na lanovici - tlustou reepku... co já vím, podle obrázku se fakt nedá sou
 Re: Lano - statika nebo dynamika07.08.2012
Dynamické lano od statického nejde rozeznat na pohled! ani když ho budeš držet v ruce natož na fotce
 Re: Lano - statika nebo dynamika08.08.2012
s obrázku se to blbě poznavá ale vypadá to na dynamiku a pokud to není silná repka tak je to hodně t
 Re: Lano - statika nebo dynamika08.08.2012
Jediná možnost jak to zjistit je do lana říznout. Je tam pásek, na kterém je to napsané. Případně po
 Re: Lano - statika nebo dynamika08.08.2012
Díky za reakce. Na netu jsem našel, že existuje určitý systém barevného značení lan, aby se daly od
  Re: Lano - statika nebo dynamika08.08.2012
Tak to je perfektní lanovice na uzly, ale na lezení stejně naprd.
  Re: Lano - statika nebo dynamika08.08.2012
12 mm bude nejspíš statika, ale taky je možné, že vůbec není určené pro lezení.
Jseš docela d
   Re: Lano - statika nebo dynamika08.08.2012
To je pravda. I u nás na oddíle to tak lidi dělají. Až je lano nepoužitelné a mají strach do něho pa
   Re: Lano - statika nebo dynamika08.08.2012
No zatím jsem kupoval jen značkové Tendony, byť jak sám říkáš zbytkové 30 - 40m. Tohle mě zaujalo ja
   Re: Lano - statika nebo dynamika08.08.2012
No zatím jsem kupoval jen značkové Tendony, byť jak sám říkáš zbytkové 30 - 40m. Tohle mě zaujalo ja
  Re: Lano - statika nebo dynamika08.08.2012
Ano, tento systém mají asi dvě firmy tak z 10, na jejihž lana můžeš v ČR narazit. Jediná 100% metoda
   Re: Lano - statika nebo dynamika08.08.2012
Díky za info. Jedná se o 1000Kč za 100m !!. Jediná informace byla, že se jedná o dynamiku, čemuž sem
    Re: Lano - statika nebo dynamika08.08.2012
No jestli je to to samé lano jak popisuju výše (cena by odpovídala), tak to nebylo vhodné vůbec na n
     Re: Lano - statika nebo dynamika08.08.2012
Kdybys měl zájem mám jednen výběhový Tendon Ambition 9,8 60 m. Něco už zažil, ale nikde nemá načnute
      Re: Lano - statika nebo dynamika08.08.2012
Díky za nabídku. Ve skříni mám ještě nerozbalenou 60-ku 10,2mm. Mě to spíš zajímalo z hlediska toho

 Lezky na písek07.08.2012
Sháním lezečky Saltic Sepia (které se už nevyrábí), nebo co nejpodobnější měkké šněrovačky na písek, protože s nima mám vynikající zkušenosti. Předem díky za informace.
 Re: Lezky na písek07.08.2012
Zkus ještě nějaké doprodeje. Obvolat obchody. Není to zase tak dlouho co se nedělají.
Jinak j
 Re: Lezky na písek07.08.2012
kup "la sportiva mythos" backurky :-)
 Re: Lezky na písek07.08.2012
ozvi se nám na email, pořešíme
 Re: Lezky na písek07.08.2012
Jojo, Triop Tiger Top, ty jsou superměký po rozlezení, už mám pocit že lezu spíš v bačkorách, než v
 Re: Lezky na písek08.08.2012
Ahoj. Jedny mám doma fungl nový na prodej. Velikost cca 7,5 - 8. H

 vykony P.Resche07.08.2012
Gratuluji k prelezu Barracuda .stejně tak k 10 UIAA na OS.v minulých letech . všichni víme že jsi silný.ale cerv pochybnosti trochu vrtá.protože i pro nejlepší lezce světa je 10na OS trochu problém .zkrátím to..pokud uvidíme video z Barracuda tak se omluv
 Re: vykony P.Resche07.08.2012
Jdi do "prdele". Rešík myslím není z těch, co by chtěli cokoli ošulit.
 zas ta hanonymyta07.08.2012
hele ty neznámý, co takhle s kůží na trh? třeba by se podle tvého jména dalo soudit jestli tomu troš
  Re: zas ta hanonymyta07.08.2012
Mohu tě ujistit že tyto pochyby jsou i v hlavě (minimálně jednoho) člena české špičky .
   Re: zas ta hanonymyta07.08.2012
uff,uff,bily muz "neznamy" mit velka odvaha!
   Re: zas ta hanonymyta07.08.2012
hm, tak ať to napíše ten tvuj špička. a podepíše se.
 Re: vykony P.Resche07.08.2012
Podpis obecně příspěvkům sluší. A v případě příspěvků, které osobně na někoho útočí nebo na něj háze
  Re: vykony P.Resche07.08.2012
Petr má neskutečnou sílu a věkem zraje. Barracuda je pro něj jen takový delší bouldr a vůbec nepochy
   Re: vykony P.Resche07.08.2012
tak naivní nikdo není. ovšem nějakej hanoným mi za to nestojí abych si na jeho dostopování zjednal o
  Re: vykony P.Resche07.08.2012
Lezec poskytovanim prostoru anonymum dela spolecenskou sluzbu nemaleho vyznamu. Anonymove se zde odr
 Re: vykony P.Resche07.08.2012
A ty si běžně onsighty točíš na kameru?
Já mám z lezení všehovšudy do deseti fotek a video sa
  Re: vykony P.Resche07.08.2012
A ty si běžně onsighty píšeš do deníčku? Těžko si dovedu představit že si každou cestu kterou vylezu
   Re: vykony P.Resche07.08.2012
No jistě. Já lezu jenom pro deníček, aby se všichni mohli dívat, jak se posouvám v žebříčku a co nov
    Re: vykony P.Resche07.08.2012
nemusis kazdou,davide,staci jen ty,po kterych si skutecne budeme myslet,jaky jsi machr
     naposledy: vykony P.Resche08.08.2012
argumenty:
1. Neidentifikovatelni jističi a svedci u všechPetrovych špičkových výkonů
      Re: naposledy: vykony P.Resche08.08.2012
naposledy vopakuju: buď se more podepiš aby bylo patrný esli vůbec víš o čem mluvíš, nebo se odmlč,
       Re: naposledy: vykony P.Resche08.08.2012
Tobě taky opakuji naposledy...Brzdi ! V každém sportu má fanda nárok na důkaz ..na video např.že míč
        Re: naposledy: vykony P.Resche08.08.2012
Seš debil, lezení není fotbal a lidi lezou protože je to baví (rozhodně ne pro prachy). Tobě asi něc
         Re: naposledy: vykony P.Resche08.08.2012
Pravdu díš.
         Re: naposledy: vykony P.Resche08.08.2012
A já znám zase hodně lidí které baví o lezení lhát. a nech si urážky pro někoho jiného pane Neanonym
          Re: naposledy: vykony P.Resche08.08.2012
Klasika - dojdou jim argumenty, tak místo odpovědi na podstatu věci ti napíší, že jsi kokot.
          Re: naposledy: vykony P.Resche08.08.2012
Hele, první faktická urážka tady vzešla od tebe: anonymní nařčení Petra Resche z toho, že s jeho pře
           Re: naposledy: vykony P.Resche08.08.2012
Aanonymní luzu by jsi vymytil .a jak chceš vymitit lhaní v denících ?jak jinak vyzvat k podání dů
            třídní učitelka zasahuje08.08.2012
vymýtit (les) - mýtit je vyjmenované slovo, vymítat (ďábla) = vymetat to z něj koštětem, tedy měkké
            Re: naposledy: vykony P.Resche08.08.2012
Hele, stačilo by podepsat se. V takhle osobním případě nejlíp s funkčím mailem. Neanonymní výzva je
         Re: naposledy: vykony P.Resche08.08.2012
Brzdit by jsi měl v první řadě ty! Dokud se nepodepíšeš, tak jsou to jen provokativní kecy. Kdyby ti
         Re: naposledy: vykony P.Resche09.08.2012
Proc se potom tak moc hroti zapisy jinych lezcu? Proc u nekerych lezcu je vyjadreni pochyb skoro tre
          Re: naposledy: vykony P.Resche10.08.2012
Žádná shoda ohledně dokazování asi nepanuje. Ale myslím že záleží na konkrétním postu - když někdo &
        Re: naposledy: vykony P.Resche08.08.2012
"v každém spotru má fanda nárok...."
ale nemá. když argumentuješ třeba fotbalem neb
         Re: naposledy: vykony P.Resche08.08.2012
Rozmazlená anonymní lůza v moderní době postupně získala pocit, že má na všechno nárok, ale k tomu u
         Re: naposledy: vykony P.Resche08.08.2012
Naprostej souhlas, přesně takhle jsem to myslel taky. Nicméně tyhle házející-špínu "lezci"
        Re: naposledy: vykony P.Resche08.08.2012
Kurva chlape co jsi to za kokota? Jsi snad jeho sponzor, že si nárokuješ takový nebo makový zápisy j
         Re: naposledy: vykony P.Resche08.08.2012
Jasan. Taky vím o pár lidech, kteří cestu buď nevylezli, nebo ji vylezli jen napůl a mají ji tady na
          Re: naposledy: vykony P.Resche08.08.2012
Jaký rozdíl je mezi neznamy, neznámý,Neznámí,Standa a jarda,Pat A Mat, P., C.,To prece není žádný po
           Re: naposledy: vykony P.Resche08.08.2012
Mezi "neznamy" a "P." je např. sakramentskej rozdíl.
           Re: naposledy: vykony P.Resche08.08.2012
... jak jsem psal výše, internet už v dnešní době NENÍ anonymní médium.
            Re: naposledy: vykony P.Resche09.08.2012
Ale bez ty brebto...
           Re: naposledy: vykony P.Resche08.08.2012
svým způsobem máš pravdu. ale za těch dvanáct (?) let co je lezec lezcem se tady vytvořila jistá kom
            Re: naposledy: vykony P.Resche08.08.2012
Ahoj, napiš Liborovi, on Ti dá nové heslo.
            Re: naposledy: vykony P.Resche09.08.2012
Jak ti odpovědět, rozumím tomu co píšeš ale pořád jsi pro mě jen lukas b. Chápu, že je pro tebe velk
             Re: naposledy: vykony P.Resche09.08.2012
Názor jsi formuloval, ale tahle věc se tady (a nejen na Lezci) mnohokrát řešila a je celkem jednoduc
             Re: naposledy: vykony P.Resche10.08.2012
Nick nebo značka má svůj praktickej důvod. jednak zpřehledňuje diskusi, jednak je to metainformace o
             Re: naposledy: vykony P.Resche10.08.2012
Petře, pro tebe třeba ty podpisy a nicky nejsou srozumitelný. Ale to neznamená, že nejsou srozumitel
              Re: naposledy: vykony P.Resche10.08.2012
A já slyšel, že u toho ještě mágoval.
Kašlete na něj na blba. Přesně o to mu jde =)
               Re: naposledy: vykony P.Resche10.08.2012
tady bych rozlišoval. "kašlat na blba" bych doporučil aplikovat na neznámého. s Petrem dis
              Re: naposledy: vykony P.Resche10.08.2012
Zdravím, Piškote.
Asi bych se měl naučit psát. Trochu domýšlivě,.... to jsem opravdu v úmyslu
               Jak to chodí v médiích11.08.2012
Kdyby se na nějaké významnější tiskovce nějaký novinář představoval cizím jménem, tak ho dost rychle
               Re: naposledy: vykony P.Resche11.08.2012
ad Rotujici kedluben -- budes-li tu prezdivku pouzivat konzistentne, po uplynuti urcite doby si vsic
 Re: vykony P.Resche08.08.2012
Ahoj neznamy

Osobne nechapu, proc by Petr mel neco dokazovat. Proc? Protoze a) RP 8c+
  Re: vykony P.Resche08.08.2012
"Neznámí" dopisovatelé mě dost štvou, Rešíkovi nemám důvod nevěřit, ale ohledně přelezu Barracudy by
   Re: vykony P.Resche08.08.2012
Aj ked to moze byt pre niekoho problem, ja v tom nevidim ziaden. Staci uviest meno istica a je to. A
    Re: vykony P.Resche09.08.2012
A proč by on měl vyvracet něčí pochybnosti? Chlubí se tím? Machruje? Má z toho nějaké výhody? Ne a n
     Re: vykony P.Resche09.08.2012
Pouze proto, že to zveřejňuje. Jinými slovy jde s kůží na trh a takovou reakci musí očekávat. Tím, ž
      Re: vykony P.Resche10.08.2012
Teď jde o to jakou formou a proč ... pokud na deníku(a nějaký sebeoslavný článek jsem tedy nezachyti
    Re: vykony P.Resche09.08.2012
O Kopoldových výmysloch sa vedelo už dávno, minulý rok to ale korunoval lezením ťažkých ciest na pár
   Re: vykony P.Resche08.08.2012
Ac mu take nemam duvod neverit, videjko, nebo popis od Petra by se mi take libilo. Jen tak ciste ze
    Re: vykony P.Resche12.08.2012
Ten Petr tady má asi hodně "fandů", nevím jak vy ale radši bych video s buchetkama než z p
 Re: vykony P.Resche16.08.2012
Koukám, že už Petr po dovolené stihnul reagovat.
  Re: vykony P.Resche16.08.2012
Ne, proč taky??? ;) Ta fotka dne je dobrá, krásně to demonstruje ten dach :)
   Re: vykony P.Resche16.08.2012
Protože nejen já jsem zvědavý, zdali se rozplynuly pochyby pana Neznámého:)

 Tschechien v Lezeni DE06.08.2012
V novem Klettern vychazi pekny a inteligentni clanek od Jirky Siky o ceskych oblastech. Pekne a prehledne zpracovana upoutavka na lezeni v CR. Na minimalni plose husto informaci. Jedine co bych vytkl je jednoznane vytyceni MG linie na piskach. Pro ty co z

 Může někdo poradit06.08.2012
Dobrý den, chtěla bych se zeptat. Jsem 7let po operaci skoliozi, vždy jsem chtěla lézt. Tak by mě zajímalo jestli by mi mohl někdo poradit.
 Re: Může někdo poradit06.08.2012
To se operuje? Mi to rekla doktorka az ve 20 letech a ze s tim nejde nic delat. O 3cm kratsi jedna n
  Re: Může někdo poradit06.08.2012
No mě hnali na operaci, ale já to měla hodně vážny. Mám za sebou jen tu operaci zad. Tomu konci zprá
  Re: Může někdo poradit06.08.2012
No mě hnali na operaci, ale já to měla hodně vážny. Mám za sebou jen tu operaci zad. Tomu konci zprá
  Re: Může někdo poradit06.08.2012
No mě hnali na operaci, ale já to měla hodně vážny. Mám za sebou jen tu operaci zad. Tomu konci zprá
 Re: Může někdo poradit06.08.2012
lézt se s tím asi dá, na nějaké trempské rekreační úrovni rozhodopádně. otázka je, jak vostře se s t
 Re: Může někdo poradit06.08.2012
ja bych do toho sel, kdyz tak te to rozboli a zkoncis. myslim ze jeden kamarad to ma taky a leze dev
  Re: Může někdo poradit06.08.2012
Lezeni se na skoliozu i doporucuje. Zalezi ale na presne diagnoze. Zcela urcite je to o poctivem spe
   Re: Může někdo poradit07.08.2012
No ja mam tiez skoliozu od detstva a leziem na priemernej urovni (do 8a+), ked by som neliezol tak b

 Může někdo poradit06.08.2012
Dobrý den, chtěla bych se zeptat. Jsem 7let po operaci skoliozi, vždy jsem chtěla lézt. Tak by mě zajímalo jestli by mi mohl někdo poradit.

 Lezení Omiš06.08.2012
Ahoj všem,

uvažujeme nad návštěvnou lezecké oblasti poblíž Omiše v Chorvatsku. Koukal jsem na průvodce a dle něj se v oblasti nachází převážně cesty kolem obtížnost 6-7 a více.

Můžete mi někdo napsat, kdo už jste tam byli jak
 Re: Lezení Omiš06.08.2012
Je to prijemne pohodove lezenie. Vačšina oblasti je sustredená priamo pri meste dostupnost je do pár
  Re: Lezení Omiš06.08.2012
Ahoj Lukáši,

děkuji za užitečné informace, jde spíše o to, že jsem schopný si natáhno
   Re: Lezení Omiš06.08.2012
to určite ano lezenie je tam pekne a 5-6ky si tam dokonale užiješ. Je to odistené pekne takže sa net
   Re: Lezení Omiš06.08.2012
a sprievodca sa mi osvedcil tento:
 Re: Lezení Omiš06.08.2012
Byl jsem asi pred tydnem v oblasti Babina Bara. Parkovani primo pod skalou na odpocivadle. Jisteni c
 Re: Lezení Omiš07.08.2012
Odjištěné hezky, v sektoru A-Stomorica jsou nový cesty, který nejsou v průvodci, stojí za to se tam

 Lezení Omiš06.08.2012
Ahoj všem,

uvažujeme nad návštěvnou lezecké oblasti poblíž Omiše v Chorvatsku. Koukal jsem na průvodce a dle něj se v oblasti nachází převážně cesty kolem obtížnost 6-7 a více.

Můžete mi někdo napsat, kdo už jste tam byli jak

 závěsná postel05.08.2012
Nevíte prosím někdo kde koupit jetou a nebo popř půjčit závěsnou postel?
 Re: závěsná postel05.08.2012
Myslim, že se to tady řešilo nedávno a dával jsem tady i odkaz na to, jak si to kluci vyrobili... My
  Re: závěsná postel06.08.2012
Aha tak zkusím najít. díky
 Re: závěsná postel06.08.2012
Tuším, že je k půjčení na ČHS.

1   ...   591   592   593   594   595   596   597   598   599   600   601   602   603   604   605   606   607   608   609   610   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 vykony P.Resche
Gratuluji k prelezu Barracuda .stejně tak k 10 UIAA na OS.v minulých letech . všichni víme že jsi silný.ale cerv pochybnosti trochu vrtá.protože i pro nejlepší lezce světa je 10na OS trochu problém .zkrátím to..pokud uvidíme video z Barracuda tak se omluvím za své pochyby.ale těch špičkový ch výkonu je v posledních letech nějak moc..bez svědků  ..bez videa nebo bez jisticu  kterých bychom se mohli zeptat...nic proti tobě ale extrémní prelezy vyžadují alespoň občas nějaký důkaz..
neznamy09:48:41 07.08.2012
odpovědět 
 Re: vykony P.Resche
Jdi do "prdele". Rešík myslím není z těch, co by chtěli cokoli ošulit.
PD09:54:04 07.08.2012
odpovědět 
 zas ta hanonymyta
hele ty neznámý, co takhle s kůží na trh? třeba by se podle tvého jména dalo soudit jestli tomu trošku rozumíš a jestli podobný (osobně útočný) dotaz je aspoň trošku relevantní.
Lukas B.10:02:18 07.08.2012
odpovědět 
  Re: zas ta hanonymyta
Mohu tě ujistit že tyto pochyby jsou i v hlavě (minimálně jednoho) člena české špičky .
neznamy10:23:29 07.08.2012
odpovědět 
   Re: zas ta hanonymyta
uff,uff,bily muz "neznamy" mit velka odvaha!
10:26:02 07.08.2012
odpovědět 
   Re: zas ta hanonymyta
hm, tak ať to napíše ten tvuj špička. a podepíše se.
Lukas B.10:30:17 07.08.2012
odpovědět 
 Re: vykony P.Resche
Podpis obecně příspěvkům sluší. A v případě příspěvků, které osobně na někoho útočí nebo na něj házejí špínu, by měl být samozřejmý. Jinak je takový příspěvek opravdu jenom ubohé házení špíny.
K vývoji anonymity na Lezci: od počátečního stavu s celkem jednoznačnými podpisy a později s převažujícími celkem jednoznačnými individuálními nicky se Lezec dostává do stavu s jednoznačnou převahou zcela anonymních komentů. Nejde už zdaleka jenom o nepodepsanou argumentaci k věcným problémům, ale zcela běžně už i o anonymní osobní napadání. Je to už často dost velký nechut. Tohle je dobrý příklad.
Piškot11:08:00 07.08.2012
odpovědět 
  Re: vykony P.Resche
Petr má neskutečnou sílu a věkem zraje. Barracuda je pro něj jen takový delší bouldr a vůbec nepochybuju že by to nevylezl. Navíc je to materiál skály podobný (alespoň trochu) žule na Petráči a tam už několik let předvádí těžší věci...

Mr. "neznámý" by si měl uvědomit, že anonymita na internetu je blábol. Doufám že už dnes není nikdo tak naivní :)))
Standa & Honza11:41:49 07.08.2012
odpovědět 
   Re: vykony P.Resche
tak naivní nikdo není. ovšem nějakej hanoným mi za to nestojí abych si na jeho dostopování zjednal odborníka, sám takového znoje nemaje.
(hm, teď mě a možná i piškota hanonym setře že jsme taky anonymní) no nic, du nakrmit prase.
Lukas B.11:57:13 07.08.2012
odpovědět 
  Re: vykony P.Resche
Lezec poskytovanim prostoru anonymum dela spolecenskou sluzbu nemaleho vyznamu. Anonymove se zde odreagujou a vybouri.. kdyby tuto moznost nemeli, vyrazili by do ulic a stali se nemalym problemem, nerku-li spolecenskou hrozbou.
TOA18:26:41 07.08.2012
odpovědět 
 Re: vykony P.Resche
A ty si běžně onsighty točíš na kameru?
Já mám z lezení všehovšudy do deseti fotek a video samozřejmě žádný a to už lezu bez mála dvacet let. Těžko si dovedu představit, že u každý cesty, do který nalezu stojí kameraman odhodlaný natočit dost často beznadějný pokus.
Hadrburg13:16:29 07.08.2012
odpovědět 
  Re: vykony P.Resche
A ty si běžně onsighty píšeš do deníčku? Těžko si dovedu představit že si každou cestu kterou vylezu zapíšu, aby každej viděl jakej jsem machr
dejv19:35:20 07.08.2012
odpovědět 
   Re: vykony P.Resche
No jistě. Já lezu jenom pro deníček, aby se všichni mohli dívat, jak se posouvám v žebříčku a co novýho jsem secvičil a co dal po haluzi na OS.
XYZ20:05:06 07.08.2012
odpovědět 
    Re: vykony P.Resche
nemusis kazdou,davide,staci jen ty,po kterych si skutecne budeme myslet,jaky jsi machr
20:21:01 07.08.2012
odpovědět 
     naposledy: vykony P.Resche
argumenty:
1. Neidentifikovatelni jističi a svedci u všechPetrovych špičkových výkonů
2.8b na OS neleze normálně ani světová špička
a 11-/11je příliš veliký skok ve výkonnosti.zvláště když zde je třeba nutná dávka tréninku speciální vytrvalosti .Speciální trénink vytrvalosti pokud vím zkoušel Petr jen v mladí nebo před lety ve snaze obstát v SP.zdálo se že ani tehdy v sezone vytrvalost výrazně Petrovi nenarostla
3.chybí další důkazy jako video ..světová špička nabízí videa nebo možnost zeptat se svědkům,jisticu ..proč takové video nebo svědectví nemůže nabídnout Petr ani u nejtěžších bouldru kde lze video natočit velmi jednoduše ?
Nejsem někdo kdo se potřebuje vybourit jen se mi zda že bylo příliš mnoho kauz typu MČ nebo RŠ a i v dnešní době jsou bohužel další osobní svědectví o dalších silných lžic h.v Případě Petra nemám podezření na silnou lež ale na nečisté zápisy kdy např.OS nebyl čistý OS nebo při PP jistic "napnul lano".
U Petra jsem také jako vy dříve nepochyboval o jeho výkonech .to jen větší množství dosvedcenych lži u jiných lezcu z poslední doby vrhá malý stín podezření i na Petra. Snad pro Petra nebude problém konečně nabídnout nějaké video nebo svědectví.Pak se zase pochyby mohou rychle rozplynout .
Proč se o těchto věcech musí jen mluvit potichu a nemůže se v klidu diskutovat na lezci a anonym musí být ihned odsouzen k ukamenovani ?Kdyby byl vyzván Petr k svědectví příliš potichu tak bychom se svědectví možná nedočkali.takto je šance že budou naše pochyby rozply nuty .Peace .
neznamy10:48:08 08.08.2012
odpovědět 
      Re: naposledy: vykony P.Resche
naposledy vopakuju: buď se more podepiš aby bylo patrný esli vůbec víš o čem mluvíš, nebo se odmlč, nejlépe pak navždy.
k meritu věci jakožto rekreační softmover chatrné tělesné schránky nemám samozřejmě co říct.
Lukas B.10:56:55 08.08.2012
odpovědět 
       Re: naposledy: vykony P.Resche
Tobě taky opakuji naposledy...Brzdi ! V každém sportu má fanda nárok na důkaz ..na video např.že míč přešel brankovou čáru nebo jestřábí oko .a tady je svědectví tajné jednoduché..hodně lidí chce důkaz ..co je na tom špatného
neznamy11:54:17 08.08.2012
odpovědět 
        Re: naposledy: vykony P.Resche
Seš debil, lezení není fotbal a lidi lezou protože je to baví (rozhodně ne pro prachy). Tobě asi něco uniká. I kdyby byla pravda, co si myslíš, tak k čemu by ti to (i druhým) bylo?? Takovejch kokotů, jako ty, je tady v poslední době nějak až moc...
Standa & Honza12:03:04 08.08.2012
odpovědět 
         Re: naposledy: vykony P.Resche
Pravdu díš.
Kuba Turek12:12:25 08.08.2012
odpovědět 
         Re: naposledy: vykony P.Resche
A já znám zase hodně lidí které baví o lezení lhát. a nech si urážky pro někoho jiného pane Neanonymni .Děkuji
neznámý 12:12:47 08.08.2012
odpovědět 
          Re: naposledy: vykony P.Resche
Klasika - dojdou jim argumenty, tak místo odpovědi na podstatu věci ti napíší, že jsi kokot.
12:28:10 08.08.2012
odpovědět 
          Re: naposledy: vykony P.Resche
Hele, první faktická urážka tady vzešla od tebe: anonymní nařčení Petra Resche z toho, že s jeho přelezy něco není v pořádku. Tvůj křik o urážení je ale dost příznačný.
Ačkoli nebouldruju, Standohonza pro mě není anonymní jako ty. A myslím, že pro bouldristy vůbec.
Řekl bych, že jsi fakt v něčem nemocný. Snad je to i výchovou - asi ti nikdo dostatečně nevysvětlil, že chování k ostatním se z různých, více a méně podstatných důvodů, podřizuje určitým pravidlům. Takže třeba anonymní útoky a udávání jsou adekvátní nevychovaný lůze.
No a nedostatek inteligence asi způsobil, že sis toho ani později nevšimnul, a taky že si pleteš internet s pralesem.
Pokud si opravdu myslíš, že s výkony Petra Resche něco není v pořádku, podepiš se, tak aby bylo jasný, kdo jsi. Kdybys to udělal hned na začátku, přinejmenším část reakcí na tvůj příspěvek by tu nebyla, nebo by vypadala jinak.
A pokud nemáš na to, podepsat se, buď zticha. Anonymní fanouškové podle mě mají právo tak leda na to, vykládat, co si myslej, někde soukromě kámošům. Na víc jejich anonymní fanouškovství nestačí.
Piškot12:38:48 08.08.2012
odpovědět 
           Re: naposledy: vykony P.Resche
Aanonymní luzu by jsi vymytil .a jak chceš vymitit lhaní v denících ?jak jinak vyzvat k podání důkazu než anonymní výzvou na Lezci?osobně?emailem?mč a rS také byli vyzváni slušně k podání důkazu.bez úspěchu..ale .internet má sílu .petr nebyl nijak zavazne e obviněn. jen bylo konstatováno že mu chybí ..na rozdíl od jinýchšpičkových lezcu důkazy.anonymní lůza neudělala nic nemorálního .
anonymni14:04:28 08.08.2012
odpovědět 
            třídní učitelka zasahuje
vymýtit (les) - mýtit je vyjmenované slovo, vymítat (ďábla) = vymetat to z něj koštětem, tedy měkké I. to "by jsi" se mohl naučit. pac a pusu tajnosnube.
Lukas B.14:22:10 08.08.2012
odpovědět 
            Re: naposledy: vykony P.Resche
Hele, stačilo by podepsat se. V takhle osobním případě nejlíp s funkčím mailem. Neanonymní výzva je úplně něco jinýho.
Chápu, že o některých přelezech se dá pochybovat. Chápu, že někde je to i docela na místě (třeba Martin Čermák, nebo ten námořník, co s ním dělali rozhovor v CAO-News). Chápu i to, že je rozdíl, jestli něco ošulí sedmičkář, a nebo někdo, kdo si zapisuje top přelezy.
Ale štve mě, že někdo nechápe základní princip, že když se s někým chci osobně konfrontovat, měl bych vystupovat taky osobně pod svým jménem nebo zavedeným nickem, který mě anonymity zbavuje.
Jsem ochotný uvažovat o nepodepsaných čistě věcných příspěvcích k nějakému obecnému problému (např. typ jistítek, lezečky...), i když to taky nepovažuju za ideální stav, už kvůli orientaci v diskusi. Ale když někoho přímo nebo nepřímo oslovuješ, měl bys vystupovat sám za sebe. A když vystoupíš s nějakým zpochybněním někoho druhého, máš svým podpisem za to obvinění převzít odpovědnost.
Neznámý tady pochyboval o poctivosti a odpovědnosti Petra Resche, ale sám není ochotný nést odpovědnost ani za to, s čím tu vystoupil.
Objevily se tu už párkrát i pochybnosti třeba o výkonech Rosti Štefánka. Vzpomínám si, že přinejmenším některý byly podepsaný, a to jim dalo aspoň v mých očích docela velkou váhu.
Piškot15:02:31 08.08.2012
odpovědět 
         Re: naposledy: vykony P.Resche
Brzdit by jsi měl v první řadě ty! Dokud se nepodepíšeš, tak jsou to jen provokativní kecy. Kdyby ti šlo o potvrzení těch výkonů, tak bys napsal rovnou Petrovi. Tohle je pouze osobní útok na někoho, koho z nějakého důvodu nemáš rád a snažíš se ho veřejně pošpinit. U mě jsi normální zakomplexovanej chudák.
Pavel12:23:42 08.08.2012
odpovědět 
         Re: naposledy: vykony P.Resche
Proc se potom tak moc hroti zapisy jinych lezcu? Proc u nekerych lezcu je vyjadreni pochyb skoro trestnym cinem, zatimco jini maji povinost dokazovat sve prelezy?
Osobne si myslim, ze potreba neco dokazovat je zbytecna. Pro me se nic nemeni tim, ze si nekdo zapise imaginarni prelez. Ale pokud se lezci shodnou na potrebe dukazu (video, verohodni svedkove…) melo by to platit pro vsechny. Kdyz nic jineho, ukoncilo by to podobne dikuse.
MYSSAK14:47:30 09.08.2012
odpovědět 
          Re: naposledy: vykony P.Resche
Žádná shoda ohledně dokazování asi nepanuje. Ale myslím že záleží na konkrétním postu - když někdo "vyžaduje", "nárokuje" a nepodepíše se, vzbudí to zákonitě odmítavý reakce. Pár jiných slov, podpis, a všechno je jinak.
honza07:05:32 10.08.2012
odpovědět 
        Re: naposledy: vykony P.Resche
"v každém spotru má fanda nárok...."
ale nemá. když argumentuješ třeba fotbalem nebo atletikou, tak fanda může a nemusí si koupit lístek a může a nemusí si pustit bednu prošpikovanou reklamama. pár jasně definovanejch subjektů má právo podat protest a je jasně definovaná mašinérie co potom. rozhodně se třeba špotákový pečlivě nepřeváží voštěp na základě anonymního dotazu někde na soukromé webovce.

z tohoto hlediska není skalní lezení závodním sportem s porovnávatelnými výsledky. sportem je lezení na překližku s pravidly, rozhodčími atakdále (stejně tak jako třeba divoká voda - jedeš buď nějakej potok a maximálně tě kámoši poplácaj po ramenou jako žes to sjel pěkně a s převahou, nebo se vočíslenej motáš mezi brankama a dostaneš medajli).
Lukas B.12:38:11 08.08.2012
odpovědět 
         Re: naposledy: vykony P.Resche
Rozmazlená anonymní lůza v moderní době postupně získala pocit, že má na všechno nárok, ale k tomu už žádné povinnosti. Prej to povede ke katastrofě. Psal starej Ortega Gasset.
P.12:41:46 08.08.2012
odpovědět 
         Re: naposledy: vykony P.Resche
Naprostej souhlas, přesně takhle jsem to myslel taky. Nicméně tyhle házející-špínu "lezci" mě začínají sr.. Musel jsem reagovat jenom proto, že Petra beru jako Top naší boulderingové scénky a vážím si ho. Jinak si na net může psát kdo chce co chce, opatření se vždycky najde ;)
Standa & Honza13:43:44 08.08.2012
odpovědět 
        Re: naposledy: vykony P.Resche
Kurva chlape co jsi to za kokota? Jsi snad jeho sponzor, že si nárokuješ takový nebo makový zápisy jeho přelezů? A když už si to nárokuješ, tak co uděláš, pokud ti Resh nevyhoví? Přestaneš být jeho fanouškem?

Co je komu do toho, ať si třeba rybaří a zapisuje si to OS, to je přeci čistě jeho věc. To mi od anonyma přijde natolik troufalý, až si myslím, že to nemůžeš myslet vážně a že jenom vyvoláváš flejm (pak jsem kokot já že jsem se chytnul).
honza plocek12:57:48 08.08.2012
odpovědět 
         Re: naposledy: vykony P.Resche
Jasan. Taky vím o pár lidech, kteří cestu buď nevylezli, nebo ji vylezli jen napůl a mají ji tady na Lezci zapsanou. A nikoho s tím tady neotravuju.
deníčkář13:12:50 08.08.2012
odpovědět 
          Re: naposledy: vykony P.Resche
Jaký rozdíl je mezi neznamy, neznámý,Neznámí,Standa a jarda,Pat A Mat, P., C.,To prece není žádný podpis. Vždyť jsme anonimní všichni. Možná že i anonymní. Já tam cvaknu petr ale co když jsem Jana? Jaký je vtom rozdíl?
Petr13:42:20 08.08.2012
odpovědět 
           Re: naposledy: vykony P.Resche
Mezi "neznamy" a "P." je např. sakramentskej rozdíl.
honza13:47:28 08.08.2012
odpovědět 
           Re: naposledy: vykony P.Resche
... jak jsem psal výše, internet už v dnešní době NENÍ anonymní médium.
Standa & Honza13:48:29 08.08.2012
odpovědět 
            Re: naposledy: vykony P.Resche
Ale bez ty brebto...
m.09:34:45 09.08.2012
odpovědět 
           Re: naposledy: vykony P.Resche
svým způsobem máš pravdu. ale za těch dvanáct (?) let co je lezec lezcem se tady vytvořila jistá komunita dyšputantů která se z velké části zná osobně a taknějak se furt chová stejně, podepisuje se stejně, má furt stejné stylistické a interpunkční manýry a dá se teda snadno identifikovat. ale jo, asi nastal čas sem chodit registrovanej. a teda dotaz na lezcoministranty: registroval jsem se před dávnými časy a heslo jsem samozřejmě zapomněl. dá se ňák dohledat, nebo tak nějak? nebo se mám zaregistrovat znova a plevelit to tady? díky.
Lukas B.13:53:40 08.08.2012
odpovědět 
            Re: naposledy: vykony P.Resche
Ahoj, napiš Liborovi, on Ti dá nové heslo.
 martan14:29:46 08.08.2012
odpovědět 
            Re: naposledy: vykony P.Resche
Jak ti odpovědět, rozumím tomu co píšeš ale pořád jsi pro mě jen lukas b. Chápu, že je pro tebe velký rozdíl mezi p. a P. Ale já nevím vůbec nic. Jen tak na okraj, i když se podepíšeš včetně adresy, tak zůstaneš jen Lukáš B....reburda, třeba, třeba z Brna. A mimo pocitu, že se někdo dokáže podepsat, je pro mě tato informace rovna nule. Prostě tě neznám. Nevím kdo jsi. I když k tomu přidáš fotku, tak si jen můžu říct, že třeba vypadáš na rozumného člověka. Třeba. A rozhodně to neber jako rýpání. Mám za to, že je úplně jedno, zda se podepíšeš, či ne.
Pokud mne zaujme, tak článek přečtu, pak proběhnu to, co se odehrává pod tím a promíchám to se svým pocitem a nějakou tou zkušeností. Nemusím všemu rozumět ale zůstane nějaký vnitřní obraz, názor. Můžu ho nechat v sobě a nebo přidat nějaké své moudro. A třeba se i podepsat, třeba i nickem. Hodnotu pro mě má těch pár vět, co jsou nad tím podpisem, buď nad tím zadumám, nebo si řeknu, že pisatel nemá všech pět pohromadě. Toť vše. I když je fakt, že třeba tvůj piktogram, P., ABL, Nebo Piškot mi napoví, že si mám příspěvek pročíst pozorněji, protože se tyhle názory dobře míchají s názory které mám já.
Stejně tak nezná člověka, o kterém je řeč. Resch. Dobrá, znám jméno ale víc nic. A pokud jsou kolem jeho výstupů nějaké pochybnosti ..... nevím. Je to těžké.
Ale snad jsem aspoň trochu formuloval názor na podpis.
Petr20:35:29 09.08.2012
odpovědět 
             Re: naposledy: vykony P.Resche
Názor jsi formuloval, ale tahle věc se tady (a nejen na Lezci) mnohokrát řešila a je celkem jednoduchá. Anonymita se dá snést nebo i pochopit, když jde o vyjádření názoru na nějakou věc nebo jev či situaci, případně doplnění či upřesnění nějakých technických údajů. Může mít opodstatnění i v nějakých závažných věcech společenské důležitosti, které prozradíš, ale byl bys za to potrestán někým, koho tím poškodíš. Anonymita je však neodpustitelná, pokud se týká osobnosti někoho jiného. Jednoduše - když zpochybníš přelez kohokoliv, napíšeš o něm něco pěkného i nepěkného, vyzýváš ho k něčemu a pod., tak by ses měl zásadně podepsat celým jménem, případně ve spřízněné komunitě stačí všeobecně známá přezdívka. Pokud to neuděláš, jsi pinčl, co poštěkává za rohem, ale na velkého psa si netroufneš. Jinak řečeno, anonym je v těchto případech podvraťák, který si nezaslouží nic než pohrdání.
Kuba Turek21:12:35 09.08.2012
odpovědět 
             Re: naposledy: vykony P.Resche
Nick nebo značka má svůj praktickej důvod. jednak zpřehledňuje diskusi, jednak je to metainformace o směrodatnosti příspěvku. Když budu např. chtít doporučit nějakou pěknou oblast a ozve se přispěvatel určitýho nicku, můžu si bejt jistej, že to bude mechatý a rozchrastaný. Když se naopak ozve "neznamy", vim hovno.
honza06:53:55 10.08.2012
odpovědět 
             Re: naposledy: vykony P.Resche
Petře, pro tebe třeba ty podpisy a nicky nejsou srozumitelný. Ale to neznamená, že nejsou srozumitelný pro mnoho jinejch. A to už by fungovat mohlo.
Česká lezecká scéna je komunita, která se z docela velké části zná. Taky kolem Lezce to tak dlouho fungovalo, a přinejmenším zčásti pořád funguje. Když přijde někdo nový, kdo se neorientuje, neznamená to, že jeho nevědomost je obecně platná, nebo normální nebo tak něco. (Tak jak to teď ty možná trochu domýšlivě prezentuješ.)
Mě kdysi učili, že třeba i v případě nějaký veřejný živý diskuse je dobrý dřív než oslovím někoho slavnýho vepředu vstát a představit se. Přinejmenším vstát, aby bylo vidět, kdo mluví. Minimálně je to slušný vůči tomu, koho oslovuju. Když vykřikne nějakou sprosťárnu někdo schovanej v davu, je to blbý.
Dá se to brát i tak, že i když se neznáme vzájemně všichni, většinou aspoň někoho zná. Takže podpis dotyčného nějak identifikuje aspoň v tý části komunity. A ostatní si ho na základě nějaký situace třeba zapamatujou a identifikujou ho příště (třeba: "aha, to je ten, co furt někomu nevěří"... :)
Dejme tomu, že budu chtít někoho obvinit takovým způsobem, jak se to stalo. Myslím, že je fér, abych se pod to podepsat. Můžu tím obviněním znemožnit toho člověka - ale pokud se podepíšu a ukáže se, že jsem byl nespravedlivej, znemožním tak trochu sebe. To může být brzda pro to, aby se podobné útoky nestaly normální. Měl bych si rozmyslet, jestli podobné nařčení opravdu má opodstatnění, a taky jak ho zformuluju. Abych neublížil druhýmu, a pokud to mi je lhostejný, tak aspoň abych nebyl před ostatníma za blbce.
Všude možně existujou mechanismy proti podobným věcem. Protesty ve sportu se podávají po složení kauce, žaloba jen za konkrétní osobu a něco to stojí... Věrohodnej podpis v diskusi by byl takovej minimální mechanismus.
Piškot09:08:03 10.08.2012
odpovědět 
              Re: naposledy: vykony P.Resche
A já slyšel, že u toho ještě mágoval.
Kašlete na něj na blba. Přesně o to mu jde =)
Je krásně, pojďte raději do skal =)
OndraH.09:59:52 10.08.2012
odpovědět 
               Re: naposledy: vykony P.Resche
tady bych rozlišoval. "kašlat na blba" bych doporučil aplikovat na neznámého. s Petrem diskutujeme o vnímání anonymity, a to je poměrně zajímavé téma - a slušných a věcných názorových oponentů není nikdy dost, jednoho to donutí se nad svými názory zamyslet a argumentovat.
Lukas B.10:30:47 10.08.2012
odpovědět 
              Re: naposledy: vykony P.Resche
Zdravím, Piškote.
Asi bych se měl naučit psát. Trochu domýšlivě,.... to jsem opravdu v úmyslu neměl. Asi jsem psal špatně. Nebo jsem se měl vyjádřit jinak. Nic se neděje, příště to třeba napravím.

Hele, já rozumím tomu co píšeš. Když sedíme u pivka, pět, devět lidí kolem stolu, známí neznámí, tak sedíme, vidíme jeden na druhého. Jsem-li v sále, třeba jen na parketu vedle výčepu, kde proběhla nějaká přednáška, tak jsem si při kladení svého dotazu stoupnul a když jsem dostal odpověď, tak jsem si zase stoupnul a poděkoval. Děsná sranda, lidi kolem vejrali jak kdyby přijel papež. Kupodivu to nikdo další nezopakoval. To nic to jen pro zasmání. Odehrálo se to před zraky ostatních a ti se prostě mohou rozhodnout, zda to udělají stejně.Neudělali. Gut Jarkovský by možná sténal s hlavou v dlaních ale nic by stím neudělal. Když jsem se chvilku díval na tiskovku po přistání vozítka na Marsu, tak zadek nezvedl nikdo. Ano, každý řekne kdo je a koho zastupuje.Je to jiná situace. Dotazovaní jsou na stupínku, dívají se na sebe, diskutují. Neznají se ale vedou řeč na stejné téma, diskutují. Může se stát, že nějaký novinář omarodí pošle tam kolegu a ten, aby se nemuselo všechno přepisovat, vystupuje pod jeho jménem. Zeptá se, dostane odpověď a je to. Já vím, tohle se nestane ale i kdyby, já to doma na druhé straně skla nepoznám.
Kdyby Lezec diskuze měla i obrazový formát, tak by se možná taky hodně změnilo. Třeba. Může se stát, že se tady vyklube text - jděte všichni do pr ... kýnka dobovýho, atd. a podpis - Piškot. Ti co tě znají, tak si řeknou, žes asi trochu přebral a druzí si budou mnout ruce nad tím, že konečně vyplulo na povrch tvé pravé já. Podpis to rozhodně nezmění. Tvoje komunita ví, že je to blbost ale ostatnímu davu, je to šumák.
Pro mě skutečně má cenu jen můj podpis. Napsal jsem to já a stojím si za tím já. A zbytek jména se mi psát nechce protože to nedělá nikdo a mě to může spíš jen přidělat starosti. Místní štěkající většina už mě poučila. Já tady opravdu nikoho neznám a proto jen hodnotím to co už jsem psal, přečtu popřemýšlým a jde se dál. Pár myšlenek jsem si z diskuzí odnesl.
A jen závěrem, vím jaké to je, když jsem jednou pod nějakým příspěvkem našel napsáno Vacan. Jo, v ten okamžik jsem nadskočil a mohl napsat něco jako ty potvoro stará, ty ještě žiješ? Ten nic neříkající podpis má pro mě kouzlo starých časů .... ale to je trochu zas o něčem jiném.
Chápu o čem píšete ale mám obavu, že pro drtivou většinu to nic neznamená. Petr, nebo Neznámý. Kdo to pozná. Mám za to, že nemá cenu psát v duchu .... hele neznámej, podepiš se! Dobrá, tak já se podepíšu, Rotující Kedluben.
Hele a nedělám si z toho srandu, snad to není domýšlivé nebo něco podobného. Snažím se porovnat něco, co asi moc porovnat nejde.
Zdravím Petr.
Petr15:02:43 10.08.2012
odpovědět 
               Jak to chodí v médiích
Kdyby se na nějaké významnější tiskovce nějaký novinář představoval cizím jménem, tak ho dost rychle vymetou. Není k tomu žádný důvod, aby si někdo hrál na anonyma anebo dokonce vystupoval pod cizí identitou. (A to vstávání/sezení při konferenci - to je věcí zvyku. V USA se spíš nevstává, ale vždy se představuje. U nás se většinou vstává a představuje, ale výjimku tvoří sporťáci, kteří ani nevstávají ani se nepředstavují. Stejně jsou ale tiskové konference nejčastěji na pozvání - takže se ví, kdo tam bude, nebo na jmenovité potvrzení účasti, anebo se předem novináři zapisují do seznamu a odevzdávají vizitky.)
Kuba Turek01:44:54 11.08.2012
odpovědět 
               Re: naposledy: vykony P.Resche
ad Rotujici kedluben -- budes-li tu prezdivku pouzivat konzistentne, po uplynuti urcite doby si vsichni zvyknou ..jako na xicht, na jmeno. A kdyz ji nekdo jinej pouzije ke zvolani aby sli vsichni doprdele, ti co si na tebe zvykli usoudi ze doslo ke zneuziti prezdivky (coz je samozrejme mozne v systemu bez prihlasovani, ale taky ubohe a trapne..) ..nebot toto zvolani neni v souladu s dlouhodobym vzorcem tveho vystupovani. Takovej Piskot se urcite taky jmenuje jinak.. ale jelikoz se jako Piskot nejakej cas uz podepisuje, je to identita stejne dobra jako jmeno overene razitkem a notarskym podpisem.
Vono teda vsechny ty nase jmena a volaci znaky jsou jen veci dohody, zejo.
To ze soucasna ceska spolecnost ma komunikacni kulturu opiciho stada neznamena ze je povinnosti kazdyho se tak chovat.
TOA02:24:12 11.08.2012
odpovědět 
 Re: vykony P.Resche
Ahoj neznamy

Osobne nechapu, proc by Petr mel neco dokazovat. Proc? Protoze a) RP 8c+ a OS 8b neni z hlediska svetove lezecke spicky vykon (samozrejme vykon o kterem se mi ani nesni), b) neprijde mi, ze Petr by nejak sve vykony prodaval nebo z nich benefitoval a take jim nedela prilisnou popularitu a c) prinos Petra ceskemu lezeni je podle me uplne jinde a o tom nikdo nepochybuje (Petrohrad, Padani). Proste mi prijde, ze Petr si leze pro sebe a sam nejlepe vi, co prelezl a co ne.

Honza
 zapal14:09:32 08.08.2012
odpovědět 
  Re: vykony P.Resche
"Neznámí" dopisovatelé mě dost štvou, Rešíkovi nemám důvod nevěřit, ale ohledně přelezu Barracudy bych rád věděl podrobnosti. Kolik pokusů, kolik návštěv, jestli bylo něco procvaklého, kde končil a tak. A taky jakou roli u této cesty hrají podmínky, protože na Kaiter teď dost jezdím a je docela vedro. Třeba Němci brali jako opakování přelez s 3. procvaklými nýty a pak dotyčný už jen cvaknul hák na hraně a jel dolů. Dál je to "choďák", ale třeba já přelézt ten spodek, tak si to užiju až nahoru jen pro ten pocit. A chybí mi tu chlubící článek a komentář "překvapivě lehké" jako u jiných záležitostí :-D :-D
 Bída15:26:11 08.08.2012
odpovědět 
   Re: vykony P.Resche
Aj ked to moze byt pre niekoho problem, ja v tom nevidim ziaden. Staci uviest meno istica a je to. Ake jednoduche. Aj u nas minuly rok obvinili Kopolda, ze si vymysla prelezy, stacilo uviest meno istica. Odznelo milion argumentov, ale to meno sme sa nedozvedeli. Ak to Resch neurobi, aj ked som doteraz nemal ani percento pochybnosti, teraz uz mat budem.
alfonz15:55:33 08.08.2012
odpovědět 
    Re: vykony P.Resche
A proč by on měl vyvracet něčí pochybnosti? Chlubí se tím? Machruje? Má z toho nějaké výhody? Ne a ne a znovu ne. Tak co je mu do toho jestli mu někdo věří nebo ne? Ne že bych v životě někdy lezl něco aspoň podobného, ale pokud něco přelezu, tak z toho mám radost. Já. Já mám radost. Pro tu radost to dělám. Svoji radost. Ne někoho na netu. Takže jestli mi to věří, to mám fakt někde.
MM00:44:01 09.08.2012
odpovědět 
     Re: vykony P.Resche
Pouze proto, že to zveřejňuje. Jinými slovy jde s kůží na trh a takovou reakci musí očekávat. Tím, že to zveřejní se přelez stává veřejnou záležitostí a tedy i hodnou uznání. Respekt k člověku pak roste, a právě proto je potřeba se před pochybnostmi obhájit. Reakce typu "proč by to měl dělat" jsou zcela mimo, protože přelez je veřejný a tím výjimečný. Pokud by to bylo neveřejné, má z toho tu osobní radost a ví to on a jeho blízcí a nemusí nic, jak píšeš.
Dadoo21:30:40 09.08.2012
odpovědět 
      Re: vykony P.Resche
Teď jde o to jakou formou a proč ... pokud na deníku(a nějaký sebeoslavný článek jsem tedy nezachytil), a pokud cílí primárně na ty, kteří jej znají, a na základě svého vztahu k němu mu věří, tak .... tak to stačí. Na ty ostatní stejně kašle....pokud tedy má všech pět pohromadě. On mne nezná, a tak předpokládám, že je mu jedno, co si myslím o jeho přelezech. A já si i nich nemyslím vůbec nic, protože ho také neznám, a na oplátku mi je tedy úplně jedno co přelezl, co ne, kdy, jak, s kým, za kolik:-))), a podobně. Myslím, že se to tu zbytečně hrotí, a lidi by se v této oblasti měli starat hlavně o sebe a své lezení.
MM00:40:04 10.08.2012
odpovědět 
    Re: vykony P.Resche
O Kopoldových výmysloch sa vedelo už dávno, minulý rok to ale korunoval lezením ťažkých ciest na pár pokusov... Spolulezca samozrejme nikdy nezverejnil, presne ako píšeš. Ale je všeobecne známe, že Kopold to má už ako diagnózu.
P.G.13:38:44 09.08.2012
odpovědět 
   Re: vykony P.Resche
Ac mu take nemam duvod neverit, videjko, nebo popis od Petra by se mi take libilo. Jen tak ciste ze zvedavosti a hlavne kvuli mysterioznosti teto cesty, kdyz pod ni nekolikrat do roka stojim, nechapu jak to nekdo muze prelezt. Je to nadherna linka.
anonym 2 nebo treba Petr Novotny ;-)23:57:19 08.08.2012
odpovědět 
    Re: vykony P.Resche
Ten Petr tady má asi hodně "fandů", nevím jak vy ale radši bych video s buchetkama než z petrama z petráčů.
Element07:41:41 12.08.2012
odpovědět 
 Re: vykony P.Resche
Koukám, že už Petr po dovolené stihnul reagovat.
www.lezec.cz/cesta.php?key=163
Tady nikdo z výše komentujících už nic?
 martan11:01:56 16.08.2012
odpovědět 
  Re: vykony P.Resche
Ne, proč taky??? ;) Ta fotka dne je dobrá, krásně to demonstruje ten dach :)
Standa & Honza13:32:49 16.08.2012
odpovědět 
   Re: vykony P.Resche
Protože nejen já jsem zvědavý, zdali se rozplynuly pochyby pana Neznámého:)
 martan22:59:19 16.08.2012
odpovědět 
 Foto dne:
kvalifikace
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192337)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Start und stop 4 Sankt Lorenz
Přeskok 2 Skály V Údolí Roklice
Zamotaná pouť V Skály V Údolí Roklice
Náhorní hrana II Údolí Loubenského Potoka
Turecký med VIIb Údolí Loubenského Potoka
Nově komentované:
Paní Kadrnožková VIIIb Prachov
Mandragora Hard 8A Rusava
Tancuj, Tancuj, Vykrúcaj VIIIa Adršpach
Záviš 7 Žleby
Přehmat 5+ Černá Skála U Přeštic

 Nově v diskusi:
Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | 666 555 | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Neuznat | Viva Master ! | AI slop |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (57)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (7)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1145 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1260 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1451 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1417 
 Neřeším to – lezu vše 
 1114 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi