Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
18.Kolomazník 10550
19.Kalvas 10538
20.Sejbal 10400
Bouldry:
18.Chytil 10025
19.Vejsada 10006
20.Šlapák 10000
Hory:
15.Dörfl 3442
16. 3376
17.Abt 3287

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231271 cest
Nové přelezy:
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A
Disent 8A/8A+
Jan Křtite 7b
Překvapení 9
Cikánskej Xb
Take the L 9-

Stěny
Boulder Bar - Praha 7
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
Rock 'n' Wall - Plzeň

Prodejny
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
LANEX eshop - Bolatice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Panťák - ztráta hračky18.08.2012
V sobotu 18.8. jsem na Panťáku nechala oblíbenou hračku mého ročního Marečka, modrou gumovou kousací želvičku. Jestli ji tam někdo dobrý najde, prosím pošlete ji nebo nechejte u Boučků :-) Díky moc!!!
 Re: Panťák - ztráta hračky20.08.2012
Prosím, tyhle věci pište do inzerce, díky:
 Slanění z 1 bodu18.08.2012
čau chtěl jsem se zeptat na to.. jestli taky slaňujete z jednoho oka ve skále.. protože jsem se dočet, že je to jako ruská ruleta.. a přijde mi to jako kravina.. neříkam z nejtu.. z toho bych se taky neslanil, ale když je na vrcholu skály udělaný oko na s
 Re: Slanění z 1 bodu18.08.2012
Na písku je to naprosto standartní situace, tedy to že slaňuješ z jednoho bodu (slaňáku). Je to kus
  Re: Slanění z 1 bodu18.08.2012
An, buď ve střehu, když dopadneš jako kočka na všechny čtyři, nic se ti nemůže stát (ale musíš rychl
   Re: Slanění z 1 bodu19.08.2012
Spousta písmen a informační hodnota nula, díky Yakuze :)))
    Re: Slanění z 1 bodu19.08.2012
:D
     Re: Slanění z 1 bodu19.08.2012
Spravne uvazujes. Bud to budes muset zabalit, nebo si zvyknes, nebo zustanes v te sve oblibene oblas
     Re: Slanění z 1 bodu20.08.2012
Houpy houp... Mrd! :-)))
 Re: Slanění z 1 bodu20.08.2012
Z masivního kruhu se nebojim, některý slaňovací dráhy jsou vystrojený vždy jenom po jednom kruhu. Z

 Jakej uzel?17.08.2012
Ahoj.. chtěl bych se vás zeptat na to, jakej uzel používáte na spojování dvou lan k sobě? Protisměrnou osmičku?
 Re: Jakej uzel?17.08.2012
jasné dve autíčka proti sobě
  Re: Jakej uzel?17.08.2012
Ten nejjednodussi. Oba konce das vedle sebe, chytnes je spolecne jako by to byly dvojcata a udelas k
  Re: Jakej uzel?17.08.2012
Ten nejjednodussi. Oba konce das vedle sebe, chytnes je spolecne jako by to byly dvojcata a udelas k
 Re: Jakej uzel?17.08.2012
Tak ono taky záleží na důvodu spojení lan.
  Re: Jakej uzel?18.08.2012
Přesně tak! Na slaneni viz
 Re: Jakej uzel?20.08.2012
jeste bych dodal ze na nestejne prumery lan se doporucuje škoťák (dračák)
  Re: Jakej uzel?20.08.2012
Dračí smyčka rozhodně není uzel, který se vyznačuje vhodností na nestejné průměry lan.
  Re: Jakej uzel?20.08.2012
Pro nestejné průměry lana např. dvojitá rybářská spojka, když něčemu nerozumíš, tak raději nic nepiš
   Re: Jakej uzel?20.08.2012
Proč by tomu nerozuměl, každej kdo umí uzly i literatura Ti poví, že na spojení nestejných průměrů n
    Re: Jakej uzel?20.08.2012
víceméně souhlas. na napojení lan na slaňování neexistuje nic lepšího než obyčejnej vůdčák (v případ

 budačina17.08.2012
zdravím nebyl ste někdo teď někdy na Budačině nevíte jak to tam bvypadá jestli je tam pořád kopec mechu nebo jestli jsou tam ty cesty aspoň trochu lezitelné děkuju za případné info
 Re: budačina17.08.2012
Ahoj.
Bol som tam cca pred mesiacom - niektoré cesty síce majú nános machu, ale dá sa vybrať

 dobrý oddíl v Praze17.08.2012
Ahoj, dobrý den:) Chtěl bych se zeptat na nějaký dobrý Pražský oddíl, který je i pro širší nezkušenou veřejnost:) Dala se do mě nějaká vnitřní výzva zkusit něco nového a padlo mě do oka lezení:)Proto bych se rád stal členem nějakého oddílu, který se věnuj
 Re: dobrý oddíl v Praze17.08.2012
Zo znamená, že hledáš horoškolu, kterou si zaplatíš? Podle mně dost odlišné: horoškola/oddíl. Oddíl
  Re: dobrý oddíl v Praze17.08.2012
@ Belial: to co nazýváš horoškola bych spíš nazval komerční horokurz. Ten druhej přístup bych nazval
  Re: dobrý oddíl v Praze17.08.2012
   Re: dobrý oddíl v Praze17.08.2012
potesujici zjisteni ze ho pv furt funguje, leze a jezdi.. a nestiti se obcasnyho novacka.;-))
 Re: dobrý oddíl v Praze17.08.2012
Humanita (jen pro studenty VŠ, pokud vím), VŠAK Chemie, HOSOHOPO, Rot sport ....
  Re: dobrý oddíl v Praze17.08.2012
Rotsport se věnuje nováčkům? To je mi novina.

AKA praha má snad taky horoškolu otevře
   Re: dobrý oddíl v Praze17.08.2012
Myslím, že klučina nemluvil o "horoškole" :)Hele, kašli na oddíl, napiš do inzerce, že hle
    Re: dobrý oddíl v Praze17.08.2012
Právě nějaký komerční kurz nebo horoškolu nehci:( Nebo je to lepší pro začátek projít nějakým základ
     Re: dobrý oddíl v Praze17.08.2012
Pokud tě zajímá nezávodní horolezectví všeho druhu od boulderingu po zimní velehory, koukni na Human
      Re: dobrý oddíl v Praze17.08.2012
No super mrknu na to:) Moc děkuji:)
      Re: dobrý oddíl v Praze17.08.2012
No super mrknu na to:) Moc děkuji:)
      Re: dobrý oddíl v Praze17.08.2012
Kubo, Humanita (už) bere nevysokoškoláky? (Ten stručnej příspěvek jen se jmény oddílů 09:32:52 17.08
       Re: dobrý oddíl v Praze17.08.2012
a teď taky, v roztržitosti, bez podpisu :)))))
       Re: dobrý oddíl v Praze17.08.2012
Už jo. Mimo hlavní proud :-)
     Re: dobrý oddíl v Praze20.08.2012
Po žních půjdeš k Turkovi!!
    Re: dobrý oddíl v Praze17.08.2012
Do všeho ho zasvětí?

 Peilstein16.08.2012
Ahoj,

rád bych se zeptal na pár podrobností ohledně lezení v Peilsteinu. Poradíte někdo dobré místo ke spaní, případně pěkné sektory v obtížnosti 5 - 5+ ?

Díky všem
 Re: Peilstein16.08.2012
a odkud si davide nahodou jizni morava ?
 Re: Peilstein16.08.2012
Kemp
 Re: Peilstein17.08.2012
Ja se taky pridam s dotazem. Jak jsou zajistene cesty obtiznosti 5 - 6+ ? Je treba se jeste dojistov
  Re: Peilstein17.08.2012
vsechno je tam zajistene luxusne (az prejistene), na netu najdes pruvodce, kde jsou popsane cesty vc
 Re: Peilstein17.08.2012
Byl sem tam v letech 2005 až 2008. Během těch třech let se stav oklouzání cest dost zvýšil. Takže dn
  Re: Peilstein29.07.2013
Zdravím, prosím mohl by někdo doporučit dlouhé a dobré cesty v Peilsteině?
II až IV-. Výška

 Nova anketa!15.08.2012
Kdyz vidim soucasnou anketu, tak navrhuju dalsi:

Moje nové holka bude:
patnáctka
dvacítka
třicítka
čtyřicítka
padesátka
šedesátka
sedmdesátka
žádná, moje stará stačí
 Re: Nova anketa!16.08.2012
Nejlepsi je mit nekolik lan ruzne delky.
 Re: Nova anketa!16.08.2012
Dvacítka a pokudtady nějaká je, může se hnedka přihlásit :-)
  Re: Nova anketa!16.08.2012
pokud nasetrim dost penez, poridim si zrejme but dvacitku a nebo velice zachovalou trictiku. Napr do
   Re: Nova anketa!17.08.2012
Především není důležitej vzhled, ale to, co je uvnitř.
  Re: Nova anketa!17.08.2012
Kdo neni blbej, ma dynamiku, moje se protahla z devatenactky na devetadvacitku a zatim nerupla, kazd
   Re: Nova anketa!17.08.2012
Krátký lana jsou na vyblbnutí hezký, ale rozumný a použitelný je to tak až od tý třicítky.
 Re: Nova anketa!16.08.2012
Já mám docela zachovalou čtyřicítku a leze se po ní celkem dobře, můžu jenom doporučit...
 Re: Nova anketa!17.08.2012
zadnej sololezec..? ciste, bez lana? srabi!

 Lezení v Oslu - kdo chce?15.08.2012
Ahoj, nějak jsem se octl v Oslu a budu tu do konce roku. Tak kdybyste se tu někdo taky náhodou octli, ozvěte se, rád bych si tu někde poblíž zalezl (Hauktjern atd.). Jsem celkem guma - lezu asi rok a lezu pětky a koketuju se šestkama a až trochu požeru va
 Re: Lezení v Oslu - kdo chce?16.08.2012
Ahoj, tohle je spíš do inzerce, dík.
 Re: Lezení v Oslu - kdo chce?18.08.2012
Ahoj!
Jsem a nejsem v Oslo. Pracuji mimo a dojizdim jen obcas domu. Od konce rijna jsem v pen

 Grossvenediger a okoli15.08.2012
Ahoj, pojedeme na 4dny na Venedigerguppe. Pujdeme z Matrei in Ostirol na Grossvenediger, ale chteli bychom udelat pokud mozno nejaky prechod/okruh na 4 dny tak aby se nemuselo prejizdet autem, tz nechat auto v Matrei in Osttirol a jit na 4 dny nahoru. Na
 Re: Grossvenediger a okoli15.08.2012
Na skialpy je to tma bozi, ale na peso to bylo v lete pro me dost sklamani. Bud prochazky v podhuri,
  Re: Grossvenediger a okoli16.08.2012
Diky, no ja bych tam peso nemusel, ale slibil jsem to kamaradum, kteri na skialpech nejezdi....Jo a

 tatry pojisteni 4dny15.08.2012
zdravim, chci jet od patku do tater ale nestihl sem letos zaplatit alpenverrain (timpadem cekam s placenim na zari, protoze pak by mel platit rok). Doporucte mi prosim nekdo nejake pojisteni, pojedu tak na 3 mozna 4 dny, polezu max 7, 7+...generalli je v
 Re: tatry pojisteni 4dny15.08.2012
Alpenverein zaplaceny v zari plati i na dalsi rok jen pro nove cleny. Tj., ze jsi nikdy nebyl clenem
 Re: tatry pojisteni 4dny15.08.2012
Muzes si koupi pojisteni primo v Tatrach, na zachrannou akci, stoji to 1EUR na den. Ve Smokovci v in

1   ...   588   589   590   591   592   593   594   595   596   597   598   599   600   601   602   603   604   605   606   607   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Slanění z 1 bodu
čau chtěl jsem se zeptat na to.. jestli taky slaňujete z jednoho oka ve skále.. protože jsem se dočet, že je to jako ruská ruleta.. a přijde mi to jako kravina.. neříkam z nejtu.. z toho bych se taky neslanil, ale když je na vrcholu skály udělaný oko na slanění.. tak myslim, že je to v pořádku
Jirka14:51:25 18.08.2012
odpovědět 
 Re: Slanění z 1 bodu
Na písku je to naprosto standartní situace, tedy to že slaňuješ z jednoho bodu (slaňáku). Je to kus železa, kterej je dost hluboko ve skále, ale taky občas člověk narazí na takový co už jsou v dost špatnym stavu a jdou skoro vyndat, prostě musíš bejt pořád ve střehu ;)
Vojta.H15:16:59 18.08.2012
odpovědět 
  Re: Slanění z 1 bodu
An, buď ve střehu, když dopadneš jako kočka na všechny čtyři, nic se ti nemůže stát (ale musíš rychle odběhnout, aby tě do bebeřice nejebnul vypadnuvší slaňák !).
yakuza22:05:36 18.08.2012
odpovědět 
   Re: Slanění z 1 bodu
Spousta písmen a informační hodnota nula, díky Yakuze :)))
Vojta.h01:53:26 19.08.2012
odpovědět 
    Re: Slanění z 1 bodu
:D
10:53:12 19.08.2012
odpovědět 
     Re: Slanění z 1 bodu
Spravne uvazujes. Bud to budes muset zabalit, nebo si zvyknes, nebo zustanes v te sve oblibene oblasticce, kde tomu tak opravdu je...takze je to stejne na tobe.
Martas.13:30:56 19.08.2012
odpovědět 
     Re: Slanění z 1 bodu
Houpy houp... Mrd! :-)))
Esus07:06:18 20.08.2012
odpovědět 
 Re: Slanění z 1 bodu
Z masivního kruhu se nebojim, některý slaňovací dráhy jsou vystrojený vždy jenom po jednom kruhu. Z jednoho masivního hrotu nebo jedněch abalakovejch hodin taky moc ne. Dál už jsou nouzovky, který bych neřekl, že jsou bezpečný: Z jednoho bh se moc nebojim. Z jednoho nejtu se trochu bojim, obzvlášť na horách, kde je vyšší riziko, že to bude nějakej spit s krátkým dříkem. Z jedný skoby se hodně bojim.
honza07:05:27 20.08.2012
odpovědět 
 Foto dne:

Parný den na Kornu
 Databáze cest:
Všechny cesty (192424)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Tatra nezná bratra VIIIa Hrubá Skála
W-kante V Bielatal
Blockweg III Bielatal
Nádeník 5 Milovské Perničky
Pivní Cesta VIIa Bělá U Děčína
Nově komentované:
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Hrana Tajuplného Slunce VII Bezděčín
Panu Domácímu Natruc 8+/9- Holštejn
Bakarat VIIIb Labské Údolí - Levý Břeh
Kočka 7b+ Davle

 Nově v diskusi:
brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Aktuální dostupnost Obrvégry | Aktuální dostupnost Obrvégry |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: paradocs | Buď v míru kamaráde | Re: paradocs | Ú je | Re: paradocs | Re: Prosím, | Peckoffka | Re: paradocs | Re: Prosím, |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (27)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (8)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)

 Nově v inzerci:
Hory | Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1161 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1276 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1460 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1428 
 Neřeším to – lezu vše 
 1129 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi