Ahoj, má prosím někdo zkušenost s bundou Tilak Attack? Jak moc funguje odvětrávání přes kapsy, když nemá v podpaží zipy? či je lepší si připlatit a koupit si raptora? Bundu bych chtěl do hor, i na případnou bouřku někde v přírodě.
Dík za odpověď.
Mohl by jste mi prosím někdo poslat průvodce v elektronické podobě do mailu na Finale Ligure a pokud někdo máte tak i případně na La Turbie?
Průvodčíka si chci zakoupit na místě v tištěné podobě, ale ještě než tam pojedu bych
Čaute lidi,
nedělejte prosím Čechům v Alpách ostudu a pokud jezdíte do Vysokých Taur, našetřete si nějakou tu kačku na horskou chatu. Za poslední dva týdny jsem našel několik českých stanů rozesetých v NP a šechny značky Jurek, což o něčem svědčí.
Ahoj, minulý týden jsme narazili na Ortelu na dvě cesty, které nejsou v průvodci na Ortel. Nemají slaňák. Vedou s udolní strany pod věž Vanu. Pravá cesta má 3nt a je tak za 5 a levá cesta má asi 4 nebo 5 nt a je dlouhá, pěkná, nahoře exponovananá a tak za
Ve ctvrtek 23.8.12 chceme jet autem z Roztok u Prahy(přes Prahu) do Teplic na horolezecky festival a neake to polezeni v Adru. Mame 2 volna mista v aute, kdyby mel nekdo zajem se s nama svezt tak se jiste domluvime tel. 733 378 029 nebo mail vlada.herzig@
Ahoj, máte někdo nějaké zkušenosti s tímto kyblíkem? Je to asi rok stará novinka od Rock Empire -vlastně původní kýbl s dobíracími oky.
Je to za cenu cca 350 dobrý nákup, nebo je lepší kupit jiný kyblík s dobíracím okem kolem ceny 650(jako PETZL R
ahojte priatelia. zaujíma ma využite, spracovanie a skúsenosti s ropemanom od wildcountry. jedna sa mi o posledné dva modely ropeman 2,3. dobre sa sním lezie sólo( lano zhodené zhora,na spodku zaťažené)? a čo tak isetenie druholezca v štande? je to možné?
Byl jsem tam tak 10 let zpátky a vím, že na Gouteru se bivakovalo, jen jsem koukal, že je tam nová chata a na jejich stránkách píšou, že se bivakovat nesmí a jak je zmíněno tak ofiko bivak plac je o chatu níže.Myslím jestli tam někdo byl letos v jakém je to tam stádiu...
Na přelomu července a srpna bylo na Gouteru pár stanů, někteří si postavili stan dokonce až u Vallotky. Pro ty, co to fyzicky nedají od Tete a nejdou s guidem (=spaní na chatě) není jiná možnost...Ať rovnou vydávají povolenky na výstup normálkou na určitý počet lidí...
Současný stav: Vláček jezdí jen do 2100m (zpáteční lístek 30E). Stanovat se může u Tete Rousse, výše ne. Prý lítá (obden?) policejní vrtulník a pokuta je 200E. Prý kdo nemá nocleh na Gouteru, nemá nahoru chodit, ale Gouter mají zamluvený místní guidi s japoncema. Prostě v hlavní sezóně nejsme na normálce na Blancu vítaní. Jeď tam koncem září.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.