Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)
MS juniorů (18.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Štípek 11869
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 8251
2.Skopec 7086
3.Groš 6542

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231362 cest
Nové přelezy:
Královna O 7C
La piada d 7C
Pozdrav z Xc/XIa
Kontraband Xa
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A
Disent 8A/8A+

Stěny
Big Wall - Praha 9 - Vysočany
Boulder Bar - Praha 7
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely

Prodejny
LANEX eshop - Bolatice
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Tilak Attack22.08.2012
Ahoj, má prosím někdo zkušenost s bundou Tilak Attack? Jak moc funguje odvětrávání přes kapsy, když nemá v podpaží zipy? či je lepší si připlatit a koupit si raptora? Bundu bych chtěl do hor, i na případnou bouřku někde v přírodě.
Dík za odpověď.
 Re: Tilak Attack22.08.2012
Jsou to dvě úplně jiné bundy (Raptor a Attack). Nejdou srovnat.
  Re: Tilak Attack22.08.2012
ok, tak co bys spíše doporučoval?
   Re: Tilak Attack22.08.2012
Záleží co v těch horách hodláš podnikat.
 Re: Tilak Attack22.08.2012
Ahoj, vlastním Raptora i Attacka.
Attaka bych charakterizoval jako útočnou bundu do stěny, n

 Finale Ligure & La Turbie21.08.2012
Ahoj.

Mohl by jste mi prosím někdo poslat průvodce v elektronické podobě do mailu na Finale Ligure a pokud někdo máte tak i případně na La Turbie?
Průvodčíka si chci zakoupit na místě v tištěné podobě, ale ještě než tam pojedu bych
 Re: La Turbie21.08.2012
nice-climb.com

 Mont Blanc21.08.2012
Ahoj, neví někdo jak je to letos s bivakováním na Blancu?Zdali se smí ještě bivakovat nad chatou Gouter či nikoli?Prosím o info... díky.
 Re: Mont Blanc21.08.2012
Stanovat se tam nesmí, přesto se tak děje. Od září se otvírá nová chata se 100 lůžky, pak bude asi t
  Re: Mont Blanc21.08.2012
Oficialni a povoleny campsite je Tete Rouse
   Re: Mont Blanc21.08.2012
Byl jsem tam tak 10 let zpátky a vím, že na Gouteru se bivakovalo, jen jsem koukal, že je tam nová c
    Re: Mont Blanc22.08.2012
Myslím, že zrovna teď nebo příští víkend je slavnostní otevření chaty.
     otvorenie chaty22.08.2012
7.-9.9.2012
      Re: otvorenie chaty22.08.2012
Na přelomu července a srpna bylo na Gouteru pár stanů, někteří si postavili stan dokonce až u Vallot
 Re: Mont Blanc22.08.2012
Současný stav: Vláček jezdí jen do 2100m (zpáteční lístek 30E). Stanovat se může u Tete Rousse, výše
 Re: Mont Blanc22.08.2012
Zavrety BC aj kuloar
 Grossglockner a táboření21.08.2012
Čaute lidi,
nedělejte prosím Čechům v Alpách ostudu a pokud jezdíte do Vysokých Taur, našetřete si nějakou tu kačku na horskou chatu. Za poslední dva týdny jsem našel několik českých stanů rozesetých v NP a šechny značky Jurek, což o něčem svědčí.
 Re: Grossglockner a táboření21.08.2012
No jo, to je pro Kudrnu typické... pamatuju si, jak jsme před 10 lety spávali načerno na dálničních
 Re: Grossglockner a táboření21.08.2012
Kde konkrétně Alpina spává na parkovištích? Podle mně meleš hovna. Podle mně tomu nejsou nakloněni a
 Re: Grossglockner a táboření21.08.2012
Nevím, jak to dělají cestovky, ale já nadále budu spát venku. Ničemu tak neuškodím, pokud si vše zas
  Re: Grossglockner a táboření21.08.2012
tak to mi prijde od cecha hodne vtipny karat nemce ci rakusany za jejich neporadek. myslim si, ze sp
   Re: Grossglockner a táboření21.08.2012
tys nikdy v jiznich cechach/jizni morave u hranic nebyl (nebo nekoukal z okna), co? rakusaci jsou pr
    Re: Grossglockner a táboření21.08.2012
Dovolim si nesouhlasit. S cechama je to nesrovnatelne. pokud oni jsou prasata, zajimal by mne vyraz
     Re: Grossglockner a táboření21.08.2012
do jisté míry souhlas. argumentovat spodinou společnosti která jezdí do čech na nedělní oběd s odpad
      Re: Grossglockner a táboření21.08.2012
Ono jde hlavne o tu spojitost ... srat, chcat, sprchovat se, brat vodu, atd. - JO, patit za to - NE
       Re: Grossglockner a táboření22.08.2012
No ono jde o to jak chceš aby Tě vnímali lidé a je úplně jedno jestli si Čech nebo Číňan. Vůbec si n
       Re: Grossglockner a táboření22.08.2012
Chápu, že jdou lidi na hory na socku a na divoko, ale nechápu, proč teda potom stanujou za chatou, k
        Re: Grossglockner a táboření22.08.2012
Bo v chatě je voda a záchod. To je právě ta vychcanost.
         Re: Grossglockner a táboření22.08.2012
Vyseru se do potoka a nachlastat se z něj taky nachlastam. Spíš bych chápal že v chatě je pivák a žv
      Re: Grossglockner a táboření22.08.2012
Pro Lukase B - ta rakouska spodina jezdi v Audi, Mercedesech a hospody o vikendech praskaji ve svech
       Re: Grossglockner a táboření22.08.2012
Mám odlišnou zkušenost s tím, jak nás Rakušáci vnímaj a trochu mě sere český sebemrskačství. Chatáro
       Re: Grossglockner a táboření22.08.2012
no, u nás je ta spodina společnosti trošku chudší a tak si zpravidla nemůže dovolit ten patnáctilete
        Re: Grossglockner a táboření23.08.2012
no o tom mluvim, doma si netroufnou, ale jak vyjedou za hranice ...
     Re: Grossglockner a táboření22.08.2012
Byl jsem tam ve stejnym terminu a opravdu mi bylo lito, ze mluvim cesky. Tou utratou to nebylo. Na c
      Re: Grossglockner a táboření23.08.2012
Tak zrovna slováci, naši bratia, by potřebovali lekci chování. Když sem oni přijedou, chovají se tu
     Re: Grossglockner a táboření23.08.2012
Tábořit v jednom asi ze 3 NP v Rakousku je kravina. Vždycky se směju, když vidím krajany tahat ty 80
  Re: Grossglockner a táboření22.08.2012
jasně, pár lidí ve stanu nebo autě se ztratí, ale aby sem Kudrna tahal celý autobus a postavil si st
   Re: Grossglockner a táboření23.08.2012
Svého času si pamatuju, jak Kudrna vozil autobusy do Kaiserbrunu, na přecpané tábořiště. V pátek več

 Nakotnicky20.08.2012
Ahoj,nevite nekdo, kdo v Adru sije nakotnicky? Dik,Kodl
 Re: Nakotnicky21.08.2012
dája z hovrch
  Re: Nakotnicky22.08.2012
To mi nic nerika. Mohl bys na nej poskytnout nejaky kontakt? Diky.
   Re: Nakotnicky23.08.2012
hovrch.cz nebo tak nejak, hledej. a dája je tam clen

 2. Cesty na Ortelu, které nejsou v průvodci z Euroclimbing.com20.08.2012
Ahoj, minulý týden jsme narazili na Ortelu na dvě cesty, které nejsou v průvodci na Ortel. Nemají slaňák. Vedou s udolní strany pod věž Vanu. Pravá cesta má 3nt a je tak za 5 a levá cesta má asi 4 nebo 5 nt a je dlouhá, pěkná, nahoře exponovananá a tak za
 Re: 2. Cesty na Ortelu, které nejsou v průvodci z Euroclimbing.c20.08.2012
Pane učitelskej! Co ta tečka za dvojkou v nadpisu?
  Re: 2. Cesty na Ortelu, které nejsou v průvodci z Euroclimbing.c20.08.2012
Mám prázdniny:-) O těch cestách nic nevíš?
   Re: 2. Cesty na Ortelu, které nejsou v průvodci z Euroclimbing.c20.08.2012
No, kdyby jen ta tečka.. se stydím.
    Re: 2. Cesty na Ortelu, které nejsou v průvodci z Euroclimbing.c11.06.2013
..plesk!!..plesk!! pitomče nepozornej!!..plesk! plesk! plesk!...a neskuhrej..ne..plesk! aby jsi..ple
 Re: 2. Cesty na Ortelu, které nejsou v průvodci z Euroclimbing.c11.06.2013
Ahoj,
ty dvě cesty pod Vanou dělal neznámý autor. Asi stejný Němčík, co dělal další dvě cesty

 Cesta do Teplic ve čtvrtek mam 2 volna mista20.08.2012
Ve ctvrtek 23.8.12 chceme jet autem z Roztok u Prahy(přes Prahu) do Teplic na horolezecky festival a neake to polezeni v Adru. Mame 2 volna mista v aute, kdyby mel nekdo zajem se s nama svezt tak se jiste domluvime tel. 733 378 029 nebo mail vlada.herzig@
 Re: Cesta do Teplic ve čtvrtek mam 2 volna mista20.08.2012
Prosím, podobné věci pište do inzerce:
 Jistítko - kýbl - Rock Empire Guard II19.08.2012
Ahoj, máte někdo nějaké zkušenosti s tímto kyblíkem? Je to asi rok stará novinka od Rock Empire -vlastně původní kýbl s dobíracími oky.
Je to za cenu cca 350 dobrý nákup, nebo je lepší kupit jiný kyblík s dobíracím okem kolem ceny 650(jako PETZL R
 Re: Jistítko - kýbl - Rock Empire Guard II19.08.2012
Můžu srovnávat jen s BD Guida- pokud moc nelezeš v horách, a spíš po skalkách kde se stejně leze jen
  Re: Jistítko - kýbl - Rock Empire Guard II20.08.2012
Ja mam opacne zkusenosti. S dvojcatama (7.9mm) je to super, ale pri dobirani druholezce na jednoduch
   Re: Jistítko - kýbl - Rock Empire Guard II22.08.2012
Díky, asi ho nakonec vyzkouším a případně... Akuro.cz to jistí X-)
 Re: Jistítko - kýbl - Rock Empire Guard II19.08.2012
Už je i Reverso 4, za "zaváděcí" cenu 730 Kč, je o pár gramů lehčí. V USA už samozřejmě pr
  Re: Jistítko - kýbl - Rock Empire Guard II19.08.2012
kup si alpine UP osmu aj kybl nejlepsije met vsecko
 Re: Jistítko - kýbl - Rock Empire Guard II20.08.2012
Pořád dokola. Nejlepší kýbl zde:
  Re: Jistítko - kýbl - Rock Empire Guard II22.08.2012
Cece, ten Simond Toucan jsem neznal, ale asi dalsi genialni vecicka...na to spousteni co? Jen mam AT

 DWS19.08.2012
zdravim, nevíte někdo o nějakym lomu na lezení na jihu Čech? díky

 ropeman od wildcountry19.08.2012
ahojte priatelia. zaujíma ma využite, spracovanie a skúsenosti s ropemanom od wildcountry. jedna sa mi o posledné dva modely ropeman 2,3. dobre sa sním lezie sólo( lano zhodené zhora,na spodku zaťažené)? a čo tak isetenie druholezca v štande? je to možné?
 Re: ropeman od wildcountry19.08.2012
aktualne pouzivam Duck od konga, ale letosni novinku od WC uz jsem si dobre obhlizel a bavil se s kl

1   ...   587   588   589   590   591   592   593   594   595   596   597   598   599   600   601   602   603   604   605   606   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Finale Ligure & La Turbie
Ahoj.

Mohl by jste mi prosím někdo poslat průvodce v elektronické podobě do mailu na Finale Ligure a pokud někdo máte tak i případně na La Turbie?
Průvodčíka si chci zakoupit na místě v tištěné podobě, ale ještě než tam pojedu bych se rád koukl na průvodce a měl nějakou zálohu.. Případně bych se chtěl zeptat na Vaše zkušenosti s těmito oblastmi klidně i do mailu..?  (ubytování, tipy na skalky okolo s cestami okolo šestek,...)

Děkuji
Milan21:07:08 21.08.2012
odpovědět 
 Re: La Turbie
nice-climb.com
pbla402421:56:19 21.08.2012
odpovědět 
 Foto dne:
lezení na obtížnost kvalifikace
SP Praha 2026
 Databáze cest:
Všechny cesty (192432)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Nosferatu SD 7B+ Val Masino
La piada della formica 7C Val masino
Jedna Rodina Xa Adršpach
Pozdrav z Labáčku Xc/XIa Adršpach
Prodloužený Mauglí 7+ Helfštýn
Nově komentované:
Vpravo Od Hranické 6+ Helfštýn
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín

 Nově v diskusi:
Re: Spaní dolomity, arco | Re: Spaní dolomity, arco | brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: žvanil | Re: žvanil | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (40)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (7)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (5)

 Nově v inzerci:
Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Hory | Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1166 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1284 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1464 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1434 
 Neřeším to – lezu vše 
 1136 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi