Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)
MS juniorů (18.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Štípek 11869
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 8251
2.Skopec 7086
3.Groš 6542

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231362 cest
Nové přelezy:
Královna O 7C
La piada d 7C
Pozdrav z Xc/XIa
Kontraband Xa
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A
Disent 8A/8A+

Stěny
Rock 'n' Wall - Plzeň
Big Wall - Praha 9 - Vysočany
SAUNA - Plzeň

Prodejny
LANEX eshop - Bolatice
Lezec-shop.cz - Štěchovice
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Tilak Attack22.08.2012
Ahoj, má prosím někdo zkušenost s bundou Tilak Attack? Jak moc funguje odvětrávání přes kapsy, když nemá v podpaží zipy? či je lepší si připlatit a koupit si raptora? Bundu bych chtěl do hor, i na případnou bouřku někde v přírodě.
Dík za odpověď.
 Re: Tilak Attack22.08.2012
Jsou to dvě úplně jiné bundy (Raptor a Attack). Nejdou srovnat.
  Re: Tilak Attack22.08.2012
ok, tak co bys spíše doporučoval?
   Re: Tilak Attack22.08.2012
Záleží co v těch horách hodláš podnikat.
 Re: Tilak Attack22.08.2012
Ahoj, vlastním Raptora i Attacka.
Attaka bych charakterizoval jako útočnou bundu do stěny, n

 Finale Ligure & La Turbie21.08.2012
Ahoj.

Mohl by jste mi prosím někdo poslat průvodce v elektronické podobě do mailu na Finale Ligure a pokud někdo máte tak i případně na La Turbie?
Průvodčíka si chci zakoupit na místě v tištěné podobě, ale ještě než tam pojedu bych
 Re: La Turbie21.08.2012
nice-climb.com

 Mont Blanc21.08.2012
Ahoj, neví někdo jak je to letos s bivakováním na Blancu?Zdali se smí ještě bivakovat nad chatou Gouter či nikoli?Prosím o info... díky.
 Re: Mont Blanc21.08.2012
Stanovat se tam nesmí, přesto se tak děje. Od září se otvírá nová chata se 100 lůžky, pak bude asi t
  Re: Mont Blanc21.08.2012
Oficialni a povoleny campsite je Tete Rouse
   Re: Mont Blanc21.08.2012
Byl jsem tam tak 10 let zpátky a vím, že na Gouteru se bivakovalo, jen jsem koukal, že je tam nová c
    Re: Mont Blanc22.08.2012
Myslím, že zrovna teď nebo příští víkend je slavnostní otevření chaty.
     otvorenie chaty22.08.2012
7.-9.9.2012
      Re: otvorenie chaty22.08.2012
Na přelomu července a srpna bylo na Gouteru pár stanů, někteří si postavili stan dokonce až u Vallot
 Re: Mont Blanc22.08.2012
Současný stav: Vláček jezdí jen do 2100m (zpáteční lístek 30E). Stanovat se může u Tete Rousse, výše
 Re: Mont Blanc22.08.2012
Zavrety BC aj kuloar
 Grossglockner a táboření21.08.2012
Čaute lidi,
nedělejte prosím Čechům v Alpách ostudu a pokud jezdíte do Vysokých Taur, našetřete si nějakou tu kačku na horskou chatu. Za poslední dva týdny jsem našel několik českých stanů rozesetých v NP a šechny značky Jurek, což o něčem svědčí.
 Re: Grossglockner a táboření21.08.2012
No jo, to je pro Kudrnu typické... pamatuju si, jak jsme před 10 lety spávali načerno na dálničních
 Re: Grossglockner a táboření21.08.2012
Kde konkrétně Alpina spává na parkovištích? Podle mně meleš hovna. Podle mně tomu nejsou nakloněni a
 Re: Grossglockner a táboření21.08.2012
Nevím, jak to dělají cestovky, ale já nadále budu spát venku. Ničemu tak neuškodím, pokud si vše zas
  Re: Grossglockner a táboření21.08.2012
tak to mi prijde od cecha hodne vtipny karat nemce ci rakusany za jejich neporadek. myslim si, ze sp
   Re: Grossglockner a táboření21.08.2012
tys nikdy v jiznich cechach/jizni morave u hranic nebyl (nebo nekoukal z okna), co? rakusaci jsou pr
    Re: Grossglockner a táboření21.08.2012
Dovolim si nesouhlasit. S cechama je to nesrovnatelne. pokud oni jsou prasata, zajimal by mne vyraz
     Re: Grossglockner a táboření21.08.2012
do jisté míry souhlas. argumentovat spodinou společnosti která jezdí do čech na nedělní oběd s odpad
      Re: Grossglockner a táboření21.08.2012
Ono jde hlavne o tu spojitost ... srat, chcat, sprchovat se, brat vodu, atd. - JO, patit za to - NE
       Re: Grossglockner a táboření22.08.2012
No ono jde o to jak chceš aby Tě vnímali lidé a je úplně jedno jestli si Čech nebo Číňan. Vůbec si n
       Re: Grossglockner a táboření22.08.2012
Chápu, že jdou lidi na hory na socku a na divoko, ale nechápu, proč teda potom stanujou za chatou, k
        Re: Grossglockner a táboření22.08.2012
Bo v chatě je voda a záchod. To je právě ta vychcanost.
         Re: Grossglockner a táboření22.08.2012
Vyseru se do potoka a nachlastat se z něj taky nachlastam. Spíš bych chápal že v chatě je pivák a žv
      Re: Grossglockner a táboření22.08.2012
Pro Lukase B - ta rakouska spodina jezdi v Audi, Mercedesech a hospody o vikendech praskaji ve svech
       Re: Grossglockner a táboření22.08.2012
Mám odlišnou zkušenost s tím, jak nás Rakušáci vnímaj a trochu mě sere český sebemrskačství. Chatáro
       Re: Grossglockner a táboření22.08.2012
no, u nás je ta spodina společnosti trošku chudší a tak si zpravidla nemůže dovolit ten patnáctilete
        Re: Grossglockner a táboření23.08.2012
no o tom mluvim, doma si netroufnou, ale jak vyjedou za hranice ...
     Re: Grossglockner a táboření22.08.2012
Byl jsem tam ve stejnym terminu a opravdu mi bylo lito, ze mluvim cesky. Tou utratou to nebylo. Na c
      Re: Grossglockner a táboření23.08.2012
Tak zrovna slováci, naši bratia, by potřebovali lekci chování. Když sem oni přijedou, chovají se tu
     Re: Grossglockner a táboření23.08.2012
Tábořit v jednom asi ze 3 NP v Rakousku je kravina. Vždycky se směju, když vidím krajany tahat ty 80
  Re: Grossglockner a táboření22.08.2012
jasně, pár lidí ve stanu nebo autě se ztratí, ale aby sem Kudrna tahal celý autobus a postavil si st
   Re: Grossglockner a táboření23.08.2012
Svého času si pamatuju, jak Kudrna vozil autobusy do Kaiserbrunu, na přecpané tábořiště. V pátek več

 Nakotnicky20.08.2012
Ahoj,nevite nekdo, kdo v Adru sije nakotnicky? Dik,Kodl
 Re: Nakotnicky21.08.2012
dája z hovrch
  Re: Nakotnicky22.08.2012
To mi nic nerika. Mohl bys na nej poskytnout nejaky kontakt? Diky.
   Re: Nakotnicky23.08.2012
hovrch.cz nebo tak nejak, hledej. a dája je tam clen

 2. Cesty na Ortelu, které nejsou v průvodci z Euroclimbing.com20.08.2012
Ahoj, minulý týden jsme narazili na Ortelu na dvě cesty, které nejsou v průvodci na Ortel. Nemají slaňák. Vedou s udolní strany pod věž Vanu. Pravá cesta má 3nt a je tak za 5 a levá cesta má asi 4 nebo 5 nt a je dlouhá, pěkná, nahoře exponovananá a tak za
 Re: 2. Cesty na Ortelu, které nejsou v průvodci z Euroclimbing.c20.08.2012
Pane učitelskej! Co ta tečka za dvojkou v nadpisu?
  Re: 2. Cesty na Ortelu, které nejsou v průvodci z Euroclimbing.c20.08.2012
Mám prázdniny:-) O těch cestách nic nevíš?
   Re: 2. Cesty na Ortelu, které nejsou v průvodci z Euroclimbing.c20.08.2012
No, kdyby jen ta tečka.. se stydím.
    Re: 2. Cesty na Ortelu, které nejsou v průvodci z Euroclimbing.c11.06.2013
..plesk!!..plesk!! pitomče nepozornej!!..plesk! plesk! plesk!...a neskuhrej..ne..plesk! aby jsi..ple
 Re: 2. Cesty na Ortelu, které nejsou v průvodci z Euroclimbing.c11.06.2013
Ahoj,
ty dvě cesty pod Vanou dělal neznámý autor. Asi stejný Němčík, co dělal další dvě cesty

 Cesta do Teplic ve čtvrtek mam 2 volna mista20.08.2012
Ve ctvrtek 23.8.12 chceme jet autem z Roztok u Prahy(přes Prahu) do Teplic na horolezecky festival a neake to polezeni v Adru. Mame 2 volna mista v aute, kdyby mel nekdo zajem se s nama svezt tak se jiste domluvime tel. 733 378 029 nebo mail vlada.herzig@
 Re: Cesta do Teplic ve čtvrtek mam 2 volna mista20.08.2012
Prosím, podobné věci pište do inzerce:
 Jistítko - kýbl - Rock Empire Guard II19.08.2012
Ahoj, máte někdo nějaké zkušenosti s tímto kyblíkem? Je to asi rok stará novinka od Rock Empire -vlastně původní kýbl s dobíracími oky.
Je to za cenu cca 350 dobrý nákup, nebo je lepší kupit jiný kyblík s dobíracím okem kolem ceny 650(jako PETZL R
 Re: Jistítko - kýbl - Rock Empire Guard II19.08.2012
Můžu srovnávat jen s BD Guida- pokud moc nelezeš v horách, a spíš po skalkách kde se stejně leze jen
  Re: Jistítko - kýbl - Rock Empire Guard II20.08.2012
Ja mam opacne zkusenosti. S dvojcatama (7.9mm) je to super, ale pri dobirani druholezce na jednoduch
   Re: Jistítko - kýbl - Rock Empire Guard II22.08.2012
Díky, asi ho nakonec vyzkouším a případně... Akuro.cz to jistí X-)
 Re: Jistítko - kýbl - Rock Empire Guard II19.08.2012
Už je i Reverso 4, za "zaváděcí" cenu 730 Kč, je o pár gramů lehčí. V USA už samozřejmě pr
  Re: Jistítko - kýbl - Rock Empire Guard II19.08.2012
kup si alpine UP osmu aj kybl nejlepsije met vsecko
 Re: Jistítko - kýbl - Rock Empire Guard II20.08.2012
Pořád dokola. Nejlepší kýbl zde:
  Re: Jistítko - kýbl - Rock Empire Guard II22.08.2012
Cece, ten Simond Toucan jsem neznal, ale asi dalsi genialni vecicka...na to spousteni co? Jen mam AT

 DWS19.08.2012
zdravim, nevíte někdo o nějakym lomu na lezení na jihu Čech? díky

 ropeman od wildcountry19.08.2012
ahojte priatelia. zaujíma ma využite, spracovanie a skúsenosti s ropemanom od wildcountry. jedna sa mi o posledné dva modely ropeman 2,3. dobre sa sním lezie sólo( lano zhodené zhora,na spodku zaťažené)? a čo tak isetenie druholezca v štande? je to možné?
 Re: ropeman od wildcountry19.08.2012
aktualne pouzivam Duck od konga, ale letosni novinku od WC uz jsem si dobre obhlizel a bavil se s kl

1   ...   587   588   589   590   591   592   593   594   595   596   597   598   599   600   601   602   603   604   605   606   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Tilak Attack
Ahoj, má prosím někdo zkušenost s bundou Tilak Attack? Jak moc funguje odvětrávání přes kapsy, když nemá v podpaží zipy? či je lepší si připlatit a koupit si raptora? Bundu bych chtěl do hor, i na případnou bouřku někde v přírodě.
Dík za odpověď.
Hv.07:56:35 22.08.2012
odpovědět 
 Re: Tilak Attack
Jsou to dvě úplně jiné bundy (Raptor a Attack). Nejdou srovnat.
Belial08:21:23 22.08.2012
odpovědět 
  Re: Tilak Attack
ok, tak co bys spíše doporučoval?
Hv.08:51:41 22.08.2012
odpovědět 
   Re: Tilak Attack
Záleží co v těch horách hodláš podnikat.
honza08:57:48 22.08.2012
odpovědět 
 Re: Tilak Attack
Ahoj, vlastním Raptora i Attacka.
Attaka bych charakterizoval jako útočnou bundu do stěny, nízká váha luxusní sbalitelnost. Střih je dělaný do obraceného trojúhelníku takže nedělá boule při použití se sedákem. Co se týká odvětrávaní tak zipy v podpaždí nechybí větrání kapsami je bohatě postačují.
Raptor je technická bunda, spíše do zimních podmínek nebo na dlouhé treky s těžkým batohem. výhodou je sněžný pás a kapsička na konci rukávu (lyžování), Střih je rovnější a delší než u Attacku. Raptor je vyroben z daleko odolnějšího materiálu.
Takže asi takto:
Jestli chceš lehoučkou bundu na letní lezení, skialp, kolo nebo pláštěnku na vycházky tak si kup Attacka
Pokud holduješ zimnímu lezení, lyžování nebo trekům v horách kup Raptora.
Kompromis mezi těmito bundami bude Asgard od stejné značky.
Martas08:52:54 22.08.2012
odpovědět 
 Foto dne:
lezení na obtížnost kvalifikace
SP Praha 2026
 Databáze cest:
Všechny cesty (192432)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Nosferatu SD 7B+ Val Masino
La piada della formica 7C Val masino
Jedna Rodina Xa Adršpach
Pozdrav z Labáčku Xc/XIa Adršpach
Prodloužený Mauglí 7+ Helfštýn
Nově komentované:
Vpravo Od Hranické 6+ Helfštýn
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín

 Nově v diskusi:
Re: Spaní dolomity, arco | Re: Spaní dolomity, arco | brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: žvanil | Re: žvanil | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (40)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (7)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (5)

 Nově v inzerci:
Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Hory | Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1166 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1284 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1464 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1434 
 Neřeším to – lezu vše 
 1136 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi